Paljas Porgand veebipood

yaga-e-pood-veebi-second-hand-raha-kasutatud-uued-riided-tooted-kosmeetika-merilin-taimre-paljas-porgand

Paljud on kursis, et müün oma riideid Sarapuu Kirbukal. Paljud nendest paljudest aga ei ela Tallinnas või ei leia võimalust sõita kohapeale, et asjadele pilku peale heita. Ja üksikud nendest paljude paljude hulgast on teinud ettepaneku, et müüksin asju ka veebis, et kõik hea oleks vaid kliki kaugusel ning kõigile ligipääsetav. Algselt vastasin ikka, et mul pole piisavalt vaba aega ehitamaks üles veel veebipood ning nii jäid paljud mõlemale osapoolele kasulikud diilid tegemata… kuni leidsin lahenduse!

Online müük läbi Yaga

Kas te olete kuulnud sellisest müügiplatvormist nagu seda on Yaga? Vast pole, sest see on üpriski beebikingades. Idee see-eest on fenomenaalne. Tegemist on ülimugava ja kasutajasõbraliku keskkonnaga, mis ilma igasuguse teenustasuta vahendab ostjat ja müüjat. Yaga meenutab ülesehituselt justkui Instagrami ning on seega parim just mobiiliga kasutamiseks (kuid muidugi sobib ka desktopiga).

yaga-e-pood-veebi-second-hand-raha-kasutatud-uued-riided-tooted-kosmeetika-merilin-taimre-paljas-porgand

Sisselogimine toimub nii müüja kui ostja puhul lihtsalt ja kiirelt ilma igasuguse konto registreerimiseta Facebooki või Google’i konto vahendusel. Kas ei ole mitte tavaline, et ost jääb katki just igasuguste andmesisestusvormide tõttu? Minu puhul küll ning seda ma ostuvalmis kliendi puhul oma e-poes näha ei sooviks.

yaga-e-pood-veebi-second-hand-raha-kasutatud-uued-riided-tooted-kosmeetika-merilin-taimre-paljas-porgand

Sinu poeleht ei pea reetma sinu isikut, kui sa seda ei soovi. Tahad jääda Yaga keskkonnas anonüümseks, siis mõtle oma poele välja meelepärane nimi. Minu poe leiate “Paljas Porgand” nime alt! Kui teile mu lehelt midagi silma jääb, aga palgapäev on alles ukse taga, siis on võimalik ka oma lemmikud kuulutused salvestada hilisemaks vaatamiseks.

yaga-e-pood-veebi-second-hand-raha-kasutatud-uued-riided-tooted-kosmeetika-merilin-taimre-paljas-porgand

Asjade müüki panemine oli päris lihtne. Kuulutuse lisamiseks tuleb teha foto “Lisa kuulutus” funktsiooni sees. Kuna Yaga kärbib foto äärtest kergelt ära ruudukujuliseks (nagu Instagram), siis selleks, et ei peaks fotosid pärast uuesti tegema, tee vähemalt esimesed fotod läbi YagaKui keegi ostab minult kauba või saadab sõnumi, siis tuleb sellekohane teavitus otse meilile. Kuulutuse lisades, saab ise määrata, milliseid transpordiviise ostjatele võimaldada – kas pakiautomaati, järele tulemist või kokkuleppel üleandmist. 

yaga-e-pood-veebi-second-hand-raha-kasutatud-uued-riided-tooted-kosmeetika-merilin-taimre-paljas-porgand

Soovi korral jõuda laiema kasutajaskonnani, piisab vaid oma kuulutuse või lausa terve poe jagamisest FB müügigruppidesse või oma seinale, vajutades Facebooki logoga “Jaga” nuppu. Ärge unustage mugava ja kiire ostu korral visata siis mu lehele ka väike südameke ehk “meeldib”, mis töötab n-ö usaldusväärsusreitinguna.

Mida ma müün?

Kuna riided on mul kõik juba kirbukal müügis, siis otsustasin teha suurt tühjendusmüüki oma kosmeetikaruumis. Jah, mul on kosmeetikatooteid niiiii palju tekkinud, et olen sunnitud neile lausa oma ruumi leidma. Sortimendist leiab AINULT kvaliteetseid, looduslikke ja uhiuusi tooteid. Sealhulgas rohkelt meigitooteid ning näo-, keha- ja juuksehooldustooteid. Lisaks olen välja pakkunud ka võimaluse minu Yaga poelehelt endale ka mu raamatuid personaalse autogrammiga tellida.

Miks ma müün?

Olen kuulnud, et leidub inimesi arusaamaga, et müüki pandud asjad müüjale kas ei meeldi, on ebakvaliteetsed või neil on midagi muud viga, et neid müüdakse. Oh eiii! Ma lausa innustan inimesi müüma asju, mis reaalselt kasutust EI LEIA! Ega see ei tähenda, et neil midagi viga oleks. Mul seisab kapis ohtralt riideid, mis on niiii ilusad, aga no kasutust ei leia. A miks siis ei leia? No sest need ei sobi mu stiiliga ikkagi piisavalt kokku, on natuke ehk liiga suured/väikesed, mul pole neid millegagi koos kanda või lihtsalt on nagu jäänud oma aega ootama, mis ei paistagi saabuvat.

yaga-e-pood-veebi-second-hand-raha-kasutatud-uued-riided-tooted-kosmeetika-merilin-taimre-paljas-porgand

Kosmeetika puhul enamvähem sama. Ainult, et tooted, mis müügis, leiaksid kõik kasutust. Küll aga tuleb mulle neid rohkem peale, kui ära jaksan kasutada. Seepärast leian, et targem on need odavamalt edasi müüa ning kellelegi teisele seeläbi rõõmu pakkuda.

yaga-e-pood-veebi-second-hand-raha-kasutatud-uued-riided-tooted-kosmeetika-merilin-taimre-paljas-porgand

Seepärast on oma kauba second hand müük minu arvates imeline nii müüjale, kes saab koju hingamisruumi, ostjale, kes saab soodsamalt kaupa soetada, kui ka keskkonnale, vähendades nii tarbimist ja raiskamist. Kui sulle pakub mingi toode huvi või esineb lisaküsimusi/erisoove, siis leiame vastuse/lahenduse kõigele! Piisab vaid mulle kirjutamisest.

Kus müüd oma kasutuseta jäänud asju sina? On sul jagada ühtegi põnevat kogemust sellega seonduvalt?

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole. Sisu kasutamine tähendab, et aktsepteerite lehe üldtingimusi.

10 Comments

 1. […] Paljas Porgand veebipood […]

 2. […] vajab tehnika väljavahetamist. Mina isiklikult ei kannata riietepoes kondamist nagu olen ka varasemates postitustes kirjutanud. Ka ei kannata ma liigselt täidlasi riidekappe ning eelistan elada pigem […]

 3. Tuuli says:

  Aitäh-aitäh-aitäh! Olen juba pikemat aega müügikoha otsingul, nimelt seisab minulgi kapis hulgaliselt korralikke asju, millele sooviksin omaniku leida, kuid ei ole leidnud sobivat viisi asjade müümiseks. Yaga portaal tundub olevat ideaalne variant, super, et seda jagasid! :)

 4. ari says:

  Ma avastasin Yaga ühe intervjuu kaudu, mida lugesin siit: https://shoppatargalt.ee/1664/kuulutusteportaal-yaga-toob-uued-tuuled-sotsiaalmeedias-kauplemisse/ ja tundus päris põnev, seega proovisin ka ise just hiljuti sinna konto teha ja kusjuures märkasin ka sinu asju seal juba! Panin silma peale :) Varem olen Facebooki kaudu seisma jäänud riideid müünud, aga see on nii tüütu, nii et Yaga on tõesti nagu täpselt täiuslik lahendus kui ei viitsi Facebooki kaudu jännata. Hoian kindlasti sinu poekesel seal silma peal :)

 5. hjk says:

  Täpselt see, mida mul praegu vaja! Liigun samm-sammult minimalistliku ja säästlikuma elustiili suunas ja üritan pisikestel sammudel vähendada oma jalajälge. Olen päris mitu suurt sorteerimist oma riidekapis teinud, et oma kapi sisu minimaalseks saada. Siiani olen korralikud asjad sõbrannadele ja taaskasutuskeskusesse andnud. Kuna pole suurem asi kaupleja, siis igasuguseid osta.ee ja sarnaseid portaale ei kasuta, niisiis on veel kapis riideid, mida täitsa tasuta siiski ära anda ei raatsi. Niiet aitäh, uurin asja. :)

 6. Helery says:

  Kiidan! Taaskasutus on väga in ja üldse, miks peaks asjad seisma, kui on keegi, kes just hea meelega kasutaks neid :). Ikka kasutamiseks, mitte kapis vaatamiseks! :) Ise müün osta.ee kaudu või annan tuttavatele ära. Uusi asju loosin vahepeal välja hoopiski! Olenevalt olukorrast.

 7. […] post Paljas Porgand veebipood appeared first on Paljas […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.