Pakkisin kotid ja tegin minekut!

von-baer-graveering-initsiaalid-valentinipäev-kaarditasku-kingitus-reis-kott-lanzarote-merilin-taimre-paljas-porgand

“Ma ei oska enam vanaviisi. Ma ei tea veel uutmoodi. Ma olen justkui kahe “minapildi” vahel lõksus, nii üksi, nii õnnetu ja ma ei tea enam, mis edasi. Kõik ümbritsev tundub ühtäkki nii mõttetu, tühine ning ma tahaks lihtsalt silmad sulgeda… ja saada eemale kõigest”

 

Kas depressioon või taassünd?

Selliste mõtete käest leidsin ma end üks õhtu. Need olid üksikud mõttelõngad, mis olid kuude jooksul hakanud kerima ja kerima, lõpetades puhta ootamatult puntras lõngakerana mu peas. Ei suutnud ma seda enam lahti harutada, iga lõng viis aina sügavamale musta auku ja mul oli reaalselt tunne: “Ma ei taha enam. Ma ei taha enam siin maailmas olla. See on tühi, vihane, pime. Tahaksin hoopis olla kõrgemal, oma Kõrgema Mina seisundis ja vaadata kõike toimuvat kaugelt pealt. Tahaksin olla koguaeg õndsuses, kerguses ja armastuses. Tahaksin olla vaid üksi oma valgusenergias. Tahaksin saada eemale kohustustest, valust, teadmatusest, pingetest.”

Kuid üksinda see aeg ma end jätta ei tohtinud, sest vajasin kõige enam enda kõrvale hinge, kes mõistaks, mida läbi elan. Kuid neid hingi oli rohkem… oluliselt rohkem! Jagasin teiega oma madalpunkti Instagram Live’is. Mitte soovist saada kaastunnet, vaid aususest. Elu ei ole lill meie kellegi jaoks – oled sa sotsiaalmeediamõjutaja, kuulsus või kes iganes. Me küll maalime oma elu telefoniekraanidel selliseks nagu ise soovime, kuid ärge mitte kunagi unustage – see kõik on enamasti näitemäng. Inimelu on loodud kord võnkuma üles-alla, kui sa just alati zen Buddha munk ei ole.

Paljud teist tundsid end ära minu lühikeses südamepuistamise kõnes. Teised arvasid, et tegemist on depressiooniga. Ise olen mõistnud tänaseks, et ma läbisin taassünni. Olen juba pool aastat Roometi käevangus kasvanud ja õppinud. Õppinud tundma iseennast. Olen lasknud lahti kõigest, mis on minule justkui kaasa pandud teiste poolt, kuid mida ma omaks ei tunnista. Olen vabastanud end koormast ja minapildist, mis ei teeni mu Tõelist Mina. Nii kadus mul ka suur keha-, ilu- ja mateeriakultus. Hakkasin üldse tundma, et ma olen justkui ammendanud iseennast. Ma vajan midagi uut oma ellu! Ma suudan enamat!

von-baer-graveering-initsiaalid-valentinipäev-kaarditasku-kingitus-reis-kott-lanzarote-merilin-taimre-paljas-porgand

Kõige sügavamas madalpunktis, kui nuttu ei saanud pidama ja pimedus lihtsalt neelas mind endasse, ruttas Roomet mulle appi. Ta lihtsalt hoidis mind ja valas mind armastusega üle, ütlemata sõnagi. Ma tundsin end hoituna ja lasin pisaratel voolata. Kui ärevushoog oli vaibunud, siis me pidasime lühikese, aga olulise dialoogi:

Roomet: “Mis teeb sind õnnelikuks?”
Mina: “Reisimine, kokkamine, sina.”
Roomet: “Mida sa teeksid kohe, kui sul puuduksid igasugused piirangud?”
Mina: “Lendaksin sinuga koos siit kohe minema! Tahaksin ka oma kohvikut, millest olen alati unistanud. Ma ei jaksa enam raamatuid kirjutada, ainult blogida ja sotsiaalmeediat teha. See kõik on end ammendanud minu jaoks.”
Roomet: “Ja mis sind takistab tegemast, mida soovid?”
Mina: “Mitte miski. Ainult mina ise.”

Ja sama kiirelt valisin välja puhkusereisi nädalaks Lanzarotele, millest võite kuulda ja näha kõike juba varsti! See kord võtsime ette mitte pöörase seisklusreisi, vaid reaalse puhkusereisi, kus kavatsemegi visata varbad liiva ja lihtsalt olla, nautida ja täiel rinnal puhata. Eile saabusime ja 9. veebruaril oleme juba tagasi, loodetavasti jumekamad kui Tallinna sollitšikid.

von-baer-graveering-initsiaalid-valentinipäev-kaarditasku-kingitus-reis-kott-lanzarote-merilin-taimre-paljas-porgand

See on esimene reis, mille jaoks ma ei võtnud isegi kohvrit kaasa. Kõik eluks vajaliku mahutas ära mu uus Von Baer nahast reisikott, millele lasin peale graveerida “Collect moments not things” ehk emakeeli “Kogu hetki, mitte asju”. See on mul teine kott, millel südantsoojendav sõnum, sest no teeb tuju heaks! Ükskõik, kas lähen sellega trenni, nädalavahetuseks maale, lihtsalt linna peale või reisile – see kott sobib absoluutselt igaks puhuks.

von-baer-graveering-initsiaalid-valentinipäev-kaarditasku-kingitus-reis-kott-lanzarote-merilin-taimre-paljas-porgand

 

Parim valentinipäevakingitus talle

Et mitte Roometit kuivale jätta, siis tegin talle juba varakult ära valentinipäeva kingituse. Ma küll ei usu, et rõõmu valmistamine peaks toimuma materiaalsel kujul, kuid antud juhul ma teadsin, et kui Roomet üldse midagi vajab, siis on see korralik, maskuliinne, kvaliteetne nahast püksirihm. Seni polnud me ei üheskoos ega mina üksi talle sobilikku leidnud. Nagu Roomile kohane, peab see olema full black ilma igasuguste logode, läike ja märgistusteta. Lõpuks leidsin ma sobiliku Von Baeri esinduskauplusest (Rotermanni 7).

von-baer-graveering-initsiaalid-valentinipäev-kaarditasku-kingitus-reis-kott-lanzarote-merilin-taimre-paljas-porgand

Sealne oli küll hõbedase pandlaga, aga oldi nii sõbralik, et tuldi vastu ja telliti talle spetsiaalne matt must pannal. Nüüd peakski see neil ka poes sees olema! Vööle lasin ma graveerida Roometile midagi erilist – Mr. Poom. Et mees kannaks oma uut uhket vööd oma nime vääriliselt, hehe! Kuna Roomet on väga tagasihoidlik välimuse osas, siis otsustasin teksti justnimelt graveerida, mis jätab mustale tumehalli tulemuse ehk mitte nii silmapaistva. Kes soovib eristuvamat teksti, siis tasub mustale pigem pressida, mille tulemus jääb musta peal kontrastsem.

von-baer-graveering-initsiaalid-valentinipäev-kaarditasku-kingitus-reis-kott-lanzarote-merilin-taimre-paljas-porgand

Samal ajal, kui kohapeal otsiti musta pannalt, piilusin poes veel ringi ja silma hakkas kohe teine Roometi suur soov – oma kulunud ja liigagi pisike rahatasku vahetada vähe suurema, uuema ja kvaliteetsema vastu. Ja seal need siis ilutsesid – rahakotid ja -taskud. Võtsin talle ühe musta klapiga rahatasku, et lisaks kaartidele ka sularaha saaks kaasas kanda. Nii pole tal enam võimalik jootraha jätmisest kõrvale hiilida, haha! Sinnagi jätsin ma maha erilise jälje. Lasin graveerida välisküljele “Can a woman make you a millionaire?” ja siseküljele “Yes, if you’re a billionaire“. Nali, mille Roomet mulle kord saatis. Päris geniaalne, või mis? Kallike naeris küll, kui kingituse kätte sai! Mees üliõnnelik, olen ka mina enam kui õnnelik.

von-baer-graveering-initsiaalid-valentinipäev-kaarditasku-kingitus-reis-kott-lanzarote-merilin-taimre-paljas-porgand

Kes soovib ka oma kallimat väga isikupärase ning kasuliku kingitusega õnnistada, siis graveerida/initsiaale pressida võib sisuliselt kõikidele Von Baeri toodetele ja vajaduse korral pakutakse kohapeal välja ka disain. Siit leiad erinevaid ideid, kust inspiratsiooni koguda: https://vonbaer.ee/lasergraveerimine-nahale/

von-baer-graveering-initsiaalid-valentinipäev-kaarditasku-kingitus-reis-kott-lanzarote-merilin-taimre-paljas-porgand

Seekord mul teile sooduskoodi pakkuda pole, sest vältides edasimüüjaid, müüb Von Baer kõiki tooteid ainult otse, et pakkuda kohe parimat võimalikku hinda. Kauplus müüb tooteid ülemäärase juurdehindluseta ning hoiab hinnad alati ühtlasena, mistõttu soodusmüüke nad ei korralda. KÜLL AGA on käimas Facebookis auhinnamäng, kus loosin välja 2 meeste või naiste valentinipäeva stiilis graveeringuga aksessuaari (rahakott või püksirihm), mis pakitakse kenasti lindiga karpi ja kinkekotti ära!

von-baer-graveering-initsiaalid-valentinipäev-kaarditasku-kingitus-reis-kott-lanzarote-merilin-taimre-paljas-porgand

PS. Von Baeri toodete valmistamisel kasutatud nahk on pärit Itaaliast. Uurisin kohe järele, kas tegemist on nahatööstuse jaoks kasvatatud loomadega, mida ma üldse ei poolda. Minu ja keskkonna õnneks on tegemist lihaveiste nahaga, keda kasvatatakse liha saamiseks. See tähendab, et tegemist on lihatööstuse kõrvaltootena, mis kasutust leidmata jäätmeteks satuks.

27 Kommentaari

 1. […] minema, siis tean, et reisimine on mu vaimsele tervisele tõeline reset (loe lähemalt SIIT!). Kui nüüd sinna veel raha ka lisada. Just nimelt see tasuta raha, mille nimel ei pea vaeva […]

 2. […] on palju põnevam! Oleme rääkinud kakast, seksist, naise tupest, päevadest, nahahaigustest, depressioonist, toitumishäiretest, meestest. Aga räägime siis pornost ja masturbeerimisest […]

 3. Mariake ütleb:

  Need esimesed lõigud su postituses… ma täiesti mõistan sind! Appike, mul endal oli ka veel hiljuti midagi sarnast ja mis kõige hullem: ma ise ei mõistnud seda. Õnneks teine pool oli seekord targem ja astus vahele. Esimene samm oli kõigest eemale saada, nii et olin nutivaba terve nädala ja teine samm oli keha ja vaimu lõõgastamine. Viis mind veidikeseks spaasse vedelem. Ma pean ütlema, et kui ma esimest korda näppude vahel tema plaani nägin, siis see ehmatas. Aga tegelikkuses vajame me kõik aegajalt puhkust ja rahu nii hingele kui kehale. Ja kui alati ise seda ei taipa, on hea kui seda partner teeb. Seega, minu soovitus kõigile- kui märkate, et keegi on üleliia stressis või tundub veidike off, siis astuge see samm tema heaolu suunas. Spaa töötas väga hästi, aga usun et mistahes eemaldumine ja rahulik olemine teevad ainult head :)

 4. Liina ütleb:

  Tere!
  Huvitav, et postitus algas eriti diibilt. Rääkisid kõrgema mina leidmisest, avanemisest ja sellest, kuidas kõigel materiaalsel ja (välisel?) ilul pole üldse tähtsust, olid madalpunktis, kus nutt ei paistnudki lakkavat…. Ning siis tõmbad kolinal sellele kõigele vee peale mingi kotireklaamiga?? Really?! Kui nii hädasti pead reklaami tegema, siis vähemalt oleks võinud teha sellest eraldi postituse, kus ülistad neid kotte ja vöösid. See post on ikka totaalne ämber ja kui lugema hakates õhkas see sügavusest ja värskusest, siis peale teise poole lugemist õhkus sealt vaid hunnik võltsi ja labast reklaami.

  • Paljas Porgand ütleb:

   Huvitav, et asju nii teistpidi näed. Kingiideest kirjutamine oli mul plaanis nii või naa. Kuna ma tellisin sealt endale reisikoti, kuhu peale lasin teha minu jaoks väga inspireeriva logo ja selle kotiga ka reisile läksin, siis vajas mu reisileminek ka sissejuhatust ja rääkisin teile seepärast sissejuhatuseks ausalt ära, mis seisus olen ja miks ma eemale pean saama. Mitte vastupidi, et tulin blogisse halama ja viskan reklaami otsa. Enne sai sponsoreeritud postitus ja jagasin teiega etteotsa ka väikest osa endast, mis mul hetkel peas toimumas. Aitäh selle emotsionaalse purske eest.

 5. ann ütleb:

  Tean seda tunnet :/ Mul sama lugu 2a lapse kõrvalt ,tahaks kõigele käega lüüa,mured,takistused ja läbipõlemis tunne peal :( Ei oska enam miskit tehagi, sa võiks vb rohkem kirjutada depresioonist,stressist ntex :)
  Aga kallid ja paid sulle, sa nii vapper ja tubli 💞

 6. Miii ütleb:

  Kas sa pole plaaninud reklaampostitusi vastavalt loo alguses ära märgistada? Hea oleks loo alguses teada, kas tegemist promotekstiga või mitte ning selle põhjal ka otsustada, kas teema pakub lugemiseks huvi.
  Hetkel tundub nagu kerge pettusena, kui esimesed lõigud on Su enda isiklikust sisemaailmast ja siis kavalalt keerab reklaamiks ära.
  Või oled pigem suuna valinud,, et tegemist ongi sisuturundust tootva blogiga? Mis iseenesest on ka fine, aga siis võiks see olla kusagile ära märgitud.

  • Paljas Porgand ütleb:

   Hei, siin on mõlemat. Nii sisuturundust kui ka isiklikku elu. Aga sisuturunduslik osa on ka seotud vaid mu endaga. Ehk siis asjad, mida tõepoolest vajan, kasutan, mida pooldan, enda jaoks avastan jne. Aga ma püüan midagi välja mõelda selles osas :) Aitäh!

 7. Kelluke ütleb:

  Tundsin end sinu loos ära..oii kui kaua ma tunnen,et ei jaksa selles maailmas niimoodi jätkata,,et Miks ometi. Mulle meeldis see dialoog.. polegi takistust peale iseenda. Kõik on võimalik !
  Jõudu ja jaksu edaspidiseks.

 8. Riza ütleb:

  Kas see madalseis oli suuresti tingitud negatiivsest tagasisidest reisisaatele? Mil viisil need kommentaarid sind mõjutasid?

  • Paljas Porgand ütleb:

   Mkmm, absoluutselt mitte. Ma pole ühtegi kommentaari lugenud :D Igaühel on oma arvamus. I know who I am & I don’t need others to judge me. Pigem just minu oma mõtted, mis peas tiirlevad. Kuidas iseennast näen ning teades kõike, milleks olen võimeline ja mida ihkan, et miks ma ei tegele sellega… Ega me ei saagi kunagi kellegi teise peale pahased olla. Ikka ainult iseenda.

  • Kadi ütleb:

   Mulle isegi meeldib porgandi Itaalia saadet vaadata AGA reklaamid on ka pikemad, kui saade ise. Jube tüütu minu arvates, et suts saadet, reklaaaaaam, 2 minutit veel saadet ja läbi ta ongi :D

 9. Loore ütleb:

  Kas sa ei luba enam selliseid kommentaare üles, mis sind ei ülista ja takka kiida?

  • Paljas Porgand ütleb:

   No jumal hoidku, su kommentaar on “kiida heaks” kaustas, et saan samaaegselt sellele vastata kui üles lasen. Ma teen seda kõikide kommentaaridega siis kui parajasti päikest ei naudi. Ps. Soovitan sul ka elust rohkem rõõmu tunda mitte oma depressiivsust käia levitamas ;)

 10. palgatööline ütleb:

  Ma ei jaksaks ka sotsiaalmeediat teha sinu asemel, täiesti mõistan. Sa oled nii kaua selles maailmas olnud ja tundub, et vaimsed väärtused (mitte materiaalsed asjad) pakuvad sulle aina rohkem naudingut. Tegelikult sa oled isegi kaua suutnud selles maailmas ellu jääda – maailmas täis kriitikat, reklaame, riideid, ehteid, firmasid ja nende soove, ootusi sinule. Teinekord tundub, et palgatöö on nii rutiinne, aga palgatöö on tihtipeale just see, mida sa ei pea koju kaasa võtma. Igal ametil oma plussid ja miinused.

 11. Siiri ütleb:

  Tubli kullake.
  Puhkahe mõnuga ja nautige täiel rinnal.
  Ja tee seda, mis teeb SIND õnnelikuks.
  Oled läbinud väga raske etapi ja ma ei saa öelda, et kergemaks läheb, sest vaimne tee pole kunagi kerge tee minna. Sellepärast inimesed seda kardavadki, aga võin sulle kinnitada, et elu läheb aina selgemaks ja põnevamaks ja sellega seoses ei tundu see enam nii kole, hall ja vihane.

  Kallid sulle printsess 😊😘
  It’s me, S .

 12. Aivi ütleb:

  Tubli tüdruk! Puhka ja naudi!

 13. Loore ütleb:

  Ja sa mõtled, miks su lugejad sulle ette heidavad, et sul on ainuly reklaampostitused. Sa tegid mingi nutuse live’i instas, kuidas sa oled kõigest sellest väsinud, kirjutasid nüüd postituse ja siis ikka oli vaja, et üle poole mahust oleks reklaam?

  • Ella ütleb:

   Paraku blogi pidades ja sellest elatudes on reklaam postitutes paratamatu. Kui sellised postitused ei meeldi, siis keegi ei sunni ka lugema. Pole vaja kritiseerida teemal mis juba ammu ära leierdatud. Jagame positiivsust! 😊🤗

  • Paljas Porgand ütleb:

   Ainult sinusugused heidavad ette oma kitsa maailmapildiga. Küsi endalt: MIKS sa mind loed? MIKS sa mu instat jälgid? MIS paneb sind kommenteerima? MIS paneb sind viha levitama? MIKS sa oled nii õnnetu? Ja otsi vastust ikka enda seest, mitte väljastpoolt. Mina end sinule selgitama ei pea. Armastust!

   • Loore ütleb:

    Okei, las jääb nii. Olen depressiivne ja õnnetu inimene. Vähemalt ei tembeldatud seekord kadedaks.

    Aga kui sa arvad, et ainult minule tundus, et see oli veidi üle võlli postitus, siis ava oma silmad ja loe natuke ringi. “Ma pean ütlema, et see Palja Porgandi postitus, millest Sa ilmselt räägid, oli tippsaavutus omaette. See võiks mingile blogijate vaarikale kandideerida. Postitus, mis algas jutuga kõrgema mina seisundist, üksi valgusenergias olemisest, kõige materiaalse hülgamisest ja lõppes kõige labasema kotireklaamiga. See oli tase. Ma olin ka ikka täitsa tummaks löödud.”

 14. KJ ütleb:

  Super. Just vaevasin pead, et mida mehele osta, jõuludeks sai rahakoti aga püksirihm… Ja kuna ta ka pole mingi epu-pepu 😁, siis kindlasti VB-st leian sobiva ☺️

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga