Head aega vana, tere uus!

merilin-taimre-paljas porgand-äri-blogi-blogi-elukutseline-kirg-unistus-eneseusk-enesearendus-2017-2018-uus-aasta-jõulud

Foto – tallinnphoto.com

Ja ootamatult on järjekordne aasta seljatatud. 2017 on olnud minu jaoks suur… suurim seni kui järele mõelda. Muidugi on see olnud ka mõneti kõige raskem, pingelisem, kuid samas ka kõige ilusam ja põnevam aasta. Nagu ka oma motivatsioonikõnes “Kirega nullist tippu” olen rääkinud, siis võtan iga-aastaselt oma saavutused kokku ning pĂĽstitan järgmiseks aastaks uued eesmärgid. See on minu viis tänada ja kiita iseennast tehtud töö eest ja motiveerida end veel edukamaks aastaks. Nii ma siis jagan teiega oma aastat, nii tipphetki kui madalpunkte, ning julgustan teid kõiki sama tegema!

2017 suurimad saavutused ja “saavutamatused”

Kui varasemalt võisin ma võtta ainuüksi ühe Facebooki postitusega oma aasta kokku, loetledes nii u 10-15 pisisaavutust ja visates seejärel näpud püsti, siis enam ma sellega piirduda ei saa. Kes palju teeb, see palju jõuab. Ja ma pole päevagi tegemata jätnud. Ma olen motiveeritum kui kunagi varem oma brändi arendama ning maailma muutma!

Pudruraamat

Selle aasta suurimaks saavutuseks oli vaieldamatult esmakordne raamatu kirjastamiskogemus. Tegin seda oma kolmanda retseptiraamatu “Mu sĂĽda kuulub pudrule – soolasele ja magusale” puhul. See oli erakordne kogemus ja väärt valatud higi ja pisaraid. Võib tunduda kĂĽll lihtne asi, mida teha, aga mulle kui igasuguse kirjastaja kogemuseta inimesele oli see paras peavalu ja õppetund. Oma igapäevaste projektide ja töö kõrvalt, pidin ma nĂĽĂĽd tegelema ka raamatu kujundamise, kĂĽljendamise, toimetamise, turundamise, trĂĽkkimise, ladustamise, esitlemise, edasimĂĽĂĽgi, reklaami ja palju muuga.

merilin-taimre-pudru-raamat-mu-sĂĽda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-kersti-niglas

Foto – Kersti Niglas

Küll aga oli see mu parim otsus, sest ma õppisin selle käigus palju (raamatu kirjastamisest saad rohkem lugeda SIIT!). Kuigi ma pole õppinud marketingi, siis on see osa minus blogijakarjääri jooksul tugevalt arenenud. Kes oleks võinud arvata, et ma suudan korraldada nii edukalt kolm raamatuesitlust ning kõigest kuuga terve raamatutiraaži välja müüa? Nüüd on raamatud otsa lõppemas ka juba Myfitnessi, raamatupoodide ja toidukaupluste lettidelt. Seega viimased nobedad, ärge magage võimalust maha, sest uut tiraaži ei tule.

Motiveerivad poekotid

Ega nüüd ei teagi, kuhu aastasse seda pisiprojekti mahutada. Kuna kottidega plaanin välja tulla siiski enne uut aastat ja projekti elustamine leidis ka aset veel detsembrikuus, siis ehk ikkagi siia. Nagu olete mõne vihje juba saanud, siis mul tekkis ootamatult pähe mõte teha teile kingitus. Sest jõuludel pole kunagi liiga palju head ja uueks aastaks teeme me kõik suuri lubadusi, eelkõige iseendale. Minu idee on aidata teil nendest lubadustest ka kinni pidada!

merilin-taimre-paljas porgand-äri-blogi-blogi-elukutseline-kirg-unistus-2017-2018-uus-aasta-jõulud

Foto – tallinnphoto.com

Ehk siis kommid nurka ja saame üheskoos jõuluvanakõhust lahti! Jõuludel on absoluuutselt okei toitu kaevuda ning talvepolstrit paksendada, aga uuest aastast peame juba taas suvevormi peale mõtlema. Minu oranžid 100% orgaanilisest puuvillast kotid sisaldavad kõike paremat ja tervislikumat, et alustada viie lihtsa sammuga juba teekonda parema suvevormi poole. Mida mu kott sisaldama hakkab, kust neid saab ja palju muud juba varsti blogis!

Treeningriiete kollektsioon

Projekt, mida nägin vaimusilmas väga edukalt ette, kuid välja päris nii ei kukkunud. Sain ĂĽlivinge brändi disaini HeiDisainilt (Heidi Pähn) ning kavatsen neid ulakaid porgandeid kindlasti veel kuskil ära kasutada! Kahjuks ei olnud tooted aga päris need, mis ootasin. Aga kõikidel tegijatel juhtub ka äpardusi ja ebaõnnestumisi. Oluline on seda mitte võtte kui kaotust, vaid kui õppetundi. Peaaasi, et kĂĽsid endalt “Mida ma sellest õppisin ja mida võiksin teine kord paremini teha?”

merilin-taimre-paljas-porgand-trenni-spordi-riided-rõivad-bränd-t-shirt-store-top-pusa

Sattusin oma Adidase perega ajurünnaku hoogu ning mõtlesime, et miks mitte pakkuda Adidase tooteid teine kord? Mis te arvate motiveerivatest treeningkinnastest, mis sobilikud nii meestele kui naistele? Muidugi oleksid need minu blogiperele eriti hea hinnaga!

Kohvik

Rääkides ebaõnnestumistest, siis on olnud ka suuremaid lööke. Jah, nagu juba aru saite, siis kohvikuga läks jälle nihu. Põhimõtteliselt olid mul lepingud juba allkirjastamisel (koht ja kõik vajalik juba olemas), kuid partneritega ilmnes väiksemaid usaldusprobleeme ning otsustasin, et parem on see ettevõtmine hetkel pooleli jätta. Sest ega kohviku tegemise võimalus kuhugi kao!

merilin-taimre-pudru-raamat-mu-sĂĽda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-kersti-niglas

Foto – Jörgen Norkroos (Ă•htuleht)

Seni pingutan ma veidi salakavalamalt ehk pakun oma toite teistes toidukohtades. Nii sai kahel nädalavahetusel pärast pudruraamatu ilmumist mu putrusid nautida Solarise Mademoiselle kohvikus ning alates novembrist on saadaval minu koostatud mitmekülgne vegan menüü Basiiliku restoranides, mille kohta võid lähemalt lugeda SIIT!

merilin-taimre-pudru-raamat-mu-sĂĽda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-kersti-niglas

Foto – Erlend Ĺ taub (Ă•htuleht)

Nüüd tänaseks olen lausa tänulik selle otsuse pärast, sest oma kohviku rajamine on justkui lapse saamine. Tahaksin panustada sinna kogu oma aja, energia ja armastuse. Küll aga on mu elus praegu palju muudki toimumas ning ma ei soovi end Eestimaa pinnale jalgupidi naelutada. Enne kui olen valmis pere looma ja lapsi saama, soovin veel ringi reisida, palju projekte ellu viia ning vähegi aega iseendale võtta. Seega olen praegu otsustanud, et kohviku lükkan ma aega, mil olen valmis lapsi saama.

Meediakajastus

Paljas Porgand on teinud tohutu hüppe meedias. Aastal 2017 sain ilutseda Tervis Plussi ja Hers Fitness kaanemodellina ning mind võis leida põhimõtteliselt igast ajakirjast ja ajalehest. Lisaks käisin vähemal või rohkemal määral läbi igast tele- ja raadiokanalist. Mõni oli täispikk saade minu elust (vaata SIIT!), teine väiksemat sorti teemakohane mainimine. Veel valiti mind üheks Denim Dreami jõulukollektsiooni modelliks ning mul on au kaunistada üle Baltikumi nende poodide vaateaknaid ja reklaame!

Ma imestan siiamaani, et kuskil kõne pidades või esinedes, ei juhtu ma kokku inimestega, kelle kõrvust poleks Paljas Porgand kordagi läbi käinud. Ja siinkohal ei ole see kuulsustunne, mis minus positiivsust tekitab… Mind ei huvita, kas mind ära tuntakse (lausa eelistaksin, et ei tunta)… Pigem see, et kui ollakse minust kuulnud, tähendab see, et olen jätnud inimestesse jälje, millegagi silma jäänud või huvi pakkunud ehk blogijana igati õnnestunud! Ja vot see making an impact tunne on fantastiline!

paljas-porgand-merilin-taimre-blogi-blogija-esinemine-karjäär-õnnestumine-edu-2017-kokkuvõte

Muidugi ei ole kajastus alati positiivne. Sel aastal olen pakkunud kindlasti päris palju ka kriitilist kõneainet, kuid vapustav on olnud aga teie suhtumine sellesse ja avaldatud tugi! Ma pole kunagi tundnud end lugejate poolt nii armastatuna. Kes mind ikka tõeliselt hingega lugemas käib, see teab, missugune inimene ma südamest olen, mis on minu eesmärgid ning kuidas ma teist kõigist hoolin. Seda armastust, aega ja hoolt, mida teile jagan, on niiiiii fantastiline tunne ka vastu saada! Ma tahaks arvata, et oleme loonud kommuuni, mis on täis tugevaid ja armastavaid naisi, kes ei karda seda ka väljendada ja hoiavad ühte!

merilin-taimre-paljas porgand-äri-blogi-blogi-elukutseline-kirg-unistus-eneseusk-enesearendus-2017-2018-uus-aasta-jõulud

Foto – tallinnphoto.com

Paljas Porgand kasv:

 • Blogi – blogi lugemised on rohkem kui kahekordistunud
 • Instagram – olen oma jälgijaskonna aastaga kolmekordistanud
 • Facebook – olen oma jälgijaskonna aastaga kolmekordistanud

Beebiporgandid

Paljas Porgand on ka tiimi kasvatanud. Seoses raamatu hulluperioodiga, lisandus tiimi mu parem käsi ja jube ruttu südamelähedaseks saanud assistent Berit! Ta on aidanud mind nii postituste koostamisega, proof readinguga, ürituste ja esinemiste korraldusega, kõige visuaalse timmimisega ning eri projektide eestvedamisega. See on naine, kes usub minu eesmärkidesse ning soovib samamoodi panustada kõike, mida teen. Me loeme üksteise mõtteid ning oleme suutnud moodustada tugeva tiimi!

merilin-taimre-paljas porgand-äri-blogi-blogi-elukutseline-kirg-unistus-eneseusk-enesearendus-2017-2018-uus-aasta-jõulud

Foto – tallinnphoto.com

Lisaks assistendile on mul olemas kõige usaldusväärsem ja toredam raamatupidaja Liis. Ka temast on saanud mulle suur sõbranna ning meie iseloomud lihtsalt klikivad. Kohtume kĂĽll raamatupidamise asjus, kuid lõpuks räägime maa ja ilma lahti ning lahkume 10 uut äriideed peas. Ning olen alustanud ka fitness treeningvideote ĂĽlesfilmimise ja jagamisega, mida näete mu Youtube’i kanalil. Selleks leidsin endale uskumatult hea silma ja tunnetusega videograafi Dag Holmen. See kutt on pro!

2018 – mitte ükski unistus pole võimatu

Unistama peab! Olenemata sellest, kuidas ja kui palju elu sind raputanud on, ei tohi alla anda. Iga ebaõnnestumine on võitja õppetund ja hüppelaud. Kui tahad olla kaotaja, siis võta ebaõnnestumist kui kaotust. Ma puutun võitjate ja kaotajate iga päev kokku, ainult üks erinevus on – kaotajaid ma oma ellu ei jäta. Ma usun positiivsesse energiasse, mida loob meie ümbruskond, inimeste vaheline suhtlus ning eneseusk. Et olla võitja, pean ma end võitjatega ka ümbritsema!

merilin-taimre-paljas porgand-äri-blogi-blogi-elukutseline-kirg-unistus-eneseusk-enesearendus-2017-2018-uus-aasta-jõulud

Foto – tallinnphoto.com

Seni olen ma olnud vaid võitja sadade ebaõnnestumistega. Ja just neid ebaõnnestumisi kavatsengi ma kasutada oma tuleviku rajamiseks ja ka edaspidi võitmiseks. Minu suurimad unistused järgnevateks aastateks on (ei püstita eesmärke vaid aasta lõikes ja tähtajaliselt):

 • massiivne enesearendus – langetada raskeid otsuseid, mitte neid vältida; kuulata/lugeda/vaadata võimalikult palju enesearengule rõhuvat materjali; võtta vastu ka kõige hirmutavamad väljakutsed; keskenduda iseendale ja panustada aega vaid tulevikule mitte minevikule
 • armastus ja pere – kui veel eelmine aasta võisin olla elevil vallaliselu ĂĽle, siis ma ei otsi enam pikemalt juba lõbu, kohtinguid ja sõltumatust. Ma soovin oma ellu enim piiritut armastust, toetavat ja tugevat partnerit ning lapsi. Ilmselgelt ei näe ma seda nii pea juhtumas, kuid lõpuks tunnen, et olen valmis millelegi nii olulisele täielikult vastu astuma.
 • neljas retseptiraamat – jajajja! See saab olema legendaarne retseptiraamat mu suuremast seeriast. Mis arvate 100% vegan retseptiraamatust “Mu sĂĽda kuulub kolmele – toidule, loomadele ja minule”?
 • naistele pĂĽhendatud seminaridesari – esimene kuupäev on paigas! Kuidas kõlab 01.03… kuulutaksime ĂĽheselt välja nii kevade kui naiste õidepuhkemise läbi minu seminaride!
 • Blogi rebranding – võtsin ette ĂĽhe suuremat sorti ampsu. Soovime Beritiga teha mu blogile suure restardi, et siin oleks ikka mugavam navigeerida ja kõik vajalik oleks käe-jala ulatuses. Pluss võiks vast tĂĽhjenduse teha postitustest, mis on ilmselgelt iganenud ning midagi peale mahuröövi siin ei tee. Kui keegi tahab kodulehe ĂĽlesehituse muudatuste juures abikätt pakkuda, siis olete väga oodatud!
 • Blogi ja raamatud ka ingliskeelsele platvormile – kui koduleht on uuendatud, siis kähku-kähku tõlkima, et avada mu bränd ka välisturule. Vaesekesed, kasutavad praegu Google Translate’i, et end asjadega kursis hoida. Instagram õnneks on juba inglise keeles, oleks postituste tõlkimine vaid sama lihtne. Pudruraamat tõlgitud, läheb see ĂĽsna pea ePubi mĂĽĂĽki. Loodan kähku ka esimesed kaks sinna ĂĽles saada.
 • Ja kui kõik on inglise keeles, siis on mul hiigelsuur soov Paljas Porgand äpp teha. Ma kĂĽll ei taha ĂĽhtegi detaili jagada, sest idee on võimas, aga jällegi kui oled parasjagu veebiarendaja või muu IT mastermind, siis koostööst olen igati huvitatud.
 • Ja ei saa ma ikka ĂĽle ega ĂĽmber soovist oma kohvik kord rajada! Aga noh, enne lapsed, siis kohvik. Hehe!

Sellega tõmban kriipsu peale oma ülimalt edukale 2017. aastale ning soovin kommentaarides teada, mis oli teie suurim õnnestumine ja ebaõnnestumine. Mis on teie uusaasta lubadused või üleüldised eesmärgid edaspidiseks? Seda oleks eriti vinge kuulda ning ehk motiveerite mindki ikka suuremalt unistama!

merilin-taimre-paljas porgand-äri-blogi-blogi-elukutseline-kirg-unistus-eneseusk-enesearendus-2017-2018-uus-aasta-jõulud

Foto – tallinnphoto.com

Soovin kauneid pühi kõige lähedasemate seltsis! Et me keegi ei võtaks üksteist iseenesest mõistetavalt, vaid jagaksime armastust igal sammul nii palju kui võimalik! Minu süda on armastust täis ja loodan, et ka Sinu oma! Kauneid jõule ja edukat uut aastat! Porgand.

merilin-taimre-paljas porgand-äri-blogi-blogi-elukutseline-kirg-unistus-2017-2018-uus-aasta-jõulud

Foto – Marleen Muhuste (Denim Dream Stores)

27 Kommentaari


 1. Fatal error: Allowed memory size of 536870912 bytes exhausted (tried to allocate 20480 bytes) in /data01/virt71985/domeenid/www.paljasporgand.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 271

  Fatal error: Allowed memory size of 536870912 bytes exhausted (tried to allocate 20480 bytes) in /data01/virt71985/domeenid/www.paljasporgand.ee/htdocs/wp-includes/plugin.php on line 449