“Mu süda kuulub pudrule – soolasele ja magusale”

merilin-taimre-paljas-porgand-pudru-retsepti-raamat-mu-süda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-tervis-tervislik-retseptid

merilin-taimre-paljas-porgand-pudru-retsepti-raamat-mu-süda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-tervis-tervislik-retseptid

Vauhtiiii-vauuu! Sellest on nüüd mõni aeg küll möödas, aga ekstaas on ikka sama – ilmunud on mu kolmas retseptiraamat “Mu süda kuulub pudrule – soolasele ja magusale”. See on kõige esimene raamat, mille kirjastasin ise, mistõttu oli raamatu kogu loomeprotsess ja edasine turunduskäik minu õlul. Teeme tutvust minu uue raamatuga, kirjastamis- ja turundamisprotsessiga, vaatame üle, kus toimuvad esitlused ning mis meediakanalitesse mu raamat on juba oma tee leidnud!

Missuguse raamatuga on tegu?

1 raamat. 30 retsepti. 11 soolast. 19 magusat. kõik kaerahelvestest.

„Mu süda kuulub pudrule – soolasele ja magusale” on pühendatud kõikidele kokkamishuvilistele, kel on vähegi soovi köögis rohkem katsetada ja uusi põnevaid maitseid proovida. Toidukorrana on kaerahelbepuder väljunud hommikusöögiraamidest ja paljud fitnessientusiastid naudivad seda sooja kausitäit ka enne või pärast trenni või miks mitte lausa õhtusöögiks. Raamat toob lugejani kaerahelbepudru fenomeni fitnessi maailmast väljapoole, et näidata ka kõige võhiklikumale kokkamishuvilisele, missuguseid võimalusi kaerahelbed toidumaailmas pakuvad.

merilin-taimre-paljas-porgand-pudru-retsepti-raamat-mu-süda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-tervis-tervislik-retseptid

Miks just kaerahelbed? Sest mu süda kuulub just neile! Olen eluaeg vaid kaerahelbeputru söönud. Kasutan neid rohkelt ka oma muudes retseptides näiteks jahu asemel. Kaer on piisavalt kerge maitsega, lubades nii pöörata põhirõhku muudele maitsetele! Lisaks ei sobi ükski teine helves ideaalselt nii magusa kui soolase pudru valmistamiseks. Kui Teil on aga soovi kasutada muid helbeid, siis laske aga käia. Arvestada tuleb sel juhul vaid teiste helveste omapäraga – kas vajavad vähe või rohkem keetmist, magusa pudru puhul rohkem magusainet vms.

merilin-taimre-paljas-porgand-pudru-retsepti-raamat-mu-süda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-tervis-tervislik-retseptid

Kas pudrud on vegan? Kahjuks mitte kõik, kuna ma ise olin täitsa omnivoor sel ajal kui raamat valmis. Mõndade retseptide puhul on kasutatud juustu – kitsejuust, kodujuust, suitsujuust, parmesan, sinihallitusjuust ja mozzarella. Ja paljudes putrudes on kasutatud volüümi andmiseks muna või munavalget. Seda võib aga täiesti valikuliselt lisada ehk siis täitsa välja jätta! Maitse sellest ei muutu, kuid putru tuleb visuaalselt lihtsalt vähem. Lisaks olen kasutanud mitme retsepti puhul köögivilju, et ikka igapäevast köögivilja normi ka putru süües kätte saada. Nii on paljude putrude puhul kasutatud lillkapsast, suvikõrvitsat, porgandit, bataati, peeti, seeni jms. Igal juhul üks on selge – pudrud on kõik makro- ja mikrotoitainete poolest väga heas tasakaalus, tervislikud, madala kaloraažiga ning otse loomulikult imehead!

merilin-taimre-paljas-porgand-pudru-retsepti-raamat-mu-süda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-tervis-tervislik-retseptid

Pudruretseptide mitmekülgsus on täpselt sama piiritu kui kokkaja kujutlusvõime. Nii võib leida mu pudruraamatust ohtralt magusate ja soolaste kaerahelbeputrude retsepte, mis on kõik omamoodi vimkaga ja üllatavad. Need pudrud sobivad ükskõik missuguseks toidukorraks, on toitumisalaselt igati tasakaalus ja pakuvad meeliülendavaid maitseelamusi!

Kuidas raamatut ise kirjastada?

Kui esimese raamatu nullist müüki saamine võttis aasta, teisel raamatul kolmveerand aastat, siis nüüd läks vaid pool aastat. Esimesed kaks raamatut olid mul läbi kirjastuse Pegasus välja antud. Ütleme nii, et elu oli lill. Kirjutasin raamatu .doc failina valmis ja saatsin pildid teele. Järgmine hetk oli valminud korrektuur, kujundus, küljendus ning enne kui aru sain, oli raamat kaante vahel ja peos! Okeiii, ma natukese liialdan. Kuna armastan ise kõike kontrollida, siis ma ikka tegin korrektuuri ka veel 10 korda üle ja rääkisin VÄGA palju kujundusel kaasa. Samamoodi kaanepaigutuse ja kõige muuga. Suurimat koormust, milleks on turundamine, ma sellegi poolest kandma ei pidanud!

merilin-taimre-paljas-porgand-pudru-retsepti-raamat-mu-süda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-tervis-tervislik-retseptid

Kui kirjastada ise raamatut, siis tuleb arvestada korraliku töömahuga, kui sa just ei soovi kõike teistele delegeerida. See kord pildistasin ma ise üles kõik fotod, kirjutasin kogu raamatu, kujunduse võtsin eelmistelt raamatutelt, et ühtlast stiili hoida, keelekorrektuuriks andsin oma filoloogist sõbrannale üle kontrollimiseks ning küljenduse ja kaanekujunduse lasin teha oma eelnevate raamatute kujundajal.  Trükikojaks valisin jällegi Printoni, sest nende töö kiirus, kvaliteet ja abivalmidus on alati olnud suurepärane! Pidage meeles, mida suurem tiraaž, seda odavam tükihind.

Raamatu turundus ehk elluviimine

Ja nüüd see kõige kinnisem pistaatsiapähkel, mille lahti murdmisel võib hambast ilma jääda. Kui kirjastuse kaudu ilmusid raamatud poeriiulitele justkui võluväel, siis nüüd kerkisid pinnale küsimused:

 1. Kuhu müüki saata? Korraldasin müügi Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes, suurimates toidu jaemüügikettides ja MyFitness klubides üle Eesti.
 2. 400 kg kaaluva raamatulao logistika! Õnneks tuli Printon mulle vastu ja oli nõus viima raamatud laiali nii Apollo kui Rahva Raamatu lattu. Järelejäänud raamatutele, mis lähevad promoks, kingitusteks ja MyFitnessisse, läksin ise järele ja hoian neid panipaigas.
 3. Mis hinnaga raamatuid edasi müüa? Siinkohal tuli arvesse võtta nii raamatu omahinda, poodide juurdehindlust kui ka minu soovitud lõpphinda. Pärast arvutusi leidsin erinevate edasimüüjate pakkumistest kuldse kesktee.
 4. Kus ülejäänut ladustada? Õnneks suutsin ma 1ooo-sest tiraažist trükikojast lahkudes, enda kätte jätta vaid 160 raamatut, millest alles veel vaid 50 tk.
 5. Lõputud lepingud! Iga partneri ja edasimüüjaga oli vaja leping sõlmida.
 6. Reklaamplakatid, -bännerid! Siinkohal tänan südamest oma assistenti, kes on kõik vajalikud meediafailid mulle koostanud ja seda ülima hoolega. Mul võtnuks see kokku päevi vast.
 7. Meediakajastus! Raamatumüügi edendamiseks on vaja reklaami. Reklaamiks on vaja meediat. Olen suutnud end saada õnneks paljudesse kanalitesse – Terevisioon, Tallinna TV, Star FM, MyHits, SkyPlus, Raadio2, Elmar, Marta FM, Õhtuleht, Sportland Magazine, Iluguru, Buduaar, Delfi Naistekas jm. Alt leiad linke, kui soovid midagi järele vaadata või kuulata.
 8. Raamatuesitlused! Kõikidest teistest on raamatuesitluste korraldamine vast kõige aeganõudvam. Ma ei lepi lihtsalt kindla koha ja kellaajaga. Kõik peab olema viimase peal, seega muretsesin nii Tallinna, Tartu kui Pärnu esitlusele viimase peal toitlustuse ning kingikotid. Loodan väga, et te kõik võtate selle pisikese aja, et tulla minuga tähistama pudrukuud!
 9. Promotegevus! Kellele, kuhu, kui palju raamatuid saata, et jõuda võimalikult suure sihtgrupini on üks päris ulatuslik ettevõtmine. Õnneks olete mul teie – juba eelnevalt välja töötatud lugejas- ja jälgijaskond, kellele mu raamat suunatud on ja kellel võiks sellest oluliselt abi olla!

Raamatuesitlused

Kalllikesed, ma soovin hingest teid kõiki kutsuda oma esitlusele! See tähendab mu jaoks tõesti palju. Mu raamatuesitlused pole niisama jutt raamatust ja soov suunata teid seda ostma. Üldse mitte. See on minu võimalus teiega reaalselt tutvuda, teid kallistada ja teilt tagasisidet saada… kõige kohta! Üks asi on see, et me suhtleme virtuaalselt läbi arvutiekraani, aga teine asi on teid ka reaalselt näha ja teie poole palju isiklikumal tasandil pöörduda. Räägin üleüldse oma tegemistest, blogimisest, kuidas raamatuid kirjutada, minu armastusest pudru vastu, selle valmistamisnippidest ning muidugi vastan KÕIKIDELE küsimustele. Seega pange oma küsimused juba kirja ja tulge kohale pika nimekirjaga, hehe! Kõikidele raamatu ostnuile on minu poolt ka kingitus ning muidugi kirjutan ma suurima hea meelega sisse ka pühendusi!

merilin-taimre-paljas-porgand-pudru-retsepti-raamat-mu-süda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-tervis-tervislik-retseptid

Esimest korda tulen külla ka Tartu ja Pärnu rahvale! Päris pikad sõidud ootavad ees ning loodan, et lõpuks ei pea ma üksinda oma raamatuhunniku otsas nukrustama. Olen muidugi näinud vaeva, et tuua igale esitlusele ka parim toit. Tallinnas on mul toidu osas pisike armas üllatus igale ühele – spetsiaalsed Palja Porgandi tassikoogid, mmm, ja värskendavad smuutid Mademoiselle’ilt! Tartus ja Pärnus kostitab tulijaid Reval Cafe oma uue taimetoidumenüü ja parimate paladega!

Raamatuesitlused toimuvad (klikka, et üritusele attend panna!):

 1. 20.10 kl 18:00 Solarise keskuse Apollos
 2. 21.10 kl 19:00 Tasku keskuse Rahva Raamatus
 3. 22.10 kl 14:00 Pärnu Rahva Raamatus

Kajastus

Kajastus meediakanalites on üks parimaid viise jõuda kiiresti suure hulga rahvani. Keskendusin enim just raadiointervjuudele, kuid olen leidnud ka tee telesse ja ajakirjandusse. Tegelikult on mind meeletult palju viimasel ajal kutsutud ka üritustele üles astuma ja ühel või teisel teemal esinema. Need ei puuduta ükski mu äsjailmunud raamatut, kuid on sellegi poolest hea viis olla pildis ajal, mil see on oluline, ning kasutada ära võimalust ka oma raamat esile tuua. Kes tunneb huvi juba möödunud intervjuudest või soovib kuulda alles eesolevaid, siis panen alla listi.

merilin-taimre-paljas-porgand-pudru-retsepti-raamat-mu-süda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-tervis-tervislik-retseptid

Saate mind (järel)kuulata:

 1. Tallinna TV Nädal+ (18.10 kl 20:45)
 2. Star FM hommikuprogrammi intervjuu kõigist mu tegemistest (12.10 al. 8:35)
 3. Marta FM 20 minutline telefoniintervjuu toitumisest
 4. Raadio Elmari telefoniintervjuu pudru kasulikkusest
 5. Raadio 2 Agenda “Terves kehas terve vaib – kuidas ära tunda toitumishäire?” (16.10 kl 14:30)
 6. Retro FM hommikuprogramm (19.10 kl 10:00)
 7. MyHits hommikuprogramm (19.10 kl 9:10)
 8. Terevisioon (14.10)
 9. Skyplus hommikuprogramm (28.11 kl 9:00)

merilin-taimre-paljas-porgand-pudru-retsepti-raamat-mu-süda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-tervis-tervislik-retseptid

Etteasted:

 1. Tallinna Ettevõtluspäev 04.10
 2. Lääne-Viru noorte Inspiratsioonipäev 13.10
 3. Ärikatel Ebaõnnestumiste päev 21.10 kl 12:15
 4. Food meetup tervisepäev 28.10 kl 14:00
 5. Teeviit Karjääriseminar 07.11 kl 14:00

Enne kokkamist tahad proovida?

Mademoiselle’is pakutakse mu putrusid 27-29.10 kogu päeva! Menüüs on nii soolased kui magusad. Kui soovid teada millised on minu erilised retseptid, siis põika Solarise Mademoiselle’i ja naudi kokkade poolt valmistatud gurmeeputru. Usun, et pudruraamat tuleb pärast selle mekkimist sinuga koju kaasa!

merilin-taimre-paljas-porgand-pudru-retsepti-raamat-mu-süda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-tervis-tervislik-retseptid

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

24 Comments

 1. […] taas uue kokaraamatu – Mu süda kuulub pudrule, soolasele ja magusale (Paljas Porgand aka Merilin Taimre). Oktoobris kasvas minu pudruisu meeletult, vähemalt pooled […]

 2. Gerli says:

  Sain raamatu jõuludeks ja ülitore on sealt järjest retsepte katsetada ja endale meelepäraseks muuta. Munavalged jätan näiteks alati välja, ei meeldi sellise pudru tekstuur. Kahju ainult, et päris mitmes retseptis vigu on. Enamasti pole valmistamiskäigus mainitud koostisosa koostisosade listis. Olen ise keeletoimetaja, nii et sellised ebatäpsused lihtsalt karjuvad silma :(

 3. Kerli says:

  Hei

  Sinu pudruraamatust retsept “Mooniseemnetega vanilli-sidrunikoogipuder”. Retseptis on kirjas vanillimaitseline valgupulber. Millist kasutad? Kust seda nt tellida saaksin?

  Parimat

 4. Lily says:

  Mul lihtsalt jäi silma, et sa ütled, et 1) veganid võivad juustu/muna putrudest lihtsalt välja võtta ja 2) kõik toidud on makro- ja mikrotoitainetelt väga heas tasakaalus. Aga kui retseptis olev juust või muna välja jätta, siis päris kindlasti lähevad nii mikrod kui makrod tasakaalust välja. See on just see, mis veganlus ei ole: omnivooride retseptide kasutamine ja loomsete asjade välja jätmine. Need tuleb ikka asendada muude valgu- ja mineraalirikaste toitainetega!

  • Hei Lily,
   Mkm, olen veganitele ka selles osas mõelnud. Mul raamatus kirjas, et juust ja muna asendada chia seemne või linaseemne munaga :) Mõlemad hea rasva ja valgu allikad :)

 5. Astrid says:

  Ootan pikisilmi homset esitlust Pärnus ?

 6. M. says:

  Oh, nii tore! Lõpuks! Olen oodanud seda uudist nagu öökull hiirejahil. Esitlusele ei tea, kas jõuan töö tõttu, kuid minu köögis on sellel raamatul kindel koht.
  Kuna terve pere meil pudruhullud, siis ootavad lapsedki koju uusi maitseid ja kokaraamatut :)

 7. Sil says:

  Haha mis “vastumürk ülekaalulisusele” koos eriti häiriva pildiga reklaam su blogis on ja vahel ka “eemaldab rippuva kõhu 5 päevaga” :D Kas sa ise saad kontrollida ka, mida su blogis näidatakse või lihtsalt müüd reklaampinna ja sisu osas sõnaõigust ei ole?

 8. Kristina says:

  Väga äge tõesti! Olen Tallinnas kohal ja kui julgen, tulen ütlen tere ka. :)

 9. Relika says:

  Tere!
  Kas selle teise raamatu Mu süda kuulub kolmele: toidule, tervisele ja minule. 15 supertoitu ja 60 tervislikku retsepti keha heaks kohta on ka blogis kuskil pikemalt/lähemalt juttu? Mitte ei orjenteeru siin blogis :P

 10. Livia says:

  Mis on uue raamatu tagakaanel muna asenduseks pakutud linaseemnemuna?

 11. […] post “Mu süda kuulub pudrule – soolasele ja magusale” appeared first on Paljas […]

 12. Demi says:

  Kui super hüper äge! :)
  Nii tahaksin ka esitlusele tulla, aga kahjuks olen oktoobri lõpuni välismaal. :(

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.