Rindade suurendamine – kas ma kahetsen?

merilin-taimre-paljas-porgand-rindade-suurendamine-silikoon-implantaadid-tervis-operatsioon

Enne kui teema kallale asume, tahan natuke südant puistada. Olen aina rohkem eemale triivimas sotsiaalmeediast ja ka blogist. Justkui ei taha enam olla inimeste silme all. Tahan olla oma lähedastega ja hoida privaatsust, hoiduda õelusest, solvangutest ja valust, mida välismaailm nii heldelt jagab. Tahan olla tõeline mina selle kõige haavatavamas rollis, aga seda ei ole võimalik teha avalikkuse ees. Mind rebitaks lõhki. Mul on praegu kõige pimedamad ja valusamad ajad, millest ma üksi välja ei tule. Veel vähem aitab mind avalikkus. Olen seadnud fookusesse praegu oma isikliku elu, mida saatus on tulnud lõhkuma, ja seetõttu hindan väga, kui annate mulle võimaluse hinge tõmmata, säästes mind klaviatuuriklõbistustest, mis tahavad torkivaid kommentaare või pussitavaid solvanguid kirjutada.

On oluline, et kirjutaksin rindade suurendamise pahupoolest ehk jagaksin teiega kaasnevaid ohtusid

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

65 Comments

 1. […] loetum blogipostitus “Rindade suurendamine – kas kahetsen?” […]

 2. L says:

  Mul on pandud implantaadid 11a tagasi. Näevad väga ilusad endiselt välja. Valisin parima kirurgi, kelle hinnad olid kõige kõrgemad, aga kvaliteet oli oluline. Mis ma aga ütlen…esteetiliselt kaunid, aga siiani mõtlen eemaldamisest, sest segavad…rannas kõhuli olla, massaažilaual kõhuli olla(ebamugav surve, aga eks inimesed on erineva tundlikkusega).Mul on seletamatud valud ühes rinnas, südamel rütmihäired, paanikahood, aga midagi ei leki ja analüüsid on korras. Muidugi võib olla, et see kõik ei ole implantaatidest, aga arvestades seda, et rütmi häired tekkisid koheselt peale panemist(selili lamada ei saanud, tekkis rusuv tunne ja rütm läks paigast). Nüüd aga olen otsustanud siiski eemaldada ja väga hea oli see artikkel leida. Ka ei hirmuta mind enam, milline väljanägemine jääb, lihtsalt tahan kehale puhkust anda. Olin enne A-korv ja pandi justkui B(350), aga väike kaalutõus ja muu on hetkel sellest teinud C-D korvi. Olen näinud pilte, milline see kõik peale eemaldamist välja näeb ja no ei tahtnud…nüüd aga olen otsuse teinud ja valmis :)

  • Mul on su üle nii hea meel!
   Küsiksin veel: mainisid kaalutõusu. Kas see sai ka implantaatidega alguse? Kui suur on olnud?

   • L says:

    Ma ei oska kaalutõusus implantaate süüdistada :) aga 5-10kg kõikumisega. Olen õnnelik, et lõpuks selle tee ette võtan ja saan kehale puhkust anda. Muidugi on ikkagi mõte, et kui löntis see kõik hiljem on, sest tõstmisest ma loobun ja loodan, et taastub mingil moel siiski loomulikul teel. Olen valmis ka, et esteetiline pool peale eemaldamist paneb nutma, aga usun nii väga, et see on seda väärt.

 3. Ly says:

  Tänu sellele postitusele tõmbasin kriipsu peale implantaatidele, mille panekut kaalusin.
  Aga mida arvata rindade suurendamisest rasvasüstidega?

  • Soovitan eelkõige minna kirurgi konsultatsioonile. Ise käisin ka ja uurisin ka selle võimaluse kohta. See oleneb väga paljust: kui palju on rasvkudet su kehas, mis selleks sobiks. Nimelt peab tegemist olema pehme rasvkoega, kui õigesti mäletan. Teiseks, see nõuab mitut oppi, sest korraga saab siirdada vaid nii palju. Suur osa sellest rasvkoest kärbub ja ei jää elama ehk siis palju läheb n-ö “kaotsi”. Seetõttu tuleb oppi teostada korduvalt. Ja kui alla peaksid võtma, siis kaob rindadest see rasv samamoodi. Igal juhul, soovitan minna selle küsimusega konsultatsioonile :)

  • jaan says:

   Ärge pange neid silikoonrindu, ma võin kergemat sorti mürki võtta, et suurem osa meestest valiksid iga kell päris rindadega naise. Kumm kangesti erutaks siis sebiks kumminaisega.

   • Kõlab nagu sa pole kokku puutunud nendega. Kindlasti võib nende pringi väljanägemise tõttu jääda mulje, et tegemist on väga kõvade pallikestega. Kuid pole nii. Hästi paigaldatud silikoonrind, mille eest on operatsioonijärgselt korrektselt hoolitsetud, on pärast oppi 1-2 aasta pärast täpselt sama pehme kui naturaalne rind. Ja seda silikoonipatja võib rinna sees otsima jäädagi. Seda ei ole kuskilt otsast tunda. Lihtsalt teadmiseks ;)

 4. V says:

  Kaalusin samuti mitu aastat implantaate, kuna peale kahe lapse imetamist oli kuju ja suurus totaalselt muutunud. Lisaks muutis keha rasvaprotsendi vähendamine treenides neid veelgi väiksemaks ja kuna viimasel ajal tundub trennisaalides retuus ja implantaat olevat justkui kohustuslik “outfit”, siis tüürisid endalgi mõtted aina tihemini kirurgilise abi otsimise suunas. Mitu aastat võtsin hoogu ja lõpuks aasta tagasi käisin konsultatsioonis, et uurida võimalusi. Olin enam huvitatud rasva siirdamise teel rinna kuju korrigeerimisest. Viimane jäi valikust kiiresti välja, kuna polnud rasvavarusid piisavalt. Võõrkeha (silikoonide) osas olin aga kahtlev kogu aeg olnud, ning konsultatsioon seda kahtlust eriti ei muutnud. BII-d ka loomulikult ei mainitud. Kodus tegin veel ühe põhjaliku uurimise internetis, mille käigus sain veelgi enam infot BII kohta ja nii saingi lõpliku otsuse teha, et aeg on oma sihtotstarbelise töö teinud rindadega rahu teha. Olgugi, et tillukesed! 😅

  Kui alles olid panemas omale implantaate, siis mäletan, et olin üsna üllatunud- oma postitustes oled korduvalt toonitanud, et teed põhjalikku eeltööd ja uurid eri teaduslikke materjale… isegi 2 aastat tagasi oli info BII kohta googeldades täiesti hõlpsasti leitav. Aga sellest teemast polnud piuksugi. Arvasin, et see on teadlik eiramine…

  Raske on mõista loogikat selles, et ohud ja kaasnevad vaevused on täna üsna hõlpsasti leitavad ning teada, aga paigaldatakse ikkagi (loetud kommentaaridest oli mitmeid selliseid näiteid). Justkui see oleks viirushaigus, mis “ehk läheb mööda”, teadvustamata endale, et haigustekitaja vaikselt iga minut tiksub sinu kehas, osaleb sadades protsessides ning muudab loomulikku funktsioneerimist paigaldamise hetkest peale. Mitte nähtavalt ja tuntavalt, aga siiski, umbes nagu vähkkasvaja või paeluss, mis algfaasis on üsna nähtamatu väljastpoolt, aga sellegipoolest mõjutab keha aina enam ja enam…

  Näiteks on minu jaoks vasturääkivusi ka selles, et kuigi antibeebipillid ja keemilised deodorandid/kreemid on halvad peale määrida, e-ainetega toitaineid süüa ei tohiks, aga silikooni omale keha sisse panna 10-50 aastaks on ok (24/7 kokkupuude!!!)? Isegi teadmata BII haigusest on siin põhimõtteline loogika error!

  Ma ei püüa trollida ja kedagi nutma ajada oma tehtud valikute pärast, saan hästi aru, kust see ilusa büsti ihalus tuleb ning nagu eelnevalt kirjutasin, olen kaalunud operatsiooni isegi. Ma pigem püüan tuua välja üht perspektiivi, mis võiks kriitilist mõtlemist turgutada…

  Igal juhul on teema tõstatamine ja sellest blogimine suure tänu vääriline! Väga hea blogipostituse tegid keerulisest ja tundlikkust teemast!

 5. Susi says:

  Tahaksin ka lasta eemaldada peale blogi lugemist, aga mees ei luba ning ähvardab lahutada. Mida peaksin teie arvates ette võtma?

 6. Allukas says:

  Üsna võikad pildid :S aga suured tänud, et sellise teema päevakorda tõid. Minu meelest on kurb lugeda, kuidas aina nooremad tahavad endale implantaate panna. Ma olen ikka koguaeg mõelnud, et oleme kõik omal moel ilusad. Sellisena nagu meid loodi. Saan asu pisikesest korrigeerimisest, aga riskida oma tervisega lihtsalt selle pärast et seksikam välja näha? Vot seda ma ei mõista. Kõik on ikka enda peas kinni, kui ise tunned end oma kehas hästi, siis näevad seda ka teised. Erandiks vast need inimesed, kellel on meditsiiniline põhjus või kes on enda jaoks vale sooga sündinud.

  Igatahes, minu meelest saab ka palju lihtsamini end kauniks teha. Selleks ei pea minema operatsioonile. Näiteks minu ema hakkas aasta tagasi massaažis käima ja on juba silmnähtavalt rõõmsam ja tunneb end mugavamalt. Nii et kõik kes tunnevad, et midagi on valesti: soovitaks tegeleda hingega ja seejärel kehaga. Käia massaažis, teha joogat, miks mitte näohoolduses. Tee kasvõi uus soeng ja tunned juba uut elevust! Ja kui tõesti otsustada lõikuse kasuks, siis esmalt korralikult oma otsust kaaluda :)

 7. says:

  Lasin paigaldada samas kliinikus, kus sinagi.Miks? Ma ei tahtnud rinda, et mehele meeldida või teistele näidata, kuid peale last jäid mu rinnast järele tühjad nahad, see tekitas minus endast väga palju ebamugavust kui isegi push up rinnahoidja oli pealt tühi. Ma kaalusin asja aasta aega, tahtsin algselt lasta neid oma rasvaga täita, kuid esimene tulemus pidi olema mittearusaadav, kuid maksab samuti palju.Kuna rinna väljavenivus oli päris suur, soovitas arst mul veel suurema suuruse panna, et prink effekt tekiks, kuid otsustasin siiski selle suuruse kasuks,mis mul eelnevad aastad loomulikult olnud. Seetõttu kui ma rinnapealt kinni võtan, jääb mul näppude vahele veel venivat nahka, kuid asi ei näe võlts välja, kõik on pehme ja loomulik.

 8. Mona says:

  Väga hea teema! 1,5a eest kui endale silikoonid paigaldada lasin sain just Sinu postitusest palju informatsiooni ja mis seal salata ka kirurg ja kliinik said just selle eeltöö põhjal valitud. Sellest haigusest ei ole varem isegi kuulnud, teema mis kindlasti vajaks kajastamist. Siiani olen valiku ja otsusega väga rahul olnud, mingeid probleeme tekkinud ei ole. Lugedes sümptomite nimekirja, siis natuke paneb mõtlema küll, nimelt ca aasta jooksul on mul meeletult juukseid välja langenud, samuti u 3 lisakilo, mis kuidagi alla ei taha minna (olen muidu sale ja pisike, iga liigne kg on kohe märgata). Muidugi ei saa ma väita, et need sümptomid just rinnaimplantaatidest on, nimelt on mul ka emotsionaalselt väga raske aasta olnud isikliku elu tõttu, aga siiski mõtlemapanev koht on see küll.

 9. Pille says:

  Mina lasin panna implantaadid ca 10 aastat tagasi ja kahjuks õnnestus saada PIP implantaadid, mis osutusid ohtlikuks, kuna võivad sisaldada tööstuslikku silikooni. Kahjuks kliinikud ei vastuta selle eest, et müüsid ebakvaliteetseid implantaate. Käin iga aasta uuringul, et vältida implantaadi purunemist. Pool aastat tagasi sünnitasin ja kahjuks ei julgenud last rinnaga toita, kuigi kirurgid kinnitavad, et ohtu pole. Sügisel plaanin minna vahetama implantaate, loodan, et seekord läheb paremini.

  • Kats says:

   Mul saab sügisel 11a. Ja ka pip implantaadid. Kontrollis olen käinud 3x ja siiani õnneks kõik ideaalses korras. Kahju jh et tegijad ei vastuta. Ja imetasin nendega ka kaks last. Ei tulnud selle pealegi et see midagi mõjutada võiks. Ära ma aga võtta ei kavatse. Sest ma täiesti lame muidu 😀 AA korvi pole ka mõtet siis kanda. Vahetan uute vastu siis. Mul pole õnneks ühtegi sümptomit nimekirjast ja loodan et ei tule ka. 🤞

 10. Helena says:

  Mina lasin eemaldada 11 a vanused implantaadid Taastava kirurgia kliinikus, vaevused hakkasid tekkima 1-2 a peale panekut, tekkis tselluliit, migreenihood ja pidev kaalutõus. Arstid laiutasid käsi ja testid ei näidanud midagi. Eestis ei taheta rääkida sellest, mida implantaadid tekitavad, sest väljavõtmise ei too nii palju raha sisse, kui sissepanemine. Kui natukene uurida, siis leiab, milliseid toksiine need sisaldavad. Kui nüüd panna silikoon kehasse siis keha temp toimel hakkab neist mürgist auru imenduma igale poole.

 11. Kadri says:

  Kas avaldaksid palun, kelle juures oma rinnaimplantaadid paigaldasid? Ja mis cc sulle pandi?

 12. Änn says:

  Oleksid enne teadnud, poleks paigaldanud? Aga lümfoomi oht ehk lümfikoe kasvaja oht ei oleks otsust mõjutanud?

 13. Nipitiri says:

  Hei!
  Minu arst rààkis minule ka ohtudest- lugesin meeletult palju netist ise ja vaatasin youtubist erinevaid hulle kogemusi, kuid siiski siiski võtsin selle tee ette. Minul on vastav kindlustus ka implantaatidel- kui midagi juhtub siis operatsioon on tasuta ja kui soovin saan ka uued tasuta.
  Veidi veider küll et sa alles nüüd kuulsid sellest?
  Aga see ei pruugi tabada- tuleb olla positiivne ja kõik làheb hàsti. Ja mis peamine- ei tohi hakata kutsuma halbade mõtetega kurja omale.
  Mu kahel sõbrannal on 10aastat juba implantaadid ja ei ole midagi hullu

 14. H says:

  Ohh kallid naised, kes te olete väikese rinnaga – te olete sellistena väga ilusad ja õnnelikud. Minu probleem on vastupidine. Mul on olnud koguaeg suur rind ja aastatega see pigem kasvab edasi. Te ei kujuta ette kui palju ma olen pidanud põdema oma rindasid. Kui palju tähelepanu ma nende pärast sain (mitte ainult mehed vaid ka naised). Ma hakkasin teismelisena ennast küürus hoidma, sest ma lihtsalt ei tahtnud, et mu rinnad nii esile tulevad (ja ma olen pikkuselt kõigest 163 cm). Mul on meeletud seljavalud ja peavalud, sest seda rinda on nii raske kanda. Ja kujutate ette kui ka veel last ootasin…. ja veel ära sünnitasin ja imetada tahtsin…. üks rind piimapaisuga kaalus ligi 4 kg. Rinnad läksid põletikku ja piim jäi nii kinni, laps ei suutnud imeda, sest “ämmaka” sõnul oli mul halb nibu. Ulme. Minu unistus on saada omale A korv, sest ma lihtsalt vihkan suuri rindu. Ma olin peale sünnitust lõpuks sellises olukorras kus ma lihtsalt nutsin nende rindade pärast ja meeletu sügelemise peale ma lihtsalt nutsin ja kraapisin need küüntega veriseks.

  Minu jaoks on need olnud lihtsalt üks suur häbi ja kannatus. Olen isegi rindasid keha külge tugevasti kokku tõmmanud, sest ei taha ja ei suuda tegeleda koguaeg mingite rindadega ja selle tähelepanuga. Te lihtsalt ei kujuta ettegi kui halvasti võivad inimesed öelda (ka enda tuttavad).

  Praegu proovin saada oma rindadest lahti keha rasvaprotsendi vähendamisega aga see on lihtsalt nii raske. Ma tean, et tee trenni ja toitu korralikult aga elu on nii kiire tempoga (kool, töö, laps ja kodu). Eks ühel heal päeval ma saan sellega hakkama.

  • Oh issssand ku ikurb lugeda. Süda valutab lausa :/ Kas rindade vähendamise opile oled mõelnud, kui need selliseid vaevusid põhjustavad sulle?

   • H says:

    Ei pea valutama süda. See on lihtsalt üks näide, et inimesed on nii erinevad ja mured nii erinevad. Olen mõelnud väga palju vähendamise peale aga üsna suur summa, mida kulutada. Jah on olemas võimalus ka haigekassa kulul seda teha aga siis ma mõtlen kõikidele nendele haigetele, kes on silmitsi päris probleemidega (võitlevad oma elu eest) ja tegelikult tuleb lihtsalt õppida elama sellega. Loodan, et leian endas selle tugeva inimese ja leian aega iseendaga tegelemiseks (leida endas see tasakaal vaimselt ja jõud füüsiliselt). Ma tean, et ühel päeval see tuleb.

    Aga nendele inimestele, kes arvavad, et peaksid kommenteerima kellegi välimust (olgu see rindade suurus, kehakaal vms), siis uskuge mind, need inimesed kellele te seda ütlete – teavad seda isegi, pole vaja seda neile öelda (appi kui suur tiss sul on).

    Olge hoitud

    • muutus says:

     H, miks te teiste peale mõtlete, kui teil endal on vaevus. Kui on probleemid, siis minge arsti juurde ja proovige lahendus leida. Elu ei pea elama piineldes.
     Kuid mina mehena ei saa näiteks aru, miks on vaja ennast ilu nimel lasta lõigata. Vaatades näiteks Paljast Porgandit, siis on tegemist ilusa naisega ja nagu ei näe mõtet mingil operatsioonil.
     Operatsioonid võiks jätta inimestele, kellel on tõesti suured iluvead, mis takistavad inimesel normaalset elu. Näiteks suured armid või midagi sarnast. Mina veaksin oma naise sealt operatsiooni saalist jõuga minema, kui ta tahaks mingeid rindu suurendama hakkata.

   • H says:

    Nii, kuna see teema tõi minu kaua maha surutud tunded taas lagedale, siis otsustasin käia konsultatsioonis ja 11.06.2019 on operatsioon ja saan ka lõpuks ilusa väikese büsti. Arst mõistis kohe minu probleemi, kui mu rindu nägi ja sain sellest valehäbist jagu.

    Aitäh, et sa selle postituse tegid, olenemata sellest, et see oli natuke teine teema aga minu jaoks avas ühe ukse.

 15. Isegi enamikke arste ei ole nendega kursis! 95% naistest ei tea, mis terviseohud kaasnevad. Nendest pole räägitud, kuni alles hiljuti lääneühiskonnas. See teadmine pole kahjuks veel Eestisse isegi jõudnud.

  • Vahetpole says:

   Ma isegi pole uurind rindade suurendamise kohta, aga ikka kuulnud ja lugenud juhuslikult, et need silikoonid võivad lekkida ja armkudet tekitada. Sa tõesti ei teadnud sellist asja?

   • Mkm. Et nad võivad füüsilise mõjutuse tagajärjel lekkima hakata või puruneda, olen teadlik. Aga et alates paigaldamisest toimub lekkimine, polnud teadlik. Enamik naisi pole, isegi kirurgid mitte.

 16. Mai says:

  Kas keegi teab kus ja mis summa eest saab implantaadid eemaldada? Ei leidnud otsingust suurt midagi selle kohta…

  • A says:

   Vabandust kui solvan, aga see Haigekassa jutt on lihtsalt rumal (ma ei suutnud paremat sõna siia mõelda, sest iga sõna võiks tunduda solvavana, aga see ei ole nii mõeldud), sest see mida sa arvad ei ole tegelikkus. Sa lihtsalt ei tea, kuidas süsteem toimib. Süsteem toimib nii, et Haigekassas pannakse kokku eelarve, mis ei ole üks summa kogu tervisehoiu jaoks, vaid see on jagatud erinevate valdkondade vahel ja päris täpselt, mitte u et rindadega seotud valdkond saab selle summa ja siis selle eest peaksid saama abi nii vähihaiged kui ka rinnivähendust vajavad inimesed. Seega kui sul on tõesti vaevus ja see tekitab tervise hädasid, siis sa ei pea kannatama ja ennast süüdi tundma, et kulutad kellegi haige raha oma hüvanguks, vaid sa saad päriselt sellist abi, mis ongi ettenähtud tervise edendamiseks inimestele nagu sina.

  • Tuleb järelpostitus.

 17. Kristiina says:

  Esimene postitus Palja Porgandi poolt mille lugesin algusest lõpuni ülima huviga! Aitäh sulle! :) Ka mina olen tähele pannud, et Eestis on vähe infot selle kohta. Umbes aasta tagasi isegi välismaal räägiti sellest vähe. Siis hakkasin ma uurima Eesti kliinikuid kes rinna suurendamise operatsioone pakuvad ja nagu ka sinul hakkasid mul reklaami algoritmi tõttu igasugused videod ja kuulutused tekkima. Üks nendest oli see sama BII teema millest ma ei saanud mööda vaadata. Uurisin selle kohta foorumitest ja videotest ja loobusin operatsiooni mõttest. Tekkis hoopis uus ja palju tervislikum idee, treenida oma keha muid ahvatlevaid :D piirkondi ning võtta kaalust alla nii, et tagasihoidlik rinnakorv sobiks siluettiga kokku :) Aga tänan sind veelkord, et selle teema Eesti naistele kokkuvõtvalt selgitasid! Päikest ja armastust! :)

 18. Carmen says:

  Aitäh, et selle artikli tegid. Just eile mõlgutasin peas mõtteid, et tahaks endale rinnaimplantaate panna, aga see on nagu vastus mu küsimusele, et kas tasub.
  Selles suhtes on sul õigus, et universum saadab alati ellu õigeid märke ja kokkusattumusi, kui vaid oskad küsida ja neid märgata :) (nagu ka see artikkel on justkui vastus mu küsimusele, nii õigel hetkel)

 19. P says:

  Olen teemaga kursis – lasen nädala pärast oma implantaadid eemaldada ja loodan, et pole oma tervist jäädavalt tuksi keeranud. Mul on need (implataadid) juba ka aastaid olnud ja enamus sümptomitele võin linnukese taha märkida.
  Kui olen füüsiliselt taastunud, siis hakkan tegelema põhjusega, miks need üldse panin, et, mis on see päris põhjus, miks ma tundsin, et vajan suuremat rinda. Jah, üks põhjustest on kindlasti edevus ja olen ennast päris mõnusasti nendega tundnud kuni esimeste tunnusteni aga seal taga on kindlasti ka kahjuks mingi tõsisem maailmavaateline põhjus, miks kunagi otsustasin need panna.
  Naistele, kellel on implatataadid soovitan kindlasti käia kord aastas UH uuringul ja oma kogemuse põhjal soovitan kohuvalukliinik.ee ‘d.

 20. T says:

  Kas enne implantaatide paigaldust ei rääkinud siis arst võimalikest kõrvaltoimetest? Vahet pole, kuidas neid kõrvaltoimeid ühise nimetamata nimetada, aga kas ta siis tõesti ei rääkinud, et need on võõrkehad jne? See ei saa ju ometi üllatusena tulla, et kõik need ohud on olemas või see, mida implantaadid sisaldavad ja kuidas kehas käituvad?

 21. Birx says:

  Huhh kui jube! Mina olen näiteks üldse igasuguste võõrkehade suhtes mis paigaldatatakse keha sisse, täielik foobik. Mul tuleb juba puhtalt mõttest värinad ja nõrkus peale :D Selle pärast ei lase ma ka rasestumisvastast hormoonspiraali paigaldada, sest no mingi võõrkeha mu sees on nii õudne. EI tea kas kunagi suudan julguse kokku võtta. Mis aga puutub nendesse rinnaimplantaatidesse siis ma ei saa aru miks naised lasevad neid rindade suurendamise eesmärgil panna. Ma võib olla tõesti ei tea mis tähendab olla A korv ehk siis pea olematu rinnaga. Olen muidu ise B korv ja kuju on sälinud väga ilusana. Olen alati rindade juures pidanud tähtsaks kuju mitte suurust. Sest ega suured ja väljaveninud rinnad pole ju ka teab mis kaunis asi. Ja näiteks fitnessmaailmas enamustel naistel need võltsrinnad näevad ikka nii jubedad pallid välja selle niigi rasvatu kehaga, mis iseenesest on juba nii kunstlik eriti kuna rasvkude kaob ju ka rindadest. Aga hea et sinu tervis korras:)

 22. Mike says:

  Porgand, Sa näed väga seksikas ja kaunis välja, samuti Su rinnad! ;) Lihtsalt tahtsin kiita, sest paraku ühiskonnas kiidetakse vähe.

 23. L says:

  Selle pärast ongi väga suur vahe KUS ja KELLEL ennast opereerida lased!

  Minu kogemus isiklikult ja tuttavatel on, et üks teatud arst alustabki oma konsultatsiooni sellega, et ta laob väga konkreetselt ette implantaatide pahupoole ja mis kõik võib juhtuda. Ta ei ilusta ega nunnuta.

  Tegin opi 6a tagasi ja juba siis rääkist ta kõik selle millest Teie siin kirjutate.

 24. B says:

  Mina olen küll viimasel ajal üliväsinud, aga seda võib ajada ka vähese raua süüks. Samas on jällegi mu selg valutama hakanud, seda olen ajanud istuva töö süüks. Rinnad on ka valutanud, eriti vasak. Appppi, loodan, et see pigem kokkusattumus :/

 25. Karl says:

  Pea vastu ja loodan Roomet ei ehmu ja jääb su kõrvale!! ;-)
  Kaunist kevadet! ;-)

  Tervitused teile.
  Sinu ja Roometi fänn
  Roomet tunneb ära kui ta just pole sulle rääkinud
  Ralli raja julgestaja
  Karl

 26. Annika says:

  Mul ootab sel sügisel opp ees. Mul on 3 last, lõpetasin just imetamise, seega minu c korvist pole suurt midagi järel. Kuna tegelen fitnessiga ja tahan naasta, siis praegune situatsioon ei tule kõne allagi. Kui lapsi poleks, et paneks, seega ei mõista hästi neid, kes lihtsalt niisama ja noorelt ning enne laste saamist lasevad opi teha (ise saan 38)

 27. A says:

  Olen ka selle teemaga tutvunud ja teadlik võimalikest tagajärgedest. Minu silmad avas instagramis üks Rootsi fitnessmom @malinbjork. Soovitan lugeda tema teekonna kohta.
  Üha enam tehakse explante, sest paljud on endal selle haiguse avastanud.

 28. Triin says:

  Tänuväärne teema ja aitab kindlasti paljusid. Omalt poolt tahan öelda, et ilmselt paljud on praegu märganud, et meedias toimub Sulle paras nõiajaht ehk soovin Sulle tasakaaluks tugevust ja head energiat, päris siiralt!

 29. M says:

  Wow, ma tõesti ei olnud BII’st varem midagi kuulnud. Aitäh sulle, et sellistest teemadest räägid!

 30. Yutulind says:

  jube…rinnapiim siis ka ei kõlba ju enam või?

  • Mürgid ladestuvad armkoes, maksas, neerudes ja rasvas. Kui mürke palju ei leki, siis ei tohiks see piimanäärmeid mõjutada. Kellel halvem keiss, siis ei ole kõla see kuidagi lapsele ohutu. Ei oska öelda. Peaks uurima, kas seda uuritud.

   • Yutulind says:

    Kuna keharasv koos kõikide mürkidega läheb suuresti käiku, kui rinnad piima hakkavad tootma, siis on selge, et jõuab ka piima. Söögirasvast nii palju rind ei võta piimatootmisel, just keharasvast. Kõige mürgisem piim on kahjuks polaaralade emadel. Saaste mõjutab neid enim. Väga hirmutav, et kui rinnapiim peaks läbima samad testid mis rinnapiimaasendajad, siis keegi läbi ei pääseks enam, saasteained on paraku kõigil juba rohkelt kehas. Tuunikala soovitatakse süüa 1xndl seetõttu….nuuks.

 31. Kerly says:

  Kuidas sa lasid endale implantaadid üldse panna, eelnevalt kodutööd tegemata? Ma ise pole kunstrindade peale mõelnud, aga olen küll varem sellest nö pahupoolest kuulnud. Hirmus tegelikult, kui kergekäeliselt lasevad inimesed endaga nii mahukaid protseduure teha, süvenemata võimalikesse tagajärgedesse. Tore, et selle postituse tegid, ehk on teisigi sinusuguseid, kes nüüd hoiatatud saavad.

 32. Airi says:

  Püha jummel, kas inimene ei oska lugeda? Kus siit kuskilt saab välja lugeda, et Merilin laseb implantaadid eemaldada? Nii need elu24 ja muude kollaste meedialehtede uudised sünnivadki. Loetakse üle ridade ja siis saadakse jumala valesti aru🤦‍♀️

 33. Adele says:

  Nii sain nüüd loetud terve postituse. Kahju küll et nii läks. Aga kas näiteks nabaneediga ka mingeid suuremaid ohte kaasneb? Või kas sa kahetsed nt nabaneedi tegemist, sest sellest oled vist ka loobunud? Mul on nüüdseks neet täpselt aasta aega olnud ja ei ole siiani ära paranenud. Ma ei saa kanda mitte ühtegi kõrgema värvliga püksipaari, ühtegi pihaseelikut ega sukkpükse :( põhimõtteliselt käin seetõttu aint ühtede ja samade riietega, mis needihaava eriti ei ärrita. Kaalun needi ära võtmist, et saaks lõpuks oma ilu erinevate riietega rõhutada, kuid siis jääks jällegi arm naba kohale, seda ka ei taha. Selles suhtes oli minu jaoks näiteks nabaneedi tegemine üks lollimaid otsuseid oma kehaga seoses. Mida sa soovitaksid?

  • neediga says:

   Minu nabaneet paranes ka üle aasta, korralikult paranema hakkas alles siis, kui hakkasin tavalise viina ja piiritusega seda puhastama. Enne puhastasin ainult apteegist saadud asjadega (ASEPT ja miski lahus oli veel), no tõesti oli tunne, et eemaldan aga ei tahtnud armi. Ma ei tea kas see viin ja piiritus just oli põhjus, või oli see lihtsalt kokkusattumus, aga nii kiirelt kadus punetus ja mäda eritus. Nüüd sellest 15 aastat möödas ja pole kordagi probleeme olnud oma neediga, igati rahul. Kui sa oled ka ainult apteegi asju puhastuseks kasutanud siiani, siis proovi minu kogemust. Aga tähtis on loomulikult et reaalselt iga päev puhastad, peale higistamist, peale pesemist jne. Ikka nii et võtad needi välja, loputad selle puhastusvahendis, puhastad haava paned needi tagasi, vahel tegin nii mitu korda et vahend haava sisse ka koos neediga läheks.

  • Tegin nabaneedi vist mingi 15-aastaselt ja loobusin sellest 3 a tagasi. Nii jube kuulda, et ikka veel pole paranenud. Kas läks põletikku vms? See arm, mis august jääb, on nii tilluke. Mind üldse ei häiri. :)

 34. Stella says:

  Seega sa räägid, kuidas implantaadid on mõttetud mürgid su kehas. Soovitad neid teistel mitte panna, aga ise ära ka ei võta? Nagu, miks? Ma tahaksin väga teada, miks sina siis selle mürgi endale sisse jätad?

 35. Adele says:

  Oi jah.. mul on nii halb kõrvalt näha, kuidas sa end nende enesearenguraamatutega lihtsalt lõhud.. sa arvad, et need aitavad sul saada kuidagi valgustatuks või õpetavad end reaalselt armastama, end leidma jne, aga tegelikult kaevad endale selle kõigega ainult auku, nagu minagi seda tegin :(. Kui enesearenguteema enda jaoks alles avastame, tundub kõik nii põnev ja õige ning arvamegi, et kõik need negatiivsed tunded on ok, mida sellel teel kogeme. Arvame, et see kõik läheb mööda ja lõpptulemus on enda leidmine ja õnnelikuks saamine. Tegelikult see nii ei ole. Me hakkame hoopis üle analüüsima ja arvama, et negatiivsed tunded ei ole ok, ning end halvasti tundes ainaenam süüdistama. Sest eneseabiraamatutes on alati ridade vahel kirjas, et negatiivsed tunded on valed, vaatamata sellele, et must-valges on aga kirjas, et need on ok. Järgmine samm on kas raamatute veelgi enam juurde ostmine või psühholoogi juurde minek. See kõik on tööstus. Eneseabitööstus. Kui see Ameerikas populaarseks sai, matsid inimesed eneseabitööstusesse ühe aastaga 8 miljardit dollarit. Guugelda natuke inglise keeles “eneseabiraamatute ohud” ja ehk hakkad asja natuke teise nurga alt nägema.. Mina sain aru, et olen endale sellega ise augu kaevanud, siis, kui nägin su insta live’i, kus sa kirjutasid, et oled end otsides nii katki läinud ja et öeldakse, et “mida rohkem sa end leidma hakkad, seda rohkem tunned, et oled end kaotanud”. Sel hetkel lõi mul pirn peas põlema, sest selline väide – kust iganes sa seda lugesid – on totaalselt ebaterve ja inimesi hukule viiv. Samal õhtul hakkasingi ohtude kohta uurima ning võtsin vastu otsuse nende raamatute lugemine lõpetada või väga hoolikalt valida, millist eneseabi ma tarbin. Hetkel loen hoopis Mark Mansoni “Kuradile! Suva olemise peen kunst” raamatut ja tunnen, et hakkan maa peale tagasi tulema. Negatiivsed tunded, mõningased kannatused normaalsuse piirides ja probleemid ON ok. Võti seisneb lihtsalt selles, et probleemid tuleb lahendada, mitte nendesse hulpima jääda. Ei pea loomulikult rinnaimplantaatide probleemi hetkel silmas, ma pole veel postitust jõudnud rohkem lugeda kui esimesi lõike. Lihtsalt.. ma olen su enesearenguteekonda põnevusega jälginud ning ammu märganud, et oled lasknud endale ajupesu teha ja end ära uputada :( nagu minagi.

 36. L says:

  Kas sain postitusest õigesti aru, et sa kavatsed lasta oma implantaadid eemaldada?

  • Tohoh, ma kirjutasin vaid ohust, mis implantaatidega ju kaasneb. Pole endast midagi rääkinud ju :D See oli palju nõutud teema, millest kirjutada.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.