Bikiini fitnessi ettevalmistus (toetajad, uus treeningkava, reisimine)

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine

Aeg esimeste võistlusteni läheneb ebanormaalselt kiirest. Sõna otseses mõttes, sest jälle on mul kalendris ühed võistlused juures. Nimelt korraldatakse Arigato Spordiklubius esmakordselt Tallinna lahtised meistrivõistlused fitnessis ja seda juba 1. oktoobril! Minu jaoks tähendab see esialgsetest plaanidest täpselt kuu võrra kiiremat vormi saavutamist. Küll aga ei põe ma liiga palju, sest võtan seda kui soojendust. Motivatsioon on sellegipoolest laes ja ootan teid kõiki ka sinna kaasa elama, kus avaneb mul esimest ja viimast korda võimalus osaleda juuniorite kategoorias.

Enamikel pole vast aimu, mis kulutused käivad võistlemisega käsikäes. No vot, siin allpool peitub karm tõde!

Toetajad

Poleks arvanud, et nii paljusi huvitab kõige enam just see, kust ma kogu oma mandi saan. Bikiini fitness pole lihtsalt see, et sa käid natuke trennis ja siis tähtsal päeval lööd end üles ja kõik plaksutavad. Ei! See, mida te laval näete, on raskete ja pikkade treeningute tulemus, raskemast kõige raskem dieeditamine ja siis kohutavalt suur raha laristamine, et särada laval nii nagu ei kunagi varem.

Siinkohal soovin kummardada ja plaksutada suurest tänust kõikidele mu toetajatele, kes on mulle ulatanud vähemal või rohkemal määral abikäe ja teinud võistlused mulle kergelt öeldes “taskukohaseks”.

Spordiklubi

Nii kui Eestisse tagasi tulin, olen ma käinud Sparta Spordiklubis. Just seepärast, et see on kõõõige lähedasem sellele, missugused robustsed jõusaalid USA-s on.

Spartat on esindamas päris mitmed sportlased ning mulle meeldib kogu vibe ja ühtehoidmine, mis seal on. Vähe näeb ilutsejaid ja rohkem tõelisi tegelasi, mis motiveerib mind alati aina rohkem pingutama.

Kui sa pole veel Spartas käinud, aga sooviksid tulla uudistama, siis meie uksed on valla kõikidele esmakordsetele külastajatele täitsa tasuta ja liitumisel liikmetasu ei ole!

Hind: 49€/kuus

Bikiinid

Bikiinide ümber keerleb kõik! See on esimene asi, mis inimestele bikiini fitnessiga seostub, nagu juba kategoorianimest võib näha. Sealt sai algus ka mu unistus – olla vääriline kandma neid säravaid pilgupüüdjaid! Nende nimel tuleb treenida aastaid, dieeditada pool aastat ja siis tagatipuks käia välja suuri rahasid ulatudes lausa 2000 euro kanti!

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine

Minu bikiinid on aga veel erilisemad! Miks? Sest need on tehtud MarthaBeli juhataja, disaineri ja õmbleja Eve Koosti poolt. Need on kõige esimesed võistlusbikiinid, mis tema laualt lahkunud ning panid alguse tema uuele kaubamärgile MarthaFit. Kuna pea kõik eestlased tellivad oma bikiinid välismaalt, siis mina otsustasin tuua bikiinid parem meieni. Nii käisin Eesti ühe tuntuima kõhutantsukostüümide õmblejale välja selle idee, sest turgu ju ometi on… Ja tegimegi ära!

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine

Bikiinid valmistasime täiesti nullist, paberijoonistest ning koguaeg nõu pidades. Sain igal etapil neid selga proovida ja veenduda, et kõik on täpselt nii nagu mina soovin. Eve oli uskumatult kiire ja vastutulelik oma töös, pakkudes välja ka omaltpoolt ideid, kuidas ikka paremaks neid teha. Seega on need 100% custom-made!

Värv: Türkiis
Materjal: lycra kangas
Kaunistused: 1440 Swarovski kristalli
Hind: tööraha 500€+kaunistused

Kingad

Bikiini fitnessi kingi müüb mu teada Tallinnas vaid üks poeke – PoleDanceShop. Tegemist on Tartu maantee alguses asuva poega, mis on avatud kokkuleppel. Küll aga on neil olemas ka e-pood, kust saad oma kingad juba aegsasti välja valida ja ära tellida. Kohapeal on ka võimalus kõiki kinge proovida ja vastavalt oma jalale suurus valida.

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-pole-dance-shop-eesti-võistlus-kingad

Võistluskingad ei ole aga ükskõik missugused kingad poelettidel. Neile on rakendatud kindlad reeglid IFBB poolt.  Kingi võib suure ajavaruga ette tellida ka eBayst või Amazonist, aga sel juhul ei vastuta keegi nende kvaliteedi ja sobivuse eest. Seepärast soovitan kindlasti PoleDanceShopist endale korralik kingapaar muretseda.

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-pole-dance-shop-eesti-võistlus-kingad

Hind oleneb täitsa mudelist. Minu kingad on keskmisest vähe uhkemad ja selle võrra kallimad.

Hind: 96€

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-pole-dance-shop-eesti-võistlus-kingad-twerk-tants-eufooria-tantsustuudio

Lisaks kingadele leiab sealt väääga palju muud ägedat. Nii lahkusin ma sealt twerk-tantsu riidekomplektiga, mis istus seljas mul suurepäraselt. Twerkimas käin ma vähesel vabal ajal Eufooria Tantsustuudios. Tšeki mu tantsuvideot ja tule 4.09 avatud uste päeva raames tasuta proovitrenni sinagi!

Võistlusgrimm

Kui räägitakse fitnessvõistlustest, siis on kõigil silme ette justkui võluväel manatud oranžid grillkanad. Ma oletan vähemalt, sest mul oli nii, heh.

Lavapäevitus ei ole eesmärgiga näha välja päevitunud või ilus. Ilmselgelt poleks see siis nii ebaloomulikult tume. Grimm täidab kindlat eesmärki – tuua esile võimalikult hästi võistleja lihased. Mõelgem nüüd, kas me kõik ei näe pruunina mitte kilode võrra paremad ja rohkem toonuses välja?

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-mybody-tan-päevitus-võistlus-grimm

Võistlusgrimmi ei saa ei päikese all ega solaariumis peesitades. Enne saad nahavähi. Ka ei ole abi spreipäevitusest ja isepruunistuvatest kreemidest. Võistlusgrimmi müüdakse spetsiaalselt eesmärgiga minna lavale. Kõige rohkem soovitatakse Jan Tana Ultra 1 võistlusgrimmi, mida saab Eestis osta MyBody poest.

Hind: 49.90€

Ilu

LPG-massaaž

Olen juba pea pool aastat kasutanud turul aina rohkem populaarsust koguvat iluteenust, milleks on LPG-massaaž salongis KehaSpa. Loe sellest lähemalt eelnevast postitusest SIIT! Enne võistlusi teen ma aktiivkuuri, mis tähendab vähemalt 2x nädalas LPG-massaažis käimist. See aitab mu kehast väljutada üleliigse vee, mürkained, kiirendada ainevahetust ning aktiveerida rasvarakud. Lisaks aitab see mul pärast rohket trenni lõõgastuda ning muidugi on see kindel abivahend tselluliidi vastu.

Hind: 1x 35€, 10x 300€

Helen Heinroos Hair

Nagu juba varem jutuks tulnud, saan ma kõik oma ilusalongi hoolitsused kätte äsja avatud elustiilisalongist Helen Heinroos Hair. See pole mulle kui ilusalong, vaid pigem sõbranna kodu, kus saab tüdrukuteõhtuid peetud. Mind ootavad seal alati suured kallistused, kuum kohv mandlipiimaga ning parim teenus.

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-helen-heinroos-hair-ilu-salong

Minu juukseid hooldab ja lõikab auhinnatud Helen Heinroos ise. Mu erk ja imeilus juuksetoon on saadud Goldwell Elumen värvidega ning kodus pesen ma neid Heleni poolt kingituseks kaasa antud Goldwell Kerasilk premium hooldustoodetesarjaga.

Hind: kokku 125€

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-helen-heinroos-hair-ilu-salong

Kulmude eest hoolitseb Janne Jüsmä. Käin umbes iga 3 nädala tagant vahatamas ja värvimas.

Hind: 20€

Liisa Helene Bartels teeb mulle näohoolitsust massaažiga ja mehaanilise puhastusega, et hoida mu nahka korras. Aega saab broneerida helistades salongi numbril 5656 4488.

Hind: kumbki 30€

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-helen-heinroos-hair-ilu-salong

Sama neiu juures käin ma ka geellakiga pediküüris, et lava jaoks varbad värsked hoida. Nad tõepoolest hindavad laval KÕIKE!

Hind: 30€

MUAH

Käisil ühel pühapäevasel bloggerite turul piibukohvikus Popular. Rääkisin ühe kõige kreisima ilublogija Liisa Leetmaga juttu, kes pakatab alati positiivsusest. Ta on nii elevil mu bikiiniettevalmistuse üle, et soovis ka omalt poolt kaasa lüüa.

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-liisa-leetma-make-up-mua-meik-seong-ilus

Ma ei kahelnud sekundikski kui otsustasin tema kätesse enda meigi ja soengu usaldada. Naine näeb ise alati totally on point välja ja ta tööd ei jäta kedagi külmaks! Kui tahad ka ilusaks saada oma kulmud või niigi ilusa näolapikese, siis pane aeg kirja SIIN, sest selle naise kalender täitub kiiruga!

Maniküür

Kaunite ja silmapaistvate küünte eest hoolitseb Deivia , kel on Facebookis metsiiiikult fänne, sest naine teab, mida teeb. Ta kaunistab mu küüned prantsuse maniküüriga ja rohkete Swarovski kristallidega.

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-maniküür-geel-lakk-deivia-viira-võistlus-ilu

Toidulisandid

Toidulisandid ei kuulu mu igapäeva vaid võistlusteks ettevalmistumisel. Kui sind huvitab, kuidas ma igapäevaselt oma keha töökorras hoian sellele maksimaalselt toitaineid pakkudes, siis loe lähemalt SIIT!

Valk

Valgupulber on treenivale organismile kiire ja mugav võimalus oma energiavarude täiendamiseks, et tagada lihastele kiirem taastumine. Kohe pärast trenni tarbin ma ära pea võrdses koguses süsivesikuid ja valke, hoides rasvad minimaalsed. Selleks sobib ideaalselt näiteks 1 puuvili ja Puls Nutrition WHEY proteiinipulber. Totaalseks lemmikuks on šokolaadi-piparmündimaitseline, maasikas pole kunagi väga minu teema olnud.

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-puls-nutrition-valk-vadaku-pulber

Kel pole võimalust puuvilja kaasa võtta või lihtsalt eelistab pärast trenni pigem sheiki juua, sest pärast trenni on isu minimaalne, siis soovitan valida pigem Puls Nutrition RECO taastuspulbrit, milles juba on olemas vajalik süsivesikute ja valkude vahekord.

BCAA

Mul on tekkinud uus harjumus – olen suht ditchinud oma pre-workout pulbri ja mulle piisab täiesti NOCCO kofeiiniga rikastatud BCAA joogist. Annab piisavalt pauerit ja mu kehale vajalikke aminohappeid.

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-nocco-eesti-bcaa-jook

Kuna ma teen tavalisest aga rohkem trenni, olen kaloridefitsiidis ja pean veenduma, et mu lihased oleksid võimalikult hästi toidetud, siis võtan lisaks veel Self Omninutrition 2:1:1 õunamahla maitselist aminohappesegu. See maitseb täpselt nagu õunamahl ning saadab mind mõnusalt läbi päeva!
merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-mybodyi-bcaa-jook

Vitamiinid, mineraalid, oomega-3

Magneesium on üks enamlevinumaid toidulisandeid sportlaste seas ja põhjusega. Magneesium on eluliselt tähtis mineraalaine, mis reguleerib närvi- ja lihasfunktsiooni, vähendades väsimustunnet ning lihaskrampide teket. Mina kasutan All Stars vedelal kujul magneesiumi, mis on rikastatud ka C-vitamiiniga.

Kalaõli olen ma võtnud aegade algusest saati. Kui sinu igapäevamenüüsse just rasvane kala (nt heeringas, lõhe) ei kuulu, siis tasub oomega-3 manustada toidulisandina. Olen tavaliselt võtnud õlina, kuid reisides on ikka palju mugavam kaasa võtta kapsleid.

Dieeditades on paratamatu, et organismi stressilevelid on kõrged. Lisaks veel mu segasele eraelule, on mul viimasel ajal raskusi magamisega ja tunnen, et emotsioonid löövad ikka ja jälle üle pea kokku. Et ma oma saja toimetusega igapäevaselt toime tuleksin ja enne võistlusi läbi ei põleks, ulatasin käe stressihormooni kortisooli alandaja poole.

Treeningvarustus

Tähelepanu väärib ka treeningvarustus, millest kõik ettevalmistused ju alguse saavad. Ilma mugava ja kvaliteetsete treeningriiete, -tossude ja -vahendite ei teeks ma ju midagi ära. Siinkohal tänan kõige vingemate treeningriiete eest adidas eestit! Neil on välja tulnud ka uus PureBOOST X seeria. Need tossud on ideaalsed nii jõusaalitreeninguks kui ka mu pikkadeks kardiosessideks. Õige jalanõu mängib olulist rolli vigastuste ja valude ennetamisel.

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-adidas-eesti-sportland

Palju abi on olnud ka Sportland Eestilt, kes on mulle alati ulatanud käe, kui on tarvis trenniks vajalikke vahendeid. Lavataguseks (või miks mitte koduseks) pumpamiseks sain ma kolmes eri vastupanutasemes kummilindid. Seljavigastuste ennetamiseks suurenenud raskustega kükkimiseks sain ma neilt toestava vöö ja põlvedel treenimiseks pehmendustega põlvekaitsmed, sest ma olen üks neist, kes saab igal kokkupuutel sinise lataka ihule.

Uus treeningkava

Jõutrenn

Alates 15. augustist olen ma järginud uut treeningkava. Küll ma alles naudin uue kavaga kaasnevat lihasvalu! Kui enne iga seeriaga korduste kahanedes, suurendasin raskusi, siis nüüd teen iga seeria sama palju kordusi ja vajadusel vähendan raskusi. Puhkepausid on minimaalsed ning lihased põlevad! Nii on mu treeningud kohe poole tunni võrra lühemad, samas kalorikulu suurem veel!

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-adidas-eesti

Iga teine nädal kordan vana kava, kuid lisan juurde kardiotrenni. Puhkepäevi on mul nädalas ikka kaks ning lisandunud on üks kardiopäev.

Kardiotrenn

Pärast jõusaali teen ma 45-minutilise intervalltreeningu, kus vaheldumisi jooksen ja teen kiirkõndi. Kui esmalt sellest kuulsin, kukkus mul süda saapasäärde. Pärast esimest trenni, joostes 9 km/h, ei andnud üldse tunda, et miski üle jõu käiks. Nüüd 2 nädalat hiljem jooksen ma juba kiiremini kui 12 km/h ja põletan trenni vältel umbes 400 kcal.

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-adidas-eesti

Puhkusereis Bulgaarias

Hetkel peesitan ma aga Bulgaaria kuuma päikese all (30 soojakraadi). Kuna postitus kiskus oodatust mõnevõrra (loe: VÄGA PALJU) pikemaks, siis ma sellest siin pikemalt enam ei kirjuta. Kes soovib olla ikkagi mu igapäevaga kursis ja kaasa elada mu reisirõõmudele, siis selleks on eelkõige mu Instagrami konto, kust leiad ohtralt motivatsiooni vedada oma tagumik trenni!

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-adidas-eesti-bulgaaria-puhkus-reis-vorm

Puhkusereisist kirjutan ma juba edasises postituses, kus annan teile õpitud nipid, kuidas ka reisil olles oma eesmärke silmas pidada ja tervislikku eluviisi jätkata. Olenemata püüdlustustest ja ettevalmistusest on see siiski oluliselt raskem kui kodus, kus kontroll on 100% sinu kätes. Seepärast ütlen ausalt, et ma kardan lausa tagasi koju jõuda ja treeneri pilgu alla sattuda. Järsku on soojamaakilo juures, kuigi olen püüdnud trenni ja toitumisega iga päev võimalikult täpne olla.

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-adidas-eesti-bulgaaria-puhkus-reis-vorm

Soovige mulle edu ning järgmise bikiinipostituseni, kus avalikustan teile väikese uudise, peatun veel toetajate teemal ning räägime progressist ja dieedi muutustest. Äkki mahutame ka järjekordse poseerimisvideo ära, eks paistab!

merilin-taimre-paljas-porgand-toidu-tervise-fitness-blogi-bikiinifitness-ettevalmistus-teekond-muutumine-kaalulangetus-trenn-sport-poseerimine-adidas-eesti-bulgaaria-puhkus-reis-vorm

Ja nüüd kõik trenni, aitab peesitamisest ja poseerimisest!

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

Comments are closed.

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.