Tere päevad!

merilin-taimre-facetox-detox-tervis-nahk-akne-ilu-mask-nägu-punnid-viljakusmonitor-daysy-menstruatsioon-antibeebipillid-keemiline-koorimine-medemis-clinic-hape-paljas-porgand-merilin-taimre-tervis-blogi

Oiiii, kui kaua läks aega, et võtta end käsile ja see postitus kirjutada. Küll aga on mul olemas igati vettpidav põhjendus… ma ootasin kellegi järel. Ja ootasin ma alles pikalt! Kelle? Ma ootasin oma menstruatsiooni pikisilmi. Jah, mehed, võite nüüd postituse sulgeda või selle oma naisele lugemiseks ulatada. Me teeme juttu aknest (loe varasemat postitust SIIT) ja selle ravivõimalustest ning minu senisest Daysy viljakusmonitori kogemusest (loe varasemat postitust SIIT).

Menstruatsiooni kadumine

Nagu oli minu antibeebipillidevastases postituses juttu, siis kirjutati mulle naistearsti poolt välja nii kanged antibeebipillid, et need kaotasid mul päevad sootuks. Teinud iga kuu oma 3 rasedustesti, sain aru, et rohkem on sellest kõigest peavalu kui südamerahu. Seega pöördusin ma arsti poole, et mis võib olla mu menstruatsiooni kadumise põhjuseks? “Aga need pillid kaotavadki ju ära, see igati normaalne!” No kui mulle öeldakse, et on normaalne kaotada ära naise keha loomulik protsess mingi kunstliku hormooni manustamise tulemusena, siis head aega! Viskasin oma lehed kevadel prügikasti ning võtsin ette oma keha puhastamise.

Ilmselgelt ei aidanud selle taastamisele kaasa suvel alguse saanud bikiiniprep oktoobri lõpus toimuvateks bikiinifitnessi võistlusteks. Mida lähemale võistlustele, seda rohkem tuli ette treenimist, samas oli päevane kaloraaž langevas seisus. See mõjutab me hormoone ning mõjutab omakorda menstruatsiooni. Ega ma palju ei oodanud ning seepärast üleliia ka ei stressanud. Kui võistlused möödas, stressi elus vähem, süüa rohkem ja ma saan endale pika puhkuse lubada, küll siis keha taastub ja nõnda ka mena.

Menstruatsiooni comeback

Meie keha on imeline iseparaneja ja suudab taastuda ka kõige raskematest olukordadest, KUI me selle eest hoolitseme ja paranemisprotsessile kaasa aitame. Pärast võistlusi taastasin ma oma kaloraaži üpriski kähku, sest pidin ju ka operatsioonist taastuma. Andsin kehale puhkust ka füüsilisest koormusest, sest, esiteks, ma reaalselt ei saanud füüsiliselt liikuda ja, teiseks, ma tõesti vajasin ka puhkust.

Ja täpselt nii läkski. 3 nädalat pärast operatsiooni, olnud puhanud, söönud korralikult ja võtnud paar kilo kehakaalu juurde, tundsin ühel päeval seda “nõnda ilusat” päevade-eelset tunnet. Ma ei tea, kuidas teistel naistel, aga mul on tunne nagu keegi kolistaks mul alakõhus. See pole valulik, kramplik ega otseselt ebameeldiv. Ma lihtsalt tunnen liikumist kui nii öelda, haha!

Ja siis järgmisel päeval koputavad punasõdurid uksele. Ja nii oligi – mul hakkasid päevad! Ma tahtsin kiljuda ja kriisata aknast välja kogu maailmale teadmiseks – vot nii õnnelik olin ma nende tavaliselt vihatud punaste üle! Ometi oli viimasest korrast möödas juba pool aastat ju. Comebacki nad päris vaikselt ka ei teinud, ikka suurelt ja mõne võrra ootamatult mu jaoks! Aga vinguda ma ei oska, sest nüüd on juba kolm kuud naisteasjad mul kenasti jonksus. Tunnen end lõpuks tõelise naisena!

Viljakusmonitor Daysy follow-up

Mis asi on viljakusmonitor, selle kohta võite lugeda SIIT! Hakkasin seda kasutama juba augusti keskpaigast. Nagu postituses kirjas, siis vajab Daysy aega, et õppida individuaalse naise keha tundma. Esimesed rohelised  (ehk rasestumisvõimeta) päevad tulevadki nähtavale menstruatsiooni sisestamisega. Mida kauem kasutada seda rohkem rohelisi hakkab tulema, üldiselt peaks 3-4 kuuga pilt juba täitsa kenaks minema. Küll aga võttis minul kogu protsess kauem aega, sest nagu eelpool mainitud, siis mul polnud kaua ju menstruatsioonist jälgegi. Nüüd on lausa tore näha DaysyView äpis tervet valgusfoori spektrit. Siin on näide minu eelmisest kuust:

merilin-taimre-facetox-detox-tervis-nahk-akne-ilu-mask-nägu-punnid-viljakusmonitor-daysy-menstruatsioon-antibeebipillid-keemiline-koorimine-medemis-clinic-hape-paljas-porgand-merilin-taimre-tervis-blogi

Nagu näha on graafik hetkel veel suhteliselt punane, kuna Daysy ei näita rohelisi päevi enne kui ta on täiesti kindel, et need on n-ö ohutud. Olen päris palju mõõtmisi ka vahele jätnud kuna viimasel ajal on mu uni olnud väga kehv ja kui magada ei ole saanud vähemalt 4 tundi järjest siis ei ole mõtet ka Daysy-ga mõõta. Lisaks olen elanud mitmes kohas korraga ja palju on ette tulnud ka kolimist. Normaalse arvu roheliste päevade saamiseks ei tohiks tegelikult liiga palju vahele jätta, mitte üle 15% mõõtmistest. Daysy jälgib basaaltemperatuuri, mille keha saavutab pärast pikemat puhkeperioodi. Uneprobleemid ja mõõtmiste vahele jätmine suurendab punaste päevade arvu. Ilmselgelt selle põhjal ma hetkel ilma lisakaitseta seksida ei saakski, aga noh, pole partnerit, pole probleemi, hehe! Igaljuhul olen ikkagi päris rahul kuna Daysy on vaatamata kõigile nendele sündmustele, millega ma tema tööd kergeks ei ole teinud, suutnud ikkagi välja aruvutada ka minu ovulatsiooni. See on toimunud 21. detsembril ja sellele viitab kalendris see väike valge täpike. Väikesed valged täpikesed roheliste päevade peal on menstruatsioonipäevad ja kui neid ei ole siis tähendab, et jätsin nendel menstruatsioonipäevadel unetu öö tõttu mõõtmised vahele (12-13. detsember).

viljakus-monitor-kalender-menstruatsioon-anti-beebi-pillid-hormoonid-akne-ravi-daysy-rasestumis-vastane-vahend-kondoomid-paljas-porgand-blogi-merilin-taimre

Rohelisi päevi tuleb mul nüüd iga kuuga otse loomulikult juurde, seda enam, et proovin oma elu ka muus mõttes joonde ja rahulikumaks saada. Mul olid esimesed päevad üle pika aja ja Daysy õpib mu keha põhimõtteliselt alles nüüd tundma. Võite alati küsida ja kirjutada, kuidas mul mõne kuu pärast see kalender toimetab. Vastan kõigile meeleldi! Teen ilmselt mõne aja möödudes ka uue postituse Daysy värvigamma arengutest.

Kui soovid saada lahti kunstlike hormoonide manustamisest, sul on püsipartner, soovid pere planeerida või otsid muud rasestumisvastast vahendit kui preservatiivid, siis tõesti soovitan Daysy viljakusmonitori. Tegelen selle edasimüümisega, et naiste teadlikkust kasvatada ja heaolu parandada. Kui oled huvitatud selle tellimisest, siis võta minuga ühendust merilin@paljasporgand.ee!

Facebookis läks Daysy maaletoojaga käima ka AUHINNAMÄNG, kus loosime välja ühe viljakusmonitori. Mine pane õnn proovile!

Akne

merilin-taimre-facetox-detox-tervis-nahk-akne-ilu-mask-nägu-punnid-viljakusmonitor-daysy-menstruatsioon-antibeebipillid-keemiline-koorimine-medemis-clinic-hape-paljas-porgand-merilin-taimre-tervis-blogi

Enne protseduure

Pärast pillide kasutamist tekkis mul ränk hormonaalne akne, millest ei saanud ma tükk aega lahti. Täiesti ära see mul ei kadunud, sest enne menstruatsiooni kipub mul punnike siin ja seal ikka ilmuma – vahel tõsisemal, vahel vähemal määral. Olen palju mõelnud, et kas nii jääbki see olema või on võimalus sellest ka lõplikult lahti saada?

Keemiline koorimine

Ravivõimaluste kohta uurides, olen palju kuulnud keemilisest koorimisest, mis aitab parandada ebaühtlast nahastruktuuri ja aknearme ning sobib ideaalselt aknelise naha põletikuliste protsesside raviks. Koorimisel kasutatakse enamasti alfa-hüdroksiidhappeid (AHA-d), mida leidub puuviljades ja teistes looduslikes allikates. Ise polnud ma seda seni läbinud, kuid paljud lugejad on näidanud huvi üles, küsides kas see tõesti toimib. Ja minu töö on teile ju vastuseid pakkuda.

merilin-taimre-facetox-detox-tervis-nahk-akne-ilu-mask-nägu-punnid-viljakusmonitor-daysy-menstruatsioon-antibeebipillid-keemiline-koorimine-medemis-clinic-hape-paljas-porgand-merilin-taimre-tervis-blogi

Keemiline koorimine

Nii ma siis läksin Medemis Clinicusse keemilist koorimist tegema. Kuna mu töö pälvib endas rohkelt pildistamist, filmimist ja esinemist, siis ei saa ma endale lubada väga naha ketendamist ja koorumist, mis võib paraku protseduurile naha uuenedes järgneda. Otsustasime koos õde Yuliaga teha sellisel juhul peale ka mesoteraapiat, mis on unikaalne nahka värskendav ja noorendav mittekirurgiline protseduur.

merilin-taimre-facetox-detox-tervis-nahk-akne-ilu-mask-nägu-punnid-viljakusmonitor-daysy-menstruatsioon-antibeebipillid-keemiline-koorimine-medemis-clinic-hape-paljas-porgand-merilin-taimre-tervis-blogi

Mesoteraapia

Mesoteraapia käigus nahale tehtavad vitamiinisüstid panevad naha särama, ahendavad poore, vähendavad rasueritust ning niisutavad väsinud ja kuiva nahka. Protseduur on kui väga kiiresti üle näo nõeltega torkamine, kuid üldsegi mitte valus, pigem kõditav. Mesoteraapia käigus viiakse aktiivained kergete süstetorgetega naha keskmisesse kihti ehk dermasse, mis tagab naha süvaniisutatuse. Süst sisaldab vitamiine, mineraale, aminohappeid, nukleiinhappeid, antioksütante ja hüaluroonhapet. Pärast mesoteraapiat oleks mu nägu justkui taassündinud. Nii beebipehme ja sile! Ja tõesti, nahk ei hakanud pärast keemilist koorimist isegi mitte ketendama!

Keemilist koorimist olen nüüdseks korranud kaks korda. Esimene kord tegime lahjema happega ja kombineerisime mesoteraapiaga. Teine kord juba tugevama happega, mistõttu mesoteraapiat ei saanud lisaks teha. Sellegipoolest ei hakanud mu nahk kooruma, küll aga ketendama õrnalt nina tagant ja just minu probleemsest kohast ehk lõua otsast. Ideaalis võiks kuurina läbida 3 protseduuri. Raskema akne esinemisel kuni 5 korda.

Teisele protseduurile minnes oli mul näonahk kehvemas seisus, sest olin läbinud just detoxi ning teinud suuremat sorti “sisepuhastust”. See ju paneb keha toksiine väljutama ja kuidas nad väljuvad? Ikka naha kaudu. Kartsin, et järsku ei saa põletikuliste punnide tõttu keemilist koorimist teha, kuid oh uudist! Otse vastupidi – hape puhastab põletiku ning kuivatab vistrikud ja need tiksuvad pommid mu lõua peal olid järgmine päev reaalselt kadunud! Üleüldse oli ka mu otsaesine kortsuke (jah, ka minul tahab end juba vanus ilmutada) justkui spaatliga siledaks tõmmatud ja nahk nii särav. Ma läbin ka kolmanda protseduuri kindlasti ja soovitan seda absoluutselt kõigile, kellel on probleeme näonahaga!

Keemiline koorimine keha peal

Keemilist koorimist võib teha põhimõtteliselt ükskõik mis kehapinnal. Lasin seda teha ka oma käsivartel, kuna olen alates noorest teismeeast peale kannatanud sellise levinud nahaseisundi all nagu keratosis pilaris, mille puhul esineb nahal palju väikseid karedaid täpikesi, mis võivad olla nahavärvi, valged, punakad või pruunikad. Tüüpiliselt asetsevad täpid käsivarte välimistel külgedel, kuid mõnikord ka reitel, põskedel ja otsmikul, harvem selja ülaosas. Arvatakse, et selle põhjuseks on rasvhapete ja A-vitamiini puudus, mis on gluteeni soolestikku kahjustava toime sekundaarne tulemus.

merilin-taimre-facetox-detox-tervis-nahk-akne-ilu-mask-nägu-punnid-viljakusmonitor-daysy-menstruatsioon-antibeebipillid-keemiline-koorimine-medemis-clinic-hape-paljas-porgand-merilin-taimre-tervis-blogi

Enne protseduure

Oleme mu käsivarsi nüüd kaks korda keemiliselt koorinud ning VAU! Esimest korda elus, olles kasutanud kõiksugu kreeme, seerumeid, salve, dieete jne., on näha tulemust! Punnikesed ja punetus – läinud! Kätel nahk koorus aga päris korralikult maha, aga seda ju vaja ongi, et neist punnikestest ja jälgedest lahti saada. Koorimisel kasutati muidugi ka tugevamat ja teistsuguse koostisega hapet kui näol. Vana naha alt pistis pea välja nüüd täiesti sile ja kaunis nahk, jess!  Ma loodan, et see on ka püsiv tulemus, sest mind on alati häirinud see punetus. Olen seda väga palju ka teistel näinud, kuid enamik pole kursis isegi, millega tegu võiks olla. Mina sain selle diagnoosi esimest korda Austraalias, sest paistab, et ega Eesti arstidki sellega väga kursis pole… Kui sul on sama konditsioon, siis ootan kommentaari, mida oled sina proovinud, kas on aidanud ja kas see seisund su elukvaliteeti ka häirib?

merilin-taimre-facetox-detox-tervis-nahk-akne-ilu-mask-nägu-punnid-viljakusmonitor-daysy-menstruatsioon-antibeebipillid-keemiline-koorimine-medemis-clinic-hape-paljas-porgand-merilin-taimre-tervis-blogi

Ketendus pärast teist protseduuri

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

29 Comments

 1. […] olla tegu keratosis pilaris’ega, mida olen isegi põdenud ja teinud pikemalt juttu SIIN. See on kahjutu nahahaigus, mida põhjustab keratin liigne kogunemine ja […]

 2. Merilyn says:

  Hei!

  Huvitav lugemine. Kuna olen ise ca mmmm…12 aastat erinevate pillide peal olnud siis pani m6tlema..
  Oleks huvitav teada et n88d kui Daysy sinu keha juba tunneb, et palju n88d rohelisi p2evi on?
  (Ps: sry et t2pit2hti pole)

  K6ike kaunist

 3. […] Pärast pikka “ravitsemist” suutsin ma oma menstruatsiooni õnneks taastada (LOE LISA) ja noh, ütleme nii, et lahkus ta käsipagasiga, aga tagasi tuli […]

 4. Maarja says:

  Kas on plaanis millalgi lähiajal veel üks update postitus viljakusmonitorist teha? :)

 5. […] Head aega akne, tere päevad! […]

 6. K says:

  Kui päevad ei tule ja rase ei ole, siis on kehal puudus hormoonist nimega progesteroon.

  Ma olen rohkem kui aasta juba ilma plaastriteta, kõik toimis nagu kellavärk, aga suvel jäid päevad tulemata. Ootasin neid mingi 50 päeva ja siis läksin arsti juurde. Vaatas ultraheliga ja ütles, et ovulatsiooni pole toimunud ning on arenenud funktsionaalne tsüst. Tsükli II faasis progesterooni vähe ja seetõttu folliikul ei lõhkenud ja ei lahkunud kehast menstruatsioonina. Sain kaheks tsükliks progesterooni ravi ja probleem kadus.

  Muuseas, progesteroon on väga tundlik stressile ja seetõttu see probleem ka tekkis. Nii et ei saa öelda, et nn kunstlikud hormoonid on pahad.

 7. : says:

  Mitu pakki seal ühes komplektis on?

 8. siret says:

  Minul aitas omega3 toidulisand tunduvalt parandada naha olukorda (k.a keratoosi). Pean seda lisaks magneesiumile ja d3 vitamiinile väga oluliseks, sest seda saab ainult toidust ja puhast kala on meil raske saada.

 9. L says:

  Minul oli näiteks selles mõttes vastupidine kogemus, et pillidega hakkasid päevad pigem nagu kellavärk regulaarselt käima (õigemini, pillid parandasid tsükklit) ja nahaprobleemid kadusid täitsa ära. Mingil hetkel, kui mul kindlat partnerit ei olnud ja tablettide meeles pidamisest kõrini sai, siis jätsin pooleli, ja nahale tekkisid taas vistrikud ja järgmisel arsti visiidil avastati munasarjal tsüst (pole seos pillidega, vaid pigem geenikoodis), mis eemaldati, kuid pärast seda pidin valima uuesti hormonaalravi, et vältida uue tsüsti teket. Valisin taas pillid, aga kuna teadsin, millised toimivad, siis ka seekord muret ei olnud. Jätsin uuesti pooleli, et rasestuda ja ka sellega probleemi ei tekkinud ja arst oli väga rõõmus, kuna minu diagnoosiga tegelikult soovitatakse kohe peale operatsiooni proovima hakata, aga ma otsustasin enne pea kaks aasta tablette võtta ja siis kui tundsin end valmis olevat emaks saama, siis ka jätsin taas pooleli.
  Aga väga huvitav on lugeda, kui erinevalt teatud asjad inimestele mõjuvad. Ja nii hea, et julged sellisel teemal rääkida ja ausalt oma kogemusest. Kuklasse jääb kohe teadmine, et ei ole kõik, mis arstid soovitavad ja ütlevad nii ohutu ja tore. Ja noored, kes mõtlevad nendele vahenditele, leivavad netist ka selle postituse ja võtavad teadmiseks.
  Kui tohib küsida, millised pillid sulle kirjutati?

  • Tere, aga kuidas see vastupidine on? See käibki nii kõigil, et päevad kui kellavärk, sest need kutsuvad ju tehislikult su menstruatsiooni esile, mis kokkuvõttes justkui polegi meie keha loomulik protsess tegelikult. Nahaprobleemid kaovad ka kõigil ära. Sul on geneetiliselt eelsoodumus tsüstile, mis tähendab, et sa poleks pille esmajoones üldse võtma tohtinud hakatagi! Kas sult ei küsitud vähi ja tsüstide esinemise kohta suguvõsas kui need välja kirjutati? Ma olen pääääris kindel, et kui sa poleks hakanud pille üldse võtma, oleks tsüstioht olnud kõvasti madalam. :( Aga ma olen õnnelik, et kokkuvõttes lahenes kõik su jaoks hästi.

   Ma ise olen vist kõik pillid läbi käinud :D

   • L says:

    Kuna mu emal ja teistel lähisugulastel pole kunagi ühtegi trombi, tsüsti ega ka vähki olnud ja lisaks olen mittesuitsetaja, siis ei osatud kahtlustada ka, et mingi oht olla võib. Tsüst on tingitud endometrioosist, mille üheks pakutud põhjuseks on pärilikkus, aga kindlalt ei teata. Ja pillidega ei seostata, sest haigus kui niisugune oli olemas enne pille (vähemalt kirjandus nii väidab). Nüüdseks pean võtma pille ravieesmärgil, et rohkem tsüste ei tekiks.
    Suht naljakas oleks ka kui hiljem, pärast diagnoosi panekut, kirjutatakse justkui ravieesmärgil välja pillid, aga need hoopis tekitavadki seda haigust. :D
    Opijärgsed konttollid, kui aktiivselt pille kasutasin, on ka näidanud, et uusi koldeid pole.
    Täiesti nõustun sinu seisukohaga, et tegemist ei ole normaalse, loomuliku ja otseselt vajaliku (välja arvatud ravi puhul) asjaga, millega oma keha koormata ja kui oleks võimalik, siis tahaks ka seda viljakusmonitori proovida, aga kahtlen :( Aga, kes teab, võib-olla peale sünnitust olukorda hinnates lubab arst ka ilma pillideta elada. Lootus on väike, aga elab vapralt :D

    • Infoks says:

     Endometrioos ei teki pillidest. Just vastupidi, pillid aitavad endometrioosi kontrolli all hoida. Endometrioos süveneb iga menstruatsiooniga. Kuna pillid vähendavad erituva vere hulka, siis endometrioos ei süvene nii nagu ilma pillideta. Muide, mul läks nahk just siis uuesti akneliseks, kui alustasin taas pillidega üle mitme aasta. Akneprobleemidega tasuks nahaarstile pöörduda. Mina sain aknest lahti peale kange tabletiravi kasutamist. Ei aidanud gluteenist, ei piimatoodetest ega ka magusast loobumine. Olen teismeeast alates väga palju erinevaid toitumisviise proovinud ja ei saanud küll aru, et toitumisega midagi muutunud oleks. Raviks oli põhimõtteliselt megakoguste A-vitamiini (isotretioniin) tarbimine 6 kuu jooksul. A-vitamiin kuivatab nahka ning rasunäärmed ei erita enam rasu. Seega kaob aknet tekitavate bakterite jaoks sobilik elukeskkond. Mul püsis ideaalne nahk 2a ja siis oli see nö saatuslik hetk, kui pillid taas mängu tulid. Siiski on seis märksa parem kui enne ravi alustamist. Muidugi olen ka 5a vanem ja hormonaalne tasakaal on kindlasti teine kui varem. Loomulik vananemine :) Siiski rõhutan, et pillidesse ei tohi suhtuda kui millessegi halba. Endometrioosi puhul on pillid ainus haigust kontrolli all hoidev mehhanism. Haigus kaob siis, kui algab menopaus. Ehk siis, kuni hormoonid toimivad nii nagu ühel naisel peaksid, et oleks võimalik rasestuda, on endometrioos kestev. Endometrioosi ei tohi suhtuda kergekäeliselt, sest see võib põhjustada viljatust. Nii nagu eelnevas postituses kirjas, on oma roll pärilikkusel, kuid ole ole täpselt selge, miks ta mõnel naisel tekib ja mõnel mitte. Endometrioosi esineb 1 naisel 10-st, seega pole just haruldase haigusega tegu. Kui sul on vererohked ja/või valulikud menstruatsioonid, pöördu kindlasti oma günekoloogi poole ja küsi infot.

 10. Anneli says:

  Hiina meditsiinis aidataksegi akne probleemide all kannatajat toitumisega eelkõige… Menüüst peab lahkuma nisu (enamusel gluteen), piimatooted ja suhkur. Minul oli nn triggeriks suhkur. Olin palju antibiootikume saanud mingis vanuses ja siis hakkasid ka tervisehädad. Ühesõnaga soolestik eluks ajaks nii ära rikutud, et pean need asjad väljas hoidma. Tean teisigi, kellel on nende kolme toidugrupiga probleeme, aga keegi ei jaksa milelgipärats terveks eluks seda muutust teha. Mõned kuud jaksavad, siis saab jaks otsa ja hakkab jälle akne möllama. Liigne niiskus meie organismis ja kõik selline on vaja hoida tasakaalus, siis saab nahk ka puhtamaks. Nahk ju näitabki meie soolestiku ja tervise seisundit. Lisa saab lugeda kindlasti http://www.mindbodygreen.com/0-18547/how-traditional-chinese-medicine-can-treat-acne.html

 11. M says:

  Hei
  Keratoos on naha liigne sarvestumine ning selle vastu aitabki vaid keemiline koorimine, samamoodi on uurea keemiline koorija ☺️. Alati on võimalus kasutada suurema uurea protsendiga kreemi ja seda ülepäeva kasutada, mina ise teen nii, sest olen üsna laisk. Nahaarst keelas minul keratoosi puhul igasuguse mehhaanilise koorimise, sest see põhjustab isegi suuremat naha sarvestumist. Lisaks enamik inimesi kasvavad keratoosist välja.
  Ja minu kogemuse põhjal on eesti arstid selle haigusega väga hästi kursis ning olen saanud nahaarstidelt kasulikku infot, mis on mind ka aidanud.

  • Muidugi oleneb see täiesti arstist jah :) Ei taha öelda, et keegi neist ei tea, aga mina kunagi abi väga ei saanud. Alles Austraalias sain diagnoosi ja targemaks :D Aga olen ka kuulnud, et umbes 30. eluaastaks kasvab sellest välja. Aga mehaanilise koorimise osa on mulle küll uudis, aitäh!

  • A says:

   Mul sama asi. Päris mitu korda käinud erinevatel arstidel ja viimane ütles, et seda otseselt ravida ei saa, kuid saab sümptomeid vähedada. Soovitas ka uurea kreemi. Võtan veel D vitamiini ning suvel ,kui päikest nahk saab, siis kaovad need punnikesed sootuks ära. Hea meel on lausa lugeda, et on veel inimesi, kel sellised täpikesed.

 12. […] post Head aega akne, tere päevad! appeared first on Paljas […]

 13. Mari says:

  Olen samuti proovinud kõike-kõike (ka kimbutab pigem nö lõua akne) käies erinevate arstide juures nii tasuliste kui tasuta. Põhilised retseptiravimid proovitud: differin, dalacin, skinoren, vähemalt neljad erinevad pillid ja tegin samuti medemises 3-4x keemilist koorimist, iga koorimise tagajärjel umbes nädala audis (kõik koorub kergelt vereni maha, kiskuda midagi ei tohi, ise peab tulema) ja kasutu :) ei aidanud ka see minu puhul, Nüüd proovin omega 3 kapsleid ja kirjutati ka http://rosena.ee/et/problematic-skin/acne-2/acne – seda pole proovinud, kui keegi oskab kommenteerida, siis oleks huvitav lugeda.

  • Infoks says:

   Kasutasin ka samu ravimeid aastaid. Lõpuks nahaarst ütles, et kuna kõik variandid läbi proovitud, siis tuleks ette võtta kange Roaccutane ravi. Ja aitas. Nahk oli peale ravi ideaalne 2a (pillide kasutamine tõi kerge akne tagasi). Tavaliselt püsib ravi mõju terve elu. Vahel on vaja teha 2 kuuri, harvem 3. Ravi kestab kokku u 6 kuud, ilmselt oleneb ka akne raskusastmest. Mul oli selline keskmine, ei midagi hullu, aga väga vintske ja jonnakas :) nahaarstil hakkasin käima 16-aastasena, Roaccutaneni jõudsime 24-aastaselt.

 14. Birgit says:

  Minu kätel on sama probleem alates teismeeast ja iseenesest ei ole küll suur probleem aga ikkagi häirib. Eelistan alati varrukatega kleite/pluuse ja tihti kannan pluusi peal kampsikut/pintsakut, isegi kui on palav. Üks loodusravi pooldav naine ütles, et see näitab D-vitamiini puudust ja see tundus isegi loogiline, kuna suvel päiksega lähevad käed tunduvalt paremaks. Selle jutu peale tegin pika D-vitamiini kuuri (5000ui 1xpäevas), kuid midagi ei muutunud. Käisin ka Niine nahakliinikus ja seal soovitati Urea kreemi pinna. Hommikul ja õhtul korralikult määrides läksid käed paremaks, kuid kreemitamata muutus olukord endiseks. Ühesõnaga pole probleemile lahendust leidnud ja huvitaks ka kaua see tulemus püsib?

  • Hei Birgit,

   Olen ka kuulnud, et D-vitamiini puudusest, aga pole nii. Ja olen ise ka Urea kreemi määrinud. Ma ise olen ka põnevil, kas see on nüüd püsiv tulemus. Praegu olen väga rahul. Isegi kui pole püsiv, siis eelistan 1-2 korda aastas keemilist koorimist korrata, kui igapevaselt Urea kreemi määrida. Määrimise lõpetades on ju kõik jälle endine.

  • Moonika says:

   Minu kätel olid ka sarnased punnikesed. Arsti juures ei käinud, tundus liiga tobe asi, millega kedagi tülitada. Mul kadus ära siis, kui ma muutsin oma toitumist peamiselt kõrvetiste tõttu. Lugesin aluselise ja happelise toitumise kohta. Söögilaud muutus tervislikumaks, kaalust võtsin alla ning naha seisukord paranes. Toit teeb imesid, keha tuleb kuulata :)

 15. Anna-Liisa says:

  Palun tee mõne aja möödudes uus postitus, kuidas käsivarred ja näonahk on. Endal on täpselt samad probleemid ja oleks huvitav teada, kas said abi. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.