Kuidas tulla toime lisakilode ja halva kehapildiga?

merilin-taimre-paljas-porgand-body-image-enesekindlus-enesearmastus--lisakilod-ülekaal-keha-pilt-kaal-toitumishäired-tervis-blogi-postitus

Foto - Fotoraat

Ma ei ole veel kohal. Ehk ei ole ka sina veel kohal. Ehk ei ole keegi meist kohal sel enesearmastusteekonnal. Mõni päev ma tantsin pesus valju lemmikmuusika saatel ja imetlen oma keha võimekust. Teine päev tõmban trenniriideid selga ja tunnen, et nad on justkui kitsamaks jäänud, soonides mulle kõhtu sisse ning tekitades mulle uue voldi, kellega ma varem tutvunud pole, kuid keda ma juba eos vihkan. Mõni päev ma imetlen teiste naiste ilu ja komplimenteerin neid. Teine päev ma piilun neid kadedusest ja nean enda keha, et ta minuga koostööd ei tee. Mõni päev tunnen end seksuaalsena ja tahaksin kaaslasega voodit vallutada. Teine päev ma peidan end lohvakate riiete alla ja ei taha, et mind katsutaks. Meil kõigil on need päevad, kus mõistus justkui ei koopereeru. Ta täidab mu pea salvavate mõtetega enda suhtes ning tekitab minus väärtusetu tunde. Kuid see ei pea nii olema. Sest ma tean sisimas, et need EI OLE MINU MÕTTED. Need on sinna istutatud kellegi teise poolt ja ajaga on läinud seal vohama. Minu ülesanne on tunda ära need umbrohumõtted, nad välja juurida ning nende asemel istutada ilusad mind toetavad mõtted. Selle postitusega soovin ma jagada oma viise, kuidas sellest kurjakuulutavast mõtetejadast lahti saada ning astuda samm lähemale enda aktsepteerimisele ja armastamisele.

 

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

22 Comments

 1. K. says:

  :) nii hea on lugeda, et tunned ennast hästi ja ka suurus M ei ole tabu!
  Ise olen hetkel teise lapse ootel (39 nädal juba) ja sellises S/M, pigem M suuruses. Ma saan igapävaselt “sõbrannadelt” kommentaare, issand kui suur sa oled, appi kuidas sa jaksad ja issand nüüd saad ka tunda, mis tunne on olla paks ?! Isegi lõpurasedana eeldatakse, et oled endiselt XS/S suurus..vot see on väärastunud maailm. Ma olen võtnud kogu rasedusega muideks ainult 8kg juurde ning riidenumbris liikunud S pealt M peale.

  PS! Selle vanema pildi peal oled sa imeilus täpselt samamoodi nagu ka praegu :)

 2. V says:

  Minu lugu on üsna pikk ja võtan kõik väga kiirelt siin kokku, sest annaks kirjutada omamoodi raamatu juba. Olen võidelnud kehapildiga… alates ajast, mil end üldse mäletan. Vähemalt alates 7-8-aastasest saati. See aasta saan 27 ja olen alles viimasel ajal mõistnud neid samu asju, mida sina.

  Lühidalt kokku võttes, siis minu suurim valu tuli minu enda vanemate poolt, kes kogu mu elu jooksul mind alati mõnitasid ja halvustasid. Ainuüksi nende tõttu võitlen ma tänini oma enesekindlusega. Võin ka etteruttavalt öelda, et katkestasin oma perega suhted mitme aasta eest, kuna ma läksin hulluks selles toksilises keskkonnas. Paljud ei suuda endale ette kujutada perest lahtiütlemist, kuid mul on öelda midagi paremat: mitte ükski inimene siin planeedil ei tohiks kannatada kas või 1 sekundi mürgiste inimeste keskel, kellel pole inimese parimad huvid mõttes. Alates sellest, kui vanematest eemaldusin, sain vabaks ning olen hakkanud end kild-killu haaval üles korjama.

  Kogu mu lapsepõlv kulges kehapildi ümber. Mu vanemad kommenteerisid mu figuuri – või õigemini selle sobimatust – absoluutselt iga päev. Seejuures oli pere üsna vaene ja nad olid ka üsna laisad inimesed ning leidsid ainult vabandusi oma elujärje parandamise vältimiseks, mistõttu ma ei saanud ka terve lapsepõlve korralikku tervislikku toitu. Makaronid pekikastmega, null puuvilju, jne. Lisaks olid nad ka väga karmid minu suhtes ja näiteks ei lubanud mul sõpradega väljas käia, mistõttu ma sisuliselt istusin kodus päevast-päeva. Pane nüüd valemisse kokku 0 tervislikku toitu + mitte mingit liikumist… Kogusin kilosid üsna kiirelt. Ja kogu aeg sain veel kuulda seda, kui halb ma välja näen, mitte, et nad ise muutsid mul väga raskeks igasuguse tervisliku eluviisi järgimise.

  Kord kui sain täisealiseks ja kodust ära kolisin, üritasin nendega ikka suhteid hoida ja külastasin neid. Paar korda külastasin neid ka koos oma partneriga (kes on nüüdseks mu abikaasa) ja mu vanemad üritasid meid isegi lahku ajada KEHAPILDI tõttu. Nad otseses mõttes ütlesid talle, kuidas ta saaks ju kõhnema tüdruku leida (mu mees ise on üsna kõhna kehaehitusega) ja kuidas mina olen nii kogukas tüdruk ja ma ju ikka ei sobi talle. Täiesti per*es lihtsalt! Õnneks mu mees on väga tugeva iseloomuga ja tal oli sügavalt savi sellisest manipulatsioonist :D Ta on tegelikult ainus inimene, kes on mind 100% alati toetanud, kes innustab mind pidevalt ja kes pole absoluutselt mitte kunagi öelnud isegi 1 halba sõna mu kohta. Ta armastab MIND, mitte mu välimust. Aga mingil kummalisel põhjusel armastab ta ka mu välimust väga, isegi, kui ma olen ka praegu pisut trullakas. :) Tänu talle olengi end tasapisi üles korjanud rohkem ja parandan haavu, mida mu pere mulle kunagi tekitas.

  Ma südamest loodan, et kõik inimesed leiavad endast selle jõu öelda lahti inimestest, kes neile kogu aeg haiget teevad. Olgu see sõber, partner või pereliige. Keegi ei tohiks ära taluda sellist toksilist käitumist! Ma talusin niigi kaua ja kahetsen, et varem ei võtnud julgust kokku. See on kohutav, kuidas täiesti puhta süütu lapse enesekindlus taotakse mulda – just see juhtus minuga ja seda ainult mu pere tõttu, kes külvas halba kehapilti juba maast-madalast.

  Merilin, sa oled võimas! Sa oled võrratu inspiratsioon ja jälgin sind suure rõõmuga! Sa tood iga päev nii oma blogi kui IG postitustega meeletut rõõmu ja indu olla veelgi tublim ja armastada end rohkem. :)

  • Isssssand kui julm 😵 mul on niiiii kahju! Ja sa oled imetlusväärne naine! Ja uskumatu, kuidas kellegi teise armastus meie vastu võib panna meid ka end lõpuks armastama. Kui see oleks meile vaid kättesaadav juba perekonna poolt.

 3. Susanna says:

  Lugesin hommikul ja mõtlesin kaasa – väga ilusasti ja südamega kirjutatud, väga õige postitus. Olen sinust mõnevõrra vanem, aga enamikul naistel teemad ikka samad. Mul hetkel 7kg sellest oma “ilusast kaalunumbrist” üle, mis ikka igapäevaselt kogu aeg häirivalt kuklas tiksub. Aga siis täna pärast su postituse lugemist jäin vannitoas riideid vahetades end peeglist täiesti uue pilguga vaatama. Järsku jõudis kuidagi selgelt kohale, et see inimene seal peeglis ei ole see, “kes oleks täiuslik, kui neid sangu ei oleks”, vaid et see olengi see lahe mina, keda armastavad mu üliägedad ja maailma kalleimad pereliikmed ja sõbrad, kes teeb oma tööd ja trenni (ja sööb) naudinguga, on hea huumorimeelega, musikaalne ja laia silmaringiga küps inimene! Päike paistis ka vannitoa aknast sisse ja nii kerge rõõmus tunne tuli peale! Ilus inimene on tõesti see, kes on endaga tingimusteta rahul ja oma kehas õnnelik, kramplik ja viril, endaga vaenujalal inimene paistabki juba eemalt nagu tume pilv. Aitäh selle tüki eest ka minu positiivsesse mina-pilti, püüan säilitada ja meeles pidada🙏🏻

 4. E says:

  Olen hetkel vaid 20 aastat vana ja lõpuks aru saamas, et jumala savi, kas ma kaalun 59 või 62 kilo. Kusjuures ise ma olen selle 2-3 kilo pärast aastaid lolli mänginud ja lasnud end häirida ekspeika “sul on sangad” jutust, mis polnud tõsi. Hetkel olen siis 62 olnud pikemat aega ja üli rahul. Keha näeb palju naiselikum välja ja rind on korralik C korv tänu paarile lisakilole. Söön suht tavalist kodust toitu ja kõht tühjaks ei jää kunagi. Muidu oli hull plaan suveks kilod maha saada, kuid mida enam mõtlen, siis tühja sellest, ostan lihtsalt high waist bikiinid😄😄

 5. Kristina says:

  Olen 16aastane ja hetkel 159 cm pikk. Mulle on põhikoolist saati öeldud: “appi sa oled ikka nii lühike”, “päkapikk” jne. Ma pole sellest kunagi välja teinud, kuni ühel päeval seisid minust umbes 2 m kaugusel 12 klassi poisid ja tüdrukud. Ning mulle tekkis kohe väga ebamugav tunne. Algul ei saanud sellest aru, kuid neist möödudes sain aru, et asi oli pikkuses. Jõudsin arusaamale, et see mida olid põhikoolis mu klassikaaslased öelnud mõjutas mind sisimas nii rängalt, et mul on endiselt ebameeldiv seista pikemate inimeste kõrval, kuna kardan, et kohe tuleb sealt mõni uus lause minu pikkuse kohta. Kuid olen õppinud ennast austama just sellise pikkuse, kehakaaluga, mis mulle on antud .❤
  Ja suur aitäh, selle postituse eest. See pani mind jälle postiivsemas suunas mõtlema ja ennast arendama. 😍

 6. lizka says:

  Muidugi on jutul väga hea point, aga mingi hetk võib inimesel tekkida neid lisakilosid aina enam ja enam ja lõpuks vaatab peeglist vastu tõsiselt ülekaaluline inimene. Mõtlen just seda, kui sööd mida tahad, kaloreid ei loe, ostad koguaeg riideid juurde, mis ei ole nii kitsad. Vaatasin kunagi ühte dokumentaali rasvunud inimestest, kes tunnistasid, et peitusid pidevalt lohvakamate riiete taha, sisestasid endale, et kõike võib süüa ja midagi jälgima ei pea, aga vot mingi hetk oli karm reaalsus käes. Enesearmastust oma eelnevast kogukama keha vastu pidevalt propageerides jääb mulje, et tegelikult on asjad väga vastupidi, lihtsalt on vaja saada juurde tunnustust ja õigustust oma lisakilodele. Need, kes on tõeliselt oma kehadega rahul ei promo seda koguaeg sotsiaalmeedias. Ma absoluutselt ei ole heiter vms (lihtsalt kirjutan arvamuse, kuidas mulle sellest kõigest teemast mulje jääb selles konkreetses blogis). Kas sa oled ikka päriselt oma kehaga rahul ja ei karda, et lisakilosid võib aastate jooksul juurde tulla? Vabandust, kui liiga teen vms, aga mulle jääb natuke teistsugune mulje, vaadates kui palju sellest viimasel ajal juttu on olnud.

  • Hei! Kui neid jääbki tekkima, siis ilmselgelt tuleks vaadata üle oma toidusedel, toidukogused ja treeningrežiim :) Ma ei soovita kellelgi peituda lohvakate riiete taha. Vaid kui tegu oli varem XXS suuruses riietega, siis aktsepteerin nüüd S või M suurust. Kui on vaja XL suuruselt XXL suurusesse end peita, siis saab iga inimene ise aru, et miski ei ole õige.

   “Enesearmastust oma eelnevast kogukama keha vastu pidevalt propageerides jääb mulje, et tegelikult on asjad väga vastupidi, lihtsalt on vaja saada juurde tunnustust ja õigustust oma lisakilodele.” – vau, kui ignorantne. Kas tahad öelda, et olen su arvates nii kogukas, et propageerin rasvumist? Mul ei ole KOGUKAS keha, vaid lõpuks ometi NORMAALNE keha. Ja ma räägin siin ju VÄGA selgelt moondunud kehapildist, kus naised väljaspool modellikeharaami tunnevad, et nad pole piisavad. Meedia ja sotsiaalmeedia mõjutusel on meie arusaam tervislikust kehast sixpack ja/või ilma igasuguse kõhuvoldita naine. Ja ma pakun oma lugejatele TÄPSELT seda, mida nad on palunud. Kuna antud teema on hetkel väga aktuaalne ja ma alles avan oma aastaid peidus hoitud külge, siis jah, ühte postitusse see ei mahu. Ja ma räägin keha teemadel veel sadu kordi. Kui sind see teema ei huvita, siis miks üldse lugema tulid? Või äkki ikka huvitab?

 7. Liis says:

  Mäletan lapsepõlvest, kuidas alati kui kuhugi läksime siis ema alati närvitses peegli ees ja polnud kunagi rahul. Olen ise ka aastaid vaevelnud enda kehapildi nägemisega, isegi kui olin väga sale. Minu jaoks muutus natuke paremaks asi kui sain lapsed, kuigi sellega seoses muutus ka keha natukene suuremaks, aga kuidagi olen suutnud fookust muuta, oskan hinnata enda juures enamat kui kehakaalu, kuigi on päevi kus ma pole ühegi kehaosaga rahul 😁 tavaliselt järgneb see suurele stressile, siis avastan, ka end peegli eest närveldamast, kui kodust väljuma hakkan 😁 selleks puhuks on üks nipp ka, kui tead, et alati enne mingit üritust, endaga peegli ees rahul pole, planeeri aegamisi enda riietus ära mõnel päeval kui rohkem aega, näiteks siis kui saad rahulikult sättida ja vaadata milles end kõige paremini tunned :) siis talletub ka see hea tunne ja õigel päeval ehk näed ka end paremini :) ❤️

 8. Liis says:

  Nii hästi kirjutatud, pean endale vist mõned laused lausa välja kirjutama ja igapäev meelde tuletama. Nii meeldis see lause, et sa pole väärt rohkem, kui võtad siin Maal vähem ruumi! Amen.Oled väärt naine, aitäh sulle!

 9. Kaisu says:

  Sa oled lihtsalt super naine! Ja näed kordades naiselikum ja parem välja kui sellel 2017 aasta pildil!
  Mina armastasin ennast ja enda keha aastaid, ükskõik kas mu kaalunumber oli 53kg või 70kg. Kuid siis ma armusin, olles 20a vana ja olin suhtes 5 aastat inimesega kelle jaoks oli minu välimus oluline. Ma jälgisin igat ampsu mis mu suhu läks, ma käisin 5x nädalas trennis(mida ma väga kiiresti vihkama hakkasin sest ma ei suutnud seda enam nautida), ma läksin isegi välja tema valitud riietega et olla tema jaoks see kõige parem. Et ükski volt kuskilt välja ei paistaks või püksid sangasid ei tekitaks ja samal ajal oleksin ilus nukk kellega ringi käia. Ma pidin ennast maa alla häbenema kui päevade ajal kõht punnitas. Mul tuleb ainult selle mõeldes nutt kurku sest ma andsin kogu oma armastuse talle, isegi selle mis mul enda vastu oli.
  Ma suutsin sellest toksilisest suhtest välja astuda alles 2 kuud tagasi. Ja siis raskeks alles läks, sest ma pidin ju iseendaga leppima hakkama. Mu enesearmastus oli 0. Mis alles nüüd tasapisi hakkab tagasi tulema. Mul ei olnud mitte ühtegi unistust, sest ma alati täitsin tema omasid. Ma tundusid ennast nagu kummitus, seest täiesti tühi ja ei teadnud mida endaga peale hakata.
  Sa oled väga väga palju aidanud mind ennast uuesti leida ja iga päevaga ma tunnen et ma lepin iseendaga aina rohkem ära! Aitäh sulle et sa sellist teemat jagad ja näitad et me pole üksi 🙂

  • Liis says:

   Nii kurb lugeda, saadan sulle palju armastust ja häid tundeid! Nii hea, et sellest suhtest vaba oled ja saad taas iseend leida!!

  • Isssand kui ilus sa hingelt oled! Mul on nii kahju lugeda, et sinuga nii läks. Aga me valime endale kõik väljakutsed vastavuses oma võimetega. See oli sinu proovilepanek ja võimalus kasvada. Ja kuna väljusid sellest suhtest, siis läbid õppetundi imeliselt :) palju edu sel teekonnal!

 10. Mann says:

  Go girl, sa oled imeline naine! :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.