Meie tervis on meie enda kätes

merilin-taimre-paljas-porgand-vaim-arstid-ravimid-ravi-elustiil-toitumine-keha-haigused-tervis-blogi-postitus

Viimase paari aastaga on mu mõttemaailm teinud kannapöörde. Uskusin kunagi pimesi, mida meile räägitakse – meedia, arstide, riigivõimu, õpetajate ja vanemate poolt. Täna ma ei usu kedagi. Mida rohkem me teame, seda rohkem me mõistame, kui vähe me teame. Oleme ju näinud viimaste aastakümnetega, kuidas meie uskumused tervisliku toidu, haigustekitajate jne osas muutuvad nagu võluväel. Kuidas soovitatakse piimatooteid ja liha tarbida, siis jälle nendest kauge kaarega hoiduda. Kuidas süsivesikud on halvad, siis hoopis rasvad. Kuidas suitsetamine on lahe, siis jälle tappev. Kuidas antibeebipillid on imeravimid kõige vastu, siis jälle naiste tervisele pöördumatut kahju põhjustavad. Kuidas antibiootikumid ravivad kõike, samas tapavad meis ka kõik hea ja kasuliku. See maailm on niiiii kirju ja pidevas muutumises, seega me ei tohiks anda oma väge ära. Ma usun sügavalt, et meie keha on kõige võimsam ja intelligentsem masin, mille võimeid me ei oska tänase päevani hinnata. Ja meie keha ja mõttejõu alahindamine toob meile palju valu, haigusi ja surma.

 

Me pole katkised

Meditsiin on arenenum kui kunagi varem. Ometi on haigeid inimesi kõikjal meie ümber, rohkem kui kunagi varem. Meid toidetakse hirmuga, et meie kehad on vähem või rohkem katki või mitte piisavad, mis annab ruumi ravimitööstusel hiilata kõiksuguste medikamentide, ravimite ja meditsiiniliste treatmentidega. Toitu ei peeta enam ravimiks. Toidust on saanud mugavus ja meelelahutus. Inimest, kes pöördub toidu ja oma keha poole, et end seestpidiselt tüvest saati tervendada, peetakse hulluks ja vastutustundetuks. Kuid enda haigussümptomite allasurumine ravimitega, mille pikemaajaline toime on inimkonnale seni teadmata, on ainuõige viis? See on see terve viis läheneda haigusele, mis tuleb sind kimbutama sinu elustiili valikute pärast? Pole ime, et aina rohkemad inimesed on hakanud kahtlema tänapäevases süsteemis, sest see on fundamentaalselt katki. Homöopaatiast on saanud nõiateadus, kuid miks? Sest see ei too ravimitööstusele raha ja võimu inimestele ajupesu teha?

Ma ütlen kohe, et ma pole kardinaalselt konventsionaalse meditsiini vastu. Sel on olemas HIIGELSUUR ja OLULINE roll meie tervisele ja heaolule. Küll aga tahan ma rääkida alternatiivsetest võimalustest ja uurida ka nende tagamaad. Panna teid küsitlema oma seniseid (pimesi) uskumusi ja soovi korral avastada oma keha tõeline võimekus. Kas pole mitte imeline mõelda, et me oleme kõikvõimsad isetervenevad energeetilised loomad, kelle keha on suuteline tulema välja ka kõige raskematest haigustest?

 

Meie keha võime ise terveneda ei ole ime

Kas pole mitte imeline mõelda, et meie keha peamine eesmärk on hoida meid tervete ja tugevatena, mitte vastupidi? Meie keha “infolehele” ei ole kirjutatud “Kõrvalnähud”. See on intelligentne tervik, mille ainus eesmärk on hoida sind elus. Me kõik oleme oma silmaga tunnistanud, kui kiiresti on keha võimeline haavu tervendama ja asendama katkised rakud uutega, nii et armigi pole järel. Vähesed aga teavad, et luumurru korral juba loetud tundide jooksul pärast vigastust asub keha tekitama haava ümber vereklombi sarnast moodustist, et katkist luud kaitsta. Nädala või kahe möödudes asendub see pehme, kollageenist koosneva luukoega, kuhu hakkab lisanduma mineraale, et kude muutuks uueks luuks.

Kui keha suudab luua uusi rakke ja isegi luid, siis miks me ei usu selle võimekusse ravida kroonilisi ja raskeid haigusi? Kas need haigused üldse on kroonilised või nii rasked, kui me usume, et nad on? Kas tõesti on meie keha nii saamatu, et meie ainus võimalus on olla kas haige või ravimitööstuse igapäevane klient?

Meie mõtted, uskumused ja emotsioonid on otseses seoses meie tervisega. Imestan, et ikka veel inimesed seda ei usu, kuigi see on teaduslikult korduvalt tõestatud. Üks põhilisi näiteid on teadusuuringud platseebodega. Inimesed on tervenenud või haigestunud, uskudes arsti, kes ütleb, et ta annab neile vastavalt siis ravimit või haigustekitajat. On isegi leitud, et libaoperatsiooni tagajärjel on inimese keha tervenenud. Operatsiooni tegelikult ei toimu, kõigest lõige, kuid inimene on tervenenud. Mõni arvab, et see on mingi voodoo või imejutt, aga tegelikult on see niiiiiiii lihtne ja loogiline. Toome näite materialistlikust maailmast. Mitte üks lotovõit pole ime. Kui sa ei osta järjepidevalt lotopileteid ehk ei usu võiduvõimalusse ning ei loo võiduks potentsiaali, siis ei juhtu ka “lotoime”. Lotovõit on lotopiletite ostmise üks võimalikest tulemitest. Keha tervenemine, ilma meditsiini sekkumiseta, on üks võimalikest tervisliku eluviisi ja oma tervenemisesse uskumise tulemitest. Ainult inimese jaoks, kes ei usu, on millegi juhtumine ime. Teiste jaoks on see võimaluste loomine ja nende saavutamine ehk tulemus.

 

Platseebo efekt

Ravimite teadusuuringu jaoks on vaja vähemalt kahte testgruppi, millest üks on platseebogrupp ehk inimesed, kes arvavad, et neid ravitakse, kuid tegelikult mitte. Kui päriselt ravitav grupp näitab paranemismärke u 75% ulatuses, siis paranemismärke näitab alati ka platseebogrupp ja seda kuni sama palju kui ravitavas grupis, sest nad USUVAD, et neid ravitakse ja nende tervis paraneb. Uskumus muudab meie bioloogiat, programmeerides meie autonoomset närvisüsteemi tootmaks ise vajalikke kemikaale, mis on ka haiguse ravimiks. Kahjuks ei õpetata meditsiinikoolis seda aga piisavalt.

Kui positiivse mõtlemise ja uskumustega suudame end tervendada, siis peab toimima ka vastupidine. Me suudame end haigeks mõelda ja tappa, kuna usume oma hävitavatesse mõtetesse (ja notseebo efekti). Ja paljud mõtted ei tule meist endist, vaid teistelt. Kui meie vanemad ütlevad meile kui rumalad me oleme ja me ei saavuta midagi ning me usume seda, siis me jäämegi rumalateks ja ei saavutagi midagi. Kui arst diagnoosib, et sa oled ääretult haige ja prognoosib, et sul on jäänud elada 6 nädalat ning sa tingimusteta usud seda, siis sa suredki. Diagnoosi võta tõsiselt, sest see on üleskutse avada oma silmad ja muuta oma elu. Prognoos ei ole aga kivisse raiutud. Ilmaprognoosi kohaselt võivad kõik märgid näidata, et homme sajab, aga jube tihti paistab hoopis lauspäike. Prognoos jäta enda kätesse. Prognoosi endale tervist ja rõõmu ning võta vajalikud sammud selle jaoks. Kui sa usud, et sa oled enamat, kui see, mis teised näevad ja ütlevad, siis sa oledki.

 

Me pole elu ohvrid, vaid selle loojad

Ma lugesin läbi silmiavava raamatu nimega “The Biology of Belief: Unleashing the Power of Consciousness, Matter & Miracles”, mille autoriks on tunnustatud tüviraku bioloog Bruce Lipton. Raamat on ülesehituselt keeruline teaduslik tekst, kuid siiski aitab lugejal mõista meie elu (tervise, iseloomu, välimuse, oskuste jms) seost geneetikaga. Kas tõesti määrab DNA meie elu? Pärast kümneid aastaid uuringuid ja praktikat avastas ta midagi fantastilist: meie rakud on otseselt mõjutatud meie mõtetest, mitte nii väga DNA-st. DNA on justkui rakkudele ette antud plaan, kuid rakkude käike haldavad meie mõtted. Kõikidel meie mõtetel on võim mõjutada koheselt meie füüsilist ja vaimset tervist, seda kas tervendada või hävitada. See teadmine polnud mulle võõras, aga mulle lugeda teadust selle taga.

Ma olen veendunud, et meil on võime end tervendada viisil, millest meile ei räägita. Mitte, et keegi ei tahaks, et me terved oleksime. Aga suurimad rahad on alati seal, kus esineb puudust: luksusest, tervisest, fitnessist, sotsiaalsest staatusest jne. Tegelikult pole me katki ja tegelikult pole meil millestki puudu. Me oleme täielikult täiuslikud just sellistena nagu me oleme selles momendis. See, et me pole nii rikkad, nii ilusad, nii terved või nii tugevad, kui me tahaksime, ei ole Tõelise Mina mõtteviis. See on meisse kodeeritud ühiskonna poolt. Me tarbime neid uskumusi hommikust õhtuni lapseeast saati. Kordan veelkord, me sündisime täiuslikena, väärt kõike, mida me vaid tahame, ilma, et me tunneksime millestki koguaeg puudust. Aga see on omaette topic ja ma lähen teemast kõrvale. Peaasi, et sa mõistad, et sa oled alati kõike suutnud. Sa lihtsalt ei teadnud seda enne, sest sa oled andnud oma väe ja võimu ära “autoriteetidele”, kes dikteerivad su elu.

Mitte ainult haigused ei alga mõtetest, vaid kõik algab sealt. Mitmed arstid on tunnistanud, et neile ei õpetatud koolis, et meie kehal on võime iseend ravida. Mitte üks haigus ei saa ravitud sümptomite kõrvaldamisel. Kõik haigused on justkui infokandjad, mis tulevad meid teavitama sellest, et midagi on meie elus valesti ja me peame viima läbi muudatusi. Kuidas muudab su elustiili, mõttemustreid, stressitaset ravim? Kas muudab? Või tegeleb ta tagajärgedega? Kui nt kiiritus raviks päriselt vähki (mitte ainult vähki kui sümptomit), siis kas ta tuleks tagasi? Kas vähk ei ole mitte tekkinud ebakõlast sinu sees, sinu elustiili valikutest, valest toidust, halbadest mõtetest ja pidevast stressist? Kas kiiritus ravib neid? Ei. Ainult sinu käes on võim seda teha.

merilin-taimre-paljas-porgand-vaim-arstid-ravimid-ravi-elustiil-toitumine-keha-haigused-tervis-blogi-postitus

Kogu info, mida me välismaailmast kätte saame (lõhn, valgus, helid, puudutused, maitsed), saadavad signaale meie ajju, kus meie mõtted tajutavast loovad meie jaoks kogemuse. Seega ei ole välismaailm kunagi reaalne, vaid kujutatud läbi meie mõtete prisma ehk alati suhteline. Seepärast usun ma täielikult, et meil KÕIGIL ON ÕIGUS. Me kõik näeme ja kogeme seda maailma omal moel. Kuid see tõestab ühtlasi ära, et meie mõtted on need, mis loovad meie maailma. Meie taju on see, mis saadab rakkudesse signaali, kuidas nad peaksid käituma. Kui mõni laps armastab kloune, siis klouni nähes ja kuuldes vallandub tema kehas õnnehormoonid, mis on tervisele head. Kui ma aga kardan neid oma kogemuste baasil, mis aga pole absoluutne reaalsus, siis igasugune kokkupuude klouniga tekitab mu kehas kohest stressi, millel on tervisele negatiivsed tagajärjed. Ja nüüd kujuta ette, et see toimub meiega iga sekund koguaeg.

Millest tekib krooniline stress? Varajane äratus, väsimus, ummikud, külm ilm, kohviplekk pluusil, ebameeldiv töö, karjuv ülemus, tülid kolleegidega, külmaks läinud lõuna, koerakaka sisse astumine, lisakilod vöö peal, lastele järgi minemine, nende omavaheline tülitsemine, toidupoes ootamine, telefoni maha katki kukutamine, tüli kaasaga, põnevusfilmid telekas, nõude pesemine jne. Meil on stressi ööpäevaringselt igal pool. Aga nii ei pea olema. Sest sa ei ole elu ori, vastupidi, sina oled oma elu looja. Sina otsustad, kuidas sa kõigesse suhtud. Sina lood AINSANA oma kogemuse selles elus. Isegi kui sulle tundub, et elu on sinuga ülekohtune… Vaata Aafrika vaese pere lapsi – nad on ääretult õnnelikud inimesed, sest kuigi pealtnäha neil on paljust puudu, siis tegelikult pole neil millestki puudu. Kõik on kinni meie uskumustes ja pertseptsioonis.

 

Kuidas me end tapame?

Tavameditsiini arstidki tunnistavad, et suurim tervisevaevuste põhjustaja on stress. Sellele järgneb geneetika, elustiil ja toitumine. Kui me aga ennist juba rääkisime stressist, siis mõistsime, et stress on suhteline. Samades asjaoludes võib üks inimene kogeda stressi ja teine rõõmu. Seega kui minna veel sügavamale, siis kõige suuremaks tervisehädade põhjustaks on meie mõtted/pertseptsioon ehk meie ise. Meil on üüratu võime end hävitada. Suurem osa inimestest pole aga teadlikudki, et nad seda teevad.

Stress on üsna uus nähtus, mis on kaasnenud modernse eluviisiga. Enne seda oli vaid fight or flight response (ingl. k võitle või põgene refleks), mis aktiveeris potentsiaalse ohu korral meie adrenaliinsüsteemi. See on keha viis maksimeerida meie ellujäämisvõimalus juba aegade algusest. Kui inimest ajas taga mõõkhambuline tiiger, siis ilmselgelt tahab keha rakendada kogu saadaoleva energia, et võimaldada inimesel tiigri eest põgeneda. Veel mõned tuhanded aastad tagasi oli selline kehareaktsioon meile kasulik, et ellu jääda. Modernses maailmas korteris elades, autoga tööl käies ja toitu Woltiga koduuksele hankides see aga nii vajalikuks enam ei osutu. Unless koroonaviiruse tagajärjel tabab meid postapokalüptiline maailm, kus igaüks võitleb elu eest, hehe!

Tänapäeval on asendunud eluohtlikud kiskjad meie näägutava partneri, kritiseeriva bossi või maksmata arvetega, mis saadab meie kehale samasuguse signaali nagu tegemist oleks eluohtliku situatsiooniga, vallandades meie organismis kortisooli, adrenaliini ja noradrenaliini. Küll aga pole enam tegu võitle või põgene režiimiga, mis peaks üle minema pärast hädaohtu, vaid pideva stressiallikaga. See loob aluse krooniliseks stressiks, mis mobiliseerib vahendeid meie seedesüsteemist, soolestikust, immuunsüsteemist, kõrgematest ajukeskustest, endokriinsüsteemist (ehk sisenõrenäärmetest ja hormonaalsüsteemist) ja suunab kogu energia lihastesse, et võidelda elu eest. Sel hetkel kannatab meie mälu, tähelepanuvõime, seedimine, reproduktiivsus, toksiinide elimineerimine ja immuunsüsteem. Ja seda krooniliselt. Kogu aeg.

Meid tabab peamiselt kolm tüüpi stressi, mis kõik viivad meie keha ja aju tasakaalust välja:

 1. füüsiline stress – õnnetused, vigastused, traumad
 2. keemiline stress – viirused, bakterid, antibiootikumid ja hormoonid toidus, raskemetallid, alkohol, kõrge veresuhkur, kemikaalid
 3. emotsionaalne stress – tülid, lähedase surm, töö- ja finantsmured, masendus

merilin-taimre-paljas-porgand-vaim-arstid-ravimid-ravi-elustiil-toitumine-keha-haigused-tervis-blogi-postitus

On teaduslikult tõestatud, et stress tekitab meis psühholoogilisi häireid, vaimseid haigusi, füüsilisi vaevusi, patoloogilisi konditsioone, kroonilisi haigusi, ülekaalu jne. Ja mis kõige olulisem, stressihormoonid häirivad immuunsüsteemi väga kõrgel määral. Et tuua näide, siis kui arstid tahavad organit siirdada, annab arst patsiendile stressihormoone ja alles siis siirdab organi, sest stress lülitab patsiendi immuunsüsteemi välja, et see ei hakkaks ründama siirdatud organit kui võõrkeha.

Seepärast ma ei väsi kordamast inimestele, kes praegu koroonaviiruse pärast paanitsevad. See paanitsemine ei too kuidagi kasu, ainult kahju! Sa oled pidevas stressis ning nõrgestad sellega oma immuunsüsteemi ja teed end palju vastuvõtlikumaks viiruse negatiivsetele tagajärgedele. Paanika ei aita kellelgi hoiduda viirusest, küll aga aitab rahu säilitamine ja oma energia mujale suunamine tugevdada oma immuunsust ning üleüldist tervist. Paanika võib põhjustada hoopis kõikvõimalike muid haigusi, sest sa kahjustad oma tervist stressiga pidevalt! See on number üks põhjus, miks ma hoian täielikult eemale igasugusest meediast ja viin end kurssi vaid mulle olulisega. Kollane meedia on klatš ja kõmu ning uudised on suuremas ulatuses negatiivsed, vastuseisu tekitavad või kurvad. Mõtle, kui palju stressi sa endale ligi kutsud hommikust õhtuni. Kas seda on vaja? Irdudes meediast ja negatiivsetest inimestest, läks mu elu hüppeliselt ilusamaks ja positiivsemaks!

 

Ja kuidas ravime?

Stressiga seotud hädasi ei ravi antidepressandid, antibiootikumid ja muud medikamendid. Jah, nad võivad osutuda väga oluliseks, et sind kriisist välja aidata ja sümptomeid leevendada, kuid haigus tuleb tagasi samasugusena või uue haigusena. Mis kõige hullem, siis arstid tihtipeale ei tegele mitte terve inimesega, vaid pigem teda tabanud kindla haigusega. Küll aga pole me “nahk” või “kopsud”. Me oleme üks tervik ja vajame ka terviklikku lähenemist. Sest muidu antakse meile ravimid, millel on kõrvalnähud, millele vajame hiljem järjekordset ravimit, millel on järjekordsed kõrvalnähud. See on kuri spiraal, kust alla veereda. Aina rohkem mürke, et ravida mürkidest tekkinud haiguseid. Aina rohkem haiguseid ja aina kehvem tervis. On tegelikult väga vähe haiguseid, mis on päriselt orgaanilised ja vajavad meditsiinilist abi ehk mis ei ole meie enda tarbimise, elustiili, stressi ja mõtete tagajärjel tekkinud ning ravitavad seestpidiselt. Kahjuks on konventsionaalne meditsiin jäänud aga vanade uskumuste küüsi, sest seal peitub ka rahastus: me oleme fundamentaalselt katki ja vajame välist sekkumist, et terveneda. Kuid see ei tervenda meid kunagi, vaid teeb meid aina haigemaks nagu statistika näitab.

merilin-taimre-paljas-porgand-vaim-arstid-ravimid-ravi-elustiil-toitumine-keha-haigused-tervis-blogi-postitus

Kust on üldse alguse saanud see suur ravimimaailm, milles me täna elame? Haiguse korral on esimeseks lahenduseks keemilised ravimid, mitte vaatlus enese sisse. See sai alguse Newtoni füüsikaseadusest, mis vaatleb inimest kui füüsilist mehhanismi. Kui meil on midagi viga, siis on see keha mehaanilise probleemi tagajärg. 1925 sai alguse kvantfüüsika, mis vastandub seni valitsenud teooriaga, tuues tähelepanu meid ümbritsevale energiale, mida ei võetud meditsiinis arvesse, sest arvati, et me oleme kõigest füüsiline keha. Kuid nagu me teame, siis meie pertseptsioon füüsilisest kehast on illusioon. Siin pole midagi füüsilist, on vaid ENERGIA.

Kui me vaatame ükskõik mille (inimkeha, kivi, metall, bakter vms) sisse, siis kõik rakud koosnevad aatomitest, mis omakorda koosnevad prootonitest, elektronidest ja neutronitest. Põhikooli füüsikatundide basic knowledge küll, aga vaatame edasi…  Kas teadsid, et 99,9999999999999% meie aatomitest on tühjus? Kui prooton oleks õuna suurune, siis lähim elektron oleks soolatera suurune ja u 2 km kaugusel õunast ehk distantsil πr2. Kõik osakesed on pidevas liikumises, moodustades juskui elektronmagnetlaine ehk siis energeetilise vibratsiooni. Jah, me oleme põhimõtteliselt seest füüsiliselt tühjad, kuid täis energiat. Me oleme energeetilised loomad. Meie ja kõik meid ümbritsev on energia ja vibratsioon. Nii et teinekord, kui mingi objekt tundub sulle muutumatu ja puhtfüüsiline nähtus, siis võta seda hoopis kui energiat, mis on pidevas muutumises.

Mõni energia on püsivam ja mõni muutlikum. Kui me vaatleme näiteks haigust, mis on tekkinud kuuga, siis on sama suur tõenäosus, et see haigus võib sama kiiresti ka kaduda. Tavameditsiin läheneb haigusele kui füüsilise nähtusele, mitte madala vibratsiooniga energiale, mis on sinna ka tekkinud madalast vibratsioonist (negatiivsetest mõtetest, stressist, psühholoogilisest traumast jne). Kui me suudaksime selle negatiivse energia vibratsiooni tõsta, siis suudaksime seda haigust ravida ehk iseend tervendada. Selliseid “imesid” on tunnistatud korduvalt, kus inimene suudab end ravida vähist, kroonilistest haigustest, nahahaigustest, depressioonist jne.

Kunagi olid inimesed selles vallas ka targemad, nad ravitsesid end looduse ja oma vaimu abil. Inimest ei vaadeldud kui vaid füüsilist keha, vaid kui tervikut – ennekõike vaimu, mis kogeb ja manifesteerib elu läbi füüsiliselt vaadeldava keha. Vaim tähendaski silmale nähtamatut väge, mis mõjutab füüsilist reaalsust. Tänapäeval on mindud aga pealtnäha kergemat teed ning võetud kasutusele füüsiline (kirurgia) ja keemiline (ravimid) sekkumine väljastpoolt. Jah, see on fantastiline tehnoloogia ja ravib inimesi terveks ning on mitmel juhul täiesti kriitilise tähtsusega. Nt füüsiline trauma nagu autoõnnetus, kus homöopaatiast ilmselt kasu pole, haha. Või tähelepanuta jäetud neljandasse staadiumisse arenenud vähk, kus kiiritus on ainuvõimalus, et vähki kontrolli alla saada. Küll aga jääb tavameditsiini puhul ravimata algpõhjus ehk haiguse juur – mis selle haiguse esile kutsus in the first place.

Kvantfüüsika on see, mis viib meid tagasi aega, kus tunnistati, et silmale nähtamatud jõud (mõtted, teadlikkus), mida meditsiinis täna ei tunnistata, on peamine jõud, mis kontrollib KÕIKE. Nii et kui sa tahad haarata tagasi väge oma bioloogia üle, siis sinu mõtetes peitub see jõud. Jõud, mis kujundab su keha, elukogemust ja sinu suhet selle maailmaga. Inimesed, kes on haaranud kontrolli enda üle oma kätesse, teevad silmad ette arstidele, kes on neile öelnud, et kahjuks neil pole võimalik taastuda või nad surevad teatud aja pärast. Uskudes kedagi teist, et sa oled jäädavalt haige, suremise äärel või sul pole võimalik paraneda, annad sa ära oma keha võime end ise tervendada. Sest mõttejõus on vägi, mis saadab meie kehale signaale, kuidas ta peab käituma. Kas sa saadad oma kehale signaali, et ta on suremas, et ta on alla andnud või sa saadad talle signaali, et ta on paranemas, terve ja tugev. Su keha kuulab sind rohkem, kui sa ette oskad kujutada.

Antud postituse mõte pole panna sind arstidest hoiduma, mitte järgima meditsiinilist nõu, mitte otsima ravi. Antud postituse idee on aidata sul lõpetada elu ohvriks olemine ning enda hävitamine stressi, negatiivsete mõtete ja uskumustega. Soovin aidata Sul avastada oma vägi ja tuua see enda sisse tagasi, eemale välistest autoriteetidest. Sina oled oma õnne ja tervise sepp. Sina otsustad, kas sa oled terve või mitte. Me ei ole elu ohvrid, me oleme Loojad.

Loe, kuidas ma ravisin ISE oma akne (SIIT!) ja metsikud PMS kõhuvalud (SIIT!), vabanedes stressist ja negatiivsetest uskumustest enda kohta. Samuti olen ma vaadanud sügavale enda sisse ja läbi metsiku töö seljatanud depressiooni.

Kasutatud materjalid:

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

26 Comments

 1. […] ja magamatust – krooniline stress ja vähene uni on kõige hullem, mis sa oma tervisele teha saad! Need mõjutavad otseselt meie […]

 2. […] ma oma varasemas blogipostituses juba kirjutasin, on stress enamike haiguste ja tervisemurede põhjustaja. Stress on universaalne […]

 3. […] ka oma viimases postituses kirjutasin, siis tervislik toitumine on hea tervise A ja O! Sellest ei saa üle ega ümber mitte […]

 4. Helika says:

  Suurepärane töö selle artikli näol! 👏 Süda lihtsalt hüppab rõõmust, kui näen, et keegi suunab oma energia teadlikkuse tõstmisesse! Oled seda tehes nii põhjalik ja terane. Aitäh Sulle! ❤

 5. Sandra says:

  Ma olen kahe käega Su arvamuse ja uskumusega nõus!! Ma olen viimasel ajal nii paljudes asjades samastunud Sinuga. Sa oled suureks eeskujuks ja heaks energia allikaks lausa 🙂 aitäh Sulle selle eest!

 6. Maria says:

  Sa oled kõik minu mõtted ja arusaamised, milleni ise olen jõudnud siia ühte artiklisse kirja pannud nii hästi!😍
  Täiesti imeliselt vägev naine ja looja oled!

 7. Kristin says:

  Mulle meeldis see blogipostitus juba paari esimese lausega. See jutt on kõik nii õige ja ma südamest loodan, et peagi siin maailmas saavad kõik need ajupestud inimesed aru, et looduslikult on kõike võimalik ravida. Homöopaatia on imeasi. Ei ole mõtet tormata kohe antibiootikumide juurde iga pisiasjaga, sest kahjuks arstid kirjutavad neid väga kergekäeliselt välja. Isegi mu lapsele kirjutati atoopilise dermatiidiga koheselt hormoonsalv, mitte et oleks uuritud tagamaid.

  Siit tuleb nüüd pikk jutt minu kogemuste kohta :D
  Ma ei olnud elus kunagi võtnud antibiootikume, olin üldse väga terve olnud. Siiamaani 28 aastasena on mul vaid ühe korra elus olnud palavik üle 38 veidi ja see oli vist 9-10a kui mul oli kõhuviirus. Ka siis mäletan kuidas perearst tuli koju ja tõi meile probiootikume. Minu tervise nõrgenemine sai alguse peale seda, kui mulle Niine nahakliinikus kirjutati akne pärast Roaccutane. Mida ma võtsin NELI KUUD. Olin siis vist 21-aastane. Nüüd mõned aastad tagasi õnnestus mul kuidagi angiin saada, mitte midagi hullu aga meie uus perearst kirjutas kohe antibiootikumid välja. Võtsin, läks korda. Mõni kuu läks mööda ja sain süljenäärmepõletiku (nagu kes sellist asja üldse saab kuskilt, ma ei teadnudki et see võimalik on – mingi muna oli lõua all kurgul). Siis sain ma mingi aja pärast põiepõletiku – korduvalt. Igakord antibiootikumid. Kuni tekkis ka seen, millest oli suhteliselt võimatu lahti saada. Ühest kohast läheb ära ja lööb teises välja. Üks hetk tundsin et ma pean nüüd korralikult oma immuunsust hakkama üles upitama. Hakkasin IGA hommik jooma tühja kõhu peale leiget vett kuhu pigistasin kas pool või terve sidruni sisse. (Aluselises organismis ei saa ükski haigus eksisteerida, nagu öeldakse) Lisaks võtsin d-vitamiini, probiootikume ja omega 3. Jäin rasedaks, olin 9ndat nädalat rase kui mul mees sai b-gripi. 40 palavik, mina nädal aega tema kõrval ninapidi ja varajases rasedusstaadiumis, mis tegelikult peaks just ohtlik olema ja ilmselt oleksin pidanud rohkem vastuvõtlik kõigele olema, kuid mina terve. 37.4 oli kõige rohkem minu kehatemp sellel ajal. Minu puhul igastahes tegi see sidrunivesi imesid. Ma ei olnud ennast kunagi rohkem tervemana tundnud. Ja nii uskumatu, kuid kohvi ma ka siis ei joonud ja see sidrunivesi andis täiega energiat hommikuti. Nüüd püüan uuesti seda harjumust sisse saada, kohvi tahaks ka likvideerida, sest vahepealsete stressiperioodide tõttu on seeneke tagasi :) Ja väga huvitavas kohas – kõrvas. Homöopaadiga suheldes sain sellise vastuse: “seen on süsteemne. Kui ühest piirkonnast läheb ära, siis lööb välja teises kohas. Leiab ülekoormusega piirkonna ja lööb uuesti välja. Kus aga ülekoormus on, sinna tuleb.
  Kui kõrvas, siis meeled on ülekoormatud happelise ehk ebameeldiva infoga. Vähenda neg infot ja suurenda seda, mis meeldib. Kõrvad on seotud mentaalse ülekoormusega. Tajuelemendid vajavad rahu.” :) Nii et üritan selle nüüd eesmärgiks võtta ja kui ei saa ise jagu, siis kindlasti külastan homöopaati, kes aitab teradega sellele lahenduse leida :)

  • Ka mu poiss-sõber on 16-aastasest saati hormoonsalvi peal atoopilise dermatiidiga. Tihti peab läbima ka antibiootikumide kuure. Mitmed arstid on tal naha nii pekki keeranud, et jube! Olen 100% veendunud, et see on ravitav seestpidiselt homöopaatiliselt.

   Roaccutane on kõige jubedam mürk, mida on vast IGAÜHELE, kes vähegi aknega kimpus on. Ilmselgelt on esmane abinõu “teadliku” arsti poolt antibeebipillid ja kui see ei aita, teeb lood veel kehvemaks või keerab tervise pekki, siis kohe Roaccutane peale. Ka mina olen seal olnud, aga õnneks ma Roaccutane lõksu ei langenud. Mingi aeg määrisin endale peale antibiootilist lahust, mis võttis hullema akne ära, kuid siis otsustasin sügavalt seest seda ravima hakata ja saata kuradile kõik need meditsiinilised jurad!

   Väga kurb lugeda seda lugu, aga see on vast tüüpiline tänapäeval! Antibiootikumid hävitavad kõik head bakterid kehas. Saad küll ka mingist halvast bakterist/haigusest lahti, aga näitad tee ette uutele. Ja see on kuri spiraal allamäge. Ülivinge dokk on “The Magic Pill”. Ma vaatasin seda suu ammuli millist elu arstidest sültuvuses inimesed elavad ja kuidas tervisliku toitumisega oma elu muutsid! :O

   Soovin sulle parimat!!

 8. M says:

  Sa oled ikka fantastiline inimene ja kasutad oma platvormi nii õigesti. Nii õiged ja vajalikud teemad, mida kajastada. Nagu näha on sellise mõtteviisigs inimesi piisavalt ja vajadus sellise info järele tegelikult suur, eriti praegusel veidral ajal… Imeline, et oled enda peale võtnud nii olulise rolli “äratada” inimesi! Oled tõeline eeskuju paljudele 🙏 Never give up ja loodan, et saad kunagi presidendiks😁

 9. Tuuli says:

  Väga hea teemavalik, väga hästi lahti mõtestatud.

  Ma usun, et uus põlvkond suudab juba suuremat pilti näha, võtta ISE vastutus, sest see on suurim kingitus, mida inimene enda jaoks teha saab. Tihti jõutakse sinna läbi meeletu kadalipu, kui arsti antud rohuke tervist korda ei teegi, teine rohi ka ei tee, siis juba nõuab olukord kolmandat ning sedasi see pall veerema hakkab. Seega, mida varem suudaks inimene mõista, et organism pole loodud rohu abil end üles putitama, seda parem kogu maailmale :) Loomulikult on läänemeditsiin asendamatu kõikide oma võimalustega, aga alati tasub uurida, millised variandid veel on…

  Õnneks see kõik tundub olevat positiivses muutumises. Sh tervislik toit (taimse- ja mahetoidu olulisus), mõtteviis, ümbritsev keskkond (alates elektromagnetkiirgusest kuni kahjulike keemiliste aineteni, mida me sisse hingame või toidu/joogiga saame jne jne).

  Mõte sellest, kui piiratud on tegelikult a’la perearstide teadmised, mis on ka arusaadav, neil ei ole ilmselt oma koormuse juures aegagi muid allikaid juurde uurida, nad tulevad oma meditsiinikooli teadmistega, ehk et ülikitsast “kastist”, nad on treenitud õpetama seda, mis on läänemeditsiini tõde. Aga kui mõelda, milline tarkus on näiteks Hiina meditsiinis (tuhandeid aastaid praktiseeritud), homöopaatias jpt teraapia/ravivormides, siis on lihtsalt patt inimene sellest ilma jätta. Mujal maailmas on perearst-homöopaat normaalsus, meil endiselt nagu mingi uudu-vuudu trepialune nõiabisness. Ja kui veel meedia ka takka pasundab, milline monkey bisness see kõik on, siis keskmine inimene seda 99% ka kuulab.

  Seepärast ongi hädavajalik, et need tänapäeva suunamudijad avaksid aknaid, et see kesmine sõnakuulelik mass ka ringi vaataks, iseennast tundma õpiks, usaldaks oma keha, KUULAKS seda. Inimese keha on tohutult võimas isetervendav süsteem, kui seda vaids õigesti toetada osataks.

  Huuh, see teema on nii suur ja lai ja äärmiselt põnev. Loodame, et inimesed avardavad oma meeli ja võtavad vabaduse, julguse õppida aru saama, mis on keha haigusliku seisundi (tasakaalutuse) juurpõhjus ning lõpetaksid sümptomite allasurumise (seda eriti tugevate keemiliste medikamentidega), oleks progress paremuse suunas kindlasti kiirem ja efektiivsem (loomulikult see ei ole ega saagi olla alati nii, üldistada ei ole hea, arusaadav). Kui keegi annab kätte suundi, siis kõigil on see võimalus õppida ja oma keha jaoks pole ju kahju erinevaid viise vähemalt kaaluda. Ammugi mitte teadmatusest kõike nn alternatiivset maha tehes. Viimane oleks lausa kahetsusväärne.
  Sellistel teemadel tuleks aina rohkem ja rohkem rääkida :)

  • Täiesti nõus! Õnneks on maailm on muutumises ja energeetiliselt on toimumas samamoodi hüppelised arengud :) Inimesed on väga rikutud, haiged ja nõrgad ning me oleme üleminekuperioodil taas loodusega üheks saama. Usun, et milleenialid muudavad uue ellusuhtumisega tuleviku rohelisemaks, armastavamaks ning tervemaks. Kui inimene mõistab, et läänemeditsiini taga on suuresti raha ja ahnus, siis ehk avavad ka oma silmad tegelikkusele. Kõik ei ole nii lilleline kui paistab :D

   Ma olen seda teemat püüdnud ikka ja jälle sisse tuua. Alustades kasvõi antibeebipillide teemast: rääkides, mis naiste kehas päriselt toimub ja kuidas meditsiin pillidega meie keha süsteemi rikub ja alla surub.

   See teema on tõesti suur ja lai ja võiks ju lõputult rääkida. Kahjuks pole paljud aga valmis veel silmaklappe eest võtma ja üles ärkama.

 10. Triin says:

  Ma olen ka totaalselt nõus- alati tuleb kriitiliselt mõelda ja enda jaoks infot välja kaevata. Pimesi tablettide ja muu jura söömine on max rumal tegu. In saying that tho kindlasti on tavameditsiinil eluline roll traumade ja ägeda kuluga haiguste osas. No traumad on ilmselge, aga ägedad põletikud on ka kindlasti asjad millesse mitte kergelt suhtuda. Homoöstaas läheb paigast ja kehal keeruline ennast ise taskaalu viia sellisel juhul. Räägin siis ägedatest angiinidest, meningiitidest, kopsupõletikest jms. Nende juures tuleks kindlasti end ravida lasta.
  Teine teema muidugi on see, et on olemas kasvajaid ja kroonilisi haigusi mis otseselt dnaga seotud. Me oleme siiski ka enda kromosoomide ja dnaahelatega seotud ja kuigi mõtlemine ja teadlik olek aitab, siis ei saa alati sellistel puhkudel me ennast aidata.
  Aga nii tore et tood valgust sellele teemale. Enamus tänapaeva noori on “lambad” selles osas et nad kuulavad ja usuvad kõike mida neile ette söödetakse. See on ebanormaalne kui madal kriitilise mõtlemise oskus noortel on. Kui sinu positused suudavad vähemalt ühegi noore panna mõtlema ja uurima ja ise reasearchi tegema, siis võid juba endaga totaalselt rahul olla!
  Ps! sa näed nii ilus ja särav välja peale seda kui otsustasid enda “päris” poolt näitama hakata.

 11. Liisu says:

  Nii super postitus. Kõik 100% õige. 🙏 Loodan, et jõuab paljudeni.

 12. Reili says:

  Igati tänuväärne postitus, kuid tea et sul on mõttekaaslasi! 🙂 mina usun ka seda, et meie mõtted kujundavad tulevikku. Saame kõik oma elu lihtsamalt elada, ilma stressita👍🙌❤️Aitäh, et selle põhjalikult kirja panid. Jätka samas vaimus! 🙂

 13. Tuuli says:

  Appi kui hea meel mul on et sellisel teemal kirjutad! Mäletan ka ise aega, mil olin kogu välise info ohver, lastes end mõjutada kõigest. Kui hakkasin päriselt süvenema ja uurima, leidsin enda jaoks n.ö vabaduse, mõistes kui palju me ümber on väärinformatsiooni, mille järgi kahjuks enamik inimkonnast elab. Mul on siiras heameel sinu postituse üle, usun, et see aitab väga väga paljudel mõista tõde ning on suureks abiks! 💛

 14. Pille says:

  Väga põnev lugemine. Ise olen siiani keskendunud Law of Attractionile, mis on oma põhimõttelt väga sarnane (kui mitte sama) mida Sina postituses kirjeldad. Sellegi poolest tunnen, et sain jälle tarkust juurde. Aitäh jagamast!

 15. mark says:

  Oluline on nüüd et nii nagu sina kunagi uskusid pimesi mida sulle rääkis – meedia, arstid, riigivõim, õpetajad ja vanemad ei usuks inimesed pimesi igat ettejutuvat influencerit ja blogijat!

  Mõistliku jutu sisse on häma jälle sattunud ja kahjuks inimsed loevad ja usuvad igat sõna. Paari raamatu lugemine teeb tänapäeval kahjuks igast platvormiga inimsesest autoriteedi.

  • Mina polegi auroriteet :) Ma olen sõnumikandja. Teadus, loodus ja intuitsioon on autoriteedid. Ja nagu näha siis on need kõik imelised ja võimsad!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *