Bakteritega reisile!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-soolestik-tervis-immuunsus-immuunsüsteem-mikrobioom-bakterid-biolatte-reisimine-küpros

Ma ei suuuda siin enam olla. Minu positiivne mullike oleks justkui popitud! Ma ei saa aru, kuhu see kadus. Ma lihtsalt ei kannata enam päevagi siin Eestis olla. Kindlasti ei mängi rolli ainult ilm, vaid ka inimesed mu ümber, rutiin, linnaelu jne. Keegi oleks justkui ankru visanud lõunamaale ning see tirib mind kaasa nii jubedalt, et raske on kümne küünega Eestimaa pinnasest enam kinni hoida. Ma tahan saada minema ja rohkem kui kunagi varem!

Kui aus olla, siis ega ma pole siiamaani saanud Austraaliast üle. Lahkusin sealt pisarates, ega tahtnud üldse koju tagasi tulla. Kängurumaale jäi maha suur tükk mu südamest. Austraalia juutuuberite jälgimine on ühtlasi kõige ilusam ja valusam asi, mida endale teen, sest see viib mind 15-ks minutiks tagasi mu kadunud südame-“saare” juurde. Nii pea kui video aga lõpeb või on reklaamipaus, elan lahkumineku taas läbi. Jah, ma tahaks ikka veel iga kell tagasi Aussi kolida ja jäädavalt. Küll aga ma ei kahetse sponsorviisast ära ütlemist, sest muidu ma ei oleks täna see, kes olen, ja äkki ei oleks mul ka teid!

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole. Sisu kasutamine tähendab, et aktsepteerite lehe üldtingimusi.

16 Comments

 1. […] kui seikluste kallale asud, loe lähemalt, kuidas reisi ajal terve püsida ning millised olid (rahalised) ettevalmistused koroona ajal reisimiseks! […]

 2. T. says:

  Soovitan sulle lugeda Romet Vaino uut raamatut “Peegel karu silmades”.

 3. […] do in … “. Ainus asi, mida ma guugeldasin, oli hetkeolukorraga seonduvad piirangud. Kui eelmises postituses rääkisime, kuidas reisides terveks jääda, siis selles postituses räägime, kuidas praegusel […]

 4. Birgit says:

  Ma ei saa hästi aru sellest liikumise piiramisest ja keelan-käsen-poon ja lasen suhtumisest. Riikides, kus on väga tugevalt igasugune liikumine piiratud, pole ükski number vähenenud, mis mõte sellel siis nii väga on. See viirus on tulnud, et jääda ja mida kiiremini me sellega kohaneme, seda parem meile endale.

  Tubli, et läksid akusid laadima, läheks isegi, kui saaks. Ootan huviga järgmist postitust. Ja ära unusta, sellepärast, et oled suunamudija ei pea sa kindlasti kollektiivile elama ja sul on täielikult õigus soovi korral reisida või oma elu elada nii nagu sulle meeldib ja super on vaadata, kuidas sa seda teed. Tore on lugeda, kui inimesed lähtuvad oma sisetundest, mitte üleüldisest ajuloputusest, mis praegu igal pool käib.

 5. vitamiinid says:

  kui on võimalus reisida, siis võiks seda ikka teha ka praegusel ajal. lihtsalt mõistlikult ja järgides juhiseid. D vitamiini ja muid on igal juhul vaja. Eestis seda esimest praegu ei saa siis peab, kas reisima või võtma seda tabletina sisse.

  Edu!

 6. L. says:

  Nautige Küprost ja ärge tehke kadedatest kaasmaalastest välja! :)
  Käisime ka oktoobris Küprosel ja siiani terved kui purikad.
  Reisimine on parim ravim vaimsele tervisele!

 7. Heleri says:

  Väga tore ja meeldiv on näha, et on inimesi, kes reisivad ja annavad julgust ka ise midagi sellist ette võtta! Väga väga mõnus! Meil sajab nt vihma …

 8. T says:

  Mina imestasin jällegi seda et sa vaktsineerisid ennast, sa oles väga teadlik alati sellest mis on kõige sees mida sööd, peale määrid, kasutad jne, peaksid ka vaktsiinide koostised endale selgeks tegema. Ja veel kiiresti enne laste planeerimist. Ma ei ütle seda niisama, mul on kolm vaktsiinikahjustusega last.
  Reisimises ei näe midagi vastutustundetut.

 9. Marii says:

  Sa oled suunamudija. Enamus sinu viimase aja postitusi räägib tervisest ja selle hoidmisest.
  Palun ütle mulle, miks sa läksid reisile? Kas sa pead end vastutustundlikuks?

  • Kuidas on reisimine tervisele kahjulik? 🤔 teaduse kohaselt on vitamiin D ja stressi maandamine võimsam kaitse viiruste vastu kui toas istumine 😅

  • Mai-Ly says:

   Arvan ka, et suunamudijana tõesti väga vastutustundetu promoda reisimist ajal, kui on ilmselge, et üldist liikuvust peaks piirama – seda enda ja teiste tervist silmas pidades.
   Kui sina reisid ja ringi liigud, siis miks mitte ka kõik teised? Las haigestub ja sureb veel rohkem inimesi? Sellist eeskuju ju praegu promod. :)

   • Promon olla õnnelik ja teha seda mis teeb õnnelikuks :) Mina oma tervise pärast ei muretse, sest olen selle eest piisavalt hoolt kandnud. Kui üldse, siis teeb see reis mind veel tervemaks ja tugevamaks. Eks igaüks ise otsustab kas tahab reisida või kardab seda teha. Kui sina elad hirmus, siis on see sinu valik ;) Miks promoda hirmu ka teistele?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.