Kuidas riietuda vastavalt oma kehatüübile?

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-bonusway-forever-21-kehatüüp-ektomorf-mesomorf-endomorf-blogi

Meil kõigil on omad head ja halvad küljed. Olenevalt kehakujust saame langetada riideid šopates ja näiteks pildile poseerides targemaid valikuid. Nii võime visuaalselt kaaluda 5 kilo vähem või rohkem. Ma olen rohke kaamera ees töötamisega ära õppinud nii mõnegi nipi, mis minu puhul toimib ja mis kohe üldse mitte! Täna ma poseerimisest kirjutama ei hakka, kuid andke kommentaaridesse märku, kui sooviksite ka sellekohast postitust. Tänases postituses räägime pimesi riiete valimisest ehk millised riided millise kehatüübi puhul toovad välja vaid parimad figuurijooned.

Erinevad kehatüübid ja nende riietamine

Esiteks räägime ära, millisteks kehatüüpideks naisi põhiliselt jaotatakse. Sest me kõik oleme mõelnud, kuidas saab olla nii, et sõbranna üldse ei treeni, aga on alati sale? Kuidas mõni teeb trenni 5x nädalas, aga ei saavuta kunagi sihvakat figuuri. Miks mõne keha puhul on iga lisakilo kiirelt tulema ning kuidas mõni ei suuda kunagi lihast kasvatada…

Seepärast on oluline endale mitte kunagi seada eesmärgiks kellegi teise keha, sest sa ei pruugi olla isegi mitte sama kehatüübiga. See tähendab, et dieedita ja rapsi palju tahad, oma skeletti ja geneetikat sa ei painuta. Seega on soovitatav ammutada lisamotivatsiooni enda kehatüübiga sarnanevalt inimeselt, kuid ära unusta, et sinu keha on ainulaadne ning omapärane! Kui sa tead oma kehatüüpi, siis saad valida just sellised rõivad, mis su keha parimad omadused välja toovad.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-bonusway-forever-21-kehatüüp-ektomorf-mesomorf-endomorf-blogi

Teaduslikult tuntakse kolme kehatüüpi:

 1. mesomorf
 2. ektomorf
 3. endomorf

Mesomorf

…  on atleetliku kehaehitusega. Neile on looduse poolt antud tugev, kompaktne ja trimmis keha. Mesomorfidel on ideaalne liivakellafiguur ning silmapaistev kehahoiak. Nad suudavad vaevata säilitada ja kasvatada lihasmassi ning põletada rasva

Kuidas riietuda?

 • Liibuvad kleidid ja pliiatsseelikud on su parimad sõbrad, tuues esile trimmis liivakella figuuri .
 • Ei soovita kanda lohvakaid toppe
 • Crop topid ja pihaseelikud/-püksid venitavad visuaalselt jalad pikemaks ning rõhutavad kitsast pihakohta
 • Kasuta ära aksessuaare nii, et tõmbaksid tähelepanu oma keskkohale
 • Hoidu suurtest riietest, sest lisab su kehale kilosid
 • Kontsad lisavad tugevale ja lihaselisele kehale õrna naiseliku nüansi

Ektomorf

… on kitsa ja peenikese kehaehitusega. Neil on lineaarne kehakuju, pikad ja peenikesed jäsemed, väga madal keha rasvaprotsent ning sama olematu lihasmass. Nad näevad välja teiste kehatüüpidega võrreldes haprad ning neil on oluliselt raskem võtta kaalust juurde ja kasvatada lihasmassi. Nad võivad süüa peaaegu kõike, ilma et kaalust juurde võtaksid. Üldjuhul kirjeldatakse neid kui “modelli kehaehitusega”.

Kuidas riietuda?

 • Püüa tuua esile oma keskkohta (vöö, kõrge pihaga püksid/seelik, vöökohast kitsas kleit), et luua visuaalselt liivakellafiguuri
 • Kanna igasugu kroogitud, volditud jm vorme, et anda kehale rohkem volüümi ja naiselikkust
 • skinny teksad istuvad su pikkadele peenikestele jalgadele ideaalselt
 • Lühikesed püksid ja miniseelikud toovad su siredad sääred esile
 • Värvilised ja põnevad sukad loovad vormi
 • Kannad välja kõik oversized ja boyfriend-stiilis riided
 • Ketsid ja madalad jalanõud sobivad kõigega valatult

Endomorf

… on pehme, kurvika ja ümara kehakujuga. Neid vastandatakse ektomorfiga. Nende ainevahetus pole kõige kiirem, mistõttu võtavad nad kiiresti kaalus juurde ning kaalu alandamine on raskendatud. Neil on laiad puusad ning keskmised või kitsad õlad. Endomorfidel on lühikesed ja laiemad jäsemed. Üldjuhul kirjeldatakse neid kui “suurema kehaehitusega”.

Kuidas riietuda?

 • Kanna V-kaelust, et visuaalselt muuta oma õlgu laiemaks ja keskkohta kitsamaks
 • Kanna triipe ja mustreid, et fookust suunata
 • Kanna 3/4 või pikki varrukaid
 • Lendlevad pluusid, seelikud ja kleidid on sinu parimad sõbrad
 • Kanna riideid, mis toovad tähelepanu su tagumikule ja büstile
 • Tumedat värvi riided istuvad paremini
 • Kontsad teevad visuaalselt pikemaks ja kõhnemaks

Šoppasin pimesi kehatüübi alusel – tulemus?

Kehatüüpide puhul on oluline veel mõista, et puhtaid kehatüüpe eksisteerib väga vähe. Enamik on siiski segunenud. Mina olen vaieldamatult mesomorfi ja endomorfi segu. Millest seda järeldan:

Mesomorf sest:

 • mul on lihaseline keha
 • hea kehahoiak
 • liivakella figuur

Endomorf sest:

 • mul on ääretult aeglane ainevahetus
 • võtan väga kiiresti kaalust juurde
 • võtan väga raskesti kaalust alla

Minu probleemsed kohad on alati olnud mu jalad ja käsivarred. Kui osalesin ka bikiinifitnessivõistlustel, siis need olid viimased kohad, kust rasva kaotasin ja ka mitte piisavalt. Jalad olid mul ikkagi päris palju suuremad kui teistel. Mina olen sellega leppinud ning ma ei varja neid, kuigi saan päris teravaid kommentaare ikka ja jälle näiteks Instas, et mis fitness influencer ma ka olen, kui endal nii paksud jalad…

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-bonusway-forever-21-kehatüüp-ektomorf-mesomorf-endomorf-blogi

Ma ei näe mõtet keskenduda oma keha nendele osadele, millega ma nii väga rahul pole, vaid pigem olen tänulik oma heade külgede eest. Näiteks on mind õnnistatud imelise liivakella figuuriga. Mul on võrdlemisi kitsas piht ning kõhu peale mul niisama kergelt rasva ei kogune. Nii olengi avastanud enda jaoks riietumisviisid, kuidas rõhutada oma lemmikkehaosi ning tõmmata tähelepanu ära oma probleemsetelt aladelt.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-bonusway-forever-21-kehatüüp-ektomorf-mesomorf-endomorf-blogi

Nagu hiljuti kirjutasin blogis Bonusway inspiratsioonikollektsioonide loomisest (loe SIIT!), siis olen loonud ühe uue kollektsiooni, kuhu lisasin kõik tooted, mis ma viimane kord pimesi endale tellisin. Kui soovid end minu lemmikute toodetega kursis hoida, siis hakka seal mu kasutajat jälgima. Pimesi tellimise all mõtlen ma veebipoodlemist, mis on ka ainus poodlemisviis minu jaoks, kes ma pea kunagi ei šoppa. Miks ma ainult internetist riideid tellin, võid lugeda SIIT!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-bonusway-forever-21-kehatüüp-ektomorf-mesomorf-endomorf-blogi

Seekord valisin ma šoppamiseks esmakordselt Forever 21 e-poe. Seal oli väga palju minu stiilis moeelemente ning ostukorv täitus üsna kiiresti 200€ väärtuses riietega. Tegelikult olin seadnud endale piirmääraks nii umbes 100€, mistõttu hakkasin ostukorvi siis kriitilise pilguga pügama. Üsna pea saingi vähe üle 100€-se arve, kuid arvestades, et Bonusway lehelt sain ma kasutada sooduskoodi ning läbi Bonusway enda teenisin ka raha tagasi, siis jäi see summa vaid 90€ kanti! Olgu öeldud, et ma ei heitnud pilku ka mitte suurustetabelisse, kuid kõik 7 riietust istusid mu seljas kui valatult!

Minu riietumisnipid kehatüübi alusel:

 1. Rõhutada liivakella figuuri liibuvate riietega.
 2. Näidata pihta, kandes selleks crop toppe ja pihaseelikuid ja -pükse.
 3. Venitada visuaalselt jalgu kõrge pihaga pükste ja seelikute ning kontsade abil
 4. Mitte demonstreerida oma mitte kõige paremat külge ehk reisi, peites neid seeliku või lohvakamate pükste alla.
 5. V-kaelus ja sügav dekoltee toob esile mu liivakellafiguuri ning komplimenteerib rinnaosa tõmmates tähelepanu ära mu teiselt halvalt küljelt ehk kätelt.
 6. Pikad varrukad viivad samuti tähelepanu kätelt ära.
merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-bonusway-forever-21-kehatüüp-ektomorf-mesomorf-endomorf-blogi

MUA – Keidy Arrak
Foto – Rene Lutterus

Seega pole ühtegi kehatüüpi, mis poleks ilus! Kõigil on omad plussid ja miinused. Sinu ülesanne on need vaid enda kasuks rokkima panna. Kui peaksid e-poes šoppama, siis tõesti soovitan seda teha Bonusway kaudu, sest kõik muu on sama, aga teenid sooritatud ostult lihtsalt raha tagasi! Lõpetuseks küsin, mis kehatüüpi sina oled? Kas riietud vastavalt? Kas oled Bonusways oma tootekollektsiooni ka ehk loonud või selle kaudu šopanud?

Vaata ka minu ja Roometi uut VLOGi, kus kannan neid samu tellitud riideid. Jätke meile ka ohtralt tagasisidet ning ärge unustage subcsribe‘ida!

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

16 Comments

 1. Mari says:

  Milline ma olen, kui ma olen pikk+kõhna+laiade ölgade ja kitsate puusadega? Patustamised nähtavad kõhtult.
  Mulle tundub et ei kuulu nendesse “klassidesse” ka.

 2. Kristi says:

  Kui ütled, et sinu jalad on paksud, siis mida peaksid tundma inimesed kelle jalad on natuke paksemad. Tundma ennast tündritena?
  Nii suur lugejaskond … vōibolla peaksid natukene tagasi tõmbama. Tänapäeva maailmas on liiga ülehinnatud inimese keha, seega võiks suurema jälgijaskonnaga inimesed olema ettevaatlikud sellel teemal!
  Aga edu, muidu sinu blogi on igati lugemist väärt

  • Mul pole ÜLDSE paksud jalad. Ma pole seda ka kordagi öelnud. Kui söandad veel kord lugeda, siis saad aru, et mu pihta tulevad sellised pahatahtlikud kommentaarid… Mitte mina ei ütle enda kohta. :/ Ma tean, et mul on äärmiselt raske jalgadelt rasva kaotada, aga see ei tähenda, et ma arvaks, et need paksud on.

   Aitäh muidu ;)

 3. Eveli says:

  Ei ole su jalad midagi paksud!!
  KEHATÜÜBILT olen sama ,mis sina.Kuid minul ei lase kaalust alla võtta kilpnäärme alatalitlus.Selleks,et soovitud kaalus olla,peaksin puhta näljutama ennast.Aga naudin head toitu väga,nii et pigem varjan mõned lisakilod mõne hea riietuse taha?Ja alahinnata ei tasuks ka salendavat aluspesu???

  • Ma isegi kahtlustasin kilpnäärme alatalitlust. Käisin mitmetel uuringutel ja öeldi, et natuke alla normi ta on, aga otseselt alatalitluseks ei saa nimetada. Eks ma olen juba leppinud ka sellega :D Absoluutselt nõus ;)

 4. Liina says:

  Minul seevastu on peenikesed käed ja ilus talje, aga jalad koguvad kõige rohkem rasva ja sealt seda maha saada on keeruline. Pean ilmselt ka sellega leppima. ? Merilin, Sina oled nii ilus ja särav naine, et kaalunumber ja sentimeetrid ei mängi mingit rolli. ? Palun postitust poseerimisest, see on väga vajalik teema! ?

 5. Kerli says:

  Hea meelega loeks poseerimise nippidest (:

 6. Jaana says:

  Super hea vlog. Alati põnev lugeda teie kahe tegemistest ja reisidest koos. Super :) Päikest !

 7. Kristina says:

  Nii hea vlog! :D :D

 8. Kerli says:

  Olen oma kehatüübilt ektomorf, pikad ja peenikesed käed ja jalad. Näen kohati spagett välja, lisaks ka pikkus (176cm). Üldiselt ei võta ma kaalus juurde, seega söön kõike, AGA kõht on piirkond, kuhu talletub kõik rasv ja sealt seda maha saada on oi, kui keeruline. Terve keha treeninguga jõusaalis sain keha üldiselt ühtlaseks ehk siis kõht jäi üsna samaks, aga ülejäänud keha selle eest lihaselisemaks. Olen mõelnud suunata oma jõutreeningu rohkem kõhu piirkonnale ja teha rohkem rasvapõletust. Samas mulle jällegi tundub, et mu keha ongi mõeldud proportsioonis olema selliselt, et ülejäänud keha on lihastes ja kõht on, nagu ta on. Seega sixpack on olemas ja veel päris tugev, aga rasvapolstri all peidus. Olen 176cm ja kaalun 61kg, seega üldiselt ikka sale, aga jah, see kõht…

  • Hei armas, ei, su kõht pole loodud olema selline nagu ta on. Sa ütlesid et sööd kõike… Sul ei pruugi olla ülekaalu, aga kahtlustan, et sul on kõrge vistseraalse rasva %. See avaldubki kõhul. Kui sööd tervislikult ja jätkad trenniga, olen kindel et tuleb ka see kuuspakk välja ?

 9. Lila says:

  Hahahaa!
  Miks sa ei söö mu seemet?
  Ma pidin ära lämbuma seda kuuldes. Nii naljakas ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.