Mind leilitati “Naistesaunast” välja?

merilin-taimre-kristel-aaslaid-raadio-2-naistesaun

Vauhhh. Kirjutan seda postitust äärmise šoki äärel. Nimelt kirjutas mulle Õhtulehe ajakirjanik messengeri:

Hei, Merilin! Kirjutan sulle Õhtulehest. Kuulsin just Aastahiti ülekandest, et uuel aastal võtab sinu asemel “Naistesaunas” koha sisse Kethi Uibomägi. Kas oleksid nõus pisut kommenteerima, et miks nii?

Enne kui ka “Naistesauna” truud ja armastatud kuulajad šoki saavad, siis lubage ma räägin teile, mis juhtus. Usun, et teil on õigus teada, millega Raadio 2-e puhul tegu on ning mitte jääda pilkasesse pimedusse.

“Naistesaun” sai alguse pelgalt telefonikõnest mulle Raadio 2-lt, kus oldi kursis minu pühendumusega naisi aidata ja inspireerida, nendega igasuguste filtriteta oma elukogemusi jagada ning tuua avalikkuse ette ühiskonnakriitilisi murekohti. Nad soovisid sellest teha raadiosaadet üpriski mehelikus Raadio 2-s, et tõmmata ligi naiskuulajaid ja suurendada oma kuulajaskonda. Ilmselgelt olin ma KOHESELT nõus, kuigi ilmselgelt seda mingiks reaalseks sissetulekuallikaks nimetada ei saanud. See oli ennekõike passion project ja tahtmine suuremal moel naisi aidata.

Mult küsiti, kes võiks olla minuga hästi kokku sobiv, kuid piisavalt kontrastne raadiosaatejuht? Mul polnud õrna aimugi, kuna ma ei käi väga avaliku elu tegelastega läbi. Vähemalt ei tea kedagi piisavalt hästi. Raadiost pakuti välja Kristel Aaslaidu, kellega olen korduvalt kokku puutunud, aga ega ma temast palju ei teadnud. Ainus mis teadsin, et tegemist on väga ägeda, avameelse, not mainstream ja naljaka inimesega. Ehk ühtesõnu: “Sobib ülihästi!”.

Lõime Kristeliga pead kokku ja mõtlesime välja oma tulevase raadiosaate kontseptsiooni ja nime. Lõpuks jõudsimegi selleni, et see saab olema justkui naistesaun, kus naised unustavad hetkeks, kes nad on, ei häbene oma keha selle ebaperfektsuses ja oleme kõik ühel latil samasugused. Ehk siis räägime südamest südamesse, ausalt ja maskideta (või peaks ütlema riieteta?) elust enesest ja naisteasjadest. Teeme meeste üle nalja, räägime enda ebakindlustest ja enesearmastusteekonnast, pasundame niisama lollusi, rõvedusi ja teeme palju nalja. Noh, nagu naistele ikka kombeks. Kokkuvõttes saame ikka ja jälle aru, et: “Ah, me ei tea asjast mitte midagi!” ja lähme laiali ning nimetame just räägitut “saunalavajuttudeks”. Ikka nagu on need jutud, mida “naised saunas rääkisid”!

Ja sellest sai midagi enamat minu jaoks kui raadiosaade. Ma ootasin alati pikisilmi salvestusi. Ma olin südamest tänulik kõikidele kuulajakirjadele ning ma õppisin tundma üht väga ägedat inimest, oma kaassaatejuhti Kristelit. Ma nägin tänu “Naistesaunale”, et ma pole üldse oma muredega üksi ja kõik me naised oleme veidi “katki” ning vajame palju hoolt ja armastust. Ja seda nägid ka kõik kuulajad ning saime tuua kergendust nii mõnegi naise südamesse ning naiste paremat mõistmist nii mõnegi mehe südamesse.

merilin-taimre-kristel-aaslaid-raadio-2-naistesaun

Foto: Raadio2

Kuna meie raadiosaade osutus niivõrd popiks, siis sai kuulajate soovil pelgalt 1-tunnisest suvisest hooajalisest raadiosaatest lausa püsiv 2-tunnine saade. Me saime laupäevase prime time‘i kell 10-12 ja seda jäädavalt. Võinoh, kas saime jäädavalt?!

Nagu te teate, siis olen ma väga… AUS. Ja üpriski otsekehese suuvärgiga. Sest mis seal salatseda või varjata või karta, eks ole? See on vaid minu arvamus ja ma ei pea seda häbenema.

Üks raadiosaade rääkisime me pandeemiast, selle mõjust meile, meie suhtumisest sellesse jne. Ütlesin muidugi otse välja, et minu silmis (nagu ka väga paljude) on see kõik LAASTAVALT ülepaisutatud, lockdown võiks olemata jääda ja maske ka inimesed õigest kanda ei oska, mistõttu on see kõik suht naljanumber. Muidugi jäin ma raadios viisakamaks, sest kui raadiosaate idee juba välja pakkusin, siis oli vastus kohe väga vastuhakkav, et seda teemat üles ei tohiks võtta. Minus tekkis kohe ohumärk, et kas tegemist on tsensuuriga? Miks ei tohi? Miks me võime rääkida oma number kahel käimisest, oma karvakasvust, menstruatsioonist, seksist, nibudest, porrist ja mida kõike, aga kui asi puudutab mingit viirust, siis peame hoidma suud lukus? Ma muidugi olin väga verbaalne väljendades, et selline osaline suukorv mulle ei istu ja tegin selgeks, et ega me sinna fooliummütsidega ei lähe. Me tahame lihtsalt päevakohasest teemast rääkida ja saime rohelise tule.

Vestlus oli väga põnev ning avaldasime ausalt arvamust, aga eks ikka jah, hoidsin ma suud vähe rohkem kinni, sest noh riigiraadio ju ikkagi. Kui peaminister julgeb oma FB lehel avaldada rahvale valet koroonavaktsiini kohta: “Igaühele, kes kasutab võimalust vaktsineerida, annab see kaitse koroonaviiruse eest.” (huvitav, et vaktsiinitootjad oma katsetega seda veel küll leidnud pole), siis kuidas suhtub riik sellesse, kui tema raadios ma väljendan oma arvamust, et maskid pole nii kaitsvad midagi (arvestades kuidas neid kantakse) ja lockdown avaldab rohkem kahju kui kasu meie ühiskonna heaolule. Ju minu arvamuses nähti niivõrd suurt ohtu oma autoriteedile, et üsna pea saabus mulle kiri e-mailile Raadio 2-lt (mitte minu kontaktisikult, kellega üldse muidu KÕIGES suhelnud oleme):

Aitäh, et väljakutse vastu võtsid ja olid nõus jätkama aasta lõpuni. Just selgus, et järgmisel suvel ei kannata R2 eelarve meil täiemahulise programmiga jätkata, see puudutab ka Naistesauna, aga enne suve sooviks proovida selle saate formaati veel teisi kooslusi, et hoida sarja muutumises ja hinnata saatejuhtide rotatsiooni perspektiivikust.

Kas ma saan aru, et sellega on siis kõik? See kiri tuli šokina, sest sellisest asjast polnud keegi KORDAGI rääkinud. Selle kirja saime me Kristeliga mõlemad siis, kui oli aeg planeerida järgmise saate salvestuse aeg. Kuidas parandab see eelarvet, kui meid Kristeliga välja vahetatakse? Kus see loogika on? Oma kontaktisikult sain selgituseks, et saatejuhid roteeruvadki koguaeg. Et meile mõlemale leitakse asendaja. Et see on raadios tavapärane…

Kas ma saan aru, et on tavapärane lasta kahel saatejuhil luua raadiosaade, selle kontseptsioon, see üles ehitada, saada raadiole uusi kuulajaid läbi nende u 50 tuhandete jälgija ja siis nad minema visata? Kas ma saan aru, et ärakasutamine on tavapärane praktika igas raadios? Mina sellega kursis pole. Kui nii on, siis andke andeks, aga ma poleks kunagi oma jalga sinna tõstnudki. Ma saatsin Raadio 2-e südames kuu peale ja leppisin sellega, et esmamulje oli petlik – justkui nad eristuks teistest meediakanalitest ja oleksid “vaba häälega”.

Kuid tõepoolest tuli üllatusena ajakirjaniku kiri, et Kristel justkui ikkagi jääb alles ja mind hakkab asendama Kethi, kellega mind juba asendas reisisaate tegemisel seesama kontakt Raadio 2-s. Jeapp, me pidime tegema ka telesse reisisaate ühe kolmanda isikuga. Kuid siis öeldi mulle et ikkagi raha pole ja asi jääb ka koroona tõttu katki, kuid sotsmeedias nägin, et mindi reisile hoopis Kethiga, haha. Milline nali!

Enivei, ei mu süda ei murdunud, aga silmakirjalikkusel pole piire. Kui sa oled vähegi oma arvamusega ja võib-olla ei nõustu kõigega, mida süsteem sulle sisse söödab, siis sind süüakse lihtsalt välja. Nii on kõigile mugavam.

“Aga aitäh Sulle tehtud töö eest ja oli tore. Uudised saad sa kätte ajakirjanikult. Tšaupakaa! Ja muide, meil juba 4 saadet lindistatud Kristeli ja Kethiga, aga me ei kavatsenudki sulle teada anda, et me su niimoodi üle lasime. Aa, ja ilusat vanaaasta lõppu ka ikka! Ära siis viha pea, sest saatejuhID peavadki roteeruma…”

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole. Sisu kasutamine tähendab, et aktsepteerite lehe üldtingimusi.

45 Comments

 1. Mati says:

  Ma ainult Sinu pärast seda kuulasingi, kõigepealt nad võtsid Laupäeva hommiku maha, kuulasin kõik osad ära ja siis asendati saade sellega siin ja nüüd Sina ka lännu ehk siis R2 äpile korralik desinstall peale praegu :) ERR ei ole aus.

 2. Steven Noorhani says:

  R2 maine minu silmis langes.
  Ilmselt ei öeldud sellepärast otse, et enne kui vana täielikult minema visata, tuleb uus ära testida…

 3. Eva says:

  Tubli oled,et julged oma arvamust selle plandeemia màngu kohta avaldada. No hirm ju et vb avad mõne mittenägija silmad veel oma jutuga ja oi seda hullu siis. Häbi neile,kes rahvaga mängivad! Küll igal oinal oma mihklipäev

  • Ma tegelikult ei avaldanud seal millegi muu kohta arvamust, kui et kuidas kevadine lockdown mulle rahaliselt, emotsionaalselt ja füüsiliselt mõjus, rääkisin oma tervisest ja kuidas üldiselt enda immuunsust tugevana hoida. Ja rääkisin, et meetmed on minu silmis liiga karmid olnud :D Ma ei tea, miks selline poleemika sellest tekkis.

 4. Elks says:

  Iga asi on millekski hea- ma ootan juba põnevusega sinu podcasti :)

 5. Karin says:

  Järjekordne näide sellest kuidas meie eest proovitakse midagi peita ja kui keegi julgem ytleb sõna sekka siis ”maetakse” see inimene maha ja valitakse ”sarnane” inimene (mida Kethi minu arvates kyll pole 😅). Igatahes mina väga väga väga loodaksin, et see sama julge ja naiselik saade jätkuks kasvõi teise nime all. Ainus soov oleks, et just SINA oleksid seal olemas 💕.
  Tänu sinule ma hakkasingi seda saadet kuulama. Ma muidu pole väga podcasti inimene aga see saade oli KULD 💯

  Loodan, et sind kuuleb peagi sama ägedate ja informatiivsete teemade lainel, podcastide moel 🤍.

 6. L. says:

  Kuulasin mitmeid Naistesauna saateid ning Sa olid minu jaoks suurim üllataja ja seda heas mõttes. Ladusa sõnaseadmisoskusega ning keeleleiselt väljendusrikkalt kõnelev saatejuht Raadio 2 eetris!!!! Sa oled võimeline juhtima, mis iganes saadet ning argumenteeritult väitlema. Kristel on väga äge inimene, kuid saatetiimis domineerisid siiski Sina. Aitäh Sulle, oled äge naine!

 7. Nele says:

  Väga kahju, et Raadio2 otse rääkimise asemel sedasi vusserdab ning ilmselt paljudele oma kuulajatele sedasi pettumust valmistab.
  Küll aga see, mida vaktsiinitootjate katsete kohta ütlesid, ei ole ju õige. 95% efektiivne kaitse SARS-CoV-2 viiruse eest on nt Euroopas kasutamiseks loa saanud BioNTech vaktsiini puhul tõestatud, küll aga ei teata kui kaua kaitse kestab.

 8. Kris says:

  Kuid Kristel siiski jäi, nagu Kethi instagrami postitusest näha?

 9. M says:

  Naistesaun oli kindlasti üks kuulatavamaid R2 saateid.
  Arvatavasti sa ärritasid kedagi, kes töötab ERRis kõrgemal tasandil, sest R2 ju kuulub ERRi alla… Ja siis ei osatud sulle kuidagi ära öelda, kui alles viimasel minutil mingisuguse valega. Kahju.

  Ka mina kuulaks Sinu personaalset Podcasti hea meelega. :)

 10. K says:

  Nojaa…Pean ütlema, et mulle Sinu blogi üldiselt pigem ei istu (ehkki nagu näed, käin vahel ikkagi piilumas :D) – erapoolikul põhjusel, mis muud: ei istu need vaieldavate linkidega ülekülvatud ülevõlli “eluretseptid” ja kuivpaastuteooriad jne. AGA! Respekt, Merilin! Praegune postitus oli küll 5+ ja Su julgus raadioeetris ausalt arvamust avaldada teemal, mis ilmselgeks tabuks on kuulutatud, väärib pärjatäit loorbereid! See ei ole kitsalt Eesti teema, vaid üle-ilmne, et kui keegi va ketser julgeb midagiGI küsida selle “koleda apokalüptilise katastroofilise jõledat surma ja hävingut külvava” pandeemia kohta, mille vastu aitab vaid mask (kui mask on ees, võib kusjuures täiesti rahulikult ostukeskuses üksteisele selga ronida ja sümptomitega ringi leekida)….Kui keegi alatu hing julgeb küsida midagi selle õudsa koroona kohta, mille kõrval keskaegne muhkkatk on teatavasti poisike, siis liigitatakse küsija momentaalselt lameda maa teoreetikute hulka. Ehhhhh….Ma arvan, et Maa on ümmargune, aga maskide kasutamise ja koroonapandeemia koletute mõjude osas olen sajaga Sinuga samas paadis :) Aitäh raadioeetris selga sirge hoidmast, kulla tšikk!

 11. oh jah says:

  No jõudis siis sullegi lõpuks kohale, et mingit sõnavabadust meil siin enam ei ole, NSVL on tagasi tulnud vasakliberaalsuse näol.
  Ma ei soovita sul oma Podcasti teha. Jääd veel kõigist oma projektidest ilma. Ega vasakliberaalidega nalja ei ole.

 12. Mari says:

  Ma ei saanudki nüüd aru .. miks Kristel sinule siis ei rääkinud, et nii on? Nõme, väga nõme ja see näitab jällegi, et see koroona on üks paras teater.

  • Küsisin, aga ütles, et oli ise ka pandud täbarasse olukorda ja ei teadnudki, kuidas käituda. Eks näis, kas ta siis ka varsti minemas on, kui leitakse see teine “roteeruv” saatejuht ka nagu plaanis oli ja meile selgituseks toodi.

 13. Aule Einaste says:

  Väga nõrk juhtimine, HÄBI❗
  Iseenesest mõista vastutavate seda pole.
  Loodetavasti jätkate kusagil mujal…
  Lgp. Aule

 14. Mia says:

  Nojah, edu raadio 2le siis. Minule meeldis see saade just sinu ja Kristeli tõttu ja ei kavatse ühtegi saadet enam kuulata 😃

 15. Sveta says:

  Saan aru, et sa ootad ainult tunnustavaid sõnu ja võtad kriitilist tagasisidet rünnakuna, kuid kui tahad ise hästi aus ja otsekohene olla, ole valmis ka samasugusele tagasisidele. Näiteks minu arvates sa ei olnud hea saatejuht. Jutt on sul sorav nagu raadioeetris vajalik, kuid sellest ei piisa. Jah, ma ei tea, kas Kethi oleks parem, võimalik et mitte. Aga mind tohutult segasid su igas teises lauses kasutatavad ingliskeelsed väljendid, slängid, sõnad. Sa kasutad neid selliste kohtade peal, kus absoluutselt vaja ei oleks. Kus on eestikeelne korralik sõna täiesti olemas. Mõned inimesed ei teagi mõndade sõnade tähendusi, mina sealhulgas. Paar päeva tagasi üritasin ühte naistesauna osa järgi kuulata ja lihtsalt ei suutnud lõpuni kuulata, sest nii palju ebavajalikke võõrsõnu oli.
  Teine asi, mis häirib, on lapsikus. Sa arvad, et oled aus, otsekohene ja filtrita, kui oma kakajutte räägid ja mingil määral on võibolla hea, kui nendest teemadest räägitakse, aga sa ei taju hea maitse piiri. Sa muutud labaseks. Ja kaitsed end sellega, et oled lihtsalt aus. Kasvõi see ühes podcastis rääkimime, et sõid eelmisel päeval wasabit ja järgmisel hommikul tormasid kakale – milleks? Me ei saanud elukaaslasega kumbki aru, mis selle point on või mis osa see arendama peaks. Või seoses igasuguste seksiteemadega – sa julged nendest asjadest rääkida küll, mis on hea, aga mida sul tegelikult sellel alal jagada on? On aru saada, et sa oled suhteliselt konservatiivne ega oma mingeid väga ägedaid kogemusi ja teadmisi, seega ei paku ka mingit erilist väärtust.
  Igaljuhul inetu lugu, et teil lasti saateformaat välja töötada ja niiviisi ära kasutati, kuid leian, et saatejuhtide roteerumine SIINKOHAL on tõesti hea. Kristel on saatejuhine meeldivalt rahulik ja küps, kuigi on ka avatud ja lapsemeelne, aga mitte lapsik.

  • Ei võta kriitilist tagasisidet rünnakuna. Jama oligi selles, et me ei saanud kriitilist tagasisidet, vaid meile aeti mulli, et saatejuhid “roteeruvadki” ja eelarve on kitsas. Ma oleks 100 korda enne eelistanud, et öeldakse: “sa ei sobi” vms :D Mind häiriski enim kogu see vale ja susserdamine seal taga. Muidu oleks asi olnud chill ja oleksin rõõmsameelselt oma asjad pakkinud.

   Seega su lausel “kuid kui tahad ise hästi aus ja otsekohene olla, ole valmis ka samasugusele tagasisidele.” on siin väga kohatu, sest ma ootasingi neilt ausust ja otsekehesust, mida ma aga ei saanud. Hindan ausust väga.

   Seega aitäh su otsekohesuse eest, et sinu silmis ma ei olnud hea saatejuht. Igaühel omad eelistused. Tarbin kõike inglise keeles (teadust, meediat, meelelahutust), seega on paratamatu, et otse eetris olles ei suuda ma sekunditega eestikeelset vastet leida (tihtipeale seda polegi). Ei taha nagu sõnu välja mõelda ka. Kui vähegi võimalust oli, siis kiirguugeldasin eesti keeles vastet või terminit või parandasin end, kui meelde tuli eestikeelne sõna. Aga mõne jaoks sellest ei piisa nagu näha. Siis polegi midagi teha. See pole minu jaoks piisav põhjus, miks lülituda ümber kitsale eestikeelsele teadusele, artiklitele, meediale ja meelelahutusele.

   Ei, ma pole wasabist rääkinud. Jutt oli wakamest ja sellel lool oli VÄGA OLULINE point. Ega ma seda niisama ei rääkinud. Aga nagu näha, siis sa isegi ei kuulanud. See on oluline õpetlik lugu, mille kohta infot internetist ei leia. See lugu võib nii mõnegi hirmu tervise pärast lahustada ja säästa kümneid kuni sadu eurosid ;) Kuula järele ilma eelarvamuseta ja saad aru :)

  • Karlos says:

   Mulle väga meeldis teie saade Kristeliga. Ega muidu ma sinust ja sellest blogist ka midagi ei teaks. Mind väga pani nördima kui kuulsin uudist, et sind vahetatakse. Olid väga aruka ja toreda jutuga seal. Aga kui ma nüüd loen sellest tegelikust põhjusest, siis võin isegi veidi R2st aru ka saada. Ma küll neid saateid ei kuulnud, kus sa olla arvamust avaldanud pandeemia kohta, kuid kui see väljenduks mingisuguse maskide hüsteeriana või “nartsisisstlikust tean-kõike-paremini-kui-teised-sest-olen-nii-openminded-ultraspirituaal” suhtumisest nagu maskivastased kipuvad end väljendama, siis selle jaoks ilmselt tõesti riigiraadios kohta pole. Soovin sulle edu!

   • Hei! Siis soovitan kuulata seda osa :) Rääkisin, kui valesti inimesed maske kannavad, katsudes pidevalt oma nägu või võttes selle eest ära siis kui kellegagi räägivad (mis on just kõige “riskantsem” hetk haigestumiseks), kuidas see finantsiliselt on mind mõjutanud ning räägin lockdownidest, kuidas see on laastavat mõju avaldanud majandusele ja seeläbi ka rahvale. Ning jagasin nippe, kuidas immuunsust tugevana hoida. Muud midagi :)

    • Karlos says:

     Ok, siis ole tore edasi ja eks kõik see teeb lõpuks tugevamaks! Mina enam naistesauna niiväga ei kibele kuulama paraku enam…

 16. Kaisa says:

  Oh ei, ma arvan et nad ei taha et sa tõde rahvale välja räägiksid. Nagu ka ntks koroonast, tahavad saladuses hoida ja inimesi lollitada.
  Mis nüüd saab? Saad ikka edasi teha saadet? Kui raadios enam ei saa. Kas siis podcasti ikka teeksite? Kuulan väga huviga teie saateid ja ei taha et ebaõiglus võidaks.

 17. Mir. says:

  No kui Kristel ka juba sulle ütlemata uusi osi salvestas, siis ehk tuleks selles olukorras väärikalt “kaotada”? Kõik asjad ja projektid polegi kõigi jaoks. Nii nagu ei saa üks inimene kõigile meeldida, ei saa ka igas projektis olla nn parim. Rohkem enesekindlust ja siis ei haava sellised asjad nii palju. It’s just business nagu öeldakse. Kõlab ehk karmilt, aga seda see ju õhtu lõpuks on. Ei saa nii klammerduda projektidesse (või inimestesse), mille iseloom ongi ajutine ja muutuv.

 18. Liis says:

  Tee oma Podcast koos Kristeliga.

  Kristeliga te sobite nii hästi kokku saadet tegema seda oleks patt jätta nüüd nii.

  Räägi temaga mis tema arvaks sellisest mõttest.

  Kindlasti on nõus kapa tulema.

  Pea püsti ja selg sirgu.

  Päikest

 19. E says:

  Mina kõiki osasid pole kuulanud, kuna pole aega leidnud, aga oli plaanis. Kuulasin ka ekstra kuna mulle meeldib sinu enesekindlus kõigest rääkida ning teie kahe kooslus oli väga hea. Edasi küll ei kavatse kuulata, seda enam, et raadio poolt nii alatu käitumine, vastik lugedagi.

 20. Hanna says:

  Seda juhtub sageli, et saatejuhid vahetatakse välja või üks nendest peab minema. Põhjuseid on palju – vahel tutvused, vahel kellegi otsekohesus aga vahel ka see, et ehk sa tõesti ei sobinud. Mõistagi teeb haiget, kui oled kogu konseptsiooni välja töötanud ja palju vaeva näinud. Samas tundub mulle, et Sa rõhutad päris paljudel juhtudel, et sul on ikka palju followere. See on tore ja kindlasti on nad ausal teel saadud, aga kõik need, kellel on palju jälgijaid, võiksid omakorda aru saada, et IG followerid ei täheda alati seda, et Sa sobid igasse saatesse ja nii igavesti. Kui palju jäögijaid on Marko Reikopil või Anu Välbal? Taavi Libel või Piret Laosel? Rauno Märksil või Maris Järval? Sellel ei ole tähtsust, sest nad on saatejuhid suure tähega. Ajakirjanikud suure tähega. Raadiohääled suure tähega. Ma loodan, et Sa ikka aasta lõpus või kunagi mõistad, et followerid on toredad, kuid päeva lõpuks ei ole nendel tähtsust, kui mingil hetkel muutud saatejuhina igavaks või hakkad ennast kordama. Vaevalt, et mõte lockdownist või maskide kandmisest sulle saatuslikuks sai. Samas on hea, et Sa said aasta lõpus selle uudise ja uude aastasse saad minna juba uute mõtetega. Samas soovitan tõesti mitte igal hetkel mõelda, et Sinu edu tagab followeride arv – kui paljud blogijad kisuks end pidevalt pesu väele ja kasutaks sellisid hashtage nagu Sina, oleks nad sama kaugele jõudnud. Edu!

  • Oh, ei. Said minust valesti aru. Ma ei rõhutanud, et mul on palju followere, et flexida. Kui mind teaksid, mõistaksid, et mul on sellest numbrist üsna suva. Räägin sellest, et Raadio2 palus pidevalt, et ma kutsuksin jälgijaid üles kuulama, teeksin reklaami jne (seda kõike tasuta ilmselgelt). Jäi mulje, et mind ja Kristelit (kellel on palju jälgijaid ka) kasutati lihtsalt ära jälgijate seast uute kuulajate leidmiseks. Tõin numbrit esile ärakasutamise kontekstis. Ei tea, kas nad pidasid seda IG jälgijate arvu silmas, kui saatejuhte valisid, aga selline mulje jäi.

   Selle edu ja followeride seose loo mõtlesid küll välja. Mina midagi sellist pole kunagi öelnud ;)

 21. Johanna T says:

  Ma pean Sinust väga lugu ja olen sinuga oma arvamuses aus. Siin on minu arvamus, mille eesmärk ei sulle haiget teha, vaid natuke sel teemal mõtiskleda kui sinu jälgija, kes on kõik Naistesaate osad ära kuulanud. Sõnavabadus ei ole see, et saad rääkida seda, mis torust tuleb…Kõige parem variant oleks olnud minu arvates see, kui R2 oleks suutnud Sulle selgitada paremini seda, milline on riigiraadiosse sobiv sisu. Vahel kippus sul ikka lappama, sorri…Meenutagem ka Ahto Lobjaka isiklikku saadet R2s, mis lõpetati ka tema käredamate väljaütlemiste tõttu. Nüüd on talle antud lühike lõik saadet, kus ta ettekirjutatud teksti edastab. Minu arvates ei ole sellest väga suurt lugu, sest kvaliteet on ikkagi hea. Nüüd lihtsalt on kvaliteet kontrollitud, kui nii väljendada võib. Oma erakanalites saab ta ikkagi rääkida nii kuidas torust tuleb. Ma ei pea silmas kakalugusid, thats okay. Minu arvates oli see saade just sinu pärast aasta lõpu poole läinud nati ebamugavamaks kuulamiseks kui see oli algusaegadel. Kristelist oli mul mitu korda suisa kahju, sest tundus, et sa sõitsid temast jutuga üle või isegi ütlesid halvasti… aga Kristel ei võtnud seda kunagi niimoodi tõsiselt südamesse. Vähemalt ei saanud ta seda eetris välja näidata. Samuti on su kõnepruuk väga amerikaniseerunud, millest on kahju, kui riigiraadios saadet peab tegema. Sa oled tõepoolest väga jutukas ja intensiivne ning kahjuks sellisesse avalikku meediasse nii krehvtised väljaütlemised lihtsalt ei sobi. Selleks on erameedia ja erinevad platvormid. Sul on palju alternatiivseid arvamusi, mis vb pole nii diplomaatiliselt väljendatud ja nende jaoks on praegu koht nt Spotifys taskuhäälingute all. Aga Kethit ma ka seal uues saates kuulda ei tahaks. See pole ka see! Minu eesmärk ei ole sulle haiget teha, ma tahan, et sa mõistaksid ka seda teist poolt. Muidugi oli su tööandja kommunikatsioon vale…aga nii see meelelahutustööatuses käib juba aegade algusest peale. See on hundikari. Ma soovin sulle palju palju tuult tiibadesse ja tee nt enda taskuhääling, siis oled sa vabal maal!

  • Seda oleks võinud siis ka kindlasti programmijuht mulle kommunikeerida. Mind tiriti IG storydest välja, et jätkaksin sama asja riigiraadios. Ilmselgelt mul seal varasem kogemus puudub ja ma ise ju ka ei kuula raadiot.

   Lõppkokkuvõttes ei õigusta see selja taga sepitsemist ja sellisel viisil raadiosaatejuhtide välja vahetamist. Kõik oleks võinud jääda läbipaistvaks ja ausaks.

   Inglise keel on mul teine emakeel. Ja tõesti kasutan ma palju pigem inglisekeelseid väljendeid ja termineid, sest esiteks kõik teadus, meedia ja meelelahutus, mida tarbin on inglisekeelne ja ei oska sekundi pealt eestikeelseid termineid leida, kuid tihtipeale head eestikeelsed vasted ka lihtsalt puuduvad. Olime korduvalt Kristeliga hädas, et leida sobivat.

   Kahju, kui jäi mulje, et Kristelist üle sõitsin. Ise seda kindlasti tahtlikult ei ole teinud ja Kristel ka seda ette heitnud ega kommenteerinud pole. Seda kuulen esimest korda.

   Aga oma podcast on juba soojas :) Aitäh!

 22. Janika says:

  Täiesti ajuvaba käitumine R2 poolt. Kui ma seda uudist lugesin, siis mõtlesin, et huvitav miks sa enam ei taha Naistesauna teha. See sobib sulle niii hästi, aga vot mis välja tuleb. Aitäh selgituste eest.

 23. Eliisabeth says:

  Siin ei jäägi muud üle, kui teha enda podcast :) Sinu töö naiste (ja üldse inimeste) teadvuse äratamisel ei ole olnud asjata. Vaata, kui palju head tagasisidet Sa saanud oled! See oli kõigest algus. See, et Sinu teekonnale kivi veeretati, ei tähenda, et tee on otsa lõppenud.

  Mina igatahes täiega toetan Sind ja tänan, et Sa pole järjekordne mainstream influencer, kes lihtsalt vooluga kaasas liigub, vaid päriselt ka muudab ja parendab inimeste elusid! Respect, pea püsti ja edasi. 🤘🏼

 24. R. says:

  Tehke Kristeliga oma podcast hoopis siis 😍 või liikuge teise raadiokanalisse 😊. Kõik teavad, et originaal on parem, kui koopia 😏
  Mina igaljuhul loodan, et sind saab veel kuulda ühel või teisel moel. Palju edu ja ilusat aastalõppu ❤

 25. B says:

  See on esimene raadiosaade, mida iganädalaselt ootasin ja koos elukaaslasega pikkadel sõitudel kuulasime. Leidsin ka ise just läbi selle saate tee sinuni. Väga kurb. Kristel on väga meeldiv kaassaatejuht, kuid ta läks pigem sinu teemadega kaasa ja sina olid selle saate süda.

  Aga äkki mõtleksid täitsa enda podcasti peale? YouTube’i või Spotifysse üles panna? Ma kindlasti kuulaksin. Ja keegi seal teemasid ei kontrolli :)

  Tõesti loodan, et see pole lõpp.

 26. J. says:

  Mulle just väga meeldis seda pandeemia osa kuulata
  .. Aga arvata võib, et tsensuur ja sellepärast
  Sind enam ei tahetud. Eestis pole sõna vaba juba pikemat aega.

 27. Dianaa says:

  Nii kahju! Teie kooslust Kristeliga on nii nauditav kuulata ja Sa sobid raadiosse! Aitäh, et ajad oma asja ja jagad seda ka teistega!

 28. Tuuli says:

  W T F!? See Naistesaun oli, on ja jääb parimaks VAID sellises koosluses! Kui sind ja Kristelit välja vahetatakse, siis good luck have fun R2-le kuulajatest ilma jäämisega
  Täiestiiiii hale lugu, niiiii kahju :(

  • Tuulikki says:

   Tulin ekstra otsima ja arusaama miks sind saates ei ole ja lugeda, et nad lasid su lahti erineva arvamuse pärast on ikka päris nõme. Jälle üks saade mida ma enam ei kuula aga jõudu ja jaksu teistes tegevustes 😁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.