Laserepilatsioon – kodus, salongis või üldse mitte?

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-braun-silk-pro-5-foto-laser-ipl-epilaator-karva-eemaldus

Huvitaval kombel pöördutakse mu poole siiamaani küsimustega laserepilatsiooni kohta:

 1. “Kas soovitad pigem salongis või kodus seda teha?”
 2. “Kas tulemus on püsiv?”
 3. “Kas see on valus?”
 4. “Kui tihti peaks käima?” jne

Muidugi põhjusega, sest olen vist kõiksugused laserid ära proovinud, et nendest tüütutest karvadest once and for all lahti saada. Kas on õnnestunud? Kas tõesti laseriga saab eluks ajaks karvadest priiks? Lugege edasi ja saate teada!

 

Minu karvaajalugu

Olen sellest palju kirjutanud, seega teeme lühidalt. Olen proovinud ära mitmed salongiteenused ning ka koduse laserepilaatori. Ütleme nii, et kumbki pole olnud seni päris rahuldav.

Salongiteenuste miinused:

 • ülikallis
 • tulemus pole püsiv ehk iga paari kuu tagant pead taas käima
 • salongiaegadega jms jamamine

Salongiteenuste plussid:

 • ei pea ise ukerdama
 • kiirem protseduur
 • professionaalsus? (alati küsitav)

Koduse laserepilaatori miinused:

 • esialgne suurem väljaminek
 • protseduur võtab kauem aega
 • pead ise ukerdama
 • võid end ära kõrvetada

Koduse laserepilaatori plussid:

 • kokkuvõttes oluliselt odavam
 • tee millal, kus, kaua tahad
 • saad tulemuse hoidmiseks alati tasuta korrata
 • intiimsus

Minu eelmise koduse IPL-aparaadi suurim miinus oli ajakulu. Kodune masin töötas tõesti aeglaselt ning väga väikeste nahalapikeste kaupa, mis tähendas reaalselt üle tunni aja tööd. Pealegi oli see kohmakalt suur ja väga raske oli ligi pääseda reite tagakülgedele ning bikiinipiirkonda. Kaenla alt sain paar korda täitsa kõrvetada ka, rääkimata bikiinipiirkonnast, mida saigi valu vähendamiseks ainult üksikute lapikeste kaupa töödelda.

Otsustasin, et mul seda aega pole ning valu ka ei taha kannatada, mistõttu naasesin salongiteenuse juurde. Tegin ära Decus kliiniku 9-korra kuuri nende uudse masinaga, millega ei tundnud mitte mingisugust valu ning protseduur sai üle keha tehtud lausa 30 minutiga. Terve kuuri vältel pidurdus karvakasv nullilähedaseks ja žiletid jäid tolmu koguma. Kuur läbi, uskusin, et olen nüüd jumalanna Venus oma siledate säärte ja beebipehmete kaenlaalustega. Kus sa sellega! Möödus 2 kuud ja karvad hakkasid taas kasvama. Jah, hõredalt ja pehmed, aga siiski. Kui uurisin karvakasvu kohta kliiniku käest, siis vastati, et see on võimalik, sest oleneb hormoonidest ja muudest faktoritest. Tulemus ongi individuaalne ja seetõttu ei luba nad 100% tulemust.

Ma küll ei pidanud pärast kuuri küll enam mitu korda nädalas raseerima, kuid ma lootsin žiletiteradega ikka jäädava hüvastijätu teha. Ja üks päev on need hõredad karvad ju loomuliku metsistumise protsessi tulemusena jälle tumedad ja tugevad. Käia iga paari kuu tagant salongis tulemust hoidmas, kõlab mulle ka utoopiliselt ja lõhnab vaesestumise järele. Ja nii ma andsin salongiteenuste osas lõplikult alla. Minule on kirjutanud mõni laserepilatsiooni salong ka koostööpakkumisega, aga miks üldse huvi tunda? Olen juba kursis, mida see endast kujutab.

 

Suveks karvadest priiks!

Ja loobunud salongiteenustest, soovisin, et ma poleks oma endist kodust laserepilaatorit ära andnud. Sellega andis suurema ajavaru korral ikka kuidagi jukerdada. Ja just nagu oleksin ma seda manifesteerunud, paluti mul testida Braun Silk-expert Pro5 uut laserepilaatorit! Kui läksin tootekoolitusele, siis tahtsin ma esimese asjana näha selle masina kiirust, sest teadsin, et eelmise aparaadi korral sai ajakulukus sellele saatuslikuks. IPL fotoepilaator Braun Silk-expert Pro5 on oluliselt parem minu eelmisest IPL-aparaadist. Julgen seda öelda pärast paari kuu pikkust katsetamist ning kavatsen jagada teiega AUSALT kõike!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-braun-silk-pro-5-foto-laser-ipl-epilaator-karva-eemaldus

Foto – Siiri Kumari

 

Braun Silk-expert Pro5 fotoepilaator

Lõpuks kodune fotoepilaator, mis on päriselt ka kiire! Sellega saab suurte piirkondade puhul üksikute välgatuste tegemise asemel libistada üle naha, kulutades nii näiteks jalgade hoolduseks vähem kui 10 minutit. Braun Silk-expert Pro IPL-seade on praegu müügil olevaist seadmeist kõige kiirema IPL-tehnoloogiaga – välgatuste vahe on vähem kui 0,9 sekundit. Seadme kasutuseaks on 400 000 välgatust, millest piisab terve keha hoolduseks kuni 20 aastaks. Seade on toitejuhtmega, mis tähendab, et ei pea muretsema, et aku eluiga enne ka otsa peaks lõppema.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-braun-silk-pro-5-foto-laser-ipl-epilaator-karva-eemaldus

Braun Silk-expert Pro5 on turu teiste tegijate aparaatidest pisem, ergonoomilisema disainiga, kompaktsem, kergem ja käepärasem. Eelmise aparaadi suure peaga oli mul raskem liikuda kitsamates piirkondades ning käsi väsis ka ära. Lisaks on olemas ekstra täpsusotsik näo ja väiksemate nahapindade jaoks. Ning toode tuleb stiilses kotis, kaasas Gillette Venus raseerija.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-braun-silk-pro-5-foto-laser-ipl-epilaator-karva-eemaldus

Tegemist on ka turu ainsa SensoAdapt tehnoloogiaga IPL-seadmega, mis hindab pidevalt su nahatooni ja kohandab sellest lähtudes valgustugevust, et tagada parim tulemus. Sel viisil ei ole sul võimalik ise vale tugevus seada ning end ära kõrvetada nagu juhtus minuga paar korda eelmise aparaadi puhul (eriti delikaatsetes piirkondades). Sest mitte ainult erinevate kehaosade nahatoon ei ole erinev, vaid sageli varieerub see ka ühel ja samal kehapiirkonnal. SensoAdapt sensor hindab nahatooni aga pidevalt ehk enne iga välgatust (kuni 80 korda sekundis) ja reguleerib selle järgi automaatselt valgustugevust. Nii jõuab nahani sobiva tugevusega valgus, mis tagab ohutu hoolduse.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-braun-silk-pro-5-foto-laser-ipl-epilaator-karva-eemaldus

Braun Silk-expert Pro5-l on mitu hooldusrežiimi:

 • Tavarežiim sobib näiteks kätele, jalgadele, rinnale ja seljale.
 • Õrn ja eriti õrn seadistus võiks eelistada seadme esmakordsel kasutamisel või tundlikel piirkondadel, näiteks näol ja intiimpiirkonnas. Sellel režiimil kasutatakse nõrgemat valgust.
 • Libistamisrežiim tagab kiire hoolduse suurte kehapiirkondade puhul (nt käed, jalad ja selg).
 • Vajutusrežiim sobib tundlikele või väikestele ja raskesti ligipääsetavatele kehapiirkondadele, näiteks põlved, sääred, pahkluud ja intiimpiirkond, kaenlaalused ja nägu.

Pean mainima, et muidugi Braun Silk-expert Pro5 IPL-seade ei sobi kõigile. See on kõige tõhusam nahal, mille toon jääb heleda kuni keskmise tumeduse vahele, ning karvadel, mille värv jääb vahemikku loomulikust blondist kuni tumepruuni või mustani. Seade ei ole väga tõhus heleblondidel, punastel, hallidel ja valgetel karvadel, mis sisaldavad vähe melaniini ja ei neela seega valgusenergiat.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-braun-silk-pro-5-foto-laser-ipl-epilaator-karva-eemaldus

Mina igal juhul loobun kallitest salongiteenustest ning jään 1-2 korda nädalas koduse IPL seadme kasutuse juurde. Karvastik on mul pea olematu ning sellega on hea soodne ja käepärane seda tulemust ka hoida! Kõikidele huvi tundvatele ja karvadest priiks saada ihkavatele lugejatele on mul pakkuda hansapost.ee ja abestore.ee e-poodides Braun Silk-expert Pro 5 ja Pro 3 mudelitele –25€ sooduskoodi “PORGAND25” (kehtiv kuni juuni lõpuni)!

Kellel tekkis huvi, kuid kardab teha ehku peale investeeringut, siis hea uudis on, et Braun Pro seeria IPL’i saab osta kampaania raames riskivabalt. Kehtib raha tagasi garantii 60 päeva! Kogu lisainfo kampaaniast ja ostukohtadest leiab: https://www.braun.ee/et/ipl/

Kas sina oled laserepilatsiooni proovinud? Kas koduse või professionaalse seadmega? Kuidas on tulemus? Kas oled rahul?

39 Kommentaari

 1. Kata ütleb:

  Pealkirjas on räägitud laserepatsioonist, samas see Brauni toode on fotoepilaator. Enda otsingute järgi olen aru saanud, et need kaks tehnoloogiat on täiesti erinevad ning ka salongides saab valida fotoepilatsiooni ja laserepilatsiooni vahel. Kas oled salongis kasutanud ka laserepilatsiooni ja kuidas see toiminud on võrreldes selle brauni fotoepilaatoriga? Kaua karvavaba tulemus on olnud salongiteenusel ja kui tihti peaks seal kuuril käima?

  • Paljas Porgand ütleb:

   Veider oleks olnud pealkirjaks panna: “Laserepilatsioon ja/või IPL” :)

   Olen salongis teinud mõlemat. Jah, tulemus on, kuid ainult nii kaua kuni sa masinat pidevalt kasutad. Sama ka minu arvates kõikide koduste masinatega. Kuuril peaks käima kord kuus.

 2. Andra ütleb:

  Milline on nahahooldusrutiin enne ja pärast fotoepilaatori kasutamist? Kas ei tohi nahka kreemitada ja ujulat külastada peale kodust protseduuri?

  • Paljas Porgand ütleb:

   See kõik on infolehel kirjas :) Päikesst tuleks kohe kindlasti 24-48h hoiduda enne ja pärast. Mina saunaga ja koorimisega samal päeval ei tee ja alati puhtale nahale ehk siis enne kreemitamist ja õlitamist.

 3. Aveli ütleb:

  Hei, tean, et teema vana aga küsin ikkagi :) Kas oled endiselt tootega rahul? Kas kasutasid ka intiimpiirkonnas või ainult käed/jalad? Mul mees kinkis mulle aga lootis ka ennast karvavabamaks saada aga nüüd loeme, et mehed ei tohiks oma intiimpiirkonnas kasutadagi.. Aga naised..?

  • Paljas Porgand ütleb:

   Oi, pole kuulnudki et mehed ei tohi. Miks?

   Jah, kasutan siiani pärast iga raseerimist. Tegin sellest hiljuti ka ig ja fb postituse. Kasutan kätel, jalgadel, kaenlaall, bikiinis.

   • Aveli ütleb:

    Manuaalis oli kirjas, et mehed justkui oma intiimpiirkondadesse trügida ei tohiks ja arvustusi pole ka väga leida..
    Mul lisaks tekkis küsimus, et millal sa täpselt üle käid sellega. Kas värskelt raseeritud naha või paar päeva pärast raseerimist? Kuskil oli kirjas, et puhast nahka, teises kohas oli, et karv võiks juba kasvama hakata..

    • Paljas Porgand ütleb:

     Nii huvitav.
     Ma fotoepileerin koheselt-1 päev hiljem. Oleneb, kuidas jõuan :) Just ei tohiks karval lasta kasvada. Sest raseerimine ei hävita karva ju juurest, ainult pindmiselt. Ja fotoepilaator targetib karva pigmenti ehk siis karvajuurt sel juhul. Aga kui sa lased karva juba kasvama, siis põletad ainult seda pindmist karva, mis on naha peal.

 4. Merle ütleb:

  Kui palju seda eraldi otsa vaja läheb? Vaatan, et ilma nn näopiirkonna otsata oleks see Braun odavam.

 5. Tiina ütleb:

  Kuidas see käib tÄpsemalt? Ennem raseerin ära ja siis teen laseriga? Või lasen laseriga pikki karvu? Ja nii iga kord?
  Ma just mõtlen et teha endale jõuluks kingitus, aga kuidas ennem toimetada?

 6. Agnes ütleb:

  Ehk on rumal küsimus, aga kuskilt ma ei loe välja, et kas peale protseduuri karv kukub ise välja, muutub hapraks ja nõrgaks või kuidas see asi käib õieti?

  • Paljas Porgand ütleb:

   Karv võib pärast protseduuri paari päeva jooksul välja langeda, kui selle sibul on hävinenud. Kui ta antud protseduuri käigus ei hävine, saab ta sellegi poolest “kahjustada” ehk kasvatab aina õrnemaid karvu. Seepärast võtabki kogu protsess aega 6-10 protseduuri, et sibul täielikult hävineks

 7. Kadri ütleb:

  Kas keegi on proovinud kasutada ka heledate karvadega?

 8. Maria ütleb:

  Ostsin ka alles hiljaaegu endale laserepilaatori ja seal juhendis on kirjas, et algul iga 2 nädala tagant ja siis iga kuu tagant. Aga lugesin, et sa teed korra nädalas. Kas alguses peabki siis tegema harvemini?
  Mul peale esimest kasutust kasvasid karvad sama kiirelt tagasi nagu koguaeg. Ja selle juhise järgi pidin kaks nädalat jälle zilettidega jamama ja alles siis laseriga.

  • Paljas Porgand ütleb:

   Erinevatel seadmetel erinev juhend. Ma pole sellega kahjuks ülimalt korrektne. Teen siis kui jälle meenud ja aega on. Tavaliselt juhtub see olema 1-2 nädala tagant.

   Ega ühe korraga midagi ei juhtu :D Üks kuur on ikka oma 6-10 sessiooni.

 9. Ceissy ütleb:

  Mul on see aparaat kodus. Kasutanud olen juba üle kuu (aprilli keskel alustasin) aga reaalselt NULL mõju bikiinipiirkonnas ja kaenla all väga vähe märgatav mõju. Karvad helepruunid.
  Kahjuks olen väga pettunud :(
  Mõtlengi, et kas on üldse pointi kuskile salongi minna raha raiskama, sest ma kahtlen, et see aparaat ei suuda ehk isegi saadud tulemust hoida kui ta nii nõrk on.
  Niiet omalt poolt ei soovita :/
  Kui karvad oleksid ehk mustad, siis jah ehk tõötaks, aga no päris blondid nad ju mul ka ei ole ja ikka ei tööta :/

  • Paljas Porgand ütleb:

   Kas tead, et kuu aega läheb vähemalt, et vana sibul välja kukuks? Ära veel alla anna, sest salongis tuleb samuti 4-6 kuud oodata, et näha märgatavat tulemust. Mida heledam karv, seda rohkem töötlust vajab ka muidugi.

  • Angela ütleb:

   Kas sinu aparaadil on raha tagasi garantii? Ma annaks kohe tagasi :)

 10. A ütleb:

  Kas teed laser/fotoepilatsiooni ka suvel, kui päevitad? Kuskilt lugesin, et enne ja pärast päevitamist ~ 2 nädalat (võibolla eksin veits) ei tohiks kasutada, aga suvel tuleb ikka päevitamist ette, isegi Eestis. Kas sellel võib mingi halb mõju olla?

  • Paljas Porgand ütleb:

   Põletusoht on suurem. Päikesest õhetavale nahale kindlasti ei tohiks. Pärast laserit oleks hea ka muidu paar päeva päikesest hoiduda. Aga paar nädalat… ma ei usu, et nii hull asi oleks. Aga pigem konsulteerida arstiga :)

 11. Maris ütleb:

  Mitu korda nädalas IPL seadet kasutad?
  Ja kas selle kasutamine seab ka mingeid piiranguid? Mõtlen siis näiteks keha koorimist ja päevitamist.

 12. M ütleb:

  Kas tulemus on ilusam kui žiletiga tehes?

 13. A ütleb:

  Käisin samuti aastaid tagasi Decuses bikiini piirkonda laserdamas.
  Noore neiuna polnud esimest korda aimugi, mida tähendab Brasiilia 😂 Tulemuseks oli bikiini piirkonnas hõredamad karvad jne, kuid pepu karvad hakkasid see-eest vohama😯

 14. Kerli ütleb:

  Tänan selle postituse eest! Olen just hakanud mõtlema laserepilaatori peale. Ja tõesti hea, et varasemate kohta ka kogemuse välja tõid, sest ma oleksingi teadmatusest ostnud teise. Ajakulu tahab ju igaüks vähendada, seega tõesti pikalt ei viitsiks ega jaksaks karvadega tegeleda :D
  Võib olla oskad vastata ka veenilaiendite osas, kas on ohutu laserit kasutada?

  • Paljas Porgand ütleb:

   Hehe! Oi, ei oska :/ Järsku hea uurida arstilt?

  • Aips ütleb:

   Mina kasutan Philipsit (Lumea Prestige) – samuti mitu otsa, 5-astmeline tugevus vastavalt nahatoonile; aku (saad kaasa võtta) ja juhe (on jälle kiirem). Olen VÄGA! rahul – tulemus püsib kuu rahulikult,. Talvel unustasin ta üldse ära; kui jõulude ajal soojale maale minema hakkasime, tegin korra keha üle ja reis oli muretu. Aparaat jäi jälle seisma. Aprillis võtsin kevade ootuses uuesti kotist välja, tegin korra üle. Suvel tahaks täiesti korrektne olla, seega püüan kord kuus meeles pidada. Tihedamalt pole vaja.

 15. Helika ütleb:

  Kas keegi omab ülevaadet, kuidas selline tehnika tervist mõjutab? Ei kõla just eriti loomulikult. 🤔

 16. Gerli ütleb:

  Pole kunagi fotoepilaatorit proovinud. Kunagi 10 aastat tagasi proovisin tavalist epilaatorit, mis karvu välja kiskus ja see oli minu jaoks mega-valus, nii et sellest esmakordsest proovimisest olen senini end igasugustest epilaatoritest eemale hoidnud. Seega siit ka küsimus, kas Braun Silk-expert Pro fotoepilaator on sama valus kui tavaline vana-aja epilaator? :D

  • Paljas Porgand ütleb:

   Haha, muidugi mitte! Ka ma proovisin kunagi seda karvu kiskuvat epilaatorit. Ema ostis pere naiste peale ja no mina ei suutnud. Vene ajal üles kasvanud ema tuli selle valuga aga kenasti toime, haha. Aga ipl on hoopis midagi muud. Laser. Ehk ta ei kisu ühtegi karva välja. Täiesti 0 valu kui kasutad õiget seadet. :)

 17. Agnetha ütleb:

  Tere!

  Käisin ka aprilli lõpus esimest korda salongis (Medemis Clinic) laserepilatsioonis, kus lasin teha bikiinipiirkonna. Eelmised kogemused on mul just koduse masinaga Me My Elos (https://www.elosme.com/), millega olen teinud mitmeid aastaid. Enda kogemustele toetudes võin väita, et kodune masin jääb ikka nõrgaks, nt bikiinipiirkonnale pole masin avaldanud mingistugust mõju (küll aga säärtele, ehkki sealgi on mingid kohad, mis ei allu). Seetõttu otsustasin ära proovida ka salongiteenuse. Sealselt teenindajalt sain teada, et kodused masinad ongi väga-väga palju kordi nõrgemad ning seetõttu ei anna ka igal pool soovitud tulemust. Kuidas kommenteerid seda Sina? Mina ennast kodus pole suutnud kordagi ära põletada ega mingit valu tunda, seevastu salongis oli see protseduur väga valus (siiski koos tulemusega)!

  • Paljas Porgand ütleb:

   Hei! Muidugi on kodused seaded nõrgemad. Muidu oleks põletusoht liiga kõrge. Salongimasinaid tohivad kasutada vaid koolitatud professionaalid. Nõustun , et oleneb väga karva tüübist. Ise usun, et ongi parim variant teha nt mingi kuur salongis karmimatele piirkondadele ja jääda tulemust hoidma koduse seadmega :) nii teen mina.

   Aga mitte ükski laser pole elukestva tulemusega ükskõik las seda lubatakse või mitte – minu õppetund.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga