Ma poleks arvanud, et see mu ära rikub…

merilin-taimre-paljas-porgand-seedehaigused-kõhu-puhitus-valud-gaasid-krambid-sibo-ibs-gastriit-heliko-bakter-lekkiv-ärritunud-sool-candida-pärmseen-ravimid-ravi-elustiil-toitumine-keha-haigused-tervis-blogi-postitus

Mina pärast tavapärast tervislikku toidukorda

Antud postitusest on keelatud kasutada sisu ja pilte ilma autori kirjaliku nõusolekuta.

Ärkan lameda kõhuga, ei mingit valu, gaase ega puhitust. Söömise ees on lausa hirm tekkinud, sest ma kunagi ei tea, mis toidu järel lõpetan diivanil pikali valudes, mis toit sunnib mind püksirihma lõdvaks laskma või mis toit põhjustab mulle häbiväärseid roiskunud lõhnaga gaase, mis hiilivad ligi väga salakavalalt. See on minu elu viimased 10 aastat. Kas tuleb Sullegi tuttav ette? Me pole üksi. Iga kaheksas inimene maailmas vaevleb seedeprobleemidega. Põhjuseid võib olla tuhandeid, aga lahendusi on vaid mõni. Olen LÕPUKS saanud vastused ja leidnud lahenduse. Ühine minu teekonnal ning järsku leiad Sinagi abi!

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole. Sisu kasutamine tähendab, et aktsepteerite lehe üldtingimusi.

22 Comments

 1. […] suudab välja viia. Lisaks toksiinidele seovad nad ka biofilmi meie soolestikust, mis põhjustab soolestiku düsbioosi. Biofilm on justkui patogeenide kaitsekilp, mille abil nad peidavad end immuunsüsteemi eest. See […]

 2. […] ebatervislike eluviisidega kaasnenud tehtud kahjude kohta nagu pärmseene vohamine, tapvad menstruatsioonivalud, akne, seletamatu ülekaal, antibeebipillide kõrvalnähud, depressioon, kõhuvalud ja gaasid […]

 3. […] tahad viia end kurssi, mis mind varem vaevas ja kuidas ma end ravisin, siis loe mu postitusi lekkiva soole, pärmseene ja tervenemise kohta! […]

 4. Mariann says:

  Suur aitäh, et sa julgesid ja julged kirjutada kõhu probleemide teemal! Vaevlen ise samade probleemidega ja sinu postitused on mind aidanud väga palju! AITÄH! :)

 5. […] oleme rääkinud põhjustest, MIKS Sa näed välja nagu rase pärast söömist. Me oleme rääkinud, kuidas toituda, et seda ei […]

 6. […] Eelmises postituses ma rääkisin teile oma 10-aastase loo kõhuvalude, puhituse ja gaasidega. Kuidas ma alles nüüd mõistsin, et ma olen selle kõik endale ise põhjustanud. Lõpuks sain ma vastused, milles asi on olnud, miks mul söömise järel gaasid, kõhuvalud ja puhitus pea alati tekkisid. Ja mis kõige olulisem, need vastused aitasid mul leida viisi, kuidas end tervendada. Seekordne postitus ongi esimene osa minu tervenemisteekonnast. Kõik, kes on samade hädadega vaevelnud, haarake märkmik ja pliiats ning valmistuge kokkuvõtet kirjutama! Postituse lõpus on tunnikontroll, hehe! […]

 7. K says:

  Mul oli helicobakter ja võitlus selle vastu oli väga keeruline.. Kuna mu magu õigesti ei toiminud, siis võtsin juurde ja täna kaalun peaaegu 20 kg rohkem… Alla võtmine on muidu olnud niii lihtne ja praegu ei liigu trenni, tervisliku toidu ja rohke liikumisega gramm ka.. Tean, et oled samas olukorras olnud, olen mõnda aega sind jälginud ja no enamus asju mis sinuga toimuvad on ka minuga juhtunud… Ütleks, et äratundmis rõõm, aga just halvad asjad on need, mis meil on ühised.. Tellisin sinu poolt proovitud ensüümid ja biolatte pulbi.. Ausalt öeldes ma enam ei tea mida proovida või teha.. Kaal on juba kinnisidee ja kõht oli eile õhtul jälle nagu rasedal.. Igal juhul jälgin sinu tegemisi edasi, sest just sinu siirus ja ausus on need mis mulle väga sümpatiseerivad.

 8. Annely says:

  Aitähh motivatsiooni eest, kõik viimased postitused kõnetanud mind ja minu olukorda täiega.
  Juba pool aastat võitlen erinevate toidutalumatustega, lihtsam küsida mida ma süüa võin. Tarbin juba pool aastat vähemalt probiootikume, tundub et need viimased Ohhira omad, viie aasta baasil kääritatud, kõige parema tulemuse andnud ja loomulikult erinevaid vitamiine . Ei ole võõras ka refluks, mille ravimeid võtan. Hetkel üritan tõesti hoiduda kõigest mis tekitab probleeme, kohati see ikka väga keeruline, sest sinna alla kuulub täiesti kogu piimavalk ja kõik jahud, va tatar. Lugedes sinu artiklit, tekib tunne et võib olla samuti sel kõigel kindel pärmseene põhjus, vastavat analüüsi pole tehtud, aga nüüd tean mida järgmine kord arstilt küsida. Kõik analüüsid ka tavaliselt korras;) Nb, ja raamatute artiklist esimene tellitud:) Tänud.

 9. Lis says:

  Minul hakkasid kõik sellised kõhuhädad umbes 5-6 aastat tagasi ja minu puhul oli laktoositalumatus. Kui hakkasin laktoosi vältima, kadusid need kohutavad valud, aga mitte täielikult. Siis kahtlustasin, et äkki gluteen (mu emal on diagnoositud laktoosi ja gluteeni sh kaseiini talumatused) ja tundub, et gluteeni vältimine on palju aidanud, kõht oluliselt parem. Selleks ,et laktoosi ja gluteenisisaldavate toiduainete tarbimisel kõht meeletult valutama ei hakkaks, võtan toidu kõrvale ka GlutenEase tablette ja laktoosiensüüme, mis tõesti aitavad. Saan rahulikult sünnipäevadel jms üritustel kõike süüa, ilma, et peaksin pärast meeletu kõhupuhituse ja gaasivalude käes kannatama. Siiski pole päris täielikult seedehäired veel kadunud. Näiteks ma ei saa üldse probiootikume kasutada, kui võtangi tableti sisse, siis hakkab kõht valutama ja tekivad jubedad gaasid. Olen vahest teinud piimhappebakterite kuure läbi Lacto7-ga, see on nagu aidanud. Äkki on kellegil veel probiootikumidega sellist kogemust? Seetõttu polegi neid kasutanud üldse, sest tekitavad valusid ja gaase. Vb kui teeksin ühe kuuri läbi, oleks kõik ideaalne, aga no täielik hirm on nende ees. Üks asi veel, mis mind on päästnud on sooda ja roosa soola kuum jook. Ükskord piinlesin maal kõhu pärast ja ema tegi mulle seda ja see reaalselt päästis mu päeva).

 10. Kairit says:

  Mul on väga tihedalt hullud kõrvetised.Halvimatel päevad olengi kõht kõveras voodis pikali.Eriti hull on päevade aegu.Olen küllaltki nõutu,sest igalt poolt öeldakse , et olen terve kuid ise ma ju saan aru , et kõik pole korras.

 11. Diana says:

  Hei!
  Minul hakkasid kõhu- ja seedimisega probleemid umbes siis, kui käisin algklassides, mul olid tihti suured krambid ja kõhulahtisused, mis võisid kesta terve päeva. Ma olen terve elu olnud ka üle mõtleja ja närveerija, tihti kui mingi ärev olukord tekkis, siis teate küll kus mind leida võis- peldikust :D, arvasin, et see on kõigil nii ja see on okei. Sarnaselt ka toitumisega, et on okei, et mul on kõhulahtisus, sest ma söön neid toite, mis ei sobi minu kehale ja kõigile ei saagi kõik sobida aga samas ma ei suutnud nende söömist ka lõpetada- seega ei pöördunud ma kunagi selle probleemiga arsti poole.
  Puhitused, gaasid, kõhulahtisus tekkisid siis, kui sõin tooreid puuvilju/ kaunalisi/ kapsast jne või, kui ei olnud päeva jooksul normaalselt toitunud, ehk ainult näksisin saiakesi/kommi/küpsist. Lisaks tekkisid mul ka migreeni laadsed peavalud, mis võisid kesta samuti terve päeva, vahepeal isegi kaks, mida arvati tekkivat stressist, kuna olin üpriski aktiivne ja omasin palju kohustusi kooli ajal. Nii ma kannatasin enda kõhu- peavalu ja stressi probleemide all terve kooli aja ja matsin neid tablettide alla.
  Viimased gümnaasiumi aastad olid eriti ärevad minu jaoks ja seetõttu ma hakkasin ka toituma väga kehvasti, sõin igapäevaselt suhkru- ja nisutooteid ning muud rämpstoitu. Võtsin väga palju kaalust juurde ja mu tervis ja enesehinnang hakkasid aina alla mäge minema. Viimane piisk karikasse oli peale kooli lõpetamist, kui minu teekond koos Candidaga sai alguse, see hirmutas mind nii väga ja ma otsustasin midagi ette võtta, sest lisaks eelnevalt mainitud hädadele oli nüüd lisaks ka Candida sümptomid. Kuna kõhuvalud ja lahtisus olid nüüd igapäeva osa minu elust ja ma ise ei tulnud toime nendest lahti saamisega, läksin lõpuks arsti juurde. Minult võeti roojaproov ja selgus, et mul on ärritunud soole sündroom. Ma olin üllatavalt rahul selle vastusega, sest lõpuks keegi ütles mulle, mis mu probleemide taga on ja mida ma tegema pean, et nendest lahti saada. Isegi, kui ma mingil määral teadsin, et see võib olla halvast toitumisest, siis endale on alati raske tõtt tunnistada, kui see, et keegi võõras seda sulle ütleb.
  Ma hakkasin rohkem tähelepanu pöörama enda toitumisele, samm-sammult vähendasin gluteeni,- piima- ja suhkrutoodete ning osaliselt ka puuviljade ja kaunaliste tarbimist, tegelesin rohkem enda vaimse- ja füüsilise tervise eest ning tänu sellele ka mul ei ole enam väga pikalt olnud pea- ja kõhuvalusid ning kõhulahtisuse saaga on tagasi tõmmanud. Üleüldiselt tunnen ennast palju enesekindlamalt, ei ole enam nii stressis ega ärevil, ega pea muretsema enam selle üle, et kunas mul nüüd järgmisena põhja alt lööb :D.
  Väga palju on minu puhul kaasa aidanud samastumine Sinu IG storyde ja blogipostitustega, sest lõpuks tundsin, et ma ei ole ainuke! Ma olen väga tänulik, et jagad enda kogemusi, soovitusi ja nippe tervisliku eluviisi- ja retseptide kohta ning oled eeskujuks, kuidas ennast armastada, isegi siis, kui meid mingid haigused või sümptomid kimbutavad!

 12. E says:

  Ecoshil on väha head tooted. Täiesti suva, et nende Adwordsi tegina on lisanud ühe märksõnana konkurendi nime. Töötan digiagentuuris ja ei tea ühtegi ettevõtet klientide hulgast, kes seda võtet ei kasutaks. Kui Biolatte hakkab üks hetk Adwordsi kasutama, küll ta teeb siis sama.

 13. Rena says:

  Mul hakkas ükshetk kõik sellega, et oli kõhulahtisus, mis ei läinud üle. Läksin siis gastroenteroloogi juurde, kes kirjutas suvaliselt ilma ühegi analüüsita välja mingid antibiootikumid. Need küll aitasid aga siis hakkas pihta see, et ma ei talunud ühtegi toitu. Ei teadnud kunagi, millal jälle gaasid, kõhupuhitus, millal läheb kõht lahti ja millal on jälle kinni. Tegin kõik analüüsid gastroenteroloogi juures, vaadati soolt nii ühelt kui teiselt poolt aga silmaga oli kõik korras. Küll aga oli kalprotektiin kõrge, aga millest – seda vastust ei tea siiani. Nii siis pandigi mulle ärritunud soole sündroom. Kui aus olla siis ma seda diagnoosi tõsiselt ei võtnud, sest mulle jäi mulje, et see pandi selle pärast, et ei osatud ega teatud mulle lihtsalt muud silti külge panna. Läksin toitumisterapeudi juurde, kes soovitas ka palju erinevad toidulisandeid, kus juures osad samas, mis sa isegi võtad. Ma tean ise samuti palju toitumise kohta ja läksin õppima toitumisterapeudiks, et see läbi äkki avanevad mu silmad ja ma oskan ise ennast aidata. Ma proovisin kõike, et end aidata -toitumisega, toidulisanditega, seller, soolepuhastajad, stressivaba elu- tulin töölt ära, treeningud mis toetavad soolestikku jne. Ma olin samuti kunagi võtnud palju antibiootikume millest see kõik võis alguse saada või siis sain reisilt mingi patogeeni ja selle tagajärjel floora tasakaalutus. Aga mõlemal juhul tähendab see seda, et tagasi korda saada soolestiku tasakaalukus, läheb aastaid, sest see võtab aega, et soolestikus koguneks probiootilised bakterid ja siis prebiootilised, mis oleks neile esimestele siis toiduks. Ma vältisin ka mõni aeg laktoosi, gluteeni, suhkrut – mis paisutas mu gaasidest nii täis et lenda või õhku. Aga kuna keha vajas nt keefiri, kiudaineid, hapendatud tooteid siis tasapisi hakkasin lisama neid menüüsse. Ensüümid ja probiootikumid aitavad kaasa aga kõige paremini aitab ikka toit ise. Ja nüüd ma saan juba piima juua nii et ma gaasidest põhjustatud haisupilvega pole ümbritsetud. Ehk siis tasa ja targu – kõik mis lapsepõlves söödud ja ravimeid võetud mõjutavad meid aastaid hiljem. Seega, et korda saada siis selleks läheb ka aegaa, ikka pikalt.

 14. Käts says:

  Appi, nagu endast loeks. Hiljuti tellisin endale dr.ohhira probiootikumid mis on üpris kallid ja pole püsiv lahendus aga üle pika aja on kõhul hea olla. Nii kui ei võta siis jälle probleem tagasi :(

 15. K says:

  Heiii!

  Minul on kogemus millegi sarnasega, kuigi otsest diagnoosi kunagi ei saanud. See algas juba pea 10 aastat tagasi, ülikoolis käies. Stressitase oli väga kõrge ja ühtlasi olin esimeses püsisuhtes ja olin alustanud beebipillidega. Mäletan, kuidas mu keha esimest korda seda välja näitas. Peale kerget einet jooksin tänaval esimesse kohvikusse, et tualetti jõuda. Arvasin, et küllap sõin midagi halba. Reaalsuses olid aga järgnevad aastad sellised, et peale söögikorda lõi tugev valu kõhtu ja pidin kohe tualetti saama, sest kõhulahtisus oli kohutav. Nii hakkasin kartma erinevates kohtades söömist ja tahtsin väga kodus olla, et oleks alati turvaline ja kindel, et tualetti saan ega pea piinlikust tundma. See käis lainetena ja oli kindlasti tugevam pingelistel perioodidel. Vahel tundus isegi, et lonks vett paneb kõik tööle, rääkimata sellest, et oleksin julgenud loengus kohvi juua. See oli väga jube aeg ega soovi kunagi kellelegi teisele midagi sellist.

  Ma ei ole enam paar aastat beebipille võtnud ja veidral kombel alles seda postitust lugedes tunnen kindlamalt, et just see oli suureks mõjutajaks. Ja kindlasti ka enda mõtted – kui kartsin süüa, järgnes alati 100% ka keha reaktsioon. Seega on selliste probleemide puhul suur tervendaja ka meie enda mõttemaailm – vähemalt nii meeldib mulle uskuda.

  Õnneks on see kõik minevik. Hormoonpreparaatidega hüvasti jätmine ja enda keha usaldamine on mind viinud selleni, et peaaegu alati saan süüa just seda, mida parasjagu soovin. Loodan siiralt, et ka sinul hea enesetunne püsib ja see mure saab lõplikult seljatatud. Tean hästi, kui kohutav ja enesehinnagut laastav see probleem on.

  Saadan palju päikest ja häid mõtteid!

  • Absoluutselt. Ma lugesin seda just täna, kui kartsin süüa. Kõik algab meie mõttest. Saadame ju otsese signaali kehale, kas toit on sõber või vaenlane.

   Antibeebipillid on puhas mürk, ei suuda seda rõhutada piisavalt. Olen u 5 postitust sellest kirjutanud :/

   Aitäh sulle! Mul on oluliselt parem ja siit ainult ülesmäge 🤩

  • R says:

   Oiii, story of my life! Kahjuks mul on see kõik tänaseks lõppenud haavandilise koliidiga😢Siiski usun ja loodan, et saan oma soolestiku veel normaalselt toimima 😌

 16. Diana says:

  Mina olen hädas kõhupuhitustega, seda veel eriti pärast söömist!
  Alustan algusest, enne tütre sündi kaalusin 50kg. Rasedusega lisandus 16kg, sünnitusmajja jätsin umbes 6kg ja aasta pärast olin vormis tagasi, st algkaalus! 2 aastat pärast sünnitust sattusin meeletu kõhuvaluganhaiglasse- pika uurimise peale selgus, et mul sapikivid :(
  Olen elanud sapikividega u 8 aastat, osad kivid kadunud juba kirurgi vastuvõtul kui käisin nüüd aasta tagasi! Mina juba nt tean, et üle ühe õuna ma ei suuda süüa ja kapsast ka üleliia ei luba- tulemis gaasid! See eest armastan hapukapsast 🤣 õunu söön vaid tooreid, maal hea puu otsasr krabada.. ema miudkui riidleb! Tikreid söön ka põõsast enne kui need valmivad 😂
  Minule kirurg ütles, et sapikividega pean sööma iga paari tunni tagant, et sapp töötaks. Ja ma üritan seda jälgida! Töötan apteegis ja mina nt olen avastanud enda jaoks ecoshi tooted, kindlasti tahan proovida soepuhastust vôi kehapuhastust! Siiani on mu ost jäänud hinna taha!
  Toitumisprobleeme mul pole ja ma tõesti söön kõike, kaalu ei jälgi! Kôige rohkem punnitab kõht nädal umbes enne menstruatiooni, täitsa tavaline et punu ette tuleb ja rinnad valutavad nagu väikesed kuradid! Ja niii iga kuu 🤣
  Hetkel kaalun 59 umbes, ei saa kurta! Kuigi aastaid ivf selja taga, olen oma kehaga veidi rahul siiski! Aastaid jamasin kaaluga ja tänase -8kg saavutasin vaikselt aastaga!
  Ma ei saa mainimata jätta, et su postitused on endiselt niii sinulikud ja kiidan, et sa räägid asjadest nagu need on! Aitäh ja terviseid sulle 😘

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.