Siduja – kõige olulisem abimees puhastumisel!

Olen detoxist palju kirjutanud. Seega ei hakka ma kordama miks on detox oluline ning kuidas ma igapäevastest mürkidest hoidun. Täna keskendume me hoopis erinevatele ainetele, mis aitavad meie keha mürkidest puhastada. Sest isegi, kui toituda äärmiselt puhtalt ja juua puhast vett, on keskkonnamürgid, neurotoksiinid, hallitus, raskemetallid, ftalaadid, pestitsiidid jt vältimatud. Jumal tänatud, et nii palju, kui on inimene loonud siia maailma mürke, on loodus meist ikkagi samm ees ning pakub meile tohutult palju võimalusi, kuidas neist mürkidest taas lahti saada.

 

Mida teada enne detoxi?

Alati enne detoxi võiks nõu pidada selleks ette nähtud spetsialistiga (soovitatavalt funktsionaalse meditsiini taustaga), et panna paika võimalikult ohutu ja samas efektiivne detox plaan, sest päris detox ei ole kõigest rohelise tee või rohelise kohvi ekstrakti tarbimine. Tõeline detox vabastab meie organismis vähem ja rohkem ohtlikke ühendeid. Et need turvaliselt organismist välja toimetada ning mitte ringlusesse jätta, mis teeks meile rohkem kahju kui kasu, on vaja kasutada selleks ettenähtud sidujat ehk inglise keeles binderit. See neutraliseerib toksiini ning uhub ta turvaliselt meie kehast välja.

 

Mis asjad on binderid ja kuidas nad toimivad?

Toksiinide sidujad on sarnased seebi molekulile, millel on kaks otsa — üks seob end vee molekuliga ja teine õli molekuliga. Nii suudab seebivesi eemaldada nõudelt, pindadelt ja ka meie keha pinnalt rasva. Toksiinide sidujad käituvad samamoodi, sidudes toksiinide ja kehavedelikega, moodustades kombinatsiooni, mida keha suudab välja viia. Lisaks toksiinidele seovad nad ka biofilmi meie soolestikust, mis põhjustab soolestiku düsbioosi. Biofilm on justkui patogeenide kaitsekilp, mille abil nad peidavad end immuunsüsteemi eest. See aitab patogeenidel meie kehas ellu jääda ja toota kahjulikke jääkaineid. Seega tuleb esmalt hävitada biofilm, et siis vabanenud toksiinid kehast välja uhtuda ja patogeenid hävitada.

Siinkohal tulevadki mängu binderid, et vabanenud biotoksiinid siduda ja kehast välja viia. Ilma nendeta jäävad toksiinid meie kehasse enterohepaatilisse ringlusesse soolestiku ja maksa vahel. See esineb siis, kui toksiinid on sidumata ehk toksilised, ning selle asemel, et need soolte kaudu väljutada, imenduvad nad taas soolestikus ja jõuavad otsapidi jälle maksa töötlusesse. Selline pidev protsess koormab keha.

Tüüpiline on müüt, et kuna sidujad soevad endaga toksiine, siis seovad nad ka mineraalaineid, põhjustades nii mineraalainetepuudust. Mõni binder võib vähesel määral siduda teatud mineraalaineid, kuid see ei tähenda, et nad viiksid kehast olulisel määral mineraalaineid välja. Lisaks on enamik toksiine positiivse laenguga, mistõttu tõmbavad nad automaatselt ligi negatiivse laenguga sidujaid. See teema küll vajab veel uurimist, kuid loomkatsetes on üldiselt leitud, et nt zeolite ja aktiivsüsi ei avaldanud sigade ja kitsede toitainete tasele negatiivset mõju. Et aga kindlasti vältida toitainete välja uhtumist, võib sidujaid võtta tühjale kõhule. Nii ei tohiks nad segada toitainete imendumist mingil moel. Millal iganes otsustad seda võtta, toob binder ikkagi kordades rohkem kasu kui kahju.

Teine müüt keerleb aktiivsöe ümber, väites, et see on sama mis grillsüsi. Tegelikult on detoxis laialdaselt kasutatav aktiivsüsi saadud erinevatest orgaanilistest süsinikku sisaldavatest ainetest ning on puhas. Tihtipeale on allikaks kookos, bambus, puit, maapähklid vmt.

 

Erinevad binderid

Sidujaid on mitmeid erinevaid ning siduja valik sõltub eelkõige puhastuja eesmärgist ja vajadustest. Toon esile mulle enim silma jäänud sidujad ja kuidas nad toimivad:

  • Zeolite savi — seob endaga palju erinevaid toksiine ning eskordib nad kehast välja. Eriti kasulik kõikvõimalike positiivse ioonlaenguga toksiine nagu raskemetallid, BPA ja pestitsiidid.
  • Fulviin- ja humiinhapped — väikestest negatiivse laenguga aatomitest (nagu süsinik, vesinik ja hapnik) fulviin- ja humiinhapped tõmbavad ligi positiivse laenguga raskemetalle, herbitsiide ja pestitsiide.
  • Puuvilja pektiin — tuntuimad on õuna- ja sidrunipektiin — on väga suure imavusega, tõmmates nagu magnet ligi erinevaid biotoksiine. Eriti hästi seob elavhõbedat ja pliid ning hallitusega kokkupuutest mükotoksiine. Pektiinidel on lisaks ka põletikuvastane ja prebiootiline toime.
  • Aktiivsüsi — peen must pulber, mis on saadud erinevatest orgaanilistest materjalidest nagu nt bambus ja kookoskoor. Keemilise protsessi tulemusel saadakse kõrgel temperatuuril lagunemise tulemusel süsi, mis seotakse hapnikuga, saades nii aktiveeritud süsi. See on võimeline siduma pea kõiki mürke meie kehas, tehes sellest ühe kõige mitmekülgsema siduja. Lisaks on see parim abimees leevendamaks ebamugavustunnet kõhus.

 

Millist binderit kasutan mina?

Detox on minu jaoks vana sõber. Seni olen kasutanud selleks Biolatte Havitalli, magneesiumsoolasid, glutatiooni ja paastumist. Lisaks olen rohkem tegelenud toksiinidest hoidumisega ning tekitatud kahju tervendamisega. See kõik muutus jaanuarikuus, mil minuga võttis ühendust Black Stuff Eesti, kes tegeleb detox toodete müügiga. Täpsemalt erinevate Black Stuff toodete ja Trinero kapslite müügiga. Nad olid huvitatud koostööst, nähes, et tegelen aktiivselt keha puhastamisega ning tervise promomisega ehk ühtin nende väärtustega. Esmalt olin skeptiline ja nõudsin neilt välja tõestust, et nende toode toimib, sest ütlen ausalt, et ma polnud see aeg binderitest veel otseselt kuulnud.

Nad saatsid mulle kogu info, teadustööd aktiivainetest ning ka oma toodetega saavutatud edulood. Ma olin päris üllatunud, et see info minu jaoks nii uuenduslik oli. Olin nõus tooteid proovima ning võtsin ette nii Black Stuffi pulbri kui ka Trinero kapslid. Olnud u 10 päeva neid mõlemat igapäevaselt tarbinud (alustasin üpriski kohe pärast paastulaagrit), tekkisid mul otsaette, põskedele, kätele, jalgadele, õlgadele ja seljale pisikesed punnikesed, mida pole ma varem kogenud. Ehmusin ära ning võtsin nendega ühendust. Nad vastasid, et tooted toimivad sel juhul efektiivselt, kuid kui punnikesed häirivad, siis võtaksin vaiksemalt ja jätaksin praegu pulbri kõrvale. Ajutiselt jätsin mõlemad kõrvale kuniks punnikesed täiesti kadusid. Siis jätkasin vaikselt Trineroga, kuid ei tarbinud seda päris igapäevaselt. Vahel jäid sisse ka pikemad pausid, kuna läks lihtsalt meelest.

Ühel päeval, kui kuulasin järjekordset health summitit, seekord detox teemal, tulid ette erinevad viisid, kuidas keha puhastada. Suur osa sellest pühendati binderitele. Ja jutuks tuli muidugi aktiivsüsi ning fulviin- ja humiinhapped. Neid kiideti taevani ning mõni arst tarbib neid lausa igapäevaselt kogu oma perega. Siis käis mul klikk ära, et see sama ongi ju Black Stuff! Olin järsku toodetest ülielevil ning soovisin õpitud infot ka teistega jagada. Koostöö Black Stuffiga on selleks ideaalne viis, sest nii jõuab see sisu kõikide lugejateni tasuta ning loodetavasti leiavad paljud endale toreda abimehe, mida toksiinidest puhastumisel kasutada!

 

Black Stuff

Black Stuff on kaduma läinud osa meie toidulaualt. Põllumajanduses on kvantiteet muutunud olulisemaks kui kvaliteet ja selle tulemusel on saadustest kaduma läinud huumus koos meie organismile vajalike ainetega. Ained, mis vastutavad meie kehas toitainete imendumise ning jääkainete, viiruste ja toksiinide väljaviimise eest on nüüd toidus vähe kättesaadavad. Uuringud on näidanud, et kui mulla humiinainete protsent langeb alla 2%, siis ei suuda pinnas põllukultuuride kaudu elusorganismidele vajalikku kogust pakkuda. Huumusprotsent on näiteks Indias 0,4%, Mehhikos 0,6% ja Euroopas keskmiselt 1,6–1,9%.

Black Stuff, mis on toodetud mulla normaalseid protsesse imiteerides, on kase ja musta pässiku (chaga) ekstrakti looduslik ühend, mis sisaldab oksüdeeritud ligniinide tulemusena suures koguses humiin- ja fulviinhappeid, aga ka polüfenoole (11454mg/100g). Fenoolid parandavad tervist, kuna need on äärmiselt tugevad antioksüdandid. Polüfenoolid on taimsed metaboliidid. Neid saab oksüdeerida kinoonideks kas spontaanselt molekulaarse hapniku juuresolekul või ensümaatiliselt, vahendatuna paljude erinevate mikroorganismide poolt. Need neutraliseerivad raku ainevahetuse kõrvalproduktina tekkivate soovimatute hapnikuradikaalide hävitava reaktiivsuse. Sellisena parandavad nad rakkude tervist, mis on kasulik peaaegu kõigile keha süsteemidele. Antioksüdandid on eriti olulised immuunsüsteemi optimaalseks toimimiseks! Fenoolid on osa taime loomulikust kaitsest päikese ultraviolettkiirguse (UV) eest. Epidemioloogilised uuringud näitavad tugevalt, et taimse polüfenoolirikka dieedi pikaajaline tarbimine pakub kaitset vähkkasvajate, südame- ja veresoonkonnahaiguste, diabeedi, osteoporoosi ja neurodegeneratiivsete haiguste tekke eest.

Black Stuffi võib tarbida nii söögiga kui ka toidukordade vahel. Esimesel juhul aitab ta rohkematel toitainetel, vitamiinidel ja mineraalidel imenduda ja teise variandi puhul läheb suurem rõhk jääkainete ja toksiinide eemaldamisele. Black Stuffi võib tarbida üldist tervist toetavalt, kuid paljud tarbijad on leevendust saanud ka soolestiku-, naha-  ja liigesteprobleemidele. Lisaks on märgatud suuremat energiataset, keha paremat vastupanuvõimet haigustele ja kiiremat taastumist peale sporti. Ta tasakaalustab meie soolestikku ja on toiduks “headele” bakteritele, tugevdades nii ka immuunsust. Black Stuffi tarbimise puhul on ka täheldatud põletikuvastast toimet ja tuge suuhaavandite või põletiku ravis. Trinero sisaldab lisaks Black Stuffile ka kanepiteed, mis võib eriti kasuks tulla ärevuse ja unetuse korral. Black Stuffi e-poes on lisaks saadaval ka Black Stuffi sisaldavad tooted koertele ja hobustele. Lisainfot toodete kohta leiad siit: https://bit.ly/33ikFXk

Kas Sina oled kunagi detoxi läbinud? Mis sidujaid kasutad Sina? Millised on olnud tulemused?

Sooduskood “paljasporgand” annab 10% soodustust Black Stuffi e-poes kuni 15.05! Lisaks soovitan osaleda nii Instagrami, kui ka Facebooki auhinnamängus, kus anname võitjale ära soovipäraselt kas Trinero või Black Stuffi!

Postitus on sponsoreeritud Black Stuff Eesti poolt. Sellegipoolest on minu kogemus 100% minu kogemus ja tooted
on läbinud pikaajalise katseperioodi 
ning mul on rõõm nendega koostööd teha.

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole. Sisu kasutamine tähendab, et aktsepteerite lehe üldtingimusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.