Klaar nahk on kõigile kättesaadav

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-akne-nahk-nägu-näonahk-punnid-poorid-näohoolitsus-bioderma

Foto - Artur Ivlijev

Pikk suvepuhkus seljatatud, olen ma taas blogimise lainel! Selle aasta suvel õppisin ma esmakordselt end täielikult välja lülitama. Ma reisisin (eelkõige kodumaal) ringi, olin pere ja sõprade seltsis ning võtsin aega ka üksi olemiseks. Olen palju enda sisse peegeldanud ja vaadanud oma sügavamale tõele otsa. Olen palju end tervendanud ning teinud oma elus ja enda ümber korrektuure. Olen palju uut enda kohta avastanud ja astunud sammu lähemale oma tõelisele olemusele.

Üheks peegelduspunktiks oli minu nahk – täpsemalt minu nahahooldus. Olen teile vilksamisi teinud mõtteavaldusi IG storydes, kuid päris selgelt ma midagi öelnud ei ole. Ma ei tahtnud enne midagi avaldada, kui ma polnud asjas kindel. Tahtsin olla 100% veendunud, et ma ei hõiskaks enne õhtut ja saaksin teiega võimalikult aus olla. Niisiis on tänane postitus keskendunud minu näonahale ning räägime lihtsalt ja selgelt:

 • miks ma oma näohoolduse kardinaalselt välja vahetasin
 • kuidas ma sain klaari näonaha

 

Mis oli valesti?

Minu varasem näohooldus ja kosmeetiku pidev külastus aitas mu näonahka juba oluliselt parandada, võrreldes sellega mis enne 2018ndat aastat toimus. Seda nägite ka teie ja ma jagasin oma näonaha olukorda pidevalt, kuna aknest vabanemine oli minu üks suurimaid raskuseid. Olnud juba 2,5 aastat uuel näohooldusel, mis oli turu keskmist arvesse võttes ikka väga kulukas, ei näinud ma päris neid tulemusi, mida ihkasin. Ma küll ei saanud enam öelda, et mul akne oli, kuid põletikulised punnid tegid comeback‘i tihedamini, kui võiks. Kuna ühe punni paranemine võtab ikka oma nädala aega, siis kogesin ma 100% klaari näonahka mitte just kõige tihedamini. Menstruatsiooni eel oli lugu veel hullem ja naisena ei pea ma vist isegi selgitama, missugune mu nahk siis oli, arvestades, et punnid olid mul pigem kerged tulema…

Küll aga olin ma õnnelik juba tehtud suurte edusammude üle ja jagasin teiega oma rõõmu. Kuna huvilisi mu näohooldusele ja saavutatud tulemusele oli palju, kohe metsikult palju, siis pinnisin ma teile välja ka sooduskoodi, millega saaksite vähemalt natuke soodsamalt oma nahka hooldada.

Kahe aasta vältel oli mu buduaari tekkinud terve kastitäis erinevaid näohooldustooteid:

 • 5 maski
 • 4 kreemi
 • 3 seerumit
 • 2 toonikut
 • 2 koorijat
 • näovaht
 • cleanser jne.

Mu näohooldusrutiin küll roteerus, aga päeva jooksul pidin ma kasutama siiski u 9 toodet. Üks päev pärast oma näohooldusrutiini jagamist sain ma ühelt neiult kirja:

Kui sa ei saaks neid tooteid tasuta, kas sa siis olenemata nende kallist hinnast päriselt ka kasutaksid kõiki neid tooteid?

Ma polnudki sellele varem mõelnud. Vaatasin üle kõikide toodete hinnad ja vastasin talle väga ausalt, et ei kasutaks. Olen ka teistele varasemalt öelnud, et te absoluutselt ei vaja kõiki neid tooteid ja soovitanud uurida kosmeetikult, mis toode teid enim aitaks. Sest enamik minu kasutusel olnud toodetest polnud elementaarsed ja otseselt vajalikud, vaid pigem komplimenteerivad, ala lisa niisutust pakkuv, arme kaotava toimega, matistav vm lisatoimega. Mind jäi niiiii kummitama see küsimus. See oli umbes aprilli kuus ja ma mäletan nii selgelt, kuidas sealt alates minu sees miski muutus ja ma läksin Roometiga seepeale pikale jalutuskäigule, kus rääkisin talle oma sisetundest, mis on käinud mul juba tegelikult ka varem koputamas.

Nagu varasemad lugejad teavad, siis seda näohooldust toovad maale mulle väga kallid inimesed ja mul oli rõõm näha, kuidas nad said läbi minu aidata ka paljusid teisi. Küll aga tekkis minus konflikt, kui nägin, et mu nahk võiks olla veel parem ja toodete hind minu jaoks ei võrdu päris selle tulemusega, mida mina taga ajan. Minus kerkis küsimus: kas klaar ja terve nahk ei peaks olema (rahaliselt) kättesaadav kõigile?  See ei peaks olema niii keerukas, vajama nii palju tooteid ja olema nii kulukas! Ja nii tekkiski minus suur soov vaadata turul ringi, uurida ja katsetada midagi uut – mis oleks tõestatud toimega, taskukohane ja piisaks vaid põhitoodetest:

 • puhastus
 • niisutus
 • kaitse

 

Igapäevased muudatused viisid võidule

Lisaks näohooldusele (millest ka kohe räägime) olen ma viinud veel väga olulisi muudatusi ellu, millest ma näen, et on vajalik kõneleda.

 

Mentatliteet

Ma usun, et mõttes peitub jõud. Kui te järele mõtlete, siis kas mitte kõik ei saa alguse mõttest? Mõte omakord on vibratsioon. Kõik meie ümber on vibratsioon, pidev energiavõnge. Kõik, mida loome (teadlikult või ebateadlikult), on energia selle loomise vibratsiooniga. Ehk mis vibratsioonil on su mõtted, samas vibratsioonis on su mõtete tulem. Kui sinu mõtted on negatiivsed, on sinu elukogemus negatiivne. Kui sinu mõtted on positiivsed, on sinu elukogemus positiivne. Lihne ja loogiline.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-akne-nahk-nägu-näonahk-punnid-poorid-näohoolitsus-bioderma

Foto – Artur Ivlijev

Ehk juba mõistad, kuhu ma tahan jõuda? Sinu mõtted ja uskumused loovad aknet. Lõpeta AKNE MENTALITEEDILE energia andmine. Jah, isegi siis kui su nägu on kui kuumaastik. Lõpeta! Ja mõtle:

Minu nahk on terve. Minu nahk kaitseb mind. Minu nahk on ilus. Ma olen tänulik oma naha eest. Ma armastan oma nahka. Ma hoolitsen oma naha eest. Ma olen avatud uutele ideedele.

Ja pane tähele, et su nahk HAKKAB muutuma. See ei pruugi ise füüsiliselt koheselt muutuda, kuid sa oled avatud positiivsetele kogemustele ja tervenemisele, mis viivad sind ka füüsilise tervenemiseni. Sa ei salga enam maha sinuni jõudvaid võimalusi, kuidas aknet seljatada, sest sinu vibratsioon lõpuks ometi ühtib nendega! Kui sa aga oled madalas vibratsioonis ja usud, et “mitte miski ei toimi niikuinii”, siis sa ei võta omaks teavet, mis on just see, mis sinu naha puhul toimiks! Seega võta omaks teave, mida ma sinuga jagan, sest see tõesti toimis!

 

Hoia eemale!

Me ei räägi sellest teistele, kuid kõik, kes aknega kokku puutunud, teavad hästi, kuidas vetsus käimine, riiete vahetamine, hammaste pesemine jmt möödub… peeglisse sisse suumimisega, et oma nahka idiootselt lähedalt justkui luubiga inspekteerida! Kas kuskil on ummistunud poor jälle või hoopis uus punn? Kuidas nendel vanadel punnidel ja armidel ka läheb? Vaatame, kas me saame selle punni kuidagi vähemmärgatavaks pigistada (mis teeb punni ainult hullemaks!)! Me kõik oleme seda teinud. Kui mulle öeldi, et hoia peeglitest eemale, siis ma isegi ei mõistnud, mida sellega silmas peetakse. Kuni ma juba sellele järgenud vetsus käigu ajal sain aru, mida see tähendab… Ma tõesti najatungi üle kraanikausi, et oma nahka lähedalt türanniseerida. Ometi, mitte keegi teine ei näe meid nii lähedalt ja ka meie neid mitte. Kuid siiski, me lammutame oma näo peeglis poorideks, mitte ei näe seda tervikuna nagu teised meid vaadates seda näevad!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-akne-nahk-nägu-näonahk-punnid-poorid-näohoolitsus-bioderma

Foto – Artur Ivlijev

Lõpeta oma näo katsumine, selle inspekteerimine ja pidev hindamine. Kui su mentaliteet on “mul on akne”, siis sa ka ärkad ja lähed magama oma näo katsumisega (mis tekitab punne!), et veenduda punnide olemasolus, ning peeglite ees paratamatult viid kogu oma tähelepanu punnide peale. Ära anna oma punnidele tähelepanu! Ära suuna oma energiat aknesse! Võta oma energia sealt ära, mida sa luua EI SOOVI, ja suuna see millessegi, mida sa luua SOOVID!

 

Soolestik

Kui ma olin oma mõtteviisi muutunud, siis jõudis minuni kogu teekond ka soolestiku tervendamisega. See oli küll vähe teistel teemadel nagu:

Kuid soolestiku tervendamine oli KINDLASTI oluline osa minu naha paremas tervises. Miks? Sest kui meie soolestik lekib, nagu lekkiva soole puhul, siis pääsevad toiduosakesed verre, mis sinna loodud ei ole, tekitades nii põletikku. Ka kõik toksiinid pääsevad läbi sooleseina soolestikku. Veres tekkinud põletik ja verre sattunud toksiinid võivad avalduda nahal – akne, ärritus, allergia, dermatiit jne. Nahk on siiski oluline organ toksiinide väljutamiseks läbi higi.

Lisaks on kõik aknega kokkupuutunud kuulnud terminist “hormonaalne akne”. Rasunäärmete tööd reguleerivad androgeenid, mis peaksid olema östrogeeni ja testosterooniga tasakaalus, et vältida liigset rasu tootlust, mis tekitabki aknet. Kui võtta kiirtee ja minna pillidele, et androgeenide sünteesi kehas östrogeeniga alla suruda, siis see on sama, mis agressiivse karu eest puu otsa põgeneda, lootuses, et ta ei näinud, et sa puu otsa ronisid, sest karu on fantastiline ronija. Sellel on kaks võimalust: 1) Sa oled kaitstud, kuni ta sind puu otsas ei märka, kuid mingi hetk sa väsid ära ja pead ikka alla tulema ja karuga silmitsi seisma. 2) Ta märkab sind ja ta saab su kätte niikuinii, lihtsalt puu otsas sul end kaitsta vast ei õnnestu. Kohutav näide, ma tean. Aga point on selles, et pillid sind ei päästa. Sulle võib selline mulje jääda, aga sa võid neilt maha tulles avastada 10x hullema akne, sest su keha ei suuda enam ise östrogeeni toota ja peab taastuma pillidest (paar aastat keskmiselt). Hullem variant on see, et nende tagajärjel said sa migreeni, kaalutõusu, meeleoluhäired, libiido kadumise, tromboosi, tsüsti, lekkiva soole, pärmseene, tupeseene, tupekuivuse jne.

Kullakesed, hormoonide sünteesis on üliolulisel kohal meie SOOLESTIK. Tervenda oma soolestik ja sa tervendad oma hormonaalse tasakaalu. Head aega puhitus, kaalutõus, kõhuvalud, gaasid, akne, menstruatsioonivalud, haigused, kehv immuunsus, allergiad jne! Kuidas oma soolestikku tervendada, loe SIIT!

 

Toitumine ja stress

Olen tähele pannud, et kehv toitumine üksi ei põhjusta mul kaalutõusu ja kehva nahka. Samas kehv toitumine + stress annab kogu kokteili! Kui ma olen puhkusereisil ja toitumine on vähe lappes, siis mu keha andestab, sest ma olen parasümpaatilises olekus, kus seedimine toimib täiel raual, soolestikubakterid on õnnelikud ja enesetunne on hea. Kui ma olen aga pingsal ärireisil, kus pean palju tööd rügama, vähe maganud, halvad unenäod ja palju ebaõnnestumisi, siis mul on toidust kõht paistes ja tekivad punnid siia ja sinna… halastamatult! Sest toit, mida ma söön, ei saa seeduda fight or flight mode‘is ehk sümpaatilises seisundis ning jääb mu kehasse istuma ehk muutub toksiliseks. See omakorda avaldab mõju kogu kehale.

Seega on ülioluline võtta aeg maha, maandada oma energiat ja teha sügavaid hingamisharjutusi. Ülioluline on mitte süüa stressirikkal hetkel. Ma veendun alati, et ma ei tegeleks söömise ajal ka millegi muuga ja mu tähelepanu oleks täielikult söömisel. Kui mind on miski eelnevalt endast välja ajanud, siis ma teen sügavat hingamist 10x või väikese jalutuskäigu enne kui söömise juurde asun.

Et aga soolestiku tervis oleks hea ja ka nahk saaks kõik vajaliku kätte, siis on oluline toituda mitmekülgselt ja valdavalt tervislikult, juua puhast filtreeritud vett ning liikuda palju, et kehast higi kaudu toksiine väljutada!

 

Uus näohooldusrutiin

Ja nüüd see kõige olulisem punkt! Miks kõige olulisem? Sest enamikel on akne põhjustatud ikkagi pindmisest ebasobivast hooldusest. Meie nahk on loodud olema TERVE. Enamasti meie keha “saab hakkama” (jutukates, sest pealtnäha saab hakkama) kõige selle jamaga, millega me teda igapäevaselt hävitame – alkohol, ebatervislik toit, saastunud vesi, toksiinid meie kosmeetikas, õhus, tarbeesemetes jne. Ja näonahk ei peaks olema erand. Küll aga, kui me kanname sinna peale kõike, mis sinna ei kuulu, siis on pooride ummistumine ehk akne paratamatu.

 

Mis ummistab siis poore ehk millest hoiduda:

 • õlid – veendu, et üheski sinu näohooldus- ja meigitootes EI OLEKS õli!
 • silikoon – veendu, et su meigitooted ei sisaldaks silikooni, mis jätab nahale kihi, võimaldamata naharasul pooridest väljuda, mis põhjustab bakterite vohamist.
 • mustus – puhasta oma nägu igal hommikul ja õhtul mitsellaarvee või cleanseriga
 • surnud naharakud – koori oma nahka, kuid mitte seda kraapides ja kahjustades (väldi suhkru ja muude osakestega mehaanilisi koorijaid)
 • liigne naha koorimine – liiga tihti koorides eemaldad nahalt naturaalse kaitsekihi, mis ergutab nahka rohkem rasu tootma, mis omakorda võib ummistada poore
 • liigne rasu – tegele oma hormoonidega ja söö puhast toitu, et vältida liigset rasu tootmist ning vali näohooldustooted vastavalt nahatüübile!

 

Nagu postituse alguses oli juttu, siis minu eesmärk oli teha näohooldus võimalikult lihtsaks ja anda nahale võimaluse puhata. Tasapisi hakkasin loobuma eelmistest näohooldustoodetest, et nahka mitte liialt “üllatada” ning hakkasin implementeerima näohooldustooteid, mille kohta olen kuulnud (ja näinud before-after piltidelt imesid). See ei tähenda, et just need tooted kohe sulle sobiksid, kuid need sobisid mulle! Seega palun uuri ka ise lähemalt, kuidas oma nahka maksimaalselt toetada, mida mingi toode sisaldab jne. Ja üks kindel reegel, mida unustada ei tohi – PARANEMINE VÕTAB AEGA (toote toimest saad aru alles 2-3 kuu pärast ehk ära enne alla anna)!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-akne-nahk-nägu-näonahk-punnid-poorid-näohoolitsus-bioderma

 

Minu näohooldusrutiin iga hommik ja õhtu:

 1. Puhastan nahka Bioderma mitsellaarse näopuhastusveega SENSIBIO H2O.
 2. Teen naha veega märjaks, et pakkuda nahale niisutust.
 3. Niiskele (mitte tilkuvale) nahale kannan peale hüaloroonhapet (antud hetkel kasutan HOIA Homespa oma), et pakkuda nahale sügavniisutust.
 4. Seejärel kannan koheselt niiskele nahale Bioderma HYDRABIO geelkreemi, et lukustada niiskus nahka.
 5. Hommikuti lisan mineraalset päikesekaitset, et nahka kaitsta päikese, tuule, külma ja keskkonna kahjustuste eest.

 

Jap, nii lihtne see ongi! Kõigest kolm põhitoodet, et oma naha eest hoolitseda ja nagu näete, siis need on VÄGA taskukohased! Ma olen kasutanud neid nüüd juba mai kuust saati ja olenemata teie suurest huvist, siis ma ei tahtnud enne jagada, mida ma kasutan, sest tahtsin veenduda nende toimes. Olen täielikult muutnud suhtumist oma nahka ja aru saanud, et mida vähem, seda parem! Näppude ja muute mehaaniliste vahenditega peaks nahast üldse eemale hoidma! Järgmine samm on implementeerida koorivaid õrnatoimelisi happeid ja aktiivaineid oma rutiini, kuid enne kui ma seda teen, tahan ma olla võimalikult palju sel teemal uurinud.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-akne-nahk-nägu-näonahk-punnid-poorid-näohoolitsus-bioderma

Bioderma tooteid tellin ma AZETA.ee-st, sest nad pakuvad neile parimad hindu ja tihti ka sooduspakkumisi! Tegemist on uue ilu-, tervise- ja heaolukaupade veebipoega, mille valikust leiate palju suurepäraste hindadega pakkumisi. Nende tootevalikus on tuntud brändid nagu Bioderma, Vichy, Eucerin, Filorga ja paljud teised. Lisaks dermakosmeetikale leiab nende valikust palju erinevaid toidulisandeid ja tervisetooteid, mis just sügise saabudes osutuvad väga vajalikuks! Mul on ülihea meel, et nad olid nõus minuga koostööd tegema! Et nende tootevalikuga tutvust teha, pinnisin ma neilt välja teile sooduskoodi “paljasporgand10”, mis on kehtiv 05. oktoobrini! Lisaks soovisid nad teile Instagramis ja Facebookis välja loosida ka Bioderma kinkekomplekti rasusele ja kombineeritud nahale!

Ma loodan, et sellest postitusest on teile palju abi ning soovin kõigile tervet ja ilusat nahka!

27 Kommentaari

 1. Anni ütleb:

  Kas see on reaalne, et näonahk läheb veel hullemaks kui enne? Ma olen nüüd paar nädalat neid tooteid kasutanud .

  • Paljas Porgand ütleb:

   Kui nii on, siis ehk tooted ei sobi. Kui enne oli näonahk ilus, siis hooldust pole tarvis muuta.

   Punnide moodustamine võtab u 8 nädalat. Kasuta kaotanud oled tooteid?

   • Anni ütleb:

    Enne oli näonahk kergelt punniline ja kasutasin regulaarselt labiostethique tooteid aga nüüd on palju suuri põletikulisi punne juurde tulnud. Varasemalt tuli vb 1-2tk kuus. Nüüd nädalaga tulnud juba 5tk 🤔 ma kasutan need vahendid ikkagi lõpuni ära, eks näis kas asi muutub 🙂

    • Paljas Porgand ütleb:

     Ma sinu asemel annaks 2-3 kuud aega (alati tuleb olla püsiv ja anda aega). Alati kui olen näohooldust vahetanud on algul nahk reageerinud.

   • Anni ütleb:

    Viimasest küsimusest ei saanud aru 😁

 2. Triinu ütleb:

  Aga mis näohooldus vahendid on siis sinu arvates hädasti vajaliku? Mis sina endale alles jätsid ja kuna mida kasutad?

  • Paljas Porgand ütleb:

   ma olen hämmingus :D kõik on ju postituses kirjas

   • Triinu ütleb:

    Vabandust, ma lugesin instagrami storyst seda postitust eile õhtul aga seal lõppes postitus millegipärast selle koha pealt “ Võta oma energia sealt ära, mida sa luua EI SOOVI, ja suuna see millessegi, mida sa luua SOOVID!”
    Ma tulin siia küsimust küsima ja uuesti postitust läbi ei lugenud, loen veel korra.

    Minul on iseenesest selline kogemus, et vahet pole kas ma niisutan või ei niisuta oma näonahka, mingi pool aastakest on korras mõlemal juhul ja siis läheb korrast jälle ära, kui ei õlita muutub kuivaks ja koledaks nahk ja kui õlitan lõppeb see lõpuks ikka aknega.

    • Paljas Porgand ütleb:

     Hmm, väga huvitav, et ära lõikas. Aga loe lõpuni ja proovi seda viisi, kuidas ma teen ja nii iga hommik ja õhtu ja kaitse ka UVA ja UVB kiirte eest broad specturm SPF-ga.

     Sest kuidas sa niisutad? Millega?

     • Triinu ütleb:

      Ma olen proovinud nii et teen mingi periood ainult seerumiga, siis eraldi kreemiga ja olen proovinud ka õliga, aga mul on kombineeritud näonahk, (kui seda nimetati nii) põsed kuivava ja kõik ülejäänu upub rasva sisse. Hommikul kannan niisutuse peale, vahet pole kui õhukese kihi ja tunnikese pärast näonahk läigib rasvast, v.a põsed.
      Ma loen kohe lõpuni kui on aega süveneda korralikult teksti, tahaks kõigest ilusti aru saada.
      Olen nüüd poole aasta jooksul teinud dida kuuri, dr. Ohhira probiootikumide, nelja soola segu (pHour salts), vegan multivitamiinide ja dulse vetikat tarbinud, see siis puhastab keha raskemetallidest. Viimase mõju tundus nagu kõige parem olevat, aga see akne tuleb ikka tagasi, olen ka proovinud seda mitte näperdamist aga siis on mul mõne kuuga naha alla kogunenud pooridesse mingi jama, see ongi see pika ajalise mitte nahka puutumise kõrvalmõju. Ja kui sa siis hakkad seda naha alt välja pigistama kõike, on tulemus kohutav. Kui välja ei pigista on nägu mingeid koledaid suuri mühke täis ja nendes kohtades on näha kaugelt vaadates mingeid tumedamaid laike. Ma ei kanna juba umbes 10 aastat jumestuskreeme ega muud sellist ja ei tahaks naha ühtlustamiseks neid ültse kasutama hakatagi. Ehk tegin noorena endale karu teene et neid asju ültse nahale panin.

     • Paljas Porgand ütleb:

      Hei. Seerum ju ei lukusta midagi nahka. Alati on vaja kreemiga kinnitada.

      Ei kreem ega seerum ole nahale otsene niisutaja nagu seda on vesi. Proovi siin välja toodud 3 step moisture methodit ja näed kindlasti tulemusi. Oluline on ka head tooted valida, mis ei unusta su poore nagu kirjeldad. Mis tooteid kasutad?

      Õli ma üldse ei soovitaks. Eriti niigi rasusele nahale.

      Akne ei tule su seest. Akne on enamate juhtudel ikka pindmine e vale näohooldus. Praegu lugedes, mida ja kuidas kasutad, siis ma ei imesta kui see akne ongi vaid näohoolduse taga.

 3. Triinu ütleb:

  See õlide info on ehk natuke liiga pealiskaudne. Youtube’is on näiteks Gothamista – Face Oils heaks ülevaateks, kuidas õlide kasutamises orienteeruda. Kookos-või jojobaõli ei ole tõesti hea mõte, aga kindlasti tasub uurida päris puhtaid taimseid näonaha õlisid. Eestis on üks huvitav firma, kes neid pakub: Öli Organic ;)

  • Paljas Porgand ütleb:

   Mina leidsin, et kui eemaldasin kõik õlid nahalt, sain naha korda. Võta näpust :D Kui mul praegu nahk korras, siis kindlasti ei hakka ühegi õliga katsetama, riskides, et nahk jälle pekki läheb.

   Eks igaügele oma, aga selline on minu ja paljude teiste kogemus.

 4. Nahahooldus ütleb:

  Jutt iseenesest väga mõistlik ja kasulik ning näohooldus on väga individuaalne, kuid siin on mõned väga konkreetsed väited, millega tasub natuke ette vaadata. Toon siin välja mõned videolingid, kus inimesed, kes on nahahoolduse teaduslikku poolt uurinud, räägivad, kuidas need asjad teaduslikust vaatenurgast toimivad.

  Esmalt, õlid ei ole kindlasti kurja juureks. Tuleb lihtsalt olla teadlik, milliseid õlisid enda nahale panna. Kookosõli näiteks võib olla tõesti aknesele nahale ärritav, kuid näiteks jojoba õli üldiselt sobib sellisele nahatüübile.Videod:
  https://www.youtube.com/watch?v=Xa5dRJeN-DA&
  https://www.youtube.com/watch?v=CgmffkJNJLY&

  Siinkohal tuleb veel arvestada, mis meiki keegi kasutab. Meigi puhul peab arvestama, et õli eemaldab õlipõhiseid meigitooteid ja veepõhised puhastajad eemaldavad veebaasil meiki. Näiteks võib toimida see, et esmalt võetakse õliga meik maha ning seejärel puhastatakse õrna veebaasil puhastajaga õli oma näolt. Video: https://www.youtube.com/watch?v=v8uWY7E7AxA&

  Hea, et sa tood välja kindlad koostisoad, mis on halvad. Samas võib olla tavatarbijal on natuke raske aru saada, mis täpselt silikooni alla läheb ehk oluline on õpetada inimesi silte lugema. See muidugi on keeruline ja pikk protsess, aga siin saab appi tuua näiteks selle lehe: http://cosdna.com/eng/ingredients.php kus saab sisestada toodetes olevad koostisosad ning nende kohta infot saada, kas ja kui tõenäoliselt nad aknet põhjustavad jms.
  Ma ausalt öeldes ei ole ise väga põhjalikult silikoonide kohta uurinud, võimalusel vädlin dimethikooni, kuid viisin end hetkel kurssi selle videoga: https://www.youtube.com/watch?v=yzM4pCKXZ5Y&
  Tuleb arvestada ka sellega, et paljud asjad, mille eest hirmuga põgenetakse, võivad olla rohkem kuskilt kõrgelt tulevad turundustrikid, mis lihtsalt massidesse lähevad, kui reaalsed ohud.

  Mitsellaarvesi muide on ka põhimõtteliselt vee ja õli segu. Tuleb arvestada, et mõned, kel on väga õrn nahk, peavad mitsellaarvee siiski pärast näost ka maha pesema:
  Kasulik video: https://www.youtube.com/watch?v=1vMadle7IPU&

  Seoses 2x päevas näo pesemise ja rasvasusega, siis peaks ka sellega ette vaatama. Liigne puhastamine võib hoopis rasusust juurde toota. Neile, kes öösel väga ei higista ja kes korralikult oma voodipesu vahetavad, võib hoopis toimida hommikul vaid veega näo loputamine. Mõned videod: https://www.youtube.com/watch?v=YIIglsXFoXg& ja https://www.youtube.com/watch?v=50F80gaoXvg&

  Aitäh, et informeerid koorimise osas! Tõesti võib mehaaniline koorimine teha rohkem kahju kui kasu. Natuke infot hapete kohta: https://www.youtube.com/watch?v=uSj-N5BLWTg& üks kangemaid variante ja selle kasutamine: https://www.youtube.com/watch?v=lgmKl5i3O3s&

  Naha loputamine peale mitsellaarvee kasutamist võib olla, nagu varem mainitud, kasulik, kuid öelda, et see nahka niisutab pole päris korrektne. Vesi siiski pigem kuivatab nahka, kuid ta võib anda värskendava tunde, ehk oleks see korrektsem väide?

  Hea oleks meelde tuletada ka seda, et päikesekreemi tuleks päeva jooksul juurde lisada, sest see kaotab oma tõhususe mõne tunni möödudes ning päikesekiirgus on üks meie naha suurimaid vaenlasi. Hea oleks, kui jagaksid siin ka häid tooteid, sest mineraalseid ja aknet mitte soodustavaid kreeme on vähe. Lisaks on tore teada, et mineraalne päikesekreem on loodussõbralikum. Seal on näiteks räägitud mineraalsest päikesekreemist ning üleüldiselt algajale kasulikku infot: https://www.youtube.com/watch?v=lW3gIQbuB0A&ab_channel=CassandraBankson

  Kuna nahahooldus on väga individuaalne, pean oluliseks, et mingeid koostisosi ja tooteid mõtlematult risti ei lööda ning teisi troonile ei tõstetaks. Asjad, mis sina välja tõid ei ole ilmtingimata valed, aga neil asjadel on mitu külge.
  Olles ise võidelnud aknega pean oluliseks et info oleks esitatud võimalikult mitmekülgselt. Mõistan alles nüüd, et olen aastate jooksul ilmselt nahale ise ilmselt karuteeneid teinud kuna olen midagi pimesi uskunud või lihtsalt mitte piisavalt põhjalikult uurinud. Nüüd lasen iga toote enne ostmist CosDNA-st läbi, et natuke jälle targemaks saada, teadlikum tarbija olla ning läbimõeldud otsuseid teha, kuid ka seegi on vaid väike osa kogu selles maailmas orienteerumisel.

  • Paljas Porgand ütleb:

   Väga põhjalik kiri, aitäh.

   Vesi kuivatab nahka siis, kui ta hakkab nahalt aurustuma. Küll aga koosneme me veest suuresti. Vesi niisutab nahka siis, kui sa kannad kreemi peale. Kreem ei olegi ju midagi muud kui niiskuse lukustaja. Niisutavate kreemide koostises on ka ju rohkem vett, et nahka niisutada. Kui tahad aga eriti niisutatud nahka, siis ongi hea enne ise vett nahale kanda ja siis kreemiga see nahka lukustada. Seetõttu soovitatakse ka pärast duši all käimist niisket nahka kreemitada, sest poorid on avatud ja nahal olev niiskus lukustub nahka.

   Õlide osas olen ma ikka täiesti teist meelt. Olen proovinud ise jojoba õli ja tulemus oli kohutav. Mu nahk oli kohutavalt punniline. Ka Olena on jaganud oma youtube’is kus tegi eksperimendi jojobaga. Samamoodi väga halb tulemus. Tema nõuanded põhinevad väga hästi teadusel. Ka paljud nahaarstid ei jaga nii hästi matsu kui tema, sest paljud ei täienda oma teadmisi väljaspool kooliharidust. Muidu ei kirjutataks ka nii kergekäeliselt välja Roaccutanet :D

   Aga kõik ülejäänu, mis jagasid, on väga asjalik ja olen täiega nõus :)

 5. Elina ütleb:

  Vabandan, kui oled sellele juba vastanud, küsimus isepruunistajate kohta. Millist isepruunistajat soovitaksid kehale ja kas kannad näole ka keha isepruunistajat või näo jaoks eraldi toode ning kas üldse isepruunistajaid enam kasutad? :)
  Aitäh hea lugemise eest!

  • Paljas Porgand ütleb:

   Hei! Ma praegu teen juba pikemat pausi isepruunistuvatest, sest nahale tekkisid imelikud punnid ja ei tea millest. Näole ei kandnud kunagi, vaid andsin tooni mineraalpuudriga.

   Näole muidu eraldi tooted jah. Et oleks õrnad, mitteärritavad ja ei sisaldaks aineid, mis poore ummistaks.

   Kehale kasutasin muidu aastaid järjest Vita Liberata Invisitani ja enne photoshoote Bodybluri.

 6. Johanna ütleb:

  Millist päikesekaitset kasutad?

  • Paljas Porgand ütleb:

   Praegu veel Repechage Mineral Face Shieldi, mis kaitseb ka muude keskkonnakahjustuste eest, aga tahaks proovida ka Paula’s Choice’i, mida kiidavad paljud.

   • Senna ütleb:

    Kasutan Paula’s Choice’i näokreemi juba aastaid. Mul on rosatsea ilmingutega punetav, samas rasune nahk ja kasutan Calm sarja kreemi, millel 30 SPF. Jätab naha matiks ja ei kleebi. Suhteliselt kallis, aga oma raha väärt. Tellin seda alati välismaalt, sest Eestis pole kuskil müügil näinud. Olen proovinud ka mõnda seerumit ja näovett, aga nendega pole väga mõju näinud ja pole eriliseks lemmikuks saanud.

   • Kersti ütleb:

    Tere.

    Kust Te seda Repechage Mineral Face Shieldi ostate?

    • Paljas Porgand ütleb:

     Nende kodulehel ja salongis müügis. :)

     • Kersti ütleb:

      Tänan!

      Oskate soovitada SPF 50 kreemi nahale, millel on pigmendilaigud? Suvel kasutamiseks tahaks leida tugeva faktoriga kreemi, et laigud ei läheks väga tumedaks ja samas ei ummistaks poore, kuna nahk kipub osade kreemidega punniliseks minema.

     • Paljas Porgand ütleb:

      Kahjuks mitte. Aga soovitan hoiduda õlisid sisalduvatest ja eelistada mineraalse mitte kemikaalse kaitsega tooteid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga