Juuksepikenduste A&O

Minu juuste ajalugu

Mõnele suureks üllatuseks ehk, aga mul on juba peaaegu aasta olnud juuksepikendused. Panin need esimest korda eelmise aasta oktoobris, et bikiinifitnessi laval näha välja kui Rapunzel. Mul on endalgi alati olnud meeletu pikad juuksed. Veel 2013 olid mul tagumikuni ulatuvad pruunid juuksed, kuid peagi pidin kõik maha lõikama. Nimelt otsustasin enne Eestisse tagasi pöördumist mingi muudatuse enda peal ellu viia. Mulle olid hakanud viimasel ajal väga silma ombre stiilis juuksed ning ever since soovisin ma endalegi heledamaid otsi. Et seda saavutada, pidin ma juukseotsi korduvalt blondeerima.

merilin-taimre-paljas-porgand-intersalon-hairstudio-juuksed-juuksepikendused-teipimine-keratiin-juukse-hooldus-värv

Tulemus oli esmapilgul väga kena ja võimas, kuid juba paari kuu möödudes olid juuksed kuivad ning haprad. Nii lõikasingi kõik maha ja lubasin, et ei riku enam kunagi oma juukseid nii! Hakkasin juukseotsi hoopis tooniva maskiga punaseks tasapisi toonitama. Kuid jummmel, kuidas ma oma pikki juukseid igatsema hakkasin. Maskiga toonitamine ei andnud ka päris seda soovitud tulemust ja blondeerida ka ei soovinud jälle, et erksamat punast kätte saada. Nii sattusingi parima lahenduse otsa, milleks on juuksepikendused! Värvi neid palju tahad, oma juuksed jäävad rikkumata ning võid juuksuritoolist lahkudes olla koheselt Rapunzel!

merilin-taimre-paljas-porgand-intersalon-hairstudio-juuksed-juuksepikendused-teipimine-keratiin-juukse-hooldus-värv

Pikendusteta vs pikendustega

Mina paigaldasin oma pikendused Intersalonis noore, kuid väga professionaalse German Pinelis käe all. Minule paigaldatud pikendused olid algselt musta värvi, 70 cm pikad ja kokku lausa 130 salku. Kuna soovisin just oma juuksevärvi säravamaks muuta punaste salkudega, siis värviti juuksesalgud soovitud tooni juba eelnevalt Hairstudios Goldwelli Elumeni juuksevärviga. Paigaldused kinnitati juustesse kvaliteetse itaalia keratiiniga ning kokku võttis see aega umbes 3,5 h. Töö hind kujuneb välja pikenduste arvust, pikkusest ja paigaldamisele kulunud ajast sõltuvalt.

Kas juuksepikendused sobivad igaühele?

Juuksepikenduste paigaldamine on väga ajamahukas töö, mida tuleb hoolikalt ette planeerida. Oluline on kindlasti eelnev kokkusaamine tehnikuga, kes saab panna paika, millised pikendused kliendi juustega sobivad (värv, tekstuur) ja valida ka õige pikkus, mida juuksed välja kanda jõuavad. Sageli võib juhtuda, et soovitakse endale väga pikki juuksepikendusi, kuid juuksekarv on peenike ja habras ning ei pruugi seda raskust välja kanda.

 

Intersaloni vanemjuuksur ja juhata Liina teab rääkida, et tähtis on kliendile juba eelnevalt selgitada, kuidas oma juuksepikenduste eest hoolt kanda – kui tihti pesta, milliseid hooldustooteid kasutada, kuidas kammida ja kuivatada ning millal tuleb salongi hooldusesse tulla. “Kui minu käest küsitakse, et kellel soovitaksin juuksepikendusi panna, siis vastan, et tegelikult võivad ikka kõik, kes soovivad endale pikendused panna lasta. Kuid eelkõige soovitaksin pikendusi nendele, kellel on mure, et juuksed ei kasva küllalt kiiresti või on juukseotsad haprad ja kipuvad katkema või siis tunduvad juuksed liiga õhukesed ja soovitakse neid tihendada.”

merilin-taimre-paljas-porgand-intersalon-hairstudio-juuksed-juuksepikendused-teipimine-keratiin-juukse-hooldus-värv

Samuti võivad pikendused sobida inimesele, kes ei soovi oma naturaalseid juukseid värvida, kuid soovib erinevate salkudega juustesse veidi sära anda. Just nagu minu puhul. Kuna iluturul on saadaval päris palju erineva kvaliteediga juuksepikendusi, siis on väga oluline, milliseid juuksepikendusi salongis paigaldatakse. Intersalon teeb koostööd Hairstudioga Tallinnas, sest võivad kindlad olla, et seal müüakse kvaliteetseid slaavi juuksepikendusi. Intersalonis tehtud töid saate näha nende kodulehel, Facebooki ja Instagrami kontol.

Milliseid juuksepikendusi valida?

Minul on olnud algusest peale slaavi juuksepikendused ning ainult neid mulle soovitatud ongi. Slaavi juuksepikenduste eelis seisneb selles, et neid on võimalik valida iga juuksestruktuuri järgi  – sirgeid, lainelisi ja lokkis. Need on 100% naturaalsetest juustest, mis on eriti siidised, samas väga paksud ja volüümikad salgud kinnitatud väga tugeva keratiiniga. Juukseid ei ole keemiliselt töödeldud ning ei ole kasutatud silikooni. Tänu sellele sobivad nad ideaalselt oma naturaalse juuksega. Slaavi juuksepikendusi on väga lihtne hooldada – need ei vaja erilisi hooldustooteid, küll aga spetsiaalset juukseharja.

merilin-taimre-paljas-porgand-intersalon-hairstudio-juuksed-juuksepikendused-teipimine-keratiin-juukse-hooldus-värv

Slaavi juuksepikendusi toob maale Hairstudio, kes on antud alal tegelenud juba 9 edukat aastat. Nende pakutavad pikendused on Remi kvaliteediga, mis tähendab, et kõik salgusolevad juuksekarvad on täpselt sama suunaga, kui nad kasvasid peas. Seega ei lähe nad pusasse ning on kergesti hooldatavad. Samuti valmistavad nad oma salongis kohapeal erinevaid kinnitusmeetodeid – teip, tress, clip-in ja keratiin. Kui juuksepikendused pakuvad Sinulegi huvi, siis soovitan jälgida nende Facebooki ja Instagrami kontot, et saada inspiratsiooni ning kujutada ette enda võimalikku tulemust.

Juuste hooldamine

Juuksepikendused pole odav lõbu, seega mida kauem juuksed püsivad ilusad, seda rohkem võidad. Õigesti hooldatud juuksepikendusi võib korduvalt kasutada aastaid. Kuidas neid hooldada? Mida vältida?

Juuste pesemine

 1.  Juukseid tuleb pesta vastavalt vajadusele. Juukseid ei soovitata pesta ja värvida samal päeval, mil pandi pikendused või vahetult pärast pikenduste tõstmise hooldust, et mitte kahjustada kinnituskohti.
 2. Juukseid tuleb pesta sirgelt seistes, mitte ettepoole kummargil asendis. Sõrmede liikumise suund pesemise ajal on kukla keskkoha poole. Samuti tehakse aeglasi siluvaid liigutusi piki juukseid ülalt alla.
 3. Kasutada ei tohi sügavpuhastavaid šampoone, mis võivad juukseid vanutada, nii et neid on võimatu lahti harutada.
 4. Tingimata tuleb palsamit panna kogu juuksepikkuses, vältides kinnituskohti. Kategooriliselt on keelatud hooldusvahendite panek kinnituskohtadele.
 5. Juukseid kuivatades vajutage need lihtsalt käterätikuga kuivaks, kuid ärge keerake neid rätikusse.
 6. Juuksepikendused vajavad täiendavat niisutust (eriti lokkis juuksed), seetõttu tuleb kindlasti veel niisketele juustele kanda juustesse jäetavat palsamit või õlise tekstuuriga seerumit.

Harjamine

1. Juukseid on kõige parem kammida spetsiaalse harjaga, mille piidel ei ole tipus väikseid mummusid.
2. Pidage silmas kinnituskohti: kuigi need on vastupidavad, tuleks juukseid kindlasti harjamise ajal juurte lähedalt toetada.
3. Niiskeid juukseid tuleb harjata eriti ettevaatlikult. Alustage harjamist alati otstest, hoides juukseid väljalangemise vältimiseks kindlalt käes.
4. Kõige parem on harjata juba pooleldi kuivanud juukseid.
5. Vältige juuste sassiminekut juurte lähedal, kammige need enne pusade tekkimist ettevaatlikult läbi.

Juuste värvimine

Juuksepikendusi võib värvida. Neid võib lihtsalt toonida või muuta värvi, kuid kõige parem on seda teha enne pähekinnitamist. Juuksepikendusi võib värvida ka pärast paigaldamist, kuid see on tehniku jaoks tunduvalt töömahukam protsess. Kindlasti tuleb arvesse võtta, et juuksepikendused võivad värvi muuta kiiremini ja omandada eredama varjundi kui pärisjuuksed. Seepärast kasutataksegi juuksepikenduste (eriti heledate toonide korral) madalama kontsentratsiooniga värvi või lühendatatakse selle toimeaega.

Seda arvesse võttes võib värvida juukseid iseseisvalt ka kodus tavalise poevärviga. Tooniva toimega šampoone ei tasu juustele kanda paksu kihina (eriti kinnituskohtadele), selle asemel võiks neid esmalt lahjendada ja alles siis valada toonimiseks juuksepikendustele. Kõige parem on muidugi, kui kogu protseduuri teostab juuksetehnik, kes võib ära hoida terve rea probleeme.

Stiliseerimine

Isegi kõige hoolikamalt paigaldatud juukespikendustesse tekkivad pusad, kui juuste kammimiseks ei kasutata spetsiaalset harja. Tavalise harjaga ei saa juuksejuuri harjata, kuid tegemist on hädavajaliku toiminguga! Pusad on igat tüüpi pikenduste kõige hullem vaenlane. Just nende pärast kaotatakse hoolduse käigus juukseid, kui sassis salgud tuleb halastamatult maha lõigata.

merilin-taimre-paljas-porgand-intersalon-hairstudio-juuksed-juuksepikendused-teipimine-keratiin-juukse-hooldus-värv

Põhimõtteliselt on lubatud kõiksugused kuumtöötlemised ning viimistlused. Meeles tasub pidada, et kinnituskohad ei tohi saada kuuma. Seepärast tuleb ka näiteks saunas kaitsta juukseid spetsiaalse mütsi või käteräti abil, et vältida kinnituskohtade ja juuste ülekuumenemist. Juukselakki, -geeli ja muid viimistlusvahendeid vältida kinnituskohtadele sattumast. Kuna seda niikuinii alatihti küsitakse, siis ütlen juba kohe ära, et minu ideaalsed lokid on saavutatud Tradehouse’i Femell Professional XL Wand-iga, mis on ainuke lokitang, kuhu mu juuksed ümber mahuvad keerduma. Tulemuseks on suured, lopsakad ja vastupidavad lokid.

Kas sinul on olnud kogemusi juustepikendustega? Oled mõelnud isegi panna? Mida arvad minu pikendustest?

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole. Sisu kasutamine tähendab, et aktsepteerite lehe üldtingimusi.

26 Comments

 1. Stina says:

  Tere!
  Millest tuleb alustada kui on plaan juuksepikendusi panna?

  • Uurida juuksepikenduste paigaldamisega tegelevalt juuksurilt, missugused sulle sobiksid, kui palju jne. Kas pead ise pikendused tellima või pakub ka tema :) Soovitan Intersalonis German Pinelist. Tema tegeles minu omadega.

 2. Hg says:

  Tere, millist šampooni, palsamit, maski kasutate?
  Ning kust saab osta pikenduste kammi?

  • Tere,

   Vahetan neid palju, aga praegu olen pikemalt kasutanud Placent Activ tooteid. Kõik vajalikud ilutooted leian alati TradeHouse’ist :)

 3. Greete says:

  Kui palju nende hooldamas käimine maksma läheb? :)

 4. Kati says:

  Mis värvi su omad juuksed on värvitud, nagu natuke lillakaks ka? Vaataisn et osadel, äkki siis vanematel piltidel tunduvad ülevalt pruunikamad pigem ja alt punased. Igatahes ülivägev lahendus kuidas oled omale punased juukseoksad saanud! Sellist soengut ei kohtagi üldse mujal :)

 5. Maarja says:

  Hei!

  Hairstudio koduleht on kuidagi väga algeline, pilte tehtud töödest pole ka peaaegu üldse. Sa võiksid millalgi kinnitustest pildi panna, oleks tore näha, millised need on. :) Plaanin isegi tulevikus juuksepikendused panna, aga kardan, et ehk on need kinnitused peas väga ebamugavad ja kui tuul juukseid sasib, kõigile näha. Kas Sinul sellist probleemi ei ole? Mul on ilmselt palju õhemad juuksed kui Sul, sellest ka selline hirm. Aga väga ilusad näevad Su juuksed välja! Kaua Sa samu pikendusi kanda saad?

  • Neil suurem rõhk sotsiaalmeedia kontodel :)
   Kui juuksed kinni panna, siis tuleb natuke hoolikamalt neid peita. Lahtiselt pole üldse näha ;)
   Iga 4-6 kuu tagant käin hoolduses.
   Aitäh, ma ka nii rahul :)

   • Maarja says:

    Hoolduse all mõtled Sa täiesti uute juuste panemist või olemasolevate tõstmist? Kas nad teevad lapikud või ümarad kinnitused? Kui lasta u 100 salku panna, kui suure summaga tuleks arvestada? Aitäh vastuste eest! ?

    • Ei, ikka salkude tõstmist. Postituses ka kirjas, et ühtesid juukseid saab aastaid kasutada. Neid ei jõuaks koguaeg uusi osta :D

     Rohkem vast ikka ümarad. Oleneb kus, kaua, kes paigaldab. Mis juukseid, kas värvitakse jms. Sada asja, millele oskab juuksur ikkagi vastata :)

 6. Liisu says:

  Minul on olnud pikenduse üle aasta, ja minu juuksur ütleb, et olen tema elu jooksul parim klient, kuna mul pole kunagi pusasid, juuksed maha, kammib läbi ja uuesti pähe…

 7. […] post Juuksepikenduste A&O appeared first on Paljas […]

 8. Kätlin says:

  Minul olid ka juuksepikendused umbes pool aastat, olin väga õnnelik ja rahul, aga kui ma need ära võtsin, olid mu juuksed niiii õhukesed ja lühikesed, see laastas mu oma juukseid nii palju, kuigi paigaldaja näol oli tegu professionaali ja koolitajaga. :(

 9. Triin says:

  Maitsed on erinevad, aga mind on alati häirinud, et iga kandja puhul on kohe aru saada, et tegu on pikendustega ehk ei mõju loomulikult ja jätab sellise veidi pornostaariliku mulje :D Ma ei tea, kas see kõlab loogiliselt või on tegu minu enda imelike seostega.

  Ise olen alati olnud pikajuukseline ja alati juustega võidelnud – mida pikemad juuksed, seda rohkem tööd. Iga natukese aja tagant vihastan ja tahaks maha lõigata, aga ikka ei tihka. Kõige suurem vaenlane on just Tallinnas valitsev tuul – pole võimalik väljas liikuda ilma, et juuksed oleks suus-silmas-ninas ja tuppa jõudes on kõik pahupidi. Kuidas sa sellega toime tuled, kannad patsis?

  • Kui mul olid eelmised pikendused lõigatud oma juuste pikkuseks, siis ei saanud isegi juuksurid aru, et mul need punased salgud pikendused olid :D nüüd on jah Rapunzeli pikkuses ja pigem on seepärast aru saada, kuigi ühilduvad oma juustega nii ideaalselt justkui olekski oma juuksed lihtsalt megapikad :)

   Mul ka see jama eluaeg olnud. Aga kannan tõesti harva lahtist soengut, põhiliselt üritustel ja shootidel. Muidu alati max simple hobusesaba või punu peas, siis pole kunagi probleemi :D

   • Triin says:

    Mm, sama, mõtlesingi just, et peaks mingeid uusi kinniseid soenguid õppima hakkama, muidu hakkab veidi igav ja lahtiste juustega on suvel tuule lisaks veel palav ka. Pikkade juustega peaks nagu palju põnevaid võimalusi olema, äkki sul juuksur oskab ka teinekord soovitada ja jaga siis blogis ka :)

  • Birx says:

   Mul on selle koha pealt just vastupidi, et ma küll kunagi aru ei saa kellel on pikendused ja kellel mitte. Mäletan kunagi kui sai juuksurist sõbrannaga vaadatud Padjaklubi siis mõtlesime, et huvitav kas Gretel on pikendused või ei. Jõudsime järeldusele et ei ole :D aga siiski oli nagu pärast välja tuli. Ja juuksepikendused pornostaarilikud, appi mis seosed mõnel ikka on :D

   • Sama siin. Sain just teada, et ühel sõbrannal oli terve pubekaiga pikendused. Arvasin alati et loomulikult tagumikuni pikad ja seda aastaid :p

 10. Viivi says:

  “Samuti võivad pikendused sobida inimesele, kes ei soovi oma naturaalseid juukseid värvida, kuid soovib erinevate salkudega juustesse veidi sära anda. Just nagu minu puhul.”

  Sul on terve pea värvitud ju?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.