11.02 ESIMESED TULEMUSED!

merilin-taimre-tugev-terve-jõusaal-hantel-biitseps-trenn-sparta-adidas

Eelmäng

Ja esimene trennirohke kuu on juba seljatatud! Küll see aeg alles tuiskab mööda… Esimeses postituses rääkisin ma teile oma senistest harjumustest, Sparta toitumisnõustaja ja eratreeneri Janika Koch-Mäe poolt läbiviidud kehaanalüüsist, toitumisest ja enesearmastusest. Sellest sai kõige alus!

fitness-fit-raskused-jõusaal-paljas-porgand-merilin-taimre

Siis tuli aga aeg kõik teadmised kokku korjata ja need trenni kaasa võtta! Olen treenimiseks valinud Eesti ühe juhtiva spordiseltsi Sparta (aadressil Pärnu mnt 139c, Tallinn), kus treeningvõimalustel pole piire… Seal on olemas kõik rühmatrennid, avar ja ülimalt asjalik jõusaal, pallitreeningud ja isegi võimalus võitluskunsti harrastada.

merilin-taimre-tugev-terve-jõusaal-hantel-biitseps-trenn-sparta-adidas

Riided – Adidase kevadkollektsioon

Olen aastaid olnud üks tõeline jõusaalijõmm, keda võis igapäevaselt peegli eest biitsi pumpamast või kangi all karjumast leida. Mu eesmärk oli saada tugevaks ning iga treeningkorraga ikka rohkem tõsta ja end nii vaimselt kui füüsiliselt ületada. Jõutreeningud on me kehale vapustavad ning naised ei pea kartma, et nad tohutult laiaks lähevad nagu meie vastassugupool nimega Testosteroon… Loe lähemalt sel teemal SIIT! Küll aga tundsin ma, et mu suutlikkus, vastupidavus ja paindlikkus on ebapiisav. Seda just seetõttu, et mu kardio, H.I.I.T ja muu vastupidavusele rõhuva treeningu osakaal oli liiga väike. Kui Janika küsis mult, mis on mu eesmärk, siis vastasin kindla meelega: “Olla võimalikult mitmekülgne, võimekas ning tugev!” Ja nii ta meie ühise jutuajamise tulemusena mulle treeningkava koostaski!

Treeningkava

Olete juba excited?? Ilmselgelt!

 1. E PumpFX või mõni muu lihasvastupidavustreening
 2. T Jõusaalikava
 3. K Spinn või mõni muu H.I.I.T treening
 4. N PumpFX või mõni muu lihasvastupidavustreening
 5. R Jõusaalikava
 6. L Keha&meel (jooga, pilates vms)
 7. P – P nagu puhkepäev! Whoop-whoop, päev mil topin nägu täis braunit ja jäätist ja pizzat ja popkorni. Ei, tegelt mitte, haha! Aga ühest tervislikust Snickersi jäätisest ära küll ei ütleks, hihi!

Selle kava lõikan ma teile lahti edasiste postitustega, kus räägin täpselt, missuguseid trenne olen proovinud, mis mulle enim meeldivad ja näitan muidugi ka visuaalselt, kuidas ma reaalselt trennis kakerdan, higistan ja kukkudes ikka püsti tõusen… no seda karmi reaalsust ikka, mida me silmad kõige rohkem ihaldavad, haha!

Jõusaalikava

Aga tavai, kõige mahlasema pala juurde. Mida see Paljas Porgand seal jõusaalis siis ära teeb? Mu kava on mõlemal jõusaalipäeval sama ehk kogu kerele.

terve-tugev-naine-trenn-kava-fit-fitness-jõusaal

Praegune kava:

 1. 15-30 minutit kardiot soojenduseks
 2. 3×20 edasi ja tagasi kummilindiga astumine küljelt küljele – tuhara ja kere keskosa lihaste aktivatsioon
 3. 3×12-15 kükk Smithi kangiga – reied, tuhar (alustasin 50kg ja praeguseks teen 75 kg)
 4. 3×12-15 puusasirutus kangiga – tuhar, reie tagakülg (alustasin 40 kg ja praeguseks teen 55 kg)
 5. 3×12-15 reite eemaldamine seadmel kerekallutuses – keskne tuharalihas ja reie eemaldajad (alustasin 15 kg ja praeguseks teen 30 kg)
 6. 3×12-15 lõuatõmme seadmel – selja lailihas, õlad, biitseps, trapetslihased (alustasin 30 kg abiraskusega ja praeguseks teen 20 kg). Kuigi tõmbasin kitsa haardega ka 8 tõmmet ilma abita ära!!! Jehuuu, kes oleks arvanud, hihi.
 7. 3×12-15 seljatõmbed Kinesisel – trapetslihased, õla tagaosa, biitseps (alustasin 10 kg ja praeguseks teen 24 kg)
 8. 3×12-15 jõutõmme – selja sirgestajad, reie tagakülg, kere (alustasin 40 kg ja praeguseks teen 55 kg)
 9. 3×12-15 kätekõverdused – rinnalihas, triitseps
 10. 3×12-15 küünarvarte kõverdamine ja õlapress hantlitega – biitseps ja deltalihased (6 kg hantlitega)
 11. 3×12-15 triitseps-dipid seadmel – triitseps (alustasin 30 kg abiraskusega ja praeguseks teen 20 kg)
 12. Aja peale pallof hoidmine plokkseadmel – kere külgmised lihased (alustasin 45 sekundiga ja praeguseks teen umbes poolteist minutit)
 13. 3×24-30 dead bug hantlitega – kere keskosa, kõhu sirglihased (alustasin 2 kg hantlitega ja praeguseks teen 4 kg)
 14. Lõdvestuseks klassikalised lõdvestusharjutused, kerged ja lühikesed venitusharjutused või vahtrulliga rullimine, rahulik kõndimine jooksulindil vms.

Video annab vähe visuaalsemalt aimu, kuidas Paljas Porgandi jõusaalis ukerdamine välja näeb ka:

Esimesed tulemused

Ma ütleks, et kehakoostise määramise tulemused räägivad enda eest:

 • Kaalun 55.6 kg (kaal on langenud 0.4 kg võrra)
 • Keha tüüp on lihaseline, madal rasva %-ga (enne oli normaalne)
 • Kehamassiindeks (BMI) on 20 (enne oli 22.1)
 • Rasva % on 20 (enne oli 22.1%, eesmärk saavutada 19%)
 • Kõhurasva on 2% (enne oli 3%)
 • Rasvamass on 11.1 kg (enne oli 12,4 kg)
 • Lihasmass on 41.2 kg (enne oli 40.4 kg)
 • Ja mis kõige toredam, siis masin peab mind nüüd juba 20 aastaseks (enne oli 21 a)

Ja täpselt sama hästi on tulemusi näha ka mõõtmistelt:

 • Käsivars – 25.5 cm (enne oli 27 cm)
 • Talje – 66 cm (enne oli 66.5 cm)
 • Puus (tagumik) – 93 cm (enne oli 91.5 cm)
 • Reis – 54.5 cm (enne oli 55 cm)

May the stomach get flatter and the booty get fatter – AMEN!!!

ilus-tagumik-kõht-kõhu-lihased-trenn-fitness-paljas-porgand-merilin-taimre

Seega olen eesmärke igati täitnud! Olen lihaselisem, toonuses, vähem lodisev, hehe. SELF FIVEEE!

Valentinipäeva ERITRENN

Nagu pühendunumad lugejad ja huvilised juba teavad, siis korraldame 12.02 kell 17:00 Sparta Spordiklubis FightFX VALENTINIPÄEVA ERITRENNI! See on kõigile tasuta ning lisaks teeme osalejatele tasuta kehakoostise määramise ja kingituse saab veel pealekauba! Pole pahaaa, või mis?

merilin-taimre-paljas-porgand-sparta-spordiklubi-janika-koch-mäe-trenn-treener-suveks-vormi

Suur tänu kõigile osavõtjatele, sest teid trennihuvilisi oli oodatust ikka kordi rohkem! Seega teete väga raskeks mulle võitjate välja valimise, sest teie kõigi motivatsioon ja trenni tegemise põhjus on omamoodi eriline. Seega tegin ma puhtalt loosi, et anda kõigile võrdne võimalus! Võitjate nimekirja avaldan nüüüüüd… parampapapapa (*trummipärina imitatsioon*):

 1. Laura Feldt
 2. Maarja Sammelselg
 3. Caroly Huobolainen
 4. Margareth Visse
 5. Inge Maiman
 6. Riina Solomonova-Kask
 7. Eliza Rumjantseva
 8. Kaisa Kotli
 9. Kati Zoobel
 10. Helen Evert

Palju õnne kõigile! Tulge varem kohale, et administraatorilauast dokumendi alusel pilet ja kapivõti saada, siis saate riided vahetada ja kell 17:00 juba kohtumegi garderoobist väljas jõusaali ees! Ja kes nimekirja ei mahtunud, siis annan ära Sparta poolt ka lohutusauhinna, milleks on ühekorrapääse (tavahind 8€) Sparta Spordiklubisse! Lohutusauhinna võitsid:

 1. Elisabeth Laaniste
 2. Laura Lenbaum
 3. Sophia Stepanova
 4. Laura Tirmaste
 5. Herta Horm
 6. Liivi Volt
 7. Ragne Rae
 8. Merilin Olen
 9. Pirje Pajumets
 10. Meeli Kõiv

Lohutusauhinna saate kätte dokumendi alusel administraatorilauast! Head trenni kõigile ja veel paremat Valentinipäeva!

sportland-sparta-noa-relaxation-puls-nutrition-kink-valentin-päev

Aitäh Sparta, Sportland, Puls Nutrition, NOA Relaxation!

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole. Sisu kasutamine tähendab, et aktsepteerite lehe üldtingimusi.

19 Comments

 1. M says:

  “Võistluskunst” on ikka tegelikult võitluskunst ;)

 2. […] ja väiteid, mille seast on raske aru saada, et mis see tõde siis on. Muuseas, Janika aitab ka Paljast Porgandit, kelle esimese kuu tulemused on…out of this world! Mul jääb üle ainult unistada, et mina kunagi selline olla saaks, aga niikaua pean mina (ja […]

 3. Ann says:

  Tere! Oma postituses rühmatreeningute kohta võiksid rääkida ka sellest, kuidas lihasvastupidavustrennis (Sinu puhul PumpFX-s) raskuseid valida ning kuidas/kui tihti neid muuta? Edusammud on näha, jätka samas vaimus!

 4. Klaarika says:

  Tere. Loodan, et sul polegi midagi selle vastu kui küsin nõu.
  Nimelt võtsin eelmine aasta ligi 10kg juurde, puhtalt sellepärast, et olin laisk, ei liikunud piisavalt ning sõin, mida hing ihaldas. Hakkasin rohkem tähelepanu pöörama oma füüsisele novembris, siis ka minimaalselt, kuid viimased kaks nädalat olen käinud trennis 5x nädalas, toitunud paremini kui varem, aga tulemusi pole näha. Teen pigem aeroobset trenni, jooksen 2x nädalas pool tundi, ülejäänud 3x teen jõutrenni, kus pulss on 130-140 vahel ning pigem siis väiksemad raskused aga korduste arvud suuremad.
  Kaal on täpselt sama, mis oli novembris. Olen 176cm pikk, kaalun 69kg.
  Näen, et kõhu peal on üleliigset rasva, kuid tundub et midagi ei muutu.

  • Tere Klaarika, mis nõu täpselt küsite? Meil on tegelikult eraldi paketid olemas, mis lahendavad sellised probleemid. Nimelt toitumisnõustamispakett “Süües terveks” ja toitumisnõustamis+treeningpakett “Süües saledaks”. Loe lähemalt siit ja kirjuta huvi korral:
   https://paljasporgand.ee/toitumisnoustamine/

  • Gristella says:

   Kuna minul on endal olnud suht sama olukord. Võtsin samuti lihtsalt laiskusest 10 kg juurde (eelmise suve alguses – kusjuures talvel ja kevadel olin väga ilusasti vormis, miskipärast tulid suve alguses meeletud isud, nähtavasti stressist). Olen Sinuga, Klaarika, üsna ühte kasvu, nimelt 177 cm ja praegu kaalun samuti 69 kg. Hakkasin uuesti jõusaalitrenni (kus teen jõudu ja kardiot mõlemat, kuid jõudu siiski rohkem) tegema alles hiljuti, praeguseks olen käinud vaid neli korda ning seda mõnusate vahedega, nii 1-2 korda nädalas kõigest. Aga minul küll on alati juba peale treeningut märgata, et jälle veidi saledamaks ja toonusesse läinud. Tean, et toitumine on ülioluline, aga olen selline intuitiivne sööja ehk püüan tervislikke asju süüa, aga midagi ei keela endale.
   Minul tekkis Sinu kirja lugedes selline mõte, et võimalik, et teed trenni liiga palju ja ei lase kehal taastuda vahepeal piisavalt, minu arvates on see tähtis. Samas ma ei tea ka, pole spetsialist. Tegutsen enda elus vastavalt sisetundele, keha kuulates ja usun, et kui on eesmärgid, siis need saavad ka täidetud, aga tavaliselt ikka läheb aega vähemalt 2 kuud, mõnel kiiremini, oleneb ju kehast ja tema iseärasustest.
   Võib-olla on siiski ka Sinul midagi juba muutunud, seda on ehk raske alguses märgata, kuna muutused ju toimuvadki väikeste sammude haaval, aga kui mitte, siis loodan, et jätkad ikka tervisliku toitumisega ja mõõduka treeninguga ja küll Su keha ka sellele lõpuks silmnähtavalt reageerib.

   Rõõmu ja edu Sinu teekonnale!!!

 5. Hanna says:

  Kas tasuta trenni võivad tulla ka kõik need, kes 10ne hulka ei pääsenud(+lohutus)?

 6. Anonymous says:

  Mis on su kasv?

 7. Elisabeth says:

  Lohutusauhind jeii :), Kas on ka mingi viimane aeg mis ajaks peab selle adminni käest lunastama?

 8. Anna says:

  Kas neid uusi pulsntr. batoone on juba müügil ka?

  • Paljas Porgand says:

   Hei, veel ei ole, kuid hoia silm peal nende sotsiaalmeedial ja oled esimesena kursis! :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.