esikaas-copy1-680x960 (1)

“Mu süda kuulub kolmele – toidule, sinule ja minule”

Oma esimese pea 100-leheküljelises retseptiraamatus toon lugejateni mind muutnud armastusloo, 15 imelist toiduainet, mille vastu oma senised harjumused välja vahetada, ning 60 tervislikku retsepti! Mõnus sirvimine igapäevaks, ilus kingitus kallimale ning väärtuslik kokaraamat iga väiksemagi koka kööginurgas.

Raamatust leiad hulganisti retsepte ja informatsiooni minu 15 parima sõbra kohta:

 1. avokaado
 2. banaan
 3. bataat
 4. datlid
 5. kaer
 6. kakao
 7. kanaliha
 8. kaunviljad
 9. kinoa
 10. kodujuust
 11. kookospähkel
 12. kreeka jogurt
 13. mesi
 14. pähklid
 15. vahtrasiirup

Ootan huviga pilte sinu katsetustest, seega lisa sotsiaalmeedias hashtag #paljasporgand ja täägi mind pildil @paljasporgand, et saaksin sinugi tegemistele kaasa elada!

Autor: Merilin Taimre
Fotograaf: Jake Farra

Raamat on müügil igas suuremas raamatupoes hinnaga 15.50-19.20€

Esikaas

“Mu süda kuulub kolmele – toidule, tervisele ja minule”

“Toit kas ravib või tapab meid. Miks valida kiirtee hauda, kui loodus võimaldab pikka eluiga, mille kvaliteet on meie enda kätes? Kui Sa ei soovi olla enam väsinud, jõuetu ja haige, siis leiad ka Sina siit raamatust need 15 saladust, mis on teinud minust tugevama MINA! Lase neil inspireerida ka ennast! Selle raamatu eesmärk on aidata nii inimesi, keda vaevavad tervisehädad, kui ka neid, kes tunnevad rõõmu tervislikust ja maitsvast toidust. Olen Sinuga kaasas igal sammul, et saavutada tervislikum ja elujõulisem SINA!”

Tegemist on minu teise raamatuga “Mu süda kuulub kolmele” järjes. See põhineb 15-l supertoidul, mis tervendavad võimsal viisil me organismi ning võiks olla osa meie igapäevast:

 1. goji marjad
 2. mustikad
 3. maasikad
 4. õun
 5. küüslauk
 6. kurkum
 7. ingver
 8. spinat
 9. tomat
 10. brokkoli
 11. mandel
 12. päevalilleseemned
 13. riis
 14. spirulina
 15. maca

Kui teadmised juba omandatud, on aeg hakata kokkama! Olen iga toiduainega valmistanud su jaoks 4 gluteeni- ja laktoosivaba taimetoidu retsepti – seda on raamatu peale kokku lausa 60 retsepti!

Ootan huviga pilte sinu katsetustest, seega lisa sotsiaalmeedias hashtag #paljasporgand ja täägi mind pildil @paljasporgand, et saaksin sinugi tegemistele kaasa elada!

Autor: Merilin Taimre
Stilistika & MUAH: Maret Ubaleht
Fotograafid: Merilin Taimre, Siiri Kumari, Jake Farra
Tänusõnad: Ahti Lyra & Eve Kivi (Masha)

Raamat on müügil igas suuremas raamatupoes hinnaga 17.58-19.85€

Mu-syda-kuulub-pudrule_KAAS-680x984

“Mu süda kuulub pudrule – soolasele ja magusale”

1 raamat. 30 retsepti. 11 soolast. 19 magusat. Kõik kaerahelvestest.

2017. aasta sügisel ilmus kokkamishuvilistele midagi põnevat – kirjastasin pudruraamatu “Mu süda kuulub pudrule – soolasele ja magusale”.  Raamat on pühendatud kõikidele kokkamishuvilistele, kel on vähegi soovi köögis rohkem katsetada ja uusi põnevaid maitseid proovida. Toidukorrana on kaerahelbepuder väljunud hommikusöögiraamidest ja paljud fitnessientusiastid naudivad seda sooja kausitäit ka enne või pärast trenni või miks mitte lausa õhtusöögiks. Raamat toob lugejani kaerahelbepudru fenomeni fitnessi maailmast väljapoole, et näidata ka kõige võhiklikumale
kokkamishuvilisele, missuguseid võimalusi kaerahelbed toidumaailmas pakuvad. Pudruretseptide mitmekülgsus on täpselt sama piiritu kui kokkaja kujutlusvõime. Nii võib leida pudruraamatust ohtralt
magusate ja soolaste kaerahelbeputrude retsepte, mis on kõik omamoodi vimkaga ja üllatavad. Need pudrud sobivad ükskõik missuguseks toidukorraks, on toitumisalaselt igati tasakaalus ja pakuvad meeliülendavaid maitseelamusi! Loe raamatu kohta lisaks SIIT!

Ootan huviga pilte sinu katsetustest, seega lisa sotsiaalmeedias hashtag #paljasporgand ja täägi mind pildil @paljasporgand, et saaksin sinugi tegemistele kaasa elada!

Autor: Merilin Taimre
Fotograaf: Merilin Taimre
Kirjastaja: Merilin Taimre
Tänusõnad: Veski Mati (Balti Veski AS)

Telli otse kätte personaalse pühendusega ja soodushinnaga raamat SIIT! Raamat on müügil ka igas suuremas raamatupoes üle Eesti hinnaga u 13.90€.

merilin-taimre-paljas-porgand-vegan-täis-taimne-raamatu-taimetoit-retseptid-retseptiraamat-esitlus

“Mu süda kuulub kolmele – toidule, loomadele ja minule”

“Olen oma neljandasse raamatusse kokku koondanud kõik retseptid, mis ei sisalda grammigi loomset toorainet ning on enamuses ka gluteeni- ja suhkruvabad. Mu suur soov on Eestis edendada vegan kultuuri, pakkudes taimetoitlastele rohkem toiduvalikuid ning aidates ka kõiki brände teha taimetoit lõpptarbijale meeldivamaks ja kättesaadavamaks.

Nii olen andnud Eesti restoranides välja mitu taimetoidumenüüd, olen kaasa aidanud vegan toodete turustamisele ja turundamisele ning meelsasti jaganud kõigi huvilistega oma teadmisi taimetoidu valdkonnas. Ei saa eirata fakti, et taimne eluviis on kogumas üha suuremat kõlapinda ning saanud igapäeva osaks paljudele eestlastele.

Selle raamatu eesmärk ongi pakkuda võimalikult lihtsat, samas kompaktset teavet veganluse kohta – olgu lugejaks vegan või mitte. Usun, et taimetoitlus võiks saada osaks kõigile, rakendades seda kas täielikult iga päev või ainult üks päev nädalas. Igasugune samm tervislikuma ja loomadesõbralikuma eluviisi suunas on teretulnud!

Tegemist on minu kolmanda raamatuga “Mu süda kuulub kolmele” järjes. See põhineb 1o-l informatiivsel peatükil veganluse kohta, mis aitavad sul mõista taimetoidu maailma ja/või teha algust sellega:

 1. Mis on veganlus?
 2. Veganiks hakkamise põhjused
 3. Vegani toitumine
 4. Taimsed alternatiivid kokkamises
 5. Taimsed valguallikad
 6. Toitainete kättesaamine
 7. Veganite peamised vead
 8. Veganid ja keskkond
 9. Suurimad veganiliikumiste saavutused
 10. Kas mina olen vegan?

Kui teadmised juba omandatud, on aeg hakata kokkama! Raamatus peitub 60 lihtsat, tervislikku ja maitsvat taimetoidu retsepti!

Ootan huviga pilte sinu katsetustest, seega lisa sotsiaalmeedias hashtag #paljasporgand ja täägi mind pildil @paljasporgand, et saaksin sinugi tegemistele kaasa elada!

Autor: Merilin Taimre
Stilistika & MUAH: Helen Pihlak
Portreefotod: Artur Ivlijev
Toidu pildid: Merilin Taimre
Tänusõnad: Cocoteam Eesti (Apricot OÜ)

Telli otse kätte personaalse pühendusega ja soodushinnaga raamat SIIT! Raamat on müügil ka igas suuremas raamatupoes hinnaga 17.58-19.85€.