Menstruatsioonivaludest TÄIELIK vabanemine

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-menstruatsioon-päevad-krambid-kõhuvalud-endometrioos-soolestik-tervis

Päris vana teema juba, aga uskumatu, kui kaua võttis minu jaoks aega, et leida lahendus, mis toimib 100%! Seni aga iga kuu valudes vaevlemist ja valuvaigistite manustamist, mis on tegelikult mulle nii vastukarva. Olen varasemalt rääkinud endometrioosi kahtlustest, kuid õnneks arstlikud ülevaatused seda ei kinnitanud (soovitan aga lugeda kõigil, kel on igakuised tugevad valud). Siis hakkasin otsima alternatiivravi, sest mitte üks valu ega haigus ei ole normaalne! Mul ajab harja nii punaseks, kui keegi ütleb: “Menstruatsioonivalud ongi normaalsed”, “Akne ongi normaalne”, “Söögijärgne puhitus ongi normaalne” jne. Ei! Normaalne on hoopis, et Sina oled õnnelik, tunned end hästi ning ei kannata!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-menstruatsioon-päevad-krambid-kõhuvalud-endometrioos-soolestik-tervis

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole. Sisu kasutamine tähendab, et aktsepteerite lehe üldtingimusi.

28 Comments

 1. N37 says:

  Kuidas teil enesetunne pärast esimest korda maca pulbri võtmist oli? Esimese päeva lõpuks mul pea täiega lõhkus ja iiveldas. Lõpuks kui kõik õhtul välja oksendasin oli jälle hea olla. Rohkem mina seda võtta ei julgenud. Panin hommikul pudru sisse teelusikaga. Ju siis mulle ei sobi, sest netist keidsin infot, et võib ajada iiveldama.

  • Minul pole ühtegi kõrvalnähtu olnud ja pole enda teada varem ka teistelt selle kohta kuulnud. Kindlasti mitte siis jätkata sellega. Mis brändi kasutasid ja mis koguses? Kas tühjale kõhule?

 2. […] tapvatest menstruatsioonivaludest täielik vabanemine. […]

 3. Merlin says:

  Mis magneesiumi vormi ja mis kujul(tablett, pulber) sa kasutad?

 4. Kadri says:

  Hei, Merilin!
  Olen samuti hädas olnud enda menstruatsioonivaludega pea 10 aastat ja kui leidsin su blogpostituse, siis saatsin ka kohe edasi oma sõbrantsile, kellel on veel hullemad valud kui minul – mõtlesin, et kas lõpuks ometi midagi, mis aitab? Proovime sinu soovitatud tabletid järgi ja loodame samuti parimat :). Aga, mul on sulle ka üks küsimus, nimelt, ma viimane kord võtsin juhuslikult menstruatsioonivalude ajal probiootikumitableti, sest üleüldiselt tundsin, et seedimine oli kuidagi kehv, ei viinud kokku menstruatsiooni ja seedeprobleeme tookord. Aga kui praegu tagantjärele mõtlen, siis mu valud ei olnud nii tugevad, kui tavaliselt. Tahtsingi uurida, et kas need sinu soovitatud ensüümid on sarnased probiootikumide toimele või on need ikkagi erinevad asjad?

 5. Anete says:

  Mis brändi Maca pulbri tablette tarbid?

 6. Aili says:

  Mul siiani polnud üldse vaevusi nendel päevadel. Aga peale teise lapse sündi – laps nüüd 3aastane – on ikka päris ebaregulaarsed päevad, tihti vererohked ning vahel ka krambid/kõhuvalud. Käinud naistearstil ja UH viimase 3 aasta jooksul vist 5-6 korda ning nende poolt kõik korras. Lisaks olen arusaanud, et mu kõht kogu aeg punnis. Pärast esimese lapse sündi tegin kodus trenni, jälgisin toitumist – sain peaaegu oma ideaalkaalu tagasi. Nüüd need enam aidanud pole. Kõht punnis isegi hommikul ärgates. Kui aus olla, siis olen käega juba löönud, hetkel ideaalkaalust puudu u15kilo. Lisandunud on need viimase 2 aastaga.
  Pille võtsin viimati vist 10 aastat tagasi ja muid rasestumisvastaseid preparaate ei kasuta. Pärast pillide võtmise lõpetamist oli mul 12 kuu jooksul 4 korda menstruatsioon ainult ning peale seda ei ole tahtnud enam hormoone kasutada. Kondoomid aitavad meil rasedust vältida. Peaks proovima ka neid ensüüme ja võtma ennast kokku ning tegema testi, et teada saada, kas on mingi talumatus tekkinud aja jooksul millegi vastu.

  • Soolestik on korrast ära. Pärmseen võib ka olla. Mul oli ka nii, et isegi hommikul oli kõht paistes. Tegele soolestikuga ja kõik saab korda. Langeb ka plejaad:)

 7. Mariann says:

  Endometrioos ja kõhuprobleemid ja valud päevade ajal käivad kahjuks tihti käsikäes. Väga palju on diagnoosimata endometrioosi naistel – 100% saab seda tuvastada ja diagnoosida ainult laparoskoopia abil ehk kõhuõõne opiga. Isegi MRT ega ultraheli ei pruugi endometrioosi näidata ja tavaliselt ei näitagi. Olles ise maadelnud 17 a diagnoosimata endometrioosiga – ultrahelis arvati, et mul on emaka müoom. Ei MRT ega vereanalüüsid näidanud midagi. Alles laparoskoopiaga sai selgeks 4. staadiumi endometrioos. Aitäh, et sel teemal kirjutad. :) Väga palju tõesti saab toitumisega hoida endometrioosi ja kõhuprobleeme tasakaalus ning valud tõesti ka minu kadusid! USKUMATU! Mega õnnelik olen! :) Ma ei oleks reaalselt seda mitte kunagi uskunud, et söök võib reguleerida seda, kas mul on valud või ei ole päevade ajal!

 8. Jana says:

  Hea lugemine! Aitäh! Oskad Sa soovitada, kelle poole pöörduda, et saaks ka sarnase ensüümi plaani, enda probleemidest lähtudes? Mul on terve elu olnud hull menstruatsioonivalu. See ei olegi enam nii häiriv, kui see, et ovulatsiooniga paistetan üles ja valutan kuni uue tsükli alguseni. Kusjuures jahutoodete vältimine teeb minulgi olemise oluliselt paremaks.

 9. Sille says:

  Ei jõua ära tänada sind alati kasuliku informatsiooni eest! 🙏🙏
  Kuid tekkis küsimus, et kust kaudu oleks võimalik endale saada “soolestiku tervise funktsionaalne nõustaja” 😅 üritasin googeldada, kuid eriti midagi ei leidnud? Tänud :))

 10. Yutulind says:

  Kuulsin, kuidas üks ema küsis apteekrilt nõu, et kui tema teismeline tütar pannakse pillide peale, et päevad hakkaksid korrapäraselt käima(!!!), aga pakendi infolehel on päris rängad kõrvaltoimed, tromb jne, et mis siis nagu tema soovitab. Nagu MIKS ei võiks teismelisel olla päevad ebaregulaarsed??? Miks ei lasta kehal endal protsesse juhtida???

 11. Elina says:

  Väga huvitav lugemine. Igasugune selleteemaline info kulub marjaks ära. Mul endal on ka iga kuu suhteliselt valulikud päevad olnud, aga SEE kuu oli voolus nii “normaalne” ja ma valu ka nagu otseselt ei tundnud, mis oli mu jaoks IME!!!!!!! Mõtlesin, et millest see võib olla. Macat võtsin juba enne, sellest ei saanud olla, aga hakkasin juurde võtma Kurkumiini koos piimhappebakteritega ning see kuu oli vau faktor kohe olemas😊🙈 Olen suur katsetaja ning otsin ka ise lahendusi pidevalt. Nüüd, peale Sinu postituse lugemist hakkasin mõtlema, et tõesti, võib-olla oligi nendest headest bakteritest see suur vahe:) Ühesõnaga, midagi toimib mu keha jaoks imeliselt hästi ning see tõesti ei ole normaalne valu kannatada. Väga tänulik hea info eest! Meil naistel on seda väga vaja. Elada parimat elu ning hoolitseda enda õnne ja heaolu eest

 12. Greta says:

  See, kuidas kirjeldasid enda menstruatsiooniaegseid vaevuseid, tundsin selles nagu iseend ära. Olen samuti käinud naistearsti vastuvõtul ning siis samuti ei avastatud endometrioosi. Soovitati mullegi pille hakata võtma, kuid olles varem kuulnud teiste negatiivseid lugusid ning seda et ma ei taha oma keha ning systeemi mürgitada, ei olnud ma nõus hakkama pille võtma. Ja seda suuresti tänu sinu jagatud kogemustele blogis. Juba mitmeid aastaid olen pidanud võtma valuvaigisteid. Kuna minu magu ei kannata ibuprofeeni, olen pidanud seda asendama teiste rohtudega, kuid kõik neist pole nii efektiivselt mõjunud ja valu ju ka ei suuda kannatada, eriti, kui peab koolis või tööl olema. Olen proovinud väga erinevaid asju valu leevendamiseks, kuid siiani on aidanud vaid ravim Dolmen, kuid kokkuvõttes kõik ravimid on tegelikult ju mingile osale meie kehas kahjulikud ning alati olengi nädal peale päevi üritanud seedimist taas normaalseks saada, mis mul tavaolukorraski on probleemne. Justkui mingi surnud ring, mis alati otsast peale algab….Aga kindlasti proovin su nippe järele ja suur tänu selle motivatsioonisüsti või lootuse eest, mis sa andsid!

 13. Hellu says:

  Aitäh selle info eest! :)
  Minul on ka iga jumala kord enne menstruatsiooni nägu punne täis. :(
  Laktoosivabadele piimatoodetele üleminek aitas mingil määral, aga proovin ensüüme ja maca pulbrit kindlasti.

 14. Sants says:

  Nii kasulik lugemine! Aitäh!
  Mul pole tegelikult kunagi varem menstruatsiooni valusid olnud, välja arvatud nüüd viimane kord. Täiesti jubeeee! Arvasin juba, et mul on pimesoole põletikv või midagi sarnast hullu. Ei teagi, miks nüüd viimati selline valu oli sees.. Loodan, et enam ei kordu. Aga igal juhul tean nüüd, mida peaks tegema/muutma oma elustiilis.
  Macat olen pannud pulbrina smuutisse, eriti just peale pillide lõpetamist, mul olid siis hormoonid täiesti segamini! Iial enam ei taha midagi hormonaalset sisse süüa!

  Mul millegi pärast tulevad ka enne menstruatsiooni nii palju punne näkku.. Millest see olla võiks?

  • Ikka hormoonide pärast :) Meie hormoonid kõiguvad olenevalt menstruatsioonitsüklist. Östrogeeni ja progesterooni tase langeb kehas enne päevi, mis võib rasukanalites triggerida suurema rasuerituse. Kui seda on aga liiga palju, siis poorid ummistuvad ja tekivadki punnid. Lisaks on sel ajal ka naha põletikutase kõrgem ning aknet põhjustavate bakterite produktsioon. Kui oled sel ajal veel stressis ka, ei toitu ja maga hästi ning ei joo piisavalt vett, siis seda hullem on olukord.

 15. Liza says:

  Aitäh Merilin! Lisaks uurin sellist asja, et kas keegi teab kas on peale synlabi v geenitestide ka veel mingeid kohti, kus saab toiduainete talumatust testida? Nt veretest vms. Olen otsinud aga pole leidnud.. :( Päikest!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.