suveks-vormi-sportland-science-in-sport-eesti-valgu-smuuti-jäätis-tervislik-hea-rasvavaba-suhkruvaba-vegan-paleo-lihtne-kerge-kiire-spordi-smuutid-paljas-porgand

Kas sinagi leiad end unistamast šokolaadist iga päeva ühe tunni igal teisel minutil? Haha! Oleme kahe jalaga samas ämbris. Kui oled mees, siis võib-olla pääsesid ühega. Aga šokolaadist veel enam unistame me ilusast ja treenitud kehast. Et unistamine lõpetada ja hea asi teoks teha, olen ühendanud oma jõu Science In Sport (SiS) ja Sportland Eestiga. Mõlemad valmistavad mind aktiivseks elustiiliks ideaalselt ette ning aitavad mul sinuni tuua parima šokolaadismuuti/-jäätise, mis toob su suvevormi eesmärgid vaid lähemale!

banaan-kakao-šokolaad-unistus-vegan-toor-tervislik-valgu-rikas-jäätis-smuuti-superfood-nibs-sis-scienceinsport-rego-valk

Tegemist on supertoitudest valmistatud jäätisega, millele olen andnud SiS REGO taastuspulbriga lisaväärtuse. 50 g pakike sisaldab optimaalse valgukoguse 20g, s.h 2 g leutsiini selleks, et kiirendada taastumist. Ideaalne pärast trenni või päeva jooksul tarbimiseks.

paljas-porgand-merilin-taimre-rasmus-kooskora-photography-andres-luidre-sis-science-in-sport-estonia-sportland-eesti-spordismuutid

Jäätise sisse peitsin:

 • kookospiim – madala kalorsusega ja laktoosivaba alternatiiv lehmapiimale
 • banaan – pakatab kaaliumist ja magneesiumist, et parandada sinu lihaste tööd
 • maapähklivõi – sisaldab rohkelt nii kiudaineid kui valku, et kõht püsiks kauem täis
 • toorkakaopulber – on hinnatud antioksüdantide poolest, mis aitavad kaasa meie immuunsusele
 • kakaonibsid – naturaalne tujutõstja
 • Himaalaja sool – leidub rohkelt mineraale, mis aitavad kaasa lihaskokkutõmmetele ja keha normaalsele funktsioneerimisele

tervislik-maitsev-lihtne-kiire-toor-vegan-paleo-valgu-suhkruvaba-laktoosivaba-gluteenivaba-smuuti-jäätis-retsept-paljas-porgand-merilin-taimre

Nagu näha ei hoia ma end juba üksnes koostisainete kokku viskamisel maiustamisega tagasi. Need imelised supertoidud maitsevad individuaalselt hästi, kuid kokku segatuna koos SiS REGO pulbriga on tulemus vapustav!

üli-maitsev-tervislik-toor-vegan-valgu-rikas-smuuti-kalorivaene-suhkruvaba-laktoosivaba-gluteenivaba-šokolaadi-unistus-jäätis-suuti-sportland-paljas-porgand-retsept

Mõtlesin, et külmutaks banaani ära ja teeks smuuti asemel jäätise. Kes sellist varianti ei eelista, siis retsept maitseb smuutina just sama hästi. Kuid mina armastan lihtsalt liiga palju spoonimist, hehe! Ja pole paremat viisi, kuidas end soojade ilmade saabudes jahutada, kui jäätist suhu spoonides.

üli-maitsev-tervislik-toor-vegan-valgu-rikas-smuuti-kalorivaene-suhkruvaba-laktoosivaba-gluteenivaba-šokolaadi-unistus-jäätis-suuti-sportland-paljas-porgand-retsept

Retseptide valmistamine on palju rõõmsam tegevus kui blogimine, sest siis saan ma süüüüa ja mul ei pea selleks isegi mitte mingit ettekäänet olema, hihi! Blogimisega on vähe raskem. Toitu nagu näen ja lausa kirjutan ka veel sellest, kuid neelud käivad tulemusteta. Kus on mu jäätis nüüd? Peakski ruttu kööki lippama, et enne järjekordset trenni oma keha turgutada.

paljas-porgand-spordi-smuuti-retsept-sportland-sis-rego-taastus-lihased-trenn-adidas-merilin-taimre

Ja nagu ülal mainitud, siis kakao teeb tuju heaks! Kusjuures lausa 4x paremaks kui šokolaad, sest toorkakao sisaldab lausa 4x rohkem meile kasulikke aineid, kui juba töödeldud kujul ükskõik kui tume või tervislik šokolaad.

paljas-porgand-spordi-smuuti-retsept-sportland-sis-rego-taastus-lihased-trenn-adidas-merilin-taimre

Kes ei saa silmi mu riietelt, siis tegemist on Adidase uue kevadkollektsiooniga! Kõik, mis mul seljas, leiate Sportlandist! Šopppama, hihi!

adidas-eesti-sportland-science-in-sport-paljas-porgand-spordismuutid-jäätis-šokolaad

Selle retsepti puhul kasutasin ma just šokolaadimaitselist SiS REGO pulbrit, et anda šokolaadiunistusele veel šokolaadisem ja rikkalikum mekk. SiS REGO pulbrid leiate samuti Sportlandist! Väike videotõestus, kui lihtsalt see jäätis valmib:

Fotod – Rasmus Kooskora
Video – Andres Luidre
MUAH – Signe Mallene
Riided – Sportland Eesti 
Taastuspulbrid – Science In Sport Estonia

banaan-kakao-šokolaad-kookos-piim-vesi-nibs-maitsev-toor-vegan-jäätis-smuuti

Toor, vegan, valgurikas, tervislik, rikkalik, šokolaadine, värskendav, jahutav, sõltuvusttekitav, krõmpsuv, kreemjas, suussulav.

Spordismuuti: Šokolaadiunistus
 
Ettevalmistus
Küpsetamine
Valmistamisaeg
 
Tegemist on supertoitudest valmistatud rikkaliku šokolaadijäätisega, millele olen andnud SiS REGO taastuspulbriga lisaväärtuse.
Autor:
Retsepti tüüp: Joogid
Kogus: Ühele
Koostisained
Valmistamine
 1. Blenderda kõik koostisosad peale kakaonibside ühtlaseks jäätiseks.
 2. Viimasena lisa ka kakaonibsid ja blenderda vähe veel, jättes need jäätisesse krõmpsuvaks.
 3. Serveeri kohe ja tunneta, kuidas su lihased taastuvad!
Märkused
*Võid kasutada ka külmutamata banaani, kui soovid jäätise asemel valmistada smuutit.

 

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

6 Comments

 1. Helen says:

  Tere!

  Kus võiks SIS REGO taastuspulbrit olla müügil peale Sportlandi? Käisin ühes ja seal oli šokolaadimaitseline otsas, teistes pidi olema samuti vaid loetud kogus. Kas on soovitusi?

  PS. Mulle öeldi, et maasikamaitselist näiteks pole üheski Tallinna Sportlandis hetkel alles.

  Tänud juba ette!

  • Tere Helen,
   Uurisin :) Paaris Sportlandis (Haapsalu, Ülemiste) on tõesti puudu, aga varud on täienemas paari päeva jooksul. Teistes Sportlandides maasikas olemas! Rademarides on nt kõigis poodides varu olemas.

 2. Laura says:

  Millist kookospiima kasutada, kas Alpro kookosejook riisiga (suures pakis) või Alpro köögikoor kookospiimaga (väikses pakis)? :)

 3. Anna says:

  Kas teostatav ka ilma maapähklivõita? Ei kannata seda silmaotsaski :(

  • Paljas Porgand says:

   Tere Anna,

   Otse loomulikult! Kui soovid, võid asendada ükskõik millise muu pähklivõiga ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anna oma hinne:  

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.