Elamuslik trenn otse kodust!

merilin-taimre-paljas-porgand-fitness-trenn-blogi-lihasmass-tabata-hiit-intervall-treening-kodus-kodune-kava-hopa-fit

Foto - Kaarel Antonov

merilin-taimre-paljas-porgand-fitness-trenn-blogi-lihasmass-tabata-hiit-intervall-treening-kodus-kodune-kava-hopa-fit

Foto – Kaarel Antonov

Mida rohkem ma trenni teemal kirjutan, inspireerivaid treeningnippe ja -kavasid jagan, seda rohkem kerkib lugejate poolt küsimus: “Kas koduseid treeningnippe ja -kava ka saaksid jagada?”. Kuna ma ise pole vist kunagi kodus treeninud, siis ma nagu polegi osanud väga aidata. Küll aga pole ma oma lugejate palveid unustanud ning tahan aidata ka neid, kel jõusaal on välistatud. Olgu põhjuseks raha, lapsed, ajapuudus, isiklikud eelistused vms.

Kodus treenimise eelised:

 • raha säästmine – ei mingeid sõidukulusid ja jõusaali liikmetasu
 • muretus – kanna seljas mida aga tahad
 • mugavus – ilma kodust lahkumata
 • aeg – millal iganes soovid ning säästes aega sõidu pealt
 • prioriteedid – võimalus iga hetk lapsele, loomale tähelepanu pöörata

Kodus treenimise puudused:

 • puudub professionaalne abi – pole treenerit, kes juhendaks
 • raske end motiveerida – raske saada tunnetust kätte ümbruskonna muutumatuse tõttu
 • raske end inspireerida – ühed ja samad harjutused
 • segavad faktorid – kannatab trenni intensiivsus
 • puuduvad abivahendid – raskused ja masinad, millega treenida

Kuna paljude eesmärk ei olegi otseselt lihasmassi kasvatada või, vastupidi, kaalust hullult alla võtta, vaid hoopis enda liigutamine ja enesetunde parandamine, siis võib kodune treening osutuda tõepoolest palju mugavamaks. Viimasele trenniteemalisele postitusele  “8 viga, mida lihasmassi kasvatamisel tehakse” tuli täitsa mitmeid sooviavaldusi ja murekirju kodus treenimise kohta. Ning teie õnneks tuli mulle ka üks huvitav pakkumine!

Hopa TV – tõhus ja põnev trenn kodus!

Nimelt tuli mulle postkasti pakkumine proovida järele Hopa TV treeninguid, mida saab teha kodust lahkumata! Need on mõeldud eelkõige naistele 25 kuni 45, kes ei tunne ennast hästi suurtes spordiklubides või kes kiire elutempo, väikeste laste kõrvalt või võimaluste puudumise tõttu ei saa või ei soovi kodust välja trenni minna. Naistele, kes tahavad olla sellegi poolest heas vormis ning seda saavutada/säilitada võimalikult tõhusalt, säästlikult ning endale sobival ajal.

merilin-taimre-paljas-porgand-fitness-trenn-blogi-lihasmass-skinny-fat-kaalu-tõstmine-jõusaal

Olen kuulnud, et on palju neid, kes on valmis ärkama hommikul vara, et telesaate järgi treenida. Kas aga poleks mugavam treenida mistahes kellaajal? Kindlasti leidub ka neid, kes treenivad YouTube’i videote järgi – seda olen isegi teinud, kui elasin Austraalias farmis ja jõusaalist võisin und näha. Mis on aga Youtube’i järgi treenimise suurim puudus? Puudub kindel kondikava – treenid ühe, teise ja kolmanda järgi, samas puudub kindel kava, mis arvestaks ka su eelnevaid treeninguid. Nagu personaaltreeneri puhul, kes teeb kava nii, et kõik lihasgrupid saaksid piisavalt koormust ja puhkust. YouTube kahjuks sellega ei arvesta…

merilin-taimre-paljas-porgand-fitness-trenn-blogi-lihasmass-skinny-fat-kaalu-tõstmine-jõusaal

Hopa TV treeningute tegemiseks ei ole vaja mingisuguseid abivahendeid. Efektiivsed intervalltreeningud on kohaldatavad igale tasemele – koormuse saab kätte nii algaja kui ka edasijõudnud treenija. Mille poolest on intervall trenn eriti tõhus, võid lugeda SIIT! Viis korda nädalas lisandub uus video, mis tagab, et treeningud on vaheldusrikkad ja kogu keha saab süsteemselt läbi töötatud.

merilin-taimre-paljas-porgand-fitness-trenn-blogi-lihasmass-skinny-fat-kaalu-tõstmine-jõusaal

Inimestele meeldib vaheldus, seega kõik treeningkavad on iga kord uued ja iga trenn ka uues lokatsioonis, kuna fitness nõuab paljudelt motivatsiooni ja üksluine taust seda kindlasti kohe ei paku. Selline lähenemine meenutas mulle spinningut, mida kunagi väga armastasin ja harrastasin. Enim just seepärast, et muusika ja ekraanil jooksev taust ehk “sõidu lokatsioon”, mille järgi treenitud sai, oli alati erinev! Vähe mõnus oli pimedal ja vihmasel sügispäeval sukelduda Mehhiko tänavatele või Austraalia ookeanivaatega maanteele pedaale väntama.

merilin-taimre-paljas-porgand-fitness-trenn-blogi-lihasmass-skinny-fat-kaalu-tõstmine-jõusaal

Hopa TV alustas selle aasta 1. jaanuaril ning esimesed videod on filmitud Floridas. Sealt liiguti edasi Mehhikosse ja Guatemalasse. Nende eesmärk ongi pakkuda vaheldusrikkaid intervalltreeninguid huvitavate vaadetega otse kodust ja seda kõigile! Hopa TV eestikeelseid videotreeninguid saavad kõik proovida 7 päeva TASUTA ning edaspidi on kuutasu vaid 14,90€, mis teeb ühe trenni hinnaks vaid 0,70 senti. Tellimust saab peatada mugavalt igal ajal. Ning kuna trenn ilma korrektse toitumiseta tulemusi ei anna, siis mis veel parem, tellimusega saab kaasa ka toitumisjuhise!

merilin-taimre-paljas-porgand-fitness-trenn-blogi-lihasmass-skinny-fat-kaalu-tõstmine-jõusaal

Sooduskupongiga “PORGAND” saad esimese kuu jagu treeninguid lausa -25% soodsamalt! Proovi õnne ka minu Facebooki ja Instagrami auhinnamängudes, kus võimalus võita Hopa TV aastane tasuta kasutusõigus!

Hopa TV on leitav:

www.fb.com/hopafit
www.instagram.com/hopafit
https://tv.hopafit.com

Kui seda postitust juba loed, siis eeldan, et eelistad kodus treenida. Siit ka paar küsimust: miks oled valinud kodus treenida ning kas Hopa TV pakub huvi?

6 Kommentaari

 1. Liis ütleb:

  Nagu Sa ise ütlesid, siis Austraalias farmis olles võisid jõusaalist vaid und näha, siis mul on hetkel täpselt sama. Olen pisikeses kohas, kus lihtsalt puudub jõusaal ja alustasin Hopa TVga nädal aega tagasi. Ei ütleks, et motivatsiooni väheks jääb. Lausa ootan, et saaks järgmisel päeval jälle trennitada. Ja kuna see on nii mugav ja pole üksluine, siis ma olen väga rahul!

 2. Katy ütleb:

  Mina olen samuti kodutrenni austaja – praeguseks olen Kayla BBG kava 1,5 aastat teinud (2.0 läheb teist ringi juba). Kuna seegi algab vähese koormusega ja liigub ajapikku raskemaks, siis on minu areng tänu sellele järjepidev, trennid on vaheldusrikkad ja koormus erinevatele lihasgruppidele ühtlaselt nädala jooksul jaotatud. Kodutenni plussid ja miinused on mõlemad sul hästi välja toodud – nii ongi :D Minu jaoks isiklikult on suuremad plussid rahaline ja ajaline võit ja see, et saan väsinuna sealsamas elutoapõrandal siruli nii häälekalt lõõtsutada kaua vaja (ok, ega jõusaalist ka keegi välja vist viska sellepärast ja enamustel klapid peas, aga noh, teiste austamiseks ikka sünnitajahäälitsusi ei teeks) ja viimaseid jõupingutusi tehes ähkida-puhkida-röögatada nii nagu torust tuleb – avalikus kohas hoiaksin end tagasi ja see omakorda hoiab tagasi viimast pingutust tegemast :D Miinus minu silmis on see, et tõepoolest ei ole kõiki vajaminevaid vahendeid (vaja kasutada kombineerimist ja koduste vahenditega hakkama saada), kui sooviksin suuremate raskustega ja erinevate vahenditega trennida, siis tuleks sammud jõusaali poole seada.
  Hopa pole välistatud, vaheldust küll praegu ei vaja, kuid panen kõrvataha. Ja huvipärast prooviks, siiski pigem tasuta pakutavat osa :D

  • Paljas Porgand ütleb:

   Hehe :D Jaa, nii on! Ma ise kannan ka alati klappe valju muusikaga peas ja unustan end sinna muusikasse ära. Siis järsku avastan end valjult laulmas või kükkides ähkimast ja puhkimast :D Aga õnneks, jõusaalis saab kõik andkes. :P Tasuta võimalust saad igati proovida! :)

 3. […] post Elamuslik trenn otse kodust! appeared first on Paljas […]

 4. TriinTrints ütleb:

  Ei saa öelda, et kodus treenides poleks motivatsiooni. Motivatsioon on alati olemas, kui teed midagi enda rõõmuks, mitte sunniks.
  Hantleid jms. saab vabalt ka kodus kasutada, selleks ei pea olema vaid jõusaal. Olen ka korduvalt mõelnud hakata jõusaalis end treenima aga ikka jõudnud selleni, et mulle meeldib mu oma kodus. Seni pole veel kordagi tekkinud mõtet, et äkki jätaks täna vahele, ei viitsi jne. Minu kodune treening on praeguseks kestnud eelmisest kevadest alates. Ja olen väga rahul, sest kilosid on kadunud lausa 23+ ja muskel kasvab ?
  Alati olen valmis ka uusi asju proovima, seega Hopa.tv pole välistatud minu jaoks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga