Raamatuesitlus “Mu süda kuulub kolmele – toidule, tervisele ja minule”

paljas-porgand-merilin-taimre-raamat-esitlus-mu-süda-kuulub-kolmele-toidule-tervisele-minule-helen-heinroos-salong-gluteenivaba-tervislik-taimetoit

25. september oli minule üks väga eriline päev, mil ma mõistsin, et olen üks kuradima õnnelik naine! Olenemata meeletust elutempost naudin ma iga ettevõetud sammu ja ainsad pisarad, mida valan, on higi- või õnnepisarad!

img_1135

Tegemist oli päevaga, mil esitlesin oma äsjailmunud raamatut “Mu süda kuulub kolmele – toidule, tervisele ja minule”. Enne lugejatele ja armastatud fännidele korraldatud esitlust soovisin ma üllatada oma sponsoreid, raamatu valmimises osalenuid ja blogijaid, kutsudes kõiki paar päeva varem nö eksklusiivesitluspeole, kus tutvustan neile tervislikku toitumist, oma raamatut ning loodetavasti saan nende kõigiga veelgi lähedasemaks.

img_1151

Peopaik sai paika pandud juba ammuilma, kui astusin esimest korda Helen Heinroos Hair salongi. Tegemist on elustiilisalongiga, mis on elavam kui nii mõnigi seltskondlik lokatsioon. Helen avas salongi vaid paar kuud tagasi ning on sellele kohale loovutanud oma südame! Kummardan sellise kire ees ning olen jäänud ta salongile truuks sest saati! Heleni salongis saavad hoolitsetud su juuksed, küüned, nägu kui ka süda! Loe edasi ja annan sulle ära kingituse Heleni salongis

img_1259

Oma imelised kiharad võlgnen ma aga Ksenija Rassadkinale (Eclat salong, Tartu mnt 28, Tallinn), kes paigaldas mulle imekaunid juuksepikendused nii kiiresti ja esimesel võimalusel! Naine on tuntud oma kätetöö poolest juba laialdaselt ja seda ka põhjusega! Päev varem värskendas Helen mu juuksevärvi, segades kokku mitu Elumeni tooni, mille tulemusel on mu juuksed mitme värvi varjundiga, elavad ja silmapaistvad. Aitäh, Helen ja Ksenija – lihtsalt imeline koostöö!

img_1120

Minu meigi eest hoolitses Doris Karola – üks tõeline kullatükk! Ehk mäletate tema kätetööd H&M-i sügisese kollektsiooni shootist? Mhm, see tüdruk teeb imesid ja on julge käega, kui seda ka soovin! Ta teeb oma lehel praegu palju giveawaysid, seega minge visake Like ja viige uued tooted koju, hehe!

img_1261

Kleidikese valisin ma välja Lindexist, sest ma olen totally in love with ’em autumn pastel colors! Selle alla peitsin ma julmalt ilusa ja seksika, samas tüdrukuliku Lindexi pesukomplekti ning kogu looki panid särama Thaya Shop & Salon LK ehted ehk Leetal Kalmansoni poolt käsitööna valminud unikaalsed ehted! P.S. Hoidke silmad lahti, sest juba varsti ootab teid kõiki Thaya poolt üks kingitus…

img_1128

Oh, jummel, kuidas ma soovin, et mul oleks aega olnud tegeleda ka söögipoolega. Õnneks oli hea catering käeulatuses, kui usaldasin selle korraldusliku poole täiesti Laulasmaa Spaa restoran Wicca kätte!

img_1102

Minu ainsaks tingimuseks oli, et pakutav oleks gluteenivaba, laktoosivaba, tervislik ja ofkoors maitsev! Mulle meeldib mõelda, et see oli ainus tingimus, hihi!

img_1108

Ja Wicca tuntud peakokk Angelica Udeküll oli nii kena ja pani kokku minusugusele nõudlikule lausa erimenüü!

img_1105

Lihtsus kohtus näputäie erilisusega ning tulemus oli ideaalne!

img_1107

Suur-suur aitäh, restoran Wicca, kes te seadsite kõik ise üles, hoidsite söögilauda terve aeg korras ja olite abiks mulle selle ürituse korda saatmisel!

img_1109

Ma juba tean, kuhu ma järgmisena sööma lähen (pärast preppi muidugi)… ikka Wiccasse! Sest nad on vast renoveerinud oma restorani ning pakuvad täiesti uut menüüd!

img_1104

Ja siis võtan ühe korraliku spaapuhkuse punnis kõhu peale, cause why not? Olen ühe ära küll teeninud.

img_1106

Esimesed külalised saabusid juba varakult…

img_1117

Kohale ilmus nii palju kalleid inimesi, kes on kõik mänginud osa minu teekonnal nii kaugele!

img_1121

Fantastiline oli näha ka kõiki blogijaid, kellega olen blogimise ajal siin ja seal tutvunud. Kõik tüdrukud on imelised, sõbralikud ja asjalikud. Täpselt minu sorti inimesed!

img_1130

Suured tänusõnad saadan ma Ahti Lyrale ja Eve Kivile (Masha lilled ja seaded), kes panid alati kiiresti ja loovalt kokku meie pildistamisteks vajalikud seaded! Näiteks küüslaugu peatüki pilt minust, kus olen ehitud küüslauguküüntest valminud kaelaehtega:

img_1186

Või kõige erilisem ehe, mida mul on olnud au kanda ja mille eluiga ulatus vaid mõnekümnesse minutisse. Tegemist oli taaselustatud goji marjadest valminud kõrvakaunistusega, millele sai saatuslikuks iga minut, mil ta õhuniiskuse käes viibis. Ja me pildistasime selle üles õues… vihma käes. Aga super töö jällegi!

merilin-taimre-retsepti-raamat-tervis-toit-toitumine-supertoit-toiduaine-väetoit-esikaas-siiri-kumari-maret-ubaleht-pegasus-kirjastus-raamat-retseptid-mu-süda-kuulub-kolmele-toidule-tervisele-ja-minule-goji-marjad-pilt-fotograafia-siiri-kumari-masha-lilled-ahti-lyra

Seega kui otsite nobedaid ja andekaid näppe lillede, taimede või muu kallal nokitsemiseks, et midagi erilist valmistada, siis pole kahtlustki, et Narva mnt 14 on aadress, kuhu poole pöörduda!

img_1131

Siinkohal soovin tänada ka Jake Farrat, kes otsis oma arvutisügavustest üles üksikud pildid me Austraalia aegadest, kus ma ta kaameraga veel oma toitude kallal klõpsutamas käisin või temal seda teha palusin. Nii mõnigi toidupilt on seal veel tema sünnitis.

img_1133

Kõik pildid minust kuuluvad aga ühe maagiliselt kunstilise fotograafi portfooliosse. Lubage ma tutvustan teile seda eriti armsat, totrat, naljakat ja tohutult andekat fotograafi – Siiri Kumari! Ta teeb tihtipeale mu raamatu MUAHi Maretiga koostööd, et luua maagilised, muinasjutulised ja elavad pildiseeriad. Valisin just nemad kaks oma tiimi Siiri pilte imetledes! Nende töö kõnetab mind kuidagi sügavalt ja loodan, et see sama efekt on meie kolme ühistööl sinule, kallis lugeja!

img_1137

Kõikidele raamatu valmimisel osalenutele ning kohapeal toimunud auhinnamängudele pani kingituse omalt poolt välja TheBodyShop. Nad on üllatanud mind viimasel ajal nii positiivselt oma tootesarjaga, et 75% mu kosmeetikast pärineb neilt. See kord on nad tulnud välja uue näomaskisarjaga, mis on valmistatud SUPERTOITUDEST! Mina kasutan seda maski julgelt mitu korda nädalas ja ma tõesti soovitan väga. Need on kõik täiesti naturaalsed ja mõni lausa 100% vegan! Mul on hea meel, et nii paljud mu peolt uue lemmikuga koju läksid.

img_1144

Mu raamat ju ometi põhinebki 15-l supertoidul: goji marjad, mustikad, maasikad, õun, küüslauk, kurkum, ingver, sinat, tomat, brokoli, mandlid, päevalilleseemned, pruun riis, spirulina ja maca.

img_1147

Raamatu eesmärk on teile tutvustada neid tervendavaid ja toitaineterikkaid toiduaineid. Mis need on, miks need meile head on ja kuidas neid võiks kasutada.

img_1159

Seejärel on välja toodud iga toiduaine puhul minu 4 lemmikut retsepti, mis on kõik lihtsad, kiirelt valmivad, gluteenivabad, laktoosivabad ja lihata toidud.

img_1163

Otsustasin rohkete soovide korral teha see kord taimsemaid retsepte. Küll aga leidub mõnes üksikus retseptis muna, mistõttu ma ei saa raamatut päris veganiks nimetada.

img_1165

Küll aga võite kindlad olla, et kõik retseptid on töötlemata toorainetest, ülimalt tervislikud, leidlikud ja omapärased. Kui te pole kunagi näiteks lillkapsast, suvikõrvitsast ja pruunist riisist magustoitu teinud, siis nüüd on aeg enda jaoks uus köögipool avastada!

img_1166

Tegin blogijatele pildimängu Instagramis, mille võitjaks osutus Iti-Pätrik Järve – palju õnne! Kõigi teiste pilte leiate Instagramist #paljasporgand alt! Kui peaksite ise mu raamatu või raamatust järele proovitud retsepti pildile jäädvustama, siis palun samuti kasutada #paljasporgand, et ma ka uudistada saaksin!

img_1168

Ja nii see õhtu meil möödus…

img_1172

Pildistades…

img_1175

Uudistades…

img_1181

Sotsialiseerudes…

img_1183

Ja maiustades…

img_1184

Ja naerdes…

merilin-taimre-retsepti-raamat-tervis-toit-toitumine-supertoit-toiduaine-väetoit-esikaas-siiri-kumari-maret-ubaleht-pegasus-kirjastus-raamat-retseptid-mu-süda-kuulub-kolmele-toidule-tervisele-ja-minule

Foto – Kamilla Katarina

Ja lollitades…

merilin-taimre-retsepti-raamat-tervis-toit-toitumine-supertoit-toiduaine-väetoit-esikaas-siiri-kumari-maret-ubaleht-pegasus-kirjastus-raamat-retseptid-mu-süda-kuulub-kolmele-toidule-tervisele-ja-minule

Foto – Iti-Pätrik Järve

Ja et rõõm meil kunagi otsa ei lõppeks, rääkis Helen Heinroos blogijatele välja juba ühe SALADUSE!

img_1190

Kõik Helen Heinroos Hair salongi teenused on minu lugejatele -10%!!! Ja seda vaid 31. oktoobrini, kui mainid aega broneerides salasõna “paljasporgand”. Tule pediküüri, kulmuhooldusesse, kosmeetiku, juuksuri, meikari või juuksestilisti juurde ja poputa end kõige ägedamas salongis! Tee oma tulemusest pilt ja jaga seda ka sotsiaalmeedias, kasutades @HelenHeinroosHair ja #HelenHeinroosHair.

img_1191

Kui Helen oma tegemistest ja rahvusvahelisel tasandil saavutatust rääkis, pani juba nii mõnigi blogija aja kinni… hihi.

img_1196

Ja siis oli viktoriini aeg… Panin blogijad kõik paberi ja pliiatsiga eraldi istuma. No justkui koolis ootamatu tunnikontrolli ajal.

img_1198

Viktoriini küsimused olid järgmised:

 1. Mitu aastat olen ma bloginud?
 2. Mis oli mu Austraalia reisiblogi nimi?
 3. Mis on minu esimese raamatu pealkiri?
 4. Mis oli mu toidublogi esialgne nimi?
 5. Kes oli mu uue raamatu fotograaf?

img_1199

6. Kes oli mu uue raamatu MUAH ja stilist?
7. Mitu jälgijat mul Instagramis on?
8. Mitu jälgijat mul Facebookis on?
9. Mis treeningriiete brändi ma esindan?
10. Mis spordiklubis ma treenin?

img_1204

11. Kas ma olen vegan?
12. Mis fitnessi kategoorias ma oktoobrikuus võistlen?
13. Nimeta mu blogi rubriigid!
14. Mis on mu lemmikjook?
15. Mis on mu lemmiksöök?

img_1219

Kas panid oma teadmised proovile? Kadi-Liis Koppel ja Anett Pero panid ühise mõttejõuga viktoriini lukku, vastates valesti vaid ühele küsimusele. Küll oli naljakas neid loomingulisi vastuseid lugeda.

img_1227

Õiged vastused olid:

 1. 5
 2. Kotid selga
 3. “Mu süda kuulub kolmele – toidule, sinule ja minule”
 4. Preili Paleo
 5. Siiri Kumari
 6. Maret Ubaleht
 7. 10,7 tuhat
 8. 3,8 tuhat
 9. Adidas
 10. Sparta Spordiklubi
 11. Ei
 12. Bikiinifitness
 13. Retseptid, fitness, tervis, ilu, kus süüa?
 14. Kohv
 15. Kaerahelbepuder ja kitsejuustusalat
merilin-taimre-retsepti-raamat-tervis-toit-toitumine-supertoit-toiduaine-väetoit-esikaas-siiri-kumari-maret-ubaleht-pegasus-kirjastus-raamat-retseptid-mu-süda-kuulub-kolmele-toidule-tervisele-ja-minule

Foto – Iti-Pätrik Järve

Ja siis oli aeg allkirjastada raamatuid. See on millegi pärast nii rahustav mulle. Ma armastan kirjutada ilusaid soove inimestele koju kaasa.

img_1245

Ka sul on võimalus saada üks armas soov mu raamatu kaante vahele, kui tuled juba täna kell 17:30 Solarise Apollo raamatupoodi. Pakun sulle head snäkki, rohkelt juttu, teeme koos pilti, kallistame ja tähistame mu teist raamatut!

img_1246

Lisaks on mu raamatud müügil eriti soodsa hinnaga vaid täna õhtul.

img_1247

Mina ootan väga, et teie kõigiga tutvuda, sest tunnen, et jagan oma elu jälgijatega rohkem kui nii mõnegi sõbraga. Ja mulle meeldib nii nii väga kui te teretate mind ära tundes või saadate mulle niisama kirju. Ma tõesti ei hammusta, hihi!

img_1251

Siin siis kõik kaunitarid koos:

img_1265

Triinu Maasik, mina, Liisa Leetma, Iti-Pätrik Järve, Anett Pero, Kadi-Liis Koppel, Mari-Liis Suvi, Kamilla Katarina ja Helen Heinroos

Kui blogijad olid toidulaua juba vallutanud, ilmutas end tõeline tegija, Maret Ubaleht!

img_1268

Tüdruk, kelle ideed said teoks minu peal MEIE raamatus! Kes kulutas tunde ja kraapis sügavad augud oma meigipalettidesse, et see raamat tuleks just nii eriline nagu ta seda on!

img_1276

Üks äraütlemata talendikas MUA! Seega kui teil tiirleb peas igapäevane, eriline või fantaasiameik, siis she’s THE one!

img_1216

Nagu blogijatele kombeks, jutustasime me veel pikalt. Tundus, et ürituse eesmärk sai täidetud. Kõik lahkusid vähe tervislikemate mõtetega, sooviga oma elukvaliteeti sisemiselt parandada ja olla parem versioon endast! Võin südamerahus õhupallid lahti lasta ja panna vaim valmis “Mu süda kuulub kolmele” seeria kolmandale raamatule…

img_1208

Sinuga kohtume juba täna kell 17:30 Solarise keskuse Apollo Raamatupoes!

merilin-taimre-retsepti-raamat-tervis-toit-toitumine-supertoit-toiduaine-väetoit-esikaas-siiri-kumari-maret-ubaleht-pegasus-kirjastus-raamat-retseptid-mu-süda-kuulub-kolmele-toidule-tervisele-ja-minule

Fotod – Rasmus Kooskora

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

3 Comments

 1. […] Andsin välja oma teise trükiraamatu “Mu süda kuulub kolmele – toidule, tervisele ja minule” […]

 2. PiiaM says:

  Väge äge vaadata su arengut selles tervislikus maailmas. Palju õnne uue raamatu välja andmise puhul ning jätka samas vaimus!
  Imeilus ja super hot näed välja.
  Parimat!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.