Viljakusmonitor Daysy – EI antibeebipillidele!

viljakus-monitor-kalender-menstruatsioon-anti-beebi-pillid-hormoonid-akne-ravi-daysy-rasestumis-vastane-vahend-kondoomid-paljas-porgand-blogi-merilin-taimre

Üks suuremaid peavalusid tänapäeva noore naise elus on valik rasedumisvastaste vahendite ees. Kondoomid, antibeebipillid, tuperõngas, spiraal, nahaalune implantaat ja plaastrid… kaitsmata vahekord… suguhaigused, SOS-pillid, abort!?

anti-beebi-pillid-rasedus-päevad-ekne-kaal-tõus-langus-merilin-taimre-paljas-porgand-ohud-tervis

Jah, hooletusel ja valedel otsustel on rängad tagajärjed. Hormonaalsete rasestumisvastaste vahenditega tuleb olla ettevaatlik, sellest olen juba kirjutanud oma eelolevates postitustes. Sealjuures ei mängi rolli, kas kasutada pille, rõngast, spiraali või plaastreid. Kõik need vahendid eritavad meie kehasse sünteetilisi hormoone, mis meie enda organismi hormoonitasemeid mõjutavad ning terviseprobleeme põhjustada võivad.

Uuenduslik kondoomiturg

Kuna otsustasin, et minule hormonaalsed vahendid ei sobi, siis hakkasin uurima võimalike alternatiivide kohta, otsustades seniks vana hea kondoomi kasuks. Püsisuhtes sooviks aga muidugi oma partneriga rohkem intiimsust seega ei tahaks ma rahule jääda ainult sellise mehaanilise vahendiga. Kuigi minu üllatuseks on turul ka päris põnevaid kondoome, millest ma varem ei teadnud. Eestis on valik muidugi väike aga internetiavarustest saab tellida ja avastada küll:

 • näiteks on tublid kondoomiinsenerid valmis saanud Lelo Hex tootega, mis kujutab endast struktuurilt hoopis uudset kaitsevahendit. Nimelt on Lelo Hex mehele tunduvalt mugavam kanda, kuna tema kuusnurksetest ruudukestest koosnev pind on märgatavalt elastsem kui tavaline kumm.

LELO-HEX-viljakus-monitor-kalender-menstruatsioon-anti-beebi-pillid-hormoonid-akne-ravi-daysy-rasestumis-vastane-vahend-kondoomid-paljas-porgand-blogi-merilin-taimre-kondoom-suurus-uus

 • veganitele võiksid huvi pakkuda vegan kondoomid, millest ühte  brändi – Glyde, saab ka Eestist osta. Lisaks on Looduspere poes müügil ka õiglase kaubanduse kondoomid.

LELO-HEX-viljakus-monitor-kalender-menstruatsioon-anti-beebi-pillid-hormoonid-akne-ravi-daysy-rasestumis-vastane-vahend-kondoomid-paljas-porgand-blogi-merilin-taimre-kondoom-suurus-uus-vegan

 • põnevad tunduvad veel TheyFit brändi kondoomid, mida tehakse 66 erinevas suuruses, 10 erinevas pikkuses ja 10 erinevas laiuses!! Meeste alumine korrus on ju nagu meie ülemine, kõigil erinevad. Ei saa oodata, et üks suurus sobiks kõigile nagu oleks tegu kummikinnastega…

viljakus-monitor-kalender-menstruatsioon-anti-beebi-pillid-hormoonid-akne-ravi-daysy-rasestumis-vastane-vahend-kondoomid-paljas-porgand-blogi-merilin-taimre-kondoom-suurus

Kondoomid kondoomideks. Nende puhul on siiski tegemist barjäärimeetodiga. Kui oled oma kallimas kindel, siis tasub edasi otsida. Nagu blogijale kohane, olen selle töö teie eest ära teinud, hihi. Otsingutulemustest jäid pinnale:

 • unustusse vajunud tupepessaarid. Nendega on comebacki teinud näiteks bränd nimega Caya. Samas, instruktsioonivideot vaadates ma ei ole kindel, kas mina selle kasuks otsustaks… Lisaks on selle kindlusaste vaid 94% (antibeebipillid võrdluseks on 99,7%).

viljakus-monitor-kalender-menstruatsioon-anti-beebi-pillid-hormoonid-akne-ravi-daysy-rasestumis-vastane-vahend-kondoomid-paljas-porgand-blogi-merilin-taimre-kondoom-naiste--pessaar-caya

 • Veel leidsin rasestumisvastased käsnad. Lisaks sellele, et nimetus ajab mulle judinad peale, on kaitse veel madalam, jäädes perfektsel kasutamisel kõigest 80% juurde.

viljakus-monitor-kalender-menstruatsioon-anti-beebi-pillid-hormoonid-akne-ravi-daysy-rasestumis-vastane-vahend-kondoomid-paljas-porgand-blogi-merilin-taimre-käsn

 • Aga mul on teile ka häid uudiseid – mis te arvate sisuliselt sama kindlusastmega nagu antibeebipillid aga hormonaalse sekkumiseta ja segavate faktoriteta vahekorrast?

viljakus-monitor-kalender-menstruatsioon-anti-beebi-pillid-hormoonid-akne-ravi-daysy-rasestumis-vastane-vahend-kondoomid-paljas-porgand-blogi-merilin-taimre

Minu personaalne viljakusmonitor Daysy

Daysy on Eesti turul kõige uudsem viljakusmonitor, mis kasutab loomulikku pereplaneerimise meetodit. Monitor jälgib ja õpib tundma naise menstruaaltsüklit ning näitab, kas antud päeval vahekorras olles on võimalik rasedaks jääda nii täpselt kui 99.3% (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9820928). Daysy on sama efektiivne, kui hormonaalsed meetodid, kuid erinevalt nendest, ei pea sa kannatama kõrvalmõjude all. Veelgi enam, Daysy ei mõjuta ega muuda mingil moel naise menstruaaltsüklit nagu teevad seda hormonaalsed preparaadid. Meetod on täiesti loomulik ja kõrvalmõjudeta.

viljakus-monitor-kalender-menstruatsioon-anti-beebi-pillid-hormoonid-akne-ravi-daysy-rasestumis-vastane-vahend-kondoomid-paljas-porgand-blogi-merilin-taimre

Loe minu lugu antibeebipillidest SIIT ja kindlasti ära unusta pilku peale visata šokeerivatele kommentaaridele, mis kannatanud naised on hoiatamiseks teistega jaganud.

Nutikalt otse telefoni – äpp DaysyView

Daysy töötab koos tasuta allalaaditava äpiga DaysyView, mille kaudu näed kogu oma infot värviliselt telefoni ekraanil ning võid seda soovi korral isegi jagada oma partneriga! Daysyga on kaasas telefoni sünroniseerimisjuhe ning sünkida võid kasvõi iga päev, aga soovitatakse seda teha vähemalt korra nädalas.

DaysyView rakendus võimaldab lisaks:

 • olla kursis päevase, nädalase, kuupõhise tsüklistaatusega
 • näha värvidega illustreeritud kuukalendrit
 • teha märkmeid
 • näha tsükli prognoosi
 • näha kasutaja hommikuse temperatuuri kurve ja numbrilisi väärtusi
 • näha viljakus- ja tsüklistatistikat
 • jagada infot teise inimesega DaysyView Partner App-i kaudu
 • pidada arvet oma vahekordade üle
 • olla teavitatud, kui midagi tsüklis muutub
 • kontakteeruda klienditoega nõu saamiseks
 • saada tasuta tsükli analüüsi

P.S. Kuna Daysy töötab vaid nutitelefoniga läbi äpi, siis vanema põlvkonna telefoni pidajatele soovitan LadyComp viljakusmonitori.

Kuidas seade toimib?

Daysy-sse integreeritud viljakuse monitoorimise algoritm on välja arendatud miljonite tsüklite tagasiside põhjal ning kasutab täpseid statistilisi meetodeid kalkuleerimaks viljakusastme naise tsüklis.

Daysy on Euroopas registreeritud meditsiiniline seade, mille programm toetub Lady-Comp viljakusmonitoris juba 28 aastat kasutusel olnud algoritmile. Tootja on läbi teinud päris korraliku kadalipu, et meditsiinilise seadme staatust väärida. Seega ei ole seadme kindlusaste 99.3% puhtalt sõnakõlks, vaid selleks on läbi viidud väga põhjalikud uurimustööd ja testimised.

Viljakuskalkulaator on programmeeritud täpselt hindama ja määrama ovulatsiooni naise kehas hommikuse kehatemperatuuri ehk basaaltemperatuuri järgi. Daysyt ei saa kasutada samaaegselt hormonaalsete vahenditega, kuna ovulatsiooni arvutab ta välja sinu kehas toimuva loomuliku östrogeeni ja progesterooni tasemete kõikumise järgi. Sinu tsükli esimeses pooles on domineeriv östrogeen ning ovulatsiooni toimudes pääseb domineerima progesteroon, sellega tõuseb ka kehatemperatuur.

viljakus-monitor-kalender-menstruatsioon-anti-beebi-pillid-hormoonid-akne-ravi-daysy-rasestumis-vastane-vahend-kondoomid-paljas-porgand-blogi-merilin-taimre

Nagu pillide võtmisel tuleks jälgida iga päev kindlat kellaaega, mil seda manustada, siis vajab ka Daysy natuke hoolt ja täpset kasutust. Iga hommik enne voodist tõusmist, vee joomist, kallimaga kaisutamist, mida iganes sa ärgates teed… Palun võta see pool minutit ja mõõda oma temperatuur ära. Nii tagad võimalikult täpsed ja stabiilsed tulemused.

Punane, kollane, roheline ehk Daysy-foor!

Daysy tulemused on näha nii sinu äpis kui viljakusmonitoris endas. See toetub “foorile“:

 • Punane = võimalus/oht viljastuda
  Punastel päevadel on väga suur tõenäosus jääda rasedaks.
 • Vilkuv punane = ovulatsiooni päev
 • Roheline = ei ole võimalus viljastuda
  Rohelised päevad ei vii raseduseni.
 • Kollane = info töötlemise faas/tsükli kõikumised
  Daysy õpib. Kui soovid rasedust vältida, võta kollast nagu punast tuld.

Minul on hetkel näiteks kollased päevad, sest ma olen alles alustanud selle kasutamist. Daysy alles õpib mu menstruaaltsüklit tundma ning seepärast väldin hetkel lisakaitseta (kondoomita) vahekorda.

Daysy on lihtsaim vahend ka, vastupidiselt, beebi planeerimiseks!

Daysy ja äpp DaysyView on välja töötatud aitamaks rasestuda kiiremini kui kunagi varem ja seda loomulikul teel, täiesti hormoonide ja kõrvalmõjude vabalt. Kui plaanid üldseee lapsi saada, siis viska kohe need pillid minema ja alusta juba varakult oma hormoonide loomuliku tasakaalu taastamist! “Aga ma olen 10 aastat pillidel olnud. Tujukõikumisi, aknet, seksiisu kadumist ega midagi pole!” Kõik naised, kes on pillide tagajärjel üle elanud tsüsti, tromboosi, emakakaelavähi, kaotanud munasarja(d), saanud akne jne olid terved kui purikad, enne kui see juhtus. Ega me enne vähki haigestumist ju ei nurisegi, või mis? Ma ei sunni kedagi pillidelt maha tulema, ma soovin vaid, et kõik naised oleksid ohtudest ja tagajärgedest teadlikud, sest naistearstid neid tihtipeale meile ei tutvusta. Pillid on võõrad hormoonid me kehas, mis kanduvad läbi uriini edasi ka keskkonda. Keda see teema täpsemalt huvitab, siis soovitan kuulata seminari SIIT.

viljakus-monitor-kalender-menstruatsioon-anti-beebi-pillid-hormoonid-akne-ravi-daysy-rasestumis-vastane-vahend-kondoomid-paljas-porgand-blogi-merilin-taimre

Aga kuidas siis beebit saada ruttu-ruttu? Kui oled juba pikalt püüdnud, kuid edutult, siis ei pruugi mitterasestumise põhjuseks alati olla füsioloogilised probleemid. Hoopis lihtsam põhjus selleks võib olla valesti ajastatud suguline vahekord.

Milleks mürgitada oma keha sünteetiliste hormoonidega iga päev kui rasestumine võib toimuda ainult teatud päevadel sinu tsüklis? Tõeline viljastumine saab toimuda vaid ovulatsiooni päeval (sinu tsükli keskel), kuid tõenäosus rasestumiseks on ka viiel päeval enne ovulatsiooni, kuna seemnerakud võivad naise kehas elada kuni viis päeva.

Kui Sa oma keha ei tunne, võid need tähtsad päevad kergesti maha magada.

viljakus-monitor-kalender-menstruatsioon-anti-beebi-pillid-hormoonid-akne-ravi-daysy-rasestumis-vastane-vahend-kondoomid-paljas-porgand-blogi-merilin-taimre

Daysy teeb need päevad kindlaks, jälgides sinu tsüklit igapäevaste temperatuuride mõõtmise ning menstratsioonide kohta sisestatud info põhjal ja näitab, millal on suurim tõenäosus rasestumiseks. Eriti tähtis on neid otsustavaid päevi teada, kui su tsükkel kipub olema mõneti ebaregulaarne. Sama kehtib ka siis, kui su partneri seemnerakud on lühikese elueaga või mõnevõrra aeglased. Daysy-foori abil saad teada, millal on võimalus rasestumiseks ja millal mitte.

Ma tõesti ei näe põhjust, milleks seada oma tervist ohtu manustades sünteetilisi vahendeid kui maailmas on nii pikka aega olnud olemas nii usaldusväärne ja kehasõbralik lahendus? Guugeldades leiate palju postitiivset tagasisidet viljakusmonitoride kasutajatelt. Oleks rumal seda tänapäevast võimalust mitte proovida. Mina igaljuhul tunnen, et mulle see sobib. Mõne kuu pärast juba uus postitus, kus räägin, kuidas meil Daysyga vahepeal läinud on. Lisainfot Daysy kohta leiad SIIT.

Soovid ka positiivset muutust oma ellu?

Lihtne. Kirjuta mulle postkasti kiri oma sooviga ning kättesaamisviis. Tasumine toimub arve teel pangaülekandega või sularahas. Tallinnas kesklinna piires on kättetoimetamine tasuta, mujal lisandub postikulu (SmartPost, Omniva).

 

 

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

112 Comments

 1. Liina says:

  Hei, Sinult küll juba küsitud varasemalt, aga kas jätkuvalt oled monitoriga rahul? :) Mõtlen, et nüüd on tagumine aeg, et pillidelt maha tulla (13 aastat juba tarvitanud :/).

 2. Saarlane says:

  Hei! Soovin teada saada, et kui viljakusmonitor näitab rohelist tuld…siis kas mees võib “sisse lasta”? Ise kasutan plaastreid, aga ikka tahan, et mees “sisse ei laseks “, ei julge lihtsalt. Ja nüüd kui ma sooviks hakata kasutama viljakusmonitori, siis vist üldse ei julge midagi teha. Et kui on roheline tuli, siis võib vabalt kõike teha?! Sorry mu imeliku küsimuse pärast!

  2) Kui plaastrite kasutamise lõpetaksin, siis kas võib samamoodi akne ja tagajärjed nähtavale tulla nagu sul tuli pillidega? Ei julge ära lõpetadagi, aga tahaks väga. Plaastritega on päevad täpi pealt iga kuu ja valutumad on. Nüüd jaanuaris saab 2aastat plaasteitega oldud.

 3. sh says:

  i personally use it, i think its a great product

 4. Mina says:

  Sina kindlasti said selle tasuta kingituseks, et reklaami teha? Väga mugav on niimodi soovitada. See maksab ligi 300€, seega paljudele kindlasti kättesaamatu juba hinna tõttu.

 5. Liis says:

  Kas Daysy’t peab kasutama iga päev samal kellaajal või kellaaeg pole oluline?

  • Liis says:

   Küsin veel lisaks, et kas ka alkoholi tarbimine ja palavik võivad mõõtmistulemust mõjutada?

  • Ei pea samal kellaajal. Küll aga esimese asjana ärgates.
   Kui teie näitu mõjutab väga kehv öö, palavik või suurtes kogustes alkoholi tarbimine (näidu aeg-ajalt mitte võtmine ei ole probleemiks), siis ei tähenda see seda, et indikaator oleks ebausaldusväärne. Daysy reageerib esmajoones siiski vastavalt teie tsükli faasile. Näitu kas tunnistatakse ning ignoreeritakse erandina või kuvab seade ettevaatuse mõttes järgmisel päeval kollast või punast tuld.

 6. A. says:

  Hei! Tekkis küsimus, kas sinu kaudu saab seda veel tellida ning soodustust rakendada?

 7. Liis says:

  Tere,
  Kas kasutad ikka monitori ning oled rahul? Ning siis punastel päevadel kasutad kaitsevahendina ainult kondoomi? Ning rohelistel päevadel ei kasuta/tarvita midagi?

 8. Tiia says:

  Võib-olla sellele on juba vastatud. Nii palju kommentaare ja ei jõudnud neid lugeda. Hetkel on kodulehel pakkumine Pearly soodustusega 280 eurot kuid kas ma saan õigesti aru , et see pole sama mugav kui Daysy kuna seda pole võimalik telefoni laadida? Kodulehel pole väga infot.
  Arusaadav, kui te kõigele vastata ei oska :)

 9. Greete says:

  Uuriksin, et kuidas Daysy kasutamine on vahepeal läinud? Kas kõik toimib ning on just nii kuis peab (st monitor täidab oma ülesannet)? :)

 10. Maarja says:

  Tere!

  Ma töötlen hetkel sellist suurepärast raamatut läbi nagu “Taking Charge of Your Fertility”, alustasin enda kraadimisega ja tasapisi tahan õppida oma mens.tsüklit tundma nende nippide järgi, mis seal raamatus on. Nimelt lisaks kehatemperatuuri mõõtmisele on väga oluline osa õppida oma “cervical fluid´i” tundma (eesti keeles emakakaela voolus?). Voolus muutub ja nendel päevadel, mil naine viljastumisvõimeline on, on see voolus ka erilise konsistentsiga. Ja lisaks, kui sa ikka kindel pole, siis on ka kolmas lisavõimalus – sõrmega emakakaela positsiooni katsudes. Seda kõike aga õpetatakse seal raamatus, soovitan soojalt! Iga naine võiks oma keha tundma õppida.

  Kanadas on lausa kool, kus seda meetodit õpetatakse, Rootsis on seda ka nüüd õpetama hakatud. Mul on üks sõbranna, kes on selle meetodiga mitu aastat rahulikult seksuaalelu elanud, ta ütleb, et see töötab 100%. :)

  (Kasutatud) raamatut saab amazonist odavalt osta: https://tinyurl.com/zkakhw2

  Kõike head!

 11. T says:

  Tekkis kûsimus et kui kasutan vaskspiraali ja aastaid on veel aega kasutada, kas saaksin siis juba mõõtma ja end tundma õppima hakata enne kui selle kunagi eemaldada lasen? Mulle ka miski ei sobi tänu insuldile ja kõigele muule ja mul on see spiraal nüüd vähem kui nädal olnud ja täitsa psaiko mõtted peas pidevalt

  • T says:

   Ja kas vaskspiraal teeb kehale midagi halba ka? Olen kuulnud et ainult hormoonid pahad.

  • Kuidas mõjutab vaskspiraal sinu tujusid? See ju pole hormonaalne. Aga muidugi võib Daysyt juba kasutada! Seda rohkem annad talle aega enda keha tundma õppida :)

   • T says:

    Peab vist jah alustama sellega. Need 3.nädalat mis see spiraal on olnud on kohutavad. Kõht kinni, pidevalt veritseb või mããrib, istuda ja astuda on valus. 4 esimest päeva oli 40 palavik ja valud olid sellised nagu sünnitaks. Ja siiamaani on valutanud, ma ei saa enam trenni ka teha ja 5kg lisandunud selle ajaga, suudan vaevu liikuda kodus ringi ja peale toidupoes kãiku valutan mitu päeva järjest. Nii kõrini sellest vaskspiraalist, kui päevad hakkavad tõmban selle ise vãlja ja kogu lugu. :(

 12. Kadri says:

  Olen lugenud ka, et kui regulaarse tsükli ajal lihtsalt lugeda tsükli kestmist päeva ja arvata, et see ongi odulatsioonipäev ning selle järgi arvutused teha, siis päris nii ei käi. Sest ovulatsioon päev tsükli suhtes pidi kõikuma. Nii palju siis lootusest raha kokku hoida ja lihtsalt läbi ajada.
  Ma esitasin täpsustavad küsimused ka terviseametile selle Daysy kohta, ootan vastust. Kas oled ise ka küsinud?

  • Ovulatsioonipäev muidugi võib kõikuda

   Daysy arvutab selle mõõtmiste tulemusena ja võrreldes seda statistikaga. Ovulatsiooniga tõuseb kehatemperatuur ja jääb kõrgemaks kuni järgmise menstruatsiooni algamiseni, millal langeb. Temperatuuride kõikumine tuleneb östrogeeni ja progesterooni omavahelise suhte muutumisest. Ovulatsiooni toimumisega hakkab domineerima progesteroon ja see tõstabki kehatemperatuuri :)

   Daysy on terviseametis kirjas. Menetlevad seda juba päris pikalt, neil seal hullud järtsid :D

 13. Helina says:

  Viljakusmonitori teemal võttis sõna Pirita Perearstikeskuse naistearst: http://www.terviseuudised.ee/uudised/2016/09/26/arst-naised-ei-tea-sageli-oma-ovulatsiooni-aega

  • Kadri says:

   Minu arust mitte midagi ütlev seisukoht ning põhjalikkust ei ole ka. Otseselt ei soovita ega otseselt ei tee maha ka ning teemasse süviti ei lähe.

 14. KiQ says:

  Tere!
  Kas lähiajal on tulemas ka uus postitus, kuidas seadmega rahul oled jne?

  Ette tänades:)

 15. Hmm says:

  Kõigepealt ütlen ära, et ma arvan, et tegemist pole üldiselt üldse mitte halva variandiga naistele, kes ei taha hormoone tarvitada, spiraali ja kellele sobib ikkagi tihti kondoomi kasutada. Küll aga arvan ma, et on palju naisi, kellele ta ei sobi erinevatel põhjustel.

  Ma täitsa usun, et Daysy ise on korralik toode ja teeb kõike, mida peab. Toimib ta ju tegelikult tõesti fäänsi kraadiklaasina nagu juba eelpool mainitud. Lisaks siis mingi algoritm, mis andmed ära analüüsib ja äpp, mis ilusad graafikud joonistab. Sisuliselt aga pole siin ju mitte mingit uut teadust. Või määrab ta ka süljest hormoone? Basaaltemperatuuri mõõtmist rasestumisvastase meetodina on kasutatud oi kui kaua ja nagu kõigi vahenditega, on ta ÕIGEL KASUTAMISEL ka väga usaldusväärne. Siis ongi see probleem, et see õige kasutamine võib mõnele probleemiks olla ja oleme ausad, ise muudkui arvutada ja graafikuid joonistada on jube tüütu ka. Siin aitab Daysy! Ei pea ise mõtlema-arvutama. Väga hea ju!

  Küll aga on olemas ka teisi sarnaseid vahendeid, aga soodsamalt. Näiteks Wink hind hetkel kodulehel on 99 dollarit. https://kindara.com/wink#prevention Eks mingid saatmiskulud jne kindlasti tulevad otsa, aga esmapilgul jääb mulje, et saab oluliselt odavamalt läbi küll.

  Ilma suure alustamiskuluta on ka NaturalCycles: https://www.naturalcycles.com/en/#!ncprevention Selle äpi kasutamiseks sa kasutadki termomeetrit, millelt sisestad ise andmed. Natuke ebamugavam, aga hinna mõttes ma arvan, et väga hea kasvõi proovimiseks, kas see meetod üldse sobib. Neil on ka mingi ISO. :)

  Lisaks siis kõik muud äpid ja rakendused, mis kasutavad ainult päevade lugemise meetodit. (Üks nimekiri erinevatest näiteks siin: http://www.fitpregnancy.com/pregnancy/getting-pregnant/best-fertility-apps)

  Küll aga on kõigi nendega kaks probleemi: võimalus rasedaks jääda ja aeg-ajalt ikkagi kondoomi kasutamine. Mul tekib küsimus, et kui palju siis tegelikult reaalselt neid rohelisi päevi tuleb? 5+5=10 päeva on juba nagunii punased? Keskmisest 28-päevasest tsüklist jääb siis alles 18 päeva ja kui veel võtta maha keskmine 5 päeva “remondis olekut”, siis rohelisi päevi jääb järgi vaid 13 ehk peaaegu 2 nädalat. Nädal aega peale päevi julgeks mina isiklikult ilma äpita ka kondoomi kõrvale heita. Et siis ma maksaks 290 eurot selle eest, et iga kuu kuni 6-7 rohelist päeva juurde saada? Ja seda ka mitte päris kindlalt, sest nii kui on mingi kõrvalekalle (stress, haigus jne), siis näitab ta kollaseid päevi, kus ikkagi peaks kondoomi lisaks kasutama?

  Kokkuvõtteks ma arvan, et kindlasti ei ole see seade võrdne konkurent pillidele. Mulle isiklikult pillid sobivad ja ma ei taha neist loobuda juba selle tõttu, et tänu nendele pole mul aknet, nad hoiavad kontrolli all mu endometrioosi ja veritsused toimuvad korrapäraselt. Ma ei taha kondoome kasutada isegi mitte aeg-ajalt ja mitte mitte mingil juhul ei taha ma riskida sellega, et võiksin jääda rasedaks. Küll aga saan ma aru, et on väga palju naisi, kellele pillid ei sobi või kes ei soovi neid tarvitada. Sel juhul vaskspiraali, traditsioonilise kalender-meetodi, kondoomi ja muude vahendite kõrval on ta ju täiesti kaalutav variant. Mina uuriks ikkagi ennem neid soodsamaid variante ka, sest mina 300euriseid kleite ja saapaid endale küll osta ei jaksa.

  Igal juhul jään huviga ootama tagasisidet, et kui palju neid “rohelisi” päevi siis kokkuvõttes sinusugusel aktiivse ja vist küllaltki stressirohke elustiiliga inimesel tuleb ja kas ta võiks olla tõesti pikaajaliselt hea vahend raseduse vältimiseks.

  • Tere,

   Aitäh nii pika, informatiivse ja asjaliku postituse eest :) Kindlasti leiab siit ka väga häid alternatiive. Eks see mugavus ole jah, mis maksab.

 16. k says:

  Tere!

  Kui olen kord päeval tööl ja siis öösel tööl, siis kas saan õigesti aru, et mõõta tuleb igatahes peale magamist?
  Oled seda juba natuke kasutanud, palun kirjuta natuke oma senisest kogemusest.
  Kui pillid lõpetada, siis millal võiks hakata seadet kasutama? (Plaanin lõpetada pillid lehe viimase pilliga).
  Kas tead kedagi, kes on toodet aastaid rasestumata kasutanud? :)
  Palju kysimusi, aga tänud juba ette!

  • Tere,

   Just nii. Olenemata päevarežiimist tuleb mõõta vahetult pärast ärkamist.
   Olen seda kasutanud praeguseks pea kaks nädalat. Hetkel ei saa veel oma kogemust väga jagada, sest mul pole menstruatsiooni. Lisaks olen terve see aeg reisinud ja lennujaamade vahet kolades on mõni päev vahele jäänud. Teen paari kuu pärast juba postituse oma kogemusest :) Loodetavasti on mul siis ka menstruatsioon tagasi tulnud, mille mulle viimasena välja kirjutatud pillid kaotasid sootuks. Arsti selgitus: “Nende pillidega sa ei veritsegi”. Ei hoiatatud mind ka püsiva häire eest…

   Sa võid pillide paki ka poole pealt lõpetada ja alustada oma temperatuuride mõõtmist kasvõi järgmisest päevast. Samas poole paki pealt pillide katki jätmine võib mõnikord tekitada sellist mööduvat nähtust nagu roosad/pruunid täpikesed ehk väikeseid suvalisi veritsusi. Neid ei tohiks siis Daysy-sse sisestada kui menstruatsioonipäevi. Samuti ei tohiks Daysy-sse sisestada seda esimest tõelist erepunast veristsust kui see tuleb ette 3 nädala sees peale pillide kasutamise lõpetamist. Kui aga erepunane veritsemine tekib siis, kui möödas on juba rohkem kui kolm nädalat siis võib selle sisestada kui menstruatsiooni. Ehk siis sa võid mõõtmiste alustamisega oodata ja võtta pille edasi selle hetkeni kui on ette nähtud tavapärane paus ja lasta ära toimuda sellel esimesel veritsemisel (mis ei ole menstruatsioon) või ka kohe katki jätta aga siis ei tasuks täpikestest ära ehmatada ? Ütlen veel igaks juhuks, et esimesed mõõtmised näitavad sulle kõik ainult kollast tuld seni, kuni oled sisestanud esimese menstruatsiooni (mis annab rohelise tule). Kollast tuld tuleb võtta kui punast ehk siis selle vältel kasutada muud kaitsevahendit kui soovid rasedusest hoiduda. Monitoril läheb aega, et sind tundma õppida, iga edasise kuuga peaksid saama aina rohkem “rohelist tuld”. Jah, monitor ennustab ette ka menstruatsiooni perioodi (siis kui ta on sind juba tundma õppinud, st. peale esimeste kuude menstruatsioonide sisestamist).

   Tean paari, kes on kasutanud veidi vähem kui aasta. Pole keegi rasestunud. Kui soovid täiesti erapooletut arvamust, siis guugelda “Daysy fertility monitor review” ja peaksid nii mõndagi leidma :)

   Küsimused on alati teretulnud!

  • Helina says:

   Mina olen kasutanud sama tootja monitori Pearly 2 aastat ja Daysy-t käesoleva aasta aprillist. Sama tootja monitori Lady Comp on ka Eestis mitmed naised kasutanud aastaid. Daysy senine tagasiside teiste kasutajte poolt on, et monitor töötab nagu kellavärk (peale kolme-nelja kuust kasutamist). Minu monitoril läks 4 kuud, et hakata mu tsüklit hästi mõistma, mida rahulikum on mu elu ja mida stabiilsemalt ma mõõdan, seda rohkem rohelisi päevi näitab. Kuni esimese menstruatsiooni alguseni (roheline tuli) näitab monitor ainult kollast tuld. Kolmandaks tsükliks oli minul Daysy-ga näiteks roheliste päevade arv 13 (6 tsükli alguses ja 7 peale kahte nädalat kuhu sisse jäi ovulatsioon ja enne järgmist menstruatsiooni). Alguses on Daysy koos sinuga ettevaatlik. Peale pikemaajalisemat kasutamist tuleb ka usaldus sest hakkad oma keha märke ka ise tundma (neid samu mida näitab monitor sinu tsükli faasidest). Enne monitori ostmist oli ka minul ärevus muidugi suur, beebit ei planeerinud ja see, et see kõik nii lihtne on tundus ikka uskumatu. Kasutasin päris pikka aega lisakaitset, isegi kui monitoril olid rohelised tuled. See ongi hea, et Daysy ei pane sind mingit moodi ohtu ja sa ei pea teda usaldama, enne kui sa teda usaldad, võta aega harjuda. Kõige uuega harjumine võtab aega.

   Võibolla kohatu võrdlus aga kuna siin kirjutajad on paralleele juba välja toonud esoteerika jms mis ei puutu samuti asjasse siis küsin, et kas meie või vanem generatsioon nõukogudeajal poes järjekorras seistes kujutasime ette, et kunagi tuleb aeg, kus pakirobot toob meie digitaalselt sooritatud ostu meile koju kätte? :) Kus ta teab, kuhu tuua? Äkki ta eksib aadressiga? :) Samamoodi tundsid paljud, et on kindlam hobusega edasi sõita ka siis kui Ford oli juba leiutatud ;)

 17. S says:

  Tere!
  Kas seade töötab Samsungiga ikka ka? Ja kui töötada öistes vahetustes ja alles hommikul magama minna, siis kas seade töötab ja millal peaks selle keele alla panema?

 18. Helen says:

  Tere! Daysy kodulehel pakutakse ka LHV-st järelmaksu võimalust. Sinu kaudu ostes seda vist võimalik taotleda ei ole?

 19. njah says:

  Teate, mina ei ole arst. Kuid mul on olemas kaine meel ja kaine meel arvestab, et on mitmeid faktoreid mis mõjutavad inimese kehatemperatuuri. Neid faktoreid on lausa nii palju, et sama hästi on kalendrimeetod juba efektiivsem kui Daysy, kuna see näitaks nende faktorite tõttu koguaeg kollast tuld. Naistel, kellel on erakordselt ebaregulaarne tsükkel pillideta (breakthrough bleeding ehk päevadeväline veritsus), naistel kellel on näiteks palju stressi, kes magavad halvasti. ´

  Arvan et ideaalset rasestumisvastast vahendit polegi. Daysy tundub parim, aga ta ON riskantne kuna väga-väga paljud asjad mõjutavad naise kehatemperatuuri, ka alkohol.
  Lugege ise

  http://blog.kindara.com/blog/9-factors-that-can-affect-the-accuracy-of-your-temperatures

  Ehk siis selline meetod sobib ainult naisele, kes

  *Ei tarbi alkoholi
  *Magab hästi
  *On regulaarne tsükkel
  *Pole stressi, rääkimata mingist pikemast depressioonist või üleelamisperioodist
  *Ärkab üles kindlatel kellaaegadel iga päev
  *On harva haige

  Ärge saage valesti aru – ma ei hinda ka pille. Olen olnud hetkel 2 kuud ilma. Mulle näiteks Daysy ei sobiks, sest pidevalt on mingi kerge veritsus, vahel on tsükkel (kui mul selline asi üldse on) 30 päeva pikk, vahel 20 päeva – kõikumine on tohutu. Kuid rõhutan, et Daysy sobib väga vähestele nn ”normaalsetele” naistele, kellel on kõik normis, ERITI aga tsükkel.

  Edu katsetamisel!

  • Loomuliku pereplaneerimise meetod sobib:

   Naiste jaoks, kes ei soovi või ei tohi võtta hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid.
   Naisele, kes soovib olla kooskõlas iseenda keha ja hingega.
   Naistele, kellel esinevad hormonaalse rasestumisvastase vahendi suhtes kõrvalmõjud.
   Naistele, kellele on rakendatud kemoteraapiat, esinenud rinna- või emakakaela vähki.
   Naistele, kes kannatavad madala libiido all.
   Naistele, kes on diabeedikud.
   Naistele, kellel esineb depressiooni.
   Naistele, kellel on tromboosioht.
   Naistele, kellel on kõrgenenud vererõhk.
   Naistele, kellel esineb maksahaigus.
   Naistele, kellel esineb migreen.
   Naistele, kellel esineb kilpnäärme probleeme.
   Naistele, kellel on nõrgenenud immuunsüsteem.
   Naistele, kes toidavad rinnaga.
   Kõigile naistele, kes soovivad jääda rasedaks.

   Kas Daysy peale saab kindel olla unetute ööde ja alkoholi joomise järel?

   Kui sa ei ole maganud vähemalt 3 tundi öö jooksul ja oled joonud alkoholi, siis jäta mõõtmine vahele. Alati on parem mõõtmine vahele jätta kui mõõta, kui tead, et su kehatemperatuur võib olla ebaharilikult kõrge. Kui aga siiski sellisel juhul mõõdad, siis see ei tähenda, et Daysy indikaator muutuks ebausaldusväärseks. Olenevalt sinu tsükli faasist reageerib Daysy vastavalt – seade ignoreerib ise mõõtmist ja klassifitseerib selle erandiks või näitab kollast või punast tuld et SUL OLEKS TURVALINE.

   Kas Daysy-t võib kasutada kui töötan näiteks graafiku alusel (öötöö) ja magan suhteliselt erinevatel aegadel?

   Jah! Daysy on disainitud kiire ja aktiivse elutempoga naist silmas pidades. Kellaaeg ei ole oluline kui temperatuuride mõõtmise vahele jääb vähemalt 18 tundi ja saad magada vähemalt 3-4 tundi järjest enne mõõtmist ja enne oma keha aktiveerimist.

   Kas Daysy-t võib kasutada kui tsükkel on ebaregulaarne?

   Daysy-t saavad kõige paremini kasutada naised, kelle menstruaaltsükkel kestab 19-34 päeva. Daysy arvutab välja ovulatsiooni sinu basaaltemperatuuri astme järgi. Kui sinu ovulatsioonipäev muutub kuust-kuusse (nagu see on tavaline enamuste naiste puhul) siis Daysy on programmeeritud sind kaitsma olenemata sellest kõikumisest. Daysy kasutab siis sinu kõige varasemat ovulatsioonipäeva viimase 18 tsükli jooksul, et sind hoiatada tuleviku tsüklite jooksul. Daysy kasutajad, kellel on eriti ebaregulaarne tsükkel näevad oma seadmel lihtsalt rohkem punaseid päevi. Kui sinu tsükkel on juba üle 50 päeva pikk siis tõesti Daysy-t kasutada ei ole soovitav.

   Daysy õpib tundma iga naise individuaalset tsüklit ja temperatuure on programmeeritud olema ülimalt ettevaatlik IGAL JUHUL.

   • njah says:

    Merilin, küsin sult otse – mitu eurot sa saad iga Daysy eest mis sinu kaudu ostetakse?

    Sest sa tuled promoma rasestumisvastastvahendit, mida sa pole õieti kasutadagi jõudnud tüüpiliste müügiargumentidega ja sellega, et internet on täis häid arvustusi, kuid on ka neid kes jäävad rasedaks seda kasutades.

    Seda esiteks. Teiseks toode maksab väga palju, ning kui tõesti naisel on väga ebaregulaarne menstruatsioonitsükkel, kui tal on kaootiline eluviis, kui ta joob alkoholi või on pikaajalises stressis ja mis iganes faktorid veel sinna otsa, siis Daysy loobib talle koguaeg kollast tuld, äärmisel juhul paar rohelist peale menstruatsiooni. Seda saab naine ise ka välja arvutada, et peale menstruatsiooni ja selle ajal on võimalik mõnel päeval kuus seksida ilma kaitseta. Selleks ei ole vaja 290-eurost viljakusmonitori. Seega, nagu ma ütlesin – viljakusmonitor sobib eelkõige normaalse tervisega ja elurütmiga naisele. Naisele, kellel on kõik normide piires. Siis ta ka ei loobiks koguaeg kollast tuld, kui kümned eri faktorid mõjutavad tema kehatemperatuuri.

    Ära saa valesti aru – ma vihkan pille ja keemiat nagu sina, aga ma ei hakkaks promoma vahendit, millest ma ise tegelikult midagi ei tea, teades et kümned naised võibolla sinust eeskuju võtavad ja selle endale ostavad. See on vastutus kümne naise eest. Loodan vaid, et sul on õigus selle kõrge turvalisuse protsendiga. Ja loodan, et see toode tasub end ära, kuid loogiliselt mõeldes sa ju isegi mõistad, kui varieeruv kehatemperatuur võib olla. Äkki ongi asi kehatemperatuuri varieeruvuses, miks toode ei ole läinud massidesse (muidugi peale hinna).

    Soovin vaid, et tunneksid rohkem vastutust oma lugejate ees ja loodan, et tegu ei ole sinu jaoks pelgalt äriga.

    Kena õhtut!

    • Tere,

     Minu oma taskusse ei kuku sealt sentigi. Jah, ma müün seda edasi, aga eelkõige alustasin selle aja- ja ressurssidekuluka ettevõtmisega seepärast, et ma olen antibeebipillide tugev vastane just nii ENDA kui ka TEISTE pealt nähtud tagajärgede tõttu. Kõik käib läbi mu ettevõtte ja tõepoolest ükski ettevõte ei tööta end kahjumisse.

     Pole ma kordagi kellelegi seda peale surunud ega sundinud sellele üle minema. Olen blogija ja räägin asjadest nii nagu on, meeldib see suurninadele või mitte.

     Ma ei väsi kordamast, et Daysy on OHUTU. Ta EI NÄITA rohelist tuld, kui sul on mõõtmise tulemus ebanormaalselt paigast ära, tsükkel ebaregulaarne või sind kimbutab miski muu. See on naise enda otsus, kas ta siiski riskib või kasutab preservatiivi, et vahekorda astuda.

     Ilmselgelt naine, kelle elu ongi nii kaootiline nagu sa seda kirjeldasid, isegi ei vaevu viljakusmonitori kohta uurima. See on eelkõige loomulik pereplaneerimise vahend inimesele, kel on püsipartner ja kes soovib loomulik teel kas rasedusest hoiduda/rasedust planeerida.

     Mind häirib, et sa julged väita, et ma vahendist ise midagi ei tea. Jah, ma olen kasutanud seda alles mõnda aega, kuid lugenud läbi vajalikud artiklid, vaadanud seminare ja rääkinud maaletooja endaga tunde antud teemadel. Mul ei pea olema teaduskraadi selle vahendi toimimise kohta selleks, et sellesse uskuda. Naised ja tüdrukud, kellele kirjutatakse pille välja, pole tihtipeale isegi kursis sellega, mida nad manustama hakkavad! Kuidas saab siis 100% meile ohutusse vahendisse uskumine olla nii kurjast?

     Meie kehatemperatuur ei kõigu asjata nii palju. Ja kui seda kellelgi ka esineb, siis nagu ka postituses juttu – Daysy õpib naist tundma ja lähtub temalt kogutud mõõtmistest. Ta kohandub nendega ja annab tulemusi igale naisele personaalselt lähenedes.

     Tegemist ei ole äriga, vaid naistele alternatiivsete võimaluste teadvustamisega. Ma ei kirjutanud ju, et kõik Daysyt ostma, vaid tõin välja ka kõik muud alternatiivid hormonaalsetele vahenditele. Igaüks teeb ise oma otsuse. Kes on valmis ja võimeline Daysyt soetama, neile olen andnud selleks ka võimaluse.

     Aitäh.

  • Heh :) says:

   Aga see peakski ju olema n ii, et:
   *ei tarbi alkoholi
   *magan hästi
   *ei stressa
   *ärkan üles üldjuhul kindlatel kellaaegadel
   *ei ole üldse või olen harva haige
   *tsükliga on vist tõesti nii ja naa, vahel võib mingi faktor, nt reisimine, seda mõjutada, kuid ka see võiks ju regulaarne olla.

   Kas kõrvalekalded on uus normaalsus?
   Kas terve olemine ei olegi enam tavapärane nähtus?
   Minu puhul need esimesed 5 punkti kehtivad. Tsükkel on ka olnud regulaarne, viimatine pikk lennureis j akuum kliima ajas selle korraks sassi, kuid kehal onimepärane taastumisvõime.
   Ma ütleks, et iga inimene, nii mees kui naine, peaks hästi magama, mitte tarbima alkoholi, mitte stressama ja olema terve, mitte haige.

   • Kadri says:

    Minu arust on ka tore, et ebatervislik eluviis näib ühiskonnas taunitavamaks muutuma ja seeläbi on lihtsam tervislikke eluviise viljeleda. Nt meil on töö põlvkond, kes on harjunud üle töötamamisega leppima ja põlvkond, kes teab ja tegutseb selle järgi, et nad teevad efektiivsemalt tööd kui ei tööta üle. Lisaks on minu tutvusringkonnas väga palju inimesi, kelle jaoks tähendab mõnus seltskondlikkus midagi muud kui alkoholi tarbimine (kui siis ainult vähesel määral mekkimine ehk välja arvata, aga seda ei tehta alati). Või kuidas pide valt netis istumise asemel on mõnus hoopis kodukanti jalutama minna, raamatuid lugeda, iseendaga ja lähedastega olla. Toituda kvaliteetselt.
    Jne.

 20. Kerttu says:

  Tere!
  Väga huvitav postitus ja arutelu. Olen ka igati loomulike kaitsemeetodite poolt. Antud vahendi juures tekkis ainult üks küsimus: kas see ebaregulaarse tsükli puhul ka toimib? Kui jah, siis kas ka sama usaldusväärselt?

  • Tere Kerttu,

   Aitäh :) Daysy ei näita kunagi valesti. S.t. ta ei näita kunagi rohelist tuld, kui pole ohutu vahekorda astuda olenemata su tsükli regulaarsusest. Lihtsalt ebaregulaarse tsükli puhul on Daysy-ga selline lugu, et ta ei saa hästi sinu tsüklile pihta ja näitab igaks juhuks kollast tuld ehk siis sul on temast pigem hetkel vähem kasu. Sa võid Daysy-t kohe kasutama hakata ja mõõta, et näha kuidas sinu temperatuurid mängivad, aga kindlasti peaksid proovima oma tsükkel korda saada. Pigem tegutseda ja otsida lahendusi kui oodata. Kui sa inglise keelt oskas, siis on olemas selline raamat, mille saaksid endale Amazon-i kaudu tellida: http://www.larabriden.com/period-repair-manual/

   Seal on väärt nõu, mida saaksid teha läbi toitumise, toidulisandite, loodusravi ja bioidentsete hormoonide, et oma tsüklit reguleerida. :)

   Kindlasti leiad lisainfot ka internetist :)

   • Kerttu says:

    Tänan vastuse eest. Lihtsalt kommentaariks, et ka ebaregulaarne tsükkel on normaalne :)

 21. Maarika says:

  Paar keelelist näpunäidet blogijale: lause “kondoomid, mida tehakse 66. erinevas suuruses, 10. erinevas pikkuses ja 10. erinevas laiuses” tähendab, et neid tehakse kuuekümne kuuendas erinevas suuruses, kümnendas erinevas pikkuses ja kümnendas erinevas laiuses. Kui kirjutaja mõtles “kuuekümne kuues, kümnes ja kümnes”, siis korjaku punktid ära. Ja teine:
  “unustusse vajunud tupe pessaarid” tähendab, et kellegi tupp on unustusse vajunud. Kui mõeldi, et unustusse on vajunud pessaarid, siis tuleb kirjutada “unustusse vajunud tupepessaarid”.

 22. Hanna says:

  Väga teretulnud postitus! Paistab, et Daisy tuleb ka meie peresse muretseda:)
  Teadsin enne küll nendest vahenditest, aga polnud veel Eestis pakutava kohta uurimustööd teinud. Tahaks samuti kondoomid jätta vaid kõige viljakamatele päevadele. Aitäh sulle, et hoolid ja teavitad!;)

 23. H says:

  Ma arvan et see fakt, et esimene toode 30 a tagasi turul oli, ei räägi väga toote kvaliteedist. Dr. Levini magnetilised põlvesidemed ja rikkust toov kaelapendel on ka kaua juba turul olnud. Pigem tekib küsimus, miks 30 aastaga pole niivõrd hea toode massidesse jõudnud.

  Aga ma ei taha üldse toodet maha teha, ei ole seda kasutanud ju. Pigem tahaks paremaid vastuseid lihtsalt, et kuidas ikkagi nii muudatustele vastuvõtliku asja nagu kehatemperatuur põhjal nii kõrge % saavutatakse.

  • Küll leidub alles skeptikuid loomulikele ja tervisele turvalistele vahenditele :D
   Toode ei ole massidesse jõudnud väga lihtsatel põhjustel. Tootja näol on tegemist perefirmaga. Esimese monitori leiutas Hubert Rechberg, kes on Daysy monitori taga oleva Natalie Rechbergi isa. Tegemist ei ole suurkorporatsiooniga, mille taga oleksid ravimitööstuse rahad. Tegemist on suure pereettevõttega, kus tervelt kaks põlvkonda on pühendanud oma elu nende toodete tegemisele ja täiustamisele ja nad ei olegi soovinud oma toodet mõnele suurkorporatsioonile maha müüa. Nende poliitika on jääda inimlikkuse piiridesse.
   Viljakusmonitore on ja tuleb lähiajal turule veel, see on väga kiiresti arenev valdkond praegu. Ainult et mitte kõigil neil ei ole meditsiinilise seadme staatust, kuigi seadus seda nõuab. Massidesse levimise üks eeldusi on ka, et tootel oleks odav hind. Daysy eelkäija Lady Comp maksis alguses 500-600€. Seda ei saanud endale paljud lubada. Kindlasti läheb konkurentsi suurenemisega ka hind tulevikus alla aga kindlasti ei soovitaks ma nii tähtsat seadet valida odavuse järgi, vaid ikka kvaliteedi ja sertifikatsioonide.

   • P. says:

    Loomulik ja tervisele turvaline, aga küsimus on ju rohkem selles, kas see tõepoolest on ka raseduse vältimiseks turvaline vahend. Pigem ootan enne, kui Sa ise oled seda juba pool aastat kasutanud ilma probleemideta ja loon usalduse selle põhjal.

   • H says:

    Ma arvan, et eluterve skepsis on antud juhul põhjendatud.
    See, et toode tervisele ohutu on, ei tähenda, et enne ei peaks toote lubaduse üle natuke mõtlema. (kui uuesti nende õnnependlite analoog tuua, siis suvalise kivitüki kaelas kandmine on ka ohutu tervisele, ometi ratsionaalsed inimesed seda ostma ei torma)
    Veelkord, ma ei tee toodet maha vaid tahaks rohkem kindlust kui lihtsalt turul oldud aastad, et kui aparaat rohelist näitab siis on 99,3% safe.

    • Saan aru, miks muretseda vaja.

     Aga seade ju püüab kinni su ovulatsiooni aja ja nii eelnevalt kui järgnevalt paar päeva on kollased. Rohelised päevad on põhjendatult safe. Kui pole 100% ohutu vahekorda astuda, siis näitab seade ikkagi kollast tuld.

 24. Helina says:

  Tere! Tundub, et mõned asjad vajavad selgitamist. Me räägime siin loomuliku pereplaneerimise meetodist või veel täpsemalt viljakusteadlikkuse meetodist, mille aluseks on eelkõige basaaltemperatuuride jälgimine, kuid lisaks võib naine jälgida ka muutusi emakakaela limas. Kui sinu keha on puhas ja sa jälgid neid muutusi siis üsna varsti võid hakata füüsiliselt tundma ka oma ovulatsioone oma tsükli 14-16 päeva paiku (väikest ebamugavustunnet alakõhus, mis võib kesta mõnest minutist mitme tunnini). Daysy on sisuliselt kõigest kraadiklaas, kuigi väga nutikas digitaalne kraadiklaas, mis on arendatud omamoodi pisikeseks arvutiks, mis lisaks sinu temperatuuride salvestamisele kasutab oma tulemuste kuvamisel ka temasse sisestatud statistilisi andmeid. Ta võimaldab sul elada oma kehaga kooskõlas ja saada kindlust selle kohta, mida sa oma kehas nagunii juba tunned. Kui räägime loomuliku pereplaneerimise meetodist siis seda on naised kasutanud juba väga ammusest ajast ning pole tähtis, millal teha uuringuid või kui suure grupiga – naise organism on sama. Ise olen Daysy-t kasutanud üle kahe aasta ja olin ka alguses skeptiline kuid täna olen tänulik, et ta minu elu on nii palju õnnelikumaks teinud. Eesti on e-riik ja kui me usaldame oma digitaalseid süsteeme siis minu meelest oleks eriti lahe kui Eesti naised paneksid enda kasuks tööle ka selle nutika süsteemi! See on meie modernne vabadus täna.

 25. Jaanika says:

  Tänan vastuse ja materjalide eest. Lugesin kõiki materjale (ausalt öeldes küll mitte kõiki sõna-sõnalt läbi), jäi silma, et tehtud on mõned uuringud, Poola uuringugrupis oli 130 naise ringis ja Saksa uuringus oli umbes 600 naist, uuring pärineb aastast 1992-1995. Samuti on seal välja toodud, et Pearli indeks 0,7 tuleb ideaalse kasutamise korral, mis suuremal osal naistest ei õnnestu, ühe uuringu põhjal rasestus aasta jooksul 5,3 protsenti meetodit kasutanud naisi (loomulikult ka teiste kontratseptiivsete vahendite tüüpiline kasutamine on ebaefektiivsem kui ideaalne kasutamine). Ühesõnaga minu arvates on uuringud üsna vanad ja tehtud äärmiselt väikestel uuringurühmadel. Kui antud meetod peaks kunagi jõudma WHO kontratseptsiooni soovitustesse, mille järgi eesti naistearstid oma tööd teevad, siis loomulikult muudan oma arvamust, senikaua jään aga skeptilise suhtumise juurde. Kui seda aparaati kasutada vastupidisel eesmärgil ehk sooviga kiiremini rasedaks jääda, siis see on muidugi täiesti eraldi teema.

  Rasestumisvastaste tablettide kõrvaltoimete kohta: loomulikult pole need ideaalsed, kõigile ei sobi, kergeid kõrvaltoimeid tõesti esineb, kuid tõsised kõrvaltoimed on üliharvad ning nende vähendamiseks uuritaksegi ju enne kontratseptsiooni välja kirjutamist patsiendi riskitegureid. Samuti on rasestumisvastastel tablettidel mitmeid positiivseid mõjusid lisaks efektiivsele raseduse ära hoidmisele. Ideaalset rasestumisvastast meetodit ei ole olemas. Eks iga inimene võiks enda jaoks läbi mõelda eri meetodite plussid ja miinused ning valida enda jaoks sobivaima rasestumisvastane meetod. Lihtsalt minu arvates ei ole õige seda teemat nii mustvalgelt (pillid on halvad ja punkt) käsitleda, kuna sinu arvamus võib mõjutada paljude noorte naiste otsuseid ja tervist. Aga loomulikult, sinu blogi, sinu õigus kirjutada kõike mis soovid. :)

  • Uuringud on siiski üsna põhalikud, kui need korralikult läbi töötada ja fakt, et antud tootja esimene monitor Lady Comp tuli turule 30 aastat tagasi oli minu jaoks väga veenev argument. Mõelge kõigi nende kasutajate tagasiside peale, mis tootja sellest ajast alates on saanud, et välja arendada veelgi parem seade milleks on täna Daysy!

   Olen lugenud, 2005. aastal kuulutas WHO antibeebipillid I grupi kantserogeenideks (samasse gruppi kuuluvad nt. tina ja benseen).

   Huvitav, millised on rasestumisvastaste tablettide positiivsed mõjud? Vähendavad päevade valulikkust? Jah, sest kui neid võtan siis mul ju ei olegi päris päevi, vaid ainult sünteetilistele hormoonidele allutatud ja nende poolt esile kutsutud regulaarsed veritsemised. Reguleerivad tsüklit? Mis mõttes? Kui mul ei toimu nende võtmise tagajärjel enam ovulatsiooni siis mul ju ei olegi enam regulaarset tsüklit.
   Saab muretult igal ajal seksida? Kuna nende mõju libiidole on nii laastav siis paljudel kaob seksiisu sootuks, sellega koos ka mure.

   Ei mõista, mille üle argumenteerite, kui meil on olemas 100% organismile ohutu variant… kas tõesti soovitaksite rahuliku südamega oma tütrel minna 10ks aastaks pillidele?

   • Fuzzy Dunlop says:

    Mina saan küll aru, mille üle argumenteeritakse: viljakusmonitor on ohutu, kuid jääb ka efektiivsuselt siiski paraku hormonaalsetele meetoditele oluliselt alla, olles võrreldav pigem kalendermeetodiga.
    Positiivne on näiteks vererohketest menstruatsioonidest tuleneva aneemia ja mõnedel juhtudel hormonaalse akne ravi. Kõigil ei ole muidugi neid probleeme, aga see on üks näide.

    • Oluliselt? See on 99,3% täpne, võrreldes pillide 99,7%-ga.

     • LIIS says:

      See täpsus oleneb siiski väga palju keha hetkeliselt olukorrast temperatuuri mõõtmise ajal a la stress võib juba anda valed tulemused. Seega ei saa reaalsuses see protsent kahjuks nii kõrge olla..

     • Võta kraadiklaas ja kraadi ennast kui tunned stressi ja siis kraadi kui sa ei ole stressis :D Daysy ei näita kunagi valesid tulemusi, kui Daysy jaoks peaks ka temperatuur ebaloogiliselt kõrge olema või toimub ebaloomulik kõikumine siis ettevaatusena ta näitab kollast tuld. ;)

     • H says:

      Siit siis see kõrge protsent tulebki :P
      Kui miski on vähegi kahtlane siis seks jääb ära, seega kui seksida ei saagi siis rasedus protsent ongi madal.
      Ehk et tegu pigem seksist hoidumise kui raseduse vältimise seadmega.

     • Seksida ei saagi? Kui pillidest libiido on nii madal, et seksida ei tahagi, nagu enamik naisi siin juba kirjutanud on, siis on hoopis tegu seksist hoidumise vahendiga. Rohelisi päevi on rohkem kui sa arvata võid. Küll alles ründab :D Siiani arusaamatu, mis arst täpsemalt olete, mis asutuses?

     • Agnes says:

      Natuke on tunne nagu tegemist oleks Margus Linnamäe väikese trolliga, kes üritab kõigest väest oma ülemuse äri kaitsta. Margus Linnamäe on nimelt see, kes Eestis kontrollib suht suur osa ajakirjandusest ja enamikku farmaatsiaga seotut. :P Siuke väike vandenõuteooria siia tõsise arutelu vahele.

     • Paljas Porgand says:

      Haha, kohati küll juba jah :D

     • H says:

      Mul puudub side Margusega

      ja endaarust täitsa ratsionaalsed kahtlused, mis vist võiks normaalne olla sellise teema puhul…

      Argumentide diskrediteerimine argumentide autori isiku naeruvääristamisega on muidugi efektiivne demagoogia nipp kuidas mu varasematelt kommentaaridelt kohe usutavust vähemaks koorida. (ütleja isik ei muuda üteldava sisu)

      Ma siis eemaldun diskussioonist,

     • Agnes says:

      Sina ise väidad, et kui seksida ei saa, siis ei jää rasedaks ja loomulikult on antud seadme efektiivsusnumbrid siis kõrged. Mina ja ka paljud teised naised väidavad, et pillide tagajärjel ei taha lihtsalt seksida, saab siis või ei saa. Nii et point on ja jääb samaks. Antud seadme kasutamise puhul jääb vähemalt soov seksida alles ja vajadusel saab kasutada lisakaitsevahendeid. Antibeebipillidega kadus see soov sootuks ja vaesed mehed, kes sellise jandi pärast kannatama peavad.

      Ütleja isik muide muudab öeldava sisu küll, sõltuvalt ütleja taustast ja seotusest erinevate organisatsioonide ja isikutega. See nimelt näitab ütleja usaldatavust argumentide esitamisel ja esitatud argumentide usaldamisel. Näiteks kui Kadri Simson ütleb, et E. Savisaar on korruptsioonikahtlustes süütu, lähtudes sellest või teisest asjaolust omab minu jaoks palju vähem usutavust kui seda sama ütleb näiteks riigi peaprokurör Lavly Perling.

     • Agnes says:

      Vabandust! Seoses ütleja isikuga ei muutu mitte öeldu sisu vaid öeldu tõsiseltvõetavus.

     • jajah says:

      Agnes, anna andeks aga kui mõni doktorikraadiga isik tuleb lolli juttu ajama, siis seda ei silu ükski kraad ega uurimistöö. Samamoodi kui põhikooliharidusega isik argumenteerib hästi, ei kasuta demagoogiat ega ründa isikut (”kellena te töötate? kus te töötate?”), vaid ründab tema ARGUMENTE (loogiliselt ja põhjendatult), siis mina kuulan igaljuhul seda nii-nimetatud ”vähem tõsiseltvõetavat inimest”. Sisu loeb. Ainult sisu.

     • jajah says:

      Merilin ongi suur demagoog meil. Mina argumenteerisin sellest, et nii kallis asi ei tasu end ära (jumal küll, see on lõppude lõpuks lihtsalt üks fancy termomeeter), eriti kuna iga vähegi targem naine oskab endal ise iga hommik temperatuuri võtta tavalise termomeetriga, mis EI maksa 290 eurot (mõne naise jaoks 2/3 kuupalka!), ning siis pidada arvestust et millal on kõrgem (potentsiaalselt ohtlik ehk punane või kollane periood) ning millal madalam. Kõike seda vaid oma loogilise mõtlemisega. Kuid tänasel päeval on ju vaja vidinat mis ütleb sulle, millal on ohtlik päev ja millal tõenäoliselt ohtlik päev. Inimesed ei oska enam enda eest ise mõelda. Või ei viitsi, mõlemad on sama hullud.

      Ja kui ma polnud KORDAGI oma jutu sees öelnud, et Daysy ohtlik on, siis jauras ”Daysy on ohutu, Daysy on ohutu”, nagu katkine grammofon. Kes on midagi ohtudest rääkinud? Inimesed on rääkinud siin väga paljuski sellest, kas selline asi tasub end ära.

      Tore, kui Merilin nii hästi teenib, et võib selliseid summasid igasse ilmakaarde laiali loopida, ma absoluutselt ei kadesta kuna ei hooli oluliselt rahast, aga tulla promoma toodet, mida pole ise kasutanud kahte kuudki. Jessas küll.

     • Tere,

      Aitäh kõige eest.

      Kui kasutad väga täpset digitaalset kraadiklaasi siis sisuliselt võid ka sellega oma mõõtusid võtta, aga mõtle kui tüütu on igal hommikul nende temperatuuride üles märkimine ja hiljem graafikute tegemine… Peab olema väga järjekindel ja sellega tegelemiseks aega võtma. See võib panna muretsema, et kas kõik on ikka õigesti märgitud jne. Daysy teeb selle kõik palju lihtsamaks. Ma ei ole kordagi ju öelnud, et nüüd kõik pappi lennutama. Ma vaid jagan naistele uudist, et ka selline võimalus on olemas.

      Põhimõtteliselt sama: Miks osta kallis kalkulaator? See kõik on ju vaid numbrite kokku löömine ja kõik, kes vähegi matemaatikat jagavad, saavad ise hakkama. Muidugi saavad, aga ometi on meie aeg piiratud ja me kipume kasutama vahendeid, mis lubavad meie vähest vaba aega paremini sisustada. Lihtsalt kalendrisse märkimine ei aita. Meie organism on keerukam kui 1+1. Daysy järgib sadadelt naistelt õpitut ja kohaldab seda sinult aja jooksul võetud isiklike näitudega, et tagada täpne graafik, mida võib usaldada.

     • H says:

      Ei ma ei ründa kuidagi ju. Nii olulise asja töökindluses võiks ja peaks lausa kahtlema.
      Ära saa valesti aru, beebipillid on ka minu arust väga halb variant. LIhtsalt müügiargumendid ei tundunud mulle veel vettpidavad.
      Tehniliselt on ju ikkagi vahe sees: üks hoiab ära rasestumist, teine hoiab ära rasestumise võimaluse tekkimise, same but different.
      Miks sa arvad, et ma arst olen või kuskil asutuses töötan :D

     • Fuzzy Dunlop says:

      Siin jõuame ringiga jälle tagasi selle juurde, kuidas andmed on saadud – vähe kaasaegseid ja n-ö kõikearvestavaid suurte valimitega uuringuid. Igaüks teeb oma valikud ise (ja vastutab ka), kuid kuni neid pole, ei soovitaks nii kindel olla ega seda meetodit propageerida :)

     • M says:

      Tõsi ta on, et andmed on vananenud, ka juba bakalaureusetööde hindamisel hinnatakse seda kas kasutatud teadusartiklid on viimase viie aasta jooksul avaldatud, varasemaid artiklid loetakse vananenuteks. Lisaks ei ole 160 ja 600 naisest koosnenud valimigrupid piisavalt suured, et toodet nimetada 99,3% efektiivseks.

      Väga lihtne on suuri ravimifirmasi maha teha, et nad on ülesehitatud rahateenimisele, aga kas sa oled ka uurinud kui palju ja suuremahulisi uuringud tehakse enne ühe ravimi tootmisesse laskmist? Keskmiselt läheb ühe ravimi turule toomiseks 15 aastat, mille jooksul tehakse erinevates etappides pidevaid uuringuid. Pigem tundub, et tänapäeval on jäänud natuke arusaamatuks mida tähendab teaduspõhine meditsiin ja kui suur töö asjade uurimisse pannakse, kui usutakse uuringuid kus on uuritud vaid 160 või 600 naist.

     • Tootja Valley Electronics AG on sertifitseeritud EN ISO 13485:2012 sertifikaadiga, mis on ühtlasi kõige uuem kooskõlastatud standard meditsiinilistele seadmetele. Kõik on registreeritud ja üle vaadatud SwissMedicu poolt Euroopas ning FDA poolt USA-s. Kui me räägime meetodist siis me räägime loomuliku pereplaneerimise meetodist, me räägime naisest ja tema keha loomulikest funktsioonidest – sellel ei ole ajastu mõõdet, naise keha on sama moodi funktsioneerinud aegade algusest peale (või vähemalt seni, kui sünteetiliste hormoonidega meie tasakaal sassi löödi). Loomuliku pereplaneerimise meetod võtab peale basaaltemperatuuride arvesse ka muutusi emakakaela limas (seda näeb iga naine väga selgelt enda juures kui õpib seda jälgima). Naisena, ei ole vaja doktorikraadi, et oma keha tunda! Daysy-t ei pea usaldama enne, kui teda usaldada, st et võid kasutada preservatiive ja rahulikult oma keha märke lugema õppida seni, kui ükskord avastad, et kõik on tõesti sünkroonis sellega, mida näitab sulle sinu äpp! Võid ka hoiduda suguühtest oma viljakusvõimelistel päevadel, mida on ühes kuus umbes 9. Lisaks on ka muid viise, kuidas üks paar võib ilma klassikalise suguühteta omavahel intiimsust nautida. Kui kondoom peaks siiski katki minema, siis tean, et pean kiirelt tegutsema, et olla kindel, et ma ei jää rasedaks. Saan vastavalt teha teadliku otsuse ja tõesti ei pea endale iga päev kuust kuusse minu kehale võõraid aineid sisse sööma.

     • E. says:

      Õnneks võib isegi ETV pealt näha dokfilme, kui suur pettus see on ja kuidas need uuringud tegelikult käivad!

    • Helina says:

     Kalendermeetod ei ole kindlasti usaldusväärne kuna see eeldab, et naisel on 28. päevane tsükkel. Kõigi naiste tsüklid on aga erineva pikkusega. Viljakusmonitor õpib tundma iga naist individuaalselt.
     Pille võttes sul ei olegi menstruatsioone, kullake!

     Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid mõjuvad nahale kuna nad alandavad naha rasu (sebum) sisalduse lapsepõlve tasemele. See on hirmuäratav kuna täiskasvanute nahk peaks olema palju rasusem kui lapse nahk. Naise nahk reageerib sellele ebanormaalsele seisukorrale suurendades rasutootmist ning kahjuks jätkub see protsess isegi siis kui pillide tarvitamine lõpetada. Pillide kasutamise järgne akne tekib rasueritust vähendavate ainete nagu etinüülöstradiooli tsüproterooni ja drospirenooni tagasitõmbumisest meie organismis. Samuti mõjutab seda loomulike androgeenide (meessuguhormoonid) voog meie kehas, mis toimub siis, kui lõpetame hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kasutamise. Akne vastu: Väldi lehmapiima, fruktoosi. Abi võid saada tsingi toidulisandist – vähendab keratiini tootmist ning hoiab poorid avatud. Tsink tapab ka baktereid ja vähendab testosterooni.

  • P. says:

   Väga õige märkus! Äärmiselt oluline on teadusuuringute kvaliteet ja kaasaegsus. Ka kirjandusülevaated (kui neid selle aparaadi uurimiseks on tehtud) põhinevad vanematel uuringutel. Kas on ka uuirngut, mis on tehtud viimase nt viie aasta jooksul suurema uuritavate grupiga?

  • E. says:

   Ma üldse ei imesta, et meil siin hakkavad ravimite pealt ja tervise pealt teenivad inimesed sellele väga vastu. Õnneks muutuvad inimesed teadlikemaks ja info kuidas see (õudne) süsteem toimib ja toimetab, liigub järjest edasi, küll paljudel tervise hinnaga. Eesti naistearste õpetab välja süsteem, mille taga on suured rahad ja piisab ainult põhjalikumalt hakata süveneda, siis tasub alati uurida- kes rahastab “teadusuuringuid” ja kellele nn. teadus kasulik on. Ravimireklaamid on muutunud loomulikuks, aga ei peaks olema. Kellele kuulub meedia ja kelle käpp on sees ravimimüügis…

 26. Sandra says:

  Tere! Mina soetasin endale Daysy juuli lõpus kui olid pillide mõjust päevad lõppenud. Nüüd algasid uued päevad ja kohe näitab ka rohelist tuld. Pole vist enne päevade tuleku üle nii rõõmus olnud :D.
  Aga muidugi ei ostnud ma Daysyt kohe niisama. Uurisin ja otsisin infot kasutajate arvamuste kohta nädalaid.
  Igatahes olen õnnelik, et selline otsus sai tehtud ja et mu keha vabanes pillidest.
  Päikest Sulle Daysyga! :)

 27. Eve says:

  Tere, palju ta maksab ?

  • Tere Eve,

   Nagu ka pildil mainitud, siis 290 eurot :)

  • Paljas Porgand says:

   Tere, hinnaks on 290 eurot. Tundub esmapilgul ehk kallis, aga pole seda. Monitor omab reaalset tasuvusaega. Kui võtame antibeebipillide keskmise hinna kuus siis tasub monitor ennast ära juba kahe aastaga. Kuna tegemist on kvaliteetse Saksamaal toodetud seadmega siis hinnatakse tema eluiga umbes 10-le aastale. Kui monitori enam kasutada ei soovi on see võimalus ära nullida ja edasi müüa. Piisab otsiku puhastamisest antibakteriaalse vahendiga ja seda võib kasutada edasi keegi teine.

 28. Äpp says:

  Tegelikult on ju igasugused viljakuse äpid samal põhimõttel.. ainult et temp mõõtmine jääb ära. Ise kasutan ka äppi, tundub mugavam kui ülekirjutamine.

  • Nii nagu postituse lõpu poole ka kirjas, siis need pole üldse mitte täpsed ja enamasti peab ikkagi kummi kasutama. Need annavad vaid umbkaudselt ette päevad, mil nagu võiks ovulatsioon olla. Need pole personaalsed ega pruugi absoluutselt just sinu kehaga sünkroonis olevat teavet anda. Daysy märgib kehatemperatuuri kõikumised väga täpselt üles, õpib sind tundma ja selle põhjal arvestab välja, millal on ohutu vahekorda astuda ja millal mitte :) Kindlasti ei soovita vaid allalaaditavale äpile toetuda ;)

 29. Jaanika says:

  Tere!
  Sissejuhatuseks: loen su blogi juba mõnda aega ning paljud sissekanded on täitsa huvitavad. See sissekanne tekitab minus aga palju küsimusi ja pettumust. Olen arst, aga rasestumisvastaseid vahendeid tootvatelt ravimfirmadelt pole ma kunagi sentigi saanud, mu järgnev arvamus põhineb ülikoolis õpitul, uuringutulemustel ja töökogemusel.
  Ma tahaksin teada, kas sa sa suutsid leida ka mõne uuringu kus kirjutatakse selle fertiilsusmonitori efektiivsusest rasestumisvastase meetodina täpsemalt? Mõne artikli meditsiiniajakirjas? Kuidas on uuring üles ehitatud, kuidas nad on sellised tulemused saanud? Kes olid uuringus uuringugruppi kaasatud, kas uuringusse olid võetud ka nt ebaregulaarse tsükliga naised? Ma üritasin leida antud infot, otsisin nii pubmedist (peamine meditsiiniartiklite andmebaas) kui ka googlest ja ma ei leidnud mingit objektiivset infot, artiklit ega uuringukirjeldust. Kui selline asi puudub, siis minu jaoks on see lihtsalt ilus lubadus.
  Tahan öelda, et äkki sa peaks oma blogis rohkem enda liistude juurde jääma. Paljud naised, eriti noored võtavad sind kindlasti eeskujuna ja võtavad su arvamust puhta kullana. Mis siis, kui keegi sinu soovituste tõttu soovimatult rasedaks jääb?
  Lisaks teed sa maha antibeebipille, rõhutad nende negatiivseid külgi (millest paljud on haruharva esinevad), aga jätad mainimata positiivsed. Loomulikult võib rääkida oma kogemusest ja arvamusest, aga nii olulisi teemasid oleks minu arvates viisakas käsitleda mitmekülgsemalt.

  • Tere Jaanika,

   Väga meeldiv, et tunnete huvi minu postituste vastu ning veelgi enam, et annate ka tagasisidet. Kas või küsida, mis arst Te olete ja millises arstikeskuses või haiglas töötate? Maaletooja tuleks Teile hea meelega toodet presenteerima. Varem Eestis paraku seda seadet tõesti tutvustatud ei ole ei meditsiinikoolis ega alternatiivmeditsiini ringkkondades. Üsna pea saavad aga ka noored Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudengid viljakusmonitoride näidised, et neid oma õppekava raames uurida ja arutada ning nüüdsest on viljakusmonitor müügil ka Ravikunsti koolitus- ja teraapiatoas Väike Uba. :)

   Daysy on Euroopas registreeritud meditsiiniline seade. Kui olete arst siis kindlasti teate, et EC sertifikaati meditsiiniseadmele ei anta välja niisama lihtsalt. Lingile vajutades leiate Daysy kliinilisi uuringuid puudutava materjali: https://drive.google.com/open?id=0B5nrBiN1JnFbSUFXemVSMU1vTk5aaWxpVlkwZGZTcmY0MnFv

   Iga inimene otsustab oma keha üle ise ja võtab ka vastutuse ise. Rasedaks on jäädud ka kasutades nii kondoome kui muid rasestumisvastaseid vahendeid. Daysy Pearl Index on 0.7 ning see on tõestatud kliiniliste uuringutega. Mujal maailmas on naised saanud seda meetodit kasutada juba aastakümneid. Internetis on leida ka paljude kasutajate tagasisidet.

   Kui teil on seadme osas veel täpsemat infot vaja, palun pöörduge tootja poole:
   info@valley-electronics.ch

   Olen blogija ja blogi eesmärk ongi ju rääkida minu elust ja arvamusest mind ümbritseva ja kogetu kohta. Kui tekib diskussioon ja küsimused, siis vastan neile kõigile alati meeleldi ja nii mitmekülgselt kui võimalik. Ei ütleks, et tagajärjed vähesi naisi saatnud on. Enamik mu tuttavaid on vähemal või rohkemal määral pillide kasutamise tagajärjel pidanud tervisehädadega võitlema. Isegi kaalutõus on ju sümptom, olgu see siis hormoonide otsene tagajärg või nendest kaasnenud tujude/isude tagajärg. Üks asi on kindel: mida naturaalsemini me end kaitseme, seda parem. Mina ei mängi oma hormoonidega enam igatahes kunagi.

   Aitäh vähe spetsiifilisema ja professionaalsema kommentaari eest veelkord :)

  • Agnes says:

   Minu meelest ka tore, et arst võtab sõna, kuigi minu jaoks jääb selgusetuks, mis arstiga tegu. Sellel postitusel, kus blogija kirjeldab oma kogemusi beebipillidega on väga suur tagasikaja, valdavas osas on see negatiivne. Ma arvan, et selle hetkeni, kui Merilin otsustas nii tundlikul teemal kirjutada, arvasid paljud naised, kes beebipillide kõrvalmõjudega hädas olid, et nemad ongi see väga väike osa naistest, kel esinevad kõrvalmõjud. Tegelikult on selliseid naisi päris palju. Arstide kapsaaeda lendas ka väga palju kivisid, ka mina loobiks neid sinna juurde. Arstid ei tunne patsiendi eripärade vastu huvi, ei uuri ja ei esita küsimusi. Minul on emapoolesest suguvõsast südame-veresoonkonna haiguste risk väga kõrge. Lisaks sellele on mul madal vererõhk ja madal pulss ja soodumus veenilaiendite tekeks. Viimane lööb nüüd juba välja nii et tööl istudes jalad paistetavad. Nii mõnigi sümptom selles reas viitab tromboosiohule. Aga lausa kaks günekoloogi kirjutas ilma süvenemata ja lihtsalt minu küsimise peale Yasminelle välja. Sellest millised mõjud neil mu tervisele, enesetundele ja libiidole olid, kirjutasin asjakohase postituse alla.

   Kahel minu sõbrannal, kes hakkasid samu beebipille tarvitama suhteliselt ühel ajal avastati ühel ajal ka rinnast tsüstid (esimese hooga oli ka vähi kahtlus). Üks nendest neiudest käis eriti suurt tsüsti välja opereerimas.

   Aga rääkige mulle veel, kuidas sünteetiliste hormoonide inimese organismi toppimine on ohutu ja kõrvamõjud esinevad vaid väga väikesel osal naistest. Paljud naised ei oska kõrvalmõjusid ehk seostada ja lugedagi. Ja ka jutt, et tuleb proovida erinevaid, et leida sobiv, ei päde, sest mu keha ei ole katseklaas ja tervis on kõige tähtsam vara. Nii vaimne kui füüsiline tervis.

   Ühtlasi iga naine teeb oma valikud ise, aga valiku tegemisel võiks olla võimalikult põhjalik eelinfo – nii positiivne kui ka negatiivne.

  • Oeh says:

   Mis on antibeebipillide positiivsed küljed? Mitte phtegi ei tea!
   Kulla inimene, seal ülikoolis jäeti sullepaljutki õpetamata ja paistab, et palju oled ka tänasel päeval kõrvust mööda lasnud. Räägi sellest ka, mida östrogeenid reaalselt teevad meie kehadega, mida nad teevad loodusega! Kudias nad sealt loodusest jõuavad meie kõigi toidulauale ja organismidesse. Räägi ka ksenoöstrogeenidest. Räägi, kuidas pilldi rõstavad Sclerosis Multiplexi haigestumise tõenäosust, räägi seostest Chroni tõbega, kuidas nad mõjutavad sapi viskoossust, kuidas me kaotame magneesiumit ja tsinki. Kuidas 2005. aastal kuulutati antibeebipillid kantserogeenseks WHO poolt! Kuidas Mirena pärast käiakse isegi kohut. jne jne jne! Räägi kõigest sellest ka ja tule siis mulle või kellelegi teisele ütlema, et need on ohutud ja neil on positiivsed küljed! Masendav… Ma olen ülikoolis igasuguseid näinud ja ülikoolis käimine ei anna mingit kindlust ei täna ega ka tulevikus. Ma ei viitsi haridussüsteemi üldse laskudagi. Läheb pikaks see jutt.

  • Anna says:

   Tere Jaanika ja tere armas Merilin!

   Nüüd tuleb mult üks pikk kommentaar – nimelt tahan ka vestlusega ühineda, kuna minu jaoks on see väga südamelähedane teema – ma pole küll arst, aga hoopis ämmaemand. Olen ka eelnevalt õppinud semestri arstiteaduskonnas ja arvan, et õpe on seal erinev, arste õpetataksegi olema skeptilisemad ja nägema haigusi, ämmaemandatega on aga vastupidi – meile õpetatakse eelkõige reproduktiivtervisega seonduvaid asju nägema rohkem loomulikuna. Nagu ka naise tsükkel, rasedus, sünnitus ja kõik sellega seonduv on täiesti loomulik osa naise elust. Pillides seevastu pole midagi loomulikku, kuna lihtsustatult öeldes nende võtmine lõpetab naise loomuliku tsükli. Ka õppejõud rääkis meile, et pillides sisalduvate hormoonidega nö “valetatakse” kehale, et oleme “natuke rasedad” ja sellepärast ei toimu ka ovulatsiooni. Ja palju kasu on sellest, kui ovulatsiooni kümneid aastaid pillide tarvitamisega edasi lükatakse? Kui naine mingil hetkel avastab, et sooviks peale pikki aastaid pillide tarvitamist rasedaks jääda, ei pruugi tal see õnnestudagi. Kindlasti on pillid ka mingitel juhtudel näidustatud, nt eelpool mainitud endometrioosiga või ka nt polütsüstiliste munasarjade sündroomiga, aga teistel juhtudel on see pigem igaühe enda valik. Aga sageli valitakse pillid just seetõttu, et muude vahendite kohta pole nii paju infot ja arvatakse, et need on justkui mingi imeravim, mis aitab paljude asjade vastu. Tegelikkuses aga see nii pole ja nende negatiivsetest kõrvaltoimetest räägitakse palju vähem. Seega mul on väga hea meel, et Merilin sellest avalikult on kirjutanud ja seda välja toonud :)

   Ning Jaanikale – oled küll arst, aga muidugi me ei tea, mis su eriala täpsemalt on. Töenäoliselt ei ole see reproduktiivtervis ja ilmselt ei puudutatud sinu erialal seda valdkonda nii süvitsi. Minu erialal oli aga seksuaalkasvatuse ja reproduktiivtervise aine juba esimesel aastal, kus räägiti ka põhjalikult erinevatest rasestumisvastastest vahenditest, nende plussidest ja miinustest. Minu jaoks oli huvitav avastus, et meil siin samas Eestis on ka tegelikult juba 1995. aastal ilmunud raamat “Ainult soovitud lapsed” (https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?27649), kus ka väga sarnaselt basaaltemperatuuri meetodist räägiti, ainult et siis polnud olemas nii nutikaid basaaltermomeetreid nagu Daysy. Muidugi kahju, et üldises kirjanduses ja nt koolibioloogias seda üldse eriti puudutatud pole.

   Aeg on küll edasi läinud, aga meetod on sisuliselt sama ja mul on küll ainult rõõm selle üle, et on leiutatud Daysy laadseid monitore ja oma tsükli jälgimine tehtud nii palju kergemaks. Kas siin on tõesti vaja lugeda nii palju uuringuid ja meditsiiniartikleid, et seda meetodit uskuda? Naise tsükkel peaks bioloogias ja anatoomias niigi kuuluma õpitavate teemade hulka ning kõik see, mida ma oma erialal õppinud olen, toetab samuti Daysy töötamise põhimõtet. Ka arstid peaks ju teadma, et naise tsüklis mängivad peamist rolli 2 hormooni- östrogeen ja progesteroon. Östrogeen on domineeriv tsükli ovulatsioonieelses faasis ja progesteroon peale ovulatsiooni. Progesteroon tekitab kehatemperatuuri muutuse umbes 0,2°C võrra. Daysy seda jälgibki ja kui muutus on kinnitatud, teab Daysy, et ovulatsioon on toimunud ja sa ei ole enam viljastumisvõimeline.

   Peale ovulatsiooni on munarakk võimeline viljastumiseks maksimaalselt u18 tunni jooksul ja seemnerakk võib naise kehas olla aktiivne ja viljastamisvõimeline maksimaalselt u5 päeva. Seega nende “ohtlikel” päevadel peaks naine kasutama rasedusest hoidumiseks lisakaitset ja muudel päevadel naine lihtsalt viljastumisvõimeline pole, kuna viljastamata munarakk hävib, emaka limaskest irdub ja tekib menstruatsioon. Kui munajuhas pole enam munarakku, mida seemnerakud saaks viljastada, siis ei saa tekkida ka rasedust. Ovulatsioonieelne periood, ovulatsioon ja selle järgne periood kajastuvadki ka basaaltemperatuuri muutustena, sellepärast ongi selle jälgimine tõhus. Guugeldage kas või “ovulation temperature”, et sellest basaaltemperatuuri muutusest paremini aru saada :) See polegi tegelikult mingi uus avastus, lihtsalt meil pole see meetod ja info selle meetodi kohta nii levinud.

   Jaanika väitis ka, et mis siis, kui keegi Merilini soovituste tõttu soovimatult rasedaks jääb. Mina väidan, et ei jää, kui Daysyt Õigesti kasutada. Just see õigesti kasutamine on kõige olulisem. Sellepärast pole ka ühegi teise rasestumisvastase kaitse 100%, kuna igal vahendil leidub puudusi ja valesti kasutajaid. Aga Daysy 99.3% on pillide 99.7%-ga võrreldes minu meelest väga hea. http://www.viljakusmonitor.ee/efektiivsus/ Daysy efektiivsuse ja uuringute kohta on ka siin väga hea selgitav tekst.

   Omast kogemusest ka – ise olen Daysyt kasutanud alles veidi üle kuu aja ning ka nii lühikese aja vältel ütlen ausalt, et ma ei saaks rohkem rahul olla. Läksin ka Daysy peale üle, olles enne seda põhjalikult uurinud ning kuna ka mul esines mitmete aastate vältel erinevaid pille kasutades erinevaid kõrvaltoimeid, tahtsin nende võtmise lõpetada. Aga ma lihtsalt ka ei teadnud, et oleks olemas paremaid meetodeid, kuni leidsin Daysy. Alguses olin skeptiline ka pigem ainult kallivõitu hinna tõttu, aga kuna Merilin siin ka kommentaarides selgitanud on, siis pikas perspektiivis tuleb see palju odavam ja tervisele ohutum kui pillide tarvitamine. Aga eks see ole juba iga inimese enda otsustada, millise vahendi ta valib :)

   Enne esimest menstruatsiooni näitabki Daysy vaid kollaseid päevi, mis on loomulik, kuna ta on Väga ettevaatlik ning alles õpib su tsüklit tundma. Peale esimest menstruatsiooni aga hakkab ta näitama rohelisi päevi, kuna siis otseloomulikult polegi naine bioloogiliselt viljastumisvõimeline. Ma pole ka menstruatsiooni üle ammu õnnelikum olnud kui Daysy kasutamise ajal, kuna siis ja peale menstruatsiooni on ju rohelised päevad :) Esimesed 3 kuud pidigi olema tagasiside kohaselt kõige frustreerivam, kuna siis on punaseid päevi rohkem, aga peale seda teab Daysy su tsüklit juba paremini ning roheliste päevade arv suureneb. Seega on Daysy õige kasutamise kohal väga tõhus meetod ja mis peamine, hormoonivaba rasestumisvastane vahend, mis aitab sul õppida ka enda keha ja tsüklit paremini tundma! Kasutan paralleelselt Daysyle ka puhtalt huvi pärast nt sellist tsükli jälgimise äppi nagu Clue ja pean tõdema, et suuremas osas ühtib Daysy ka sellega, aga Daysy on muidugi täpsem ja turvalisem. Ühesõnaga tõesti, enda tsükkel saab palju selgemaks, hakkad enda keha ja tsükliga seonduvaid muutusi paremini mõistma ning toetudes oma kogemustele ja teadmistele, mina usun et Daysy pool näidatavatel roheliselt päevadel pole võimalik jääda rasedaks. Lisaks ta on tõesti VÄGA ettevaatlik ja näitab alguses punaseid päevi igaks juhuks rohkem. Kogu see meetod on tegelikult palju lihtsam ja loomulikum kui me arvatagi võiksime ning mul on siiralt hea meel, et ka naised muutuvad selliste vahendite nagu Daysy osas üha enam teadlikumaks. Loodan, et taolisi viljakusmonitore tuleb tulevikus ka rohkem turule ning nende hind langeb, et rohkem naisi saaks neid endale soetada. Soovin ka ise tulevikus seda enda missiooniks võtta, et üha enam naisi saaks pillivabaks ja teadlikumaks teistest vahenditest :)

   • Lihtsalt vau! Tõesti pikk, kuid meeletult asjalik ja informeeriv kommentaar. Suur-suur aitäh toe eest, sest skeptikuid on ju niiii palju. Loodan minagi, et enesemürgitamise osakaal on langusjärgus ning naiste teadlikkus antud valdkonnas üha kasvav. Kas ma võin paluda luba kasutada Teie kommentaari ja kogemust oma järgmises Daysy postituses?

 30. Kristel says:

  Aitäh, et sa selle teema uurimise nii põhjalikult käsile oled võtnud! Ma olen ise juba pikemat aega mõelnud sellise viljakusmonitori soetamise peale, aga et tegemist on küllalt kalli investeeringuga, olen seda otsust kerge skeptilisuse tõttu aina edasi lükanud. Kas oskad öelda, kuidas see aparaat näiteks väikese palaviku puhul reageerib? Jään igatahes väga suure huviga sinu tulevast postitust ootama, sest olles ka ise kategooriliselt kõiksugu hormonaalsete vahendite vastane, oleks selline abimees ikka tohutu (voodi)elukvaliteedi parandaja.

  • Ei olnud tõesti soodne, aga tervis on mulle ikkagi esmatähtis. Mõtle nii: see on ühekordne investeering aastateks ja võrdub ühe kallima kleidi või saapapaari väärtusega ;)

   Kõrgem temperatuur või palavik paneb Daysy antud päeva mõõtmise vahele jätma. Daysy ei võta seda valeinfot oma kalkulatsiooni

 31. Liina says:

  Kuigi minul lähiajal sellest kasu poleks, kuna sünnitus vaid kolm nädalat seljataga, siis tulevikuks tundub see ikka päris hea variant. Minule ka hormonaalsed vahendid ei sobi ja ma ei taha neist ka midagi kuulda. Olen täiesti vastane ja kuulutan seda sõna sama rõõmsalt kui Sina :D. Ilmselt läheb esialgu ka käiku vana hea kumm, ent tulevikus tahaks ju samuti ilma selleta hakkama saada. Seega ootan huviga Sinu kogemuse jätku, millal roheline tuli ilmub ja kuidas kõik läheb. Aega mul oodata on küll ja veel (:

  • Paljas Porgand says:

   Sünnitanud, võib tootjapoolse info kohaselt mõõtma hakata üldiselt juba 6 nädala pärast. Kui sinu menstruatsioon ei ole sünnituse järgselt veel taastunud siis võid mõõta ikka aga seni, kuni sa ei ole kinnitanud seadmele menstruatsioonipäevi ei saa ta üldiselt ka hakata näitama rohelisi päevi. Kuigi ta ei suuda ovulatsiooni ette ennustada võib ta kinni püüda toimunud ovulatsiooni ja mõnel juhul näidata peale seda ka rohkelist tuld. Tegemist on mõnevõrra delikaatse perioodiga kus sinu ovulatsioon võib igal ajal tagasi tulla seega seni kuni menstratsioonid ei ole tagasi tulnud, tuleks kindlasti kasutada barjäärimeetodit nagu preservatiivid. Tuleb olla kannatlik :)

 32. Merli says:

  Ootan juba j2rgmist postitust, kuidas teil l2inud on ja kas “rohelist tuld” ka antud :)

 33. m says:

  Kaua olid enne pillideta, kui kasutama hakkasid ning kas toodet võib kasutama hakata kohe pärast pillidest loobumist? Kas monitor ennustab ette ka menstruatsiooni algust?

  • Tere,

   Olin pillideta umbes 2,5 kuud.

   Sa võid pillide paki ka poole pealt lõpetada ja alustada oma temperatuuride mõõtmist kasvõi järgmisest päevast. Samas poole paki pealt pillide katki jätmine võib mõnikord tekitada sellist mööduvat nähtust nagu roosad/pruunid täpikesed ehk väikeseid suvalisi veritsusi. Neid ei tohiks siis Daysy-sse sisestada kui menstruatsioonipäevi. Samuti ei tohiks Daysy-sse sisestada seda esimest tõelist erepunast veristsust kui see tuleb ette 3 nädala sees peale pillide kasutamise lõpetamist. Kui aga erepunane veritsemine tekib siis, kui möödas on juba rohkem kui kolm nädalat siis võib selle sisestada kui menstruatsiooni. Ehk siis sa võid mõõtmiste alustamisega oodata ja võtta pille edasi selle hetkeni kui on ette nähtud tavapärane paus ja lasta ära toimuda sellel esimesel veritsemisel (mis ei ole menstruatsioon) või ka kohe katki jätta aga siis ei tasuks täpikestest ära ehmatada :) Ütlen veel igaks juhuks, et esimesed mõõtmised näitavad sulle kõik ainult kollast tuld seni, kuni oled sisestanud esimese menstruatsiooni (mis annab rohelise tule). Kollast tuld tuleb võtta kui punast ehk siis selle vältel kasutada muud kaitsevahendit kui soovid rasedusest hoiduda. Monitoril läheb aega, et sind tundma õppida, iga edasise kuuga peaksid saama aina rohkem “rohelist tuld”. Jah, monitor ennustab ette ka menstruatsiooni perioodi (siis kui ta on sind juba tundma õppinud, st. peale esimeste kuude menstruatsioonide sisestamist).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.