Pahane: kas elektrilised hambaharjad on hoax?

merilin-taimre-paljas-porgand-oral-b-genius-elektriline-hambahari-hambad-ilu-tervis

Kes elektrilise hambaharja teed on juba läinud, see manuaalse harjamise juurde tagasi enam naljalt ei lähe. Minulgi on kodus olnud mitmeid elektrilisi hambaharju alates aastast 2016. Kuid hiljuti viidi mu tähelepanu tõsiasjale, et elektriline hambahari ei kipu üldse oma tööd tegema, vaid jätab ainult sellise mulje…

merilin-taimre-paljas-porgand-oral-b-genius-elektriline-hambahari-hambad-ilu-tervis

Enamike brändide otsikud pulseerivad harja, kuid need ei pöörle. See tähendab, et hari küll vibreerib suus, kuid ei liigu pöörleva liigutusega, et hambaid reaalselt kuidagi paremini puhastada, kui seda teeb liikumatu hambahari. See jätab piltlikult mulje, et hambad saavad puhastatud, kuid kas ikka saavad? Mul on sama tunne justkui pärast kõiki neid pimesi elatud aastaid, mil lõpuks nägin ma vägagi tuttavat habemeta meest jõuluööl kuuse all kolamas.

merilin-taimre-paljas-porgand-oral-b-genius-elektriline-hambahari-hambad-ilu-tervis

Tõelist vahet märkasin alles siis, kui sain proovimiseks Oral-B GENIUS elektrilise hambaharja, mis on enim soovitatud bränd maailmas hambaarstide poolt ning alati välja pandud bränd hambaarstide stendidel. Lisaks pulseerimisele (48 000x minutis vastu puhastatavaid pindu), pöörleb hambahari samaaegselt ka tasapinnaliselt (10 500 liigutust minutis), mida nimetatakse hambaharja 3D puhastustehnoloogiaks

merilin-taimre-paljas-porgand-oral-b-genius-elektriline-hambahari-hambad-ilu-tervis

Lisaks on tähelepanu pööratud ka inimeste laiskuse ning tähelepanematuse välja juurutamisele. Uuringute kohaselt jätab 80% inimestest vähemalt ühe koha hammastel tähelepanuta. Uuel Oral-B hambaharjal GENIUS kasutatakse aga innovaatilist asendituvastuse tehnoloogiat, mis ühendab nutitelefonikaamera abil hambaharja uusima liikumistuvastuse tehnoloogia kujutise tuvastusega. See võimaldab alasid tuvastada ja seega tagada, et ükski liigutus ei jää vahele. Et seda funktsiooni mugavalt kasutada on hambaharjaga kaasas nutitelefonihoidik, mille abil saab telefoni hõlpsasti peegli külge kinnitada. Hoidik on kergesti eemaldatav, kuid miks mitte seda selfie-de tegemise jaoks sinna jättagi, hehe! 

Ja kui ees ootamas suusareis Alpidesse või soojamaareis (mida me kõik praegu üle kõige vajaks), siis saab harja mugavalt kaasa võtta stiilse reisilaadijaga, mis samaaegselt hoiustab ja laeb su hambaharja. See võimaldab ka nutitelefoni või muud väikest seadet sama pistikuga laadida.

merilin-taimre-paljas-porgand-oral-b-genius-elektriline-hambahari-hambad-ilu-tervis

GENIUS hambaharjade hea valik on Euronics, Expert, OnOff kauplustes ja Kaubamajas ning internetikaubamajades Hansapost, 1A, Kaup24 jt. Kõikidel GENIUS hambaharjadel on raha tagasi garantii 60 päeva, st et saad osta ja kogeda selle kasutamist riskivabalt, kui veel kahtled. Hambaharju on saada kuni neljas toonis (valik varieerub müügikohtades):

 1. rose gold
 2. orchide purple
 3. must
 4. valge

Kas sina kasutad veel tavalist hambaharja või oled läinud elektrilise hambaharja teed? Kas oled kursis, kas sinu hambaharja otsik lihtsalt pulseerib või ikka pöörleb ka? 

Osale minu Instagrami ja Facebooki mängus, sest kokku loosin välja 2 Oral-B GENIUS elektrilist hambaharja!

32 Kommentaari

 1. peacecop kalmer: ütleb:

  Mul on aurupesur. Kas oleks lihtsam, kui selle otsas tiirleks või pulseeriks hari? Tundub, et siis peaks seal vastavad sensorid olema, mis teeksid kindlaks, millist materjali töödeldakse, milline on mustus. Muidu kraabib ehk niisama, kui polegi vaja. Kui need funktsionaalsused puuduvad, siis nühin ise vastavalt vajadusele. Nii ka hammaste küürimisega. Hambaniiti pole ma mitte kunagi austanud, sest hambad on mul selliselt, et ega niit väga vahele kõikjale mahugi. Elektrilist hambaharja ka kunagi kasutasin, kui see mulle kingiti. Reisile kaasa? Ei, sest seda peab laadima ja see kaalub ilgelt palju. Ja ma pole veel kohanud sellist elektrilist hambaharja, mis poleks plastikust kestaga. Harju tuleb ikka aegajalt vahetada. Ma rihin nüüd bambushambaharju, mis on töödeldud aktiivsöega. Amazon.comist saab kolme euroga harja, kui kaheksa korraga tellida.

 2. Julia ütleb:

  Minul ja mu kaasal on see elektriline hambahari olemas! Oleme VÄGA rahul!!! Tavalise hambaharjaga taandus mul ige, kuna olen üks nendest kes kipub väga tugevasti harjama. Kusjuures Brauni hari on sellesmõttes puutetundlik, et tugevalt harjades, muutub sensor punaseks ja sa näed telefonis ära kui sa harjasid liiga tugevalt ja kui kaua!! Peaasi, et inimene ise on rahul ja rõõmus:))

 3. Mees ütleb:

  Oral-B toodab erinevaid elektrilisi hambaharju. 40 eurone hambahari, see ei ole võrreldav kallimatega. Isiklik arvamus, Sonicare on jama. Reklaami on liiga palju ja konkureerivat pakkumist on vähe. Kas apteegid on teinud lepingu, mis ei luba Oral-B müüa?
  Igemete taandumine on suure tõenäosusega müüt, seda juhtub ka tavalist hambaharja kasutades. Kohati võib selles olla süüdi inimesed ise. Kas liiga tugev harjamine või liiga tugevad harjased.

  Mis on Oral-B Geniuse eelised, võrreldes tunduvalt ülehinnatud Sonicare-iga ja teiste odavamate elektriliste hambaharjadega!? Oral-B Genius on märgutuli, kui harja surutakse liiga tugevalt. Ma usun, paljud inimesed leiaksid end olukorrast, kus saavad aru varem tehtud vigadest. Lisaks tõesti, pöörlemine, mis aitab palju paremini puhastada hambavahesid. Olemas erinevad otsikud, erineva otstarbega.

  Mis põhjusel peaks loobuma odava elektrilise hambaharja ostmisest? Kallimatel on kasutusel Lithium-ion aku(Li-ion), aku laetakse elektrilisel hambaharjal tunni ajaga täis, aku kannatab pikemalt tühjana seismist ja kestab kauem.
  Odavatel elektrilistel hambaharjadel on kasutusel NiMh akud, mida tuleb laadida 24 tundi, ei kannata tühjalt riiulil seismist, hambaharja eluiga aasta, peale seda muutub aku kestvus tunduvalt ja kasutamismugavus kannatab. Tõsi, seda akut saab vahetada, kuid eeldab vähe rohkem oskusi, kui enamustel teil on. Hambahari ei ole mõeldud lahti käima.

  Hambaarstid on jaganud arvamusi, elektrilist hambaharja ei tohiks kasutada liiga palju. Üks põhjus on nendes hambaharjades, kus puudub survetundlikuse märgutuli(harjatakse liiga tugevalt) Alati on võimalik kasutada lisaks tavalist hambaharja.

  Oral-B äpp soovitab alati kasutada ka hambaniiti ja suuloputusvedelikku. Üllatus üllatus, ka suuloputusvedeliku kasutamine ei ole hambaarstide poolt soovitatud. Soovitatakse kasutada ainult siis, kui esineb probleeme ja eelnevalt tuleks küsida oma hambaarstilt, kas on vaja.
  Mida me veel Oral-B äppist leiame, mida preili Taimre ei ole veel leidnud. Äpp-is on võimalik valida probleemsed piirkonnad, lisada sinna aega harjamiseks. Saate teha oma personaalse taimeri.
  Elektriline hambahari on kallis, kuid vaadake asja teisiti. Seda võib kasutada teie perekond. Harjased on vahetatavad ja eraldi märgistatavad. Vältige euronics kauplusest nende ostmist. Tugevalt ülehinnatud võrreldes muu maailmaga ja Eesti netipoodidega. Kohati on hinnad kuni 50 eurot kallimad.

 4. Pamela ütleb:

  Ma kasutasin ka veidi aega elektrilist ja nüüd seisab, kuna tavahambaharjaga kuidagi lihtsam. Läheb kauem ilmselt, aga hambad on olulised ja võin aega panustada. 🙂

 5. Annika ütleb:

  Mul 12 aastat olnud Braunnelektriline hambahari ja kui alguses tundus ok, siis praeguseks olen vahetanud tavalise hambaharja vastu ja peseb kordades paremini. Minu Braun ka pöörles ja kirjade järgi korralik asi. Aga ei tea, enam uuesti elektrilist ei tahaks, kui tean, et tavahari puhastab ikkagi paremini.

 6. Harv lugeja ütleb:

  Tere! Mina pean ka hambaarstina kahjuks olema pigem nõus mõne eelneva kommentaariga. Brauni hambaharjad pole samuti kõige rohkem üüdavad/promotavad hambaravi kabinettides. Pigem ikka on seda Sonicare harjad. See PÖÖRLEMINE ei ole alati kõige olulisem! Sellega sa võid endale ikka ka palju kahju teha hoopis. Mõlemal hambaharjal tuleb kasutada õiget tehnikat, et hambad põhjalikult puhtaks saada ja hambaniiti ei asenda neist kumbki kahjuks! Ise peseks pigem Sonicarega, aga mina kahjuks eelistan hoopis tavalist hambaharja.

 7. Merike ütleb:

  Mul on 60€ maksev elektriline. Minu oma lihtsalt pulsseerib, ei pöörle. Tegemist on mu esimesega elektrilisega. Alguses tundus, et oh kui äge, kuid nüüd olen end aeg-ajalt ikka avastanud tavalise harjaga pesemas ja tundub, te tulemus on parem.

 8. Kadri ütleb:

  Olen kasutanud mõlemat ning ütlen, et Sonicare hoiab sinu igemeid aga oralb lõhub suus ja peksab igemeid järjest enam hambakaelalt lahti mille tulemuseks on paradontiit. Praegu oled sa veel noor ega saa sellest aru aga 10 aasta pärast võib juhtuda, et igemed hakkavad juba taanduma. See on sama teema miks soovitatakse kasutada extra soft hambaharja hard harjaste asemel.

  • Maria ütleb:

   Sekundeerin! Ja seda igemete lõhkumist teeb just see ‘pöörlemine’, mis iget peksab. Pulseerimine igemele nii rets ei ole.

 9. Anneli ütleb:

  Inimene suudab kuni 400x liigutada hambaharja edasi-tagasi minutis… Võibolla on see ka piisav… Kuid 10k on rohem… Oral-B tugineb Cochrane Institute uuringutele aastakümneid: https://www.cochrane.org/
  Kui sa midagi oma suuõõnde puhastamiseks paned, siis kes on tootud selle oraalse osa? Kas hambaarstide loodud suuhüheeni fanaatikud või keegi, kes toodab kõike, mille pealt teenida :P

 10. nipi3 ütleb:

  Mina pesen 7600 pööret minutis ja jumala puhas ja läikiv kõik. Ei maksa hulluks minna ja nii meeletult kulutada hambaid. Email kulub ja hambad kollanevad. Soovitan 17 eur maksvat harja, mida igaüks saab lubada endale jõulukingiks Braun D12.513 Vitality Sensitive Clean. Soodukas kaup24.ee

 11. neiu ütleb:

  Aga osta omale gum tabletid mis näitavad kattu. Ja pese kahel eri päeval eri hambagarjaga, vaata kas jääb erinev tulemus ;) aoteekides vist müügil, ise ostsin ilumessilt kord

 12. Mooni ütleb:

  Kas sa teed enam kunagi ka selliseid postitusi, mis ei oleks sponsitud? Ei jaksa enda vabast ajast enam reklaamtekste lugeda. Jaburaks kisub. Sinu uusaastalubadus võiks olla väljakutse: kuu aega blogipostitusi ilma reklaamita!

  • Paljas Porgand ütleb:

   Heh, naljakas, et kirjutad. Ma olengi kogu selle asjaga meeletult struggle-inud :( Ma postitan paar korda kuus ning need on olnud sponsoreeritud. See maksab minu üüri ja elamist ja kõike. Ma tegin mitu kuud raamatud nii täis poweril, et ma tõesti ei ole jõudnud postitada muust, oma elust jne. Ja mul on eluliselt nii rasked ajad, et ma lihtsalt ei ole tahtnud end inimestega jagada, sest ma ei suuda praegu rohkem negatiivsust vastu võtta. Samas ka tean, et ma ei taha sponsoreeritud postitusi enam pikalt kirjutada. Ja ma olengi keeldunud juba pikalt kõikidest koostööpakkumistest ning teen suure puhkuse sellest kõigest. Aga sellest juba järgmises postituses. PS. See oligi viimane sponsored post for a long time now.

 13. Marrja ütleb:

  Kasutan elektrilist nüüd juba ca 2 kuud. Kuigi mul on suht odav hari ca 40 euro kanti siis ikkagi võrreldes tavalise hambaharjaga peseb see eriti hästi. Esimene pesu kui tehtud oli jooksin mehe juurde..oo vaata kuula kus krudisevad😂 . Olen rahul küll. Minu oma ei pulseeri.

 14. Miriam ütleb:

  Mõtlen ka, et alles kiitsid ju Soniare’i taevani…

  https://paljasporgand.ee/hammaste-tervisest/

  https://paljasporgand.ee/hammaste-valu-ja-ilu/

  Kahjuks jääb mulje, et kiidad seda, kes hetkel sulle midagi tasuta pakub ja peale maksab ja järgmine hetk järgmist asja..

  • Paljas Porgand ütleb:

   Ei ole nii :) Ma kaalusin hoolikalt kas proovida seda hambaharja ja andsin ka teada, et mul praegu uusim SoniCare igast lisavärkidega nuti jne. Ja kui mulle siis tutvustati, mis vahe on pulseerival ja pöörleval hambaharjal, sain alles aru, et minu oma ju ei pöörlegi. Olin alati arvanud, et kui on ikka elektriline hambahari, siis ta nagu ikka teeb ka midagi ekstra. Jah, see oli nutikas hambahari ja mul hambad said alati imepuhtaks (kasutan lisaks ka hambaniiti ja suuvett) ning teen vahetevahel kodust valgendust, aga pöörlev hambahari käib ikka üle ka need kohad, kuhu ise harjama ei satu :) Mu postituse suurim point on see, et ma polnud aastaid kursis, mis vahe on pulseerimisel ja pöörlemisel ning olin imestunud, et enamik ei pöörlegi ;) Kuid kui ise korralikult ja hoolsalt alati pesta, siis saab hakkama kenasti ka tavalise hambaharjaga. Aga kui nii arvad, siis minu töö pole su arvamust muuta. Ma ei kirjuta postitusi selle järgi, kes mida tasuta annab, oh ei. Ja kui on ka sponsoreeritud postitus, siis koostööpartner on hoolega valitud ja põhjusega ;)

   • Maria ütleb:

    Kuidas-millega teed kodust valgendust? Kas spets toode või midagi homemade?

    • Paljas Porgand ütleb:

     Hei,

     Ei tea, kas oled lugenud mu postitust, kui käisin pärlipesu ja hammastevalgendust Sanares tegemas:
     https://paljasporgand.ee/hammaste-valu-ja-ilu/
     Tellisin sealt kaasa koduse hambavalgenduskomplekti, mis on täpselt minu hammaste kuju järgi tehtud kapedega. Ma ei soovita kellelgi nendes pisikodusalongides käia hambaid valgendamas või kodus mingit kahtlast asja ise kasutada. Nii võivad tekkida veel laigud hammastele ja hambad muutuda megatundlikuks. :S

 15. Liis Krislin ütleb:

  Kasutan veel tavalist hambaharja, aga juba pikalt olen kaalunud elektrilist hambaharja osta, kuid kõige odavamat ei tahaks ka osta ja korralikumad maksavad korralikult😀

 16. Liisi ütleb:

  Kas laidad maha eelmise Sony elektrilise hambaharja? Ise olen täheldanud, et elektriline väga hästi ei pese hambavahesid.

  • K ütleb:

   Arvan sama

  • Paljas Porgand ütleb:

   Hei, ma ei taha midagi maha laita otseselt, sest me saaksime hakkama ka kõige lihtsama harjaga, kui kulutaksime meeletult aega ja tähelepanu hambapesule. Küll aga ei aita pulseerimine kuidagi harjastel hambavahedesse pääseda. Oral B hambahari üllatas mind just selle ümmarguse PÖÖRLEVA otsaga, mis pääseb täpselt ümber hamba ja puhastab seda reaalselt 360 kraadi. Otsi ümara otsaga ja pöörlev otsik ning siis näed, et elektriline puhastab ikka väga hästi :)

   • Liisi ütleb:

    Tegelikult leidsin mina lahenduse Sonyga nii, et peale nn programmi teen mitte töötava harjaga vahed üle. Lisaks suuloputusvahend iga päev ja niit või hambatikk harjakestega (kui rohkem aega).

 17. Mario ütleb:

  Ma usun et nii Philips Sonicare kui ka Braun Oral-B teevad sama hästi oma tööd.Pigem tähtsam on niiditamine.Hammaste vahele ei uluatu muud moodi.Mina ei soovitaks ainult el hambaharju kasutada koos valgendavate abrasiivpastadega.Kulutate oma emaili ära ja ige hakkab taanduma.Pigem kasutada kõrvuti tavalise (võimalikult soft)harjaga.

  • Paljas Porgand ütleb:

   Absoluutselt! Niitmine on meega oluline. Seepärast ka ei laida Sonivare-i maha, sest minul olid hambad alati ilusad puhtad, kuna teadsin, et niiditamine ka oluline. Küll aga Oral-B ümmarguse pöörleva otsiku puhul võiks niiditada vabalt harvem, kuna see tõesti puhastab hambaid iga külje alt :) Mis see abrasiivpasta on?

 18. T ütleb:

  Kasutan muidugi tavalist hambaharja. Kas tänapäeval ei osata enam nendega pesta?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga