Karvadest lõplikult priiks

merilin-taimre-paljas-porgand-tervis-ilu-fitness-blogi-keha-karvad-laser-ipl-foto-epilatsioon-eemaldus-suvi-rannahooaeg-medemis-clinic-philips-lumea-prestige

Kes on naiste suurim vaenlane, kellega me päevast päeva võitleme? Just kui arvame, et oleme ta hävitanud, ilmutab too end juba uues kohas! Härra Karvad on tema nimi ja ta on puhas nuhtlus meie armsate naiste ihul. Teadus on aga seal maal, et me võime vanakooli terariistad ja vaharibad sootuks unustada. Mina olen sellega juba ammu tutvust teinud ja jagan teiega nüüd oma kogemust. Saame tuttavaks uue hävitusseadmega – fotoepilatsioon!

merilin-taimre-paljas-porgand-tervis-ilu-fitness-blogi-keha-karvad-laser-ipl-foto-epilatsioon-eemaldus-suvi-rannahooaeg-medemis-clinic-philips-lumea-prestige

Fotoepilatsioon

Kui veel Austraalias elasin, siis proovisin ära vist küll kõikvõimalikud erinevad laser- ja fotoepilatsioonid. Ainus, mis tõesti tulemusi andis, oli IPL-tehnoloogial põhinev fotoepilatsioon. Läbisin toona, aasta oli siis 2014, kümnese kuuri, mille lõpuks sain tõesti lahti kõikidest soovimatutest karvadest. Kord aastas on soovituslik läbida taas üks kuur, et hävitada uued tekkinud karvakesed juba eos. Aasta möödudes mind uued üksikud karvakesed piisavalt ei häirinud, et oleks olnud vajadust taas pappi välja köhida. Nüüd lõpuks, 3 aastat hiljem, tundsin, et võiks siiski ühe kuuri jälle läbida ja suveks karvakestest laitmatult lahti saada.

IPL-epilatsioon Medemis Clinicus

Selleks sobis mulle ideaalselt Medemis Clinic. Esiteks seepärast, et on väheseid kohti, mis pakuvad just mulle sobinud IPL-epilatsiooni. Teiseks seepärast, et neil on hea pakkumine algava rannahooaja jaoks. Nii võtsingi kolme protseduuriga kuuri säärtele, brasiilia bikiinile ja kaenlaalustele. Austraalias lasin lisaks teha ka reied, aga kampaaniaväliselt ei näinud ma sel praegu mõtet. Protseduure teostati iga 6 nädala tagant, millest viimane oli mul 11. aprillil.

Ettevalmistus

 • Enne protseduuri ei tohi olla paar nädalat kasutanud ei mingit isepruunistujat ega olla päevitunud. Mida tumedam nahk, seda vähem jõuab impulss karvasibulani. Kaks nädalat pärast epilatsiooni ei ole tohi võtta päikest ega minna solaariumisse, samuti kasutada isepruunistuvat kreemi, sest see soodustab pigmentatsiooni tekke ohtu.
 • Karv peab olema tume. Laser- ja fotoepilatsiooniga ei saa eemaldada valgeid, halle ja punaseid karvu.
 • Karvad ei tohi olla välja kitkutud. Kui olete eemaldanud karvu vaha või epilaatoriga siis tuleb oodata 4 nädalat enne foto- või laserepilatsiooniga alustamist. Protseduurile eelneval õhtul või sama päeva hommikul tuleks karvad töödeldavalt piirkonnalt raseerida. Protseduuride vahel võib samuti ainult raseerida.
 • Töödeldaval piirkonnal ei tohi olla tatoveeringuid.
 • Protseduure ei teostata raseduse ajal. Imetamise ajal on protseduur mittesoovitav.
 • Protseduuri alla 18. aastastele isikutele ilma vanema nõusolekuta ei teostata. Muidu süüdistatakse veel vanemaid oma lolluses kulmud eluks ajaks maha ajada…

Valulikkus

Call me weird, aga ma olen see, kes murrab kõik tavapärased reaktsioonid igasugustele protseduuridele. Ükskõik mis hoolduses ma käinud olen, on mind hoiatatud valu eest. “Paljud naised tahavad poole pealt lõpetada, paljud nutavad, paljud karjuvad”. Olen juhtunud olema erand nii kulmutatoveeringu tegemise (jah, mul oli kunagi, kui olin 16), vahatamise, keemilise koorimise, kiropraktiku ragistamise ja ka fotoepilatsiooni ajal.

merilin-taimre-paljas-porgand-tervis-ilu-fitness-blogi-keha-karvad-laser-ipl-foto-epilatsioon-eemaldus-suvi-rannahooaeg-medemis-clinic-philips-lumea-prestige

Fotoepilatsioon ei tohiks olla väga valulik, küll aga kergelt torkiv ja millisekundiks justkui kõrvetav. Tumedama karva puhul on mõnus kärsahais ka üleval, hehe! Sest fotoimpulss kõrvetab karvasibulat nii, et see häviks ja uut karva sealt enam ei kasvaks. Minu jaoks oli protseduur täiesti valutu. Pahkluude juurest veidi kõditav vaid. Süvabikiini ala on natuke teine teema. Oleneb kui rough going te muidu seal piirkonnas olete, aga minul on ta juba päris sitke sell. Üle elanud aastaid vahatamisi ja ka varasemaid fotoepilatsioone. Seega oli ka sealne valu minu jaoks täiesti väljakannatatav ja kindlasti leebem kui vahatamise käigus. Kel aga esimene kord, siis võib arvestada vähe valulikuma protseduuriga. Aga me naised harjume ju kõigega! Ilu ja mugavus nõuavad ohvreid.

Fotoepilatsiooni eelised

Rääkides mugavusest… Wouldn’t think twice, kui on valida püsiva karvaeemalduse ja igapäevase raseerimise vahel. Miks olen mina otsustanud fotoepilatsiooni kasuks:

 • püsiv tulemus
 • muretus karvade pärast
 • head aega raseerimisest ja vahatamisest tekkinud sissekasvanud karvad, punnikesed ja nahaärritused
 • nahk on pehmem ja siledam, sest vahatamine ja raseerimine kuivatavad ja rikuvad nahka
 • kokkuvõttes oluliselt odavam kui käia iga kahe nädala tagant vahatamas

Fotoepilatsiooni puudused

Ja noh, paratamatus, et igal asjal on ka omad puudused:

 • üksikud soovimatud karvakesed kasvavad tagasi
 • tulemus ei pruugi olla nii hea heledakarvalistel ja tumedama nahaga inimestel
 • me ei tea kunagi kui ohutu laser- või fotoimpulss meie kehal on
 • suurema summa kohene väljakäimine kui selleks puudub ressurss
 • mõne puhul valulik protseduur
 • mõne aja tagant tulemuste korrigeerimine

Tulemused

Pärast esimest epilatsiooni peaks olema tulemus silmaga kõige paremini nähtav. Kui just kohe žiletiga pööraseks ei lähe, siis märkad kuidas u 10-20 päeva möödudes karvad ise välja kukuvad. Võid neid proovida pinsettidega tõmmata ja need kukuvad vaevata välja. Teisele protseduurile minnes olin juba pea karvutu ja mõtlesin, kas mul üldse enam seda vaja läheb. Küll aga tasub mõista, et karvkasv toimub faasidena, mistõttu ei saa piirduda ka vaid ühe protseduuriga, vaid neid tuleb läbida kuurina. Räägin lühidalt siis karva kasvufaasidest.

Karva elutsükkel koosneb kolmest faasist.

 1. Kasvufaas kestab 2-6 aastat, selles faasis on 85% karvadest. Faasi pikkus sõltub inimese vanusest, rassist, organismi tervislikust seisundist, karva asukohast. Kasvufaasis on karv kogu ulatuses pigmenteerunud. Faasi lõpuks hakkab folliikul järk-järgult kärbuma.
 2. Üleminekufaas ehk taandarengufaas kestab keskmiselt 10-15 päeva ja selles faasis on 1% karvadest.
 3. Puhkefaas kestab keskmiselt 100 päeva ning selles faasis on 14% karvadest. Kui koos järgneva kasvufaasiga algab uue karva kasv, kukub eelmine karv välja.

Kui uued karvasibulad alustavad tööd aeglasemalt, kui vanad lõpetavad, muutubki inimene tasapisi kiilaks. Fotoepilatsiooni eesmärk on tabada karvasibulat just kasvufaasis, mis karv on pigmenteerunud, sest seda impulss vaid kinni püüda suudabki. Selle tulemusel karvasibul hävib ning uut karva sealt enam ei kasva. Karvad, mis protseduuri ajal on puhkefaasis, jäävad valgusimpulsi poolt mõjutamata. Mida rohkem protseduure teha, seda rohkem karvu saab kasvufaasis hävitatud.

merilin-taimre-paljas-porgand-tervis-ilu-fitness-blogi-keha-karvad-laser-ipl-foto-epilatsioon-eemaldus-suvi-rannahooaeg-medemis-clinic-philips-lumea-prestige

Seega on tulemused esimese protseduuri järel lausa uskumatud. Edaspidi märkad vahet juba vähem. Ma lasin teha kolm korrigeerivat protseduuri, kuid soovin et oleksime neid teinud järsku vähe pikemate vahedega, et saada rohkem karvu kätte. Bikiini ja kaenlaalustega olen väga rahul, küll aga soovivad jalad veel natuke retsimist saada. Vähemalt on uued karvad õrnad… käega katsudes neid ei tunnegi ja silma ka otseselt ei paista, kui neid luubiga taga ei aja.

Kodune IPL-epilatsioon

Kel puudub võimalus külastada ilusalongi või kliinikut, siis on võimalik antud protseduure läbida ka koduseinte vahel. Olen ka seda kunagi ammu proovinud, mil Stockmanni alles tulid esimesed kodused laserid müügile. See oli 2012. aastal ja tegemist oli päris algelise masinaga. Pealegi ei olnud see mitte IPL-tehnoloogial põhinev, vaid laserkiirtel. Miks laser mul tulemust ei taga? Ma ei tea.

Philips Lumea Prestige fotoepilaator

Nüüd on tehnoloogia hoopis teine sõna ning Philips on turu hõivanud kõige uuema fotoepilaatoriga Lumea Prestige. Lumeat on lihtne ja ohutu kasutada. Smart Skin sensori abil saab valida oma nahatoonile sobiva energiaseadistuse, mida saab soovi korral ka manuaalselt seadistada. Iga kehapiirkonna eripäradest inspireeritult, on Philips Lumea Prestige’il erinevates kehapiirkondades optimaalse tulemuse saavutamiseks kaasas ainulaadsed kumerad tarvikud. Tarvikud erinevad kuju, töötlusava suuruse ja filtri poolest ning neid saab spetsiaalselt keha (jalad, käed, kõht) ja näo (ülahuul, lõug), bikiinipiirkonna ja kaenlaaluste töötlemiseks kasutada.

merilin-taimre-paljas-porgand-tervis-ilu-fitness-blogi-keha-karvad-laser-ipl-foto-epilatsioon-eemaldus-suvi-rannahooaeg-medemis-clinic-philips-lumea-prestige

Nagu enamikel toodetel ja teenustel, on ka Lumeal nutirakendus, mis pakub üksikasjalikke juhiseid ja vajaminevat tuge. Rakendus koostab isikliku protseduuriplaani igale kehaosale eraldi ja peab läbitud protseduuridest kalendrit, et järgmise hoolitsuse aega õigel ajal meelde tuletada. Olen läbinud sellega ühe protseduuri kätel, kus ma pole nagu neverever varem karvu eemaldanud. Vaatan, kuidas toimib, ja annan teile juba varsti review postituses teada!

merilin-taimre-paljas-porgand-tervis-ilu-fitness-blogi-keha-karvad-laser-ipl-foto-epilatsioon-eemaldus-suvi-rannahooaeg-medemis-clinic-philips-lumea-prestige

Kumba eelistada?

Ma ei suudaks eelistada üht teisele – salongiteenust kodusele vahendile ja vastupidi. Salongis võid kindel olla, et sinu eest hoolitseb spetsialist, kel on aastatepikkune kogemus. Sa oled justkui kellegi järelvalve all… SAMAS on Philipsi kodune masin ka superlihtne ja ohutu kasutada ning ma ei kujutaks ettegi, et sellega endale liiga saaksin teha. Pealegi on siinkohal tegu ühekordse investeeringuga. Seda saab ka kellegagi mitme peale osta ja kulud on kohe palju madalamad. Eks siinkohal mängib enim rolli igaühe enda eelistus. Järsku soovid mõnda ala töödelda salongis ja mõnda kodus? Üks on kindel. Tulemused on olemas ja seda protseduuri ei tasu karta! Minu parim otsus kohe kindlasti. Mis on sinu kogemus? Ootan kommentaare!

31 Kommentaari

 1. tenocles ütleb:

  ma küll ise patustan vahel ja kasutan häälega rääkides neid inglisekeelseid väljendeid, segamini kirjanduslikult korrektse keelega, arvates vist tol hetkel et sobib – kes teab, kas ka sobib – aga kirjapildis nii sageli esinedes vähemalt minu jalad koperdavad. kergem oleks vist, kui nad harvemini, näiteks kuuvarjutusena esineksid.

  kommentaarikastis on väga meeldiv kirjavärv. ei meeldi mulle sarkasmi olemasolu selliste lausete kirjutamisel, sest kommentaarikastis on tõepoolest minu arust meeldiv ja geniaalne kirjavärv :)

 2. * ütleb:

  Kirjutasid oma viimases postituses(Paljas Porgand hävines?) et käisid Decuses ja tegid 9x laserit, aga hetkel pead mõndade karvakeste puhul kasutama žiletti ning et kavatsed Decusest uurida. Kuna olen ka sinna nüüd minemas, oleksin väga tänulik, kui neilt vastuse saades, seda jagaksid. Kuidagi on tekkinud õrn lootus, et hiljem teedki 1x aastas ja rahu majas. Kas ebareaalne unistus?

  Tänades!

  • Paljas Porgand ütleb:

   Hei! Kommentaar oli jäänud kahe silma vahele. Seda ei saa kuidagi lubada mitte üks tegija. Ja nii pea kui mina oma Decuse kuuri lõpetasin, kasvasid karvad edasi… Kui kirjutasin neile, et mis värk on, siis nad ütlesid, et nemad ei saa tulemusi lubada. Võta näpust!

 3. Kätlin ütleb:

  Tere,

  Tõesti, ei tohi fotoepilaatoriga tatoveeringu pihta minna.. sain seda siis omal nahal järgi proovida.
  Läksin liiga julgeks ja liiga lähedale taoveeringule ja sai sähvatusega pihta, sealt lõi kohe pealmise naha kihi maha ja läks paiste see koht ja selle ümbert.
  Kas Sul on äkki mulle soovitusi, kuidas seda kohta nüüd hooldada? Või hoiatusi, et kas võib see koht veel hullemaks minna kuidagi?
  Aga muidu on aparaat hea, pean vaid nende parameetritega harjuma.

 4. Greete ütleb:

  Kas seda ohtu ei ole, et karvakasv aktiveerub siis mujalpiirkonnas rohkem (et seal kus karv enam kasvada ei saa lööb ta siis välja mujal piirkonnas)?

  Aitäh juba ette! :)

 5. […] Karvadest lõplikult priiks […]

 6. […] Hiljutises postituses kirjutasin pikemalt, mis asi on IPL karvaeemaldus, selle plussidest ja miinustest ning oma väga pikaajalisest kogemusest antud meetodi kasutamisel püsivaks karvaeemalduseks. Olen läbinud mitmeid kuure IPL karvaeemaldust erinevates salongides. Töödeldud piirkondadeks on olnud sääred, kaenlaalused ning Brasiilia bikiini. […]

 7. Masja ütleb:

  Kas tegid Medemises fotoepilatsiooni brazilian bikini alale ja kui jah, siis kuidas see järkjärgult sellele alale mõjus? Tundub hea lahendus trenniinimesele, pole hõõrdumist ega sissekasvanud karvu seal piirkonnas? Või pigem vahatad?

  • Paljas Porgand ütleb:

   Ma alustan algusest :D Kunagi vaid raseerisin. Sai kõrini sissekasvanud karvadest, siilist ja žiletist. Siis hakkasin käima vahatamas, karvkasv vähenes ajapikku oluliselt, aga häirima hakkas 2 nädala möödudes tekkinud tagasikasv. Siis tegin Austraalias IPL-i ka brasiiliale. Karvadest sain täiesti priiks. Möödus paar aastat ja hakkasin Eestis taas vahatamas käima, sest järelkasv oli taas tekkinud. Siis kui sattusin selle peale, et Medemis kasutab sama IPL-i, otsustasin taas paar protseduuri teha. Tulemust oli hästi näha, küll aga pean veel koduseid protseduure läbima. Annan tulevastes postitustes teada, kuidas olukord on, aga tean, et priiks saan karvadest seal kindlasti :) Aga vastates su küsimusele, siis IPL välistab tõesti sissekasvanud karvad, teeb elu oluliselt lihtsamaks!

 8. Laura ütleb:

  Mul on küsimus hoopis waist traineri kasutamise kohta. Olen instagramist märganud, et kannad seda treeningu ajal. Kas kannad seda ainult trennis, või muidu ka?

  • Paljas Porgand ütleb:

   Ainult trennis. :) väljaspool trenni kandmiseks on mul üks teine kuue haagiga. Aga seda kannan siis kui kodus ja paar h korraga, et mitte liialt keha survestada

 9. Maris ütleb:

  Aga kuidas mõjub fotoepilatsioon sünnimärkidele? Olen lugenud et sünnimärkide juurest ei tohi seda teha, aga kui neid on üle keha väga palju, kas siis protseduur ei sobigi? Või on ka erinevus nahapinnast kõrgemate ja tasapinnaliste sünnimärkidega?

  • Paljas Porgand ütleb:

   Vastab Medemise spetsialist Yulia Dotsenko: Sünnimärkide peale fotoepilatsiooni ei tehta. Kui antud piirkonnas on väga palju sünnimärke, siis kahjuks tõesti sinna protseduuri teha ei saa. Üksikutest sünnimärkidest saab aga väga edukalt mööda hiilida.

 10. […] post Karvadest lõplikult priiks appeared first on Paljas […]

 11. Mari ütleb:

  Aga kas sa tead, mis võimalused on hirsutismi põdevatel naistel? Kas IPL ka nende peal toimib?

  • Paljas Porgand ütleb:

   Vastab iluspetsialist/õde Yulia Dotsenko: Hirsutism on haigus, mille puhul toimub organismis hormonaalne muutus. Mõnel naisel hakkavad siis karvad kasvama lõual, rinnal ja kaelal. IPList on abi, kuid ainult seni, kui käia regulaarselt fotoepilatsioonis. Lõpetades tulevad karvad tagasi (hormonaalsete muutustega on raske karvadest lahti saada).

 12. Mirjam ütleb:

  Mina käisin ka Medemises ja olen superrahul. Minul on ka tume ja tugev karv ja kuigi pidin käima 6 korda fotoepilatsioonis, siis see on täiega ära tasunud. Nüüdseks on olnud juba 1.5 aastat muretu ja elu on lill.

 13. Maasikas ütleb:

  Tere!
  Kunagi kirjutasid, et lasid teha hoolduse oma kätele follikulaarse keratoosi pärast.
  Kirjuta palun, kuidas tulemus on püsinud. Endal sama probleem ning enam ei tea, mis aitaks.

  • Paljas Porgand ütleb:

   Tere,

   Poleks kunagi arvanud, et sellest lahti suudan saada, aga vot näe lõpuks üks asi, mis tõesti aitas! Pole ikka veel ühtegi punnikest kätel :) Protseduuri nimi oli siis keemiline koorimine ;)

 14. Merilin ütleb:

  Ja siis olen mina oma heledate karvadega :(
  Loomulikult võiks konsultatsioonile minna ja uurida, võib-olla siiski õnnestuks karvadest lahti saada.
  Samas tahaksin omale siiski masinat, et ise omale sobival ajal kodus surada, pikemas perspektiivis ju nii palju soodsam.

 15. Tupsulotu ütleb:

  Mul kodus Philips Lumea eelmine mudel. Töötab väga hästi, sest nahk väga valge ja karv tohutult tume. See masin on elu ikka väga palju lihtsamaks teinud.

 16. b ütleb:

  Ma olen päris kaua moelnud ostmise peale, aga pole suutnud otsustada. Nuud kindlasti teen selle ostu ära!

 17. Karin ütleb:

  Mina olen kasutanud juba üle aasta kodus Philips Lumea Advanced epilaatorit ja olen tulemusega väga rahul! Algselt kasutasin epilaatorit iga nädal ja peale seda kui nägin esimesi tulemusi, hakkasin harvemini kasutama – nii kuidas juhtus, kord kuus või harvemini. Talvel, kui ei olnud vaja paljaste säärtega käia, siis jäi asi veidi unarusse.. Kasutasin epilaatorit võib-olla kord kahe kuu jooksul kui sedagi, aga jalad püsisid ikka uskumatult siledad ja ainult üksikutesse kohtadesse kasvas mõni rebellious karv tagasi ? Sel ajal piisas kord kahe nädala jooksul ražeerimisest ja asi püsis väga hästi kontrolli all. Nüüd suve ootuses, lootes, et see ikka tuleb, olen hakanud jälle kord nädalas epilaatorit kasutama ja peale kahte kasutuskorda on ka kõige tugevamad karvad kadunud, success! Minu arvates väga hea abiline naistele, kellel on kiiresti kasvavad tugevad tumedad karvad, mis väga ei taha ühelegi protseduurile alluda, see imemasin saab neist väga edukalt jagu. Mina olen väga rahul!

  • Paljas Porgand ütleb:

   Oooo, suvi tuleb minulgi siis muretu :D

  • piret ütleb:

   Kas ma saan õigesti aru, et vahepeal TOHIB vaid rseerida, mitte mingil juhul eplaatorit kasutdada ja vahatamine on ka Ok, kindlasti mitte ka siis karvanääpsuga välja kitumine, nagu ka niiditehnikas tegemine?!

   • Paljas Porgand ütleb:

    Tere Piret,

    See on olnud seni salongide soovitus jah. Seda põhjusel, et karvasibul oleks aktiivses kasvufaasis kui seda “hävitama” asud. Kui karv on nääpsuga välja tõmmatud, siis ei pruugi see olla. Seepärast eelistada raseerimist :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga