Vaimse rännaku esimesed sammud

vaimne-areng-kasv-rännak-merilin-taimre-blogi-hüpnoos-meditatsioon-sanaya-roman-tõeline-kõrgem-mina-weekend-festival-roomet-poom

Foto - Artur Iljajev

Tohoh, nii paljud tunnevad kohe vaimse maailma vastu huvi! Mul on niiiii hea meel. Väga paljud vaimsed õpetajad on rääkinud, et inimkond ongi tärkamas ja kiiremini kui kunagi varem. See on tõstnud huvi sisemaailma vastu viimaste aastate jooksul hüppeliselt ning kasv on iga aastaga üha jõudsam. Olen alati tundnud huvi Universumi ja enda sisemaailma vastu. Küll aga polnud mu mõttekäik nii avardunud nagu ta tänaseks päevaks on. Olen lõpuks mõistnud, et kõik, mis siin maailmas üldse tähtis on, on hingetasandil asuv. Kõik mateeria on tegelikult tähtsusetu ning vajalik vaid meie hinge arenguetappide läbi elamiseks.

Millest alustada?

Kui oled alles täitsa uus oma hingeelu avamisel, siis soovitan väga lugeda raamatuid, mis aitasid mul maailma paremini lahti mõtestada – Sanaya Romani teosed:

 1. “Elamine rõõmus”
 2. “Ärkvelolekust tulenev vägi”
 3. “Vaimne kasv”

Just sellises järjekorras neid lugesingi. Tegin läbi ka kõik harjutused ja hüpnoosid. See on uskumatu, millisele enesearengule need mind saatnud on. Kuu aega pärast viimase teose lõpetamist, näen ma õppetunde igal sammul. Ma suudan hinnata olukordi hoopis teisiti, suudan jääda armastavasse olekusse ükskõik, kuidas mind ka ei raputata, suudan ka halvimatel päevadel leida tee taas enesearmastuseni, suudan andestada kõigile, kes mulle on haiget teinud, ning mõista iga inimest ning nende käitumist.

Mateeria on tühine

Võin öelda, et olen leidnud palju tugevama seesmise tasakaalu ja rahulolu. Mind on nüüd äärmiselt raske endast välja ajada ning uskuge mind, seda on päris palju proovile pandud. Ma tean, kes ma olen, ma tean oma ülesannet siin elus ja ma tean, et ma olen väärt. Ja tegelikult, ega õnneks rohkem polegi vaja. Mateeria on vaid katteplaan. Arvate, et see teeb teid õnnelikuks, kuid tegelikkuses ei tee. Mateeria võib olla vahend, kuidas saavutate oma soovitu, kuid mateeria ise ei tohiks olla kunagi lõplik produkt, mida soovite.

Toon siinkohal näite. Unistate ilusast kallist autost… Tegelikult pole auto see, mida soovite. Selle soovi taga on alati sügavam põhjus. Kas on selleks ego, mis tahab olla naabrist parem, kas soovite kogeda küllust, kas otsite tähelepanu või soovite silmale ilu? Kokkuvõttes pole ilus kallis auto ju see, mida tulikindlalt soovite. Sest olenevalt teie sügavamast soovist, saab seda ka teisiti täide viia. Panustage heategevusse ning keskkonda ja tehke oma pere õnnelikuks ning juba oletegi ehk naabrist parem. Küllust saab kogeda ka muuga peale uhkete asjade, näiteks täites oma aia roosipõõsastega, oma päeva ilusate mälestustega, mattes oma armsamat kallistustesse jne. Tähelepanuvajadus tähendab südames tühja klaasi, mille peate ennekõike ise armastusega täitma. Tänapäeva maailma suurim viga on otsida armastust teiste inimeste käest, sest ennast ei osata armastada enam. Silmale saate ilu pakkuda kõigega, mida pakub meile loodus, meie lapsed, loomad jne. Ühesõnaga mateeria on vahend, kuid mitte meie õnne tagaja.

Peegeldumisseaduse teooria

Ei, see ei saa olema füüsika õpiku peatükk. Juttu hoopis enda peegeldamisest läbi teise inimese. Peegeldumises on erinevaid võimalusi. On olemas võimalus, kus teine inimene peegeldab sulle iseennast, ja võimalus, kus inimese käitumine peegeldab sulle sinu suurimaid hirme või lahendamata õppetunde. Kas oled märganud, et paned tähele teises inimeses just neid asju, mis sind enda puhul häirivad või mida hoopis enda juures armastad? Just nii me saamegi kõige paremini ennast tegelikult tundma õppida.

Esimest korda kuulsin ma peegeldumisseadusest siis, kui sain aru, kust tuleb naiste suur viha minu ja minu elu otsuste osas. Mis seda põhjustab? Miks läheb kellelegi nii hingeliselt korda see, mida mina teen, tunnen või milline välja näen. KUNI ma avastasin üks päev, et see sama kuri ussike on ka minu sees elanud. Selle ussikese nimi on kadedus. Ja kadedus on vaid pettemaneer, et katta ära sisemist ebakindlust ning enesearmastuse puudumist. Kui sa oled endaga rahul, siis tõesõna sa ei saa kritiseerida kedagi teist ja olla teistega mitte rahul. Sa tead, kes sa oled ja sa ei vaja, et kõik sinu ümber sinu pilli järgi tantsiks. Sa oled seesmiselt rahulolev, õnnelik ja armastusest pakatav inimene. Sa tead, et igal inimesel on vaba tahe oma elu elada ja täielik õigus seda teha oma soovile vastavalt. Ja sa austad seda. Ja sa hindad seda. Ja sa armastad neid inimesi enda ümber nende välimusest ja otsustest hoolimata. Sa tead, et meil kõigil on oma eluõppetunnid ja me kõik anname siin elus endast parima… nii palju kui me oskame, sest me ei oska paremini.

vaimne-areng-kasv-rännak-merilin-taimre-blogi-hüpnoos-meditatsioon-sanaya-roman-tõeline-kõrgem-mina-weekend-festival-roomet-poom

Foto – Artur Iljajev

Pärast sellist teadmist ja kadeduse tähenduse ümbermängimist oma peas, hakkas mul nii kahju kõikidest inimestest, kes on mulle halvasti öelnud, kes on minu otsuseid maha teinud, kes on mulle halba soovinud… Ma nägin seda õnnetut hinge, kes on nende keha sees lõksus ja vajab armastust. Kes elab oma ebakindluseid välja teiste peal, sest ta… ei oska teisiti. Ja nii ma ei ole enam kordagi kellelegi kurjaga vastanud, end kaitsta püüdnud ning tundnud, et peaksin enda teguviisi kellelegi õigustama. “Ma tean, kes ma olen ja ma armastan end tingimusteta.” Ja ma ütlen seda endale iga kord, kui keegi tuleb jälle lajatama. Seejärel saadan talle mõttes valgust ja armastust ning soovin talle head. Ja see on tuhat korda võimsam vastus kui mistahes vastusõim. Sest me kõik otsime armastust omal moel. Me ei oska paremini. Ja ma andestan neile, kes on alles nii madalas energias ja armastust ning valgust kõige enam vajavad.

Inimesed kui katalüsaatorid

Kas oled mõelnud, miks teatud inimesed sinu eluteele satuvad? Nagu öeldakse, siis igal inimesel on meie elus kindel roll. Seetõttu tuleb austada ja mitte kunagi kahetseda oma elus neid inimesi, kes tõid meis esile valu ning pisaraid. Miks? Sest nende inimeste kõrval me kasvame enim. Need inimesed on tulnud meie ellu meid õpetama. Need inimesed on katalüsaatoriteks meie enda sisemistele peidetud tunnetele, hirmudele ning õppimata õppetundidele. Ja kuni sa ei õpi, jäädki ligi tõmbama inimesi, kes sinus ikka seda ja sama emotsiooni esile toovad.

Oled ehk tähele pannud, et iga partner käitub sinuga samamoodi, suhtub sinusse samamoodi või suhted lähevad katki samadel põhjustel? Näiteks tunned end igas suhtes tõrjutuna. Alguses on kõik ilus ja tore ning kui armumisperiood on möödas, tunned justkui kaaslane ei hooliks sinust enam, tõmbuks eemale ja annaks sulle üha vähem tähelepanu? Ja nii igas suhtes… kuni oled ignorantne ja arvad, et asi on partneris. Sa jäädki tõmbama sellist käitumist ligi, kuni sa ei mõista, et partner on vaid katalüsaator, mis toob esile sinu enda sees olevad tunded.

Kas sa ei anna endale piisavalt tähelepanu? Kas sa eirad oma hingesoove? Kas sa ei armasta end piisavalt? Hoopis seal lasub sinu tõeline probleem. Need on küsimused, mida peaksid oma Kõrgemale Minale esitama ning millele lahendust leidma. Kuidas aga leida lahendust? Selleks ongi vaja minna vaimsele rännakule. Leida üles side oma Kõrgema Minaga, oma Tõelise Minaga. Rääkida iseendaga ja leida vastuseid. Sest kõik vastused on meil tegelikult sees juba olemas. Meie ego ja mõttetasand ei lase meid sellele infole tihtipeale lihtsalt ligi. Ja siinkohal tulebki mängu hüpnoos…

Hüpnoos

Hüpnoos ei ole mustkunst nagu paljudele selle sõnaga kohe seostuda võib. See ei ole viis, kuidas inimesega manipuleerida ja panna teda tegema midagi enda soovide kohaselt. Hüpnoos on kunstlikult esile kutsutud osalise une taoline teadvuseseisund, mida iseloomustab kõrge vastuvõtlikkus sisendusele. See on tasand, kus võid saavutada ühenduse oma Kõrgema Minaga ning pääseda ligi oma alateadvusele. See on viis, kus saad reaalselt vastu astuda oma sisemistele hirmudele, vanadele mõttemustritele ning neid ümber mängida. Kuid mitte alati ei ole hüpnoos õnnestunud.

See, nagu iga teine tegevus, nõuab harjutamist. Ülemõtlejad ja mitteuskujad ei pruugi tõelist hüpnoosi kogedagi, sest nad ise ei lase sel juhtuda. Nad ei suuda vaigistada oma mõtteid, et laskuda une ja teadvuse vahepealsele tasandile. Seega on oluline õppida oma mõtteid kontrollima ning neid vaigistama. See on üldse väga kasulik oskus, kui kipud leidmast end tihti stressirikastes olukordades või muretsemast liiga palju. Kui näen, et olen kaotanud olukorra üle kontrolli, siis olen õppinud oma mõtted vaigistama ja sellest lahti laskma. Ja just nii leiab olukord justkui iseenesest lahenduse.

Hüpnoosi puhul tasub aga olla ettevaatlik. Ma ei taha teid hirmutada ega midagi, aga on asju mida tasub meeles pidada:

 • hüpnotisööri valik – hüpnoosi ajaks usaldate te end täielikult teise inimese kätte. Seetõttu peate olema kindlad selle inimese valikus. Kõige lihtsam on selleks eelnevalt viia läbi paar nõustamistundi ning tunnetada selle inimese energiat ja teie omavahelist sidet. Kuula oma sisetunnet. Mida see ütleb? Kas su sisetunne ütleb, et miski justkui pole õige või annab see sulle vabad käed? Sisetunne ei eksi kunagi!
 • enda usaldamine – teiste usaldamisest isegi raskemaks võib osutuda enda usaldamine. Hüpnoosi langemiseks on see aga vajalik, et usaldad protsessi ja et saad sellega hakkama. Usalda ennast, et suudad oma probleemidega silmitsi seista ja need parimal juhul lahendada.
 • sisetunde kuulamine – nii nagu see osutus oluliseks hüpnotisööri valiku puhul või tegelikult ükskõik, mis otsuse vastuvõtmisel elus, siis sama olulist rolli mängib see hüpnoosi ajal. On ülimalt oluline järgneda vaid oma sisetundele ning unustada igasugune mõtlemine. Kui sisetunne ütleb, et mine sinna musta auku või tõuse hoopis lendu, siis lihtsalt seda teegi ja ära mõtle, kas see on reaalne või üldse võimalik.
 • ülestoodud valu – kuna hüpnoos loob meis tugeva sideme alateadvusega, siis võid kogeda varem läbi elatut uuesti koos kogu selle valuga. Kuid ära unusta, et see on mingil põhjusel vajalik. Ära karda valu, sest vaid nii võid sa valust vabaneda.
 • hirmudega silmitsi seismine – hüpnoosi ajal (ja ka mediteerides) võid silmitsi seista oma hirmudega, et mõista, miks nad on tekkinud. Ära karda. Sa oled turvalisuses ja sinuga ei saa midagi juhtuda. Hea hüpnotisöör on sulle toeks kogu protsessi vältel ning toob sind vajadusel hüpnoosist välja. Võid kohtuda ka erinevate olenditega. Nad ei pruugi just kõige ilusamad välja näha ning kohati lausa hirmutavad, kuid nad ohutud ning tihtipeale hoopis sinu abistajad. Ja sul on alati õigus soovimatutel olenditel paluda lahkuda.
 • ühendus Kõrgema Minaga – parimal juhul suudad luua ühenduse Kõrgema Minaga. Ta on dünaamiline, kasvav elujõu teadvus, mis eksisteerib alal, kus kõik olendid on ühinenud ühtseks mitmedimensiooniliseks teadvuseks. Meie igapäevane teadvustasand on Kõrgema Mina üks tahkudest, mis elab Maa füüsilises reaalsuses. Kõrgema Minaga saame ühenduse luua alateadvuses. Selleni aitabki hüpnoos meil jõuda ja seda praktiseerides võid tulevikus kogeda ühendust Kõrgema Minaga aina tihedamini. Kõrgem Mina teab, miks meil on sellised väljakutsed elus nagu meil on. Ta on põhiolemus sellest, kes sa tegelikult oled, hoides endas ka kõikide elude jooksul kogunenud teadmisi. Ta on meie sisemuses eksisteeriv tark õpetaja, kellel pole mingeid piire ja kes pole seotud ühegi meie poolt mängitava rolliga. Kui tuua oma kehasse ja energiasüsteemi tema kõrge, puhta võnkumise, saab ta meid tervendada ja arendada. Hüpnoosi kõrgeim eesmärk on kohtuda oma Kõrgema Minaga ning temalt õppida ning vastuseid saada, et oma elus kasvada ja õppetunde lahendada.
 • kõrgenenud vaimne tasand – nii hüpnoosi kui vaimse arengu tulemusena saavutame kõrgema vaimse tasandi. Võid kogeda rohkem rahu, valgust, armastust ehk üleüldist kõrgema energia võnkumist. Seda tajuvad ka inimesed sinu ümber, kes tunnevad end sinuga hästi ja tasakaalukalt. Võid avastada, et negatiivsus ja pimedus su õmber hakkab hajuma ning tõmbad ligi kõrgema sagedusega energiaid. Püsides kõrgemas energias, loome endale võimaluse areneda, rohkem kogeda ning vanu mustreid purustada. Selle tulemusel võime aga ajutiselt kogeda suurt valu, et lahendada oma elus lahendamata õppetunde.
 • valusad õppetunnid – valu on vajalik kasvuks. Olles hüpnoosi läbinud, avastad enda juures tahke, millest sa ei pruukinud teadlik olla. Võid saada vastuseid küsimustele, mis on sind aastaid kummitanud. Nüüd on aeg muutusteks elus. Vaimne areng ei ole lihtne. Alguses on see kuradima valus ning paneb sind kõiges kahtlema. Tihti kogetakse lausa identiteedi kadu ning täielikku segadust. Kerkivad esile küsimused: “Kes ma tegelikult olen? Mis on minu elu ülesanne? Mis mind tegelikult õnnelikuks teeb?”. See kõik on vajalik kasvamiseks ning ei tohi lasta end sellest heidutada. Vastused tulevad sinuni ja väga ootamatul viisil, kui lased lahti nende ilmnemise viisist. Mida ma silmas pean?
 • manifesteerimine – pole hea mõte manifesteerida oma ellu asju ja inimesi, et need sind kuhugi viiks või paneks kuidagi tundma. Sest nii sa kitsendad Universumi võimalusi tuua sinuni seda, mida tõeliselt soovid. Näiteks kui soovid eneseteostust ellu viia ning arvad, et selleks on maalimine, siis ei ole tark mõte pöörduda Universumi poole ja manifesteerida oma ellu seda, et sinust saaks tuntud kunstnik. Manifesteeri oma ellu hoopis tunnet ehk siis, et suudaksid oma kõrgemat tahet teostada. Järsku on su kõrgem tahe hoopis midagi muud kui maailimine? Sama on inimestega. Paljud meist soovivad, et nad saaksid kindla partneri kõrval õnnelikuks ja kogeksid armastust. See on väga range kitsendus ning su soov ei pruugi kunagi isegi täituda. Selle asemel võiksid soovida, et annad Universumile vabad käed, et sinu ellu leiaks tee inimene, kelle kõrval saaksid olla täielikult sina ise ning kogeda armastust. Ja usud või mitte, see inimene jõuab su ellu… päris kiiresti.

Ma olen hüpnoosi läbinud nüüd juba 2x korda füüsilisel hüpnotisööri juuresolekul ja mitmeid kordi omaette üksinda olles. Ja kõik korrad on lõppenud minu jaoks väga hästi! Olen iga kord endaga õpetusi kaasa võtnud ja näinud mõjutusi oma elus. Vaimsed raamatud ja inimesed me elus võivad arengule kõvasti kaasa aidata, kuid võtmerolli mängid siiski sina ise. On väga oluline valida inimesi, keda oma vaimsele teele lubad ja keda mitte. On oluline selekteerida, mis on sinu tõega kooskõlas ja mis mitte. Mitte igaühe õpetus ei pruugi sinuga seostuda ning sulle kasulikuks osutuda. Seega leia oma tee, jää sellele kindlaks ja usalda iseennast.

vaimne-areng-kasv-rännak-merilin-taimre-blogi-hüpnoos-meditatsioon-sanaya-roman-tõeline-kõrgem-mina-weekend-festival-roomet-poom

Nii pea, kui saan personaaltreeneri online kursuse Intensive PT läbitud, olen valmis ette võtma vaimse teekonna online kursuse “Tõeline mina”. Kogu kursus kestab kokku 30 nädalat, mille jooksul õpid sa enda sees ise probleeme lahendama, aru saama, mis tunded üles tulevad, ja kuidas neid lahendada, õpid enda sees leidma rahu, viskama maha kõik selle, mis sind enam ei teeni ja avardama ka oma meeli!
Kursus on kujundatud nii, et iga nädalaga süübitakse järjest sügavamale enda sisse. Kursus on mõeldud küll terve kursusena läbimiseks, aga soovi korral saab seda ka nädala või kuu kaupa teha. Praeguseks olen proovi mõttes läbinud 1. ja 8. nädala kursuse koos hüpnoosiga ning see mõjus mulle hästi. Seetõttu otsustasingi end kogu kursusele kirja panna. Eks ma hoian teid kursusel kogetu ja õpituga kursis oma Instagramis ja ehk vahel ka siin samas blogimaastikul. Kes tunneb samuti huvi, siis koodigapaljasporgand” on online kursused -35%!

Roometi roll minu elus

Mitte üks inimene siin maailmas pole paha või kuri. Me ei ole sündinud siia ilma tegema kurja. Küll aga on meil eelmisest elus karmavõlg ning eluõppetund, mis vajavad lahendamist. Ja seetõttu elame me kõik erinevas reaalsuses. Kui sa seda mõistad, siis mõistad ka, et igaüks meist annab siin elus parima… just nii hästi kui ta seda oskab. Ja kui sa õpid vaatama inimesi kaastundega ja neid tingimusteta armastama, siis oled ise üks tõeliselt õnnelik inimene. Selles valdkonnas on mu silmad avanud just Roomet, kes on mu elus nii lühikese aja jooksul mänginud uskumatut rolli. Välisest maailmast nii vankumatu inimene, kes on alati truu iseendale ning suudab kõiki inimesi tingimusteta armastada, ükskõik millega too hakkama pole saanud, miline ta välja ei näe või kuidas ta ka ei käitu. Meil kõigil siin maailmas on oma rada, mida käia.

vaimne-areng-kasv-rännak-merilin-taimre-blogi-hüpnoos-meditatsioon-sanaya-roman-tõeline-kõrgem-mina-weekend-festival-roomet-poom

Foto – Meeli Küttim

Minu ja Roometi suhe saigi alguse tänu sellele, et olin pärast kuid enda piinamist lõpuks lasknud vanast lahti. Olin andnud oma elus ruumi millegi uue ja parema heaks. Ja uskumata, et selleks võiks üldse mingi mees olla, juhtusin ma täiesti saatuse tahtel kokku Roometiga. Ja miski mu sees teadis kohe, et tal on mingi roll mu elus. Ja teadis ka tema. Mäletan veel hästi, kuidas Roomet juba pärast paari kohtumist mulle ütles, et ta teab, mis on minu roll tema elus ja vastupidi, kuid ei jaganud minuga, mis need rollid siis on. Minul, vastupidiselt, polnud siis veel õrna aimugi. Kuid üpris pea hakkas see pimeduse loor mu silmelt langema, kui nägin, et elan Roometiga läbi kõiki neid samu olukordi, mis varasemate suhete jooksulgi. “Kas ma olen tõesti jälle samasse ämbrisse astunud?” oli mu esimene küsimus. “Ei, Merilin. Ma püüan sulle puust ja punaseks selgeks teha, et sa ei saa oma probleemide eest enam põgeneda. Sa pead vaatama iseendasse, et valust vabaneda” ütles Roomet (ehk Universum läbi tema). See oli aeg, mil olin juba esimesed sammud vaimses arengus astunud ning mõistsin, et seda peegeldumisseadus tähendabki. See ongi see!

Roomet kui katalüsaator

Ja ma hakkasin iga kord, kui Roomet suutis minus tuua esile valu, hirmu, ärevust või kurbust, analüüsima iseennast. Reaalselt võtsingi 10 minutit, et eemalduda ning mediteerisin. Lõin ühenduse Kõrgema Minaga ning küsisin vastuseid: “Miks ma nii tunnen? Mis osake minust vajab tähelepanu ja armastust? Kuidas ma saaksin taas tunda end armastatuna? Kuidas ma sellest olukorrast tuleksin välja tugevamana ja võimaldaksin endal kasvada?” Ja see vastus on meie kõigi enda sees olemas.

vaimne-areng-kasv-rännak-merilin-taimre-blogi-hüpnoos-meditatsioon-sanaya-roman-tõeline-kõrgem-mina-weekend-festival-roomet-poom

Iga hirm, tunne ja emotsioon on saanud kuskilt alguse. Tavaliselt on selleks varajane lapsepõlv, vahel meie eelnev elu ja vahel isegi esivanemad. Et oma senist mustrit murda, pead sa leidma üles põhjuse ning selle enda peas ümber mängima. Ma tean tänaseks hästi, mis minu omad on ning siiamaani avastan ma uusi ja uusi mustreid, mis minu elu enam ei teeni ja millest lahti lasta. Tahate toon näite? Muidugi tahate!

vaimne-areng-kasv-rännak-merilin-taimre-blogi-hüpnoos-meditatsioon-sanaya-roman-tõeline-kõrgem-mina-weekend-festival-roomet-poom

Näiteks avastasin ma, et tunnen end tihtipeale positsioonis, kus mind ei armastata tingimusteta. Ma pean olema ikka parem, ilusam, tugevam, tegusam, edukam, et teenida välja armastus ja aktsepteerimine. Ja seda mitte vaid paarisuhtes. Seda ka peresiseselt. Sõpradega. Isegi teiega. Kas te suudate uskuda, missuguse koorma ma suutsin sellega endale seada? Jah, see on mind viinud elus kaugele – alates koolist, mil õppisin alati viitele, et teenida välja vanemate heakskiitu ja armastust. Rääkides õele ja vennale oma saavutustest, et tunda nende uhkust ja armastust. Tehes kaaslasele alati süüa, püüdes olla ideaalne naine talle, et teenida välja tema armastust ja aega. Säilitades alati head füüsilist vormi, toitudes 100% eeskujulikult ning nähes alati välja sätitud ja perfektne, et saada ühiskonnalt, meedialt ja oma lugejatelt heakskiitu ja armastust.

vaimne-areng-kasv-rännak-merilin-taimre-blogi-hüpnoos-meditatsioon-sanaya-roman-tõeline-kõrgem-mina-weekend-festival-roomet-poom

Kas te kujutate ette, mis tunne on anda endast alati 110%, et olla keegi, kes sa ei ole? Ja kõike seda selle nimel, et tunda end armastatult, kuigi tegelikkuses ainus, kelle armastust sa tõeliselt vajasid, olid sina ise?! Kui see mulle pärale jõudis, siis ma nutsin hoomamatult. Ma nutsin kõikide nende aastate jooksul endale põhjustatud valu pärast. Ma vabandasin enda ees ja ma lasin lõpuks alla need kunstlikud loorid, mis mind “kaunistasid”. Ma tulin tagasi oma juurte juurde ja küsisin endalt: “Aga missugune ma tegelikult tahan olla?” Ja ma olin suhtes täpselt selline nagu ma olen. Roometiga koos olles olen ma olnud esimest korda elus täpselt selline, kes ma TÕELISELT olen. Olen valla päästnud oma musta huumori (mis on õnneks meil ühine), olen öelnud talle otse, mida ma sallin ja mida mitte, olen rääkinud talle oma suurimatest hirmudest ja ebakindlustest, olen tundnud end täpselt sama ilusa inimesena olenemata sellest, kas mu akne teeb mu lõua peal vallatusi või mitte. Ma ei häbene tema ees… midagi.

vaimne-areng-kasv-rännak-merilin-taimre-blogi-hüpnoos-meditatsioon-sanaya-roman-tõeline-kõrgem-mina-weekend-festival-roomet-poom

Ja nii tunnen ma aina vähem häbi ka teiste ees. Ja seda samm-sammult. Ma ei viitsi olla koguaeg sätitud. Ma ei viitsi välja näha “tüüpiline 45 kg kaaluv ilublogija”. Ma olen tossu ja pusa tüdruk ja ma jään selleks. Mul on lopsakas tagumik, suuremad reied, punnid siin ja seal, tselluliiti siin ja seal… Ma olen käinud noa all ja mul on kunstrinnad. Mulle meeldib väljas käies kanda efektset meiki, kuid sama hästi meeldib mulle varbaid kastmese muru sisse peita. Ma ei ole perfektne. Ma ei peagi olema. Ma olen MINA. Ja kui ma seda endale tunnistada suudan ja end täpselt sellisena ka armastama õpin, siis teevad seda ka teised minu ümber. Ja kes mind hukka mõistab, sellele saadan ma ise armastust ja valgust, sest see inimene ei ole veel õppinud end aktsepteerima ja selle läbi ka teisi enda ümber.

Miks ma inimestega ei tülitse?

See on jälle see sama jutt, et meil kõigil on oma reaalsus. Minu ülesanne pole tõestada kellelegi, et minu oma kuidagi parem või õigem oleks, sest tema reaalsuses ei olegi. Parim, mis ma teha saan, on inimest mõista. Ja nii oleme me ka Roometiga lahendanud kõik üleskerkinud olukorrad. Kui meil tekib lahkheli, siis meie eesmärk ei ole jõuda ühele meelele ning üksteist enda tahtele painutada. Meie eesmärk on teineteist mõista. Kui sa mõistad, siis oskad sa teist inimest ka aktsepteerida, tema reaalsust austada ning teda tingimusteta armastada. Muidugi teeb ta asju, mis mulle ehk ei meeldi või mida ma teeksin ise teisiti. Parim, mis ma teha saan, on anda talle nõu, kuid mitte kunagi ei sooviks ma teda inimesena muuta. Ma ei vaja enda kõrvale teist mina. Ma vajan hinge, kes suudab mulle pakkuda lisandväärtust. Vastasel juhul oleksin ma juba ammu iseendaga abiellunud. Ja sama põhimõte kehtib ka sõpradega ning teiste inimestega. Kui sa otsid minuga draamat, siis sa jääd kuivale. Ma ei oska tülitseda ja ma ei kavatse oma energiat millelegi nii tühisele kulutada.

vaimne-areng-kasv-rännak-merilin-taimre-blogi-hüpnoos-meditatsioon-sanaya-roman-tõeline-kõrgem-mina-weekend-festival-roomet-poom

Lõpetuseks ootan teilt kommentaaridesse igasugu tagasisidet. Kas olete ise astunud sammu vaimse arengu suunas? Olete mediteerinud, hüpnoosis olnud? Kuidas teie suhtute minu uskumustesse? Kas nõustute? Ja siis veel nii palju, et Roomet on näinud kõvasti vaeva, et panna kokku meie Pärnus toimud Weekend Festivalil filmitud VLOG. Loodan, et ammutate meie lollustest ja energiast palju positiivsust ja rõõmu. Nautige:

30 Kommentaari

 1. Kadri ütleb:

  Hei Armas! Kellejuures sa käisid hüpnoosis(vaimsel rännakul)? Olen ise kogenud midagi samasugust ja see tõesti oli minujaoks lausa imeline. Pole aga ammu käinud enam ja sooviksin minna uuesti. Äkki oskad soovitada kedagi :)?

 2. Else ütleb:

  Aitähh, et kirjutasid sellest teemast. Oskan aimata, mida tunned/tundsid, kuna olen ise samas seisus. Tahan ka ennast muuta ja imestusega avatasin hetkel, et tegelikult ma ei paista välja sellisena, kuidas ma endast oma peas mõtlen ja arvan. Seetõttu olen hakanud end muutma.. see ei ole kiire ja lihtne protsess, kuna end ja oma käitumis-/suhtlemis-/mõttemustreid on kõige raskem muuta ja enda vigade teadvustamine pole just kõige meeldivam. Ma armastan, kuidas mu uus mina käitub, aga teatavasti on mul tagasilanguse hetki, kus mingi situatsioon on “trigger” ja mu vana mina on tagasi, hetkel ma isegi ei märka neid hetki, kus hakkan tallama jälle vanu, sissekäidud rada, mis ei tööta minu jaoks ammu, kuni siis mingi hetkeni, kui saan aru, et ma olen tagasi langenud.
  Ma aiman, mida tunned, sest aastaid piitsutasin ka end seemiselt, et avaldada teistele muljet (ja vahest siianigi), et olla perfektne. Meedias räägitakse nii palju enese armastusest, kuid kunagi ei selgitata ka lahti, et see on ka teadmine, mis positsioonil sina seisad (oma elus), kes sa oled ning kus teised seisavad.

  Mõistmine, et iga üks peab oma vead läbi tegema elus, et iga ühel on erinev reaalsus (nagu sa ütlesid) on väga oluline ja aitab mind panna mõistma ka teisi inimesi ja olukordi.

  Aitähh sulle, et kirjutasid sellest. :) Hea meelega loeks edaspidi ka selliseid teemasid.

 3. J. ütleb:

  Mind jäi kummitama kõige rohkem hüpnoosi osa. Olen väga suur ehmuja ja paranoia käib ka kannul. Olen mõelnud pöörduda hüpnotisööri poole, et vastused saada kuid olen mõelnud, et ehk pole see siiski õige koht. Nüüd, seda postitust lugedes tundub et võiks proovida..? Kuid küsin kas oled nõus soovitama ka konkteetset isikut kelle poole pöörduda?

 4. Karu ütleb:

  Tere! Mul on siis selline küsimus seoses karmavõlaga. Kui inimene väär kohtleb teist inimest ja seetõttu tal tekib psüühika häired, mille tõttu ta võib hakata mõrvariks või vägistajaks jne, kas see ei pane siis ta uuesti karmavõlgnikuks. Nt Lugedes serial killerite elulugu, siis neil enamusel on lapse eas olnud väärkohtlemisi. Kahtlane et psüühika häiretega inimene suudab andestada ja üldse kainelt mõista.

 5. Kaisa ütleb:

  Jah…”tõeline mina”, valus lugeda seda sõnapaari. Arvasin isegi 4 aastat suhtes olles, et olen leidnud inimese, kellega saan päris tõesti olla 100% mina ise – rääkisin kõigest, sain olla dressi-ja tossu-ja matkainimene, sain olla nii lapsik või labane kui parajasti tuju, isegi kõige unisemal ja paistes silmadega hommikul ütles Ta mulle et olen nunnu. No tõesti tekkis tunne et «jess, ma olengi üles leidnud selle, kes ma päriselt olen ja armastangi ennast ja keegi väärtustab mind kõigi mu vigade ja veidrustega». Kuni ühel hetkel jättis ta mu maha sõnadega «võib-olla meeldivad mulle ikka naised, kes kogu aeg kõrvarõngaid kannavad».
  Tekib küll tunne, et see iseenda armastamise jutt on puhas jama. Või siis kehtibki selliste naiste puhul, kes tunnevadki vajadust täismeigis ja kleidis mehega väljas käia, sest tundub et see on igale mehele vajalik osa suhtest.

  • S. ütleb:

   Ära lase sellel halval kogemusel enda enesehinnangut alla tõmmata Kaisa. Nii raske kui see ka tunne hetkel ei ole, siis aeg parandab kõik haavad ja peale sellist valusat kogemust õpid iseendaga paremini läbi saama. Tee edasi seda, mida armastad ja käi dresside ja tossudega looduses matkamas, loe raamatuid, tegele enda lemmikhobidega ja üks päev avastad, et oled nii hea sõber iseendaga ja vaatad mineviku valusatele kogemustele ainult naeratusega tagasi. :)

   Ühel päeval, kui su süda on jälle vaba ja õnnelik, avastad sa, et kas tuleb veel keegi su ellu või mitte, elad sina ikka iga päev täielikus õnnes.

   Meik ja riided ja soengud, need küll õnne näitajad ei ole, need on pigem iga inimese eneseväljendusviis. Tõeline õnn ja rahulolu tuleb ikka sisimast.

   See humoorikas lause peab ikka alati paika: “Hey, remember that person you thought you couldn’t live without? Well, look at you, living and shit”.

  • Birx ütleb:

   Mulle tundub et naised liigitatakse selles suhest alati kahte äärmusesse. Kas dressi-tossu-mugavuse naine või üüber-tibi. Ma ise liigitun küll sinna kuldsesse keskteesse. Olen see kellele meeldib ennast hullult üles lüüa(ei hõlma täismeiki, meeldib pigem kanda loomulikku meiki) ja samas kusagile matkale ma lähen küll matkariietes ja tossudes. Millega siia veel peaks matkama ja metsa minema? Sellisel juhul on muidugi mehe poolt väga nõme käitumine kui sa oledki algusest peale selline casual ja lihtsa välimusega ning ei olegi väga naiselikkust välja toonud. Aga kui asi oli nii et muutusid lihtsalt suhte jooksul mugavamaks siis saan ka mingis mõttes mehest aru.

   • Paljas Porgand ütleb:

    Ma olen ka täpselt sama! Täna olen täitsa konts, silmad lausa pähe tehtud ja slim särk :) Ja tunnen end naiselikuna ka väga ilusana ja mõnusalt. Minu jaoks aga ei ole seda, et tunneksin end meigita, hobusesaba, teksa, tossu ja pusaga kuidagi vähem ilusana. Siis olen lihtsalt teises olekus, mis on mugavus, nunnu ja siuke pigem vähe hip-hopilikum. Ja armastan ka seda. Aga igale lookile on mul oma koht ja aeg :)

    • Birx ütleb:

     Tunnen ka ennast suht igas olukorras ilusana. Mu kallim avaldas mulle ükskord naljaka asja, nimelt selle mis ta esimene mulje minust oli :D ja ta ütles et arvas mu välimuse põhjal mind mingiks hulluks naiseks, et ah selline tüüp siis. Vist siis stereotüüp tibist ma julgen arvata kuna riided mida ma kandsin olid mitte niivõrd tavalised :D aga ta muutis vast oma arvamust minust suht kiiresti kui rääkisime ja sai aru milline ma tegelikult olen. Ja hiljuti ta ütles mulle et talle meeldib minus kõik. Lihtsalt nii südant soojendav:)

 6. E. ütleb:

  Iga inimene peab leidma enda jaoks selle õige viisi,et olla õnnelik ja rahul iseendaga täpselt sellisena nagu ollakse. Mitte ainult naised ei ole kadedad vaid ka mehed. Tänapäeval on nii suur roll sellel kui sale sa oled ja milline sa välja näed. Enamik inimesi võtavad eeskuju internetis nähtavatest piltidest ja mõtlevad,et nemad peavad ka olema nii täiuslikud. Mitte keegi pole täiuslik, kõigil on omad plussid ja miinused. Mõned inimesed näevad ropult vaeva oma välimusega ja trenniga kuid ei väärtusta pisikesi igapäeva asju. Välimus on asi mis muutub meie soovidest olenemata iga päeva, kuu ja aastatega.

  Ma isegi olen üritanud areneda ja kasvada vaimselt aga see ei ole kerge ja iga inimene õpib igapäev midagi uut. Seega elu ongi üks suur õppetund ja enesearendamine. Ega igale ühelegi ei sobigi samad tehnikad mis sinule sobisid seega ära lase heidutada kommentaarides,et kellegi arust mõttetu see mis sa teed või,et see ei aita. Igaüks peab tegema seda mis on neile kõige sobilikum ja parim. Jätka samas vaimus ja ignoreeri negatiivseid inimesi :)

 7. Linda ütleb:

  Kullakene tee endale selgeks sõna mateeria tähendus. Söök mida sa suhu topid on ka mateeria. Molekulid ja aatomid moodustavad peenmateeria. Sagedus ja energia on ka peenmateeria.

  Sa räägid kõige selle tühisusest, aga kallis, küüntes käid ikka ju? Juuksurisalongis käid ka jätkuvalt edasi.

  Sa ei saa olla vaimne õpetaja, kui sa oma õpetuste sünkroonist täiesti väljas elad.

  Fitnessblogijana oled üliasjalik ja mul on suur austus sinu vastu, aga pliis ära hakka veel paari teose pärast vaimseks guruks, kui as seda maailma alles nii natukest aega kogenud oled.

  • Paljas Porgand ütleb:

   Kullakene. Seda ju räägingi. Et mateeria on vahend. Kõik, mida me elus tarbime, toodame, loome, kasutame jne, on millegi jaoks. Mateeria ei tohiks olla lõplik eesmärk. Võtame sinu väga huvitaval näitel siis juuksurisalongis käimise. Inimene ei tohiks soovida, et tal oleks silmapaistev soeng. Pigem võiks ta soovida väljendada oma eripära või olemust. Selleks võib olla soeng, riietus, meik vms. Seega mateeria ongi puhtalt vahend millegi olulisema hüvanguks.

   Ma ei pea end vaimseks õpetajaks ammugi mitte. Postituse pealkirigi ütleb “esimesed sammud”, kallis. Ja ega vaimselt arenenumad hingad ei lõpeta siis oma välimuse eest hoolitsemist ega koli koopasse lõkke äärde. Ma olen päris kindel selles :D

   Seega, kallis, loodan, et sa kõiki teisi samamoodi oma teelt eemale püüa hirmutada, sest mina liigun sellel täpselt sama enesekindlalt edasi :)

   • Linda ütleb:

    Aitäh sulle, et lähemalt selgitasid enda seisukohta.

    Ei püüdnud sind oma rännakult eemale hirmutada, kaugeltki mitte. See on hea, et sa sinna süvened, sest hingedena tahame me kõik, et meil oleks hea. Ja kui meil on hea, siis tahame et ka teistel oleks hea.

    Point oli lihtsalt selles, et rääkisid materiaalsete asjade tühisusest, aga (Eesti mõistes) suurlinnas elades tahad ikka elada ju ilusas korteris, et end hästi tunda ja autot, et liigelda. Kui oled vaimne inimene, siis mõistad asju vaimu tasandil ja mitte ainult enda vaimu, vaid ka näiteks taimeriigi vaimude tasandil. Siis saad aru, mida nt autoga sõitmine loodusele tegelikult teeb ja kuidas sinu võimuses on nt vähemalt ise nii palju parem olla, et auto asemel ühistransporti või ratast kasutada. Sealt algab näiteks loodusega sünkroonis elamine. Mis on vaimsuse juures üks mõnusamaid asju. Mõista loodusseadusi ja elada nendega sünkroonis. Siis hakkavad kõik külgetõmbeseadused jne alles sajaga tööle ja avastadki endas selle jumala mis suudab enda reaalsust sajaga juhtida ja ise ennast terveks teha.

    Lihtne on raamatuid tsiteerida ja tänu sellele asju märkama hakata. Aga, lukusta end kaheks nädalaks kottpimedasse ruumi, kus as saad ainult vett tarbida ja ära tule sealt 2 nädalat välja ja vaata kuidas siis alles uued dimensioonid avanevad ja aju tööle hakkab.
    Niimoodi on tekkinud maailmas väga suuri avastusi. Kui sul on selle teema vastu suurem huvi, siis võin sulle lähemalt rääkida ja anda kirjandust, sheerida seminare ja lasta sul paar filmi läbi vaadata, et veel sügavamale avastama minna.

    Sorry et nii järsult alustasin.

    • Linda ütleb:

     Vaata üks seminar läbi (8h) YouTube’s olemas, soovitan seda alati kõigile: Mark Passio Natural law seminar – Full version

     Seal ta selgitab väga hästi kuidas teatud asjad rakutasandil töötavad. Seal saad ka tõejoonele lähemale.

     • Triin ütleb:

      Linda tundub nii sapine, et raske on sellise inimese soovitusi tõsiselt võtta, kui kaugelt tajuda, et see soovitatav pole inimest ennast piisavalt veel aidanud. Rahu ja mõistmist, mitte teiste alavääristamisr “kullakeste” ja “kallikeste” vahel ;)

     • Mir. ütleb:

      Triin, ma tahtsin just jätta sama kommentaari, aga suunatud PP-le:

      PP tundub nii sapine, et raske on sellise inimese soovitusi tõsiselt võtta, kui kaugelt tajuda, et see soovitatav pole inimest ennast piisavalt veel aidanud. Rahu ja mõistmist, mitte teiste alavääristamisr “kullakeste” ja “kallikeste” vahel 😉

      Muidu oli väga kena tekst ja kõik, aga natuke naljakas, et nii ülima armastuse võnkel elav inimene ei suuda oma kritiseerijale siis vastata ilma “kullakesteta” ära panemiseta :D Nagu literally just hetk tagasi lugesin, et tahad saata Lindasugustele tingimusteta armastust. Ja selle peale võib nüüd öelda, et PP “kullakesed” olid kantud ainult armastusest, aga Linda omad ärapanemisest. :D

 8. kristiina ütleb:

  Kusjuures, ma märkasin Sinu mingist vlogist Roometiga seda varem juba, millest sa kirjutasid. Et vajasid palju välist tunnustust, et tunneksid ennast hästi. No nt see, et soovisid näha Roometit vahepeal armukadedana(kuskil vlogis ütlesid). tegelikult on armukadeduse tekitamine ja selle taotlemine manipulatsioon ning sellel ei püsi tugev suhe. mul on hea meel, et sinu ellu on Roomet tulnud. Tõeliselt tark ja enesekindel noormees. ja mul on hea meel, et oled õppinud hindama ennast ja seda mitte läbi teiste tähelepanu või tunnustuse. Kahju, et inimesed vajavad selleks koolitusi vms, mitte ei võta enda jaoks lihtsalt aega olla iseenda ja oma mõtetega. mind ennast huvitas ka hiljuti kõik see vaimne rännak. lugesin palju sellealast kirjandust, aga ma loobusin, sest see kõik väsitas mind nii ära – mõelda koguaeg raamatus räägitud ”tarkustele” vms. ja mul on palju kergem ja parem nüüd, kui ma ei võta seda vaimsust nii tõsiselt. ei viitsi otsida enam neid tarkusi raamatutest. tunnen, et olen hea analüüsioskusega ja oskan hästi inimestega suhelda – mõelda, miks midagi tunnen ja seda vajadusel inimesele väljendada. arvan, et inimesed peaksid lihtsalt leidmagi aega enda ja oma mõtete jaoks, et mõelda kõike sügavuti läbi. see vaimne värk ei ole tegelikult nii keeruline, kui seda üritatakse serveerida. mina olen palju enesekindlust saanud hoopis läbi teadusliku kirjanduse, ülikooli ja tööalaste koolituste (samas õppisin ja töötan sotsiaal-alal, kus puutun kokku ka inimeste mõtete ja tunnetega jms)

  • Paljas Porgand ütleb:

   Hmm, siin mälu vast petab, sest Roometiga ma pole armukadeduse õppetundi enam läbima pidanud. See sai mul esimese suhtega õpitud. :)
   Väga tore, kui leiad selle kõik enda seest. Sest raamatute idee ongi aidata sul iseenda sisemaailma vaid iseendale avada. Paljud ei tule selle kõige peale niisama lihtsalt omaette olles :)

 9. M ütleb:

  Viimati töötasin läbi raamatu Kimmo Takanen “Tundelukud” ja soovitan seda ka kõigile, kuna see aitab väga hästi teadvustada oma käitumismustreid. Seda läbi töötades muidugi ka kisub kõik need tunded pinnale, eriti kui avastada, et enamus neist lukkudest on aktiivsed. Aga nagu öeldakse, teadvustamine on juba pool võitu. Ja seal ka tehnikad, kuidas nendega vaikselt edasi toimetada. :)

 10. Kivikilbik ütleb:

  Mhmh, sa oled juba poolel teel. Nüüd läheb natuke aega selle kõigega harjumiseks ning enesekindluse saamiseks ning varsti su hing puhkab :) Oledki ise oma õnne sepp- hing on rahul ja naudib elu. Palju edu sulle ;)
  PS! Mida enam sa oled tänulik, seda rohkem maailm su ümber muutub ja juhtuvad ka imed- positiivsed imed.
  Aasta pärast soovitaks sul lugeda raamatut: ‘Erakordse elu kood’ . Miks aasta pärast? Sest aju tahab vahepeal puhkust ka nendest eneseabi raamatutest. Muidugi nii nagu ka ilmselt teistes raamatutest on ka selles mõnus väike iga õhtune ülesanne: enne magama minekut, alati mõtle 5 asja, mille üle sa sel päeval tänulik oled ning viis asja mida sa oleksid tahtnud paremini teha. Proovi järgi- see toimib!

  • Paljas Porgand ütleb:

   Suur aitäh Sulle :) Praegu pärast pikemalt teoste lugemist olengi teinud väiksema pausi. Tegelen praegu muude õpingute ja projektidega ja siis lähen huviga juba edasi vaimsema kirjandusega :)

 11. Keiti ütleb:

  Hei! See kõik on väga tore mis sa kirjutad ning enamasti olen ma selle kõigega nõus.. Kuid mitte ühega, nimelt,et tuleb olla kõigile inimestele tänulik kogemuste eest..
  Kui mõni laps või naine ära vägistatakse siis kuidas saab selle eest tänulik olla sellele inimesele kes seda tegi? Või kui mõni mõrtsukas tapab külmavereliselt sinu ema kellel lasi 24h veel piinelda jne.. Kas sa siis tõesti läheksid vanglasse teda vaatama ja kätt andma,et äitäh! Just sellist kogemust oligi mul vaja.. Minu meelest on see maailm kohati väärastunud ja sellest on raske aru saada… Ning ma leian,et alati ei saa kõigile inimestele tänulik olla,sest nad lihtsalt ei vääri seda.. Jah võib kyll andestada,sest minu hing väärib seda,et mitte selle valuga edasi elada aga tegelikult ju tean,et see inimene ei vääri seda, ning kõik mis sa elus teeb tuleb kuskilt tagasi.. 🙂

  • Paljas Porgand ütleb:

   Tere Keiti. Mõistan Sind. See oli ka minu esimene küsimus. AGA ma olen saanud sellele vastuse. Kui oled aru saanud, mida tähendab reaalselt tingimusteta armastus ja seda ka ühiskonna suhtes, siis saad aru, et me kõik oleme seda väärt. Ka vägistajad, mõrvarid, terroristid. Oleks liiga karm öelda, et nende tegude eest kannatanule saab olla tänulik. Kuid tuleb mõista, et see on niimoodi pidanud minema. Me kõik sünnime siia ilma karmavõlaga. Kes osutub kannatanuks, siis ehk eelmises elus oli tema kurjategija ja saab oma karmavõla tasutud? Kes osutub tapjaks või vägistajaks, siis on tema õppetund sellega edasi elada ja näha oma tegude tagajärgi ning sellest midagi õppida. Väga paljud kurjategijad leiavad enda jaoks pärast karistuse kandmist uue elu, kus tasuvad ühiskonnale kordades tagasi heategevusega või astudes spirituaalsesse maailma.

   Muidugi on selliste mõtetega raske toime tulla siis, kui reaalselt sinu kirjeldatu peaks juhtuma, sest me oleme siiski inimesed, meil on tunded ja emotsioonid, mis võtavad võimust rasketel hetkedel, et nendega toime tulla. Kuid surm ei ole alati halb asi. Pärast surma võib hinge oodata midagi palju ilusamat või hoopis taassünd. Ma ei lähe muidugi kedagi tänama, aga mõte oli, et igaüks peaks olema tänulik oma õppetundidele. Ei ole minu asi tänada ega hõisata kellegi teise õppetunni eest. Me kõik peaksime keskenduma endale ja andma endast parima siinses elus.

   Aga su viimane lause ongi vastus su küsimusele. Kõik tuleb tagasi… karma… kes suri, sellele tuli tema karma tagasi. Kes tappis, sellele järgneb veel karma. Seega kõik on ilusad hinged, hoolimata nende tegudest. Meie asi pole hukka mõista. Küll Universum teab, mis teeb :)

 12. K ütleb:

  Aitäh, Merilin, et oled eeskujuks! Väga huvitav on ikka Sinu blogi lugeda! :)
  Vaimne tee on ka mulle väga huvitav temaatika.
  Soovitan sel teel ka Teadliku Muutuse Kunsti kursusi https://www.lilleoru.ee/et/kursus-tmk-teadliku-muutuse-kunst-ingvar-villido, eeskätt I-II osa, mis on nö põhibaas, mis teeb esmalt hästi selgeks inimese sisemaailma ülesehituse, annab hästi süsteemse, holistilise ülevaate, sealhulgas teadmise läbi praktilise kogemuse, et kes on siis see Päris Mina. Kui vaid sellist haridust ka koolis antaks. Lisaks annab kursus tehnika, mille abil saab vabastada neid emotsioone, mida inimene oma ellu ei soovi. Siin pole isegi vaja teada, et kust see emotsioon on tulnud ja kuidas ma ta sain – lihtsalt teen tehnika – mõni sekund – ja ta on läinud, ei häiri enam elu, ongi läinud. Väga praktiline kursis. Justkui tavamõttes vaimsel teemal, aga sisult väga praktiline, ilma “vahuta”, süsteemselt pärisasjadest. III kursus õpetab juba vabastama neid mõtteid, mis on meie elu takistavad, nt on inimestel sageli ka destruktiivsed enesekohased mõtted, mis neid elus alla suruvad. Ka neist ja seega ka nende mõjust on võimalik vabaneda ja see annab elule juba uue kvaliteedi.
  Olen käinud ja soovitan! :)

  • Paljas Porgand ütleb:

   Oi, aitäh Sulle! :) Kooli haridussüsteem on kahjuks nii aegunud ja ebapraktiline kui üldse võimalik. Hakkasin mõtlema ka füüsilise koha pealt, mil nüüd PT kursust läbin. Meile ei õpetata tegelikult ka meie keha tundma, veel vähem hingelist poolt. Miks on treenimine oluline? Kuidas vältida vigastusi, ületreenimist, miks on tervislik toitumine oluline, kuidas seda rakendada, miks on uni oluline jne jne.

  • Laura ütleb:

   Minule isiklikult ei andnud see koolitus midagi ja need tehnikad ka ei tööta. Absoluutselt ei tee seda maha ega midagi. Ju toimibki inimestel erinevalt, aga mõtlesin, et toon võrdluseks oma kogemuse selle kursusega välja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga