Roheline jäätee sidruniga

Kui paljudele maitseb roheline tee? Pakun, et umbes pooltele.. Ega ma isegi suurem asi fänn pole olnud selle õrnalt kibeda maitse tõttu. Eelistasin iga kell haarata enne marja, piparmündi, karamelli, puuvilja või misiganes muu maitsekombinatsiooni järele. Kuid miks on nii tähtis ja kasulik ikkagi roheline tee valida? Põhjuseid on väga palju. Siin neist peamised:

 1. Rohelisel teel on palju suurem antioksüdeeriv kaitse, kui hästi tuntud polüfenoolide antioksüdeerivates vitamiinides C ja E.
 2. Rohelise tee polüfenoolid blokeerivad vähki põhjustavaid koostisosi ja mõjuvad sama hästi kui efektiivsed kemikaalid, mis neutraliseerivad või püüavad kinni vähipõhjustajad.
 3. Rohelise tee joomisega “halva” kolesterooli tase väheneb ja teejoojad saaksid potentsiaalselt süüa peaaegu kaks korda rohkem kolesterooli sisaldavaid toiduaineid, kui need, kes ei joo rohelist teed, kuid tarbivad võrdses koguses kolesterooli.
 4. Roheline on kõrge kasulikkusega vererõhu alandamisel ja südameinfarkti saanute taastumisele kaasa aitamisel.
 5. Tee katehhiinid on tugevad antibakteriaalsed ja viirusevastased toimeaineid, mis muudavad selle efektiivseks nii hammaste lagunemise ärahoidmisest kuni HIV-i ravimiseni.
 6. Roheline tee suurendab energiakulu ja termogeneetilisi omadusi, mis edendavad rasvade põletamist.
 7. Roheline tee kaitseb maksa toksiliste ainete, näiteks alkoholi,  kahjustava toime eest.

Soov juba rohelise tee järele haarata?  Aa, roheline tee ei maitsenud? Siis proovi mu jäätee retsepti, mis lihtsalt peab maitsema! Viska Nestea ja Liptoni jäätee nurka, kuna nendesse on väga palju suhkruid ja muid maitsetugevdajaid lisatud ning lähme Palja Porgandi teed!

Roheline jäätee sidruniga

Sidruni jäätee
 
Jahutav, värskendav ja tervist virgutav teejook!
Autor:
Retsepti tüüp: Joogid
Köök: Sidruni jäätee
Kogus: 1 jäätee
Koostisained
 • 1 teekotike Tetley aurutatud rohelist teed
 • 1 tass keeduvett
 • ½ sidrunit
 • *1 tl mett
 • jääkuubikuid
Valmistamine
 1. Valmista tee eelneval päeval, valades kuuma vee teekotikese peale. Hoia teekotikest sees vaid paar minutit või jäta see tassi üleööks. Pigista sisse sidrunimahla ning aseta tass külma.
 2. Hommikul serveeri üle jää ning kaunista sidruniviiludega.
Märkused
*Kes väga maia meelega, sel soovitan segada kuuma vette 1 tl mett!

Olge valitud tassi/klaasiga väga ettevaatlikud! Nagu pildil näete, kasutasin mina sellist sangaga klaasikest, mis tootja jutu järgi olevat kuuma- ja nõudepesumasinakindel. Paistab, et moosijutt läks haisema, sest mina kannatan veel 2 päeva tagasi saadud põletushaava käes. Pool paremat jalga on põlenud, punane, hell ja aii, kui valus! Austraalia päikese käes on see paras nuhtlus, mida kaasas kanda.

Aga teepidu alaku ja olgem terved need viimased külmakuud!

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

2 Comments

 1. […] uueks huvitavaks asjaks otsustasin proovida Merilin Taimre sidruni jääteed. Väga äge, et kooliõde on endale täitsa õige eluala leidnud ja selles nii edukas on :) See […]

 2. […] uueks huvitavaks asjaks otsustasin proovida Merilin Taimre sidruni jääteed. Väga äge, et kooliõde on endale täitsa õige eluala leidnud ja selles nii edukas on :) See […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anna oma hinne:  

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.