merilin-taimre-paljas-porgand-spordismuutid-immuunsus-laeng-smuuti-mahedik-toor-vegan-paleo-laktoosi-gluteeni-suhkru-vaba

Kevadele tuleb minna vastu terve ja taastunud organismiga ning kõik talvel kuhjunud kurnatus seljatada! Just seda aitab teha minu järjekordne SPORDISMUUTI! See kord on tegu plahvatuslikult kõrge antioksüdandisisaldusega smuutiga Immuunsuselaeng, mis koos kookosvee hüdreeriva ja SiS REGO taastuspulbri lihaseid taastava toimega on sinu ideaalne pääsetee väsimusest ja lihasvalust!

merilin-taimre-paljas-porgand-spordismuutid-immuunsus-laeng-toidu-fitness-blogi-saledaks-toonuses-lihastes-valk

Kas olete proovinud Dr Antonio Martins COCO kookosvett? Tegu on eriti noore kookospähkli veega, mis tähendab, et see on eriiiiti tervislik, kuid samas ka vähem magus. Kes aga fännab eriti magusat kookosvett, siis on ka neile sobiv lahendus olemas! Nimelt toodavad nad ka kookosmahlu, mis sisaldavad lisaks kookosveele erinevate puuviljade püreed, ekstrakti ja/või mahla. Mina olen nendesse täiesti ära armunud, sest COCO kookosvesi ei ole kuumtöödeldud, vaid on valminud ainulaadse töötlemisprotsessi tulemusel, mistõttu on säilinud kookosvee kõik kasulikud omadused.

merilin-taimre-paljas-porgand-spordismuutid-immuunsus-laeng-toidu-fitness-blogi-saledaks-toonuses-lihastes-valk

Miks on kookosvesi tervislik:

 • vähem süsivesikuid kui üheski spordijoogis
 • palju vähem süsivesikuid kui limonaadis ja mahlades
 • vähem süsivesikuid kui isegi maitsestatud vees (~3,2 g/100 ml kohta)
 • sisaldab vaid looduslikke suhkruid, seetõttu sobib ka taimetoitlasele ja diabeetikule
 • ei sisalda rasvasid
 • 100% gluteenivaba
 • säilitusainete vaba
 • mineraalirikas

Kookosvee kasulikke omadusi treenivale/aktiivsele inimesele:

 • Kookosvee elektrolüütide tase ja plasmasisaldus on sarnane inimese vere omaga. Selle isotoonilised omadused aitavad keha peale treeningut värskendada ja kaotatud vedelikupuuduse kiiresti likvideerida
 • Keha omastab pärast intensiivset treeningut kookosvett paremini kui spordijooki, kuna ei sisalda kunstlikke magusaineid ja säilitusaineid
 • Kookosvesi on kehas kaotatud elektrolüütide taastamiseks, mao happelisuse ning dehüdratsiooni vältimiseks kõige looduslikum moodus

merilin-taimre-paljas-porgand-spordismuutid-immuunsus-laeng-smuuti-mahedik-toor-vegan-paleo-laktoosi-gluteeni-suhkru-vaba-marjad-antioksüdandid-superfood-supertoit-kookosvesi-retsept-

Ja kui lisame veel siia nii laia valiku marju, kui me suudame poest või peenralt leida, siis me totaalselt skyrocketime oma immunsust ja mis võiks kellelgi selle vastu olla, hihi! Vaata vaid kui lihtne seda smuutit valmistada on:

Mille poolest on marjad kasulikud:

 • Marjad sisaldavad palju vitamiine ja mineraalaineid ning erinevaid fütotoitaineid, andes seejuures vähe energiat (umbes 40-50 kcal/100 g)
 • Marjad sisaldavad lisaks rohkele C-vitamiinile ka karotenoide, E-vitamiini, kaaliumi, magneesiumi, kaltsiumi, tsinki jpm.
 • Marjad aitavad erinevaid haigusi leevendada või sootuks ära hoida. See on tingitud ennekõike nende suurest C-vitamiini (mis aitab võidelda väsimuse, stressi ja haiguste vastu ) sisaldusest, aga ka sellest, et marjad sisaldavad ka teisi antioksüdante, kiudaineid ning erinevaid fütotoitaineid.
 • Marjadele annavad nende värvuse peamiselt antotsüaniinid, kuid lisaks sisaldavad nad karotenoide, flavonoide, ellaaghapet, kvertsetiini, kamferooli ja teisi fütotoitaineid. Seetõttu seostataksegi piisavas koguses marjade (aga ka puu- ja köögiviljade) söömist vähkkasvajatesse ning südame-veresoonkonnahaigustesse haigestumise riski vähendamisega.
 • Antioksüdandid, mida marjade söömisel saame, kaitsevad meie organismi rakke vabade radikaalide kahjuliku toime eest. Viimased võivad meie organismi sattuda nii toiduga kui ka ümbritsevast keskkonnast või tekkida meie enda organismis ainevahetuse tagajärjel. Alati on kasulikum süüa terve mari koos kesta ja seemnetega, sest sellisel juhul on saadavate fütotoitainete kogus maksimaalne ehk tekib erinevate komponentide omavaheline sünergeetiline efekt.

merilin-taimre-paljas-porgand-spordismuutid-immuunsus-laeng-smuuti-mahedik-toor-vegan-paleo-laktoosi-gluteeni-suhkru-vaba-marjad-antioksüdandid-superfood-supertoit-kookosvesi

Ja viimasena lisame SiS REGO maasikamaitselise taastuspulbri, mis annab meie lihastele selle vajaliku kicki, et ikka suuremaks ja tugevamaks kasvada. Lisaks heale maitsele, parandab see ka smuuti konsistentsi, lisades sellele kreemjat tekstuuri. Kui soovid vedela smuuti asemel seda hoopis pudinguna nautida, siis piisab üleöö külmas hoidmisest. Kuna läksin üks päev kogustega liiale, siis nautisin teisel päeval oma smuutit pudinguna ja oppaa, milline üllatus – maitses nii veel paremini ja tekstuur oli lausa oivaline!

merilin-taimre-paljas-porgand-spordismuutid-immuunsus-laeng-smuuti-mahedik-toor-vegan-paleo-laktoosi-gluteeni-suhkru-vaba-marjad-antioksüdandid-superfood-supertoit-kookosvesi

SiS REGO taastuspulbrid on saadaval Sportlandi kauplustes üle Eesti!

merilin-taimre-paljas-porgand-spordismuutid-immuunsus-laeng-smuuti-mahedik-toor-vegan-paleo-laktoosi-gluteeni-suhkru-vaba-science-in-sport-rego-valk-valgupulber-taastus-eesti-retsept-video

Miks mitte smuutile juurde lisada goji marju ja acai pulbrit? Head asja pole kunagi liiga vähe ja tervist pole kunagi liiga palju, hehe! Millal olid sina viimati haige? Mina seda päeva ei mäleta!

merilin-taimre-paljas-porgand-spordismuutid-immuunsus-tervis-pomm-naturaalne-hea-tervislik-lihtne-magus

Kui sulle meeldib mu VAPUSTAVALT HÄSTI hoidev Adidase sporditopp või see eriti kevad-suvine ja vinge disainiga Adidas Originals pusa, siis japp, jällegi saad need kätte hästi varustatud Sportlandi kauplusest! Ja mind lennutavad Adidase tossud ning eriti vinged värvilised trennipüksid on niisamuti saadaval Sportlandis!

merilin-taimre-paljas-porgand-sportland-sport-adidas-eesti-fitness-trenn-lihased-jõusaal-riided-kollektsioon

Hoia silm peal mu Instagramil, sest nädala jooksul on sul võimalus osaleda mu auhinnamängus, mille võitjale kingime ära paari tutikaid Adi ketse ja 2x500g SiS REGO taastuspulbreid. Mängu nõuded leiad SIIT!

merilin-taimre-paljas-porgand-spordismuutid-immuunsus-tervis-pomm-naturaalne-hea-tervislik-lihtne-magus-lilla-smuuti-kookosvesi-marjad-suvi

Vegan, kreemjas, magus, hapukas, värske, marjane, antioksüdandirikas, supertervislik, värskendav, hüdreeriv.

Spordismuuti: Immuunsuselaeng (VIDEO!)
 
Ettevalmistus
Küpsetamine
Valmistamisaeg
 
Plahvatuslikult kõrge antioksüdandisisaldusega smuuti, mis koos kookosvee hüdreeriva ja SiS REGO taastuspulbri lihaseid taastava toimega on sinu ideaalne pääsetee väsimusest ja lihasvalust!
Autor:
Retsepti tüüp: Hommikusöök
Kogus: Ühele
Koostisained
Valmistamine
 1. Blenderda kõik kokku ja ongi valmis!

 

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

2 Comments

 1. Liliana says:

  Tere! Olen sinu blogi nüüd viimastel päevadel väga usinalt lugenud ning tahtsin öelda, et sa oled üks väga vapustav ja motiveeriv naine! Jätka samas vaimus. You go girl ! ??

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anna oma hinne:  

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.