Imerohi aknele, analüüside tulemustest & iluprotseduuridest

merilin-taimre-paljas-porgand-keemiline koorimine-armid-dr-hauschka-endokrinoloog-akneravi-jaanus-kerge-nägu-vistrik-punn-akne-punetav-nahk-ebaühtlane-blogi-ilu

Pärast ravi

merilin-taimre-paljas-porgand-keemiline koorimine-armid-dr-hauschka-endokrinoloog-akneravi-jaanus-kerge-nägu-vistrik-punn-akne-punetav-nahk-ebaühtlane-blogi-ilu

Ilmselgelt ei saa ma alustada seda postitust kerge südamega, sest olen lubanud seda teile vast juba kuu aeg tagasi? Tahan aga öelda, et mul oli selleks täiesti oma põhjus ja see polnud teps mitte laiskus. Ma tahtsin kindel olla, et see “imeravim”, millest ma teile siit ja sealt pajatanud olen, on turvaline kasutada, et see toimib tõepoolest ning vastunäidustused puuduvad. Et seegi on pealispindne ravimeetod, siis tahtsin ka juurpõhjuseni jõuda, mistõttu külastasin siin vahepeal veel dermatoloogi, ämmaemandat, günekoloogi ning endokrünoloogi ehk siis paarisaja euro väärtuses arstivisiite ja analüüse (ettevõtjana mul pole Haigekassat, haha!). Millised olid tulemused? Veel olen vahetanud välja suure osa oma kosmeetikatoodetest. Miks ja mille vastu? Ning mis on üldse minu uued ilulemmikud? Sellest kõigest juba postituses pikemalt!

Lõputu võitlus aknega

Mina olen üks neist, kes on juba oma viis aastat mööda arste, apteekreid, kiinikuid, ilusalonge ja internetitarkusi jooksnud, et saada vastuseid oma pealtnäha “pisikesele” probleemile – aknele. Tegelikult on tegemist palju tõsisema murega – lausa psühholoogiliselt mõjuva haigusega. Nimelt võivad aknehaigetel esineda rasket ebakindlust, depressiooni ning asotsiaalsust. Kes pole raske akne all kannatanud, ei saa kunagi teada, mis tunne see on, kuigi tegemist on ju “vaid esteetilise iluveaga”.

1. samm: Dermatoloog

Kuigi postituse lõpus avaldatav rohi tõmbas mu akne ikka tugevalt tagasi, siis tahtsin sellegipoolest probleemi tuumani jõuda. Külastasin kord J. Sütiste tee Decus kliinikut, kui soovisin seal saada keemilist koorimist, et nahka uuendada. Kuna pöördusin sinna aga akne murega, siis suunasid nad mind enda Venemaa dermatoloogi poole, kes külastab kliinikut paar korda kuus ja võtab siis huvilisi vastu. Tema soovitas mul hoopistükis minna hormoone kontrollima, sest probleem peaks ju kuskilt alguse olema saanud. Kui hormoonide analüüs käes, siis on ta valmis mulle välise ravi määrama.

2. samm: Ämmaemand/naistearst

Et endokrinoloogi (arstiharu, kes tegelevad hormonaalsete häiretega) vastuvõtule aga saada, tuleks esmalt külastada naistearsti, kes kontrollib meie alumise korruse üle ning teeb üldised analüüsid. Minu naistearsti külastus lõpes küll suure šokiga… Kurtsin esmalt, et mul menstruatsiooniga on nii nagu ta on, vahel on ja vahel mitte või pea olematu. Viimasest korrast oli juba poolteist kuud möödas ning olgugi, et rasedustest oli negatiivne ja polnud reaalselt isegi võimalust rasestumiseks (khm, u know what I mean), siis tegi arst ultraheli, et näha, kas mul võib mingit tsüsti vms esineda.

Istun ma tooli, jalad harki ja esimene asi, mida arst siis ultrahelipildi peale ütleb: “Oii, emakas on vist rasedus!” No isegiiii, kui ma tean, et see pole võimalik, kui ma just Neitsi Maarja kombel ei oska rasestuda, siis kukkus sellegipoolest süda saapasäärde ja hakkasin üle keha higistama ja värisema. Siis ta veel ukerdas selle torukesega siit ja sealt ning lausus: “Samas see ka ei pruugi olla rasedus, võib olla ka midagi muud, mida peaksid laskma spetsialiseerunud günekoloogil kontrollida.” Mulle tehti ka üldanalüüs, mille tulemused näitasid hormonaalselt veidi ebakorrapärasust. Arst pakkus välja, et mul võib olla kilpnäärme alatalitlus, kuid analüüside üldsuse tõttu midagi järeldada ei saanud, mistõttu suunati mind edasi endokrinoloogi juurde, kes on spetsialiseerunud hormonaalsetele häiretele.

3. samm: Endokrinoloog

Mina käisin kesklinna Fertilitases Jaanus Kerge juures, kes lasi mul teha juba spetsiifilisemad analüüsid igale hormoonile, hormoonide üldtasakaalule, vabadele hormoonidele jpm. Tuleb välja, et kõik on timmis! Ainus, mis natuke puudulik, oli vabade hormoonide hulk, millega peaks lähemalt tegelema põhimõtteliselt alles siis, kui lapse planeerimine käes, et soodustada rasestumist ja raseduse kulgu. Ta tõstatas aga väikese kahtluse polütsüstilistele munasarjadele. See võib seletada vabade hormoonide tasakaalu, mu ebakorrapärast menstruatsioonitsüklit ning aknet.

4. samm: Günekoloog ja tagasi alguses…

Seega oli järgmine samm günekoloog, kus mulle tehti ultraheli. Minutiga sain südame kergeks, sest arst ütles, et mul on kõik väga ilus ning millegi pärast muretsema ei pea. Seepeale läksin tagasi endokrinoloogi juurde, et teada saada, mis siis edasi… no kuidas ma sellest paganama aknest lahti saan siis ja mis seda üldse põhjustab?! Dr. Kerge kostis seepeale: “Ei oskagi otseset põhjust välja selgitada, kuid paljusid naisi on aidanud just sünnitamine. Pärast rasedust tasakaalustuvad naiste hormoonid ise.” Mõneti kurb vastus, aga eks ma olengi löönud juba kogu akne teemale käega. Kokkuvõttes ei ole miski suutnud mu aknet 100% ravida. Küll aga olen leidnud palju vähem või rohkem efektiivseid abivahendeid selleks – spetsiaalne kosmeetika, vastav toitumine, iluprotseduurid ja muidugi siis see ÜKS IMERAVIM!

Apteegi- ja looduskosmeetika

Olin nooruses alati see Lumene, MaxFactor ja Maybelline kinda girl. No mis seal salata – kommertsbrändid on kommi hinnaga, kauapüsivad ja katvad. Kõik, mida üks aknega kimpus olev nahk võiks nagu otsida. Küll aga ei mõelnud ma kunagi, et järsku tõesti see kosmeetika ise juba teeb mul olukorda hullemaks ja ma tammun nagu opakas nõiaringis? Mulle meeldis, kui suuresti te kõik mu viimase aknepostituse all kaasa rääkisite ning südamest palju soovitusi jagasite! Olen avatud veel kõikvõimalikele looduskosmeetika brändidele, et leida oma tõelised ilulemmikud, seega olge agarad jagama soovitusi!

Tänu sellele võtsin kätte ja vahetasin oma meigikoti mineraal-, apteegi- ja looduskosmeetika vastu. Võtsin kasutusele asoluutselt imelise katvusega Sampure mineraalkosmeetika (müügil PureCosmetics e-poes ja TradeHouse’is), dr. Hauschka 100% looduskosmeetika (müügil Biomarketites, TradeHouse’is ja Iluteek-is) ja Bionike’i apteegikosmeetika (müügil Iluteek-is). Bionike-i ja Sampure toodetest kirjutan lähemalt tulevastes postituses, et üht postitust mitte üle kuhjata. Küll aga soovin rääkida oma kogemusest dr. Hauschkaga, mida neist kolmest hetkel kõige kauem olen kasutanud.

Dr. Hauschka 100% naturaalne looduskosmeetika

Käisin Eesti esinduses ning lasin  endale täieliku tootekoolituse teha, et ma oskaksin täpselt valida endale sobilikud tooted, oskaksin neid korrektselt kasutada ning mõistaksin, miks nad mulle siis nii head on ka. Dr. Hauschka looduskosmeetika on midagi päris erakordset – valmistatud biodünaamilistest või sertifitseeritud mahekasvandustest pärit ravimtaimedest. Kosmeetikatoodetel on selline taimetõmmiste lõhn lausa küljes, mis annab märku selle puhtusest!

merilin-taimre-paljas-porgand-keemiline koorimine-armid-dr-hauschka-endokrinoloog-akneravi-jaanus-kerge-nägu-vistrik-punn-akne-punetav-nahk-ebaühtlane-blogi-ilu

Hooldustooteid ei ole vaja igapäevaseks kasutuseks teps mitte palju. Lihtsuses peitub võlu:
  1. Puhastuspiim meigi eemaldamiseks
  2. Puhastuskreem pooride ja ebapuhtuste eemaldamiseks (MINU LEMMIK!)
  3. Klaasristav näotoonik (nahale PIHUSTAMISEKS  mitte naha hõõrumiseks!)

Meigitoodetest on neil ka kõik vajalik olemas. Mina võtsin proovimiseks:

  1. Jumestuskreemid – pean ütlema, et sooviksin näha paremat katvust. Annab ideaalse tulemuse kui segada mõne katvama jumestuskreemiga kokku, aga siis kaob nagu kogu point. Peole või kaamerate ette kahjuks ainult dr. Hauschkaga ei lähe, sest ei püsi kaua peal ja on VÄGA kerge koostisega. Küll aga armastan seda igapäevaseks ülikergeks päevameigiks, sest nahk on teinud imet pärast kasutama hakkamist!
  2. Huulepulgad ja –pliiatsid – tõeliselt tugeva pigmendiga ning sügavniisutavad. Soovitan!
  3. Lauvärvid ja muud silmameigitooted – samuti kõigiga rahul!

merilin-taimre-paljas-porgand-keemiline koorimine-armid-dr-hauschka-endokrinoloog-akneravi-jaanus-kerge-nägu-vistrik-punn-akne-punetav-nahk-ebaühtlane-blogi-ilu

Lisaks teen ma läbi praegu 28-päevast klaaristavat intensiivhooldust! Käisin ka nende salongihoolitsusel, mis oli u 2h kestev hoolitsus kätele, jalgadele, peale, dekolteele ja muidugi näole. Ma pole end varem lõõgastunumalt tundnud! Oleksin justkui taassünni läbi teinud pärast “tõmmisravi”.

Iluprotseduurid aknelisele nahale

Ilmselgelt olen ma läbinud kõikvõimalikud ravimeetodid nagu mesoteraapia, keemiline koorimine, mehaaniline puhastus jpm. Saanud teada, et ega mu aknele otsest ravi vast polegi, pöördusin taas Decus kliinikusse, kus läbisin keemilise koorimise ehk happekoorimise. See kord tuli veidi rohkem nahka nina pealt ja kulmude vahelt, sest mesoteraapiat me peale ei teinud. Nagu ikka aitab see nahal mõnusalt uueneda, aknearme vähendada, vistrikke kuivatada ja surnud naharakkudest vabaneda. Juba homme lähen ma proovima ClearSkin protseduuri. InstaStorys saate sellega end siis kurssi viia.

Imerohi Venemaalt

Kuigi toitumise, iluprotseduuride ja kosmeetikaga võib minna akne puhul pika maa ja seda tõesti niiöelda kontrolli all hoida, siis miski ei ole seni toiminud nii nagu see rohi, millest ma teile kohe räägin. Väike backstory ka enne, kuidas ma selleni üldse jõudsin. Oktoobris raamatuesitluste ajal oli rohke stressi tõttu mu näonahk täitsa kuumaastik. Vähene uni, rohkelt korraldamist ja ebaregulaarne eluviis panid mulle paraja põntsu. Esimene koht, kus see kõik end ilmutab, on mu probleemne lõuapiirkond.

Raamatuesitluste jaoks tegi mulle meigi ja soengu mu armastatud meigikunstnik Jenni Korjus, kelle juures oli see mu esimene kord ja nutsin talle siis oma näonahka. Jenni süstis minusse kohe tugevust: “Ära muretse, kõik peidan ära!” Ja ta tõepoolest on nii osav, et seda ka alati teha. See aga ei aidanud probleemi vastu kauemaks, kui meigi eluiga mu näos. Ja seepeale käis ta välja trumpkaardi. “Tean üht rohtu, mis tõesti aitab saada aknest lahti! Mul aitas ja on aidanud ka teistel, kellele soovitanud”. No ma kohe üldse ei tahtnud seda uskuda, sest olen ju ometi ka ise kõike proovinud.

Aga nagu akne all kannatajad teavad, siis me oleme valmis kasvõi iga päev nõiarohtu keetma ja loitsuma, et sellest nuhtlusest lahti saada. Niisiis kuulasin ta ära – tegemist on Venemaal müüdava käsimüügiravimiga Zineryt, mis on tugev antibiootikum. Ilmselgelt polnud mul võimalik kohe käsi sellele külge saada, aga õnneks oli Jennil üks varuks. Niisiis andis ta selle mulle ning katsetasin ära! Tõepoolest TOIMIS! Mu punnid kadusid meeletu kiirusega ning ei mingeid edasisi põletikke. Tegin iga päev oma lõuast pilte, et veenduda, et ma ei näe hallukaid. See oli niii VABASTAV! Kas tõesti lõpuks?

merilin-taimre-paljas-porgand-keemiline koorimine-armid-dr-hauschka-endokrinoloog-akneravi-jaanus-kerge-nägu-vistrik-punn-akne-punetav-nahk-ebaühtlane-blogi-ilu

Ja alates sellest ajast ongi mu nahk olnud meeletult palju parem. Ilmselgelt mul lööb akne välja veel rohke stressiga, menstruatsiooni eel vms, kuid üldjoontes olen ma oma nahaga rahul rohkem kui kunagi varem! Miks ma niiii kaua venitanud olen selle välja ütlemisega siis? Sest ma tean, kui suur mõju on sellel, mida ma teiega jagan. Ma ei julge soovitada kunagi midagi, millel võiks olla oht teie tervisele või heaolule. Seepärast tegin ma ise selle kuuri läbi ja võin öelda, et minul negatiivseid kõrvalmõjusid ei esinenud. Sellegipoolest peate olema ettevaatlikud ning veenduma, et ravim on teile sobilik. Mina kellegi eest ei vastuta ning kõik teie otsused on siiski vaid teie otsused.

merilin-taimre-paljas-porgand-keemiline koorimine-armid-dr-hauschka-endokrinoloog-akneravi-jaanus-kerge-nägu-vistrik-punn-akne-punetav-nahk-ebaühtlane-blogi-ilu

Pärast ravi

Aega läks nii kaua ka seetõttu, et soovisin hakata seda algselt läbi kliiniku maale tooma, kuid ravimiameti kohaselt Eestis seda käsimüügis müüa ei saa. Seega ravim on siiski kättesaadav Venemaa apteekidest käsimüügiravimina ning maksab u 9 eurot. Jah, see summa on naeruväärne, arvestades mitusada eurot keskmine akne all kannatanu on ravile juba uputanud!

Jätke alla kommentaar, kuidas tunnete end minu loos ära, mis on teie naha seisukord, kust olete leindud aknele ravi ja kas oleksite valmis seda ravimit proovima?

87 Kommentaari


  1. Fatal error: Allowed memory size of 536870912 bytes exhausted (tried to allocate 20480 bytes) in /data01/virt71985/domeenid/www.paljasporgand.ee/htdocs/wp-includes/plugin.php on line 198

    Fatal error: Allowed memory size of 536870912 bytes exhausted (tried to allocate 20480 bytes) in /data01/virt71985/domeenid/www.paljasporgand.ee/htdocs/wp-includes/plugin.php on line 449