Paljas Porgand hävines?

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-suhe-enesearmastus-akne-2018-kokkuvõte-roomet-poom-su

Foto - Siiri Kumari

 

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-suhe-enesearmastus-akne-2018-kokkuvõte-roomet-poom-su

Foto – Siiri Kumari

 

Oi, mitu kuud ma juba olen soovinud teile seda postitust kirjutada. Kirjutada otse südamest, täie aususega kõigest, mis mind sel aastal tabanud on. Pole ime, et ma pole viimase kuu jooksul ühtegi personaalset postitust iseenda elust kirjutanud, sest ma kogusin end selle “lõpubossi” jaoks. Ja noh, ega te pole mulle ka seda kirjutamist väga soosituks teinud, sest viimasel ajal külastab mu blogi nii palju uusi nägusid, kes satuvad siia Elu24 või muu kollase meedia ülespuhutud artiklite pärast. Ja need lugejad kommenteerivad. Ja oi kuidas veel… Mu kaitse on kõvasti kahjustada saanud, aga südamesse ühtegi tabamust ei tulnud. Võtan selle katkise kaitse nüüd maha ja annan südamest vastulöögi. Räägime mu aknest, eneseotsingutest, toitumisest, raamatust, muudest saavutustest, minu mõtetest blogi sulgeda ja suhtest Roometiga. Räägime kõigest!

 

Tegin aknele 1:0

Minu blogi üks põhilisi teemasid on muidugi akne. Oleme rääkinud põhjustest, erinevatest aknevormidest, kõikvõimalikest ravivõimalustest ning aknelise naha hooldamisest. Ma olen jaganud teiega niiii palju arvustusi toodetele ja protseduuridele, kuid miks ometi ei tee see akne minekut? Kas tõesti on Zynerit ainus tee välja? See on ju ometi antibiootikum ning ma ei kavatse seda kasutama jääda. Tegingi ainult ühe kuuri, kui seda imerohtu teiega jagasin. Kuid mõne aja pärast oli probleem tagasi alguses. Tere taas, akne, ma igatsesin sind!

Olin juba täielikult alla andnud… Ma küll proovisin igasugu uusi tooteid, mis mulle soovitati, saadeti. Käisin veel keemilises koorimises korduvalt, sain laserravi… MIDAGI! NULLLL. Jah, kallis akne käes põdeja, sa pole üksi! Meid on palju, kes me tunneme end täiesti lootusetult. “Aga Merilin, sa oled Instagramis näidanud ju, kuidas oled näo nii klaariks saanud?!” Sest nii ongi. Minuga juhtus oma sorti… ime?

 

Ingel mu teel

Tutvusin oma sõbranna Gretega koostöö asjus, kes oli tol ajal Olympic kasiinos turundusjuht. Meil oli tugev match ning teadsin, et tal on minu elus mingi ülesanne. Mõni kuu hiljem kutsus ta mind lõunale oma kosmeetikust ema Anuga, et pakkuda mulle akne osas abi. Ma ei teadnud üldse, mida oodata, ning aastaid akne all kannatanuna, olin kõige suhtes juba ennetavalt väga skeptiline. Nad rääkisid mulle, et hakkavad maale tooma väga erilist merevetikatel põhinevat nahahooldussarja Repechage (UUENDUS: Kuna ka teie seas on NIIVÕRD PALJU huvilisi Repêchage toodetele, siis ma pinnisin neilt lõpuks välja sooduskoodi “paljasporgand”, mis annab kodulehel kõigelt -5%! Igapäevastest meigitoodetest olen pikemalt kasutanud 100% looduslikku Bellapierre mineraalmeiki, sest ka looduslik ja puhas meigirutiin on oluline osa akne ära hoidmisel. Jällegi pinnisin neilt koodi “paljasporgand”, mis annab kogu tootevalikult -10%!) Nad üheskoos lubasid mulle, et nende toodetega ma saan aknest lahti. Ma küll pööritasin silmi, aga mis mul kaotada oli? Anu kutsus mind suure suuga enda juurde näohooldusesse, et vaadata mu nahk üle, panna paika raviplaan ning saada üheskoos mu nahk ilusaks!

Mäletan hästi seda esimest kohtumist. Ma häbenesin oma aknet nii jubedalt, et panin pärast trenni paksu kihi meiki peale, et minna nende kahega kohtuma. KUIGI teadsin, et hea oleks Anule just oma nahaseisundit näidata. Aga avalikkuse ees oma aknega olla? Ei, ma ei suutnud seda. Isegi trenni minnes katsin mineraalpuudriga oma suuremad punnihakatised… Mõni nädal hiljem läks see sama kartlik ja katkine neiu Anu juurde näohooldusesse. Ma küll ootasin klassikalist näohooldust, kus igale kliendile üks ja sama mask peale, väike punnipigistamine ning kreemitamine ja järgmine! Kuid see oli hoopis midagi muud. See polnudki nagu näohooldus. See oli rohkem teraapia… meditatsioon… vanade energiate vallandamine?

Anu käed on maagilised. Ma ütlen seda kohe ja täie tõsidusega! Ta oli esimene vaimne inimene, kellega ma sattusin tugevasse energiavahetusse. Nii pea kui ta käed mu peale laotas, ütles ta: “Sa kannad endaga kaasas palju energiat, mis ei kuulu Sulle. Sa olen katki ja segaduses. Ja akne on vaid sinu enesearmastuse õppetund”. Ja ma ladistasin nutta ta laual esimesed paar kuud. Ma olin siis äsja Ukust lahku läinud ning ma olin tõepoolest katki, eksinud. Ta oli mulle kui vaimne teejuht, kes tekitas minus hingeelu vastu suurt huvi ja võin selgelt öelda, et just tänu talle, olen ma jõudnud tänaseks siia!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-suhe-enesearmastus-akne-2018-kokkuvõte-roomet-poom-su

Anu käis minuga läbi ka selle, kui ma Roometiga kohtusin. Naljakal kombel on Roomet ta peretuttav ning teab teda poisikesest saati, hehe. Aga ma ei taha siin liiga sentimentaalseks minna, vaid öelda lihtsalt tuhat tänu Gretele, et ta mind oma imelise emaga kokku viis. Ja kümme tuhat tänu Anule, et ta võttis mu nägu nii individuaalse valemina tervenemise suunas. Ta ravis mu aknelist lõuga ühe Repechage tootesarjaga ning psoriaasi mu põskedel teisega. Neil on olemas tootesari iga nahaprobleemi jaoks! Anu oli mulle telefoni otsas toeks, kui vajasin inglipai ja tema laud on alati koht, kus ma tõusen kõrgemale – ära siit mürast ja ühendusse Tõelise Minaga.

Viimati nägin Anu ja Gretet Viimsi 18+ Spaas, kus toimus Saunaöö maagia üritus. Saime Roometiga tunda end printsi ja printsessina – temal näos roosa Berryfina ja mul pruun Chocofina mask. Kes külastavad Repechage maskibaari, saavad kõrvale nautimiseks ka matchiva smuuti, mmm! Üldse olen ma niiii uhke Grete ja Anu üle, et nad on niii ruttu saanud Repechage tooted turule ja teevad õiget asja! Pärast päeva, mil nägin esimesi tulemusi, viskasin ma ära KÕIK ülejäänud näohooldustooted ning pole kasutanud ühtegi teist brändi. Olen keeldunud kõikidest koostööpakkumistest, kus soovitakse, et testiksin mõnda hooldussarja, sest ma tunnen, et mu näonahk pole enam mängimiseks.

Ma ei hakka otseselt siin lahti kirjutama, mis tooteid, kus ja kuidas kasutan. Sest meie kõigi nahk on erakordne ning vajab erihoolitsust. Kui olete huvitatud midagi proovima, siis Repechage tootevalikus on hoolduseid igat tüüpi nahale! Kui soovid, et Anu aitaks sul naha korda saada nagu ta on IGA kliendi puhul teinud, mis on minu jaoks lihtsalt imetlusväärne, siis kirjutage talle: anu@repechagebeauty.com

Arvestage, et Anul palju vabasid aegu pole. Olen paar korda jaganud tema kätetöö tulemusi oma Instas ning te olete talle tormi jooksnud. Minagi saan vaevu aega ta juurde, aga kuna mu nahk on nii imeline viimasel ajal, siis õnneks ma rohkem ei vajagi. Kuigi ma võlgnen oma tänusõna Anule ja Repechage toodetele, siis sellegi poolest pean ütlema üht… Akne ei ole vaid füüsiline nähtus. See on otsene peegeldus sellest, mis toimub sinu sees. See on õppetund me eluteel!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-suhe-enesearmastus-akne-2018-kokkuvõte-roomet-poom-su

Väga mitmed teist kirjutasid mu aknepostituste alla ala “Lõin punnidele käega, jätsin naha rahule, ei koormanud seda kõiksuguste toodete ja meigiga ning leppisin oma punnidega… ja nii see ise kaduski!” Ja seda sama rääkis mulle Roomet, kes samuti on kunagi karmi akne all kannatanud. “See on enesearmastuse õppetund sulle,” ütles ta mulle alati. Räägime siis natuke nendest õppetundidest ja kuidas see mu akne juures oma osa mängis…

 

Karmid enesearmastuse õppetunnid

Merilin aasta aega tagasi arvas, et ta teab, mis on enesearmastus. Mitte, et tal õigus polnud… Ta praktiseeris seda lihtsalt väljastpoolt sisse. Nagu enamus inimesi seda teeb. “Kui ma olen alla/juurde võtnud nii mitu kilo, kui ma olen juuksed ära värvinud/lõiganud, kui ma olen oma välimusega rahul, siis ma armastan ennast.” See on tingimustega armastus… Mitte, et me ei peaks pürgima paremuse poole, aga me peaksime armastama end siiski sellisena nagu oleme nüüd ja praegu. Muidu ükskõik missuguseid muutusi, me enda välimuses manifesteerime ja loome, sünnivad need puuduses mitte külluses. See tähendab, et me suuname negatiivse energia puudustele ning püüame luua ilma armastuseta. See toob kaasa vaid sügavamaid probleeme ning detachingut oma tõelisest olemusest. Ja nii me muudame end läbi võitluse. Kui ka saavutame, mida oleme soovinud, pole me ikka rahul ja soovime enamat, et täita tühjust oma hinges. Aga see ei pea ju nii olema… Me võiksime luua armastusest. Lõputust ja tingimusteta armastusest enda vastu.

Minu puhul oli imeline õppetund akne näol (pun intended). Ma püüdsin sellest alati lahti saada, aga tühjusest mitte küllusest. Ma ei aktsepteerinud end sellisena nagu olin, vaid uskusin, et kord ma veel õpin end armastama, kui saan punnidest lahti. Mkmm, nii see ei käi! See õppetund kestis mul reaalselt 5 aastat… 5 aastat end meig all varjanud, endale iga hommik vihaselt peeglisse vastu vaadanud, end kõigi eest peitnud… hakkas umbes 2 kuud tagasi see õppetund mulle julmalt kannale astuma.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-suhe-enesearmastus-akne-2018-kokkuvõte-roomet-poom-su

Foto – Siiri Kumari

Roomet avas siin kohal mu silmad. Mees, kes ütles mulle iga kord, kui mind meigita juhtus nägema, kui kaunis ma olen! Mees, kes palus, et ma võtaksin ta ees meigi maha, et ta saaks olla tõelise Merruga koos. Mees, kelle ees ma ei häbenenud ühtegi põletikulist punni, tselluliiti… mitte midagi! Ma õppisin elus esimest korda olema 100% mina! Minu rõve naer meie kõige toredamatel hetkedel ja minu südantlõhestav nutt kõige valusamatel õhtutel olid tema jaoks täpselt sama ilusad. Ma nägin, kui väga võib üks inimene armastada minu HINGE. Ja ma nägin esimest korda elus ka ennast teisiti. Üks päev avastasin, et naturaalne mina peeglis on mulle palju võõram kui see “alati kaunis” meigitud Merilin, keda oleme harjunud nägema ja “laikima” Insta feedis. Ja mõte, kui väär see on, tegi mulle nii palju haiget. Mu vaimne ärkamine võttis uue suuna…

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-suhe-enesearmastus-akne-2018-kokkuvõte-roomet-poom-su

 

Kes ma üldse olen?!

Kas olete kunagi tundnud, et ega te tegelikult ei teagi, kes te üldse olete? Me võtame terve elu lähedaste, meedia ja ühiskonna uskumusi omaks. Just nagu need olekski meie omad. Minul juhtus see Paljas Porgandiga, kes on suureks eeskujuks, trenni motivatsiooniks, sotsiaalmeedia mõjutajaks, ilusaks modelliks, alati vormis, alati tervislik, alati nii perfektne. Ma justkui hakkasingi seda kõike uskuma. Ju see siis olengi mina. Ja kui mingi päev mul polnud motivatsiooni trenni teha, ma tahtsin süüa rämpsu, mul oli akne breakout, ma tahtsin end haletseda ja olla õnnetu, siis ma justkui ei tohtinud. Mulle pole see ju lubatud?!

Ma surusin alla niiiiii palju emotsioone, nii palju asju, mida ma tegelikult tahtnuks teha ja kes olla. Ja mille nimel?! Et teistele meeldida rohkem? Oh jumaaaal! Mul on endisest Merrust niiii kahju, sest ta ei teadnud enam ise ka, kes ta on või ei ole. Ja jällegi, tuli Roomet, kellega tundsin end piisavalt kindlana, et olla 100% mina ise. See on nii vabastav. Ta teadis minuga juba esimesel kohtingul, mis ta ülesanne minu elus on. Ja nüüd tean mina ka. Aidata mul läbida enesearmastuse õppetund.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-suhe-enesearmastus-akne-2018-kokkuvõte-roomet-poom-su

Foto – Siiri Kumari

Alates päevast, mil ma lihtsalt ütlesin endale: “Nii ei saa. See pole mina! Ma tahan olla mina! Ma tahan olla tõeline mina ja seda ka teiste ees. Ma ei taha, et mind aktsepteeritaks. Ma ei pea teistele meeldima!” Ma ei taha enam kunagi kuulda meigivabadel päevadel: “Oii, sind ei tunne äragi!” Seda tuli mulle niiiii palju ning ma nägin, et see ärritas mind vaid seepärast, et see on peegeldus sellest, mida mina tunnen. Õppetund läks üks hetk lausa nii karmiks, et saatis mu teele kõõma, ohatise, jalgadele mingi lööbe ja uue akne breakouti. Ma teadsin, et see on koht, kus mulle antakse võimalus seda õppetundi läbida täie koormusega.

Ma olin julge ja rääkisin teile oma kõõma probleemist ja kuigi põdenud seda juba oma kuu aega, üks hetk see lihtsalt kadus. Ohatist põdesin raskelt, sest samal ajal olid mul raamatuesitlused ja filmimised. Vill püsis huulel poolteist nädalat ja õppetundi ma ei läbinud – varjasin seda elu eest. Mis siis juhtus? Vill tuli tagasi järgmisel nädalal. Ma ei varjanud seda enam. Ka teles esinedes mitte ja vill kadus järgmisel päeval! WHAT?! Tagasitulnud aknest tegin pildi ja jagasin teiega InstaStorydes. Olenemata aknest, läksin ma meigita ühele kodusele istumisele sõpradega ning punnid taandusid järgmine päev. Ma ei kata enam ammu trennis oma aknet, ma käin ka avalikkuse ees meigita ükskõik, mis minust arvatakse, sest ma olen inimene. Lööve jalgadelt kadus tasapisi pärast seda, kui ma häbenemata oma jalgu, läksin spaasse ja ei teinud punnikestest mingit numbrit. Ma täitsa unustasin need! Ning enesele üllatuseks avastasin paar päeva tagasi veel midagi: mu suur ebakindlus – armid rinnaopist – on muutunud olematuks! Ma pole mitte mingi nukk, kes on alati ühte moodi ja tegu. Ma olen hing, kes peab toime tulema selle füüsilise kehaga, mis talle on antud. Muuda oma reaalsust ja sellest saabki sinu uus reaalsus. Ma ei oska muud öelda. Jah, ma näen enesearmastusega veel vaeva, aga minule aitab teistele “meeldimisest”. Kui ei meeldi, ära vaata!

 

Vabanemine

See kõik toimus poole aasta vältel ja ma pole olnud piisavalt enesekindel, et seda teiega jagada. Ega ma tegelikult ei peakski, aga ma tean, et minu ülesanne siin elus on teisi aidata ja olla teejuhiks. Kas ma pean ise sealjuures palju kannatama? Jah. Kas see on seda väärt? Loodame. Kogu puhastusega oma mõtetes, soovisin ma puhastada end kõigest, mis mind ei teeni. Ma viisin kõik oma üleliigsed riided Sarapuu kirbukale (boks nr 307) ning panin kogu muu (suuremas osas kosmeetika) müüki portaali yaga.ee. Seejärel kutsusin moppi.ee koristuse taas külla (koodiga “puhaskodu15” endiselt -15%) ning mu kodu oli täitsa teine asi! Ma ei salli materiaalset üleküllastumist ning mida vähem mul on, seda õnnelikum ma olen. Panin palju asju ka yaga.ee-s heategevusmüüki ehk siis kogu tulu läheb heategevusele. Kui need kõik müüdud, pean otsustama, kuhu raha annetada. Kui oskate soovitada kellele tuleks see kohe eriti kasuks, siis ma ootan vastust kommentaaridesse!

 

Paljas Porgand on suremas?

Pean tunnistama, et kogu enesearengu käigus on mul peas tiksunud korduvalt mõte blogi sulgeda. Mitte et ma blogida ei armastaks… kuidas veel armastan! Aga tundsin, et siin on lahti läinud jube õelus. Iga sõna võetakse kontekstiväliselt, lõpliku tõena ning vaadeldakse nii must-valgena. Ehtne näide on mu jõulukingi postitus. Minu peamine sõnum läbi naljatlemise ja ülepaisutatud näidete oli rõhutada pahnavabadele jõuludele, et ei pea igaühele paaniliselt midagi kinkima, et no saaks aga kingitud. Kas meie aeg ei ole mitte kõige väärtuslikum kingitus? Või midagi, mida teine tõesti ihaldab või mis talle kasuks tuleks, aga ta ise ei tea või ei suuda endale võimaldada? Miks osta kokku jõulumehekujukesi, karvaseid mänguasju, mõttetuid “Häid jõule” kommikarpe ning valmis pakitud kinkekomplekte? Eriti oma kõige kallimale, keda sa peaksid tundma piisavalt, et teha talle meeldejääv eriline žest. Ja kus siis lahmiti, et olen ajudeta tibi, kes tahab endale lihtsalt kallist Guessi kotti… oh jumal! Kui intelligentne kokkuvõte!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-suhe-enesearmastus-akne-2018-kokkuvõte-roomet-poom-su

Foto – Iluversum

Ja teiste postituste alla on tulnud palju kommentaare stiilis: “Jälle ju reklaam. Näha on, et selle postituse eest on sulle tasutud. Seega ei usu ma ühtegi su sõna ja ei kavatse seda postitust lugeda, kuigi antud teema pakub huvi!” Kas sa oled 10-aastane? Nagu jonnipunn emale: “Mina seda kooki ei söö, sest sa lubasid, et me teeme seda koos!” Aga oii, kuidas tahaks seda koogitükki. Aga vot kohta tahan ka kätte näidata! Oma jonni tahan ka ajada! No kasvame suureks. See blogi ei ole lihtsalt mu pühapäevablogi. See on blogi, kust leiad oma muredele vastused. Ja ühtlasi ka blogi, millega mina teenin leivaraha. Ma võin kirjutada teile muidugi päevade kaupa postitusi, kuidas saada lahti mingist nahaprobleemist, kuidas säästa väljas kohvitamise raha, miks on lisatud suhkrud pahad. Ja ma võin sealjuures nälga surra ja oma internetiarve teile saata (ilmselgelt üks mu järjekordne liialdatud nali). Aga sama hästi võin ma teha neid postitusi koostöös mingi brändiga, kes tasub mulle päevade jooksul tehtud töö eest ning saab pakkuda oma teenust/toodet, et postitusega seonduvale probleemile aidata lahendust leida. Teine võimalus, teeme blogi tasuliseks, aga kas te seda tahate? Kas tõesti ei suudeta jätta lugemata seda osa, mida lugeda ei soovita? Miks lõputult ja tühja vinguda?

Ma ei ole kunagi teile valetanud ja olenemata, kas postitus on sponsoreeritud või mitte, ei kavatse ma seda ka teha. Kõik partnerid on hoolikalt valitud. Postituste taga on mitmenädalane eeltöö – kohtumised, materjalide läbitöötamine, uurimine, testimine jpm. Olen alati öelnud partneritele, et ma ei garanteeri 100% positiivset kajastust. Selle tõttu olen saanud ka pahandavaid kirju, mind on pandud isegi mõne suurtootja, kelle nime ma ei maini, musta listi, et mulle uudistooteid saata ei tasu, sest kui mulle ei meeldi, siis nii ka ütlen. Muidugi ma ei halvusta kunagi ühtegi brändi. Eriti veel koostööpartnerit, kes on mulle töötasu maksnud. Ma annan neile alati võimaluse, et testime midagi muud või jätame koostöö katki. Või kui ka jagan oma mitte nii positiivset kogemust, siis see on alati põhjendatud. Sest mis mulle ei sobi, võib sellegipoolest sobida teistele. Paljudele asjadele kehtib ainult inimese personaalne eelistus – näiteks lõhna-, maitse-, värvieelistus jpm.

Üheks suureks poleemika tekitajaks oli mu laserepilaatori postitus, kus jagasin Philips Lumea koduse epilaatori kasutajakogemust. Ma ütlen tõsimeeli, et jah, ma soovitan seda toodet! Küll aga ei jäänud ma selle püsikasutajaks, sest mul lihtsalt polnud aega ja viitsimist selle pisikese otsikuga tervet keha üle kombata. Ja nii läksin tagasi salongi teenuse juurde. Tegin läbi 9 korra kuuri Decus kliinikus. Jagasin teiega väga palju seda Instagram Storydes. Ei, tegemist polnud tasustatud postitustega – ma tõepoolest nägin tulemusi, laser oli valutu ja ülikiiresti sai kogu keha tehtud. Kuuri ajal ei kasvanud mul üldse karvu tagasi… mitte kuskil! Nüüd on mul viimasest korrast täitsa mõni aeg möödas ja olen paar korda raseerinud, et üksikud karvad eemaldada. Ja aru ma ei saa, mis värk on – kõikjalt, kust raseerisin, hakkas karvkate taas kasvama! Ma läbisin tervelt 9 korra kuuri! Tahaks väga teada, kas tõesti siis laser ikkagi ei mõjunud või need karvad kukuvad mingi aeg välja? Praegu pole plaanis mul tagasi minna, aga kui karvkasv jääbki püsima, siis peaks minema tagasi ja uurima, mis värk on!

Sama keiss tahtis lahvatada mu viimase postituse all, kus kirjutan sellest, et minu jaoks tuli üllatusena, et enamik elektrilisi hambaharju ei pöörlegi, vaid pulseerivad. Sain sellise kommentaari: “Kahjuks jääb mulje, et kiidad seda, kes hetkel sulle midagi tasuta pakub ja peale maksab ja järgmine hetk järgmist asja..”. Ma ei laitnud maha midagi, kuna keegi oleks selle mulle kinni maksnud vms. Ma kirjutasin nagu asi oli. Ei olnud varasemalt mõelnudki, et minu senised elektrilised hambaharjad lihtsalt vibreerisid ehk sama hästi võiksin tavalise hambaharjaga hambaid pesta, kuigi muud funktsioonid olid muidugi kiiduväärt ja väga kasulikud. Muidugi kogu tehnika ja teadus ongi pidevas arengus. Iga järgmine iPhone on ka eelmisest parem ja ei pea peale maksma, et sellest aru saada… Igaljuhul tahan öelda, et olen alati teiega aus!

 

Perfektsionismi küüsist lahti

Ma ei kavatsegi enam oma nahka paremaks töödelda, et teistele rohkem meeldida. Ma ei kavatse olla alati meigitud ja esinduslik, et teised mind aktsepteeriksid. Ma ei vea end vastu tahtmist trenni, kui ma soovin trennist puhata, et teisi motiveerida. Ma ei tunne end halvasti “cheatmeal“-ide pärast, sest ma justkui veaksin teid alt. Ma olen inimene. Ma olen tavaline. Mul on omad kiiksud, oma ebatäiuslikkused ning ma olen väärt armastust sellisena nagu ma tegelikult olen.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-suhe-enesearmastus-akne-2018-kokkuvõte-roomet-poom-su

Foto – Siiri Kumari

See mõtteviis on mind vabastanud nii paljudest ahelatest, mis ma olen iseendale seadnud. Ja kuna ma ootasin seda kõike endalt, siis hakkasite ka teie seda mult ootama. Te ei teadnud ju, et tegelikult see ei ole mina. Ja siin kohal tahan ma suu puhtaks rääkida ka sellest, mis puudutab veganlust ja minu toitumist, sest mul on juba nii si*asiiber sellest näpuga viibutamisest kohal, kus selleks puudub igasugune põhjus ja õigus!

 

Ma olen loomavihkaja?

Tulin välja oma neljanda raamatuga, mis põhineb see kord ainult vegan retseptidel. Nagu mu iga postitusega, siis püüan ka raamatutes luua lisaväärtust ning jagada olulist materjali, mis lugejale abiks oleks. Olen suur tervisetoidu fänn ning armastan kokata vegan retsepte, sest need pakuvad mulle põnevust ning esitavad suurema väljakutse. Minu retseptikogumikku on kuhjunud niiiii palju vegan retsepte ja oli loogiline samm koondada need oma uude raamatusse kokku, teades kui paljud on läinud taimetoidu või vegan toitumise teed ning vajaksid abi retseptiideede ammutamisel. Esimene raamat keskendus sellele, kuidas tervislikumalt toituda. Teine keskendus supertoitudega oma tervise boostimisele ja kolmas oli pudruraamat.

Kõik neli raamatut on pealkirjaga “Mu süda kuulub kolmele” ja kuuluvad ühte seeriasse. “Sinule”, “tervisele”, “pudrule” ja neljas “loomadele”. Kuna ma ise aga vegan pole, siis läks kärme kisa lahti, et kuidas ma ometi võin olla nii jultunud ja anda välja vegan retseptidega raamatu? Kui ma ise magusat ei armasta ja kooke igapäevaselt ei söö, kas ma siis ei või koogiraamatut ka välja anda? Veganitele tegi veel enam meelehärmi aga raamatu pealkiri, et ma ei armasta loomi kui ma pole vegan. Ka see on puhta vale! Ma panustan igapäevaselt end loomadele. Mul oli suurim hea meel pakkuda kahele kodu otsinud kassile pere, ma olen varjupaigale püsiannetaja, ma propageerin väga taimset toitumist! Koju pole ma liha ostnud teab mis ajast. Aga tõepoolest vegan ma pole. Ma söön palju kala. Vahel tarbin piimatooteid. Vahel tarbin väljas süües ka liha.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-suhe-enesearmastus-akne-2018-kokkuvõte-roomet-poom-su

Foto – Õhtuleht

Jah. Ma elan selles maailmas, kus me oleme kõik sündinud ja ma ei aja end piirangutega lõhki. Minu jaoks on tähistamist väärt juba see, kui inimene kasvõi kord nädalas otsustab liha mitte süüa! Hiljuti esinesin Taimse Teisipäeva üritusel ja nende väärtused ühtivad täpselt minu omadega! Me ei pea hakkama üleöö veganiks, et anda panus loomade heaolule ja keskkonnale. Oleks ebareaalne seda inimkonnalt oodata. Küll aga teeme me üheskoos suuri samme taimsema eluviisi poole. Jah, ma ei ole loobunud vahel kutiga burksitamisest. Jah, ma joon vahel piimaga kohvi. Jah, ma söön ema tehtud kooki, vegan või mitte. Kas selle koogi söömine otsustab, kas ma armastan loomi? Vaevalt küll! Kas ma soovin, et inimkond lõpetaks loomade väärkohtlemise? Jah. Kas sinul on õigus otsustada, kas ma armastan loomi? Ei! Minu loomse toodangu tarbimine on aastaga vähenenud… ma pakun et… 95%? Kas ma olen loomavihkaja ja ei tohiks vegan retsepte kirjutada ja taimset toitu propageerida? Jätan selle sinu vastata. Väljugem 3D teadvusest, mis on must-valge, inimesed on hukkamõistvad, materiaalsete väärtustega ning astugem sammu kõrgemale ja õppigem tolereerima, sest me kõik oleme üks. Ei ole musta ja valget. Ei ole õiget ja valet. On erinevad vaatenurgad, eri reaalsused, eri õppetunnid. Me kõik käime oma rada, austagem üksteise oma ning elagem õndsuses!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-suhe-enesearmastus-akne-2018-kokkuvõte-roomet-poom-su

Foto – Siiri Kumari

 

Suured uudised!

Aasta 2018 on olnud minu jaoks pungil eneseületusi, õppetunde, valu, samas ka armastust, rohkelt naeru ning arengut. Ei saa mainimata jätta ka minu jaoks suuri saavutusi. Raamatu kõrvalt tuli turule ka minu kõige esimene toode – proteiini toorbatoon BE FIT koostöös Be More Superfoodsiga! Ideed kandsime kõhus oma pool aastat ja lõpuks ta sündis! Nii pehme ja magus, samas kergelt soolane ja kõhtutäitev! BE FIT batoon on lisatud suhkru, gluteeni ja loomse tooraine vaba ning 100% naturaalne. 35-grammine pisike batoon on hetkel bemore.ee e-poes -30% ning juba varsti kättesaadav kõikvõimalikes kauplustes. Hurrraaa! Kes on proovinud, siis ootan tagasisidet, kuidas maitses ka!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-suhe-enesearmastus-akne-2018-kokkuvõte-roomet-poom-su

Lisaks sellele on mul suur au või hirm anda teada, et juba 9. jaanuaril esilinastub Kanal 2-s minu ja Roometi telesaade “Paljas Porgand Itaalias”. Meil pole õrna aimu ka, mida sealt oodata, aga kes meid teavad ja on õppinud läbi blogi tundma, neil saab kindlasti fun olema. Kes aga meie väärastunud ja kohati ka musta huumoriga kursis pole, peavad meid probably debiilikuteks. Aga see on totally fine, sest minule aitab teistele meeldimisest. Kui mu lugejad paljasporgand.ee oma bookmarks-ide seast ära kustutasid, siis nojah. Mina olen lõpuks vaba ja nauditavat teekonda kõigile, kes te armastate mind sellise friigina nagu ma olen! Soovin südamest kõigile ilusat jõuluaega! Sööge oma punud punni ja andke suured uusaastalubadused, sest loomiseks pole paremat aega veel olnud! Ma olen nii valmis uueks MINAks. Kas teie ka?

Ja lõpetuseks ka üks video meilt Roometiga kõige koledama piparkoogimaja ehitamisest rohke naeru, nutu, paugu ja isegi külastusega erakorralise meditsiini osakonda! Hüvasti vanalt Paljas Porgandilt ja uuel aastal uue hooga!

75 Kommentaari

 1. […] kuidas ma ravisin ISE oma akne (SIIT!) ja metsikud PMS kõhuvalud (SIIT!), vabanedes stressist ja negatiivsetest uskumustest enda kohta. […]

 2. […] mis?”, siis sa jälgid mind liiga vähe Instas ja pole arvatavasti lugenud minu postitust, kus jagan oma teekonda aknega hüvastijätu kohta, hehe! Seega võite enne seda postitust lugema […]

 3. Maarja K ütleb:

  Tean, et see on juba vana postitus, kuid pole ammu siia lugema jõudnud ja mõtlesin väikse mõtte avaldada, mis mul tekkis. Ütlesid nii “Ma ei tunne end halvasti “cheatmeal“-ide pärast, sest ma justkui veaksin teid alt”. Läheksin siin natukene veel sügavutti ning soovitaksin mitte nimetada neid vahepeal endale natuke vähem tervislikke toite lubades cheatmeal’iks. Kuna…see juba ise sisendab Sulle endale, et Sa petad kedagi, kui nüüd ampsu võtad. Aga keda? Sa pole ju kellelegi midagi võlgu. Petad oma ideaalset menüüd, kui soovid lihtsalt toituda nii, et Su keha saaks Sulle aitäh öelda? Või ennast? Nagu ka ise ütled, Sa pole vegan, seega see pole mingi cheatmeal , Sa ei peta ju kedagi, Sa ei pea kellegi ees seepärast vabadama:) Lihtsalt vahest enda rõõmustamine ja elu nautimine :)
  Tekkisid sellised mõtted, ei tea kas oskasin ennast piisavalt hästi väljendada, aga..Oled tubli ja tee kõike,mida hind ihkab ja süda soovib :)

 4. Edgar ütleb:

  Tüdruk sa oled täiuslik sellisena nagu sa oled. Ei tee sind paremaks make up ega kirjud hilbud. Täiuslikkust paremaks muuta ei saa.

 5. […] kuud tagasi langetas avalikult kõikide ees seni truult kantud võltsi maski Paljas Porgand (Link). Nimelt oli ta avastaanudki end sellises olukorras, kus Porgandina elades oli kadunud Merilin, ehk […]

 6. Tiina ütleb:

  Hei!

  Kõigepealt, aitäh, et andsid välja vegan kokaraamatu, sest kindlasti on see paljudele inspiratsiooniks ja on tore kui aina rohkem inimesi taimset toitu eelistab. Kuid siiski ma väga loodan, et Sa annad ühel päeval uuesti veganlusele võimaluse ja oleksid seega ise eeskujuks ka teistele, kes on teel veganluse poole, sest see on vähim, mis me saame loomade jaoks teha. Taimne teisipäev jm taolised kampaaniad on küll head, aga lõppude lõpuks ei ole parem kedagi “ainult natukene ja vahetevahel tappa” kui saab ka ilma loomsete saadusteda ideaalselt elada. Kahjuks tähendab meie ühiskonnas loomadest hoolimine ainult teatud loomadest hoolimist (koerad, kassid, muud koduloomad), aga ma looodan, et see muutub.
  Soovitan vaadata filmi: Dominion 🙂
  Head!

 7. Liis ütleb:

  Tere!

  Mulle hakkas väga huvi pakkuma Repechage tootesari. Tean, et iga inimese nahk on erinev aga väga huvitaks siiski milliseid tooteid Teie ise kodus kasutate. Kas seda rohelist, probleemse naha sarja ? Neil on nii suur valik, et kohe raske on valida. Teie soovitus oleks väga tore :)

  Päikest!

  • Paljas Porgand ütleb:

   Ma ei saa sulle midagi soovitada, sest nagu ka ise välja tõid, siis iga nahk on erinev. Soovitan Anule kirjutada ja saata nt pilt enda näost või mis mure sind nahaga valdab ja ta soovitab vastavalt :)

 8. netcat ütleb:

  Sind ma ei tunne ja su jälgija ei ole, niiet ära pane pahaks, ei hakka takka kiitma ega laitma.

  Tahaks rääkida hoopis ühest konkreetsest faktist. IPL ei ole karvade lõplik eemaldamise viis. Mitte ükski moodus peale elektrolüüsi ei ole seda. Ses mõttes et kui sa juba võtad asjaga seotud tooteid ja teenuseid reklaamida, või koguni 9 kuuri eest maksta, siis võiks nii palju end kurssi viia ikkagi. Kui väga kaua ja järjepidevalt teha, siis võib karvkate hõredamaks muutuda, nagu seda väidavad ka regulaarselt epileerijad ja kitkujad ja veel paljude muude meetodite kasutajad, aga karvanääpsu hävitamise garantiid see meetod ei anna. Loodetavasti ükski sinu jälgija ei ole tormanud salongi lootuses igavesest ajast igavesti oma karvadest selle meetodi abil vabaneda, sest tõesti, ausalt, käsi südamel, teadlased on tõestanud et see ei toimi nii. Kui see toimiks nii, siis seda ka permanentse meetodina reklaamitaks, aga soliidsed firmad seda ei tee, kuna nad teavad, et valetaksid.

  • Paljas Porgand ütleb:

   Enne kui kunagi sellega üldse peale hakkasin, siis ei leidnud kuskilt antud fakti. Ka ilusalong lubas permanentset tulemust, mistõttu üldse 9 kuuri läbi tegingi. Nüüd istun nagu loll, kuna karvad kasvavad tagasi. Jah, just, hõredalt, aga siiski lootsin ju lahti saada. Kui uurisin Decuselt, et kuidas saab see nii olla? Läbisin ju korrektselt tervelt 9-korra kuuri, siis sain vastuseks: “Igaühele ei mõjugi”. Milline ajaraiskamine!

   • Natalie ütleb:

    Olen samuti käinud Decuse kliinikus ning teinud läbi kuuri. Väideti, et lõpptulemus on kindlasti väga hea ja muretu (karvavaba elu). Alguses tundus mulle, et tõesti toimib. Karvad ei kasvanud nii kiiresti jms. Kahjuks aga tegelikult polnud praktiliselt mingit tulemust. Karvad kasvasid sama kiiresti ja sama tihedalt kui enne protseduuri.

 9. Maarja ütleb:

  Ma ei ole suurem asi blogide lugeja olnud. Valituks on langenud vaid mõni üksik, eriti kui tunnetan kirjutas piinlikku ausust ja julgust rääkida ka piinlikest teemadest nii, nagu need parasjagu on – mitte midagi ilustamata. Samuti loen ühte blogi kus tunnen, et kirjutaja justkui oleks minu sarnane. Oma pika sissejuhatusega tahtsin jõuda selleni, et hakksin Sinu blogi vaatama ajal, kui olid veel oma eelmises suhtes. Jõudsin selleni lugedes mingit Sinu poolset arvamust ilmselt. Tajusin mõlemat eelpool nimetatut (ausust, sarnasust), kuid mingil põhjusel ma siiski tookord ei suutnud järge pidada ning asi jäi sinna paika. Nüüd üle pika aja- umbes kuu tagasi, ma sattusin taaskord Sinu insta lehele ja tajusin, et ma polnud siiski esimene kordki mööda pannud oma valikuga. Lihtsalt Sa olid siis veel “pooleldi peidus” 🙂! Ka mina olin ennem enda abikaasaga kohtumist sellises olukorras. Tore, et teed seda, mida armastad ning tea, et Sinu jälgijad armastavad Sind selle eest! Kindlalt minu näol on üks fänn juures 😊! Head uut aastat!

 10. […] olen enamik eluõppetunde tänaseks päevaks saanud läbi oma keha. Eelmises postituses rääkisin akne teekonnast ja mis sellest lahti saamiseni viis. Olen jaganud teiega oma kaaluga […]

 11. sellestmison ütleb:

  Mõtlesin kohe tükk aega, et mis ma kirjutan. Tahaks miskit julgustavat öelda, kuid sa oled ise kõik juba ära öelnud :)
  Ma ei ole küll väga tihe lugeja, kuid siiski üldjoontes kursis ning on olnud huvitav jälgida sinu arengut. Paljas Porgand seostubki mulle sellega, mida sa siin postituses kirja panid. Pigem oli just vahepeal Paljas Porgand kadunud. Oled julge, et seda kõike jagad, see on vajalik.
  Ah jaa, olles ise kunagi psoriaasi ja rosaatsea käes vaevelnud, tean ja olen kogenud samasid asju, mis sinagi. Üleöö puhast nahka mingite asjade lahenemisel, aktsepteerimisel. Sel aastal lisandus sinna veel sarnaseid kogemusi, mis tõestasid mulle veelkord – kõik füüsiline on mõjutatav ja muudetav. Seest väljapoole. Võta vaid vastu otsus ja vii end vastavale sagedusele. Oli fantastiline aasta. Ja vaatamaa kõigele ka sinul, kindel see! Soovin edu oma hinge tee leidmisel!

 12. Mir. ütleb:

  Kui lugejad ütlevad, et mõni sinu sõnavõtt või fotoseeria on liiga tibilik ja pealiskaudne, siis võibolla just sellepärast, et meie näeme, et oled võimeline enamaks ja vägisi tahaks, et sa ise ka seda näeksid. Kõik, mis siia postitusse kirjutasid oma välimuse obsessioonist, on ju varem siin kommenteerijate poolt ära öeldud, aga siis oli see jutt ainult “hate”. Nüüd oled lõpuks ise sinnamaani jõudnud ja ma ütlen siis “heiterina”, et väga hea meel on lõpuks seda näha!

  • Paljas Porgand ütleb:

   Ma ei nõustu. See on ikkagi peegeldus inimesest endast. Tavaliselt on ajendiks kadedus, et ise ei saa, ei suudeta või ei julgeta ning see projekteeritakse teisele negatiivse kommentaarina. Mul polnud välimuse obsessioon, ma nägin välja nagu iga teine neiu tänaval. Küll aga ei tundnud ma end kaunina täieliku tõelise minana. Kuna lugejateni lihtsalt jõudsid fotosessioonide pildid ja väga väike killuke sellest, milline ma tegelikult välja näen igapäevaselt, siis võis jääda mulje, et selline ma koguaeg olengi ;) Inimesed panevad sust tervikpildi kokku isegi siis, kui neil on üksik pusletükk, mistõttu tekivadki valearusaamad ning kujutluspildid.

 13. Irina ütleb:

  Merilin, arvan siiralt, et sa võiksid kõigele kiuste jätkata blogimisega. Lihtsalt ajaga tekib sinu jälgijate hulka neid inimesi rohkem, kes on n-ö sinu inimesed. Ja ma pean naeratus näol tunnistama, et sa ei olegi imeinimene :D, mõtlesin alati, et mina olen see ainus meigita krunn peas krõhvapäevade all kannataja :), aga tegelikult on ilus inimene see inimene, kes on õnnelik ja harmoonias iseendaga, olen sinuga täielikult nõus!

 14. Uudishimulik ütleb:

  Hei! :)
  “Muidu ükskõik missuguseid muutusi, me enda välimuses manifesteerime ja loome, sünnivad need puuduses mitte külluses.” kas kommenteeriksid seda lähemalt? Uurisin just hiljuti seda teemat erinevate asjade manifesteerimise kohta: ihaldatud asjad, ideaalne partner jne.. Mis allikatest ise oled lugenud/õppinud manifesteerimise kohta, kuidas suhtud sellese ja kas oled praktiseerinud või sinu vastuargumendid selle teema osas? :)

 15. E. ütleb:

  Kahjuks leidub endiselt väga palju inimesi, kes ütlevad teistele kehvasti ja üritavad oma ütlustega muuta teisi. Väga tubli oled,et oled suutnud jääda iseendaks. Lihtne öelda aga ära lase õelatel inimestel oma tuju rikkuda. Loevad ainult need inimesed, kes teavad sind ja aksepteerivad sind nii nagu sa oled. Ainult hea meel,et su kõrval on mees,kes suudab olla sulle toeks ja ei mõtle ainult iseendale.

  Ole tugev ja hoia pea püsti. Leia igas asjas midagi positiivset ja naudi elu täiel rinnal. 😊

 16. K ütleb:

  Inimesed on ikka nii õelad olnud :( Aga see kõik on sinu enesearengule meeletu kiirusega kaasa aidanud. Super on lugeda su tekste, kus on nii palju äratundmist.. Ma vist lihtsalt loen ja noogutan kaasa. Head mõtted, mis on suurepäraselt sõnadesse seatud. Minu arust on see nii vinge, kui inimene elab ühe elu jooksul nö mitu erinevat elu, sest see on nii rikastav ja arendav. Muutumine ja selle endale teadvustamine on kift ning kritiseerivad need, kes seda ei mõista või lihtsalt pole veel selleni jõudnud.
  Olen olnud sinu blogi lugeja pikka aega ja väga pisteliselt. Vahest loen postitus postituse järel, teinekord aga võin juba poole peal kinni panna, täpselt tunde järgi, kui miski ei huvita või ei kõneta, siis ei pea ju lugema. Lihtsalt vingumise ja kritiseerimise pärast lugemine oleks ju eelkõige enda kiusamine.

  Lugedes seda teistele meeldimise juttu, tuli mul mingi vana postituse alt meelde, kuidas keegi kirjutas (üdlse mitte pahaga), et võib-olla oled sa endaga pahuksis ja natuke liiga fake, püüad liiga palju teiste jaoks perfektne olla… Mäletan, et su vastus sellele oli pigem negatiivne ja üritasid seda ümber lükata….. tagantjärgi tundub, et selles kommentaaris oli pigem heatahtlik tähelepanu pööramine sulle, mida Sa tol hetkel lihtsalt näha ei tahtnud.

  Jälgin huviga sinu tegemist ja teejuht oled sa tõesti – Sinu kiire tempo, ausad ja siirad väljaütlemised, hästi sõnastatud kõnetavad teemad on ülimeeldiv lugemine :)

  2018 oli võrratu aasta, soovin Sulle ka vägevat ja üllatusterohket 2019, imeline Hing :)

 17. Anu ütleb:

  Olen samuti Su blogi pikalt jälginud, aga viimasel ajal pigem pisteliselt ja väga lihtsalt põhjusel, mille isegi siinses postituses välja tõid – sa üritad olla perfektne, igal viisil ideaalne, ilma vigadeta. Ja ma ei suuda sellega enam samastuda.. Ma ei ole enam näinud Sinu taga inimest ja naist nagu enamus Su lugejad, vaid Sa segunesid nende tuhandete ja tuhandete insta chikkidega. Ma tahaksin, et oleksid jälle raw, otsekohene, räägiksid asjadest, mis kõigile naistele korda lähevad – ja seda kõike läbi sinu silmade, tunnete ja mõtete. Ja et iga teine postitus ei ole reklaam..

 18. Hedi ütleb:

  Sellega ongi jah, et isegi kui ratsionaalselt mõeldes miski nii elementaarne tundub, siis tõeliselt saab see osaks meist alles südamega tundes. Siis on päris värk. Aga seda tuleb ka harjutada ning areng ei pruugi olla lineaarne.
  (Näiteks see sama meigita trenni minek – loogika ütleb muidugi, et pole nahale hea ja keda ikka huvitab, aga kui südames nii ei tunne, siis ei aita ükski argument ja jääbki häirima)

  Südamega mõtlemine ja elamine eeldab aga tohutut julgust, sest võib ka üsna haavatavaks muuta. Seetõttu on väga oluline õppida asju aktsepteerima nii nagu on. See aga ei tähenda, et ei seisaks enda eest – lihtsalt ei lase ennast emotsionaalselt kurnata. Kui see nipp käes, siis hakkad kriitikat ka hoopis teise nurga alt nägema. Sul kui avalikult blogijal sellega muidugi keerulisem. Aga igaüks saab õppetunnid enda mõõdu järgi 😉

  Nii et… julgust ja tarkust südamesse 🤗

 19. Diana ütleb:

  Tore lugeda nii siirast postitust. Teilt võiks tulla rohkem videosid, nii vahetud olete kahekesi :) sinu kirjutised on väga äbi mõeldud alati ja perfektsuseni lihvitud, mis iseenesest pole ju üldse halb. Aga videopildis tuleb rohkem su tõeline olemus välja ja see on nii armas ja tore, tahaks teid koos just niimoodi rohkem vaadata. Edu teile teie ettevõtmistes.

 20. R ütleb:

  Olen Su blogi lugenud selle algusest saati ja tahtnud nii mõnegi postituse alla jätta kommentaari, et oled üks igati vinge ja inspireeriv naine. Aga miskipärast on see alati katki jäänud, sest pole leidnud õigeid sõnu… Aga sel korral mitte. Usun siiralt, et oled oma seniste postitustega olnud teerajajaks ja suunanäitajaks paljudele. Kuid seda iseenda õnne ning rahulolu arvelt. Mul on tõesti hea meel, et oled leidnud tee iseendani, ümbritsenud end hoolivate inimestega ja oled jätkuvalt meie vastu nii aus, kui parasjagu oskad olla. :) Ilusale hingele pai!

 21. Piret K. ütleb:

  Südamlik ja armas postitus. Mul nii hea meel lugeda ja näha, kui palju võib üks noor inimene aastaga areneda. Jaksu sulle edaspidiseks ja pea ikka selles karmis meediamaailmas vastu. Armastust ja soojust!

 22. Triinu ütleb:

  Viimaks ometi👏 Ma pole eriline fänn vms, lihtsalt vahepeal loen. Olen alati lugenud ja mõelnud, et soovid, et naised armastaks ja hindaks ennast, et tahad näidata ennast “tõelisena” jne. Samas kõik su pildid on filtritega, sa ei söö kunagi “valet” toitu, õppisid armastama ennast, pole sul tselluliiti ega midagi. Nüüd lõpuks tuli ära, et oi sa oled täitsa tavaline naine. Nii ei motiveerita naisi. Õigeid naisi motiveerivad need, kes näitavad ka ennast meigita, keha ilma filtriteta jne, et nad pole ka täiuslikud. Väga positiivne oli lõpuks seda lugeda, mitte sellepärast, et kellelgi on raske või valus, vaid see on ilus tõde ja see paneb inimesi sind lugema ja austama. Kauneid pühi!

  • Paljas Porgand ütleb:

   Olen alati rääkinud oma nahaprobleemidest ning et minul ka natuke tselluliiti ja venitusarme. Olen ka rääkinud kui olen kaalust juurde võtnud, pole motivatsiooni treenida vms. Selles mõttes pole end kunagi presenteerinud perfektsena. Küll aga tõesti valisin pilte hoolega jms. Uskusin, et ma pole piisavalt hea nii nagu olen.

 23. J ütleb:

  Haahaaahaaaa, see video oli lihtsalt niiiiiii hea. Ja no worries, sa ei ole oma naeruga üksi. Me oma nelja sõbrannaga oleme nagu kajakad 😂 ühe mees isegi ütles kord, et me oleme raudselt oma naeru pärast sõbrannad, üks on hullem kui teine 😁

 24. Anneli ütleb:

  Olen aus, ma ei lugenud su postitust 100% läbi, ütleme, lasin silmadega üle.
  Tänapäeva enamus inimesi on kibestunud, kadedad, pole leidnud ennast. Mõnel on kartus olla mina ise. Et siin ilmas kuidagi läbi lüüa ja ennast mitte vigastada, tuleb paks nahk peale kasvatada. Enda vastu ausaks jääda. Peamine kõige selle juures on, et oleks koht, kus saaks olla mina ise- nt kodus, kallima juures jne. Kõik muu on teisejärguline.
  Jõulud ja kingitused- jagan 100% sinu seisukohta!
  Raamatute suhtes- mul on kõik 4 osa olemas ja ma pole vegan!!!
  Laserepilation- tean, mida tunned- sama asi, kuid salongi pole veel külastanud. Pean ennast ise kokku võtma ja endale aega leidma.
  Lõpetuseks- häid jõule ja ära lase ennast neil mõjutada :)

 25. Tessi ütleb:

  Ära kuula “meid”, ole nagu oled.

 26. D ütleb:

  Eestlase lemmiktoit on teine eestlane ja meie maalt ei kao vist kunagi ära õelus ja kadedus, tuleb vaid ise selllele oma uks sulgeda. Minu jaoks oled sa tohutu inspiratsioon ja üks meeletult armas olevus! ❤️

 27. Enelin ütleb:

  Ma nägin sind öösel unes. Väga veidralt reaalne uni oli. Aga hinged pididki rändama öösel. Nägin sind paar nädalat tagasi lõunakas raamatut tutvustamas, mõtlesin, et tulen ütlen tere, aga siis avastasin, et näen kohutav välja ja tormasin edasi. Aga tohutult tubli oled ja kauneid jõule! 😊

 28. Piret ütleb:

  Ma ei ole suur blogi lugeja, aga sinu blogist leidsin kuuaega tagasi need raamatud, mida praegu enese leidmiseks loen. Kuigi olin sinu blogist varem teadlik, leidsin selle enda jaoks juhuslikult Instagrami kaudu ja mulle sobival hetkel. Nimelt on mulgi raske end taas leida ja otsin moodust, mis mind järgimiste sammudeni viiks, et ma südame hääle (taas) üles leiaks. Ma ei tea, kas need raamatud mind edasi viivad, aga proovima pean, sest nii nagu hetkel oma elu näen, ei saa nii jätkuda.
  See on tõesti kurb, kuidas kaasmaalased tihti oma arvamust välja elavad ja enamik ei vaevu asjast arugi saama ning nende kommentaaridel pole mingit sisu. Olen seda isegi piisavalt elus kogenud, sest olen palju klienditeenindajana töötanud ja puutun piisavalt kokku selliste olukordega, kus tahetakse kuningatena tunda, aga ei suuda ise vastavalt käituda.
  Ma loodan, et sa siiski jätkas blogimise kõigi negatiivsete kommentaaride kiuste, sest sinu postitusi on hea lugeda, on sisukad ja pakuvad mõtlemisainet. Usalda oma sisemist häält ja jätka samas vaimus. Häid jõule

 29. Geit ütleb:

  Annetuse soovitus Eesti Loonakaitse Selts 😺
  http://www.loomakaitse.ee , FB: Eesti Loomakaitse Selts

 30. :) ütleb:

  Nii hea meel, et oled suurest pingest vabanenud. Ära muretse jälgijate pärast: kui muudad oma blogistiili, siis vahetuvad jälgijad uute vastu. Ja muud ei juhtugi :) Arusaadav, et see on su elatusallikas, aga sa ei pea jälgijate jaoks elama. Ela ikka südame järgi, kõik muu vajub ise paika.

 31. Kirsika ütleb:

  Mina pakun, et kogutud rahasumma võiksid siiski loomadele annetada. Leian, et just loomakesed on need, keda on unarusse jäätud. Soovin, et ka nende südametesse saabuks jõulurõõmu ja soojust!

 32. Chilllax ütleb:

  Minu meelest sa lihtsalt paned täiega üle. Kujutad ette, et kõigi jälgijate jaoks on max oluline, et sa teeksid trenni ja toituksid 100% korralikult, näeksid ideaalne välja jne. Vaevalt kellegi elu sellepärast kannatab, kui sa need asjad tegemata jätad. Vaevalt keegi lihtsalt sellepärast treenib ja toitub ka perfektselt, kui näeb sind seda tegemas. Miks see peaks üldse kedagi mõjutama, mida sina teed või tegemata jätad? Võib üsna kindel olla, et sa ei ole NII oluline nende jälgijate elus, et nad tunneks vajadust sind igal sammul jäljendada ja raudselt mõistaks hukka, kui sa joonelt kõrvale kaldud. Veelgi ajuvabam oleks eeldada, et sa ei tohi teatud emotsioone tunda ega rivist väljas olla. For real arvad seda, et sinult igas aspektis perfektsust oodatakse ja üldse MIDAGI oodatakse? Mul on tõsiselt kahju sinust seljuhul.
  Su blogi on üsna väljasurnud, põhiliselt toodete reklaam. Üleüldiselt tuleb harva postitusi. “Päris” tööd pole möelnud tegema hakata? Mis siis saab, kui inimesed kolivad uuesti Instagramist või üldse nutimaailmast välja ja hakkavad oma elu elama? Kes siis sulle leiva lauale toob?
  Sa räägid enesearmastusest, aga muutsid isegi kirurgiliselt omaenda keha. Selle kõrval on mingid pikendused vm kunstvidinad tühiasi.
  Sa nimetad end teejuhiks ja õpetajaks, aga kaugel sa sellel teekonnal üldse ise oled? See üks postitus ei tee sind mingiks õpetlaseks, kui sul endal veel väga pikk maa minna.
  Kirjutasin meelega provotseerivalt ja ülepakutult. Ausalt öeldes olen ma sinust palju noorem ja ei tea elust mitte s*ttagi. Samas isegi mina saan aru, kui räigelt sa üle mõtled ja pingutad ja sellega lihtsalt oma elu raskeks teed ja siis, ülla-ülla, toimub mingi collapse. Btw, mul pole tegelikult mitte midagi sinu vastu ja jälgin sp, et sa oled huvitav ja vahel intrigeeriv.

  • Paljas Porgand ütleb:

   Kui endaga vastuolus see kommentaar on. Soovin sulle soojust ja armastust nii teiste kui iseenda vastu :)

  • Kadi ütleb:

   Väga vastuoluline ja madala energiaga jutt, milleks üldse oma energiat sellise pika kirja peale raisata, kui läbiv kriitika mõtetes mõlgub? Kas poleks mitte targem endasse vaadata ja küsida, et miks ja mis põhjusel torgib, sest kogu seda arutelu lugedes tundub küll, et hinge ennast valdavad madala sageduse emotsioonid ja olematu eneseväärtustamine.

 33. Kadri ütleb:

  Väga ägeda video pani Roomet kokku, nii et minu kiidusõnad tema poole!
  Küll aga jäi videost silma, et Roomet on veel üsna noor vaimselt. Eriti paistis see välja, kui hoolimatult ta sinu kodusse suhtus. Ma kardan, et mingi hetk võib see saada üheks tugevaks proovikiviks teie suhtes. Loodan, et saate sellest siiski üle. Iga naine vajab enda kõrvale meest, mitte poisikest :)

  • Paljas Porgand ütleb:

   Oi. Vaimselt pole ta üldse noor ;) Ta on rohkem mees kui paljud, kes püüavad seda väga olla. :) ära tee videost järeldusi, seda vaata milline plikatirts ma seal isegi olen. Kui me lollitame, siis olemegi sellised :)

 34. Annika ütleb:

  Tunnistan ausalt, et ma pole päris püsiv Sinu blogi külastaja, kuid aeg-ajalt satun ikka siia, sest Sul on siin nii kihvtilt (ütlen seda keeleteadlasena) kirjutatud teemadest, mis on minu eluski aktuaalsed.
  Samuti pole ma eriline kommenteerija, kuid see postitus jäi kuidagi hinge kriipima.
  Mul on nii kahju kuulda ja lugeda, et pead toime tulema teiste inimeste õelusega. Nii kurb, et teised miskipärast halba tahavad öelda või soovida. Ja, pagan, mõnikord see ju mõjub nii valusalt.
  Imetlen Sind! Sa oled ligi 10 aastat minust noorem ja saad selliseid raskeid õppetunde ning oled nii varakult nii tugev ja küps naine. Veel enam, Sa teed seda, mida armastad ning oled selles andekas ning edukas.
  Tahan Sulle soovida Sinu eluteele palju positiivset energiat, edu, tarkust ning tugevust. (Ja tundub, et Su kõrval on praegu inimene, kes seda kõike Sinu ellu toob. Soovin ka teile rohkelt ilusaid hetki.)
  Kauneid pühi, Merilin. :)

 35. B ütleb:

  Sa oled nii imeline ja inspireeriv.
  Olen enesearmastusest hetkel väga kaugel ning lootust kaotamas, kuid see postitus andis indu juurde, et isegi sinusugustel tohutult ilusatel inimestel on vahepeal keerulisemaid perioode.
  Sa oled vapustav just sellise “alasti” naisena, kus räägid ausalt ja otse, muidugi negatiivsus teeb siinkohal ka rohkem liiga, aga sellisena meeldid sa mulle eriti väga, kui sa oledki aus ja näitad, et sa oled tavaline inimene, keda võib ka Hessist leida.
  Also, lootsin, et tuleb uudis sinu ja Roometi beebi kohta, sest maailm vajab seda! Te olete mõlemad mega lahedad ja meeldite mulle väga!

 36. Sandra ütleb:

  Oh kuidas mulle see postitus meeldis! Siit tõesti õhkas positiivsust ja “mina” armastust! Loen alati huviga su postitusi ja jälgin kõike instagramis. Vahva, et oled leidnud omale sellise eluarmastuse, kes sind toetab ja on aidanud sul end rohkem armastama õppida. Akne ravimise lugu on tõesti huvitav. Ma ise pole kunagi mõtelnud, et enda hinge mured võivad sedasi väliste probleemidena kajastuda. Aga leian, et sul on õigus!
  Soovin sulle kena aasta lõppu ning eriti ägedat uut aastat! Ootan põnevusega, mida sa meiega uuel aastal jagad :) :)

 37. Liina ütleb:

  Sa oled lihtsalt imeline! Mida aeg edasi, seda rohkem tunnen, kui siiras ja ehe Sa oled. Kindlasti Sinu kaasabiga olen suutnud astuda sammud, et end armastada ja väärtustada siin ja praegu (mitte, siis kui olen mingis “ideaalkaalus”, nagu ma alates 11 aastasest saadik arvanud olen..). Paraku on nii, et head mõtted ja kommentaarid sagedasti võibolla kommentaaridesse ei jõua ning need, kel õelus südames ja kibestumine, on leidnud lihtsalt enda jaoks kommentaariumis koha, kus enda isiklikku valu ja viha välja elada, välja elada asjasse mitte üldse puutuva inimese peale. Tahaksin siinkohal öelda, et vaata neist negatiivsustest mööda (tõenäoliselt need inimesed on lihtsalt ise väga-väga katki), kuid tean, kui raske seda teha on ning mõnikord kõik see halb poeb lihtsalt rohkem nahavahele. Aga Sa oled äge ja teed head ja õiget asja! Kui vähegi soovi ja tahtmist, siis anna aga tuld ja jätka! :)

 38. Kristina ütleb:

  Appikene!!! Teie videod on lihtsalt kuld. Naersin nii, et pisarad jooksid, aitäh. :D Tehke veel!!!!!!
  Aga postituse sisu kohta… mul on kahju, et sa seda kõike tundma pead aga nagu öeldakse, haters gonna hate, vahet pole, mida sa teed või ei tee. Olen päriselus käinud üritustel, kus sa esinenud oled ja mõned korrad isegi julgenud tere tulla ütlema – sa oled lihtsalt nii ilus inimene! Nii väljast kui seest. Ära lase negatiivsusel enda sisse pesa teha ja hoia pea püsti, printsess, muidu kukub kroon maha!
  Soovin teile rahulikku jõuluaega ja mõnusat aasta lõppu! :)

 39. Mevelis ütleb:

  Kurb, et olid end kaotanud kõikide teisete soovide virr-varri. Kuid ääretult hea on lugeda, et vähehaaval leiand end. Mulle meeldib Roometi lihtsalt olemine ja tegemine nii nagu parasjagu pähe tuleb, hetkest ja sponaansusest läbituna, muretsemata võõraste arvamusest. Loodan väga, et sa oma blogi jätkad. Sest ka minul, 45 aastasel naisel, on sind lugedes, hea olla noor. Musid põue!

 40. Oksana ütleb:

  Mu lemmik postitus selles blogis. Ja see video!!!! 😍 Te olete nii lahedad ja armsad

 41. Rapuntsel ütleb:

  Kindlalt KÕIGE parem postitus Su blogis üldse!
  Max lahe!
  2018 on tõesti olnud suur muutuste aasta.
  Palun tõesti ava end ka lugejatele päris Sinana.
  Kõike kõige paremat! :)

 42. T ütleb:

  Olles kunagi sinuga tutvunud eelkõige ärilistel eesmärkidel, jäin su blogi lugema ja toimetusi jälgima püsivamalt. Huvitav on näha, kuidas oskad kohati väga lihtsaid ja tegelikult iseenesestmõistetavaid asju, kirjutada nii, et tavalisele inimesele jõuabki kohale, et ‘ohoo, aga tegelikult ju nii ongi’, parim näide siin sinu akne ja sellega võitlus ja seos enesearmastuse ja vaimse poolega..
  Teine pool, veganite häiriv vaatenurk, on selline, mille vastu ei saagi lõputult sõdida. Ükskõik mida teha, kindlasti see häirib neid ja leiavad põhjuse , miks see kõik amoraalne, kole või vale on. See on nagu õpetada moslemile, et on olemas ka elu ilma koraanita. Lõputu tuuleveskitega võitlus, mis tegelikult kuhugi ei vii.

 43. Kersti ütleb:

  Appi, kui ilusad inimesed Te olete. Ma pole kunagi Sinu tegemisi otseselt jälginud ja puht juhuslikult sattusin seda postitust lugema. Olles video just lõpetanud, olen ma päris sõnatu. Ma imetlen Sinu julgust ja ausust ning Te olete lihtsalt nii ilus paar. Ma naersin koos Teiega ja elasin iga sekund Teile kaasa. Sinu naer on kõige lahedam naer, mida ma kunagi kuulnud olen ja see ongi äge. Soovin Teile pikka koosolemist ja palju rõõmu. Sa särad ja see paistab kaugele välja! :)

 44. Eliise ütleb:

  Suured tänud näitamaks, et me otsime ennast pidevalt, vahel leides ja siis jälle kaotades, aga me oleme jätkuvalt meie ise. Ning sa näitad kui oluline on terviklik elustiil, mille alused on tervislikul elustiilil. Palju edu ja õnne, ning ootan juba sinu ja Roometi seiklusi Itaalias. Ilusat jõuluaega!

 45. Liisi ütleb:

  Olen Su blogi jälginud päris mitu aastat, kord tihedamalt, kord harvemalt. Nii umbes viimane aasta (isegi rohkem) on miski mind jälgides/lugedes häirinud, aga pole arusaanud, mis täpsemalt. Arvan, et sain nüüd aru, et põhjus ongi see, millest Sa just kirjutasid. Kohati oled sa nii nn sina ise ja siis jälle teisel hetkel selline nagu teised tahavad, et Sina oleksid ja see tekitabki vb minus, kui lugejas segadust. Avaliku elu tegelasena kujutan ette, et võib tõesti olla väga raske jääda iseendaks (seda ei oska enamus nn tavainimesigi). Aga igal juhul on tore kuulda sinu mõtetest ja edaspidi näha rohkem päris sind. 😇

 46. Kertu ütleb:

  Nii siiras postitus. Hea meel lugeda seda. Ma pean tunnistama, et ma igatsesin mõnda sellist postitust, kus igapäeva elust ka pajatad. Seepärast mulle meeldivadki sinu ja Roometi vlogid ja sinu insta storyd, et need annavad minu jaoks Paljale Porgandile nö inimlikumad mõõtmed. Just selle, et ei ole kõik perfektne, vaid on noor särav ja rõõmsameelne neiu kõige selle taga, kes vahel on armsalt koba ja armastab südamest naerda. Nende nö reklaampostitustega on nii, et sealt seda igapäevast Porgandit paistab vähem. Samas minu jaoks on needki vahel väga huvitav lugemine, kui teema endale oluline. Ja kui ei ole oluline, siis libistan silmadega üle kiirelt ja jään lihtsalt järgmist postitust ootama. Ei virise nendegi üle, sest kellegi teise jaoks on minu jaoks mitte huvitavad teemad kindlasti jällegi põnevad.
  Ja blogimise osas üleüldse….ära muretse liiga palju! Alati on neid kellele ei meeldi, alati on neid kellele osa väga meeldib aga teine osa üldse mitte… Ma muidugi ei kujuta ette seda sõimu, mis kuulsusega paratamatult kaasneb, kuid ära lase sellel end mõjutada. Tee seda, mida päriselt armastad. Kui blogi end ammendab ja ikkagi tekib soov see sulgeda, siis võibolla on see märk, et ees ootab midagi muud uut ja huvitavat. Võibolla saab blogijast Paljas Porgand hoopis keegi muu?

  Hästi laialivalguv kommentaar, aga tahtsin lihtsalt mõne toetava sõna öelda, kuna tavaliselt ma kommenteerimiseni ei jõua… Lõpetuseks veel, et kuigi meigitud Porgand on vau kui kaunis, siis ka niisama Merilin on minu jaoks alati olnud täpselt seda sama või isegi enamatki (nii palju või vähe kui ma teda alates austraaliast läbi blogide, vlogide ja insta näinud olen). Vapper on tänapäeval näidata end ilma maskita. Veel vapram on tõdeda et midagi on katki ja enesearengu ning -armastuse poole püüelda. Väga tubli oled ja edu sellel teekonnal!

  Hästi ammune lugeja

 47. Mari ütleb:

  Mul on heameel nâha, millise arengu sa viimasel ajal läbi teinud oled. Tundub, et Roomet ei tulnud ilma põhjuseta su ellu ;) Soovin kõike paremat edaspidiseks! Loodan, et kohtan ka ise lôpuks sellist meest, kes minus vaid head näeb ja mind kõiges toetab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga