Miks ma hülgasin jõusaali?!

merilin-taimre-paljas-porgand-myfitness-personaal-treener-trenn-sport-fitness-chris-wallace-treeningkava-toitumiskava

Oiii, kallikesed! Ma olen saanud teilt uskumatult palju kirju, kus otsite abi kaalu langetamisel, lihasmassi kasvatamisel, toitumise teemadel, treeningkava koostamisel jpm. Mu postkast oli neist mingil hetkel lausa nii umbes, et mõistsin olukorra tõsidust – midagi peab ette võtma! Soovitan küll alati esimese asjana oma muredega personaaltreeneri poole pöörduda, kuid paljud ei usalda personaaltreenereid, on eksinud personaaltreenerite laviini alla või ei saa seda endale lihtsalt ressursiliselt lubada. Ma ei tahtnud enam käed rüpes istuda ja näha teid vaevlemas, oskamata abiks olla. Ma võtsin midagi ette!

merilin-taimre-paljas-porgand-myfitness-personaal-treener-trenn-sport-fitness-chris-wallace-treeningkava-toitumiskava

Panin teilt saadud murekohad kirja ning mõtlesin, kuidas üheselt kõigile lahendust pakkuda. Kõigile eraldi kirjutamisega kulus mul kokku tunde. Ja küsimusi jäigi aina juurde voolama. Kui seni pakkusin teile treeningharjutusi ja -nippe oma InstaStorydes, siis ka sealt järgnes suur küsimustelaviin. Hmm, mis me siis teeme? Ega muud varianti kui sellest blogida ei ole. Kuigi see võtab mult ka viimase vaba aja, siis soov aidata on oluliselt suurem!

Motivatsiooni kadumine

Aga räägime esmalt tõelisest elust. Kõlab uskumatult, aga olen esimest korda elus kukkunud täie kolinaga motivatsioonikärult maha, mis on mind vedanud juba aastaid! Alati küsiti ja imestati, et kust ma küll seda motivatsiooni nii palju trennis käia leian, kuidas mul motivatsioonilangusi pole jms. No näete – olen ka inimene ja see pauk tuli ootamatult. Ma pole trenni suutnud teha juba 2 nädalat, mis on minu jaoks tõesti pikk aeg! Alguse sai see mu pöörasest graafikust, mis minimaliseeris unetunnid, kaotas söögiisu ja ei jätnud hingetõmbeks ka aega. Trenni pidin kõrvale seadma, sest prioriteedid olid raamatu peal.

 merilin-taimre-paljas-porgand-myfitness-personaal-treener-trenn-sport-fitness-chris-wallace-treeningkava-toitumiskava

Raamatuesitluste lõppedes, mõistsin järsku, et mul on taas aega trenni jaoks, aga mis oli puudu? Motivatsioon! Ja olen täiesti aus – läksin paar korda jõusaali, kuid ma kohe ei osanud motiveerida end treenima ja iga liigutus oli lausa vastumeelne. Vastuoluklimp kurgus oli nii suur, et selle asemel, et see alla neelata, panin koti taas kokku, tegin minekut ehk andsin lihtsalt alla.

merilin-taimre-paljas-porgand-myfitness-personaal-treener-trenn-sport-fitness-chris-wallace-treeningkava-toitumiskava

Mõistnud probleemi tõsidust, otsustasin anda endast kõik, et motivatsiooni leida. Niisiis võtsin endale MyFitnessi personaaltreeneri, kelle nimeks on Chris Wallace (austraallane). Käisin tema juures üle kuu tagasi kehaanalüüsi tegemas ning temast õhkuv positiivsus ja soov kõigega aidata oli metsik! Teadsin, et see on inimene, kes annab mulle tõsise energialaengu. Palusin tal teha endale täiesti teistsugune treeningkava mu tavapärasest rutiinist, vegan toitumiskava ning anda mulle jalaga tagumikku, et mind taas motivatsioonivankrile aidata.

merilin-taimre-paljas-porgand-myfitness-personaal-treener-trenn-sport-fitness-chris-wallace-treeningkava-toitumiskava

Oleme teinud koos juba kaks trenni, pärast mida ma ei suutnud mitu päeva kõndida! Seni jõusaalihundina treeninud tüdruk pandi tegema 65-minutilist plüomeetrilist treeningut ning teisel korral 30-minutilist HIIT treeningut, mis hea just siis, kui lihtsalt rohkem aega ei ole! Pärast teist harjutust olid jalad juba nii piimhapet täis, et kiskusid lausa krampi, haha! Ikka veel on veidi raske end trenni vedada, kuid enim loeb soov midagi muuta ja ette võtta. Seega praegu ajan ma end kergelt vastu tahtmist trenni ja varsti on see juba taas osa mu igapäevarutiinist! Ja ainult nii me end motiveerida saamegi… Surudes läbi raskuste, kuni see muutub lihtsaks ja rutiinseks!

Personaaltreeneri võtmine

Tahan julgustada kõiki, kes on oma fitnessteekonnal alles algajad, on jäänud oma eesmärkide saavutamisega jänni, on tabanud platood või kes otsivad lihtsalt lisatõuget, motivatsiooni või uusi nippe, võtma endale personaaltreener. Tavainimene ei peagi ise omal käel suutma saavutada oma parimat vormi, sest see nõuab siiski muudatusi senistes harjumustes ja eluviisis. Me kõik vajame oma ala professionaali, et aidata seda saavutada võimalikult efektiivselt, turvaliselt ning tulemuslikult.

Aga mul pole raha…

See on esimene asi, mida kuulen. Ja ütlen ausalt, et ma ei usu seda. Kas sul on raha väljas söömas käimiseks? On raha šopata? On raha meelelahutusele kulutada? Kõik on prioriteetide küsimus! Ega hea treeningu nimel pole vaja võtta endale personaaltreenerit kuudeks, aastateks. On vaja saada vaid endale sobiv personaalne treeningkava, abi toitumise vallas ning mõlema reaalsuses jõustamiseks. Selleks võib piisata isegi ühest kuust personaaltreeneri käe all treenimisest. Ja see pole ilmatu kallis! Olen Chrisiga antud teemal palju rääkinud ning ta pakkus välja omalt poolt ka lahenduse teile. Kirjutades talle chris.wallace@myfitness.ee ja mainides talle “paljas porgand”, saate:

 • kahese personaaltreeningupaketi tellimisel kolmanda tasuta
 • seitsmese personaaltreeningupaketi tellimisel kaks tasuta personaaltrenni lisaks
 • temaga pärast personaaltreeninguid TASUTA TREENINGKAVA, et jätkata oma fitnessteekonda ka iseseisvalt!

merilin-taimre-paljas-porgand-myfitness-personaal-treener-trenn-sport-fitness-chris-wallace-treeningkava-toitumiskava

Ta on tõesti hingega asja juures ja soovib südamest olla abiks nii mulle kui ka mu lugejatele. Ta näeb, kuidas ma soovin teid kõiki aidata, ning on kahe käpaga poolt andmaks ka omalt poolt kõik, mis suudab.

Aga mul pole aega…

Jah, paljudel on lapsed ja pere, töö ja kohustused… Aga siin tulevad mängu jällegi prioriteedid. Ma tean, et ma oleksin leidnud trenni jaoks aja ka sel pöörasel kahel nädalal, küll aga polnud trenn mu prioriteet number 1. Kui sa tõesti tahad saavutada head vormi või lihtsalt tunda end paremini, siis sa kas leiad selle aja või mitte. Siin on ideaalseks näiteks naised, kes tegelevad näiteks bikiinifitnessiga ja peavad oma toitumise ja treeningud seadma väga tähtsale kohale. Nad treenivad ja foodprepivad IGA PÄEV laste, töö ja eraelu kõrvalt. Kõik on võimalik, kõik! Seepärast lasingi endale teha ka 30-minutilise kava, mida ka kõige kiiremasse päeva sisse pressida.

Loe lisaks peamistest ettekäänetest ja nende murdmise viisidest SIIT!

Minu soov teid aidata

Mis siis edasi? Otsustasin ette võtta uue ja teistmoodi projekti! Siin on mulle suureks abiks MyFitness ja minu personaaltreener Chris Wallace. Panin kirja kõik mured, millega mu poole on pöördutud ning püüdsin leida viisi, kuidas teid nendega aidata. Minu plaan on järgmine:

 1. Võtan teid kaasa oma teekonnale. Näitan teile oma tulemusi ning jagan tundeid ja mõtteid. Eesmärk on muuta kehakompositsiooni ehk rohkem lihast ja vähem rasva. Kuna ma ei tegele võistlusspordiga, siis teeme seda kõike tasa ja targu ehk võimalikult tervislikult.
 2. Teen kord kuus Instagram Live’i, kus saate esitada mulle ja Chrisile kõiksugu küsimusi. Näitame soovi korral ette harjutusi ning jagame teadmisi!
 3. Võite mulle siia alla kribada fitnessi ja toitumisega seonduvaid küsimusi. Panen need kirja, Chris vastab ja teen sellest InstaStoryd.
 4. Hakkate nägema taas rohkem minu trenni InstaStorysid, mis võiksid teid motiveerida ning inspireerida.

merilin-taimre-paljas-porgand-myfitness-personaal-treener-trenn-sport-fitness-chris-wallace-treeningkava-toitumiskava

Mul on veel üks uudis! Nagu ehk teate, käisin ma Anu Saagimi saates “Hommikusöök staariga” (kliki: ESIMENE OSA ja TEINE OSA). Pärast filmimist tegi Anu mulle laheda pakkumise – hakata Õhtulehes pakkuma 50 treening- ja toitumisnippi. Need tulevad minivideo formaadis, mil annan lõbusalt edasi oma lemmiknipid, mille peale ehk ise ei tule ja mida saaksite igapäevaelus rakendada. Esimene filmimine juba järgmine nädal, seega üsna pea võite neid juba näha!

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

24 Comments

 1. […] vaheldub väga intensiivse ja lühikese ning kerge harjutusega. Siin on spetsiaalselt mulle MyFitnessi personaaltreeneri Chris Wallace’i poolt välja töötatud 60-minutiline HIIT kava, mille õpetuse leiad […]

 2. […] postitust, mil kirjutasin, et motivatsioon treenida on kadunud? Asjad olid juba siis hullud, kuid ma eirasin […]

 3. Marjut says:

  Tere, kas Chrisil on ajaline piirang, millal sinu sooduskood kehtib või võib seda ka uuel aastal kasutada?

  • Tere, see oli meil selline suuline kokkulepe. Usun, et kehtib täpselt nii kaua kuni ta saab ajaliselt abi pakkuda :) võid temalt siis küsida

 4. Sik says:

  Ma jumaldan su tahet oma lugejaid motiveerida ja seda et sa räägid teemadel, mis on vajalik, sest ka minuni jõudnud nii palju erinevaid arvamusi eratreeneritest ja kõigest. Mitte, et ma ise selles osas kuidagi abi vajaks, olen pigem pilatese sõber ja selle kodusel viisil enda jaoks avastanud, sest seda saan teha siis kui soovin ja kui kaua soovin, eriti kui arvestada, et mu tööpäevad on 12 tundi pikad ja lisaks mitte ainult päevased, kuid ka öised ning noore inimesena elu alustamine (kasvatan alles kõike üles ja üüri korter jne) röövib meeletult raha. Nii tore, et sa julgustad inimesi leidma midagi enda jaoks ja unustama vabandused ❤️

 5. Liis says:

  Mul on pigem küsimus, et tihti personaaltreeneritel ei ole piisavalt haridust, et juhendada ja teha kava neile, kellel mõni probleem. Ka mul pole just raha jalaga segada, et otsida ja proovida, kuni leian treeneri, kes oskaks mulle kava teha ka sellise, mis sobiks arvestades vigastusi. Kuidas leida selline treener ja olla ka kindel tema soovitustes?

  • Treenerite väljaõppel räägitakse kohe kindlasti vigastustega treenimisest. Mis vigastused sul on? Ma uurin oma treenerilt, kas ta saab sind aidata või oskab sind kellegi poole suunata? :)

   • Liis says:

    Keeruline seletafa lausa. Põlve juures tekib kõõluses põletik, kui põlv saab koormust, st kükid ja hüpped on rangelt keelatud. Ja ega ma neid teha ei saagi ilma meeletu valuga. Lihtsalt luustiku omapära ja sinna ei saa mitte midagi teha, lihtsalt ei tohi koormust anda.

 6. Kristin says:

  Kõik väga tore aga kui jutuks tuli rahapuudus, siis langes ilus jutt kolinal kokku. Ei, kõigil ei ole ka selleks raha, et käia väljas söömas või šoppamas vms tegemas. Kui tuledki ots-otsaga igakuiselt kokku, siis ei pigista ka personaaltreeneri jaoks raha kuskilt välja.
  Oled muidu suureks eeskujuks, jätka samas vaimus! :)

  • Margit Pinnar says:

   Olen nõus!

  • Hei, muidugi sel juhul on asi teine. Mistõttu mu treener on nõus igati aitama. Kel tõsised rahamured, aga soov treeneri käe all treenida suur, siis palun talle kirjutada. Ta ei ole raha peal väljas ja tahab aidata abivajajaid :) ega ta niisama paku tasuta kava mu lugejatele ;)
   Aitäh!

 7. Laura says:

  Tere Merilin!
  Olen sinu blogi juba päris pikalt jälginud ning absoluutselt iga postitus tekitab minus suurt tänutunnet kuna need lihtsalt annavad mulle nii palju juurde :) Nii et suured suured tänud!
  Kuid mul ka üks küsimus/mure..Kuidas suhtuda sellesse kui partner ei ole sinu kehaga rahul ning räägib pidevalt, et võiksid natuke peenem olla ja süüa vähem jne? kuna mul samuti olnud toitumisega probleeme varasemalt siis tunnen, et olen jube õhukesel jääl

  • Kirsi says:

   Mul tekib küsimus, mis on partneri probleem? Mis on temas peidus ja kas ta pole ehk endaga rahul hoopis? Mul on sarnane kogemus olemas. Täna on mul partner, kes peab mind kôige naiselikumaks ja imelisemaks olevuseks maailmas. Ja ma olen 3 lapse ema, küll sale, kuid aa korviga ja tean, mida tähendab ebakindlus. Partneri tugi on oluline.

  • eeh says:

   Alustaks sellest, et kas sa oled ülekaalus? Kui jah, siis on soovitused ju igati asjakohased sinu enda tervise huvides. Kuigi ei poolda sellist enesekindlust hävitavat otsekohesust, vaid selle asemel võiks ju pakkuda koos alustada treenimist või ühist toidujälgimist. Kui su ülekaal on pigem kosmeetiline kui meditsiiniline, siis valik on sinu.
   Minu ülekaal on ntx puhtalt kosmeetiline ja julgen sellest ka rääkida oma elukaaslasega. Tema on soovitanud samamoodi koos treenida või jälgida toitumist ja mul pole mingit põhjust solvuda selle pärast, et ta räägib tõtt. Mingi väärastunud arusaam on see, et partner peab sind toetama sinu “pattudes” või siis üldse vaikima, et muidu äkki naine solvub. Ei – nendest teemadest peab rääkima – lugupidavalt.

   • Laura says:

    Ülekaalus ma ei ole kindlasti, olen 176cm pikk ning olenevalt päevast kaalun 66-68kg. Me teeme üheskoos trenni ning toitumine on ka pigem tervislik, tundub nagu kõik oleks igati positiivne ja asjale terve lähenemine. Seejuures minu probleem ongi just selles, et ma tean, mis on minu jaoks õige, kuid kuidas jääda positiivseks ja säilitada terve suhtumine endasse kui partneri kommentaarid on pidevalt selliseid, et võiks veel alla võtta ja veelgi vähem süüa. Võin ju mõelda, et okei ei lase ennast sellest mõjutada, kuid ometigi see ju mõjutab mind ja minu ‘mina’ pilti, minu heaolu ning rahuolu iseendaga. :(

    • See teema on nii oluline, et ei kavatse vaid kommentaaridesse jätta. Luban et üks järgmistest postitusest võtan tema põhjalikult läbi. Sina, kaunitar, hoia seni pea püsti, naudi end peeglist ja ära lase kellelgi oma enesekindlusele mõjuta. Kuidas end oma nahas tunneme on kõige olulisem ja seksikam osa naisest! Anna talle vastu näppe või saada otsima nõrgemat naist, kes vaid mehe soovide nimel elaks. Sina pead endast lugu ja armastad end sellisena nagu oled! Aplaus sulle ♥

    • Kadri says:

     Ma kardan, et siinkohal tuleks võibolla hoopis järele mõelda, kas sellise partneriga tasub koos olla ja kas ta ikka on sulle kõige õigem valik. Kui sa oled normaalkaalus ja näed hea välja ja tervis on korras, siis ei tohiks tal sulle mingeid pretensioone olla – see on umbes sama, kui nõuda, et sa endale suuremad rinnad laseksid panna(see ei ole mõeldud kuidagi halvustavana Merilini aadressil). Jah, talle võibolla meeldivad hästi peenikesed tüdrukud, aga mõistlik inimene teab, et ei tohi selliseid asju lihtsalt enda isekusest nõuda ja peaks austama sind selllena, kes sa oled, mitte püüdma sind muuta endale sobivaks.

     • Ei oleks kuidagi osanud halvustavana vaadata, sest see oli mu enda otsus :D Ma ei teeks elus sellist otsust kellegi teise soovi peale ja taunin seda, kui naised on öelnud, et mees palub või lausa sunnib opile minema. :/
      Aga ülejäänu osas nõustun ka absoluutselt!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.