Fotoepilatsioon – kodus, salongis või üldse mitte?

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-braun-silk-pro-5-foto-laser-ipl-epilaator-karva-eemaldus

Huvitaval kombel pöördutakse mu poole siiamaani küsimustega fotoepilatsiooni kohta:

 1. “Kas soovitad pigem salongis või kodus seda teha?”
 2. “Kas tulemus on püsiv?”
 3. “Kas see on valus?”
 4. “Kui tihti peaks käima?” jne

Muidugi põhjusega, sest olen vist kõiksugused laserid ära proovinud, et nendest tüütutest karvadest once and for all lahti saada. Kas on õnnestunud? Kas tõesti nii saab eluks ajaks karvadest priiks? Lugege edasi ja saate teada!

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

44 Comments

 1. Kai says:

  Hei-hei!
  Kas Sul on kogemusi ka Philipsi Lumea Prestige selle kõige uuema aparaadiga?
  Tänan!

 2. Malluska says:

  Hei! Kas oled nûûdseks proovinud ka päevitunud nahale teha kodus ipl protseduuri? Olen nii kahe vahel, kas osta või mitte. Ainus asi, mis kahtlema paneb ongi see, et soovin suvel ikka mingi jume peale saada (mitte päris neegriks kõrvetada) aga kui siis ei tohi teha (põletusoht), siis kas on ûldse mingi mõte selle masina ostul?! Olen lugenud, et isegi isepruunistavat ei tohiks siis kasutada. Eelkõige tahaks ju suvel ilusaid siledaid sääri ja mitte päris lumivalguke olla :/

  • Suvi on ju vaid 3 kuud aastas. Võid siis pausi teha ipl-ist 😊 ega siis kohe karva ei kasva.
   Ma ei päevita otseselt. Kasutan selleks isepruunistavat. Seega ei oska vastata. Pluss ega ta siis füüsiliselt silmnähtavalt ei kahjusta, vaid pigem naharakke.

 3. […] Postitusele on kirjutatud update! […]

 4. Kata says:

  Pealkirjas on räägitud laserepatsioonist, samas see Brauni toode on fotoepilaator. Enda otsingute järgi olen aru saanud, et need kaks tehnoloogiat on täiesti erinevad ning ka salongides saab valida fotoepilatsiooni ja laserepilatsiooni vahel. Kas oled salongis kasutanud ka laserepilatsiooni ja kuidas see toiminud on võrreldes selle brauni fotoepilaatoriga? Kaua karvavaba tulemus on olnud salongiteenusel ja kui tihti peaks seal kuuril käima?

  • Veider oleks olnud pealkirjaks panna: “Laserepilatsioon ja/või IPL” :)

   Olen salongis teinud mõlemat. Jah, tulemus on, kuid ainult nii kaua kuni sa masinat pidevalt kasutad. Sama ka minu arvates kõikide koduste masinatega. Kuuril peaks käima kord kuus.

 5. Andra says:

  Milline on nahahooldusrutiin enne ja pärast fotoepilaatori kasutamist? Kas ei tohi nahka kreemitada ja ujulat külastada peale kodust protseduuri?

  • See kõik on infolehel kirjas :) Päikesst tuleks kohe kindlasti 24-48h hoiduda enne ja pärast. Mina saunaga ja koorimisega samal päeval ei tee ja alati puhtale nahale ehk siis enne kreemitamist ja õlitamist.

 6. Aveli says:

  Hei, tean, et teema vana aga küsin ikkagi :) Kas oled endiselt tootega rahul? Kas kasutasid ka intiimpiirkonnas või ainult käed/jalad? Mul mees kinkis mulle aga lootis ka ennast karvavabamaks saada aga nüüd loeme, et mehed ei tohiks oma intiimpiirkonnas kasutadagi.. Aga naised..?

  • Oi, pole kuulnudki et mehed ei tohi. Miks?

   Jah, kasutan siiani pärast iga raseerimist. Tegin sellest hiljuti ka ig ja fb postituse. Kasutan kätel, jalgadel, kaenlaall, bikiinis.

   • Aveli says:

    Manuaalis oli kirjas, et mehed justkui oma intiimpiirkondadesse trügida ei tohiks ja arvustusi pole ka väga leida..
    Mul lisaks tekkis küsimus, et millal sa täpselt üle käid sellega. Kas värskelt raseeritud naha või paar päeva pärast raseerimist? Kuskil oli kirjas, et puhast nahka, teises kohas oli, et karv võiks juba kasvama hakata..

    • Nii huvitav.
     Ma fotoepileerin koheselt-1 päev hiljem. Oleneb, kuidas jõuan :) Just ei tohiks karval lasta kasvada. Sest raseerimine ei hävita karva ju juurest, ainult pindmiselt. Ja fotoepilaator targetib karva pigmenti ehk siis karvajuurt sel juhul. Aga kui sa lased karva juba kasvama, siis põletad ainult seda pindmist karva, mis on naha peal.

 7. Merle says:

  Kui palju seda eraldi otsa vaja läheb? Vaatan, et ilma nn näopiirkonna otsata oleks see Braun odavam.

 8. Tiina says:

  Kuidas see käib tÄpsemalt? Ennem raseerin ära ja siis teen laseriga? Või lasen laseriga pikki karvu? Ja nii iga kord?
  Ma just mõtlen et teha endale jõuluks kingitus, aga kuidas ennem toimetada?

 9. Agnes says:

  Ehk on rumal küsimus, aga kuskilt ma ei loe välja, et kas peale protseduuri karv kukub ise välja, muutub hapraks ja nõrgaks või kuidas see asi käib õieti?

  • Karv võib pärast protseduuri paari päeva jooksul välja langeda, kui selle sibul on hävinenud. Kui ta antud protseduuri käigus ei hävine, saab ta sellegi poolest “kahjustada” ehk kasvatab aina õrnemaid karvu. Seepärast võtabki kogu protsess aega 6-10 protseduuri, et sibul täielikult hävineks

 10. Kadri says:

  Kas keegi on proovinud kasutada ka heledate karvadega?

 11. Maria says:

  Ostsin ka alles hiljaaegu endale laserepilaatori ja seal juhendis on kirjas, et algul iga 2 nädala tagant ja siis iga kuu tagant. Aga lugesin, et sa teed korra nädalas. Kas alguses peabki siis tegema harvemini?
  Mul peale esimest kasutust kasvasid karvad sama kiirelt tagasi nagu koguaeg. Ja selle juhise järgi pidin kaks nädalat jälle zilettidega jamama ja alles siis laseriga.

  • Erinevatel seadmetel erinev juhend. Ma pole sellega kahjuks ülimalt korrektne. Teen siis kui jälle meenud ja aega on. Tavaliselt juhtub see olema 1-2 nädala tagant.

   Ega ühe korraga midagi ei juhtu :D Üks kuur on ikka oma 6-10 sessiooni.

 12. Ceissy says:

  Mul on see aparaat kodus. Kasutanud olen juba üle kuu (aprilli keskel alustasin) aga reaalselt NULL mõju bikiinipiirkonnas ja kaenla all väga vähe märgatav mõju. Karvad helepruunid.
  Kahjuks olen väga pettunud :(
  Mõtlengi, et kas on üldse pointi kuskile salongi minna raha raiskama, sest ma kahtlen, et see aparaat ei suuda ehk isegi saadud tulemust hoida kui ta nii nõrk on.
  Niiet omalt poolt ei soovita :/
  Kui karvad oleksid ehk mustad, siis jah ehk tõötaks, aga no päris blondid nad ju mul ka ei ole ja ikka ei tööta :/

  • Kas tead, et kuu aega läheb vähemalt, et vana sibul välja kukuks? Ära veel alla anna, sest salongis tuleb samuti 4-6 kuud oodata, et näha märgatavat tulemust. Mida heledam karv, seda rohkem töötlust vajab ka muidugi.

  • Angela says:

   Kas sinu aparaadil on raha tagasi garantii? Ma annaks kohe tagasi :)

 13. A says:

  Kas teed laser/fotoepilatsiooni ka suvel, kui päevitad? Kuskilt lugesin, et enne ja pärast päevitamist ~ 2 nädalat (võibolla eksin veits) ei tohiks kasutada, aga suvel tuleb ikka päevitamist ette, isegi Eestis. Kas sellel võib mingi halb mõju olla?

  • Põletusoht on suurem. Päikesest õhetavale nahale kindlasti ei tohiks. Pärast laserit oleks hea ka muidu paar päeva päikesest hoiduda. Aga paar nädalat… ma ei usu, et nii hull asi oleks. Aga pigem konsulteerida arstiga :)

 14. Maris says:

  Mitu korda nädalas IPL seadet kasutad?
  Ja kas selle kasutamine seab ka mingeid piiranguid? Mõtlen siis näiteks keha koorimist ja päevitamist.

 15. M says:

  Kas tulemus on ilusam kui žiletiga tehes?

 16. A says:

  Käisin samuti aastaid tagasi Decuses bikiini piirkonda laserdamas.
  Noore neiuna polnud esimest korda aimugi, mida tähendab Brasiilia 😂 Tulemuseks oli bikiini piirkonnas hõredamad karvad jne, kuid pepu karvad hakkasid see-eest vohama😯

 17. Kerli says:

  Tänan selle postituse eest! Olen just hakanud mõtlema laserepilaatori peale. Ja tõesti hea, et varasemate kohta ka kogemuse välja tõid, sest ma oleksingi teadmatusest ostnud teise. Ajakulu tahab ju igaüks vähendada, seega tõesti pikalt ei viitsiks ega jaksaks karvadega tegeleda :D
  Võib olla oskad vastata ka veenilaiendite osas, kas on ohutu laserit kasutada?

  • Hehe! Oi, ei oska :/ Järsku hea uurida arstilt?

  • Aips says:

   Mina kasutan Philipsit (Lumea Prestige) – samuti mitu otsa, 5-astmeline tugevus vastavalt nahatoonile; aku (saad kaasa võtta) ja juhe (on jälle kiirem). Olen VÄGA! rahul – tulemus püsib kuu rahulikult,. Talvel unustasin ta üldse ära; kui jõulude ajal soojale maale minema hakkasime, tegin korra keha üle ja reis oli muretu. Aparaat jäi jälle seisma. Aprillis võtsin kevade ootuses uuesti kotist välja, tegin korra üle. Suvel tahaks täiesti korrektne olla, seega püüan kord kuus meeles pidada. Tihedamalt pole vaja.

 18. Helika says:

  Kas keegi omab ülevaadet, kuidas selline tehnika tervist mõjutab? Ei kõla just eriti loomulikult. 🤔

 19. Gerli says:

  Pole kunagi fotoepilaatorit proovinud. Kunagi 10 aastat tagasi proovisin tavalist epilaatorit, mis karvu välja kiskus ja see oli minu jaoks mega-valus, nii et sellest esmakordsest proovimisest olen senini end igasugustest epilaatoritest eemale hoidnud. Seega siit ka küsimus, kas Braun Silk-expert Pro fotoepilaator on sama valus kui tavaline vana-aja epilaator? :D

  • Haha, muidugi mitte! Ka ma proovisin kunagi seda karvu kiskuvat epilaatorit. Ema ostis pere naiste peale ja no mina ei suutnud. Vene ajal üles kasvanud ema tuli selle valuga aga kenasti toime, haha. Aga ipl on hoopis midagi muud. Laser. Ehk ta ei kisu ühtegi karva välja. Täiesti 0 valu kui kasutad õiget seadet. :)

 20. Agnetha says:

  Tere!

  Käisin ka aprilli lõpus esimest korda salongis (Medemis Clinic) laserepilatsioonis, kus lasin teha bikiinipiirkonna. Eelmised kogemused on mul just koduse masinaga Me My Elos (https://www.elosme.com/), millega olen teinud mitmeid aastaid. Enda kogemustele toetudes võin väita, et kodune masin jääb ikka nõrgaks, nt bikiinipiirkonnale pole masin avaldanud mingistugust mõju (küll aga säärtele, ehkki sealgi on mingid kohad, mis ei allu). Seetõttu otsustasin ära proovida ka salongiteenuse. Sealselt teenindajalt sain teada, et kodused masinad ongi väga-väga palju kordi nõrgemad ning seetõttu ei anna ka igal pool soovitud tulemust. Kuidas kommenteerid seda Sina? Mina ennast kodus pole suutnud kordagi ära põletada ega mingit valu tunda, seevastu salongis oli see protseduur väga valus (siiski koos tulemusega)!

  • Hei! Muidugi on kodused seaded nõrgemad. Muidu oleks põletusoht liiga kõrge. Salongimasinaid tohivad kasutada vaid koolitatud professionaalid. Nõustun , et oleneb väga karva tüübist. Ise usun, et ongi parim variant teha nt mingi kuur salongis karmimatele piirkondadele ja jääda tulemust hoidma koduse seadmega :) nii teen mina.

   Aga mitte ükski laser pole elukestva tulemusega ükskõik las seda lubatakse või mitte – minu õppetund.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.