Kuidas reisides passiivselt raha “teenida”?

merilin-taimre-paljas-porgand-bonusway-reisimine-raha-säästmine-teenimine-hotell-majutus-auto-rent-sihtkoht-blogi-postitus

Olen suurim reisifanatt. Olen külastanud kümneid riike – nii kiviviske kaugusel kui ka kaugemal. Kui on üks asi, mis mind alati õnnelikuks teeb, siis on see šokolaad. Okei, see oli nali. Seks. Okei-okei, see oli ka nali. Reisimine. Jah, reisimine. Kui mul kipub koduseinte vahel liiga depressiivseks minema, siis tean, et reisimine on mu vaimsele tervisele tõeline reset (loe lähemalt SIIT!). Kui nüüd sinna veel raha ka lisada. Just nimelt see tasuta raha, mille nimel ei pea vaeva nägema ja tööd rügama, siis on elu jälle lill. Räägime, kuidas reisides raha säästa ja kuidas reaalselt reisida nii, et raha tiksub lisaks veel tagataskusse?

Reisi planeerimine säästlikult

Number üks asi, mida ma olen oma vitsade pealt näinud, on etteplaneerimisoskus! Jah, on metsikult tore reisida spontaanselt ja avatud kaartidega. Aga kui sa elad igapäeva elu ikkagi sooduskaarte rahakotis lapates, siis ei tasu teha seda fataalset viga ja reisida nagu homset ei tuleks! Ka reisides tasub jääda mõistlikkuse piiridesse. Ja kõige paremaks viisiks kulutada minimaalselt oma külikoolifondi, on planeerida reis nii pikalt ette kui vähegi võimalik.

 

Sihtkoht

Reisi puhul kõige olulisem on ilmselgelt sihtkoha valik. Ka kõige raskem tihtipeale… Siinkohal ei saa anda nõu, kuhu tasub minna ja kuhu mitte, sest igaühel oma paradiis ja põrgu. Kui aga sihtkohta valida säästukaardi meetodil, siis on oluline vaadata lennuhindu. Kui soovid paketireisi, siis selleks on erinevad turismifirmad, mis koondavad kõikide reisikorraldajate pakkumised ühte kohta kokku (loe SIIT!).

merilin-taimre-paljas-porgand-bonusway-reisimine-raha-säästmine-teenimine-hotell-majutus-auto-rent-sihtkoht-blogi-postitus

Kui oled huvitatud rohkem ise möllamisest, mitme linna külastamisest ja paindlikumast reisigraafikust, siis soovitan lennupileteid piiluda. Vali näiteks välja 3 lemmikut sihtkohta ning seejärel hakka uurima reisipakkumisi igasse sihtriiki. Kõige odavamad pakkumised saad praakida välja tänapäevaste teenusepakkujate abil, kes toovad välja valitud ajavahemikus kõik lennureisid alates soodsamaist. Lisaks tuuakse välja ka kõige optimaalsem pakkumine, mille mugavuse (lennu pikkus, ümberistumised) ja hinna suhe on kõige parem. Mina olen seni kasutanud selleks momondo-t.

 

Majutus

Kui sihtkoht paigas, siis tasub hakata reisi planeerima. Mis linnades peatud, kui kaua, mis piirkonnas? Otsi erineivaid pakkumisi nii hotellides, hostelites kui ka apartementides. Et mitte metsikult aega raisata iga majutuse kodulehel surfamisele, siis kasuta ära järjekordset võimalust saada koondav vaade kõigile läbi Booking.com-i. Kõik ühe piirkonna majutuskohad (lisa ka filtreid täpsemaks otsinguks) üheskoos nina ees. Lisaks on esile toodud ka selle piirkonna parim hinnapakkumine! Kõik toimub ilma broneerimistasuta ning teenusele pääseb mugavalt ligi ka telefoniäpiga.

Paar nippi Booking.com saidil:

 1. Broneeri varakult – Booking.com-i üks parimaid omadusi on võimalus broneerida majutuskoht nii varakult kui aga soovid. Mida lähemale kuupäevale broneerid, seda kõrgem on hind. Enamik majutuskohti ei võta tühistamise eest ka tasu. Nii saad vahepeal jälgida, kas kuskil pakutakse paremat hinda ja vajadusel broneeringu ümber teha.
 2. Peatu ühes kohas pikemalt – eelista peatumist ühes majutuskohas pikemalt, sest nii väldid lisakoristuse eest maksmist. Tavaliselt maksab iga järgnev öö u 2x vähem! S.t kui üks öö maksab 70 eurot, siis 2 ööd juba 100 eurot.
 3. Mängi kuupäevadega – kui su reisigraafik on paindlik, siis muuda oma eelistatud kuupäeva üks päev ette-taha, sest hind võib sellest oluliselt muutuda!
 4. Genius programm – paar aastat tagasi alustas Booking.com lojaalsusprogrammiga, mis on ülimalt lihtne ja ei nõua sinult mitte midagi. Kui teed vähemalt 2 broneeringut aastas, siis saad osa nende lojaalsusprogrammist kogu eluks. Kui oled osa sellest, siis näed broneerides mõndade pakkumiste kõrval väikest kollast Genius ikooni, mis tagab tavahinnast sulle 10-15% soodustust!

 

Lisanipp!

Ja kuidas siis kogu reisi planeerides veel passiivselt raha tagasi ka “teenida”? Selleks olen mina kasutanud näiteks vana head Bonusway-d (loe esimest postitust SIIT!). Ei mingit registreerimis- ega teenustasu. See on justkui koht, mis koondab kõiksugused teenusepakkujad ühte kohta kokku ning pakub igaühele erinevaid sooduspakkumisi. Portaal, mille läbi osteldes, teenid tagasi raha mitte punkte. Kogutud boonused saad täielikult välja võtta alates 10€, kandes boonused rahana panga- või Paypali kontole.

PS! Ühinedes https://www.bonusway.ee/?r=6188529 lingi kaudu, teenid 4€ lisaboonust, kui oled oma kontole kogunud minimaalselt 1€ väljavõetavaid boonuseid veebiostudelt.

merilin-taimre-paljas-porgand-bonusway-reisimine-raha-säästmine-teenimine-hotell-majutus-auto-rent-sihtkoht-blogi-postitus

Mina olen teeninud raha tagasi Booking.com, Airbnb, Rentalcars, boohoo, Zaful, Forever21, iHerb jt lehtedel poodeldes. Tagasikantav summa on juba paarkümmend eurot. Ja ilmselgelt, mida rohkem kulutad, seda rohkem teenid tagasi. Kui osta lennupileteid, paketireise, majutust, autorenti vms läbi Bonusway lehe, siis võid tagasi teenida lausa sadu eurosid. Seega mõtle nutikalt ja võta seda kui universaalset säästukaarti! Seega, et soodne majutus veel soodsamalt kätte saada ja reisides passiivselt raha “teenida”, siis piisab vaid sellest, kui sisened Booking.com lehele läbi Bonusway, et teenida tagasi lausa 4% kogu kulutatud summalt! 600-eurose pakkumise puhul teeniksid tagasi juba 24 eurot!

 

Autorent

Kes soovib uut sihtkohta avastada omapäi, ilma giidi, bussi ja segasummasuvilata, siis soovitan väga endale auto rentida. Autot tasub rentida pigem paariks päevaks kui terveks reisiks, sest kindlasti soovid ka niisama rannaliival või basseini ääres lösutada ja lähiümbruskonda jalgsi avastada. Nii säästad korralikult rendiraha! Alati pakutakse autorendi poolt võimalikult uhket masinat, et maksaksid ikka rohkem. Ütlen ausalt, et olen ALATI võtnud kõige odavama vähegi sõidukõlbuliku auto, lisakindlustust pole ma KUNAGI võtnud (säästad vähemalt 50-200 eurot) ja auto tasub ALATI kõvasti ette broneerida, et vältida liigseid tasusid. Nii garanteerid endale kõige soodsama pakkumise!

merilin-taimre-paljas-porgand-bonusway-reisimine-raha-säästmine-teenimine-hotell-majutus-auto-rent-sihtkoht-blogi-postitus

Kui ei viitsi mööda erinevaid autorendifirmade kodulehti end hulluks lapata, siis soovitan piiluda Rentalcars.com saidile, kus on kõikide autorendifirmade pakkumised ühte kohta kokku koondatud. Ja kui tahad veel soodsamalt lehe parima pakkumise kätte saada, siis jällegi – mine Rentalcars.com lehele läbi Bonusway ning teenid tagasi 3,6% ostusummalt. 350-eurose pakkumise puhul teeniksid tagasi juba 12,6 eurot!

Et koguda esimese ostu boonustele lisaks veel 3€, siis liitu selle lingi kaudu (ei, ma ei teeni raha su klikiga):
https://www.bonusway.ee/paljasporgand_booking

Küll oleks tore, kui sama süsteem toimiks ka restorane külastades. Siis tilguks reisil olles raha tagasi päris korralikult. Aga tuleb võtta, mis võtta annab. Jaga minuga ka oma salanippe!

9 Kommentaari

 1. E.K ütleb:

  Ma olen tavaliselt alati otsinud hotellidele pikalt ette sooduspakkumisi, kus saad näiteks tavahinnast veel alla. Ja see AirBnBst tagasi teenimine on geniaalne, selle peale pole ise tulnudki. Kinnisvara põhimõtteliselt ongi üks nendest valdkondadest, kus on suht lihtne lisaraha teenida kui korter või maja on vahepeal vaba ja osa summast tiksub passiivselt tagasi

 2. Meeri ütleb:

  Just! Ma ka ootan häid ideid. Aga ise olen mõelnud, et anda korter Airbnb-sse reisi ajaks. Muidugi eeldab see väikseid ümberkorraldusi nagu mõningaid tabalukke elamises.

 3. Kai nurmek ütleb:

  Õudne kui palju reklaame siin lehel lahti hüppab….uhhh…telefoniga võimatu lugeda. Sry, ei suuda seda lehte lugeda. Järsku vähendad reklaame?

 4. H ütleb:

  Oh jah. Autorendi puhul on väga rumal soovitada lisakindlustuse MITTE võtmist. See oleneb puhtalt sellest, kuhu reisida. Väga paljud autorendifirmad kasutavad seda ära ning perioodi lõpus võivad sinult iga kriimu eest sadu eurosid nõuda. Teine asi lisakindlustega on omavastutuse summa suurus, mis enamasti alla 1000€ kunagi ei ole. Milleks riskida üle 1000€ kaotamisega juhul, kui midagi peaks autoga juhtuma? See pole kindlasti asi, mida “mitte soovitada” ja sõltub tugevasti mitmetest asjaoludest. Kolmas asi on üüratu deposiit (al. 1000€), mida paljud firmad lisakindlustust ostes ei küsi. Null deposiiti pakuvad enamik firmad ka otse neilt rentides (mitte koondavatelt saitidelt). Seega, kõik oleneb inimese võimalustest ja südametunnistusest. Kui Sina oled harjunud autot rentima lühikeseks perioodiks ning tundub, et sul on väga vedanud, siis see ei tähenda, et see on asi, mida lugejatele enesekindlalt soovitada. Võiksid siis kirjutada juba põhjalikumalt ja erinevaid aspekte arvesse võttes. Sama informatsiooni leiab ka ise googeldades, võta siis see vaev teha ise põhjalikum töö ja paku lugejatele päriselt midagi väärtuslikku. Momondo lehekülg ei ole ka enam midagi undergroundi, tänasel päeval on ka sellest palju soodsamaid võimalusi.

  • Paljas Porgand ütleb:

   Kirjutaski lühikesest perioodist ala paar päeva. Eks jah, kui ootan ees pöörasem sõit või kuritegelikum piirkond, siis kindlasti võtaksin lisakindlustuse. :) aitäh, et teist vaatepunkti jagad.

   Momondo laadseid on jah palju. Aga sellega olen mina saanud seni kõige odavamad pakkumised.

   Usun, et pakkusin midagi väärtuslikku küll. :) Järsku kõik ei ole nii teadlikud sel teemal kui sina.

   • H ütleb:

    Mõistan. Just sellepärast mõtlesingi põhjalikumate soovituste peale, et kahjuks osad inimesed siiani ei oska ise infot otsida ja seega ka peavad palju pettuma :)

    • Sulev ütleb:

     No aga jaga palun siis seda “underground” infot, kust siis lennud ja majutuse veelgi soodsamalt saaks, on Sul mingit infi?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga