Head aega vana, tere uus!

merilin-taimre-paljas porgand-äri-blogi-blogi-elukutseline-kirg-unistus-eneseusk-enesearendus-2017-2018-uus-aasta-jõulud

Foto – tallinnphoto.com

Ja ootamatult on järjekordne aasta seljatatud. 2017 on olnud minu jaoks suur… suurim seni kui järele mõelda. Muidugi on see olnud ka mõneti kõige raskem, pingelisem, kuid samas ka kõige ilusam ja põnevam aasta. Nagu ka oma motivatsioonikõnes “Kirega nullist tippu” olen rääkinud, siis võtan iga-aastaselt oma saavutused kokku ning püstitan järgmiseks aastaks uued eesmärgid. See on minu viis tänada ja kiita iseennast tehtud töö eest ja motiveerida end veel edukamaks aastaks. Nii ma siis jagan teiega oma aastat, nii tipphetki kui madalpunkte, ning julgustan teid kõiki sama tegema!

2017 suurimad saavutused ja “saavutamatused”

Kui varasemalt võisin ma võtta ainuüksi ühe Facebooki postitusega oma aasta kokku, loetledes nii u 10-15 pisisaavutust ja visates seejärel näpud püsti, siis enam ma sellega piirduda ei saa. Kes palju teeb, see palju jõuab. Ja ma pole päevagi tegemata jätnud. Ma olen motiveeritum kui kunagi varem oma brändi arendama ning maailma muutma!

Pudruraamat

Selle aasta suurimaks saavutuseks oli vaieldamatult esmakordne raamatu kirjastamiskogemus. Tegin seda oma kolmanda retseptiraamatu “Mu süda kuulub pudrule – soolasele ja magusale” puhul. See oli erakordne kogemus ja väärt valatud higi ja pisaraid. Võib tunduda küll lihtne asi, mida teha, aga mulle kui igasuguse kirjastaja kogemuseta inimesele oli see paras peavalu ja õppetund. Oma igapäevaste projektide ja töö kõrvalt, pidin ma nüüd tegelema ka raamatu kujundamise, küljendamise, toimetamise, turundamise, trükkimise, ladustamise, esitlemise, edasimüügi, reklaami ja palju muuga.

merilin-taimre-pudru-raamat-mu-süda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-kersti-niglas

Foto – Kersti Niglas

Küll aga oli see mu parim otsus, sest ma õppisin selle käigus palju (raamatu kirjastamisest saad rohkem lugeda SIIT!). Kuigi ma pole õppinud marketingi, siis on see osa minus blogijakarjääri jooksul tugevalt arenenud. Kes oleks võinud arvata, et ma suudan korraldada nii edukalt kolm raamatuesitlust ning kõigest kuuga terve raamatutiraaži välja müüa? Nüüd on raamatud otsa lõppemas ka juba Myfitnessi, raamatupoodide ja toidukaupluste lettidelt. Seega viimased nobedad, ärge magage võimalust maha, sest uut tiraaži ei tule.

Motiveerivad poekotid

Ega nüüd ei teagi, kuhu aastasse seda pisiprojekti mahutada. Kuna kottidega plaanin välja tulla siiski enne uut aastat ja projekti elustamine leidis ka aset veel detsembrikuus, siis ehk ikkagi siia. Nagu olete mõne vihje juba saanud, siis mul tekkis ootamatult pähe mõte teha teile kingitus. Sest jõuludel pole kunagi liiga palju head ja uueks aastaks teeme me kõik suuri lubadusi, eelkõige iseendale. Minu idee on aidata teil nendest lubadustest ka kinni pidada!

merilin-taimre-paljas porgand-äri-blogi-blogi-elukutseline-kirg-unistus-2017-2018-uus-aasta-jõulud

Foto – tallinnphoto.com

Ehk siis kommid nurka ja saame üheskoos jõuluvanakõhust lahti! Jõuludel on absoluuutselt okei toitu kaevuda ning talvepolstrit paksendada, aga uuest aastast peame juba taas suvevormi peale mõtlema. Minu oranžid 100% orgaanilisest puuvillast kotid sisaldavad kõike paremat ja tervislikumat, et alustada viie lihtsa sammuga juba teekonda parema suvevormi poole. Mida mu kott sisaldama hakkab, kust neid saab ja palju muud juba varsti blogis!

Treeningriiete kollektsioon

Projekt, mida nägin vaimusilmas väga edukalt ette, kuid välja päris nii ei kukkunud. Sain ülivinge brändi disaini HeiDisainilt (Heidi Pähn) ning kavatsen neid ulakaid porgandeid kindlasti veel kuskil ära kasutada! Kahjuks ei olnud tooted aga päris need, mis ootasin. Aga kõikidel tegijatel juhtub ka äpardusi ja ebaõnnestumisi. Oluline on seda mitte võtte kui kaotust, vaid kui õppetundi. Peaaasi, et küsid endalt “Mida ma sellest õppisin ja mida võiksin teine kord paremini teha?”

merilin-taimre-paljas-porgand-trenni-spordi-riided-rõivad-bränd-t-shirt-store-top-pusa

Sattusin oma Adidase perega ajurünnaku hoogu ning mõtlesime, et miks mitte pakkuda Adidase tooteid teine kord? Mis te arvate motiveerivatest treeningkinnastest, mis sobilikud nii meestele kui naistele? Muidugi oleksid need minu blogiperele eriti hea hinnaga!

Kohvik

Rääkides ebaõnnestumistest, siis on olnud ka suuremaid lööke. Jah, nagu juba aru saite, siis kohvikuga läks jälle nihu. Põhimõtteliselt olid mul lepingud juba allkirjastamisel (koht ja kõik vajalik juba olemas), kuid partneritega ilmnes väiksemaid usaldusprobleeme ning otsustasin, et parem on see ettevõtmine hetkel pooleli jätta. Sest ega kohviku tegemise võimalus kuhugi kao!

merilin-taimre-pudru-raamat-mu-süda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-kersti-niglas

Foto – Jörgen Norkroos (Õhtuleht)

Seni pingutan ma veidi salakavalamalt ehk pakun oma toite teistes toidukohtades. Nii sai kahel nädalavahetusel pärast pudruraamatu ilmumist mu putrusid nautida Solarise Mademoiselle kohvikus ning alates novembrist on saadaval minu koostatud mitmekülgne vegan menüü Basiiliku restoranides, mille kohta võid lähemalt lugeda SIIT!

merilin-taimre-pudru-raamat-mu-süda-kuulub-pudrule-soolasele-ja-magusale-kersti-niglas

Foto – Erlend Štaub (Õhtuleht)

Nüüd tänaseks olen lausa tänulik selle otsuse pärast, sest oma kohviku rajamine on justkui lapse saamine. Tahaksin panustada sinna kogu oma aja, energia ja armastuse. Küll aga on mu elus praegu palju muudki toimumas ning ma ei soovi end Eestimaa pinnale jalgupidi naelutada. Enne kui olen valmis pere looma ja lapsi saama, soovin veel ringi reisida, palju projekte ellu viia ning vähegi aega iseendale võtta. Seega olen praegu otsustanud, et kohviku lükkan ma aega, mil olen valmis lapsi saama.

Meediakajastus

Paljas Porgand on teinud tohutu hüppe meedias. Aastal 2017 sain ilutseda Tervis Plussi ja Hers Fitness kaanemodellina ning mind võis leida põhimõtteliselt igast ajakirjast ja ajalehest. Lisaks käisin vähemal või rohkemal määral läbi igast tele- ja raadiokanalist. Mõni oli täispikk saade minu elust (vaata SIIT!), teine väiksemat sorti teemakohane mainimine. Veel valiti mind üheks Denim Dreami jõulukollektsiooni modelliks ning mul on au kaunistada üle Baltikumi nende poodide vaateaknaid ja reklaame!

Ma imestan siiamaani, et kuskil kõne pidades või esinedes, ei juhtu ma kokku inimestega, kelle kõrvust poleks Paljas Porgand kordagi läbi käinud. Ja siinkohal ei ole see kuulsustunne, mis minus positiivsust tekitab… Mind ei huvita, kas mind ära tuntakse (lausa eelistaksin, et ei tunta)… Pigem see, et kui ollakse minust kuulnud, tähendab see, et olen jätnud inimestesse jälje, millegagi silma jäänud või huvi pakkunud ehk blogijana igati õnnestunud! Ja vot see making an impact tunne on fantastiline!

paljas-porgand-merilin-taimre-blogi-blogija-esinemine-karjäär-õnnestumine-edu-2017-kokkuvõte

Muidugi ei ole kajastus alati positiivne. Sel aastal olen pakkunud kindlasti päris palju ka kriitilist kõneainet, kuid vapustav on olnud aga teie suhtumine sellesse ja avaldatud tugi! Ma pole kunagi tundnud end lugejate poolt nii armastatuna. Kes mind ikka tõeliselt hingega lugemas käib, see teab, missugune inimene ma südamest olen, mis on minu eesmärgid ning kuidas ma teist kõigist hoolin. Seda armastust, aega ja hoolt, mida teile jagan, on niiiiii fantastiline tunne ka vastu saada! Ma tahaks arvata, et oleme loonud kommuuni, mis on täis tugevaid ja armastavaid naisi, kes ei karda seda ka väljendada ja hoiavad ühte!

merilin-taimre-paljas porgand-äri-blogi-blogi-elukutseline-kirg-unistus-eneseusk-enesearendus-2017-2018-uus-aasta-jõulud

Foto – tallinnphoto.com

Paljas Porgand kasv:

 • Blogi – blogi lugemised on rohkem kui kahekordistunud
 • Instagram – olen oma jälgijaskonna aastaga kolmekordistanud
 • Facebook – olen oma jälgijaskonna aastaga kolmekordistanud

Beebiporgandid

Paljas Porgand on ka tiimi kasvatanud. Seoses raamatu hulluperioodiga, lisandus tiimi mu parem käsi ja jube ruttu südamelähedaseks saanud assistent Berit! Ta on aidanud mind nii postituste koostamisega, proof readinguga, ürituste ja esinemiste korraldusega, kõige visuaalse timmimisega ning eri projektide eestvedamisega. See on naine, kes usub minu eesmärkidesse ning soovib samamoodi panustada kõike, mida teen. Me loeme üksteise mõtteid ning oleme suutnud moodustada tugeva tiimi!

merilin-taimre-paljas porgand-äri-blogi-blogi-elukutseline-kirg-unistus-eneseusk-enesearendus-2017-2018-uus-aasta-jõulud

Foto – tallinnphoto.com

Lisaks assistendile on mul olemas kõige usaldusväärsem ja toredam raamatupidaja Liis. Ka temast on saanud mulle suur sõbranna ning meie iseloomud lihtsalt klikivad. Kohtume küll raamatupidamise asjus, kuid lõpuks räägime maa ja ilma lahti ning lahkume 10 uut äriideed peas. Ning olen alustanud ka fitness treeningvideote ülesfilmimise ja jagamisega, mida näete mu Youtube’i kanalil. Selleks leidsin endale uskumatult hea silma ja tunnetusega videograafi Dag Holmen. See kutt on pro!

2018 – mitte ükski unistus pole võimatu

Unistama peab! Olenemata sellest, kuidas ja kui palju elu sind raputanud on, ei tohi alla anda. Iga ebaõnnestumine on võitja õppetund ja hüppelaud. Kui tahad olla kaotaja, siis võta ebaõnnestumist kui kaotust. Ma puutun võitjate ja kaotajate iga päev kokku, ainult üks erinevus on – kaotajaid ma oma ellu ei jäta. Ma usun positiivsesse energiasse, mida loob meie ümbruskond, inimeste vaheline suhtlus ning eneseusk. Et olla võitja, pean ma end võitjatega ka ümbritsema!

merilin-taimre-paljas porgand-äri-blogi-blogi-elukutseline-kirg-unistus-eneseusk-enesearendus-2017-2018-uus-aasta-jõulud

Foto – tallinnphoto.com

Seni olen ma olnud vaid võitja sadade ebaõnnestumistega. Ja just neid ebaõnnestumisi kavatsengi ma kasutada oma tuleviku rajamiseks ja ka edaspidi võitmiseks. Minu suurimad unistused järgnevateks aastateks on (ei püstita eesmärke vaid aasta lõikes ja tähtajaliselt):

 • massiivne enesearendus – langetada raskeid otsuseid, mitte neid vältida; kuulata/lugeda/vaadata võimalikult palju enesearengule rõhuvat materjali; võtta vastu ka kõige hirmutavamad väljakutsed; keskenduda iseendale ja panustada aega vaid tulevikule mitte minevikule
 • armastus ja pere – kui veel eelmine aasta võisin olla elevil vallaliselu üle, siis ma ei otsi enam pikemalt juba lõbu, kohtinguid ja sõltumatust. Ma soovin oma ellu enim piiritut armastust, toetavat ja tugevat partnerit ning lapsi. Ilmselgelt ei näe ma seda nii pea juhtumas, kuid lõpuks tunnen, et olen valmis millelegi nii olulisele täielikult vastu astuma.
 • neljas retseptiraamat – jajajja! See saab olema legendaarne retseptiraamat mu suuremast seeriast. Mis arvate 100% vegan retseptiraamatust “Mu süda kuulub kolmele – toidule, loomadele ja minule”?
 • naistele pühendatud seminaridesari – esimene kuupäev on paigas! Kuidas kõlab 01.03… kuulutaksime üheselt välja nii kevade kui naiste õidepuhkemise läbi minu seminaride!
 • Blogi rebranding – võtsin ette ühe suuremat sorti ampsu. Soovime Beritiga teha mu blogile suure restardi, et siin oleks ikka mugavam navigeerida ja kõik vajalik oleks käe-jala ulatuses. Pluss võiks vast tühjenduse teha postitustest, mis on ilmselgelt iganenud ning midagi peale mahuröövi siin ei tee. Kui keegi tahab kodulehe ülesehituse muudatuste juures abikätt pakkuda, siis olete väga oodatud!
 • Blogi ja raamatud ka ingliskeelsele platvormile – kui koduleht on uuendatud, siis kähku-kähku tõlkima, et avada mu bränd ka välisturule. Vaesekesed, kasutavad praegu Google Translate’i, et end asjadega kursis hoida. Instagram õnneks on juba inglise keeles, oleks postituste tõlkimine vaid sama lihtne. Pudruraamat tõlgitud, läheb see üsna pea ePubi müüki. Loodan kähku ka esimesed kaks sinna üles saada.
 • Ja kui kõik on inglise keeles, siis on mul hiigelsuur soov Paljas Porgand äpp teha. Ma küll ei taha ühtegi detaili jagada, sest idee on võimas, aga jällegi kui oled parasjagu veebiarendaja või muu IT mastermind, siis koostööst olen igati huvitatud.
 • Ja ei saa ma ikka üle ega ümber soovist oma kohvik kord rajada! Aga noh, enne lapsed, siis kohvik. Hehe!

Sellega tõmban kriipsu peale oma ülimalt edukale 2017. aastale ning soovin kommentaarides teada, mis oli teie suurim õnnestumine ja ebaõnnestumine. Mis on teie uusaasta lubadused või üleüldised eesmärgid edaspidiseks? Seda oleks eriti vinge kuulda ning ehk motiveerite mindki ikka suuremalt unistama!

merilin-taimre-paljas porgand-äri-blogi-blogi-elukutseline-kirg-unistus-eneseusk-enesearendus-2017-2018-uus-aasta-jõulud

Foto – tallinnphoto.com

Soovin kauneid pühi kõige lähedasemate seltsis! Et me keegi ei võtaks üksteist iseenesest mõistetavalt, vaid jagaksime armastust igal sammul nii palju kui võimalik! Minu süda on armastust täis ja loodan, et ka Sinu oma! Kauneid jõule ja edukat uut aastat! Porgand.

merilin-taimre-paljas porgand-äri-blogi-blogi-elukutseline-kirg-unistus-2017-2018-uus-aasta-jõulud

Foto – Marleen Muhuste (Denim Dream Stores)

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

27 Comments

 1. Laura says:

  Eelmise aasta sellises postituses kirjutasid, et on eesmärk sügisel bikiinifitnessis võistelda. Kas on plaani/soovi veel võistelda? Kui ei, siis miks? ☺

  • Ma võistlesin 2016. aasta sügisel :) See oli ühekordse eksperiment blogi jaoks, et näidata, kui raske alaga on tegemist. Mul kahjustas see oluliselt tervist ja ei kordaks seda. ;)

 2. Liisu says:

  Tere! Sul on vägagi hariv ja silmaringi laiendav blogi – kiidusõnad! Aga tahaks ühe asja ka ära mainida: kuigi oled osadele fotodele viitanud, kes on olnud fotograaf; siis mulle tundub, et Sa kasutad ka pilte, mis võetud Internetist, võiksid seda ka viidata. Lihtsalt teadmiseks Sulle! :)

  Kõike head ja edu blogimisel!

 3. Kristina says:

  Fitnessi ajakirjas nägin sind jah esikaanel aga Ilugurus mitte ?. Kas see oli mingi veebiversioon?

  • Issssand, aitäh, et tähelepanu tõmbasid. Hakkasin siis uurima, mis Ilugurust jutt, aga tõesti nii kirjutasingi. Ju oli mõttes, kuna kirjutasid must hiljuti mõningaid artikleid. Tervis plussi kaanel olin ;)

 4. Laura says:

  Sa ise kannad trennis vist Adidase trenniriideid? Miks sa enda brändi ei kanna? Ja miks see kollektsioon ühtlane ja igav must oli? Idee ju on väga hea sul :)

  • Võimalused läbi T-shirt Store’i olid väga piiratud kahjuks :) Mul vaja tugevamat toestust ja pusa ma trennis ei kanna. Adidase rinnakad on lihtsalt parimad!

 5. Laura Kalve says:

  Minu suurim saavutus kindlalt see aasta oli uue töö saamine, Estravelis Tasku keskuses. :) Kuna ma 2x kandideerisin antud ametikohale ja teisel korral mind ka tööle võeti, siis oli see eriti rõõmus hetk mu elus. Lõpuks ometi erialane töö. :) Eelnevalt sai juba 3 aastat ja 3 kuud töötatud Circle K’s. Kindlasti on minu uue aasta lubadus rohkem aega veeta oma pere ja sugulastega, eriti Tartust ja maakohast kaugemal elavate sugulastega, kuna neid pole juba oma mitu aastat kahjuks näinud. :/ Olla alati positiivne, siiras, unistada suurelt, kuid teatud hetkedel olla ka realist :) Tuleb alati mõelda, et inimene, kes tänaval võib-olla su kõrval kõnnib või teeb poes sisseoste, on täpselt sama tunnetega inimene nagu me kõik. See panebki mind ennast vaatama maailma ka läbi teiste silmade ja tekitama rohkem empaatiatunnet. :)

 6. Eveli says:

  Heh Merilin!Võiksid ükskord teha postituse ikka ära(koos piltidega),mis vahe on feigil ja endast hoolitseval naisel??Puust ja punasega nö.kõigile ette,siis ehk jääb see feigi jutt ometi ära.
  Minu suurim saavutus 2017 a on soomes müügindusega seotud kooli lõpetamine(5lapse kõrvalt).Pisisaavutuse hulka ehk arvestada hakkamasaamine oma laste erinevate puberteediea probleemidega ning enda jagamine kooli,pere,praktika vahet?☺

 7. Janeli says:

  Hei Porgand!

  Veidi teemaväline küsimus hetkel, aga ütlesid kuskil, et üle viie portsjoni puuvilju Sa päevas süüa ei soovitaks. Miks? :) Ja kas sinna viie portsjoni alla loed Sa ka marju?
  Mõnusat vana-aasta lõppu Sulle ning imeilusat ja tegusat uut! :)

 8. Dream says:

  Vau! Täiesti uskumatu, et Eestis nii imeline tüdruk elab? Mul on ülimalt hea meel, et saan kogeda kasvõi internetis seda eluenergiat ja edukuse laengut, mis sinust tuleb! Kahjuks on enamus inimesi meie ümber kibestunud, igavad ja stereotüüpsed:( Aasta viimasel kuul, detsembris sain kogeda ja tunda, KUI palju ebakomstruktiivset kriitikat peavad ilusad, noored ja edukad naised taluma. Aasta järeldus- julged kasvõi 10% eristuda hallist biomassist – valmistu mõningateks negatiivseteks rünnakuteks. Tore on aga see, et kogu see negatiivne bullshit on kõigest jääknähud, mis käivad suurte saavutustega kaasas! Seega järgmise aasta eesmärk on lõpetada endas kahtlemine ja tõmmata maha mask, millega ma oma sisemist mina ümbruskonna eest varjan. Usun, et õnnelik inimene on vaba inimene. Ja sina, Merilin tundud igas mõttes limitless powerwoman olevat! :)

 9. KK says:

  Sa oled nii awesome! Ma lausa armastan sind. Kunagi olin ka halvasti meelestatud sinu suhtes ja arvasin, et oled feik aga peale postitust, kus sa end avasid muutus mu meel täiesti. Sa pole lihtsalt ilus fitness chick, sa oled veel ülimalt hea inimene ja hiiglaslik motivaator! Väga tore on näha, et liigud aina ülespoole ja aitad inimesi parema elu poole! Oled väga palju saavutanud ning võid kindel olla, et su lapsed saavad sinu üle väga uhked olla ja su kohvik saab olema paljude lemmikuks! :)
  Miljon tänu sulle selle eest, mis sa teinud olen!!

 10. […] post Head aega vana, tere uus! appeared first on Paljas […]

 11. Kaisa says:

  Olen sind alles avastanud ja peab ütlema, et sa oled lisaks ilule ka õiget asja ajamas ning populaarsust kogumas ja seda nii, et sa ei ropenda, solva endast erinevaid inimesi vaid hoopis läbi sisuturunduse motiveerid inimesi ennast armastama ja kui vaja siis ka muutusi oma elus tegema. Mind sa inspireerid, pööran enda ja pere toidulauaale rohkem tähelepanu ning ka trenniharjumust üritan plaanipärasemaks muuta. Tänan ja toredat pühadeaega.

 12. Kerli says:

  Oled väga tubli ja motiveeriv, Merilin.
  Selles osas nõustun väga, et kaotajaid enda ümber hoida ei ole mõistlik. Olen ise neid hoidnud või olnud ise mingi pikem periood kaotaja, nähes, kuidas võitjad eemalduvad. Tõsi, kaotaja vaid segab edasi võitmist! Minu eesmärk on olla vaid võitja ja usun, et olen selle ka juba saavutanud. Ei tunne, et 2017. aastal oleks olnud ebaõnnestumisi, kuigi kõik ei läinud alati nii, kuis lootsin. Tunnen, et nii pidi minema ja nii ongi olnud vaja :)

 13. Triinx says:

  Miriga väga nōus – näed armas, loomulik ja down to earth välja nendel piltidel, kus seda punast lokki näha pole. Miskipärast see punane näeb veidi tehislik ja slaavilik välja ja see ei tundu ühtivat Sinu elustiili ja tōekspidamistega. Aga lōpuks loeb ikka see, kuidas sa ise end enesekindlamalt tunned.

  Jōudu uuel aastal!

 14. Mir. says:

  Sulle nii sobivad ühtlaselt tumedad juuksed ilma punaseta! Palju classym ja värskem!

 15. Maila says:

  Nii positiivne ja mõnus lugemine..haha beebiporgandite peale :D
  Igastahes väga motiveeriv oled..keep it up! :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.