Rindade suurendamine – operatsioon ja taastumine

medemis-merilin-taimre-paljas-porgand-rind-rinnad-implantaadid-silikonid-kunst-lõikus-operatsioon-mm-kliinik-mare-malva-ilu-plastiline-kirurgia-taastumine-paranemine

Kellele on mõeldud rindade suurendamine? Mida see endast kujutab? Miks langetasin mina otsuse rindu suurendada? Sellele kõigele leiate vastuse SIIT! Selles järjepostituses teen täpsemalt juttu läbitud operatsioonist, taastumisest ja selle kõigega kaasnevast.

Operatsioon

Operatsioon leidis mul aset 07. novembril Medemis Clinic plastikakirurg dr Mare Malva käe all. Silikoonideks valisime Motiva ergonoomilised 375ml silikoonid, mis paigaldati sisselõikega rinna alt rinnalihaste alla. Operatsioon teostati üldanesteesias, mille tõttu oli kuni 6 tundi enne operatsiooni söömine/joomine keelatud. Nahk peab olema terve ning puhas. Ei tohi olla aktiivses faasis nahahaigusi ega mädapõletikulisi koldeid. Ning muidugi ei tohiks operatsioonieelsel ajal ning taastumisperioodil tarvitada alkoholi, kuna alkohol soodustab tursete tekkimist.

medemis-merilin-taimre-paljas-porgand-rind-rinnad-implantaadid-silikonid-kunst-lõikus-operatsioon-mm-kliinik-mare-malva-ilu-plastiline-kirurgia

Kõige raskem oli mu jaoks vee joomisest hoidumine. Mõni lonksuke veel paar tundi enne oppi oli okei, aga operatsioonilauale viidi mind küll kõrbekuiva suuga. Anestesioloog uuris teistelt protseduuri läbi viivatelt arstidelt: “Mis kanalile me raadio paneme?” Ma olin juba nii uimas, et vastasin: “Paneme SkyPlusile”. Kuulsin naeru ja rohkem ma ei mäleta.

Ma ei mäleta ka narkoosist välja tulemist, kuid kuuldu põhjal olin ma maha rahustamist vajanud. Järgmine hetk ärkasin ma rinnad ees, haha! Ärgates oli tunne, nagu buss oleks mu rindkerele end parkinud. Selline surumine! Kogu ülakeha oli kange justkui oleksin kuu aega seal voodis ülakeha liigutamata viibinud. Püüdes aduda, mida ma just läbinud olen, saabus mu kõrvale taastuspalatisse teine patsient. Teda oli narkoosist just äratatud ning voodisse magama toodud. Sel hetkel sain aru, miks öeldakse, et kunagi ei tea, kuidas sa pärast narkoosi käituda võid. Üsna kiirest sain aru, et tegemist on soomlannaga, kes niisamuti tissid paigaldada lasknud. Küll too alles irnus… nagu hobune! Naeris ja tõstis häält, et tema peab nüüd tööle minema. Pakib oma asjad ja läheb Soome tööle nüüd. Ja siis lõkerdas jälle korralikult. Lõpuks suudeti ta maha rahustada ning järgnevad tunnid veetsin ma vaikselt oma kahe mõttekaaslasega. Tegime tutvust kui nii öelda…

Taastumine

medemis-merilin-taimre-paljas-porgand-rind-rinnad-implantaadid-silikonid-kunst-lõikus-operatsioon-mm-kliinik-mare-malva-ilu-plastiline-kirurgia-taastumine-paranemine

Taastumise kohta olen kuulnud jutte seinast seina. Üks sõbranna suri valudesse ja oli poolinvaliid nädalaid, teine sai liikvele juba teisel päeval ja kolmas ei tundnudki kordagi valu. Seega ega ma ei osanudki midagi väga oodata. Eeldasin, et tugev ja sportlik naine nagu ma olen, on taastumine väike mure. Arvesse võtmata muidugi, et keha oli mul antud hetkel väga nõrk, sest bikiinifitness imas minust ju välja igasuguse rasva ja energia. Seega oli operatsioon pigem järjekordne ootamatu šokk mu kehale…

Haiglast koju

Iga kahe tunni tagant oli kõige toredam aeg, siis sai jälle valuvaigisteid. Mul ei liikunud käed absoluutselt. Vett andis õde mulle kõrrega ja isegi süües oli neelamine raskendatud. Kõige hirmutavam oli kurku tõmbamine, sest köhimine oleks lihtsalt piinarikas. Ka vett jõin minimaalselt, sest WC-sse saamine tundus võimatu missioon. Magada ei saanud, ärkvel olla oli raske. Nii ma tiksusin seal voodis, vahel valudest nutt kurgus. Õnneks olid töötajad superabivalmid ning tundsin, et minu eest kanti hoolt 24H.

*Soovin, et mul oleks siinkohal pilte lisada oma seisukorrast, aga kaamera oli liiga raske, et seda kätte võtta, rääkimata nupule vajutusest. Kas suudate uskuda, et isegi iPhone’i klahvlilukku oli raske avada? Seega pildimaterjal mul algushetkedest puudub sootuks*

Palatisse jäeti mind üleöö ning hommikul vara tuli dr Mare Malva mind üle vaatama. Siis eemaldati rindadelt survestav side, puhastati haavad, plaasterdati ning anti selga spetsiaalne rinnahoidja. Rinnahoidja selga panemine oli piinarikas ning ma pidin pea oksele hakkama. Rinnad ei mahtunud kuidagi sinna ära, kuigi olevat täpselt minu suurus valitud. Vaevu sain selle kinni ja survetunne oli hullem veel kui sidemega. Rindade kohale oleksin pidanud veel kinnitama sellise krõpsuvöö, mis surub rindu veelgi kokkupoole ning samaaegselt ka allapoole. Kuid ei, ma ei suutnud!

medemis-merilin-taimre-paljas-porgand-rind-rinnad-implantaadid-silikonid-kunst-lõikus-operatsioon-mm-kliinik-mare-malva-ilu-plastiline-kirurgia-taastumine-paranemine

Ema tuli mulle kliinikusse järele ning töllerdaval sammul saime mu autosse. Kas tõesti on Tallinna tänavad järsku kuumaastikuks moondunud? Iga pisemgi kivi, auk ja rööbas sai mu büsti poolt üles märgitud. Ja muidugi jäi mu läpaka laadija adapter (mul on austraalia laadija) palatisse maha. Medemise töötaja oli õnneks nii vastutulelik, et viis selle mulle marsa peale, et selle kätte saaksin. Muidu oleksin voodis lesides küll igavusse surnud.

Esimesed päevad – invaliid

Esimestel päevadel olid kõige tavalisemad ja iseenesestmõistetavad tegevused järsku täiesti mõeldamatud. Nii endal kui perekonnaliikmetel oli lausa naljakas näha, kui imikustaatusesse ma tagasi olin viidud. Kas kujutate ette, et te pole võimelised:

 • uksi avama
 • voodisse pikali heitma ja sealt püsti tõusma
 • käsi tõstma ehk peaaegu mitte midagi mitte kuskilt kätte saama
 • riietuma (s.h. WC-s pükse alla saama ja üles tõmbama)
 • pudelist jooma, sest see on kaalult liiga raske
 • selga sügama
 • ennast pesema
 • seisvas asendis üle 2 tunni olema, sest liiga raske hakkab rinnus
 • kraani tööle panema, seebipudelit pumpama ja WC-s vett peale laskma
 • aevastama, köhima, naerma
 • süüa tegema
 • kõhuli ja külili magama. Minu puhul oli isegi selili magamine liiga julm, seega magasin poolistuvas asendis.

Ilma pere ja sõprade toetuseta ei oleks ma seda küll üle elanud. Kallis sõbranna Evely, kelle nimi võiks teile juba tuttav olla, käis mind esimene päev põetamas ja mulle süüa tegemas. Kammis juukseid ja tegi näohooldust. Ülejäänud aja põetasid mind vanemad… KUNI juhtus midagi kõige kardetumat!

Mu ema jäi angiini ja no kohe korralikult. Teise päeva hommikul, mil pidime kahekesi koju jääma ja ta minu eest hoolitsema, ei saanud ma ta sõnadest järsku muhvigi aru. Tal oli kurk nii mäda täis, et ei suutnud suud lahtigi teha. Ja viskas minulgi pisikese palaviku üles, mis osutus küll õnneks haavapalavikuks. Suurest hirmust helistasin kirurgile ja ta soovitas mul kaarega kodust eemale hoida, sest igasugune põletik võib osutuda mu haavadele väga ohtlikuks. Aga… aga, kus ma siis lähen? Olin ju alles välja kolinud oma korterist ja polnud veel uut ka varrukast võtta.

Siin tulevad appi kallid sõbrad me ümber, kes avaldavad tuge kõige raskematel hetkedel. Nii oli üheks neist minu kallis grimmeerija Edith Eller, kes on minu kauni välimuse taga enamikes projektides. Ööbisin tema juures paar ööd, mil ta aitas mind läbi kõigi toimetuste, tegi meile süüa (lõpuks ka mina talle), aitas mul enda välimuse eest hoolt kanda ja oli mulle suureks moraalseks toeks. Ma õppisin teda tundma nüüd veelgi paremini ja olen ma alles õnnistatud, et minu teele nii ilusad inimesed on sattunud.

Lisaks soovin tänada siinkohal üht tõelist härrasmeest, kes oli mulle iga hetk olemas – käis minuga toidupoes, et kotte koju tassida, aitas mul kolida uude korterisse, kui mina sain vaid pealt passida, sõidutas mind alatihti ja oli mulle olemas hetkedel, mil ma ei oleks osanud kelleltki teisel abi paluda.

5. päeval pärast operatsiooni tohtis end esimest korda pesta. Siinkohal kerkis mul küsimus… end? Ma ei saanud veel voodistki ise püsti, haha! Niisiis pesi mind mu hooldaja-sõbranna-grimmeerija Edith. Hästi tasa ja rindade juurest vaid veega. Tema, kõike juba näinud, ei peljanud mul ka plaastreid vahetada ja haava puhastada. Mina hoidsin oma pilgu laes, sest olen vähe tundlikum sellistel teemadel. Haavad olevat tema sõnul väga ilusad ja hästi paranenud. Ise pidin plaastreid vahetama vaid kaks korda, seejärel tuli lasta haavadel hingata ja neid õlitada ning lapiga katta.

Kuna peapesust võisin ma vaid unistada, pikad kiharad ju eksole, siis panin kiiremas korras endale juuksurisalongi aja, kus saaksin ühtlasi nautida ka juuksehooldust ja peamassaaži. Selleks salongiks sobis ideaalselt Thaya ilusalong. Olnud seal juba varem käinud, teadsin et lahkun sealt puhanud kaelalülide, muditud peanaha ja hooldatud juustega. Seejärel tegi Edith mulle kauni meigi ning tundsin end taas naisena!

medemis-merilin-taimre-paljas-porgand-rind-rinnad-implantaadid-silikonid-kunst-lõikus-operatsioon-mm-kliinik-mare-malva-ilu-plastiline-kirurgia-taastumine-paranemine

Ja siis otsustasin minna ma 5. päeval pärast oppi klubi Teatrisse… HALB OTSUS! Läksin sinna vaid korra, et oma Eestisse naasnud sõpru tervitada Southern Western aftekal, aga ei kannatanud seal üldse olla. Tahtsin koguaeg vaid istuda ja kuna muusika oli päris hea, siis teised ilmselgelt rokkisid tantsupõrandat. Mind vaadati pigem kui üksildast liha, mis soodusmüüki jäetud, ning neid ligitikkuvaid isaseid ei jaksanud enam ära peletada. Seega tegin pea kohe ka minekut. Kõige jubedam oli ringi liikumine, sest iga küünarnukk justkui sihtis mul boobsidesse! Kui peaksite rahvastatud kohta sattuma, siis võtke kilp kaasa, heh.

Nädala möödudes – tagasi trenni!

Nädal pärast oppi sain ma juba end ise riidesse, süüa teha, kergemaid asju tassida, voodis rahulikult magada ja sealt välja ka. Tundsin end poolinimesena juba! Ning umbes 10 päeva pärast oppi oli enesetunne lausa nii hea, et ma ei suutnud enam kodus kopitada. Tegin visiidi kirurgi juurde, et ta mind üle vaataks ja saaksin rohelise tule taas treenimiseks. Tulemus oli tema arvates lausa võrratu ja nii ma seadsin sammud Sparta poole! Ilmselgelt ma mingit crossfiti päris tegema ei hakanud, aga tasa ja targu tegin algust kardioga küll.

medemis-merilin-taimre-paljas-porgand-rind-rinnad-implantaadid-silikonid-kunst-lõikus-operatsioon-mm-kliinik-mare-malva-ilu-plastiline-kirurgia-taastumine-paranemine

Tähtis on ülakehale koormust minimaliseerida ja higistamine ka väga kasuks ei tule. Hakkasin iga päev tegema 45-60 minutit aeglase rütmiga kõrgema intensiivsusega kardiot nagu stairmaster e trepikõnd, ülesmäge kõnd trenažööril või ülesmäge rattasõit. See aitas oluliselt kaasa vedelike välja viimisele kehast. Nimelt oli mul esimene nädal kõht nii punnis ja vett täis nagu oleks ma kas A) rase või B) tänupühade kalkuni alla neelanud. Ei tea, kas kardio aitas kaasa ka taastumisele, aga pärast sellega alustamist kiirenes taastumine hüppeliselt.

Kahe nädala möödudes – jõud on tagasi… peaaegu!

Kaua ma ikka seal kardiomasinal vastu pean, kui vaade on otse jõmmile, kus kõik higimull otsa ees jõudu teevad. Nii alustasin ma kummilindiga jalatrenni juba 2. nädalal. Järgmisel korral juba kaabliga ja sealt edasi sain hakkama ka jalapressi ja muude masinatega.

merilin-taimre-paljas-porgande-toidu-tervis-fitness-blogi-trenn-sport-lihased-jõusaal-video-kardio-trenn-pepu-tagumik-video

3. nädalal otsustasin meessoo abiga proovida ära ka Smith masina kükid. Lahtist kangi ma ilmselgelt turjale ei saa ja ka Smithiga rakendasin rohkem ettevaatust. Jube hea tunne oli jälle kangi turjal tunda ja kükke sooritada. Ilmselgelt olid raskused hoopis teised, aga kõige tähtsam on vaikselt jälle vormi tagasi saada. Nii olengi teinud iga päev kordamööda kardiot ja jalapäeva, lubades endale 2x nädalas ka täielikku puhkust.

medemis-merilin-taimre-paljas-porgand-rind-rinnad-implantaadid-silikonid-kunst-lõikus-operatsioon-mm-kliinik-mare-malva-ilu-plastiline-kirurgia-taastumine-paranemine

Rääkides igapäevaelust, siis nüüd suudan juba toidukotte tassida, saan külili magada, saan kõhuli olla, rindu masseerida ja mitte miski ei anna enam kuskilt tunda. Olen selga proovinud ka oma eelnevaid pehmeid rinnahoidjaid ja trenni brasid. Pean tunnistama, mulle meeldib! Tõesti meeldib! Mul on nüüd “loomulikult” olemas see efekt, mida ma oma push-up rinnahoidjatega alati taga ajasin! Ja mõelda vaid, et see pole veel lõpp-tulemus. Nad lähevad veelgi pehmemaks, loomulikumaks ja kaunimaks. Ma ei suuda ära oodata täielikku taastumist! Olenemata üleelatud valust ja raskustest, ei kahetse ma operatsiooni karvavõrdki!

medemis-merilin-taimre-paljas-porgand-rind-rinnad-implantaadid-silikonid-kunst-lõikus-operatsioon-mm-kliinik-mare-malva-ilu-plastiline-kirurgia-taastumine-paranemine

Järgmises postituses…

Ma imestan kui paljud teist tulid mu juurde jutuga: “Mul on ka tegelikult, aga ega keegi aru ei saanudki!” või “Ma soovin ka väga panna, aga pole kunagi julgenud. Kardan, mis teised arvavad või kommenteerivad”. Tahan siinkohal rõhutada, et see otsus on VAID TEIE. Kui sina seda ei soovi, siis ära isegi mitte mõtle rahuldada kellegi teise iha. Kui sa seda oled alati soovinud, siis viska kõrvale kõikide teiste arvamused! Ilmselt nägite, mis suure pomm-uudise meedia mu tissidest tegi. SO WHAT? See tuleb ja läheb ja tore, kui enam pole muudel tähtsamatel teemadel rääkida. Anonüümsed kommentaarid? Pff, kui ma laseks neil naha alla pääseda, peaksin ma ikka nõrk naine olema küll.

Kõige tähtsam on see, et sa oleksid enda kehaga rahul. Väikesed, suured, lontis, pringid tissid. Tissid on tissid ja kuni sa oled õnnelik, siis muu ei loe! Mina olen kokkuvõttes oma otsusega rahul ja kes mu otsust ei mõista või ei toeta, siis see jääb minu võimetest välja poole ja ma olen sellega leppinud.

Järgmises järjepostituses siis juba enne-ja-pärast pildid ning juttu sellest, kuidas ma lõplikult taastusin ning kuidas mu uued rinnad mu elu muutsid… kui üldse. Ilusat nädala algust kõigile!

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole. Sisu kasutamine tähendab, et aktsepteerite lehe üldtingimusi.

56 Comments

 1. Kadri says:

  Võibolla loll küsimus aga olen kuulnud et kuiteha rindade suurendamine silikonidega siis peab mingi aastatagant neid vahetama ?
  Väär või tõsi :D ?

 2. Kriss says:

  Tere.
  Kuidas nüüd rinnad on kohanenud :) ?
  Ma käisin ka Mare Malva k9nsultatsioonis ja mulle soovitas 300-320 ml …aga samas vaadates sind (kaal ja pikkus on meil samad sinuga) siis hakkasin muretsema,et ehk jäävad liiga väikseks.Hetkel on mul 75B…
  Minul tuleb op koos tõstmisega…

 3. Katriin says:

  Tere.
  Mis rinnahoidja korvi suuruse lõpptulemuseks jäi?(C või D korv?

 4. Kahtleja. says:

  Ma soovisin ka rindu suurendada, kuid nüüd levivad nii youtubes kui ka tv-saadetes lood, kus naised eemaldavad silikoone, sest need teevad haigeks..ala mikroaukudest aastate jooksul imendub ikkagi organismi mürgiseid ühendeid.Paljud on oma lood pannud youtube..ala juuksed langesid,punnid…paha olla…koguaeg haiged..arstid muidugi ütles8d..et peast haiged.Kas keegi on kuulnud? Kuna see silikoon seal sees sisaldab mürgiseid ühendeid s.h neuorotoksiine..ja naiste vereproovides aastate jooksul leiti neid jääke…siis ma ei julge enam panna.

 5. A says:

  Tere,
  Tohib küsida, kui pikk sa oled ja palju kaalud?
  ;) Lähen ka varsti opile, sest imetamine tegi mu ilusast väiksest D-korvust pm rippuva A-korvi. Arst soovitas 400cc, aga nats pelgan, et ehk suured. Aitäh! :)

 6. Kati says:

  Sattusin su pilte vaatama, kuna isiklikult see rinnatemaatika huvitab ning suurendamist iseenesest hukka küll ei mõista..kuid, kohati paneb muigama paljude neiude/naiste eneseõigustus, et niii loomulik, täpselt nagu oma rind jne..anna andeks, aga ka sinu puhul ei näi need eriti loomulikud, vähemalt piltidel. . See ehk kõlab inetult või õelalt..sest naisena mõistan väga hästi, kui tundlik teema on rinnad ja kui palju olematu rind võib negatiivses suunas enesetunnet kõigutada. Ja rind on siiski üks naiselikkuse sümboleid. Sarnast rinnakuju efekti on aga näha meeletult paljudel neiudel sotsiaalmeedia piltidel, trennigarderooobis jne, kes ise kuulutavad, kui loomulik kõik näib..siis panebki kulmu kergitama, et kust kohast see loomulikkuse jutt neilt tuleb :) Paljud neist muidugi veel eksponeerivad oma punnitavat büsti igal võimalusel. Loomulikult mõistan ka seda, et need ajaga muutuvad ja vara veel eelkõige sinu puhul ennatlikke järeldusi teha jne jne, aga ei ole mitmetel need paraku ka pärast mitut aastat vähem pallid. Päris lootusetu küll asi ei ole ilmselt, kuna tean neiut, kes juba üpris ammu lasi keskmisest a-st kopsakama b teha ja vot tema pubul tõesti ei ole tundunud midagi ülearu punnitavat ja väga kenad on. Ei ole ise mingi rinnaekspert ega kaugeltki mitte arst, aga tundub, et üle 1-1,5 suuruse võrra suurendades küll midagi eriti loomulikku ei jää, eriti veel väga saledatel. Minu meelest ongi mitmete puhul see, et suurus riietega ei olegi üldse mittesobiv niiöelda arvestades teisi proportsioone, aga just see rinnakuju-asetus ise ei jää mingist suurusest alates kuigi loomulik. Muidugi on tulemuse osas teisigi aspekte, mis loevad..pikkus, ülejäänud mõõdud, oma rinna asetus-kuju jne, aga mulle isiklikult see uus mood punnitava rinna “mood” ei meeldi..mis ei tähenda, et teistele muidugi ei pruugi mitte meeldida ja et operatsiooni teha ei võiks, loomulikult võib, aga kahjuks paljudel see tulem kuidagi üle võlli. Eks lõpuks igaüks ise otsustab oma keha üle ja maitseid on erinevaid, selline lihtsalt minu isiklik arvamus. Rääkimata enamus fitnesskaunitaridest, kellel ilmselt ka teadlikult üles pushitud vastava bikiiniga, kuid siiski..tulemuseks lihtsalt nagu külge kleebitud kunmipallid. Küll aga on silikoonrinna puhul minu meelest see eelis võrreldes enda suurema rinnaga, et need on pringimad ja ilmselt naljalt kuskile kõhule ei vaju, kuigi jah..nagu näha, siis paljudel liigagi pringid :) Igatahes tundub, et ise oled vähemalt rahul ja eks see olegi peamine, muus osas oled ju oma keha väga kauniks voolinud.. Loodetavasti siis ajaga muutuvad loomulikumaks, riietega vähemasti tunduvad tip-top ja kehaga sobivad. Aga vaadates ka sinu päris vanu pilte, tundub mulle, et lihtsuses peitub tegelikult võlu, oled väga armsalt lihtne nendel, mitte et hoolitsema enda eest ei peaks või keelatud oleks nipet näpet lisada/kohendada, aga oma hoolitsetud juus ja loomuliku pikkusega küüned on igal juhul ilusamad. Aga igal juhul tervitatav, et huultega ei ole midagi teinud, sest need on sul praegustena väga ilusad. Ei puutu enam siia teemasse, aga see jällegi mingi veider moelaine, millega väga kaunite naturaalsete huultega neiud kaasa läinud ja oma ilusa näolapi ära rikkunud..Mõistaks seda asja ainult täiesti olematu kriipsude huulte puhul.

  • Jaa, tunnistan, et hetkel on nad veel täitsa kurgu all. Küll aga olen rahul ja tean, et vajuvad veel palju, sest võtsin ju ometi ergonoomilised silikoonid. Aitäh pika ja huvitava kommentaari eest :) Nõustun sinuga igati.

  • Heleri says:

   Hästi tehtud nn kunstrinnad vajuvad ajajooksul loomulikuks (kui ei ole suuruse osas üle pingutatud). Palja Porgandi rinnad on alles nii uued, muidugi nad ei näe loomulikud välja. Õige loomulikkuseni võib veel aasta minna. Keha vajab ka harjumiseks aega ja rindade suurendamine ei ole selline asi, et teed ära ja haiglast koju minnes on juba kõik normaalne. Kõik võtab aega. Igal juhul kiidusõnad blogi autorile, et oli julge ja avalikult rääkis teemast.
   Loomulikkus ja mitteloomulikkus oleneb suuresti ka enda keha rasvkoest. Treenitud kehadel ei näegi superloomulikud välja, küll aga on nad sümmeetrilised ja proportsioonis kehaga. Muidugi oleneb, kes kui suured laseb panna. Nimesid nimetamata on Fitnessi maailmas ka neid, kellel on ikka üle võlli suured ja isegi riiete alt on näha, et liiga suured ette kruvitud.
   Implantaate saab valida erineva profiiliga, sellega saab siis reguleerida, kui “punnitavad tissid” pärast on. Lõppkokkuvõttes mängib suurt rolli ka kirurg, kes kui hästi kliendile sobivust hinnata oskab ja õige suuruse/profiiliga implantaati soovitab.

 7. pillereska says:

  Millal uus tissi positus tuleb tahaks juba lugeda kuidas kõik läinud on

 8. Meelike says:

  Hei!

  Esmalt õnnesoovid opi puhul, tundub väga kaunis tulemus ja läheb veel paremaks. :)

  Ka ise tegin just rinnasuurenduse 1,5 nädalat tagasi CC-s ja jäin väga rahule. Nii rahul, et olekisn nõus selle teekonna uuesti ette võtma ja veel sama palju raha neile andma. Tõsiselt, see kõik on seda kümnekordselt väärt.
  CC personal oli ka väga tore ja sõbralik, nad on küll tõsisemad inimesed, aga siiski profesionaalid. :))
  Seega, ei tasu CC-d karta. :) Teiste kohtade kohta ei oska midagi öelda.

  Ise ka mõtlesin mitmed aastaid selle peale ja nüüd julgustan ka teisi, et ärge mõelge, tehke see ära ja te ei kahtese!

  Palju edu ja head paranemist sulle, Merilin!! :)

  • Hei Meelike,

   Aitäh! Hea on kuulda ka vastastikku arvamust vahelduseks :D Olen päris palju halba seni vaid kuulnud.

   Hehe, ei tea ka kedagi, kes seda kahetsenud veel oleks! Palju edu ka Sulle :)

 9. L. says:

  Hei! Tahtsin uurida,et kust leidsid uued spordirinnahoidjad suuremate tissude jaoks?:) Mul endal peale lapse sündi suurenesid rinnad 2 numbri võrra aga rinnaalune ümbermõõt on sama väike.Ehk siis kust saada sobivaid spordirinnakaid suure korvi ja väikse rinnaaluse ümbermõõdu jaoks?:D Tahaks trenni tagasi minna aga vanad spordirinnakad ei mahu selga…

  • Hei,

   Mul oli juba varem olemas paar tükki Adidasest, mis hästi toekad ja olid toona mulle suured (suurus M). Hetkel kannan neid ja juba esmaspäeval lähen neile külla uusi tisse ära mahutama uutesse bradesse :) Mulle Adidase tugi sportsbra M suuurus on täiesti paras. Polegi ümbermõõdult suur aga rinnakorviosa on ideaalne! Soovitan väga. Näevad välja SELLISED!

 10. Kelluke says:

  Minul rinanoperatsioonist möödas veidi üle 2a ja paraku armid on nähtavad :( (seda küll ühel rinnal,teisel õrnemalt ) .Aga õnneks teiste ees alasti ringi ei patseeri,seega ei häiri mind ka või noh olen juba harjunud. Ei kahetse iial tehtud. Ja keegi pole ausalt aru saanud, et mul on need pandud,ainult teavad mõned ja nemadki ei usu,et üks silikoon võib nii loomulik olla. Mul pandud tilgakujulised, et jääks loomulik mulje (kuigi tegelt mulle meeldivad just need ümmargused pallid).Kuna mina hakkasin kohe peale viimast last meelega kandma push up rinnahoidjaid,ei saanudki keegi aru, et mingi muutus toimunud. ometi muutus oli trastiline. Ma olen sinust kõvasti pikem,panin veidi väiksemad.Nüüd tundub et oleks võind ju ka suuremad panna.
  Mäletan esimest korda kui neid nägin.Need olid NIIIII SUURED, ma istusin ja nutsin,et mida kuradit ma endaga tegin.Midagi nii kohutavat ma näinud polnud.aga nüüd on hoopis teine jutt :D .
  Eredalt on meeles teine päev kodus.Mehel oli vaja mõned tunnid eemal olla. Ytlesin et pole hullu,käigu ära,küll saan hakkama.Kuna ma magasin ja istusin vaid padja najal,siis mõtlesin et siiski proovin selili olla ja läksin pikali. Elu lollim tegu, nii ma seal 3 tundi lihtsalt pikutasin ja piinlesin valudes,kuna ei suutnud ise kuidagi end liigutada ja see asend oli tappev. Telefoni ei ulatanud ka võtma,et kedagi appi kutsuda. See oli ikka nii kohutav kogemus (tagantjärele nüüd naljakas kohati).

 11. M says:

  Väga julge sinust ja kaunis tulemus!

  Olen ka pikalt mõelnud rindade suurendamisele, aga mind takistab hirm selle ees, kui tulevikus lapse saan, siis mu rinnad venivad imetamisest välja. Paljud tuttavad, kes on rinnaopil käinud hirmutavad mind samuti sellega, et pane rinnad alles, siis kui lapsed tehtud, muidu venivad välja. Nemad on alles peale lapse saamist seda teinud. Mina aga tunnen, et lapse saamisega võiksin veel oodata ja rinnasuurendus opile minna sooviks juba varsti.
  Mis sa ise selle koha pealt mõelnud oled?

  • Tere,

   Mõistan täiesti. Ise mõtlesin sama ;) Aga kuna soovin minagi VÄHEMALT 5-10 aastat lastega oodata siis tegin ära. Kui oleks vast abikaasa juba olemas ja plaanis u 2-3 a pärast, siis ootaksin. Siiski suur kulutus ja läbielamine :)

 12. Meriliis says:

  Seda postitust lugedes tekkis minulgi mitu küsimärki.. Vaatan Sinu haigla/pidžaama pilti ja küsin endalt, miks see pilt peab olema nii ära tuunitud? Mitte ei jää muljet, et “nagu buss oleks end mu rindkerele parkinud”.
  Ja Sinu lause “..Jälle vormi tagasi saada.” Jääb mulje nagu Sa oleksid selle paari päevaga tohutult juurde võtnud vms.

  Ehk siis minu eelnev negatiivses alatoonis kommentaar vähe positiivsemalt – Sa oled ilus noor naine Paljas Porgand, palun näita seda Paljast (loe loomulikku ilu) poolt rohkem! Oled ikkagi väga paljude noorte tüdrukute eeskujuks :)
  PS! olen igati selle operatsiooni poolt, endal ka plaanis (üks elu meil on ja milleks tunda end õnnetuna iga päev) ;)

  • Hei Meriliis,

   See pilt on mul tehtud enne operatsiooni. Oi, pärast oppi nägin ma jubeee välja. Siis polnud fotograafi lubatud palatisse, seega tegime pildi enne. Ja kuidas nii tuunitud kui mul vaid meigipõhi, hm?

   Aga aitäh :) ja loodan, et Sinu opist taastumine läheb mõne võrra kergemini ;)

 13. Janka says:

  Olen ka ise pikalt sellest opist unistanud,aga hirm on suur.Mind huvitab pigem see,mis edasi saab?Kas see jutt vastab tõele,et kui on rindu suurendatud,siis see ei jää ainukeseks lõikuseks vaid tuleb aastate pärast implantaadid välja vahetada?

  • Tere Janka,

   Jah, see ei jää ainukeseks opiks. Nii umbes 16 aasta pärast tuleks silikone vahetada. Mina selle pärast ei muretse. :) Aega on sinna küll ja küll.

 14. Hm says:

  Trenniga veits üle ei pinguta? Vaevu jõuad paraneda ja juba uuesti rassima. Veidi haiglaslik juba see trennimaania sul, üleüldiselt.

 15. H says:

  Tere Porgand! Oled julge ja kaunis. Nägin sind ka eile trennis vist…GC spordiklubis. Olid ilus enne ja oled ka nyyd. Ka mina olen lasknud rindu korrigeerida, mul on 3 last ja olen kokku imetanud 5 aastat. Opp oli mu elu parim otsus, tunnen end hästi ja naiselikumana. Sain tagasi enda rinnad, mis oli enne lapsi-ilus lopsakas ja prink D korv.

 16. Kris says:

  Olen nii kade:( Nii ilus ja naiselik! Ise olen samuti A korvi kandja ja unistan vaid sellest operatsioonist, sest summa on üüratu, kuigi ilmselgelt seda kõike väärt. Tegelikult tekkis huvi, et kui vana Sa oled? Otsisin blogist, aga ei leidnud. Ise olen 20 ja kardan, et saaksin lähedastelt ja tuttavatelt negatiivset vastukaja selles osas.. kuigi jah otsus on vaid minu teha, aga ikkagi läheb ju korda ka teiste arvamus. Sa oled võrratu!

  • Oi, ära ole! Olen 23-aastane :) Teiste arvamusele ei tasu toetada. Need inimesed armastavad ja toetavad sind tegelikult ju no matter what ;)

 17. Kati says:

  Meediast leiab absoluutselt iga päev midagi ebavajalikku – see nüüd küll mingi pommuudis ei olnud. Ja pealegi… kõik oli ju õige? refereeritud oli sinu enda sõnu.
  Kõik, kes ei arva samamoodi, ei ole ju vaenlased?!
  Pigem just loe ja süvene ja mõtle, kas äkki leiad mõne tõetera.
  Samuti on täiesti normaalne, kui sinu arvamus millestki ajapikku muutub ja normaalne on seda tunnistada. Palju rohkem kõneainet tekitab see, kui SINA ISE oled endaga vastuolus:)
  Minu arvamus on see, et push-up rinnahoidja ei ole kuidagi võltsim, kui implantaadid, botox, ripsme- ja juuksepikendused või geelküüned.
  Kuidas saame end väliselt armastada, kui meist endist midagi järel pole?? :D sel juhul ei armasta me iseennast, vaid “asju”, mis endale külge kleebime.

 18. Lilian says:

  Esimene kord elus kui kellegi blogi kommenteerin, aga lihtsalt tahan 6elda, et tundud h2sti tore inimene ja nii hea on vaadata/lugeda et su pea on “6iges kohas” :) (sorri, mul pole t2pit2hti!) H2sti palju lausa kiirgab motivatsiooni sinu lugudest ja olen isegi saanud palju huvitavaid nippe nt toitumise suhtes ja kuidas “igavaid tervislikke” toite p6nevamaks muuta!

  Mis rindadesse puutub, k2isin ka ise 3 aastat tagasi sama teekonna l2bi, seega on hea niimoodi lugeda kellegi teise kogemust. Ja mul alati oli v2ike rind nagunii, aga kui t6sisemalt treenima hakkasin, siis kadus seegi 2ra ja lihtsalt nii k6rini oli k6igist nendest patjadega rinnahoidjatest….pluss ma olen pikk ka, seega riiete/kleitide ostmine oli v2ga keeruline. Ja ei saaks rohkem n6us olla, et eelk6ige peab iseennast armastama enne kui selline suur samm ette v6tta. Sellep2rast ajasid k6ik negatiivsed kommentaarid mind vihale kui sina sellest r22kima hakkasid. Enda keha, enda valik. Omad p6hjused ja mitte kellegil teisel pole absoluutselt mingit p6hjust targutama hakata. Nii 2ra tee v2lja :)

  Ainus asi, millest ma tunnen, et minul puudu j2i oli personaalne l2henemine enne oppi. K2isin Christina’s Clinicu’s tegemas… Ja k6igest hoolimata olin ma siiski suht n2rvis ja oleks tahtnud, et mind natuke maha oleks rahustatud. Alles opi p2eval kohtusin esimest korda oma kirurgiga, kelleks oli Ants Viiklepp. M6tlesin, et tuntud jne, et kindlasti v2ga hea suhtumine.. Kui ruumi sisse jalutasin, siis v6ttis u 30 sekundit aega, et keegi mind yldse t2hele paneks (r22kisid mingit teist patsienti taga), ja ylej22nud jutt oli k6ik tehniline, joonistati kriipse t2is, ja see oli k6ik. Lihtsalt siis oligi selline tunne, et see nagu liinit66 nende jaoks. Kui opiruumi jalutasin, oli h2rra Viiklepp teises toas diivanil pooleldi pikali oma nutitelefonis ja isegi ei t6stnud pilku minu poole. Ja ma saan aru, et neil kindlasti k2ib hullult selliseid tsikke seal kogu aeg, kes ongi pealiskaudsed, kelle jaoks see pole “big deal” ja lasevad endale m6nusad feigid suured rinnad panna ja l2hevad m6ne aasta p2rast ehk isegi uuesti, aga mina polnud yks neist. Nii et jah…aga see selleks! Kui keegi juhtub seda kommentaari lugema, siis ehk see aitab otsuse langetamisel :)

  Kui 6igesti m2letan, siis on mul vist sama suurusega implantaadid. Ja m2letan, et kohe opi-j2rgselt tekkis mul t2ielik post-op depression, et nii suured, ymmargused, k6vad ja nagu faking Haribo kummikommid, see pole “mina” jne….Aga 6nneks see l2ks yle. Siis harjusin suuremate rindadega ja siis aasta voi isegi 1.5a hiljem oli kogu k6vadus ja see “pushed up” tulemus l2inud (kahjuks v2henes ka suurus :D) ja nyydseks on tulemus v2ga loomulik. Kes ei tea, see eal ei usuks.

  Seega t2ielik paranemine v6tab ysna palju aega, aga myts maha, et sa nii kiirelt tagasi trenni juba l2ksid. Eriti tubli! Mina ei julgenud, ootasin vist lausa 4 n2dalat.

  Sorri pika kommentaari eest, aga soovin sulle k6ike ilusat ja j6udsat paranemist!! :)

  Tervitused Inglismaalt!

  • Aitäh-aitäh! Ise ehmusin ka korralikult ära, aga eeltööd sai palju tehtud ja tean, et vajuvad loomulikuks :) Ise olen ka CC kohta kuulnud taolisi jutte palju-palju. Sai ka nendega ühendust võetud, aga tunne polnud õige. Medemises on kuidagi hästi soe suhtumine :)

 19. P. says:

  Kas pead veel seda opijärgset rinnahoidjat ka kandma ning seda pingutavat rihma? Ära solvu, aga nad on sul kuidagi kaugel üksteisest… kas see on normaalne ja hiljem kui nahk venib siis lähevad üksteisele lähemale? :)

 20. uudishimulik says:

  Kuidas armidega lood on? Millal ja kas need täielikult ära paranevad?

 21. Jaanika says:

  Super ilus tulemus, naiselik kadedus sees! On ka endal see plaanis ära teha..varsti varsti :)

  Ütle palun, kas sul keratiinjuuksepikendused või teibid? :)

  Päikest Sulle!

 22. Lisette M. says:

  Hei. Põnev lugemine ja nii tore, et sa sellest avameelselt kirjutad. Ei oleks uskunud, et see opijärgne elu nii kohutav ja valulik on sellisel asjal :D . See esimeste päevade valude kirjeldused ja see, et mida sa teha ei saanud, meenutas kohutavalt seda, mida mina oma mõlema seljaoperatsiooniga läbi elasin :D Mul küll implantaate pole, aga i can totally relate.

  • Njah, eks igaühel erinev, aga paras piin oli küll :D

  • K says:

   See on väga väga individuaalne siiski! Mina näiteks haiglast koju minnes olin voodis pikali vaid ühe päeva ja uksi sain kinni-lahti ise, pudelit tõsta ja kõike muud ka teha. Raskusi tõsta ja kõhuli magada loomulikult ei saanud, aga muidu oli kõik täitsa okei :) Nii et ei pruugi kõigil nii rasked need esimesed päevad olla.

 23. Anna says:

  Mul ka konsultatsioonis käidud. Kuna olen imetanud 2 last, siis rinnad välja veninud ja tühjad. Mulle soovitati ka sama suurust mis sul on või isegi 400cc, aga minu jaoks tundub seda hirmutavalt palju. Hetkel on A, aga sooviks väikest C korvi. Mis suurust rinnahoidjat nüüd kannad?

 24. Helen says:

  Väga ilus! Mina olen selliste operatsioonide poolt kuni need on mõistlikud. Mul rindu suuremaks pole vaja (isegi keeruline selle pesu leidmisega, eriti enne Change’i pesupoe avastamist). Aga siia alla mahuvad ju ka näiteks silmaoperatsioon (tehtud!) ja näiteks hammaste korrigeerimine (plaanis). Ainuke, mida kahetsen – et varem ei teinud neid asju. Sellised asjad mõjutavad mina-pilti ja enesetunnet. Ilmselt on see midagi sama nagu need, kes on vales kehas sündinud vmt.

  • Paljas Porgand says:

   Aitäh Helen,

   Ja olen nõus, et meil kõigil on õigus ju oma keha üle ise otsustada. Kui miski teeb õnnelikuks, siis miks ka mitte? :) Kõige tähtsam on tunda end oma kehas mugavalt.

 25. Johanna says:

  Äärmiselt ilus ja naiselik tulemus! Sobib sulle imeliselt ja vahva on Sinu kogemusest lugeda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.