Kas meie keha puhastab või kogub mürke?

merilin-taimre-paljas-porgand-toitumine-tervis-detox-mürgid-toksiinid-raskemetallid-ökoloogiline-mahe-keha-tervis-blogi-postitus

Foto - Kersti Niglas MUAH - Jenni Korjus

Olen viimased kuud olnud väga uutmoodi rajal, püüdes end võimalikult paljudest ümbritsevatest kemikaalidest puhastada. Jagan teiega kõike Instagramis ning see oli minu üks põnevamaid teekondasid. Tänu teie kaasaelamisele avastasin palju uusi naturaalseid alternatiive igapäevastele toodetele, mis meid järjepidevalt tasapisi mürgitavad ja hukatusele lähemale lükkavad. Enamik kahjuks aga ei teagi, kui kahjulik nende igapäevane tarbimine nende tervisele olla võib. Räägime selles postituses meid ümbritsevatest mürkidest, kuidas need meie tervist mõjutavad, kuidas neid vältida ning mida eelistada!

 

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole. Sisu kasutamine tähendab, et aktsepteerite lehe üldtingimusi.

18 Comments

 1. […] detoxist palju kirjutanud. Seega ei hakka ma kordama miks on detox oluline ning kuidas ma igapäevastest mürkidest hoidun. Täna keskendume me hoopis erinevatele ainetele, mis aitavad meie keha mürkidest puhastada. Sest […]

 2. […] mis on täitsa suhteline mõiste. Olen detoxist rääkinud viimasel ajal palju (loe SIIT) ning tundsin, et tahaks kehale teha korralikku restarti, kui ma selle teekonna juba ette võtan. […]

 3. Yutulind says:

  on leitud et isegi lavendli eeterlik õli segab hormoonsüsteemi, niiet inimesed peavad eelkõige lõhnatundlikkuse taastama ja lihtsalt enda ihulõhna hurmad taasavastama, infokild lavendli kohta ka sealtsamast filmist, praegu 20p järelvaadatav netis

 4. Yutulind says:

  vaadake etv2 järelvaatamises filmi “Mürgine ilu”….luban et täiesti šokeeriv!

 5. S says:

  Hei? Millist aurupuhastit kasutad ja kas kiidad?

  • Estvapestonia. Seni on saanud kõigega hakkama ja pole pettuma pidanud :) Pesin sellega radikavahed, aknad, seinad, madratsid, padjad, põrandad, vuugivahed, vannitoaplaadid, ahju, vaibad, kardinad jne.

 6. S says:

  Kuulsind sind ka täitsa pekkis saate lõpus mainikmas kristalldeodoranti. Kas võiksid soovitada mõnda firmat, millega oled rahule jäänud?

 7. Lii says:

  Väga asjalik artikkel😊. Ja ärme unusta keskkonda kus elame (õhusaaste; kodusisustus millega töödeldud, seina-põranda-lae materjalid-värvid) ja riided mida kanname (toksilised värvid, kemikaalid millega saavutatakse pehmus/kortsumatus jms, lisaks puuvill enim mürgitatud kultuur jne).
  Mürki on niigi igalpool nii palju, et igaühel on võimalus oma valikutega (võimaluste piires) vähendada kemikaalide osakaalu enda elus ja organismis.

 8. V says:

  Kas sa sellisest hambapastast oled kuulnud nagu Redmond Eartpaste? Üks inimene kirjutas iHerbi grupis oma kogemusest, kuidas tal seda hambapastat kasutades taastus hambaemail kohtades, kus enne olid kulunud laigud. IHerb kahjuks lõpetas selle hambapasta müügi. Eestis vist Veekann lehelt sai seda, aga pole raatsinud osta. Nüüd lugesin su postitust ja mõtlesin, et peaks ikkagi ära tellima. Ehk pakub sullegi huvi.

  • Hei! Ei, ei ole kunagi kuulnud :O Kuidas see üldse võimalik on? Proovi ära, anna teada :D Mul pole õnneks laike hammastel, ei saaks tulemusest ise aru.

  • R says:

   Hambapastat ei tasu küll osta, sest seda on ise nii lihtne teha: sooda, sool(ad), savi (bentoniit vms puhas), tilk eeterlikku õli (nelk, aniis vms) ja ongi.

 9. Liisa says:

  Kahjuks ei ole asi nii lihtne – kõikides juur- ja puuviljades, samuti teraviljas on ka tohutult mürke ning pestitsiidide jääke, sealhulgas ka Eestimaises.
  Eestis kasutatakse ka tohututes kogustes glüfosaati ning isegi kui süüa mahetooteid, kus otseselt ei ole seda kasutatud, siis paraku pinnasest immitseb ikkagi neid jääke toitu.
  Samuti on kalad dioksiine, PCB’sid jms saasteaineid täis, Aasias kasvatatud mereannid aga tohutult antibiootikume.

  Ühesõnaga puhast toitu on praktiliselt võimatu saada, sest õhk, vesi, pinnas juba ise on mürgitatud + lisaks veel kasutatavad lisained ja mürgid.

  Nii et see on täielik meelepete, nagu saaks kuidagi “puhtana” elada tänapäevases maailmas.

  • Ilmselgelt on. Igalpool on. Aga see ei tähenda, et Poola õunu peaks kodumaistele või enda kasvatatud õuntele eelistama. Ka orgaanilises toodangus on OLULISELT vähem ja kontrollitumad pestitsiidid.

   Ja just seepärast ma lõpetasin ka meretoidu söömise.

   Ma pole öelnudki, et tänases maailmas saaks puhtalt enam elada ju :D Vastupidi, et mürgid on igalpool. Ja isegi kui valime, mida tarbime, siis vahepeal ei teeks paha paastumine ja puhastumine. Küll aga saame me oma igapäevast toxic loadi vähendada korrrrrdades, oli minu jutu iva, mis sinust veidi mööda läks :/

  • R says:

   Tõsi, puhtaks saamine võtab aega ja energiat. Kui ei saagi kohe puhtalt, saab võtta suuna puhtale. Kui üha rohkemad loovutavad osturaha puhtaimale (tootele), vähenevad ka mürgid/mürgitajad. Kõik algab teadlikest ostjatest, kes puhast tootmist toetades-suurendades ka selle hinna alla saavad (kogus suureneb) nii et osta saavad lõpuks kõik.
   Laske tulla, kel on parem plaan?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.