Botox ja täitesüstid

merilin-taimre-paljas-porgand-botox-täite-süst-kosmeetika-looduslik-tervis-vananemine-huuled-kortsud-ilu-berrichi-kreemid-öö-päev-meestele

 

merilin-taimre-paljas-porgand-botox-täite-süst-kosmeetika-looduslik-tervis-vananemine-huuled-kortsud-ilu-berrichi-kreemid-öö-päev-meestele

Sõna “Botox” manab paljudele silme ette koheselt pruntis huulte ja kumminäoga Hollywoodi staarid, kes näevad välja rohkem nagu tulnukad kui kaunilt ja väärikalt vananevad naised. Uskumatul kombel leidub sama palju ka vastupidiseid arvamusi. Oleme küll kiired võtma seisukohta teemal, millega me pole tegelikult hästi kursis ning mõistame teisi selle najale toetudes hukka. Aga parandame seda ja viime end asjadega kurssi. Mis see Botox täpsemalt on, mille poolest erineb täitesüstist ning kas tõesti pole muud viisi kortsudega võitlemiseks kui enese mürgitamine süstla abil? Ja mis muidugi kõige põnevam – kas mina olen lasknud end kuskilt süstida?

Mis on Botox?

Kosmeetiliselt kasutatakse Botoxit nahakortsude ennetamiseks näos. Tegemist on kõige kangema loodusliku mürgiga, mille toimeaine botuliin on mürkaine, mida eritavad ainetegevuse käigus grampositiivsed anaeroobsed bakterid. Keemiliselt toimelt on botuliin tsinkproteaas, mis lagundab pöördumatult valke, mille abil koliinergilises sünaptilises ülekandes toimub atsetüülkoliini vabanemine vesiikulitest sünaptilisse pilusse. Toksiin põhjustab süstitud lihases halvatuse, blokeerides närviülekande miimilisele lihasele. Tulemusena on miimika häiritud ning kortsutamine raskendatud. Seeläbi pärsib see kortsude teket ja olemasolevate võimenemist. Kui toksiini toime lakkab, taastub ka lihase funktsioon.

Mis on täitesüst?

Kui Botoxit kasutatakse rohkem kortsude ennetamiseks, siis täitesüste nende täitmiseks ja silumiseks ning näojoonte korrigeerimiseks. Erinevalt Botoxist ei lõõgasta täitesüst lihaseid ega pidurda miimikat, vaid tasandab kortsu või täidab selle spetsiaalse preparaadiga. Täitesüstide peamiseks koostisaineks on hüaluroonhape. Populaarsemad piirkonnad täitesüstide tegemiseks on huuled (nii suurendamise kui ka huule ümbruse kortsukeste korrigeerimise eesmägil), allavajunud põsed ja suu-ninavagu. Täitesüstidega on võimalik siluda ka sügavamaid kortse. Täitesüstide mõju kestab tavaliselt 10-18 kuud olenevalt süstitavast piirkonnast ja valitud preparaadist.

Vananemine

… on iga elusorganismi arengu paratamatu etapp, mis laiemas tähenduses algab juba sünnimomendist ning kitsamas mõttes tähendab keskeas tippvõimekusele järgnevat suutlikkuse järk-järgulist vähenemist. Vananemise kiirus võib suuresti varieeruda. Lisaks pärilikele teguritele mõjutavad seda ka eluviis, keskkonnaolud ja põetud haigused. Seetõttu ei väsi ma kordamast, kui oluline on pöörata tähelepanu oma tervisele, toitumisele ja eluviisile igapäevaselt – täna, siin ja praegu.

Vananemise käigus toimuvaid muutusi iseloomustab nende pöördumatus ning sõltumatus välise keskkonna mõjust, sest varem või hiljem ilmnevad vananemismärgid kõigil. Samas on kindel ja teaduslikult tõestatud, et õiged meetmed aitavad vananemist oluliselt pidurdada. Meditsiini käsutuses on arvukalt meetodeid vananemisega kaasnevate muutuste kompenseerimiseks, kuid kõrvaldada pole neid siiski võimalik.

Õpetlikud näited ja valikud

On olemas ütlus, et naise nägu on nagu tühi lõuend, millele aeg maalib kogetud mured ja rõõmud. Soolata pole suhkrut ja vastupidi. On hirmutav lugeda ja kuulda meediast, et paljudel naistel tekib süstimisest ja ilulõikustest sõltuvus ja arst peab kliente pidurdama üha uute suurendavate, tuimestavate ning täitvate protseduuride nõudmisel. Ilmselt on paljud meist näinud pilte inim-Barbiest, Kenist või viimati Angelina Joliega sarnasust haiglevalt püüdlevast noorest naisest.

merilin-taimre-paljas-porgand-botox-täite-süst-kosmeetika-looduslik-tervis-vananemine-huuled-kortsud-ilu-berrichi-kreemid-öö-päev-meestele

Halvimatel juhtudel lõpeb ebainimlike püüdluste tagaajamine surmaga. Vastus on ilmselt nagu ikka tasakaalus, mida tihti kaotama kipume. Mõistan, et ma ei ole täna vanuses, et anda hinnanguid või nõustada kedagi valikutel lasta end süstida või mitte. Olen ju ka ise ilukirurgiaga kokku puutunud, lasknud möödunud aastal rindu suurendada. Kindlasti julgen aga väita, et liialdused ei taga ilu ja vananeda saab ka süstideta kaunilt, loomulikult ja väärikalt. Vaadake näiteks tervisliku toiduvaliku ja  liikumisharjumustega treenereid – enamus neist särab täie tervise juures! Ilmselt tasub endale aeg-ajalt meelde tuletada, et ilu algab seestpoolt, eelkõige just enda armastamisest ja elu lapsemeelsest nautimisest. Nii avaldan iseendale tänu iga tervislikuma toidu- ning elustiilivalikuga.

Looduslik võitlus vananeva nahaga

Olgu öeldud, et mitte miski ei aita vananemise vastu paremini kui tervislik elustiil. See tähendab tervislikku, mitmekülgset ja antioksüdantide rikast toitumist, mittesuitsetamist, alkoholi vältimist, piisavat und, rohkelt vee joomist, aktiivset elustiili ja korralikku nahahooldust. Siin kohal ütlen täie aususega, et ma pole lasknud endale kunagi kuhugi midagi süstida.

merilin-taimre-paljas-porgand-botox-täite-süst-kosmeetika-looduslik-tervis-vananemine-huuled-kortsud-ilu-berrichi-kreemid-öö-päev-meestele

Tähtpäevade ja pildistamiste jaoks võib osavate meiginippidega saata korda imesid ning trimmida nägu soovikohaselt! Ei usu, et peaksime aga igapäevaselt nõnda silmapaistvad välja nägema ning mina isiklikult lausa jumaldan meigivabu päevi. Mu elustiil on enneaegse vananemise eest hoolt kandnud ning tahaks loota, et ma ei pea kunagi Botoxit ja täitesüste kaaluma ka mitte. Kuna vananemist ennetavast tervislikust toitumisest, unest ja vee tarbimisest oleme juttu varasemalt teinud, siis vaatame üle, mis võimalusi on meil kosmeetiliselt asja panustada.

Säilita nooruslikkus antioksüdantide abil

Mikrovetikatest saadav astaksantiin on üks kõige võimsamaid looduslikke antioksüdante. Lausa 500 korda võimsam kui mis tahes teine E-vitamiin ja 800 korda võimsam kui CoQ10, mida kasutatakse laialdaselt ka kosmeetikas. Astaksantiin on rasvlahustuv loodusliku päritoluga karotenoid. Sel on eriline omadus läbida rakumembraane, aidata ka teistel antioksüdantidel sügavamale naha sisse imenduda ning kaitsta nahka vabade radikaalide eest, lükates sel viisil edasi naha vananemisprotsesse. Aitab ka säilitada naha niiskustaset ja elastsust ning vähendada juba tekkinud kortse.

astaksantiin-merilin-taimre-paljas-porgand-botox-täite-süst-kosmeetika-looduslik-tervis-vananemine-huuled-kortsud-ilu-berrichi-kreemid-öö-päev-meestele

Äsja turule jõudnud eestimaine looduskosmeetikabränd Berrichi on koostöös Tallinna Ülikooli teadlastega välja töötanud antioksüdantiderikkad vanenemisvastased näokreemid. Just astaksantiini poolest ongi nende koostis nii eriline ning teaduslike uuringutega ka tulemus tõestatud. Kõik näokreemid on 100% orgaanilised, looduslikud ja ei sisalda kemikaale. Kuigi mõnele parfümeeritud toote austajale võib looduskosmeetika esmalt tunduda lõhnatu või suisa ebameeldiv, siis käsi südamel – tooted on minu jaoks täiesti lõhnatud. Hea uudis kõigile neile, kes ei kannata lõhnastatud ilutooteid, kellel viskab üks ja sama lõhn kopa ette või kes on lõhnade osas väga tundlik. Kui aga soovid kreemitades tunda lõhna-aistinguid, siis lisa tilk kookosõli, tsitruselisi, eeterlikku õli vms. Saad täpselt oma soovi järgi kreeme ju lõhnastada!

merilin-taimre-paljas-porgand-botox-täite-süst-kosmeetika-looduslik-tervis-vananemine-huuled-kortsud-ilu-berrichi-kreemid-öö-päev-meestele

Sest nagu oleme varasemalt juba juttu teinud, siis looduskosmeetika on meie tulevik. Miks määrida endale mürke peale, kui läbi naha see kõik meie organismi satub? Miks mitte eelistada hoole ja armastusega kodumaist looduskosmeetikat? On muidugi nahahaigusi põdevaid inimesi, kes on leidnud oma abi kindlates apteegiravimites. Kuid paljud looduskosmeetikatooted väärivad siiski võimalust, sest võitlevad samuti enamlevinumate nahaprobleeemidega. Berrichi kreemides leiduvad bioaktiivsed ained aitavad võidelda näiteks akne, psioriaasi ja ekseemiga, kaitstes lisaks ka UV-kiirguse ja keskkonnast tingitud kahjulikkuse eest.

Kuiv nahk = vananev nahk

Kui paljud teist on ärganud hommikul üles tugevad kortsud otsaees? Oooo-jaaa! See on tingitud naha kuivusest ja naha kuivusest only! Seda võivad põhjustada:

  • suitsetamine
  • alkohol
  • veepuudus
  • niisutamata nahk
  • puuder

Mina ei puuderda otsaesist näiteks kunagi. Nii kipuvad päeva lõpuks otsaette väikesed trammirööpad tekkima. Nägu niisutan ma iga kord pärast selle puhastamist – iga hommik päevakreemiga ja iga õhtu öökreemiga! Vett joon ma umbes 2-3 liitrit päevas. Suitsu ma ei tee ja alkoholi tarbin pigem harva.

merilin-taimre-paljas-porgand-botox-täite-süst-kosmeetika-looduslik-tervis-vananemine-huuled-kortsud-ilu-berrichi-kreemid-öö-päev-meestele

Berrichi kreemid moodustavad ideaalse koosluse vitamiinidest ja rasvhapetest, millele on lisatud tugevaimat looduslikku vananemisvastast toimeainet astaksantiini ehk punavetikat. Tootevalikus on päevakreem ja öökreem naistele ning kreem meestele. Kõik nad on väga kerge tekstuuriga, mistõttu imenduvad kiiresti, niisutades nahka sügavuti.

merilin-taimre-paljas-porgand-botox-täite-süst-kosmeetika-looduslik-tervis-vananemine-huuled-kortsud-ilu-berrichi-kreemid-öö-päev-meestele

Berrichi päevakreem oli ideaalne kasutamaks ka meigi aluskreemina, kaitstes mu nahka nii igapäevaste väliste stressorite ning UV-kiirguse eest. Berrichi öökreem soodustab kollageeni teket ning hoolitseb näonaha eest ajal, mil sa magad. Astaksantiini kõrgem kontsentratsioon ja furcellaraan annavad kreemidele kõrge antioksüdantse omaduse, mis aeglustab naha loomulikku vananemist. Kosmeetikamaailmas kummardatud retinool kiirendab uute naharakkude teket, muudab näonaha pringimaks ja aitab siluda kortse. Ninng minu lemmik cacay õli aitab taastada armidest kahjustada saanud nahka!

merilin-taimre-paljas-porgand-botox-täite-süst-kosmeetika-looduslik-tervis-vananemine-huuled-kortsud-ilu-berrichi-kreemid-öö-päev-meestele

Berrichi kreem meestele sisaldab samuti vetikatest saadud astaksantiini ja furcellaraani, mille võimsad antioksüdantsed omadused annavad kreemile võime aeglustada naha loomulikku vananemist. Cacay õli aitab taastada armidest kahjustada saanud nahka. Jojobaõli ja aaloe vera rahustavad ja niisutavad nahka raseerimisjärgselt. Kreem imendub kiirelt ja jätab kerge tunde, kaitseb igapäevaste väliste stressorite ning UV kiirguse eest.

Kuigi bränd on alles lapsekingades, on Berrichi kvaliteetsed ja teaduslikult tõestatud tooted saadaval juba Kaubamajas, I.L.U kauplustes ja mitmes pisemas kosmeetikapoes üle Eesti. Ja muidugi, mis saaks olla veel mugavam, kui otse nende e-poest tellida! Ära unusta visata pilku peale ka mu Instagramile ja Facebookile, kus on toimumas auhinnamäng nende toodetele!

Kuidas suhtud sina täitesüstidesse ja Botoxisse? Kas sul on kogemusi või kavatsed proovida? Mil moel võitled sina vananemismärkide ja keskkonnamõjude vastu? Kas oled Berrichi tooteid juba proovinud?

12 Kommentaari


  1. Fatal error: Allowed memory size of 536870912 bytes exhausted (tried to allocate 20480 bytes) in /data01/virt71985/domeenid/www.paljasporgand.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 279