Imeline Itaalia (2.-14.07)

merilin-taimre-blogi-reisimine-itaalia-milano-rooma-veneetsia-firenze-verona-beyonce-airbaltic-sardiinia-blogi-paljas-porgand

Pean tunnistama, et polnud kunagi seda imelist riiki vaadanud huvipakkuva pilguga. Itaalia kõlas mulle liiga euroopalikult ning oleksin pigem valinud millegi eksootilise kasuks. Kui aga Airbalticu uusi lennu sihtpunkti sirvisin, siis juhtus ette pilt Sardiiniast oma hingematvate randadega. Teadsin, et AirBaltic pakub veel lende ka mujale Itaaliasse (Rooma, Milano, Veneetsia, Verona ja Catania), mis tähendab, et võin lennata ühte Itaalia linna kohale, teha tiiru peale suurematele linnadele ja vaatamisväärsustele, sõita praamiga Sardiiniasse, seda avastada ja siis Olbiast tagasi Tallinnasse lennata. Kui veel kuulsin, et Beyoncé kavatseb nii Milanos kui ka Roomas kontserti anda, olingi müüdud! Reisi planeerimine alaku!

merilin-taimre-blogi-reisimine-itaalia-milano-rooma-veneetsia-firenze-verona-beyonce-airbaltic-sardiinia-blogi-paljas-porgand

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

23 Comments

 1. Liisu says:

  Hei! See Veneto hotell tundub nii kaunis- oskad Sa selle koordinaate anda?

 2. Kats says:

  Hei! Tekkis küsimus, kust nii lahedat nokatsit saaks ?

  Päikest!

 3. Tere says:

  Mis oli selle saate tausta muusika esitaja?mida korraks mängib aind tundub hea

 4. Tahanreisida says:

  Itaalia võib olla päris eksootiline! Muidugi sõltub vist kuhu minna. Meie viimane reis oli pigem turistikas (isegi hotelli valisime https://www.novatours.ee/puhkusereisid/itaalia lehelt), aga mäletan et kui kunagi põhja-Itaalias sai käidud, kus olid Alpid, siis oleks küll nagu teise maailma sattunud. Seetõttu Rooma nii kutsuv ei tundu, aga Sardiiniasse läheks küll!

 5. B says:

  Mõnusad postitused, ilusad fotod. Loen ja naudin. Kuid mis mulle ei meeldi, on vabandust väljendi pärast, aga perse pildid. Eelmises reisipostituses olid ka. Ei ole huvitatud iga natukese aja tagant su tagumiku vaatamisest. See vaid minu arvamus.

 6. Grete says:

  Mega mõnus postitus! Käisin isegi novembris Itaalias ja ei jäänud üldse hea mulje, sest me olime 4 päeva Milanos (tõesti tööstuslinn ja kahe päevaga vaatab kõikvõimalikud vaatamisväärsused ära) ja 3 Comos, kus oli kõik 3 päeva kole sombune ilm (mäetipud jäid nägemata). Sellest tulenevalt jäi Itaaliast mulje, et sinna küll tagasi ei lähe. Selle postituse peale aga mõtlen vist isegi ümber :)

  • Oh jumal, 4 päeva Milanos :O Mulle piisas ühest.
   Kindlasti mine! Imeline riik – lihtsalt mine vaata rohkem ringi!
   Ilmaga oli meil tõepoolest vedanud. Sama nagu praegu Eestis :)

 7. Pille-Riin says:

  Väga hea postitus. Pikk, aga sisukas ja nii põnev oli lugeda, et ei märganudki, kui see juba läbi sai.:) Aitäh, et jagasid.

  Uue kujunduse kohta ka, mulle väga meeldib. Märksa mõnusam on vanu postitusi leida.:)

  Mulle meeldivad Sinu mõtted tänulikkusest ja Universumi tahtest. Oled nii tubli ja andekas inimene! Ikka jõudu ja rõõmu! :)

 8. Mir. says:

  Natuke cringe on igal pool lugeda, kuidas sa toitud ülitäpselt ja kunagi ei patusta, aga samas piltidel aina fluffi juurde koguneb. Su keha on praegu väga ilus ja sa ei peaks sugugi seda muutma. Aga miks see pidev rõhutamine, kuidas sa toitud ülimalt joont mööda ja pm ei võta ampsugi millestki kalorirohkest. See rõhuasetus su jutus on kestnud juba pikemat aega, aga olgem ausad, piltidel ei kajastu siiani. Sul on kas tervisega midagi lahti või tõenäolisemalt sa tunned vajadust liialdada ja rõhutada oma clean eatingut, sest tunned ise ebakindlust oma keha üle. Minu arust ei ole üldse põhjust ebakindlust tunda. Näed ju välja väga hea ja tervislik, mis sest et pole piitspeenike või lavavormis. Ole rohkem… real :) Tundsin vajadust seda välja öelda, sest selline liialdamine viitab ka sinu toitumishäire ägenemisele. Selline asi võib lõpuks viia salajaste söömahoogudeni ja sealt edasi.. Loodan, et saad aru, et lugejatest keegi ei oota sinust täiuslikkust.

  • Aitäh sulle selle kommentaari eest. Ei ma ei valetanud Itaalia toitumise osas. Ja ei varjanud ka neid gelato mägesid, mida endale seal lubasin. Igapäevaselt toitun makrodesse ja puhtalt. Kord nädalas söön vast midagi “patust”. Armastan tervislikku toitu lihtsalt tõepoolest.

   Ma kusjuures eile läksin personaaltreeneri jutule, sest olen täitsa tupikus. Toitun tervislikult ja järjepidevalt, teen 5x nädalas intensiivset trenni ja kaal kõigub lausa kilode kaupa, küll tõuseb-küll langeb. Ning mul ei õnnestu kaalust alla võtta. Ei tea, kui suur blogi lugeja ka oled, aga ma käisin lausa analüüse andmas, et hormoone kontrollida ja kõik olevat tip-top…

   Ma olen aastaid oma kaaluga võidelnud, seda on mul meeletult raske liikuma saada. Bikiinifitnessi teekond oli äärmiselt vaevaline… Olen sellega mõneti leppinud ning ei vihka oma keha seepärast. Ma ei pea tundma end halvasti, et ei suuda oma piltidel olla sinu jaoks piisavalt “tervislikke eluviise kajastav”. Ma rõhutan sellegipoolest tervislikule toitumisele, cause that’s what my blog is all about. Iga keha “tervislik seisund” näeb erinev välja, you gotta accept it!

 9. Maria says:

  Itaalia on lahe.800€ auto rendile? Saksamaalt saab kasutatud auto selle eest. Palju teil maantemaks etc. kokku läks?

 10. Terje says:

  Mida tähendab lokatsioon? :D Meie emakeeles on sõna “lokaal” – mõtled vist seda? Samuti pole olemas sõna “mult” (minult)

 11. Maria says:

  Kas broneerisite majutuse päev enne või juba Eestist ette? Olen ise viimase minuti broneerija, aga kardan, et Itaalias ei pruugi valikut olla? Selle väikse auto kohta läks 550 eur 2000km peale? Kas auto oli janune või kütus mega kallis Itaalias? :D

  • Broneerisime päev varem või isegi samal päeval. Polnud kordagi probleemi.
   Sõitsime väga mägiseid teid ka. Usun, et võisime korralikult palju rohkem sõita. Ma edasi-tagasi sõite ei arvestanud ja linnas ringi tiirutamist. Pigem arvutasin kokku linnade vahelised km-id ;) Aga kütus oli kallim ka jah. Keskmiselt 1,56€/L.

  • Mari says:

   Ma mõtlen ka et hinnad on kohati vaga ule paisutatud – muidugi oleneb aga no reaalselt, on voimalik palju paremate hindadega.

   • Muidugi saab odavamalt ka. Ei öelnudki, et meie reisi eesmärk oli raha säästa. Kuigi me olime ikkagi väga säästlikud :) Raha pole esmatähtis. Pigem reisi nautimine. Aga no auto oli küll soodsaim variant, mis me võtsime. :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.