Life update

merilin-taimre-paljas-porgand-ilu-juuksed-lõikus-värvimine-hooldus-lokid-tangid-sirgendaja-sirged-juuksed-tatoveering

Blogi

Mul on viimasel ajal väga vastandlikud tunded oma blogiga. Kui vahepeal ma enam oma elust üldse ei kirjutanud, sain kommentaare, et küll olen igavaks läinud ja kaugeks jäänud, enam oma elu ei jaga üldse. Siis otsustan kirjutada iseendast ja uskumatul kombel tuleb siis kommentaare, et ma olen kas upsakas, räägin liiga palju endast või olen üldse fake ja sada muud asja. No kuulge, isegi kui ma paistan teile virtuaalse figuurina, kuna loete mind samamoodi nagu hommikust lehte või kollast meediat, siis ma olen siiski ka INIMENE. Nende lõputute sõnade ja ridade taga on noor 24-aastane naine, kes samamoodi elab asju läbi, annab endast parima ja kogeb ka üllataval kombel emotsioone.

merilin-taimre-paljas-porgand-ilu-juuksed-lõikus-värvimine-hooldus-lokid-tangid-sirgendaja-sirged-juuksed-tatoveering

Tunnen, et ükskõik kui väga ma ei püüa lugejatele head meelt valmistada ja kirjutada teemadel, mis võiks neile korda minna, kuidagi inspireerida või mõtteainet tekitada, saan ma vastu uskumatult palju negatiivsust. Samas tähendab igasugune vastukaja siiski kordaminekut. Aga millegi pärast ikkagi paneb see rohkem endasse tõmbuma ja tekib tahtmine oma elu siiski mitte teiega jagada.

merilin-taimre-paljas-porgand-ilu-juuksed-lõikus-värvimine-hooldus-lokid-tangid-sirgendaja-sirged-juuksed-tatoveering

Seega kui on soov mind tümitada, siis mõelge enne, kas te ütleksite seda sama ka mulle otse näkku? Kas te läheksite võõra inimese juurde teda judge‘ima millegi põhjal, mida olete tema kohta vaid lugenud? Kas ütleksite tõesti ühelegi naisele: “Sa oled kole”, “Su rinnad teevad sinust võltsinimese”, “Su suhe on näitemäng”… Ma ei kirjuta seda vaid enda pärast siia – usun, et paljud blogijad saavad kriitikat ja mõni kindlasti veel teravamat kui mina.

merilin-taimre-paljas-porgand-ilu-juuksed-lõikus-värvimine-hooldus-lokid-tangid-sirgendaja-sirged-juuksed-tatoveering

Seepärast olen ilmatu tänulik neile, kes avaldavad ka tänusõnu, kaitsevad mind ründajate eest või annavad lihtsalt märku oma toetusest! Te ei kujuta ette kui palju see mulle annab. See motiveerib mind jätkama samas vaimus ja tekitab südames sooja tunde. Olen kõik te kirjad endale salvestanud, et kõige halvematel “blogipäevadel” neid taas lugeda ja meenutada, miks ma üldse vaevun… Pakun, et 95% on salalugerid, kes piiluvad nurga taga ja püüavad piiksu ka mitte teha, kuid ometi on kõige toimuvaga kõige paremini kursis, hehe! Ka neile olen väga tänulik, sest just teie olete need, kes mind kohates tulevad kallistama ja avaldavad julgelt oma arvamust! Seepärast püüan endale ka meenutada, et anonüümsed kommentaatorid on põhjusega anonüümsed… ja ma ei tohiks lasta end nendest mõjutada.

eba2017-merilin-taimre-paljas-porgand-ilu-juuksed-lõikus-värvimine-hooldus-lokid-tangid-sirgendaja-sirged-juuksed-tatoveering

Kui siin juba blogimisest rääkida, siis paljud juba on ehk oma hääled lemmikute poolt andnud, aga kes pole, siis avatud on Eesti Blogiauhinnad 2017 hääletus! Kui tunned, et olen suutnud sind kasvõi natuke motiveerida, inspireerida või mingitki lisaväärtust su ellu tuua, siis oleksin väga tänulik su hääle eest! Minu blogi figureerib tervise- ja trenniblogide all! Levivad ka kuuldused, et igaüks saab 5 korda hääletada. Mina lähen kindlasti EBA üritusele kohale. Tule sina ka ja tutvume ka isiklikult!

eba2017-merilin-taimre-paljas-porgand-ilu-juuksed-lõikus-värvimine-hooldus-lokid-tangid-sirgendaja-sirged-juuksed-tatoveering

Fitness

Hiljuti toimunud Eesti meistrivõistlused fitnessis ja kulturismis tekitasid palju kära. Huvi selle spordiala vastu on vaid kasvavas järgus. Koos sellega näen aga ka üha enam selle pahupoolt. Olles ka ise läbinud lavaettevalmistumise teekonna, tean kuivõrd kindlat meelt, rohkelt aega ja distsipliini see ala nõuab. Palju on mult küsitud, kas võistlen veel ja ollakse tõeliselt üllatunud, kui vastan, et ei ole plaanis. Ma ju ei läinud võistlema eesmärgiga sellega tõsisemalt tegelema hakata. Võistlema läksin ikkagi ennekõike eneseharimise, -distsiplineerimise, huvi ja blogilugejate nimel. See oli minu jaoks eelkõige eksperiment.

merilin-taimre-paljas-porgand-trenn-fitness-sport

Kui küsitakse miks ma rohkem ei võistleks, siis ma pikemalt ei peatu. Küll aga tahan panna midagi südamele kõigile, kes kergekäeliselt seda teekonda ette kavatsevad võtta. See on ennekõike VAIMNE mäng. Muidugi näeme rohkem füüsilise vormi muutumist ning paljudel juhtudel ka ebatervislikul viisil, kuid ennekõike avaldab see mõju meie vaimsele tervisele. Näen aina rohkem pealt, kus tüdrukud murduvad dieedil ning neil tekib haiglane suhe toiduga. Enam ei suudeta süüa tavapäraselt ja dieedi lõppedes lubatakse endale KÕIKE, mis vähegi silmapiirile juhtub.

merilin-taimre-paljas-porgand-trenn-fitness-sport

Toit ei ole enam kütus, vaid see on midagi, mis on neilt ära võetud ning pärast dieeti selle juurest lohutust otsitakse justkui hakkaks see kuskile kaduma. Nii lõpetab nii mõnigi kookide, sõõrikute, burgerite, pizza ja muu rämpstoidu küüsis. “Nüüd ma ju VÕIN!” Aga, kallike, sa oled alati võinud. See oli su teadlik otsus need toidud seljatada, et jõuda kindla sihini. Seda tuleb endale terve teekond teadvustada ning dieeti mitte süüdistada. Siin on vaja tugevat vaimu, et mitte lõpetada toitumishäirete küüsis. Seega enne, kui otsustad võtta ette fitnessteekonna lavale, mõtle tõsiselt läbi, kas oled valmis oma senist eluviisi ja toitumisharjumusi selle nimel ohverdama…

merilin-taimre-paljas-porgand-trenn-fitness-sport

Kuna minu jaoks on fitnessmaailm vaid hobi, siis ma naudin treenimist niisama, kuigi teen seda pea iga päev. Sealjuures naudin ka toitu, 90% ajast toitun tervislikult, kuid on minulgi hetki, kus satub ette mõni “patutoit”. Minu jaoks on oluline tasakaal, et toit ei saaks kinnisideeks ja füüsiline vorm ei oleks mu elu nr 1 eesmärk. Püüan teid kõigest väest motiveerida trenni tegema, mistõttu panime Nocco Eestiga aluse ka sellisele challenge‘ile, kus esitan väljakutse tuntud Eesti nägudele, kelle siis jõusaali treenima vean. Seni on challenge‘i läbinud Uku Suviste, Getter Jaani ja Ženja Fokin. Meie lahedaid treeningvideoid näete mu Youtube’i kanalil! Visake ka subscribe, sest vahel panen üles ka muid treeningvideoid, kust leiate kindlasti endale häid nippe ja ideid, mida ka oma kavasse ehk mahutada.

Ilu

Lõpuks on kogunenud kokku nii palju küsimusi erinevate ilunippide ja -protseduuride kohta, et on tagumine aeg sellest postituses kirjutada.

Juuksed

“Ma tahan endale ka su juukseid”, pole enam üldse mitte vähelevinud asi, mida ma kuulen. Kuuldavasti minnakse sellise sooviga juuksurite juurde ning oodatakse tulemuseta imet. Kiirgavat punast tooni niisama ei saavuta. Selleks on omad nipid.

Juuksepikendused

Teeme selgeks, et ma ei kanna juuksepikendusi pikkuse lisamise pärast, vaid et kaitsta oma juukseid blondeerimise ja värvimise kahjulikkuse eest! Mu juuksed on praegu pikendustega sama pikad. Kuna pikendused olid algselt blondid, siis võtavad nad hästi 0maks erksa punase värvi.

merilin-taimre-paljas-porgand-punased-ombre-juuksed-keratiin-pikendused-eclat-ilu-salong-juuksur

Et sellist tulemust oma juustele saada, peaksin ma neid blondeerima ja alatihti värvima. Seepärast olen otsustanud jääda pikenduste juurde seni, kuni soovin oma punast ombret hoida. Minu pikendused on kinnitatud keratiiniga ja olen kandnud neid juba oktoobrikuust saati. Juuksed pole välja kukkunud, õhemaks jäänud ja otsad on kusjuures tervemad kui kunagi varem. Minu pikenduste ja värvi eest on kandnud hoolt Eclat salong, kus kehtib -10% sooduskood “eclatsalong”.

Värvimine

Minu juuste värvimisel kasutatakse vaid kõrgekvaliteetset Elumeni värvi, mis on unikaalne tehnoloogia tõmmates värvimolekulid magnetefektiga juustesse, täites nii juukse struktuuris olevad tühimikud. Värvi madal pH on õrn juustele ning parandab rikutud juuste tervislikku seisundit.

merilin-taimre-paljas-porgand-ilu-juuksed-lõikus-värvimine-hooldus

Terved juuksed peegeldavad tunduvalt paremini valgust ning tulemuseks on läige, mida ei taga ükski teine juuksevärvitehnoloogia. Ja alates ajast, mil ma olen omale selle signatuurlooki saavutanud, kuulen ma sõpradelt, et jõusaalis kohtab juba Porgandeid küll. Täpselt samad trenniriided ja juuksed, hehe! Täitsa tore oleks isegi nende Porganditega tutvuda. Ka värvimise ja lõikuse juures võid kasutada sooduskoodi “eclatsalong”, et saada oma hoolitsuselt -10%.

Juuksetarvikud

No ma ütlen saladuse välja kõige ideaalsemate lokkide saavutamiseks… Leidsin LÕPUKS endale TradeHouse’ist suuuure koonusega lokitangi, mille tulemuseks on lopsakad loomulikud kiharad, mitte viiekümnendate stiilis vanainimese krussis rullilokid.

merilin-taimre-paljas-porgand-ilu-juuksed-lõikus-värvimine-hooldus-lokid-tangid

Olen neid tange endaga alati kaasas kandnud ja mitmed mu sõbrannad ja isegi meikarid on endalegi need soetanud. Lokid püsivad kaua sees, tange on mugav käsitleda ning need on igati taskukohased.

merilin-taimre-paljas-porgand-ilu-juuksed-lõikus-värvimine-hooldus-lokid-tangid-sirgendaja-sirged-juuksed

Sirgendaja on mul ka täiesti top notch! Kasutan Kardashian Beauty 1.5” keraamiliste plaatidega juuksesirgendajat. Neid plaate on immutatud mustköömneõliga, mis muudab juuksed siledaks ja säravaks. See ei kisu mu juukseid kunagi, tulemus on kiire ja püsiv ning laiad plaadid on mu paksudele juustele suureks abiks.

Ideaalsed kulmud

Alates ajast, mil ma käisin esimest korda kulmuhoolduses, ei ole ma suutnud ise pinsette kätte võtta. Professionaalid teevad ikka niivõrd head tööd nendega, et ei taha nagu ära rikkuda. Olen juba üle aasta käinud tegemas 3D-kulmuhooldust, kus eemaldatakse üleliigsed karvad niiditehnikaga ja seejärel kantakse peale hennavärv, et kulmud saavutaksid tumedama tooni ja täita kõiksugused tühimikud.

merilin-taimre-paljas-porgand-ilu-naturaalne-kosmeetika-blinc-ripsmetušš-meik-välimus

Harvem lasen teha ka lash lifti, mis on põhimõtteliselt ripsmete püsikoolutamine. Tulemus kestab oma poolteist kuud ning tänu sellele pole vaja neid mehaaniliselt koolutada ja, noh, põhimõtteliselt ka värvida. Mina neid vähemalt väga ei värvi ning koolutusest mulle täitsa piisab. Mõlemat teenust saan ma Browhouse’i salongis, kus kehtib kõikidele mu lugejatele esmahoolduse puhul ka -20% soodustus kasutades koodi “paljasporgand”.

Pediküür

Ma lihtsalt pean mainima ära ühe supertoreda naisterahva, keda ma esimest korda alles hiljuti külastasin! Pediküür oli vast ainus, millele ma polnud leidnud püsivat tegijat. Küll ei hoolitseta jalgade eest piisavalt, küll ei püsi lakk peal, teine kord jälle ei osata midagi ilusat teha. Ja siis ma läksin soovituse peale sellise daami juurde nagu Violetta Tanvel, kes teeb seda täiesti hobikorras. Töötab hoopis Tallinna Kaubamajas, kuid silma paneb särama pediküüri tegemine. Naine hoiatas mind juba ette, et ma varuksin korralikult aega… vähemalt 2,5 h.

merilin-taimre-paljas-porgand-ilu-juuksed-lõikus-värvimine-hooldus-lokid-tangid-sirgendaja-sirged-juuksed-tatoveering

4,5 h pärast tema pediküüritooli istumist võiks ju arvata, et ma nutsin oma aega taga, aga OH EI! Violetta pakkus mulle palju enamat kui ilusad varbaküüned. Esiteks pole keegi kunagi sellist puhastust taldadele, küüntenahkadele ja küüntele endile teinud. Ta rääkis täpselt lahti, mis on mu küünte probleemiks, kuidas nende õigesti kasvamisele kaasa aidata ja kuidas tulevikus jalaprobleeme vältida. Ta oli hingega niii asja juures ja just sellised töötajad vajavadki korralikult aega, et pakkuda vaid parimat tulemust. Ta tegi mu varbaküüntele reaalselt totaalse muutumise, kreemitas, kooris ja hoolitses nende eest nagu ma oleksin printsess. Peale selle on tema geellakivalik ilmatu, sest tegutseb stuudios koos oma tütre Adelinaga, kes on küünetehnik. Järgmine kord proovin tema juures ka maniküüri, sest ta Instagram võlus mu ära. Eks hoian teid Instagramis kursis, kuidas rahule jäin.

Hinnakiri:
25€ pediküür+ geellakk (2,5h)
21€ pediküür+ küünelakk
(2,5h)
20€ pediküür (1,5-2h)
15€ geellakk varvastele (1,5h)
Kadriorg, R.Tobiase 8

Igatahes on mu tallad siiamaani siledad nagu beebipepu ja varbad justkui äsja lakitud, kuigi on juba kuu möödas. Edaspidi ei võta hoolitsus kohe kindlasti 4,5 h, sest ta tegi ära kõikide eelnevate tehnikute tegemata töö ära. Võtku kasvõi 5 h, mina oma varbaid kellegi teise hoolde enam ei anna! Kui keegi veel ta vastu huvi tunneb, siis ma jagan ka tema kontakti, sest soovin niivõrd pühendunud, armsale ja toredale naisele vaid tuult tiibadesse. Ta unistus on lõpuks vaid pediküüriga tegeleda ja Eestis koolitusi pakkuda.

LPG-massaaž

Jah, ma käin ikka veel KehaSpas LPG-massaažis, mida proovisin esmakordselt enne fitnessvõistlusi. See on ikka veel mu jaoks parim lõõgastus trennis peksa saanud kehale. Pean tunnistama, et ma pole enam väga aega pannud venitamisele ja foam rollimisele, mistõttu mõjub LPG mulle kui spordimassaaž. Olen nii mõneltki lugejalt kuulnud, et minu soovitusel proovisid nemadki teenuse ära ja on samuti saanud ustavateks püsikundedeks. Mingit moodi massaaži võiks igaüks oma kehale pakkuda minimaalselt kord kuus. KehaSpal on hetkel ka pakkumine – kui kasutate koodi “paljasporgand” saate 10x hoolitust 269€ ja 11nda täitsa tasuta!

Tatoveering

merilin-taimre-paljas-porgand-ilu-juuksed-lõikus-värvimine-hooldus-lokid-tangid-sirgendaja-sirged-juuksed-tatoveering

Jeap, enamik vist selle pärast postituse peale kliki tegidki? Ma poleks eales arvanud, et minul saab kunagi tatoveering olema. Kuni siis üks päev tekkis täiesti nullist mõte, et ma tahan tatoveeringut ja mitte lihtsalt tatoveeringut… vaid porgandit! Ei pidanud üldse mõtlema mida, kuhu, kui suurelt jms. Ainus, mida vaimusilmas üldse ette suutsin kujutada, oligi väiksem porgand kuklas. Noh, nagu mu alias Paljas Porgand in the back of my head juba aastaid istunud on.

merilin-taimre-paljas-porgand-ilu-juuksed-lõikus-värvimine-hooldus-lokid-tangid-sirgendaja-sirged-juuksed-tatoveering

Instagramis oli mulle jäänud silma noor tattoomeister @psyhiskond kodanikunimega Karmely Sõrmus. Ta käekiri on eriline ja tundsin, et tahan end just tema käe alla usaldada. Palusin tal mulle üks porgand valmis joonistada ja nii pea kui seda nägin, olin oma kindla otsuse teinud! Kartsin enamat, tegelikult oli keskmine valutunnetus umbes 6 palli 10st. Valmis sai see põhimõtteliselt tunniga ja nüüd paraneme Porgandiga rahulikult. Lõpetuseks, ärge unustage meie kahe poolt siis häält anda, et oleks EBA-l mida tähistada!

50 Kommentaari

 1. […] Viimasest life update postitusest on küll vähem kui pool aastat möödas, kuid nagu pealkiri reedab, on mõnel teemal vaja juttu teha. Usun, et nagu maailm on pidevas muutuses, võiksime seda ka meie olla. Iga päev on meil võimalik midagi uut õppida, katsetada, areneda, saavutada ja seeläbi paremaks inimeseks saada. Ma ei suuda ühtegi päeva niisama istuda, vaid armastan olla liikuvuses, koguaeg millegi nimel töötada ning end igapäevaselt harida. Mul on praegu ühed kiireimad ajad, sest kohe-kohe võite juba mu uut raamatut sirvida. Sellest aga juttu üsna pea! Praegu uurime hoopis, kuidas olen taastunud rinnaopist, mis ajendas mind veganluse suunas liikuma, kas ma tõesti võtsin 10kg juurde ning kas loomulikku rasestumisvastast meetodit võib usaldada. […]

 2. Birx ütleb:

  Ma ikka naeran, et millised sitahädad inimesed ikka oa juustepikendustega kogu aeg on :D arvestades seda, et ma loen su blogi suht harva ja nüüd üle pika aja tulin taas piiluma siis isegi mina mäletan kuidas sa kunagi mainisid, et miks sul need pikendused on. Ma ise olen ka suur punaste juuste fänn ja olen olnud vahepeal mõnda aega punase peaga, aga see oli paras tüütus seda värvi hoida erksana ja ma lihtsalt jätsin selle sinna paika. Nagu sinagi ütlesid siis mina samuti ei raatsi oma juukseid selle blondeerimisega pidevalt hävitada ja kindlasti teen tulevikus sama mida sinagi, lasen punased pikendused ja see peaks eriti vägev olema minu mustade juustega :)

  Ma ei hakka teise postituse alla kommenteerima, aga selle Tinderi kohta tahtsin seda öelda, et ma olen ka oma konto seal vahepeal päris ära kustutanud ja mul kadus see küll täielikult ära ja veel üks inimene kinnitas ka seda. Ma ei taha nüüd Uku kohta midagi halba absoluutselt arvata ja loodan et teil siiski on kõik hästi. Et noh alati tasub kontrollida selliseid asju ja selgust tuua sellesse teemasse, et miks ikkagi mingid matchid teistel veel tulevad.

  Igatahes soovin sulle kõike head :)

  • Paljas Porgand ütleb:

   Hehe!
   Ära Tinderi pärast muretse. See sai lahendatud. Talle oli varikonto arvatavasti tehtud.

   • Birx ütleb:

    Hehh, tegelikult seda ma arvasin ise ka, et küll see üks varikonto on :D Muidu peaks Uku ju täielik idioot olema. Naljakas kuidas mõned naised siin parastanud on, et hoiab mitu rauda tules, tsiisas. Noh kadedad mis teha:P

 3. Pille-Riin ütleb:

  Suured laevad sõidavad alati kajakate saatel.
  Olen Su blogi aastaid lugenud. Oled meeletult tubli! Edu ja jaksu! :)

 4. KK ütleb:

  Tänu Sinule sain ma tead Browhousest ja ausalt, nad teevad parimaid kulme ja tehnikud on väga toredad ja oma ala profid. Suured tänud! :)

 5. Piret ütleb:

  Kas oled mõelnud endale nn varu väljapääsu ka, kui blogi ei peaks enam leiba lauale tooma? Küsin, sest paljud blogijad teevad blogimist hobina ja neil on ka mõni eriala omandatud või siis omandamisel ja käiakse ka tööl traditsioonilises mõttes. See blogimine on nagu meelelahutus ju siiski ühelpäeval oled in ja teisel mitte? Suht riskantne minu arvates. Telikult ootaks huviga, kui kirjutaksid midagi enda kohta mida sulle teha meeldib nt, või milles veel andekas oled või on sul mingi salahobi veel millest lugejad ei tea ja näiteks, mis sinu tulevikuplaanid on (kui see just saladus ei ole, sest ega neid ka enne õiget aega välja hõisata pole tark tegu). Parimat! :)

  • Paljas Porgand ütleb:

   Tere Piret,

   Õnneks on sellega nii, et see ei juhtu päevapealt. Blogi populaarsuse kahanemine oleks selgelt näha ja sellega mitte teenimist saaks pikalt ette ennustada. Blogimine pole absoluutselt meelelahutus. Seda saab võrrelda ajakirjaniku tööga või turundusmaailmaga. See on sisuturundus ja täiesti traditsiooniline töö tegelikult. Seda eriti välismaal, kus blogijad on kõik tõsiseltvõetavad täistöökohaga tegelased.

   Kui aga peaks nii õnnetult minema, et sulgen oma blogi, siis soovin avada oma kohvikut, millest olen ka palju juttu teinud :) Ja suur huvi on mul ka fitness-valdkonna vastu. Järsku saab minust kunagi personaaltreener, kuigi praegu seda küll juhtumas ei näe.

 6. Liisa ütleb:

  Minul on hoopis teistsugune küsimus sulle. Kuidas sa vastu pidasid, kui sul peale pillide lõpetamist pool aastat päevad ei alanud? Olen ise hetkel sarnases olukorras. Võtsin pille 2,5 aastat järjest ja saan ise ka aru, et ilmselt keha on sassis kõigest ja lähebki aega, enne kui korda saab aga nooooo issssand jumal.. iga päev ole valmis, et äkki täna hakkavad päevad just siis, kui selleks kõige ebasobivam hetk on.. Kõht kergelt tuikab kogu aeg, väike akne on, vahel siit hell ja sealt hell, aga päevasid pole. Tekitab palju ebavajalikku stressi ja Daysy ootab ka nüüd kapi peal kuniks tekkib reaalne tsükkel, mida sinna salvestada.

  • Paljas Porgand ütleb:

   Mäletan seda isegi. Kuid kui menstruatsiooni pole pikalt olnud, siis ega ta täislahmakaga tohiks ka hakata, seega ära põe. Eks ta annab väga vaikselt märku. Mul esimesed “tagasitulnud” päevad olid pea märkamatud. Varu kannatust, stressa vähe, toitu tervislikult ja puhka rohkelt. Parim viis, kuidas hormoone taastada :) Tarbi kindlasti ka oomega-3, see tähtis hormonaalsele talitlusele.

 7. Triinu ütleb:

  Ma olen Sinu blogi algusest peale lugenud ning pole ausaltöeldes mitte kunagi ühtegi kommentaari endast maha jätnud, kuna ma lihtsalt ei pea vajalikuks kommenteerida teiste elu, veel vähem seda halvustada, kuna mitte keegi ega kellegi elu pole perfektne. Kuni tänase päevani, mil tundsin, et pean Sulle kirjutama, et oled ikka uskumatult tubli naine ning väga palju motiveerinud mind trenni tegema ja toitumist muutma. Vahel on lihtsalt selline päev, kus mõtled, et ei jaksa trenni teha aga siis olen kuidagi suutnud ikka end kokku võtta mõeldes: “Merilin siiski ju ajab end püsti ning teeb trenni, kuigi tal on ka kindlasti päevi, mil on motivatsioonikriis aga tänu sellele on ta on väga tugevaks arenenud nii vaimselt, kui ka füüsiliselt ja ta on sellega väga kaugele oma elus jõudnud”.
  Muidugi oled ka palju näpunäiteid jaganud, mille olen kõrva taha pannud. Ja need näpunäited ei ole ju otseselt reklaam vaid asjad, mida oled ise katsetanud ning mida soovitaksid ka teistele.
  Sa ei pea üldse tegelikult sellist kriitikat südamesse võtma, et oled võlts, kuna kõikidel on elus omad tahtmised ja vajadused ning miks mitte kasutada midagi, kui see Sulle sobib ja sind ilusamaks teeb või kui vahepeal midagi patust süüa tahad(ka mina söön vahel piimatooteid, kuigi neid tegelikult süüa ei saa)- see on Sinu enda otsus. Eks neid inimesi ole alati, kellele midagi ei meeldi aga ka neil endil on midagi, mis neile endis ei meeldi, lihtsalt need inimesed ei näe igapäevaselt vaeva, et meile, lugejatele siia ausalt oma elu ja nippe jagada ning tänu sellele ei saa ka keegi kritiseerida nende tegemisi. Sama hästi võib öelda, et enamus meist on võltsid, ka mina, kuna kanname meiki. Nagu öeldakse: issanda loomaaed on suur/kirju. ?. Jätka samas vaimus, paljud naised vajavad su tuge ja näpunäiteid edasiseks eluks- eriti noored ja teismelised, kes alles alustavad oma teekonda- ning teadmiseks, et kõik ei ole nii hall nagu tundub! ?

  • Paljas Porgand ütleb:

   Tere Triinu,

   Hehe, mul just täna oli selline päev. Terve päev ringi tõmblemist, sain koju kell 21:30 ja olin vaid 800 kcal tarbinud. Kõht nõrkemiseni tühi, haarasin pool õuna ja jooksin siiski trenni, kuigi see suletakse juba 23. Olingi viimse minutini trennis, tegin kerget kardiot ja jõutrenni ning enesetunna oli super. Pärast kosutasin end tervisliku toiduga ja rohkemat polegi vaja. Kõik on mõttejõus kinni :)

   Aitäh-aitäh! :) Mul on siiralt hea meel midagi nii tähtsat kuulda, et olen paljudele motivatsiooniks.

 8. Solothurn ütleb:

  Ma tavaliselt kusagil ei kommenteeri, aga nüüd tahtsin küll Sulle toetust avaldada, Merilin. Sinu blogi on mind paljuski inspireerinud ja loen seda huviga. Mõnede kommenteerijate õelusega ei ole tõesti midagi peale hakata, lihtsalt ignoreeri neid ja ära lase õelust endale ligi. Arvesta et nemad on kadedad, väiklased, õnnetud inimesed ja neile tuleb vaid kaasa tunda. Iga kord kui loed jälle midagi õelat, tunne neile lihtsalt kaasa ning ära seda õelust enam rohkem kunagi meelde tuleta ega selle pärast põe. Sa ei lähe ju poodi korduvalt ostude eest uuesti ja uuesti maksma, seega ei ole mõtet ka halba südamesse võtta ja sellele korduvalt isegi mõtelda. Sinu ilu ja elu on sinu enda oma ja kõik lugejad peaksid tänulikud olema, et Sa võimaldad ka meil sellest osa saada. Edu sulle!

 9. Kris ütleb:

  Kuule tõesti, vapsee ei ole mõtet mingite heiterite mölinast end liigutada lasta. Ühtlasi pole mõtet kellelegi meeldida üritada. Tee, mis tahad.

 10. Liis ütleb:

  Hei!

  Olen Sinust mitmed aastad vanem, aga ka imetlen Sind ja soovin vaid kõike kõige paremat ja kõrget lendu. Varesed kraaksuvad alati, Sina hoia aga ikka jätkuvalt pea püsti. Olen ka Sind eelkõige Instas juba aastaid jälginud ja mõjusid inspireerivalt juba siis, kui Austraalias toimetasid. Seega, keep up the good work ja olen ka jätkuvalt Sinuga. ;)

  Muide, kas Sul on plaan miskihetk ka nö personaaltreeninguid pakkuma hakata? Ilmselgelt on Sinul teadmisi ja sihikindlust rohkem kui minul ning selline targa pilgu all utsitamine kuluks vähemalt mulle küll marjaks ära. Oleksin sel puhul kindlasti klient, kes vähemasti iga natukese aja tagant Sinuga jõusaali nö kontrollkohtumistele tuleks. ;) Üleüldiselt hakkasin alles paar kuud tagasi pärast pikka pausi taas trennitama ja liitusin MyFitnessiga. Võid kindel olla, et Sinu blogist ja piltidest saadud inspiratsioonil ja motivatsioonil oli siin oma suur osa. :)

 11. Kristiin ütleb:

  Tore blogi ja kõik on vahva, ainuke asi mis häirib on liigne photoshop piltidel. Sa oled kindlasti niisamaka ilus! Ära lase blurrida kogu näonahka ebaloomulikuks! Ütled ju isegi, et jääge iseendaks. Ilusaid kunstilisi pilte saab teha ka vähema photoshopita ;) Edu!

  • Paljas Porgand ütleb:

   Hei,

   Mul on kõikidel piltidel kindel stiil. Ma ei blurri pilte vaid kasutan kontrastifiltrit mis toob highlightid esile ja toonitab varje. :)

 12. K. ütleb:

  Tavaliselt ma nii pikki postitusi lugeda ei viitsi – aga sinu blogis kuidagi unustan ennast lugema. Kas siis asi selles, et teema huvitab vôi selles, kui inimlikult ja siiralt sa kogu seda juttu kirjutad. MÔNUS!
  Ent mulle jubedalt meeldib sinu sihikindlus ning veel rohkem enesekindlus. Sest see, et enda elu ja tegemisi avalikult lahkad vajab meeletult palju enesekindlust ja julgust. Seega You Go Girl !

  Lisaks mulle meeldis selles postituses see, kus fitnessi toitumisest rããkisid ja just eriti see, et selline dieeditamine ja pãrast toitumishãirete kûüsis vaevlemine on fitnessi üks suurimaid pahupooli. Mina pole kunagi unistanud fitnessist vôi lavalaudadest, ent ometi tahab ju igaüks meist lamedat kõhtu ja ilusat rannakeha. Seega vôtsin kaaa toitumiskava endale. Ja ma suutsin seda jãlgida max pool aastat. Siis sai jaks otsa. Sest kava oli üksluine ja asendada oli raske. Otsustasin, et jãlgin mida suhu pistan aga mingit mega keeldu ei tee. Ja imede ime – ei isutagi niipalju millegi jãrgi ja kohe palju lihtsam ja kergem on olla. Pole seda vaimset enesepiitsutamist ja masendust kui teelt kôrvale kaldusin.
  Seega on mul hea meel, kui sa räägis mis kôik sellega kaasneb. Paljud polegi vaimselt selliseks asjaks vôimelised ja sellest peab kaaaa rãäkima, mis võib juhtuda :)

  Lisaks pean ma mainima, et tundute Ukuga omavahel hãsti sobivat. Kohe kuidagi sãrad ♡

 13. Ele-Riin ütleb:

  Iga inimene peaks tegema seda mis teeb teda õnnelikuks, seega lase kriitika ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Ise olen õppinud,et vahet pole kui väga sa üritad kellegile meelejärgi olla siis alati leidub keegi kellel on midagi kriitilist sinu või sinu tegude kohta öelda. Ma aeg-ajalt ikka olen lugenud su blogi, viimasel ajal rohkem kuid hea,et keegi on piisavalt julge,et teatud teemadest ausalt rääkida.

  Ja neile kes arvavad,et sinu pildid on liiga seksikad või paljastavad siis kui ei meeldi ärgu vaadaku. Igaühe enda asi milliseid pilte nad lisavad ja üldiselt kommenteerivad halvustavalt need kes on kadedad.

  Ja aitäh Violetta kontaktide eest, tükk aega otsinud head pediküüri tegijat :)

  Päikest (:

 14. Pähklike ütleb:

  Minagi olen hoidnud sinu tegemistega ennast kursis juba Austraalia aegadest, siis kui sa veel J. koos olid (ta muide oli siis mu koolivend). Ma mäletan juba siis, et tabasin ära sinus peituva naiseliku võlu ja mõtlesin endamisi, et see tüdruk läheb küll varsti uusi kõrgusi vallutama :D Seega on väga meeldiv jälgida ja näha ja tunda, kuidas sa arened??
  Soovin, et sa suudaksid abstrageeruda nendest sinu kallal vingujatest ja loodame, et varsti kaotavad nad igasuguse huvi siin ilkuda.
  Ja minu arust on pesufotod igati OK ??, ilusat pilti on alati meelirahuldav vaadata! :)

 15. K ütleb:

  Ma pole kunagi varem siin kommenteerinud ja pole üldse eriline kommenteerija tavaliselt. Su blogi olen aeg-ajalt lugenud, eile pikemalt suhteteemalisi postitusi, sest just see pool on hetkel see, millega ise kimpus olen. Suhted endaga ja teistega. Ma olen enam kui kindel, et negatiivsed kommenteerijad on lihtsalt kadedad, sest enne neid postitusi olin ka su peale natuke kade. Sa oled ilus, edukas ja väga hea kehaga. Need, kes siin õiendavad, et pesupildid igal pool, on lihtsalt haiged kadeduseussid. Sul on nii ilus booty, et mina, heteroseksuaalne naine, muutuks päevapealt lesbiks (ok jk, nii see vist ei käi). Sa oled paljudele suur inspiratsiooniallikas ja so what, et sul pikendused ja kunsttissid. Inimene seal on ikka see sama ja kui SINA nii tahad, siis go ahead.
  Suhted on asi, mida pole õigust kellelgi teisel kommenteerida. Näitab jällegi ainult seda, et inimeste endi eraelu on perses, muidu sappi ei pritsitaks.
  Sa teed mida SINA tahad ja elad sellest ilusti ära (ma eeldan) – taaskord asi, mida imetleda. Kes meist ei tahaks Selveri kassapidaja asemel teha seda, mida ise tahame?
  Soovin, et inimesed saaks aru, et selline negatiivsus toob sinult nende endi ellu negatiivsust. Kui me võimuses on tuua maailma midagi ilusat ja rõõmu, miks selle asemel teeme kellelegi sihilikult haiget? Olen ise ka alles teel positiivsema, enesekindlama elu poole ja oled mulle suureks eeskujuks :) Aitäh! Ole ikka sina ise.

  • Paljas Porgand ütleb:

   No olen mina alles õnnega koos, et mul sellised lugejad on! Kes oleks osanud arvata. Ma soovin sulle rohkelt õnne eneseavastusretkel! Positiivsuses peitub elu ilu ja võlu. Austraalia muutis mind täiesti. Ellusuhtumine võib ilma väliste tegurite muutusteta muuta KÕIKE.

   Aitäh :*

 16. Liis ütleb:

  Minul on sinust ainult positiivsed muljed… olen ka sind Austraalia aegadest jälginud ja aina rohkem poed südamesse. Oled ju sinagi inimene ja tahad oma aega, ei saa 24/7 rabada ja muretseda teiste pärast. Peab ka endale aega võtma. Oled kõige armsam porgand :)

 17. Helen ütleb:

  Mina olen ka sind Austraalia aegadest jälginud ja kõige suuremaks eeskujuks mulle on see, kui kaugele sa jõudnud oled ja kui palju vaeva sa oled näinud selle nimel. Võiks ka öelda, et ma olen salajälgija ja pole varem su postituste alla kommenteerinud kuid sellegi poolest oled sa suureks inspiratsiooniks ja eeskujuks mulle ja kindlasti ka paljudele teistele. Palju häid kordaminekuid ja palju palju päikest Sulle :)

 18. Janela ütleb:

  Ma olen see vaikne salalugeja, kes loeb ja naudib, aga midagi senini öelnud ei ole. Ma tahaks ka sind kiita, sa oled supertubli noor naine, kes võiks olla kõigile eeskujuks. Esiteks, olla nii noorelt ettevõtja ja elatuda ära sellest, mis sulle päriselt meeldib – igaüks ei suuda seda. See nõuab häid ideid, nutikat ajaplaneerimist ja ressurssidega majandamist. Mulle meeldivad su retseptid, et sa tutvustad teistmoodi tooteid, mida ise võibolla poelettidelt üles ei leiakski. Trennijuttu on samuti huvitav lugeda ja harjutused on inspireerivad. Ma ei tunne sind isiklikult, aga olen sind vahel Spartas näinud ning ütlen, et sa oled imeilus ja kui keegi julgeb vastupidist väita, siis mingu puu taha :D Keep up with the good work :)

  • Paljas Porgand ütleb:

   Jube raske on ja majanduslikult tõesti priisata pole. Kuid see mind üldse ei häiri, sest õnn on kõige tähtsam :) Ma olen õnnelik, et Porgand mul olemas on! Ei vahetaks oma tööd mitte millegi vastu ja surun end veel läbi! Aitäh :)

 19. Kristel ütleb:

  Olen sind jälginud Austraalia elust peale, päris-päris algusest, niimoodi vaikselt, piiludes :) Mul on sinuga sama vana tütar, kellega me ikka aeg-ajalt arutame sinu tegemisi või kokkame su raamatutest midagi. Trenni ja toitumise osas oled sa suureks eeskujuks (just-just, pea poole vanemale naisele)! Just see, et saab tervislikult ja mitte äärmustesse laskudes sporti teha.
  Sa oled väga armas ja soe inimene, kes oma tegemistegaja heade soovitustega on toredaks kaaslaseks.

  • Paljas Porgand ütleb:

   Saurusjälgija siis lausa kui Austraalia aegadest saati minuga kaasas olete käinud :) Nii lahe on midagi sellist kuulda! Suurimad tänud ♥

 20. Siiri saagim ütleb:

  Hääl on antud.

  Esimest korda lugesin kurbusega sinu postitust. Esimene osa oligi kuidagi kurb.
  Olen ennemgi mõelnud kui oled kirjutanud, et inimesed peavad sind ülbeks ja milleks veel.
  Ma ei mõista kust see tuleb?
  Mille järgi inimesed on sellise järelduse teinud ?
  Mina näen ainukest põhjust sellesks KADEDUST.

  Sa oled üliarmas, ilus, super seksikas ja naiselik noor naine, kes elab oma elu koos kõigega mis sellesse kuulub. Keegi pole täiuslik ja ei saagi kelleltki seda nõuda.
  Sa teed seda mida sa armastad ja see peegeldub kõiges mida sa teed.

  Selge on see, et avalikuelu tegelasena on ka kriitika üks osa sellest ja sellest tuleb üle olla.
  Mulle väga meeldib ka Birgitte Susanna Hundi suhtumine inimestesse kes pilluvad viha igas suunas.
  Inimesed ei ole rahul iseenda eludega ja siis elavad teiste peal välja.
  Ema mulle ikka õpetab et mitte midagi ei tohi võtta isiklikult, et kui kedagi miski häirib on see üksnes selle inimese probleem.

  Seega, printsess, pea püsti, muidu kukub kroon peast ?

  Ole tubli ja jaksu sulle sinu tegemistes, mina loen ja jälgin sind endiselt rõõmuga , koos kõigi muutustega mis on sinu toimetamistes paratamatu osa :)
  Elu on pidevas muutumises :)
  Suhtumises on kõik kinni.
  ?

 21. Maarja ütleb:

  Eks ta ole raske taluda kriitikat. Aga kui vaataksid oma pildid üle, mis siia postitad endast siis kuskil 50% nendest on liiga seksikad. Seksikusel ja seksikusel on vahe. Mingid suu lahti, silmad kissis pesuväel ja paljad pildid jätavad sinust tõesti mulje, et ainuke väärtus on pandav olla ja selleks ka see meeletu trenni tegemine, et endale seksikas istmik voolida + kunstrinnad. Blogi lugejaid vaevalt huvitavad sinu aktifotod. Ja need pesu ja aktifotod pole ju reklaamitöö pigem sinu enda vajadus ennast näidata igast küljest. Rääkimata nendest pidevatest dekolteed esile toovatest piltidest. Ei maksa seksikas olemisega üle pingutada, muidu võib see kõik väga labase tähelepanu püüdmisena paista. Sellest ka need sinu arvates õelad kommentaarid. Aga ise sa selle tee valisid, oleksid võinud teist moodi ennast promoda aga noh seks müüb järelikult.

  • Paljas Porgand ütleb:

   Palju õnne! Raiskasid just oma ajast hinnalised viis minutit, et püüda rikkuda mu tuju. Kahjuks on see maha visatud aeg :) Saadan Sullegi armastust ♥

  • Ella ütleb:

   Maarja, tundub, et sina oled neid pilte väga hoolega vaadanud. Ja isegi, kui need sulle ei meeldi, siis sa tuled ikka ja jälle tagasi siia – lihtsalt selleks, et oma pahameel välja elada. Palju kergem on sul endal, kui sa ei jälgi selliste inimeste blogisid jms, kelle pildid sulle ei meeldi. Niisamuti ei pea sa ise oma keha mitte kunagi kellelegi eksponeerima viisil, mis sulle vastumeelne on.

   Paljas Porgand, sina oled eeskujuks paljudele. Mulle ei meeldi oma keha eksponeerimine ja seega ka seda ise ei tee. See on minu valik. Samas ma naudin sinu pilte, sest tean, kui palju sa vaeva oled näinud ja oma üsna ideaalse keha näitamise kõrval oled sa ausalt rääkinud, kuidas sa selleni jõudnud oled. Seega, minu respekt, et ei varja, kui palju trenni sa teed, mida sööd (ka siis, kui söök pole 100% tervislik), kust on pärit sinu rinnad, juuksed, küüned, kulmud jms.

   Palju õnnestumisi ja ilusaid hetki igasse päeva!

 22. Kadri ütleb:

  Hea postitus. Tänan pediküüri soovituse eest, sest head pediküüri tegijat on tõesti raske leida. Lisaks tean nüüd veel millega nii kenad lokid pähe saab :). Tatoveeringu kohta ei ütle midgi, sest ei mõista miks inimesed neid teevad. Minu arvates on ilma parem. Aga kõike head!

 23. Mari ütleb:

  Kõrvaltvaatajana tundub see inimeste “pahameel” tulevat sellest, et sa olid blogija ja tootsid materjali, mida inimesed on harjunud blogidest lugema. Nüüd oled sa social media influencer. nagu ise instagramis kirjutad. Ja SMIde toodetav sisu on teistsugune, vähem isiklik, rohkem läbinähtav reklaam. Su online-persoon on toode, mida müüd. Ja see on okei. Lihtsalt blogi, mida kirjutad endale versus blogi, mida kirjutad äraelamiseks on absoluutselt erinevad asjad.

  Ehk siis vanad lugejad võtavad seda kui “MISMÕTTES ma ei saa siit enam seda, millega harjunud olen. Kuidas ta julgeb????”. Ja otseloomulikult, nad ju võiksid lihtsal mitte enam klikkida su blogile, kui neile ei meeldi see, mida näevad. Aga inimese psühholoogia on sellest keerulisem, ta on oma harjumuse ori ja üsna rumal selle juures. Enne laseb end aasta aega ärritada, et miski “pole enam nii, nagu ma harjunud olin”, kui jätab klikkimata. Kahjuks pole kõigile antud emotsionaalset intelligentsust, mis eristab, millal on meie pahameel põhjendatud, millal lihtsalt psühholoogiline trikk meie ajult. Ja neil, kellel on seda intelligentsust eriti vähe antud, ei ole oidu aru saamaks, et oma pseudopahameelt anonüümsetes kommentaarides välja elada pole eriline julgustükk.

  See üleminekuaeg, kus su lugejaskond on muutumas on ilmselt pikem, kui arvata oskad. Inimesed, kes leidsid su enda jaoks siis, kui sa olid juba see, kes oled praegu – nad ei võrdle sind vanade postitustega, võtavad su platvormi sellisena, nagu oled praegu. Ja siis on need sabasrippujad, kes tunnevad, et nende ootused endiselt pettuvad, sest nad ju panid su ükskord oma peas kuhugi kasti ära ja iga kord kui nad blogi avavad, siis sa oled jälle sealt kastist välja läinud ja nad on segaduses ja pettunud ja klikivad järgmine kord uuesti, sest ehk sa oled seal nende turvalises kastis nüüd tagasi ja nad saavad oma eluga edasi minna. Aga aeg-ajalt flipib mõnel ära ja ta elab sinu peal välja selle, et sa pole enam see, kes sa olid. Mis on idiootne ja rumal, me kõik saame sellest aru. Aga omamoodi on see näitaja selle kohta, kui kaugele sa oled jõudnud ja kui palju oma kunagisest lihtsast blogist juba brändiks ehitanud :D

  Igatahes, kokkuvõtteks – kuigi ma olen pigem see sabasrippuja tüüpi lugeja (sest naudin blogisid ja SMIde kontotdest enamasti ei hooli) – mul ON TÕESTI hea meel, et oled oma tee leidnud ja suudad oma kirega elatist teenida. See on suur asi ja seda on tohutult rohkem, kui paljud heiterid enda kohta öelda saavad.

 24. Kätlin ütleb:

  Jaa palun mina sooviksin selle toreda daami kontakte, kes pediküüri teeb ;) !

 25. […] post Life update appeared first on Paljas […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga