Kuidas reisides passiivselt raha “teenida”?

merilin-taimre-paljas-porgand-bonusway-reisimine-raha-säästmine-teenimine-hotell-majutus-auto-rent-sihtkoht-blogi-postitus

Olen suurim reisifanatt. Olen külastanud kümneid riike – nii kiviviske kaugusel kui ka kaugemal. Kui on üks asi, mis mind alati õnnelikuks teeb, siis on see šokolaad. Okei, see oli nali. Seks. Okei-okei, see oli ka nali. Reisimine. Jah, reisimine. Kui mul kipub koduseinte vahel liiga depressiivseks minema, siis tean, et reisimine on mu vaimsele tervisele tõeline reset (loe lähemalt SIIT!). Kui nüüd sinna veel raha ka lisada. Just nimelt see tasuta raha, mille nimel ei pea vaeva nägema ja tööd rügama, siis on elu jälle lill. Räägime, kuidas reisides raha säästa ja kuidas reaalselt reisida nii, et raha tiksub lisaks veel tagataskusse?

Reisi planeerimine säästlikult

Number üks asi, mida ma olen oma vitsade pealt näinud, on etteplaneerimisoskus! Jah, on metsikult tore reisida spontaanselt ja avatud kaartidega. Aga kui sa elad igapäeva elu ikkagi sooduskaarte rahakotis lapates, siis ei tasu teha seda fataalset viga ja reisida nagu homset ei tuleks! Ka reisides tasub jääda mõistlikkuse piiridesse. Ja kõige paremaks viisiks kulutada minimaalselt oma külikoolifondi, on planeerida reis nii pikalt ette kui vähegi võimalik.

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

9 Comments

 1. E.K says:

  Ma olen tavaliselt alati otsinud hotellidele pikalt ette sooduspakkumisi, kus saad näiteks tavahinnast veel alla. Ja see AirBnBst tagasi teenimine on geniaalne, selle peale pole ise tulnudki. Kinnisvara põhimõtteliselt ongi üks nendest valdkondadest, kus on suht lihtne lisaraha teenida kui korter või maja on vahepeal vaba ja osa summast tiksub passiivselt tagasi

 2. Meeri says:

  Just! Ma ka ootan häid ideid. Aga ise olen mõelnud, et anda korter Airbnb-sse reisi ajaks. Muidugi eeldab see väikseid ümberkorraldusi nagu mõningaid tabalukke elamises.

 3. Kai nurmek says:

  Õudne kui palju reklaame siin lehel lahti hüppab….uhhh…telefoniga võimatu lugeda. Sry, ei suuda seda lehte lugeda. Järsku vähendad reklaame?

 4. H says:

  Oh jah. Autorendi puhul on väga rumal soovitada lisakindlustuse MITTE võtmist. See oleneb puhtalt sellest, kuhu reisida. Väga paljud autorendifirmad kasutavad seda ära ning perioodi lõpus võivad sinult iga kriimu eest sadu eurosid nõuda. Teine asi lisakindlustega on omavastutuse summa suurus, mis enamasti alla 1000€ kunagi ei ole. Milleks riskida üle 1000€ kaotamisega juhul, kui midagi peaks autoga juhtuma? See pole kindlasti asi, mida “mitte soovitada” ja sõltub tugevasti mitmetest asjaoludest. Kolmas asi on üüratu deposiit (al. 1000€), mida paljud firmad lisakindlustust ostes ei küsi. Null deposiiti pakuvad enamik firmad ka otse neilt rentides (mitte koondavatelt saitidelt). Seega, kõik oleneb inimese võimalustest ja südametunnistusest. Kui Sina oled harjunud autot rentima lühikeseks perioodiks ning tundub, et sul on väga vedanud, siis see ei tähenda, et see on asi, mida lugejatele enesekindlalt soovitada. Võiksid siis kirjutada juba põhjalikumalt ja erinevaid aspekte arvesse võttes. Sama informatsiooni leiab ka ise googeldades, võta siis see vaev teha ise põhjalikum töö ja paku lugejatele päriselt midagi väärtuslikku. Momondo lehekülg ei ole ka enam midagi undergroundi, tänasel päeval on ka sellest palju soodsamaid võimalusi.

  • Kirjutaski lühikesest perioodist ala paar päeva. Eks jah, kui ootan ees pöörasem sõit või kuritegelikum piirkond, siis kindlasti võtaksin lisakindlustuse. :) aitäh, et teist vaatepunkti jagad.

   Momondo laadseid on jah palju. Aga sellega olen mina saanud seni kõige odavamad pakkumised.

   Usun, et pakkusin midagi väärtuslikku küll. :) Järsku kõik ei ole nii teadlikud sel teemal kui sina.

   • H says:

    Mõistan. Just sellepärast mõtlesingi põhjalikumate soovituste peale, et kahjuks osad inimesed siiani ei oska ise infot otsida ja seega ka peavad palju pettuma :)

    • Sulev says:

     No aga jaga palun siis seda “underground” infot, kust siis lennud ja majutuse veelgi soodsamalt saaks, on Sul mingit infi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.