Tapvatest menstruatsioonivaludest vabanemine

merilin-taimre-paljas-porgand-tervis-menstruatsioon-päevad-krambid-kõhuvalu-menstruaalanum-organicup-daysy-npa-meetod

Foto - Artul Ivlijev

Antud postitus on jätk postitusele “Tapvad menstruatsioonivalud – kas endometrioos?”. Kirjutasin selle, kui olin juba mõnda aega kannatanud menstruatsioonivaludes. Kui teatud aja suutsin valuvaigistiteta üle elada, siis ühel kuul tõmbas see mul jalad alt. Nutsin valust kõveras ja ei saanud isegi nii palju liikuda, et minna valuvaigisteid ostma (mul kodus pole, sest ei ole valuvaigistite usku). Ka ei saanud ma end piisavalt sirgu aetud, et soojaveekott kõhule ette valmistada. Hirm, et aina tugavamad valud võivad millelegi osutuda, oli suur. Niisiis kirjutasingi endometrioosi postituse, sest paljud naised rääkisid oma valu seosest selle hirmutava haigusega.

merilin-taimre-paljas-porgand-tervis-menstruatsioon-päevad-krambid-kõhuvalu-menstruaalanum-organicup-daysy-npa-meetod

Foto – Artur Ivlijev

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

21 Comments

 1. […] ette vajalikud meetmed ja leidsin läbi emotsionaalse stressi ja valu vabastamise endale abi – vabanesin suurematest valudest, KUID mitte täielikult! Ikka oli kombeks, et päev enne kuufaasi […]

 2. […] kuidas ma ravisin ISE oma akne (SIIT!) ja metsikud PMS kõhuvalud (SIIT!), vabanedes stressist ja negatiivsetest uskumustest enda kohta. Samuti olen ma vaadanud sügavale […]

 3. […] päeva, kuid NPA-meetodiga sain valu vabastatud ja mingiks ajaks kadus see sootuks (loe lähemalt SIIT!). Küll aga kimbutab see mind vahel ikka ja jälle, kuigi õnneks vaid esimesel päeval. Aga ikka […]

 4. Gabriele says:

  Mul on muidu ikka nii olnud, et kui üks kuu on kohutav päevade valu siis järgmine kuu ei ole midagi hullu. Sellist hullu valu õnneks ei ole 3-4 aastat olnud. Kuid hetkel on mul kahjuks stressirohke aeg ja arvan, et seetõttu olid mu eelmise kuu päevad valulikud, täpselt nii hullud valud olid, et kogu alakeha läks krampi, alakõht ja jalad, lõpuks ka käed. Keha oli suurest valust stressis, väsinud ja ilmselt tekkis ka vedeliku puudus kuna oksendasin valust. Lõpuks kutsus mees kiirabi kuna korra hetkeks kukkusin ka kokku.
  Uued päevad peaksid algama paari päeva pärast ja ei ole ammu midagi nii hullult kartnud kui tulevast mestruatsiooni aega, kardan et ka seekord on sama hull.
  Peaksin ka ehk sama teekonna läbi tegema mida te tegite, ning loodetavasti aitab see mind. Siin keegi kirjutas ka et kohe kui tampoone enam ei kasutanud kadus ka valu, mul kusjuures valud kadusid just siis kui hakkasin tampoone kunagi kasutama ja peale seda ei ole olnudki nii umbes 3-4 aastat valusi.

 5. carolin says:

  Lugesin ka su postitust, olin aastaid sama probleemiga kimpus, aga siis hakkasin tervislikult toituma (ei ühtegi, jahu, piima, kohvi ega alkot sisaldavat toodet), liha tarbin vaid kana ja kala koos toortoiduga,ja suures koguses dvitamiini.ja mul enam ei valuta ja päevad korrapärased,ma üldse imestan et sind selline häda tabas sa ju kogu aeg tervislikult toitunud, ega sa alkot ega kohvi ei tarvitanud enne kui need valud hakkasid.?

 6. Carmen says:

  Daisy kohta küsimus- mitu rohelist päeva ta sulle kuus keskmiselt annab, ehk oleks julge seksida?
  Aga mitu kollast ja punast?
  Mis nende kollaste päevade ajal teete? Kasutate lisakaitset igaks juhuks?

 7. Agnes says:

  Mulle tundub see, mida Merlin proovis, küll väga rännaku moodi. Olen olnud ka valudega suures hädas. Kunagi tehti ka (mitte siiski rännaku raames) mulle taoline puhastumise seanss, et ära saata emakast see, mis pole sinna vajalik. See aitas peamiselt ligi pooleks aastaks vast. Hiljem olen nüüd ilmselt tänu mungapiprateele leevendust saanud. Mainisin seda ka eelmise sama teema postituae kommentaarides.

 8. Andra says:

  Ei usu, et anum nüüd endometrioosi tekitab kuna see on ikkagi emakalimaskestade ületootlikus. Mul oli see väga varajases nooruses ja lõigati veerand munasarja ära. Korra oli uuesti oht ja mind aitas hormonaalspiraal sootuks välja, ja muidugi peale laste sündi. Anumat olen kasutanud ka hilisemas vanuses aga peaks tihedamini tühjendama. Põhimõtteliselt on arstidel arvamus, et seda tekitavad jah tampoonid.

 9. Mer says:

  Mul on ka olnud alati esimesel päeval ikka päris halb. Nüüd viimased 2 kuud olen anumat kasutanud ja on palju parem olnud. Samas olen umbes viimane pool aastat ka naistepuna teed joonud esimesel päeval ja see on ka ikka veidi leevendanud. Kergelt hüppamine ja keha raputamine on lõdvestanud krampide ajal. Nüüd viimane kord jõin ka kohe alguses paar tassi naistepuna teed ära ja üldse ei olnud valusid, imeline kogemus! :D Nii et eks aeg näitab, kas varsti saab ehk selle tee üldse ära jätta. Aga kes proovinud pole, siis igal juhul soovitan juua juba enne kui valud algavad. :)

 10. Maarja K says:

  Ma ei ole ammu midagi nii naljakat vaadanud kui teie 2 videot reisist, lihtsalt kontrollimatult irnun siin üksi kodus :D Roomet on väga andekas videote kokku panija(monteerija?-ma ei tea), aga te olete koos nii naljakad ja nunnud :)

 11. Gerli says:

  Tere, Merilin! Kas NPA on sarnane rännakule? (www.rannakuteraapia.ee või http://www.rannak.ee)
  Käisin 4 a tagasi rännakus ühe teise terviseprobleemiga. Tundus, et aitas mingiks ajaks, aga samas kui iseendaga enam ei tegele, siis need vanad mõttemustrid, hirmud ja tunded tulevad tagasi. Olen kaalunud ka menstruatsioonivalude pärast rännakusse minna, kuid ma pigem kardan, et saan sealt enda kohta teada midagi, mida ma teada ei taha või siis arvan, et see aitab ainult ajutiselt. Samuti sellised teenused on üpriski kallid, mis ka hoiab proovimisest tagasi.

  • Hei, ei ole. Sa ei sisene hüpnoosi :) Küll aga suhtled oma alateadvusega. Pigem ikka nagu taotluste tegemine ning uskumuste süvendamine.
   Njaa, rännakud on kallid. Aga kui sa midagi kardad, siis tea, et see tuleb pinnale niikuinii. Me ei saa oma hirmude eest põgeneda. Pigem tuleks langetada otsus, kas tahad olla hirmu vangis või selle lahustada?

 12. M says:

  Hei!

  Selline küsimus – kas loobusid cupist täielikult? Ma eelmisel kuul alustasin esimest korda kasutamist, üldiselt päevade viimastel päevadel olen väga rahul, unustasin ise pea täielikult, et mul üldse ongi menstruatsioon. Ainult esimesed kaks päeva on mul täiesti kohutavad, väga rängad valud ja suur verejooks. Küll aga on see mul alati nii olnud, seega ei osanud seda cupiga seostada, ainult mõne tugevama krambihoo ajal mõtlesin, et äkki olen cupi valesti sisestanud. Käisin ka jooksmas korra päevade ajal (tavaliselt on sport mul üldiselt suhteliselt välistatud päevade ajal). Peale seda tekkis nii tugev, õõnes valu kõhus, et peaagu oksendasin. Kas see võib olla cupi kasutamise tagajärg?

  • Hei, nagu ka kirjas, siis püüan järgmine mena uuesti cupiga toime tulla.

   Ma ei oska kahjuks öelda miks see sul esineda võis. Soovitan proovida eri moodi ja teha selle põhjal järeldus, mis sobib ja mis mitte.

 13. K says:

  No kui sul valud lõppesid, siis sul kindlasti ei ole endrometrioosi. Sain oma diagnoosi eelmisel kuul, nüüd käisin opil ja arsti sõnul on mul see väga agressiivne, niiet tulevikus tuleb veel üks op ette võtta. Taastumine läks hästi, kõige valusam oli õlavalu, aga see kestis vist paar päeva. Ja mulle öeldi kohe ära, et nüüdsest pean pille võtma või paari aasta pärast olen lastetu :(

 14. Helena says:

  Kusjuures mina avastasin, et minu valulikud päevad olid just tingitud tampoonist. Lõpetasin pärast 10a kestnud valusid tampoonide kasutamise ja nüüd on kohe palju palju parem :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.