Eesti blogiauhinnad

paljas-porgand-toidu-blogi-eba

Ma tean.. ma tean. Olen teid, kallid lugejad, unarusse jätnud. Mul on siiralt kurb meel selle üle! Kuid nagu kõigil alati, on ka minul ettekääne! Mu pisike Dell läks parandusse ning olen sestsaati iga päev tööl käinud kella kuuest kella neljani. Jake seevastu läheb tööle keskpäeval ning tuleb koju kella kümne paiku, kui mina juba põõnan. Seega pole saanud ka tema Maci blogimiseks kasutada. Nii meeleheitel ma ka samas polnud, et telefoniga toksima kukuksin. Näpud oleksid praeguseks vast juba poole lühemad olnud. Et seda kuivust siin blogis tasa teha, siis valan teid üle rohkete uudistega! Ei teagi kust alustada, olen seljatanud väga pingelised ja uuenduslikud nädalad!

paljas-porgand-toidu-blogi-eba

Alustame lähemalt: Eestist. Nagu teate siis osales ka Paljas Porgand Eesti Blogiauhinnad (EBA) 2015 võistlusel. Tulemused oli oodatust palju paremad. Ma ei suuda teile oma imestust väljendada, et minu blogi valiti kolmandaks parimaks toidublogiks! Teisele kohale jäi aastatepikkuse kogemuse ja retseptivaramuga Ragne Värk, kes oli mul algusaastal suureks inspiratsiooniks. Nüüd on meie teed läinud lahku, kui nii võib öelda. Tegeleme täiesti eri köögiga, eri eesmärkidega. Sellegi poolest on suur au olla auhinnaliselt tema kõrval! Esimese koha sai Marimelli blogi. Ma ei oska seda väga kommenteerida, sest nagu enamik blogijälgijaid teab, siis tegu pole siiski toidublogiga. Pigem nagu Eestis väga populaarne elustiiliblogi, kust leiab ka üksiku retsepti või toidupildi. Kuid ju lugejatele sellest piisab, seega palju õnne esimesele ja teisele kohale! Tänan kõiki, kes võtsid vaevaks minu eest hääle anda ning mind toetada! Olete mu hüper-super lemmikud lugejad!

Eesti naiste lemmikportaal Buduaar on olnud samuti Palja Porgandi üks suur toetaja! Vähe sellest, et nende leheküljel minu toidublogi ilmub ning nende igakvartalises ajakirjas jagatakse minu retsepte, soovivad nad teha minuga lausa pikema intervjuu. Seega olge valmis Buduaari sügisnumbriks, kus ma räägin teile kõigile oma loo täpsemalt kui kunagi varem! Seni krabage endale suveeri, mille vahelt leiate mu suvised ja värsked retseptid.

Buduaar-Hobikokk-merilin-taimre

Ja kõige suurem uudis ikka viimasena.. Kes on mu reisiblogist kotidselga.blogspot.com juba lugenud, see teab, et ma töötan kokana sellises toredas tervisekohvikus nagu seda on Henley’s Wholefoods. Tegemist on minu kõige esimese kommertsköögi kogemusega. Ikka 99% teine asi, kui kodus rahulikult kokata. Seal on saatuslikuks täpsus, distsipliin, kiirus, oskus ja kõige enam kirg.

Seni olen töötanud seal abikokana, valmistanud ette kõike, mida peakokk mulle sööta suudab. Nii tegin päeva jooksul lõunasöögi ettevalmistuse, jooksin laoruumi ja külmkappide vahet, kokkasin magusat head ja paremat ja päeva lõppedes aitasin köögi korda teha. Nii oli meil köögis korraga tööl keskmiselt 2-3 inimest.

Ühel hilisõhtul sain ülemuselt sõnumi, et peakokk jäi ootamatult haigeks ja mind on kööki tööle vaja. Küll on tore, et mul oli see vaba päev ja ma sain neid välja aidata, kuna see päev muutis kõik! Tööle jõudes avastasin, et ma olen ainus kokk köögis reedesel päeval, mil meid on tavaliselt kolm. Kui kuulsin, et ma nii avan kohviku kui ka sulgen, siis puges hirm sügavale naha vahele. Ma polnud kunagi hommikusööki veel läbi viinud. Lõunasöökidega olin mingil määral kursis. Nägin, kuidas lõunane peakokk neid valmistas eelmisel päeval. Niisiis visati mind pea ees tundmatusse vette. Barista käis minuga samm-sammult läbi, mida ta teab köögipoolsest kohviku avamisest, kuna tema on alati siis kohal olnud. Seejärel vaatasin ühe silmaga Instagramist, kuidas need hommikusöögid meil välja peaks nägema, ja teise silmaga lugesin retsepte läbi. Nonii, läheb lahti! Võiks öelda, et see oli ükspõrguliselt kiire hommikusöök. Rahvast käis sisse ja välja ja teenindajad vaatasid mind suu ammuli. Kui hommikusöök oli läbi ja ees ootas lõunasöök, siis pidin ma üksi tegema ära kolme inimese töö. Lõunasöögiks prepi, hommikusöögi järel koristamise ja lõunasöögi ülesseadmise. See on minuti küsimus kui hommikusöögi tellimused kanduvad üle lõunasöökideks. Suure üllatusena sain ma sellega paari minuti jooksul hakkama. Teenindajad tulid mu juurde ja kukkusid plaksutama, kõik kilkasid: “You are a MASCHINE Merilin!!” Seejärel tuli mänedžer kohale, et uurida, kas on vaja lõunasööki äkki edasi lükata ja mulle aega anda, kui nägi, et kõik juba üles seatud. Sain kiita kuuni ja tagasi. Lõunasöök läks samuti hästi kui mitte veel paremini! Seejärel tuli kohale firma omanik. Ei tea kas niisama juhuslikult või siis kontrollima, ega ma ta kohvikut maha pole põletanud. Ka tema tuli suurte silmadega kööki ja kiitis mind taevani. Naljatas, et teised kokad võib vast lahti lasta, kuna teen üksi mitme koka töö veel kiiremini ära. Kuna see istutas ülemustes minu vastu usalduse ja kindlustunde, siis olen niimoodi jätkanud viimased 4 päeva. Kella 5.45-st hommikul kuni kella 15:30-neni õhtul. Kaks nädalat igasuguse pausita järjest tööd teinud, võtab silme eest juba salatikirjuks küll.

Kui see kõige kõigem peakokk tagasi tööle tuli, siis ta tänas mind vastu tulemast ja soovis minuga pikemalt rääkida. Tema jutu järgi sai kohmetust kodukokast kolme kuuga üks kiire, täpne ja distsiplineeritud kodukokk, kes võtab oma kire kaasa igasse kööki, kuhu jala tõstab. Pikemalt jutustamata, edutas ta mind abikokast peakokaks! KAS SAATE ARU? Mina igatahes mitte, sest ma hoidsin end väga tagasi, et talle turja mitte karata ja teda pooleks mitte kallistada. Minu jaoks ei ole isegi mitte nii tähtis see positsioon, vaid just see, et minus nähti nii tohutut arengut! See kuidas teenindajad mulle pärast seda rasket ja proovilepanevat tööpäeva veini tõid, kõik mind kiitsid ning ma iseendas tohutu jõu leidsin, motiveeris mind rohkem kui miski muu ikka edasi püüdlema ja kõrgemale pürgima! Kõik, mida ma soovin, on teostatav ja ma tõestan kõigile mitteuskujatele vastupidist!

kokk-paljas-porgand

Selle veidi teistmoodi ja pikema blogipostitusega soovin ma teile kõigile, et te ei kaotaks kunagi usku iseendasse, sest see on ainus usk, mis tegelikult loeb! Ainult sina ise oled võimeline enda elus midagi saavutama, endale midagi tõestama ning end elus edasi viima.

7 Kommentaari

  1. Angeelika ütleb:

    Palju õnne! Väga tubli oled!

  2. anne ütleb:

    Wow. See on nii super, kuidas Sa oled jõudnud nii kaugele! Sihikindlust ka uute radade vallutamiseks!

  3. Kairi ütleb:

    PALJU PALJU ÕNNE!!! Nii hea meel!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga