Inimliha on kõige magusam!

Ma kohe üldse ei planeerinud ega soovinud sel teemal sõna võtta ja kuidagi anda tähelepanu nii totrale “skandaalile”, mis oli kuum ainult Elu24 enda portaalis ning mida ükski teine portaal üldse üles ei korjanud. Kui aga lugejad elavad mulle kaasa ja soovivad minuga sel teemal rääkida, siis ma ei eira juhtunut. Me kõik vist teame, millest jutt – Elu24 suuuuuurest “skandaalist”, et ma oma ISIKLIKKE asju julgen müüa. Sellest postitusest ei ole vaja aga eeldada nuttu ja vingu, sest targem on lihtsalt analüüsida toimunut, sellest õppida ja see seejärel seljatada. Kuna see läks aga mõnele lugejale rohkem hinge ja tekitas igati põhjendatud küsimusi, siis ma ei taha teid kollase mõju alla jätta ja räägime asjad kenasti lahti.

Riiete müük

Ma ei ole kunagi nentinud fakti, et ma müün riideid, mis enam kasutust ei leia või mõnel muul juhul on osutunud mulle ebasobivaks. Olen ka varasemalt postitustes jaganud oma suhtumist taaskasutusse. Ma ei ole inimene, kes armastab asjade üleküllust, vaid pigem naudin oma üksikuid lemmikuid, mis leiavad ohtralt kasutust. Ei armasta ka šoppamist, mispärast tekitab minus suurt stressi kui kapid on pilgeni täis riideid, mida ma pole sinna otstarbeliselt ostnud, vaid tehtud töö tulemusena saanud.

Enamik minu riideid on jäänud mulle pärast fotoshoote ja uute toodete promomist. Kui ma olen eesmärgi täitnud, promo teinud, siis on tooted 100% minu päralt tänutäheks tehtud töö eest. Sealt alates puudub igaühel mingigi sõnaõigus, mis mina OMA riietega teen. Ja see kehtib kõikide blogijate puhul. Ma olen kindel, et IGA blogija on vähemal või rohkem määral müünud tooteid, mis nad on töötasuna välja teeninud. Paljud teevad seda näiteks Buduaari turul, kuid üha populaarsem on teha seda sotsiaalmeedia vahendusel või kaltsukatel. Nii müün minagi kas pea uhiuusi või vähe rohkem kantud tooteid, mis on end minu jaoks ammendanud, pole leidnud teed minu isiklike lemmikute sekka või ei ole minu jaoks just that perfect fit.

Ilutoodete müük

Ühe asja teeme kohe selgeks. Ma pole kordagi müünud edasi kasutatud kosmeetikat ning kosmeetikat, mille kasutamist nägi kokkulepitud koostöö ette ehk siis kosmeetikat, mida ma oma blogipostituse jaoks oleksin pidanud testima. Tooted, mis jõudsid müüki olid need, mis kuhjusid mulle vannituppa ning mida ma lihtsalt ei jõudnud kasutada! Ma ei ole raiskaja, ma lausa vihkan raiskamist, mistõttu ma kasutan ikkagi avatud tooted esmalt lõpuni, enne kui järgmise järele uudishimust kipun.

Muidugi on siinkohal erandiks see, kui ma pean blogipostituse jaoks midagi katsetama. Siis teen pausi teistest toodetest ning kasutan arvustust ootavat tootesarja. Kui tooted meeldisid, siis kasutan needki lõpuni. Seetõttu ei pea te muretsema, et ma pole soovitatud tooteid proovinudki vms, sest kõik käivad enne minu pealt läbi. Seepärast on juhtunud ka korduvalt, et olen koostööst pidanud ära ütlema, sest tooted lihtsalt ühel või teisel põhjusel mulle ei sobi või ei meeldi. Ja kui neid tooteid saadeti mulle posutäis, siis need jäävadki istuma, kuni otsustan need edasi müüa.

Elu24 on varem kajastanud positiivses võtmes blogijate “turgu”, kus blogijad kõik oma asju edasi müüvad ja taaskasutusega nii asjadele uue elu annavad. Ja asju müüvad ju kõik, kuid mina olin ilmselgelt pinnuks silmis. Ju siis on andnud artiklid minust palju klikke, võtan seda komplimendina! Vähemalt sain irooniliselt naerda, kui üks Eesti tuntud moeblogija jagas InstaStorys pilti, kus müüb Elu24 poolt saadetud pusa, mida nad kõigile laiali saatsid, et samamoodi blogijatelt tasuta reklaami uuele brändingule välja imeda.

Kas oma asjade müümine on ebaeetiline?

Elu24 väidab, et asjade müük on ebaeetiline ning teeb kahju brändi mainele. Kas keegi palun põhjendaks? Kuidas saab teha reklaam brändile kahju? Kas ei ole mitte nii, et kui odavalt toote ostnud inimene seda proovib, siis hakkab ta edaspidi toodet ka täishinnaga ostma, kui alguses poleks täishinnaga julgenud riskidagi seda osta? Ja kas bränd eelistab näha oma tooteid prügikastis või pigem potentsiaalse kliendi käes, olgugi, et need on sinna käest-kätte andmise või müügi kaudu sattunud? Avaldatud artikkel mõjus mullegi ainult positiivselt. Lugemised olid pikalt kohe laes ning sooritati mitmeid oste, hehe!

Seega jääb eetika küsimus igaühe enda otsustada. Selleks peab aga mõistma blogija ja brändide vahelist koostööd, milleks on eri viise:

 1. Bränd saadab blogijale ootamatult ja etteteatamata kingituse – enamasti on kingituseks toidukaubad, mille omakulu on madal, tekitab kiire emotsiooni ning mida promoda on lihtne. Ilmselgelt ei saa ükski bränd eeldada, et blogija seda kohe reklaamib, kuid toidukauba puhul on see võimalus suurim. Olgu tegemist aga ükskõik mis tootega, ei saa ükski bränd eeldada, et kingituse vastuvõtmisega (mis enamasti jõuab kulleriga kätte või antakse tootetutvustusüritustel kingitusena kaasa) kaasneb blogijal kohustus teha brändile reklaami/tööd. Kui bränd on sellise riski võtnud, siis peab ka arvestama, et toidukaubad jäävad söömata või antakse ära ning muud kasutust mitte leidnud tooted jagatakse laiali või müüakse maha. Kuna ootamatu kingitus on aga väga positiivset emotsiooni vallandav, siis tänutäheks olen alati jaganud vähemalt pilti toodetest oma InstaStorys ja tänanud brändi kingituse eest. See aga ei tähenda, et ma olen kohe need tooted läbi proovinud kuu aega oma nahal ja kiidan heaks. Kui toode ei leia kasutust (sest samaväärne toode on juba kasutusel ja tarbin selle esmalt lõpuni), siis on jõudnud toode sõprade kätte või müüki, sest ma ei salli asjade istumist kuskil kastides, kuni need vananevad.
 2. Bränd pöördub blogija poole koostöösooviga – kuigi enamasti ei sõlmita selleks koostöölepinguid, siis sellegi poolest on kokku lepitud kindlad tingimused. Bränd pakub omalt poolt arvustamiseks tooteid ja töötasu. Blogija testib tooteid ja pakub vastu reklaami kokkulepitud korras. Ma olen saanud niiii palju pakkumisi igasugustele koostöödele, kuid vastu võtan tõesti vaid need, mille arvustamine annab mulle ja teile ka lisaväärtust. Kuigi jääb mulje, et minu blogist leiab ohtralt sisuturundust, siis teil pole õrna aimugi kui palju rohkem potentsiaalseid pakkumisi mulle tuleb. Seega olen läbi lasknud vaid need pakkumised, mis mind ennast huvitavad, mis on mind aidanud või mu silmi avanud ning pakuvad ka teile olulist infot. Rääkides toodete müügist, siis olen müünud ka tooteid, mille olen testimiseks saanud. Seda juhul kui mulle saadetakse näiteks kehakreeme 5 tk ning nende ainus erinevus on lõhn. Ma proovin üht ning kirjutan selle alusel ka arvustuse. Ülejäänude kohta saan arvustuse osas jagada lõhnahaistinguid. Miks ma peaksin proovima kõiki sama koostisega kreeme, kui ainus erinevus on nende lõhn. Ja nii olen ära andnud ülejäänud 4 tk ning ise kasutanud lõpuni selle ühe, mida ka arvustasin. Bränd ei ole kunagi sätestanud omalt poolt, et toodete edasine kasutus oleks kuidagi reglementeeritud. Blogija saab tooted jäädavalt endale töötasu ühe osana.
 3. Blogija pöördub brändi poole koostöösooviga – sellist koostööd tuleb ette harva, aga sel juhul on see eriti olulise tähendusega. See tähendab, et olen leidnud brändi, mille tooted, teenus või väärtus osutub mulle väga vajalikuks. Sel juhul palub blogija tasuta tooteid, teenust vms ning vastutasuks jagab seda lugejatega ilma igasuguse lisatasuta. Näiteks võite samal põhimõttel varsti oodata arvustust dr. Hauschka looduslikule mineraalmeigitoodetele, sest seda soovitasid mulle lugejad ning esitasid soovi ka arvustust näha. Sellisel juhul on ilmselge, et blogija palub endale vaid asju, mida ta ka väga vajab ning mitte mingit ära kinkimist või edasi müümist ei toimu.

Marimell on mures

Kui teised blogijad olid pigem hämmingus antud artiklist ning pidasid seda totraks, siis oskas Marimell teiste seast ilusti silma paista. Läinud kollase vooluga meeleolukalt kaasa, ilmus üsna pea ta blogis tekst:

Viimased päevad on blogijate hulgas kirgi kütnud teema, et Paljas Porgand müüs talle sponsorkorras antud asju, läks ahneks ja tahtis teha iga püksipaari ja kreemitotsiku rahaks – kas see on eetiline või mitte? Kas blogijaid peaks juhtima mingi eetikakoodeks, millest tuleks blogima hakates kinni pidada või peaks kõik olema vaba nagu praegu?

Kui nüüd päris aus olla, siis on olnud piinlik lugeda neid kirjutisi. Piinlik on olla blogija, nö samadel tingimustel. Kui üks blogija teeb sitta, kannatab kogu blogimaastik. Nii lihtsalt on. Turundajate jaoks pole vahet, kas sa oled Paljas Porgand või Mallukas, marimell või Lipsuke – kui turundaja kuuleb blogija, siis tal tekib ettekujutus sellest, mida ta meediast on näinud. Ja kui ükskõik milline blogija ei ole seal positiivses toonis mainitud, kannatavad tegelikult kõik.

Nagu eile üks sõber ütles – porgand on praegu terve peenra täis pasandanud ja tuulega on see laiali kandunud ka kõikidele teistele peenardele. True that!

Kus on alles julge ütlemine. Kas enne mõeldakse ka, mida suust välja paisatakse? Kas tõesti on kollane ajakirjandus justkui piibel, mida uskuda? Sest Marimell tunnistas ka ise, et on oma asju müünud. Miks siis olen mina peenrale haisu lasknud? Vähemalt võttis üks ta lugejatest minu seisukoha kenasti kokku:

Ma leian ka, et blogija teeb, mis tahab, kui just konkreetselt seadust ei riku.
Ropendamine blogis on mu jaoks isiklikult inetum, kui asjade müümine. Kui ettevõte pole lepingusse punkti pannud, et ei tohi asju müüa, siis on see ettevõtte probleem.
Mulle tundub, et kadedusega on tegemist, sest miks üks võib tasuta kräppi müüa ja teine blogija, kes saab kallimat kraami, kalli hinnaga müüa ei tohi :D nalja teete või? Kui leiate, et müümine on tabu, siis pole siin vahet, kas müüd seda 50€-ga v 1€-ga :D
Et teeme koodeksi nii nagu selle loojale see kasulikum on :D see teema ajab niiiiiii naerma ikka. Ma ei leia ka, et Porgand blogijate marki maha teinud on. Ma võin tavainimesena mitu blogijat nimetada, kes on marki maha teinud ja ütleme nii, et ega Marimell ise süütuke siin pole. Seda silmakirjalikum on sellist postitust kirjutada ;)

Nägin postitust ja ei viitsinud mitte väljagi teha. Üsna pea esinesin Karjääriseminaril motivatsioonikõnega ning publiku seast tagareast silmasin mingi aeg Marimelli. Samal õhtul kirjutas ta mulle FB-sse. Minu vastus tegi ta aga hingetuks, mispeale ta otsustas kirjutada minust juba jälle postituse, tunne end või superstaarina, haha:

Käisin täna Töötukassa mingil korraldatud üritusel, kus esines ettekandega ka Paljas Porgand, kus ta rääkis kuidas ta on jõudnud blogiga sinna kus ta täna on. Väga asjalik jutt, aga teda kiites, sain sõimata.

Ta rääkis, et tuleb teha seda, mis meeldib ja mitte kuulata teiste arvamust, teha väikeseid samme suure eesmärgi nimel. Tema ei teadnud kunagi blogimisega alustades, et annab välja raamatu või kolm ja et need kõik väikesed sammud on eesmärgi nimel avada kunagi oma restoran.

Absoluutselt tõsi ja megaäge! Kui ma talle õhtul Facebookis kirjutasin, et käisin teda kuulamas ja lahe, kuhu ta on selle “tee mis meeldib” suhtumisega jõudnud, et tema blogist on saanud kanal reklaamihuvilistele.. siis preili vastas mulle üsna otsekoheselt, et olen lihtsalt kade. Ja üleüldse olen ma talle täiesti vastumeelne inimene. Hm.. sest ma julgen teha ja olla teisiti kui tema või..?

Ma ei saa väga hästi aru, mille peale ma kade olen? See, et ma julgesin eetikateemat puudutada ja mõni päev varem pärisin tema Facebooki lehel aru tema Elu24 pressinõukokku kaebamise kohta, teeb minust kohe kadeda? Ma ei saa aru. Ma ei oska vist olla kade.

Antud hetkel olen ma lihtsalt natuke hämmigus, ta on jätnud tegelikult siiani väga malbe ja toreda mulje, mitte et õelutseks kuskil nurgas. Äkki ta on ise kade? Aga endiselt, ma ei saa aru, mille peale üldse kade olla. Nii mul kui tal. Elu on elamiseks ja inimesed on erinevad oma eesmärkide saavutamisel.

Väga hästi kirjutatud, viis pluss. Kenasti kallutatud informatsioon. Mul tekib küsimus, miks ei võinud ta aga täiesti ausalt jagada oma lugejatega meie vestlust, et kõik ikka näeksid, mis seal toimus? Minu vastus oli silmakirjuliku kiituse peale, olnud just mind oma postituses materdanud ilma igasuguse põhjuseta:

Ma ei keskendu oma blogis teistele. Ma ei keskendu ka eraelus teistele. Miks raisata oma elu, energiat ja aega teiste tegemistes nuuskimiseks. Saan aru, et Marimelli blogi on natuke nagu Elu24 – täis skandaale ja halamist – kuid mina sellist negatiivsust ei kannata. Veel vähem kannatan seda, kui selja taga räägitakse üht ja näkku teist. Ma ei karda olla aus ja seda paljud mu lugejad just hindavadki. Samamoodi ei karda ma oma aususe tõttu teistele mitte meeldida, sest see on paramatus.

Lugejad palusid mult selgitust kogu “skandaalile” ja vaid seepärast sündis ka see postitus. Ma loodan siiralt, et see on viimane omataoline, sest ma tunnen, kuidas see sõi mu energiat, mida oleksin saanud pigem positiivsetesse tegudesse investeerida. Pole minu stiil blogis skandaalitseda, oma elu taga nutta ja teisi halvustada, vaid pakkuda teile inspiratsiooni, motivatsiooni ja ideid oma elu parandamiseks. Aitäh kõigile armsate kirjade eest! Positiivsuse jõud on märksa tugevam!

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

36 Comments

 1. kersti says:

  Mina tšekin marimelli blogi ainult sellepärast, et saaks tuttavatega jälle naerda, kui rumal ta on.
  Sina oled aga oma otsekohesusega mulle tõeliseks eeskujuks, millegipärast meile eestlastele ei meeldi kui keegi otsekohene on ja oma arvamust väljendab, tundub et otsekohene ja arvamusega inimene võrdub ülbe inimesega?
  Samuti ei saa aru, mis see kellegi asi on mida sa ENDA asjadega teed?Müüd, kingid või teed midagi muud, mis see kellegi asi peaks olema?
  Edu!

 2. Maris says:

  No nüüd siis tuli Basiliiku menüü arvustus ka Marimelli poolt.

 3. Siiri says:

  Ooooeeeehhhhhh, mul on hea meel, et jälgin täies mahus ainult sinu blogi ja väikses mahus ka Mallukat, kuna tema on samuti just selline nagu ta on ja selline vaba nagu sinagi printsess :)

  Inimesed tegelevad oma eludega niii vähe et leiavad ikka midagi kasvõi õhust teiste kohta halba levitada.

  Ja siiiiiiralt hea meel on mul selle üle, et sinu toetajaid on niiiiiii mega palju ja see ongi peamine .
  Sa teed asja, mis ka reaalselt muudab inimeste elusid.
  Keep it going kallike ?

 4. mina says:

  Ma ei ole ei Marimelli ega ka Sinu fänn, aga õudne kui ülbelt sa vastasid. Kui oleks keegi suvaline fänn kirjutanud nii, siis sa poleks nii vastanud eksole? Arvan, et sa oled väga kahepalgeline inimene. Otsekohesusega pole siin midagi pistmist, ainult kitsarinnaline ja ennasttäis inimene kirjutab nii. Aga sulle peaks vist andeks andma, suht lapsega ka veel tegu.

 5. Kats says:

  Ausalt öeldes on esimene kord, kui ma ühtegi blogipostitust kommenteerin, kuid seekord ajas see tõesti mind kurjaks ja kurvaks samal ajal. Eestlased, mis teil viga on? Selle asemel, et üksteist toetada ja boostida, on ikka vaja tõmmelda ja siis kahepalgeliselt pugema hakata. Marimell kõigepealt teeb Sind maapõhja, räägib kui jube ja halb inimene Sa oled ja siis järsku hakkab Sulle kirjutama “Tsau” (nagu sõbrale- tsau) ja siis ninnu-nännutab veel et oi kui tubli ja oi kui tore… Hallooo?? Kuidas endal piinlik ei hakanud nii käitudes? Või hakkas piinlik enda postituse pärast ja siis otsustas, et kirjutab Sulle sõbraliku kirja ja siis saab sama sõbraliku vastuse ja ongi kõik hästi? Kui oled ise bitch siis saabki sama vastu… Vastik lihtsalt!

 6. Liisa says:

  Armas Merilin,
  Marimelli taga räägib eetikast inimene, kes oma korraldatud üsnagi suure ürituse “Eesti Blogiauhinnad” eel, räägib suure suuga kellele peaks ja kellele ei peaks oma hääli andma. Hiljem muidugi halas, et miks tema peaks korraldajana küll eetiline olema ja tema tahab ka õudsalt oma arvamust avaldada.
  Aga jah, ma arvan, et sa oleks pidanud lihtsalt “aitäh” vastama, sest nagu eelpool juba mainitud on nad shady as f*ck, klikid loevad ja iga reklaam on nende jaoks väärt reklaam.
  Olenemata sellest, et suur osa on reklaam, on su blogoisisu kvaliteene (research jms) ja kui keegi teine kvaliteetsemat sisu kui “oi kui koledad meie ilublogijad on” ja “appi kui paks see või teine on” toota ei suuda, siis ajab vast kadedaks küll. Nagu öeldakse, pindu teiste silmis näeme, aga palk enda silmis jääb märkamata.

 7. neiu says:

  Marimell ei öelnud mitte midagi valesti. See blogi ongi ju reklaamikanal. Oled see, mille eest makstakse ja teed seda mis sisse toob. Nagu tuulelipp.
  Marimellid pürgivad sinnapoole, aga hetkel on nende blogis neid ennast rohkem.
  Mallukas selles suhtes kõige eeskujulikum. Teeb mis tahab ja on nagu ta on. Ei ilusta.

 8. Ah says:

  Misasja? Lugesin ja lugesin artiklit ning kui screenini jõudsin, kus Marimelliga suhtlesid, siis…. miks Sa nii ülbe pidid seal olema? Ta kirjutas natuke kriitikat heaga koos ning Sinu vastus?! Utoopiline jubedus, mida sa vastuseks vormisid ju? Ja kõik kiidavad takka? Selline pikk vinguv vastus vâga okeile tagasisidele.

  Kriitikataluvs null. Mis nali see oli, mida lugesin siin praegu…

 9. Kiku says:

  Minu meeles nii tühised asjad need müümised ja ostmised. Eriti veel kui eetikast lähtuda. Mis see eetika üldse on?
  Elus on tähtis armastus, ja seda sa meile pakud ning Sinu postitustest olen saanud alati midagi head.
  Poriloopijal on minu silmis madal energia ehk nõrk vibratsioon. Anna talle andeks, et ta ei oska ja ei tea!
  Ole ikka sama ilus, seksikas ja teadlik! We all are one!

 10. Kadi says:

  Minu jaoks oled Sa väga inspireeriv inimene ja just oma siirusega oled nii blogis kui päriselus positiivselt silma jääänud. Kuid praegu mind isiklikult nii häiris, et kui Marimell oma teada-tuntud õeluses Sulle kirjutas, siis vastasid talle umbes samaga.. Arusaadav, et vahest keeb üle ja see on okei, eriti kui sellist jama aetakse. Kuid võibolla suudad järgmine kord jääda ka õelatele kommentaaridele vastates selliseks nagu oled, ilusaks ja siiraks. Vähemalt sinna poole maailm ju areneda võiks :)

 11. Eveli says:

  Marimelli postitused pole mulle silma jäänud,peale yhe,teemaks “suurpered on out”,-nooo ja see kitsarinnaliku kõlaga pealkiri ei kutsugi edasi tema blogimaailma uurima!
  Olles ise 5 lapse ema siis selline pealkiri ja yldse teema tekitas äärmise vastumeelsuse selle blogija suhtes.
  Ilmselt on tegu ikkagi temapoolse kadeduse ja konkurentsi hirmuga.
  Kõik või vähemalt enamus inimestest/noortest on sinu suured fännid.Rõõm,et on olemas sinusugune mõistva ellusuhtumisega noor naine!
  Soovitangi siinkohal,et ära pead norgu lase,vaid püüdle kõige kiuste veel paremate unistuste poole.
  Negatiivsest tuleb lihtsalt üle olla ja asja huumoriga võtta kui teisiti teinekord ei saagi.
  Usu,tean omadest kogemustest?

 12. Mulle see Sinu postitus väga-väga meeldis. Tubli! :)

 13. AF M says:

  Marimellid on väga salakavalad. Ma oleks vastanud lihtsalt aitäh arvamise eest neile ja kõik.

  Nendele pole vaja ühtegi üleliigset sõna öelda. Tavainimene ei tea, kui salakavalad nad on. Nad pole sellised nagu blogis välja paista tahavad.

  Ma ennem ei lugenud su blogi, aga praegu on küll respect.

 14. Sik says:

  Ma tegelt suurelt kaasa ei oska rääkida, Mariemelli blogisse ma pole kunagi jõudnud, ei oska selle naise kohta suurt seisukohta võtta ja ei hakka tühja sõnu loopima. Sinu blogi näol olen aga endale aga inspiratsiooni rohke koha leidnud ja kõiki neid uudiseid või siis õigem oleks öelda kõmu nähes tekkis küsimus “miks?”. Tõesti mõistan, et see käib n.ö kuulsuse juurde või kui rahva seas populaarseks muutub. Aga respekt sinu vastu, sest suutsid jääda viisakaks ja eelkõige iseendaks olles aus, ma sain nii mitmele küsimusele vastused ja olen ka targem. Aga tubli oled ja ole ka edaspidi! ?

 15. Mari says:

  Hahha kui koomiline on see, et ma sattusin nägema, et marimell on täna sinu üritusel ning tulin seetõttu sinu blogisse uudistama. Tegelikult eriline blogilugeja ei ole aga no see on ikka omaette ooper… eriti, et ta seal üritusel on. Häbi peaks olema – temal muidugi. Aga nõustun, et see on kadedus. Just see lause, mida ta kirjutas, et liiga palju reklaami sinu blogis ja vähe sind ennast. kohe meenuski, et talle on endale seda pidevalt öeldud ning läheb selle peale närvi. Nii kahepalgeline ja tunda, et inimene otsib intriige ja draamat. Ma ausalt ei saa aru, miks see inimene blogija on. Aind negatiivsus ja roppus. Olen tähele pannud ka, et tal ei ole nö üldse “feimi”, like ta piltidel ja postisel mõned üksikud, kaasarääkimist üldiselt pole ja kui on, siis negatiivne. Milleks…marimell võiks aru saada, et ta ei sobi blogijaks. Mulle tundub küll, et tema aeg on möödas.

  Aga olen vahepeal sinu blogi lugemas käinud ja pidin positiivselt üllatuma julge postituse eest! ? Tubli, ära lase nii labasel inimesel endale liiga teha ja sinu arvelt ego upitada!

 16. Maarja says:

  Heh. Vaatasin, et Marimell kirjutas 7.11 postituse sinu vastuse kohta, saan aru, et ta sulle ei meeldi. Aga kas ta on varem ka siis sind maha kuskil teinud lihtsalt niisama? Või, miks sa arvasid, et ta just silmakirjalikult kiidab?

  • Jah, ühte ütleb näkku ja siis samas kireb selja taga. Ei kannata sellist valelikkust ja ütlesin otse, et mul ei ole temaga millestki rääkida :)

 17. Inime says:

  Dziisas kui õudne inimene see arimell vms on. Minu meelest, ei ole Sul küll sellistele seletusi vaja jagada, sa oled lihtsalt fcing queen ja tema on maeiteamis. Lihtsalt ust näidata sellistele!

 18. Birgit says:

  Marimelli sugused blogijad ongi labased ja nad võiks isegi aru saada, miks mitmed brändid selliste blogijatega tegemist ei tee. Pidev hala, ropendamine ja teiste halvustamine. Kui keegi nende kohta arvamust avaldab, siis see on klatš ja arvamuse avaldaja pannakse avalikult häbiposti. Aga kui nemad ise arvamust avaldavad kellegi kohta, vot siis on see absoluutne tõde. Kriitikat ei talu ja sellised kirjaneitsid, kellel lapsed kodus võiks vähegi valida, mida ja kuidas nad avalikus ruumis kirjutavad.

  Huvitav, et teised blogijad avalikult müüvad samamoodi asju, mida kingituseks saanud, aga sellest skandaali veel kirjutatud pole elu24.ee portaali .

 19. […] post Inimliha on kõige magusam! appeared first on Paljas […]

 20. Stiina says:

  Mallukas võttis ka sinu teemal jutu üles. Tegi täitsa pika postituse. ;)
  Aga minu arust on see üks su viimase aja parimaid postitusi, sest see oled sina. Ilma mingi reklaamihõnguta ning siiras. Tahaks rohkem selliseid ehedaid postitusi sinult.

  • Mariann says:

   Ma tõepoolest arutlesin ka oma blogis sellel teemal jah – jõudsin järeldusele, et blogija tehku oma asjadega, mis ta tahab. Müügu, kui tahab ja vajalikuks peab. Minul tekkis hoopis jah küsimus, et kuidas saab uuena müüa midagi, mis on saadetud katsetamiseks. Selles postituses on kenasti vastatud, et müüdi asju, mida saadeti selliseid, mis erinesid AINULT lõhna poolest. No kui nii, siis nii. Mul pole siin midagi kobiseda enam. Sain oma küsimusele vastuse :)

  • Mants says:

   Sooviks kah rohkem SISU, vähem neid tüütuid “sisuturunduse” (peen sõna reklaami jaoks) artikleid. Ehk hakkaksin sellisel juhul ka blogi rohkem jälgima. Praegu näen reaalset sisu nii nii vähe :(, kuigi sellest, mida loen Sinu mõtete kohta, tundub, et selline blogi võiks meeldida… Aind jah… see reklaam…

   • Mants says:

    Ja soovisin veel öelda (et ei jääks vaid neg kommentaar), et Sa oled nii hea eeskuju seoses enesearmastamisega ja jagad minu arvates häid mõtteid sellel teemal (nii palju kui olen lugenud)!

 21. Liis says:

  Sattusin Marimelli postitust lugema ja imestasin kui labane võib inimene olla.
  Taaskasutus on normaalne ja kas mõistlikum on asjad kõik ära visata? Pigem ei.

  Näitlikult öeldud…kui porgand sittus peenra täis, siis vähemalt tuleb sõnnikut :) Tubli Porgand.
  Marimellide blogi on aga nagu paha hais, kus kogu aeg peab olema mingi negatiivsus või hala õhus.

 22. Lisette says:

  Suuri laevu saadab ikka kajakate kisa!:)

 23. Brigita says:

  Naljakas on see, et siit nüüd alla kerides on 5-6 reklaami järjest ja olgugi, et jälgin sind, olen marimelliga nöus et reklaampostitusi on tõesti väga palju.

  • Mul adblock peal ja ise reklaame ei näe. Aga kui võtsin maha, siis ilmnes ainult üks. Mis reklaamidest räägid? :) Kui mõtled sellele järgnevaid postitusi, siis mul ju mitmed ei ole. Ja ma olen selgitanud korduvalt, miks teen sisuturundust ning kuidas. See ongi mu töö ;)

 24. Katre says:

  see elu 24 artikkel on kõige jaburam ja rumalam asi mida viimasel ajal olen lugenud(ja olgem ausad, on debiilsemaid pseudoprobleeme on veel lahatud aga see artikkel oli ikka nii pastakast välja imetud, et lihtsalt hakkas paha).

  artiklis tuli ju välja, et kõnealustest ettevõtetest enamikel oli ükskõik mida blogija toodetega peale hakkab ning need kes asja peale väga leili läksid minu silmis pigem kaotavad kliente läbi selle suhtumise. ma olen pidevalt mõelnud mis moodi on võimalik blogijana ära elada kui valdav osa blogi sisust käib läbi bartertehingute – polegi ju muud varinati kui antud asju müüa, seda enam kui mingi asi ei istu seljas mõnusalt, peaksid neid elupäevade lõpuni alles hoidma? jah iseenesest oleks cool kui su lapselapsed saaksid 40 aastat perfektses konditsioonis adi pusad aga see ei ole päris teemakohane.

  malluka osas – ta ei ole siiski üdini halb inimene, täiesti suudab isegi õigete asjade eest seista aga jällegi, teatud väljaütlemised ja hoiakud tekitavad küsimusi, seda enam, et alati lähevad kõik tema sõnavõtud väga ropuks ja vulgaarseks.

  mul on väga hea meel, et sa suutsid selles olukorras jääda rahulikuks ja siiski viisakaks, respekt! ning üldse nagu ka mõni eelnev kommenteerija on seda välja toonud – sa ei ole kellegi suhtes ründav ja vastik/nõme/ebaviisakas/halvustav/negatiivne. see on sinust suurepärane ja ma tänan sind selle eest! aitäh sulle!

  • Väljendit “pastakast välja imetud” on antud artikli kohta vist enim öeldud. :D Mallukast pole tegelikult juttu, Marimellist hoopis.
   Aitäh Sulle! :)

   • Katre says:

    ah kurja, my bad! no näed mis juhtub kui keegi on teatud tüüpkäitumisega silma jäänud ja automaatselt on kõik teised sarnase nimega tegelased saavad koheselt sama puuga löödud. vabandan :)

 25. Kristina says:

  Jah!!! Ka mina ei saanud sellest “skandaalist” aru. Iga inimene teeb oma asjadega, mida ta tahab ja kui kellelegi see ei meeldi, siis jumala eest, ärgu ostku/vaadaku. Marimelli postitus on ilmselgelt klikikogumiseks, seda on näha, kuidas ta punnitab elu eest, et olla nagu Sina või Mallukas aga noh, ei õnnestu.
  Jätka samas vaimus, Sul on palju kaasaelajaid – kadetsejad jäägu selja taha! Kerge öelda, et ära tee neist välja aga ausalt, Sa oled neist palju parem! :)

  • Ei mõista absoluutselt teiste eludes surkimist. Kollane meedia ja sellised blogijad lähevad kaarega minust mööda. Mida rohkem negatiivsust me enda ümber laseme, seda negatiivsemad me oleme.

 26. Airi says:

  Ja just sellepärast oled sa pea ainuke blogija keda ma jälgin- sa oled aus aga ei tee teisi maha. Ma pole näinud mitte kordagi sind halamas selle üle kui kehv kõik on, kui raske su elu on. Iga blogipostitus on niiii siiralt positiivne ja sinu arvamus läheb inimestele korda. Lase see marimell enda kõrvust mööda, sest sind võib nimetada täna küll avaliku elu tegelaseks ja see kadetsemine ja õelutsemine käib sellega paraku kaasas. Muidugi ma ise ei jälgi iga postitust ja teinekord scrollin edasi, sest pole parasjagu teema millel mul peatuda oleks vaja, aga läheb aeg mööda, tekib olukord ja loengi. Ma arvan, et kui sellel Marimellil sa niisuureks pinnuks silmas oled siis parem scrolligu edasi ja tagasi ärgu tulgu – aga eestlase lemmik söök pidavat olema teine eestlane. Pea püsti Porgand!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.