Minu põrgulik UNISTUSTE kodu (vol4)

köök-söögituba-laud-toolid-mööbel-sisustus-disain-kujundamine-merilin-taimre-paljas-porgand-kolimine-korter-kinnisvara-blogi

Foto - Karli Saul (Kroonika kodu-eri)

Viimane hapupiimane postitus on teie ees! Räägime nüüd ühe tõelise koka meelispaigast – köögist – ja minu õudusunenäoks osutunud söögitoast. Nagu eelnevates postitustes mainitud, korteris oli olemas köögimööbel, söögitoolid, peegel ja valgustid. Seega suurem osa tööst oli juba minu eest ära tehtud. Mis sai mul siis veel nii jubedalt viltu minna?

 

Puur lõhkes köögi seina sees

Köök oli must-valge just nagu soovisin. Aga miski oleks nagu puudu. Soojusest? Kodususest? Kui ma Bauhofis suuršopingul olin, haarasin kaasa sealt lisaks voodi kõrvale asetatud seinalauale ka sellise puidust ja mustast metallist seinariiulid, mida kujutasin ideaalselt oma köögis ette. Silme ette olid kohe manatud ka taimed, klaasid, hoidispurgid, mida sellele asetada, et luua kodust hõngu. Kui läks aga riiulite paigaldamiseks, siis lõppes asi taaskord nutuga.

köök-söögituba-laud-toolid-mööbel-sisustus-disain-kujundamine-merilin-taimre-paljas-porgand-kolimine-korter-kinnisvara-blogi

Foto – Karli Saul (Kroonika kodu-eri)

Mis siis juhtus? Köögisein oli tegelikult korteris meie kõige esimene ohver, kuhu me auke puurisime. Esimene riiul edukalt paigaldatud, läks teise riiuli jaoks seina aukude puurimisega vähe nihu. Seina taga juhtus vastas olema metallplaat, mis lõi puuri puruks, mille tulemusel tõmbas Roomet selle puuriga üle seina nii, et rada järel. Ilmselgelt paotasin ma paar krokodillipisarat, et ongi köök nüüd rikutud…  Alguses peitsime me selle päris asjalikult taimega ära ning üsna pea tegi pahteldaja veel omad korrektuurid. Kokkuvõttes ei jäänudki mitte midagi näha ning usun, et need riiulid olid seda frustratsiooni väärt.

köök-söögituba-laud-toolid-mööbel-sisustus-disain-kujundamine-merilin-taimre-paljas-porgand-kolimine-korter-kinnisvara-blogi

Foto – Karli Saul (Kroonika kodu-eri)

Kööki ostsin ma ka kõik uued söögiriistad ja taldrikud, et luua uus olemine. Needki leidsin ma Bauhofist – tõesti kaunid musta värvi, matid ja robustsed keraamilised taldrikud. Lisaks ka mustad matid söögiriistad jpm. Prügikasti osas olin ma ka väga pirts ja otsisin kõik poed läbi, et leida üleni valge ja mustade detailidega parajas suuruses pedaaliga prügikast. Kui ma ei eksi, siis oli ka see Bauhofist. Pildid leiate InstaStorydest!

 

Kaua oodatud kummut oli valet värvi

Kööki eraldab söögitoast ja elutoast väikene vaheruum. Kuna loodus tühja kohta ei salli, siis oli vaja sinna kummut muretseda, kus hoida voodiriideid, tööks vajalikke asju jmt. Pärast pikka netis lappamist, leidsin ühe musta kummuti Kaup24-st, mille ostsin 226€ eest ära 22. augustil. Jõudis see kummut minuni alles 10. septembril ja hallina. Kui Roomet oli kummuti pusle tükkidena (neid oli tõesti mitu mitu kümmend) kastidest eemaldanud ja selle käigus omal käed lahtiste klambritega ära veristanud, astusin ma tuppa ja pistsin kriiskama: “Miks see kummut HALLIDE ustega on?” Ilmselgelt ei kavatse ma sellega lihtsalt leppida ja otsustasin selle koheselt tagastada. Roomet kirus ka päris kaua, sest nüüd pidime me hakkama tetrist mängima ja mõtlema välja, kuidas kõik need tükid kastidesse tagasi mahutame, püüdes käsi rohkem mitte veristada. Need olid sinna reaalselt külg külje vastu kinni mätsitud. Long story short, siis need ei mahtunudki. Viisime kõik kastid tagasi ja andsime meie ebaõnnestunud tetrise tulemusel ülejäänud tükid lahtiselt tagasi.

Kust ma aga uue kummuti leian, mis mulle euromärke seljale ei põleta?! Enamik sobivaid ulatusid tõepoolest 1000€ ringi, mis on minu jaoks täiesti bullocks. Lõpuks leidsin ma siiski halli kummuti, kuid hoopis teist tüüpi halli, mis reaalselt sobib hästi mu diivanilaua ja diivaniga ning annab korterile tõesti hubast nooti juurde! Nädal pärast eelmise tagastust, tellisin ma Konverteri e-poest uue kummuti kõigest 190€ eest! Ei tegemist ei ole odava mööbliga, vaid tuleb välja, et tegemist on hoopis sellise mööbli outletiga, kuhu müüakse poodidest järele jäänud mööblit, näidismööblit ning praake. Minu kummuti tegelik hind ulatus 500€ kanti, ma täpselt ei mäleta.

köök-söögituba-laud-toolid-mööbel-sisustus-disain-kujundamine-merilin-taimre-paljas-porgand-kolimine-korter-kinnisvara-blogi

Foto – Karli Saul (Kroonika kodu-eri)

Sain sellele juba nädala pärast ise järele minna ja veenduda, et see tõesti mulle sobib. Laopoisid olid väga armsad ja aitasid mul selle autosse tassida ning ka kokkupanek oli seekord väga süstemaatiline, lihtne ja kiire. Lõpuks veab kõik alati viltu millegi nimel. Ma ei kujuta praegu ettegi, et mu “vaheruumi” kaunistaks enam miski muu.

 

Metsik peavalu söögilauaga

Kust küll alustada? Juba enne sisse kolimist tellisin endale ära söögilaua ühest megaägedast sisustuspoest! Rohelise marmorist disainlaua, mis sobitus ideaalselt juba korteris olemasolevate sametiste söögitoolidega. Saabuma pidi see juuni teises pooles. Kui lauda juuni lõpuks veel polnud, siis uurisin, millest viivitus on tingitud? Sain vastuseks, et on suvine puhkuste aeg ning järjekorrad tarnija kontoris ja laos on olukorra äärmiselt keeruliseks teinud. Kuna tarnija on välisriigist, siis saan aru, et poe käed on täielikult seotud ja jätsin asja pikemaks ajaks sinna paika.

Lõpuks sain 25. juulil edasimüüjalt kirja, et temani on jõudnud tarnijalt pettumust valmistav kiri, kus selgus, et eelnevalt kokku lepitud transport jäi jällegi ära ning nad olid sunnitud pealevõtuks uue aja leidma. Noh, pole hullu, mul oli söögituba niikuinii riidekaste täis, kuna garderoob oli viimaseid asju, mis ma paigaldatud sain. Kui siis oli juba lõpuks kokku lepitud laua kohaletoimetamise kuupäev, sain ma järjekordse kirja, et nendeni saabusid valed kastid logistikafirma kulleri vea tõttu. See tähendas, et need kastid tuleb nüüd tagastada ning minu laua saabumine lükkus jälle 4 päeva edasi. Poe omanikuga viskasime juba nalja, et kui kuskil veab halvasti, siis ikka kohe täiega. Mul oli rõõm kuulda, et ma olen ka ainus omataoline juhtum seni, sest nagu ma ütlesin, siis head asjad jõuavad minuni ALATI läbi metsikute raskuste ja äparduste, haha!

köök-söögituba-laud-toolid-mööbel-sisustus-disain-kujundamine-merilin-taimre-paljas-porgand-kolimine-korter-kinnisvara-blogi

01. juunil tellitud laua sain ma kätte lõpuks 21. augustil. Ja see pole veel kõik! Laual olid kõigile ootamatult defektid. Üks toru roostetas ja oli niivõrd paindes, et seda ei saanud kokku panna. Lisaks olid laua metallraamil kriimustused, nii et värv lausa maas. Võtsin poega ühendust ja nad olid samuti šokis, sest laud jõudis minuni otse tarnijalt. Nad tagastasid selle laua koheselt ja jäime ootama uut lauda. 12. septembril jõudis minuni lõpuks imeilus, terve ja korras roheline marmorlaud! Te ei kujuta ette KUI õnnelik ma olin! See laud saab mu korteri peale alati kõige enam tähelepanu ning sobitub söögituppa roheliste samettoolidega nagu rusikas silmaauku.

köök-söögituba-laud-toolid-mööbel-sisustus-disain-kujundamine-merilin-taimre-paljas-porgand-kolimine-korter-kinnisvara-blogi

Laua kohal olev silmapaistev valgusti, peegel ja sametkattega toolid on kõik pärit Nordic Design Home’ist nagu ka vannitoa peegel ja valgusti ning magamistoa lae- ja seinalambid!

Ja teil oli õigus, mu vaakumkinnitusega seinanagi kukkus vannitoas kolinal alla. Nüüd on seal kaks uhkemat seina puuritud kinnitusega nagi! Lisaks olen muretsenud ka magamistuppa suure ümmarguse peegli otse voodi vastu ja võin etteruttavalt öelda, et ei, ma ei karda vaime, kes teispoolsusest mul öösiti külas käivad. Me saame päris hästi läbi, hehe!

PS! Vaata kogu mu uue korteri visuaalset teekonda lähemalt SIIT!

6 Kommentaari

  1. Regina ütleb:

    Mulle väga meeldib köök, kõik vajalik ja ei ole üleliigseid asju.

  2. Moonika ütleb:

    Niiii ilus kodu 😍😍. Eriti meeldib see suur peegel söögilaua juures, nii hästi sobib. Peab kähku nüüd rikkaks saama, et saaks oma kodus ka lõpuks ümberehitused ära teha ja hakata ilusat kvaliteetset mööblit kokku ostma 🙄😄.

  3. Käts ütleb:

    Su kodu on üliilus ja maitsekas! AGA kõik see must ja kuld ja läikiv jne.. kuidas sa seds kõike puhtana hoida suudad? :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga