Bikiini fitnessi ettevalmistus (põhjused, kavad, progress)

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine

Hurraaa, ma olen lõppppude lõpuks arvuti taga ja kirjutan seda postitust. See on kĂĽll Guinessi rekord ajas, mis võib kuluda ĂĽhe postituse kirjutamisele. Plaan oli ju ometi prepi esimesel päeval postitus ĂĽles saada. Ja sellest on möödas… piinlikud 7 nädalat. Samas, vaatame asja positiivselt noodilt, mul on nĂĽĂĽd kohe palju rohkem, millest kirjutada! Kes te pervod siia mu pilte ja videoid tulite nillima, siis loodan, et saate oma laksu kiiresti kätte ja jätate mu pildid rahule. Kes aga tuli asjalikku informatsiooni ammutama või minu teekonnale kaasa elama, siis loodan, et peate postituse lõpuni vastu ja soovin teile meeldivat lugemist!

Mis on bikiinifitness?

Kokkuvõte fitness.ee artiklist: “Kindlasti oled kuulnud, et bikiinivõistlus ei nõua palju treenimist, kuna ei vajata nii palju lihaseid nagu näiteks bodyfitnessis. Bikiinivõistlusel pole tõesti vaja nii palju lihaseid ja kuivust, kuid vajalik on keha tasakaal ja veel palju muud, mille peale mõned inimesed kindlasti kunagi ei mõtle. Bikiinivõistlusel mängib suurt rolli looduse poolt antud kehaline struktuur, mida ei korva ĂĽkski lisa lihastrenn. Kõik proportsioonid – jäsemete pikkus keha suhtes ja lihasmass – peavad olema omavahel tasakaalus. Teisest kĂĽljest on väga raske saavutada sellist vormi, kus keharasvad on jaotunud ĂĽhtlaselt kogu kehas, ilma, et kõhulihased liialt välja ei paistaks. Bikiinivõistleja ei tohiks kaalust alla võtta nõnda, et lavalt oleks näha kaalulangusest põhjustatud ebatasane kuivus, eriti reite ja tuharate piirkonnas. Võistlejal ei saa olla kuskil kehal rasva suhtes probleemseid piirkondi, vaid kõik peab olema tasakaalus. Ehk bikiinivõistleja peab olema sĂĽndinud lihaseliseks ja ĂĽsna rasvatuks.

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport

Teine väga tähtis asi võistlejate juures on looduse poolt omandatud esinemisoskus ja lavasära. Bikiinivõistleja peab oskama nautida esinemist ja laval olemist. Võitlus on mõeldud endast hoolivatele ja tervislikke eluviise armastavatele naistele. Võitlejatel ei tohi olla väljajoonistunud lihaseid, kuid keha peab olema sportlik ja terve välimusega. Ăśla- ja alakeha peavad olema ĂĽksteise suhtes sobivad ning hindamisel võetakse arvesse ka nägu ja juukseid. Bikiinivõistlejad ei saa osaleda ĂĽheaegselt sama võistluse raames toimuvatel kulturismi, fitnessi, klassikalise kulturismi või bodyfitnessi võistlustel.”

Miks ma seda teen?

A miks mitte? Ok, see vastus pole piisav, hehe. Tegelikult on mul mitmeid põhjuseid ja loetlen need ära:

 • uus väljakutse – kes mind juba piisavalt tunneb, see teab, et ma ei ole mugavustsooni inimene. Ma pean koguaeg esitama endale uusi väljakutseid, et hoida oma elus põnevus ja pinge ĂĽleval. Nii rändasin ma keset juura õpinguid Austraaliasse, võtsin eesmärgiks kirjutada oma esimene raamat, alustasin kahe blogiga, tulin oma häiretega avalikkuse ette, et teisi aidata, olen alustanud mitmeid projekte ja kampaaniaid ning sel samal eesmärgil leian ma end iga kord ka jõusaalist, pingutamas iga päev rohkem kui eelmisel korral. Sattusin kevadel Salme kultuurikeskusesse võistlusi vaatama ja teadsin kohe, et see on just see väljakutse, mida vajan!
 • distsipliin – kas ma suudan olla piisavalt tugev, et panna vastu heale toidule, igasugusele alkoholile, väljaskäimistele ja kõigele muule, mida saan nĂĽĂĽd teha piiratud koguses või ĂĽldse mitte. Kui motiveerituna suudan ma end hoida ja kui sihikindel ja eesmärgipärane ma tegelikult olen?
 • õppida oma keha tundma – ma olen alati mõelnud, missugune on mu keha/lihased rasva all? Ma ei ĂĽtle, et ma peaks end rasvaseks või paksuks, aga paratamatult näen ma oma keha hoopis teistsuguses (kuivas olekus) vormis, kui see mis tervisliku rasvaprotsendi juures mulle vastu vaatab.
 • õppida, et õpetada – pärast bikiinifitnessi on mul juba uus eesmärk paigas – saada personaaltreeneriks! Seega on igati asjakohane olla käinud laval ja õppida nii palju inimorganismi kohta. Tahan, et oleksin adekvaatne olema isegi bikiinifitnessis võistlejatele treeneriks ning mentoriks.
 • lõbu pärast – paljud ehk näevad seda kui Tantalose piina – ei saa midagi, mida tahad. But there’s more than that! Iga päev ma õpin end valitsema rohkem kui varem, see on mäng minu vaimu ja keha vahel, ma joovastun tulemustest ja trennis valitsevad mul endorfiinid. Ma olen elevil astuma juba lavale teadmisega, et ma andsin endast 100%, samas seda kõike nautides!

Ettevalmistusjutud

Treener

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-ivar-mikk-treener

Alguses polnud mul õrna aimugi, kelle käe all treenima hakata. Polnud ka otseselt naissoost lähedasi, kes oleks ise laval võistelnud. Niisiis uurisin veidi maastikku, aga mingit kindlat otsust ei teinud… KUNI ma sattusin ĂĽhel teisel teemal oma ammuse sõbra Ivar Mikuga kokku. Ka tema võistles kevadel Salmes ja sai väga head tulemused, niisiis uurisin maad sel teemal. Poisil plaanis valmistada lava jaoks ette oma esimene meessoost klient. Ja tulime siis mõttele, et miks mitte sama proovida ka naisega? Ja nii oligi tal olemas oma esimene naissoost klient ja mul esimene treener! Olenemata tema senise kogemuse puudumsiest kedagi lava jaoks ette valmistada, usaldan ma Ivarit 100%, sest tema on võistelnud kordi, on olnud pikemat aega juba personaaltreener ja no eks ta keha räägib ka enda eest. Mina olen ĂĽks neist, kes ei usalda treenerit, kel halb vorm. Eks oma silm ole ikka kuningas.

Toitumiskava

Üpriski kiiresti alustasime me ka prepiga. Esimese ja kõige tähtsama asjana panime paika toitumiskava. See on toiduainetepõhine, kuid välja on toodud ka mu makrod. Seega on mul siiski võimalus vähe toitudega mängida, et mitte ära tüdineda ning muidugi kõikvõimalikud toitained mitmekülgsest toitumisest kätte saada.

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-tervislik-toit-toitumine

Minu igapäeva kuulus alguses:

 • hommikupuder (mistahes helvestega, kuid söön vaid kaerahelbeid)
 • teraviljad (pruun riis, tatar, kinoa,riisi-/tatragaletid)
 • kala/liha (eelkõige kana)
 • muna (pole päeva ilma munata, eelistan poolvedelat praemuna)
 • ohtralt köögivilju (igapäevaseks on saanud spinat, tomat, kĂĽlmutatud vokiroog ja hea maitse nimel kĂĽĂĽslauk)
 • kodujuust (laktoosivaba kodujuust jogurtiga sobib mu laktoositundlikkusega hästi)
 • puuvili (banaan hommikuks ja soovipärane puuvili pärast trenni)
 • valgupulber (vadakuvalk pärast trenni)
 • õli (neitsikookosõli, -oliiviõli ja kalamaksaõli)

Alustuseks tõstsime mu kaloraaži ja kujutate vist ette, kui happy puppy ma olin. Tegelikult oli isegi raske nii palju ja nii tihti süüa, aga usute või mitte, mu kaal langes ja enesetunne oli ülihea! Mu alustuskaloraaž oli 1850 kcal.

Palun märkige, et see EI OLE SOBILIK kaloraaž igaühele. See oli treeneri poolt paika pandud spetsiaalselt minule, spetsiaalse treeningkavaga arvestades ja spetsiaalsetel eesmärkidel. Palun siiralt konsulteerida toitumisnõustaja või treeneriga enne, kui oma toitumist muudate või dieedile hakkate.

Treeningkava

Treeningkava on mu lemmikosa, sest ma olen see friik, kes pärast pikka trenni Spartast koju jõudes, mõtleb vaid ĂĽht: “Tahaks juba uuesti trenni minna!” See on minu totaalne zone-out koht, kus ma laen oma akusid ja unustan kõik muu. Nii naljakalt kui see ka ei kõla, on trenn minu puhkus! Ja muidugi suutis mu treener panna kokku mulle vägagi meeldiva kava.

jousaal-merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-ivar-mikk-treener

Mu treeningnädal koosneb kuuest päevast, mille jooksul treenin:

 • 2x jalad
 • 2x kõht
 • 1x rind
 • 1x biitseps
 • 1x triitseps
 • 1x selg
 • 1x õlad
 • 2 päeva puhkust

Harjutusi ma välja ei hakka tooma, aga neid ikka on… korralikult. Keskmine trenn kestab mul 2-2,5h ja põletan u 750 kcal. Alates ajast, kui kavaga algust tegin, on mul jõudu juures nagu hobusel. Ma teen enamikke harjutusi nĂĽĂĽdseks pea topeltraskustega, aje.

Senine progress

Tänaseks olen ma 11 nädalat väljas oma võistlusest ning paljugi on muutunud. Minu algkaal (pärast kerget bulkimishooaega, et võimalikult palju lihasmassi kasvatada) oli 58,2 kg. Tasub võtta arvesse, et see oli mu kõige kõige kõrgem kaal, sest eelnev õhtu sai veedetud Tuljakus ja tähistatud viimast epic cheat meali, mille koht võid juba lähemalt lugeda SIIT! Seega pole ime, et hommikul ärkasin oma normaalkaalust pool kilo raskemana, haha! Aga keda see kaal kotib enivei. Okei, no treenerit vast kĂĽll…

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine

Vasakul pool siis mina alustades (Tuljaku punuga) ehk 20.06 ja paremal pärast 4 nädalat ettevalmistust ehk 15.07, kui kaalusin 56,8 kg. Nagu treener ĂĽtles: “Saime vatsakesest lahti!” Soovin, et kõik mõistaksid, et ma olin rahul enda keha ja vormiga ka enne. Ma olin ennegi treenitud ja nägin terve välja ning mis kõige tähtsam – ma armastasin oma keha. Ma ei tee seda seepärast, et kaalust alla võtta või “parem välja näha”. Ma teen seda puhtalt huvist ning enda proovile panekuks. Ma soovin, et kõik armastaksid oma keha sellisena nagu see on ning ei loeks siit välja, et peaks kaalust alla võtma.

That being said, soovin ma jagada teiega oma kaalumuutust nädalate lõikes.

 1. nädala madalaim/kõrgeim/keskmine kaal: 57,4/58,2/57,6 kg
 2. nädala madalaim/kõrgeim/keskmine kaal: 57,3/57,6/57,4 kg
 3. nädala madalaim/kõrgeim/keskmine kaal: 56.7/57.2/56,9 kg
 4. nädala madalaim/kõrgeim/keskmine kaal: 56.5/56,8/56,7 kg
 5. nädala madalaim/kõrgeim/keskmine kaal: 56,7/57,2/56,8 kg
 6. nädala madalaim/kõrgeim/keskmine kaal: 56,2/57,3/56,6 kg
 7. nädala madalaim/kõrgeim/keskmine kaal: 55,8/56,1/55,9 kg

Kaalulangus peaks olema tasa ja targu, umbes 0,5 kg nädalas, et ma lihast liialt ei kaotaks. Nagu näete jäi mu kaal kinni ja kohati isegi tõusis 5. nädala lõpuks. See tähendab, et mu rasvapõletus seiskus ja keha harjus makrodega ära. Treener hüppas kohe mu toitumiskava kallale ja ampsas mu süsivesikutest suure ampsu. Alates 5. nädalast langes kaloraaž 1551 kcal peale. Ära kadusid teraviljad ehk pruun riis/tatar/kinoa. Õnneks võin veel riisikooke näost sisse ajada!

Ja et te saaks vähe rohkem aimu mu vormist, siis alt leiate video mu algeliste poosidega, mis on filmitud 14 nädalat enne võistlusi ehk 24.07. Tean, et rääkisin teile oma plaanist hakata pidama bikiiniprep vlogi, aga nagu näete, siis läheb mul ilmatu kaua aega juba blogimisega ning see vlogi pidamine sööks mu viimsegi uneminuti. Seega sorri, kallikesed, kuid peate leppima üksikute klippidega ning rohke lugemismaterjaliga.


Lõpetuseks… Et seda postitust mitte liiga kirjuks ja muidugi pikaks ajada, räägin ma teile juba järgmises postituses rohkem ASJADEST. Ehk kes mind teekonnal toetavad, mis toidulisandeid võtan, kust ma sain oma kingad, bikiinid, kust ehted, päevituse jne. Lisaks pĂĽĂĽan sisse pigistada ka väikese ĂĽlevaate muutustest oma igapäevaelus, kuidas see suvi prepil möödus ja mis teeb selle teekonna minu jaoks raskeks/lihtsaks/põnevaks. Kindlasti ei jää puudu jälle progressipiltidest ja äkki mahutan ära ka väikese poseerimise.

Seni aga hoidke mulle igat millimeetrit oma pöidlast, sest vajan neid kõiki! Ja nüüd trenni, mu sõbrad!

19 Kommentaari


 1. Fatal error: Allowed memory size of 536870912 bytes exhausted (tried to allocate 16777224 bytes) in /data01/virt71985/domeenid/www.paljasporgand.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 271