Kuidas säästsin 1825€ aastas?

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-tervis-raha-sääst-kohv-kohvimasin-saeco-pico-barista

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-tervis-raha-sääst-kohv-kohvimasin-saeco-pico-barista

Kohviarmastajatele (loe: kõigile) on saanud väljas kohvitamine igapäevaseks tegevuseks. Kui me vaatame kasvõi filme, siis kontorisse, jalutama, šoppama, autosse jne haaratakse tihtipeale kohvitopsike kaasa. Filmides ilmselgelt seda ostumomenti väga ei näidata, kuid reaalsuses käib väljas kohvitamisega paramatult kaasas ka rahavahetus.

Minu kohvikulud

Minusugusele kohvihoolikule ja veel eriti kvaliteetse espressojoogi hindajale kuhjuvad need üksikud kohvieurod kuu peale kokku… päääris pirakaks summaks – 150€! Rääkimata siis veel, appike, aastast… 1825€!!! Jah, selline summa kulus mul kaks korda päevas väljas kohvitamisele, arvestades, et tass kohvi maksab keskmiselt 2,5€. See oli mulle praegu suurem ergutaja kui kõik need kohvitassid kokku *neelatab sügavalt*.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-tervis-raha-sääst-kohv-kohvimasin-saeco-pico-barista

Reeboki Fitness Festivalil sattusin mõne bikiinifitnessi kaasvõistlejaga (or should I say konkurendiga?) sel teemal arutlema ja mõtlesin, et oleks asjalik sellest ka siis juba suuremale auditooriumile kirjutada.

Väljas kohvitamine vs kvaliteetne kohvimasin koju

Mu vanemad on juba ammu selle targa otsuse teinud ja soetanud endale koju kohvimasina. Alguses pidasin neid hullumeelseteks kui veel 10 aastat tagasi nende mitmesaja-eurosest investeeringust kuulsin: “Kohvimasina peale selline summa?? Pfffff…” Ja seal ma siis olin, löömas aasta peale kokku oma igapäevaseid paarieuroseid kulutusi. Ja mis kõige kurvem, pärast aastate peale kogunenud tuhandeid kulutatud rahatähti, ei laiutanud mu kodus ühtegi kohvisõpra, kes nupuvajutuse peale mulle tassitäie naudingut pakuks.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-tervis-raha-sääst-kohv-kohvimasin-saeco-pico-barista

Sealt tuli ka mu otsus senine lollus endale heastada ja koju üks korralik kohvimasin hankida, mis pakub mulle kiiremini kvaliteetsemaid espressojooke kogu laias valikus sekundiga kätte just siis, kui ma seda soovin, ILMA kodust lahkumata!

Väljas kohvitamine vs kodune kohvimasin

Ma olen suhteliselt analüütiline inimene ning kõik otsused mu elus peavad olema põhjendatud. Enne suure otsuse tegemist ÜKSKÕIK mille osas, koostan ma endale + ja – listi:

Väljas kohvitamine:

+ seltskondlik
+ kohv valmistatakse sinu eest
+ lai valik kohvijooke
+ ostukogemus

– kallis
– peab spetsiaalselt kohale minema
– ei saa olla kvaliteedis kindel
– ajakulu (kohale minek, järjekord, valmistamisele kuluv aeg)
– ei pruugi olla eelistatud piima

Kodune kohvimasin

+ iga kell võimalus
+ kodunt lahkumata
+ seltskondlik (kutsu külalised)
+ säästlik
+ kvaliteet on sinu kätes
+ eelistatud piimaga
+ korraliku masina puhul lai valik kohvijooke (Saeco PicoBaristo)
+ kohv valmistatakse sinu silme all täisautomaatselt (Saeco PicoBaristo)

– esialgne suurem väljaminek

Hmm, kui need said kirja, siis ma tõesti ei näinud enam ühtegi põhjust, miks jätta see samm tegemata ja endale üks korralik masin valida.

Kuidas masinat valida?

Esiteks, tuleb end tundma õppida – kui suur kohvigurmaan oled? Ilmselt mitte kõige pisem, sest muidu poleks sa oma pätikohvi kõrvale seda postitust lugema hakanud. Kui sa hindad:

 • espressokohvi
 • filtreeritud vett
 • oma aega
 • täisautomaatikat
 • laias valikus kohvijooke

… siis ma käsi südamel soovitan sulle oma kõige-kõige lemmikumat masinat Saeco PicoBaristot. Miks? Võid lugeda lähemalt SIIT! Minu masin tasus end ära vähem kui poole aastaga, uskumatu!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-tervis-raha-sääst-kohv-kohvimasin-saeco-pico-barista

Kui sa soovid vaid tavalist musta kohvi ning sul pole sooja ega külma, kui vali su masin on või kui tihti ta hooldust vajab, siis kindlasti leiad ka paarisajaeurose masina endale ilma probleemita ning ära tasub see end veelgi kiiremini.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-tervis-raha-sääst-kohv-kohvimasin-saeco-pico-barista

Mulle aga sobib, et mu masin puhastab end ise ning vajab põhjalikumat hoolitsust vaid paari kuu tagant. Ta filtreerib ise mu vee, vahustab mu piima ja puhastab ära isegi piimakannu, hehe! Kui ei usu, tulge külla! Ootan huvilisi kohvile.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-tervis-raha-sääst-kohv-kohvimasin-saeco-pico-barista

Kui tihe väljas kohvitaja oled sina? Kas sul on masin? Miks just sellise otsuse tegid? Tahan kuulda ka teie lugusid!

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

9 Comments

 1. Sven says:

  Circle K-st saab aeg-ajalt võetud kohvi, kuid kodus teen Mocca kannuga kohvi, väga hea saab, kanne on erinevas suurustes, pisemaga saab teha tassi- kahe jagu, suuremaga rohkem :).

 2. […] Kuidas säästsin 1825€ aastas? […]

 3. Piia says:

  Olen isegi mõelnud nende ulme-summade peale, mida ma topsikohvidele kulutan, aga tihti on minu jaoks võlu just selles, et saan kodust välja minna. Näiteks selle asemel, et kodus arvuti taga töötada, lähen kohvikusse – saan end vahepeal tuulutada ja teises keskkonnas töötada.
  Kuigi see kõikuv kvaliteet on tõesti üks põhjuseid, mis räägib väljas kohvitamise vastu…

  • Tõsi, aga mõni pühapäev lihtsalt ei taha pükse jalga panna ja padjakat näost pühkida, et tassi kohvi nautida :) Siin on kohvimasin ikka ideaalne sossus voodis kohvi nautimiseks.

 4. Anneli says:

  Ma tegelikult ei arva, et kohvimasin oleks nüüd kõige lahendus. Näitaks Itaalias kasutasin nädal aega lihtsat espressokannu ja rohkem polnud vajagi. Kogu kulu 20€ + kohvipakk. Soojas kliimas piisas täiesti paarist tassist espressost ja korras. Kui väga vaja saab piima vahustada ka väikese piimavurriga, mida IKEAs müüakse 1.50€ tükk aga kuna piimakohvist ei tunne erilist puudust siis on sellest 20€ investeeringust küll ja rohkemgi veel. :)

 5. A says:

  Nüüd, mil espressomasin on endal kodus olemas, siis eriti väljas kohvi ei ostagi. Siis küll ostan, kui väljas söömas olen ja pole päevast kohvinormi (so 2 tassi) täis joonud, aga seda juhtub suhteliselt harva. :) Seega tõesti, kui hea kohv on oluline, siis on äärmiselt mõstlik investeerida masinasse ja see tasub päris kiiresti ära.

  Meil on masinaks Stollari poolautomaatne espressomasin. Kuna enne sai põhjalik eeltöö tehtud, siis tundus see hinna-kvaliteedi poolest väga mõistlik. Ja eks paljud kohvientusiastid ütlesid ka, et käpaga masin on ikka üks õige masin. :) (siinkohal kindlasti ei tee Sinu valikut maha, täisautomaatsel on palju plusse)
  Ise oleme oma ostuga väga rahul.

  Ütlen ausalt, et hommikud on muutunud kohe palju-palju ilusamaks, kui saad päeva alustada kvaliteetse kohviga.

  NB! Leidsime hea kohvioad ka. Julgen soovitada Coffee People’i kohviube. Tegutsevad nad Peetris ja neilt endalt ostes saab ikka soodsamalt kui Selverist nende ube osta. Lisaks on nad ülisõbralikud!!! Viivad röstimisruumi ka ja tutvustavad oma tooteid, kuidas ja mis. :)

  • Hehe, su jutt tuleks nagu minu suust. Ma täpselt samasugune ja see 2 tassi on iga päev lausa kohustuslik :D Ma käpa jaoks vast aega ei leiaks, seetõttu on täisautomaatne masin mulle perf!

   Aitäh soovituse eest, pean meeles :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.