Armastus käib tupe kaudu

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-armastus-keha-enesekindlus-suhted-seks-intiimsus-jadeiit-muna-tupp-harjutused-seksuaalsus-õidepuhkemine-naised-enesearmastus-kursus

MUAH - Jenni Korjus Foto - Siim Kinnas

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-armastus-keha-enesekindlus-suhted-seks-intiimsus-jadeiit-muna-tupp-harjutused-seksuaalsus-õidepuhkemine-naised-enesearmastus-kursus

MUAH – Jenni Korjus
Foto – Siim Kinnas

Ei, ei ole clickbait, hehe. Tegemist on ülimalt naiseliku, sensuaalse ja seksuaalse postitusega. Kui te ei kannata intiimsust, olete häbelikud või ei soovi kuulda minu lugu, kuidas ma avastasin enda yoni, siis palun ärge lugege. See on postitus naisenergiast, selle (taas)avastamisest ja selle läbi enesearmastuseni jõudmisest. See on postitus naise energia sünnikohast – yonist ehk naise tupest!

Ratsionaalne vs emotsionaalne mõtlemine

Mul on elus olnud juba pikemat aega väga raske vaheetapp. See etapp on pannud mind inimesena vägagi proovile. Olen avastanud, et olen tugavam kui ma võinuks arvata, ning samas olen avastanud, et kui süda võtab mõistuse üle, siis olen nõrgem kui võinuks arvata. Kui me suudame emotsioonid kõrvale seada ja analüüsida end loogiliselt ja läbimõeldult, siis võime saavutada palju. Emotsionaalne mõtlemine viib meid ebaratsionaalsete otsusteni, õnnetuseni, vihani, põhjendamatu kireni jpm. Ratsionaalne mõtlemine õpetab meid õppima vigadest, hindama ja ületama raskusi, põhjendatult vastu võtma otsuseid ning vältima endale haiget tegemist.

Kui enesearmastus ja enesekindlus kõlab esialgu juskui emotsionaalne väärtus, siis nii see pole. Ka kõige enesekindlam naine võib emotsioonide ajendil vaadata peeglisse ja end vihata, käituda vääralt omale kallite inimestega ning ennastki vaimselt väärkohelda, langetades otsuseid, millega teeb vaid endale haiget. Kuigi ma julgen öelda, et ma armastan iseennast, olen endaga leppinud ja tunnen end enesekindla naisena, siis ratsionaalselt suudan endale ka tunnistada, et ma pole õppinud päris lõplikult oma emotsioone kontrollima ja nii leian endki kohast, kus ma ei ole endaga parimas suhtes.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-armastus-keha-enesekindlus-suhted-seks-intiimsus-jadeiit-muna-tupp-harjutused-seksuaalsus-õidepuhkemine-naised-enesearmastus-kursus

MUAH – Jenni Korjus
Foto – Siim Kinnas

Õidepuhkemine

See on minu peamine põhjus, miks võtsin ette teekonna õppida end tundma läbi ja lõhki. Õidepuhkemine on 6-nädalane e-kursus naisele, kes soovib õppida tundma oma keha, usaldama sisetunnet ja suunama seksuaalenergiat oma kavatsuste täitmiseks. Kursuse eesmärk minu jaoks on õppida tunnetama oma füüsilist ja vaimset mina kui ühtset tervikut. Et ma leiaksin enda seest selle miski, mis mind alati toetab, ja et ma enam kunagi ei najatuks kellegi teise peale, et tema mind koos ja püsti hoiaks. Et ma oleksin nii terviklik inimene, et saagu või maailma lõpp, ma tunnen end ikka üheskoos ja seesmiselt õnnelikuna. Muidugi lähevad mulle hingelähedased inimesed korda ja ma hoolin ka väga teiste muredest, kuid on ülimalt oluline eristada muretunnet sisemisest õnnetundest. Mõelda tekkinud emotsioonidele ratsionaalselt ja teada, et oma õnnega võid sa teisi ja end vaid aidata. Et olenemata, mis teised või sina suhetes teistega läbi elad, oled ikkagi ühtne tervik ja iseenda suurim ja ainus väärtus.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-armastus-keha-enesekindlus-suhted-seks-intiimsus-jadeiit-muna-tupp-harjutused-seksuaalsus-õidepuhkemine-naised-enesearmastus-kursus

MUAH – Jenni Korjus
Foto – Siim Kinnas

Kas armastus on elu mõte?

Küsimusele “Kes ma olen?” saan vastata, et Naine. Seda, mida see tähendab ja kuidas olla Naine, on
aga iga naise igapäevane avastusretk. Üks, mis on kindel – igaüks meist vajab teisi naisi, kellega jagada oma rõõme ja muresid ning kellega vastastikku imetleda.

Küsimusele ”Mis on elu mõte?” vastaks suur enamus Armastus. Isegi kui esmapilgul kerkib pähe eneseteostus või karjäär, siis lõppude lõpuks soovime me siiski lõpetada armastatud käte vahel. Mitte üks inimene ei ütleks surivoodil, et ta soovib, et ta oleks vähem aega armastatule pühendanud. Enamjaolt vastupidi. “Ma soovin, et ma oleksin armastanud rohkem. Ma soovin, et ma oleksin vähem keskendunud karjäärile ja rohkem perele”.

Armastus on vastus, kuidas tervendada maailma. Maailma tervendamiseks oleks aga hea alustada iseendast, eriti naisena. Sest armastusest kiirgav ja toetav naine on äärmiselt inspireeriv ja tervendav. Naised on loodud armastama, mehed on loodud kaitsma. Kui terve mees õpib elu jooksul armastama, siis naine on sündinud hoolekandja ja armastajana, sest meie oleme emad. Me oleme kodeeritud oma järglasele elu ja armastust pakkuma ning mehed on kodeeritud “loodud elu” ja “elupakkujat” kaitsma.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-armastus-keha-enesekindlus-suhted-seks-intiimsus-jadeiit-muna-tupp-harjutused-seksuaalsus-õidepuhkemine-naised-enesearmastus-kursus

MUAH – Jenni Korjus
Foto – Siim Kinnas

Enesearmastus on võti

Kuigi me oleme loodud armastama, siis on äärmiselt oluline õppida esmajoones armastama iseennast. Selleks on vaja avada oma blokeerunud süda. Tee naise südamesse käib läbi tema yoni (tussu/vulva/vagiina/tupe/emaka/üsa). Yoni on sankritikeelne sõna mis tähendab väravat/elu allikat ja sümboliseerib naise suguorganeid. Kui olla ühenduses oma yoniga, elu allikaga, oled ühenduses ka oma südamega. Läbi yoni saab õppida ennast armastama ja väärtustama. Läbi enda armastamise, saame
tervendada pikapeale lisaks iseendale ka kõiki ja kõike enda ümber.

Ja selle jaoks ongi loodud naistele selline tugikoht nagu Mina Olengi Naine, kus pakutavad kursused, treeningud ja konsultatsioonid aitavad naistel end tundma ja armastama õppida. See on üks enim küsitud küsimusi mu blogis – kuidas õppida end armastama? Enamasti sõltub naiste enesearmastus enesehinnangust. Enesehinnang omakorda suhtumisest oma kehasse ja iseendasse kui naisesse. Kas julged kuulata oma keha rütmi või tormad ringi teiste seatud reeglite ja tempo järgi? Kas kuulad oma keha sõnumeid või tuimestad end kehavõõraste hormoonide ja välise müraga? Enda armastamiseks peab võtma aega iseendale, õppima ennast tundma ja praktiseerima enda armastamist igapäevaselt. Ning just seda Õidepuhkemise kursus teha aitabki!

MUAH – Jenni Korjus
Foto – Siim Kinnas

Jadeiitmunaga treenimine

Kuigi kursuse käigus õpid oma keha ja olemust tundma lugedes läbi iganädalaselt saadetud materjalid, siis ilmuvad meilboksi ka iganädalased harjutused ja praksised. Esmapilgul ehk veidi hirmutav, kuid harjutusi viid läbi sina ise oma kodus oma personaalse jadeiitmunaga. Mis see on?

Jadeiidist munad on kõige looduslähedasemaks ja loomulikumaks vahendiks intiimpiirkonna treenimisel. Vaagnapõhjalihaste treenimise praktika on tuhandeid aastaid olnud teada taoismi meistritele, kes mõistsid energiate liikumist kehas. Vaagnapõhjalihaste treening tagab pikaajalise tervise ja võimaldab muundada seksuaalenergiat kõrgemaks vaimseks energiaks. Läbi aegade on see olnud oluliseks abivahendiks naiselikkuse ning sisemise sära võimendamisel.

Jadeiidist munade pidev kasutamine tasakaalustab hormoone, kõrvaldab uriinipidamatuse, suurendab viljakust ja vähendab menstruatsiooniga seotud probleeme. Ühesõnaga aitab taastada tundlikkust intiimpiirkonnas ehk iga naine on võimeline kogema orgasme. Lisaks leevendab treenimine seljavalu ja ristluude tugiprobleeme, hoiab ära emaka ning tupeseinte allavajet ning tasakaalustab vaagnapõhja ning siseelundeid. Kuna ige naine on eriline, siis pakutakse koos kursusega ka 30-minutilise kõne, et pakkuda sobivamat toetust/kursust igaühele. Näiteks sobib tõsisemate probleemide puhul nagu organite allavaje või uriinipidamatus, oleks hea alustada Avanemise kursusest.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-armastus-keha-enesekindlus-suhted-seks-intiimsus-jadeiit-muna-tupp-harjutused-seksuaalsus-õidepuhkemine-naised-enesearmastus-kursus

Suured muudatused elus

Ma sisenesin kursusele sooviga, et mu elu läheb nüüd taas rööpasse ja kõik hirmud kaovad. Asi ei olnud nii. Ma õppisin nägema kõike enda ümber teisiti olnud pooleldi kursusega ühel pool. Sealt sai alguse minu hiiglasuur huvi inimpsühholoogia vastu. Olen seadnud kõiksuguste fitness vlogide vaatamise kõrval ning kuulan ja loen päevas tundide kaupa inimpsühholoogia kohta. Eneseavastusretk on olnud fenomenaalne. Ma ei osanud kunagi analüüsida oma käitumist ja suhteid teistega nii nagu praegu.

Esile kerkisid ammused allasurutud emotsioonid, mis pääsesid valla ja millega pidin lõpuks silmitsi seisma. Tunnistan, et mind saatsid väga rasked hetked, kus nuttu kinni hoida oli lausa mõttetu. Küll aga õppisin ma palju… just iseenda kohta. Kes ma olen, mis tekitab minus esiletungivaid emotsioone, miks ma ei suuda teatud hetkedel ratsionaalselt mõelda, vaid emotsioonid võtavad võimust, kuidas emotsioone suunata jpm.

Inim- ja suhtepsühholoogiast on saanud minu suur salajane huvi. Seljatanud juba kursuse, ei suuda ma uskuda, missuguseid muudatusi ma ette võtsin. Kuidas ma lõpuks ei surunud alla enda seest karjuvat häält, et mu elus on millestki puudu ja ma vajan muudatust. Kuidas läbi pisarate ja valu, suutsin vastu võtta otsuseid, mida paljud ei suuda. Kuidas me ei tohi kunagi leppida olukorraga, vaid peame alati ka kõige väiksemate asjade nimel pingutama! Kuidas õnn ei ole meie elus garanteeritud ning teiste käest saada, vaid me peame ise selleni jõudma.

Uurisin kursuse läbiviijalt, kuidas on võimalik, et mu elu on hullemas seisundis kui kursusele sisenedes. Ja ta vastas: “Vahel toob kursus enne alla surutud emotsioonid pinnale ja siis ongi kaos mōneks ajaks. Kui anda neile ruumi ja sealt läbi hingata, siis nädalatega vaibub. See protsess on nagu aastaajad. Selleks, et saaks toimuda õidepuhkemine, sureb vana, mis enam ei teeni meid, eest ära ning jääb kompostiks uuele ja saab pisarete poolt kastetud.” Nii ongi. Mul on reaalselt esimest korda elus tunne nagu ma oleksin läbi teinud taassünni. Ja need on olnud kõige piinarikkamad paar nädalat. Ma soovin teile rääkida toimunust ka pikemalt, kuid seda omal ajal, kui ma tulen ise juba muudatustega toime.

Üks on kindel. Enesearmastus sai minu jaoks täiesti uue tähenduse. Ma pole kunagi nii tugevat seost tundnud oma kehaga ja kõigi selle osadega. Mul puudus oma kehaosadega igasugune sügavam side. Need justkui  lihtsalt olid. Mul oli yoni ja mul olid rinnad… Aga nüüd on nad mu naisenergia alguseks ja mitte miski pole võimsam, kui naine, kes pakatab seksuaalenergiast ja on võimeline armastama kõike ja kõiki enda ümber. Sest see naine on juht, see naine suudab kanda talle elu poolt antud koormat ja tõsta teisi enda ümber!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-armastus-keha-enesekindlus-suhted-seks-intiimsus-jadeiit-muna-tupp-harjutused-seksuaalsus-õidepuhkemine-naised-enesearmastus-kursus

MUAH – Jenni Korjus
Foto – Siim Kinnas

Kui Sullegi hakkas Õidepuhkemise kursus huvi pakkuma, siis annab sooduskood “PALJASPORGAND” kõigile lugejatele lehelt minaolenginaine.ee e-kursustele soodustust -10%! Lisaks on pannud JadeEggs esimesele kolmele Õidepuhkemise kursusele registeerinule välja tasuta muna ja kõigile teistele huvilistele munadelt -10% soodustust (JadeEggs pakkumine kehtiv alates detsebrist)! Kursus ja jadeiitmuna sobib kingituseks nii iseendale kui naistele su ümber.

Järgmine kursus juba 7. jaanuaril:
Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

27 Comments

 1. […] Armastus käib tupe kaudu […]

 2. Maar says:

  Armas Merilin!
  Ma soovin sulle kogu südamest vaid parimat. Mida me kogeme ja läbi elame sellest oleme mõeldud kasvama ja ennast aina rohkem ja rohkem tundma õppima. Kõik sinu ümber toimub sinu kasuks, mitte sinu vastu ja seda on väga oluline endale rasketel aegadel meelde tuletada.
  Iga päev on endalt nii palju küsida ja pole tähtiski neid vastuseid silmapilkselt leida, kõik tuleb ajaga. Vahepeal on vajalik endasse sisestada, et ‘kõik on nagu see on, aga see pole enam minu jaoks.’ See suunab tundmatusse, aga tundmatust ei tohi karta. Tuleb valida tundmatu tee ning sirutada oma tiivad ja lennata, sest vaid nii annad teed kõigele mis imeline.
  Ole tubli! :)

  • Nii kena Sinust :) Ma olen väga tänulik nende sõnade eest, aitäh!

  • M.L says:

   Kes iganes sa Maar ka ei ole ja kuigi sa tulid seda kommentaari just siia Paljas Porgandile kirjutama, siis mina tahaksin sulle ka ühe Aitähi öelda, sest need sõnad olid väga väga vajalikud, mis sa just ütlesid! :)

  • Sandra says:

   Aitäh!!! Ka minul hetkel rasked ajad ning su kommentaar tõi ka mulle sooja tunde südamesse ja andis positiivse laengu :)

 3. Ausõna says:

  Kui sa nüüd mõtled – kas see kursus võib olla üheks nö algatajateks, miks te lahku läksite? Kas hakkasid selle kursuse käigus näiteks tundma, et sind ei armastata piisavalt vms?

  Või pole sellel teie lahkuminekuga mitte mingitki seost?

  • Algataja kindlasti mitte. See lahkuminek ei toimunud päevapealt, vaid oli pikemalt juba õhus. Kursus aitas rohkem mul enda sisse vaadata ja mõelda läbi valikud oma elus. Mida ma väärt olen ning kas olen antud hetke situatsioonis õnnelik ja endast lugu pidav naine :)

 4. Miia says:

  Tahtsin lihtsalt kirjutada, et loodan, et Sul on kōik hästi ja vähemalt selle pōhjal, mis Sinu suhteat Ukuga välja on paistnud, oled nüüs ōigel teel. Sinu kōrval peaks olema mees, kes armastab Sind rohkem kui ennast ja ma olen kindel, et Sa leiad ta.

  Ole vapper!

 5. Kai says:

  Minu arust on inimestel krooniline, massiline armastuse puudus. Selle pinnal on esile kerkinud need, kes onnetute jnimeste pealt raha teenivad. Isegi kui see kursus mind huvitab, ei oke ma nous poolt miinimumpalka selle eest valja kaima. Yhel samasugusel yoniohtul ma korra kaisin. Ei saanud eriti targemaks. Minu arust on pnneni ja armastuseni voimalik jouda ka ilma rahata. Iseendaga ISE tood tehes. Kursus ytleb, et onneni ei jou me labi teiste. Samas pakub ta seda ise.
  Mitte keegi ei paku ka garantiid. Ostes poest uued kingad, garantii on olemas. Ostes kalli kursuse, lubatakse imeasju, aga oletame et kui hakkab halb, oeldakse, oh, see on hea, nae vana pask tuleb pinnale. Kui aga ei juhtu midagi ja tunned et oled mottetu kulutuse teinud, oeldakse, et sa ei pyydnud täiega. Voi sa ei uskund piisavalt. Ise syydi. Kuidas ma siis ei usu, kui raha selle eest maksan? Nii et kulla koolitajad- pakkuge raha tagasi garantiid.

 6. Triin says:

  Uku oli eile küll Hollywoodis päris aktsioonis ühe tumedapäise tüdrukuga. Aga see võisid vabalt sina Merilin ka olla :)

 7. Anu says:

  Meeleline ja nauditav lugemine! Väga oluline teema, millest kahjuks liiga vähe räägitakse. Ja tuletasidki mulle meelde, et on vaja peale lapse saamist taas hakata end vormi ajama :) Aitäh!

 8. Triin says:

  Tundub, et Sirje näol on andunud fänniga, kui muudkui Uku kontserditele satub ja igat pilku jälgib :)

  Teemast endast – huvitav, aga samas lõpus tekkis ikka see: mida ma just lugesin? efekt. Kas sa pigem soovitaks n-ö päris kursust e-kursuse asemel ehk või on e-kursus just hea lahendus ka häbelikele?

  • Hei, mina läbisin e-kursuse. Soovitan läbiviijaga otse rääkida, et saaksite ühiselt otsustada, mis on sulle just parim variant :) väga toetavad naised on! Olid mulle terve teekond abiks.

 9. sirje says:

  Kas võtsidki lõpuks Uku vahele ja said teada, et ta on samal ajal teiste naistega semminud!?
  Väga tubli igatahes. Valus oli vaadata, kuidas ta päris tihti esinemiste ajal teistele silma viskab. Mine tea, mis sealt edasi veel sai

  • Ei, Uku pole mind petnud :)

   • S says:

    Paar ndl tagasi laup Silver Laasi livel Amigos võis kyll muud näha. Lootsin juba siis, et lähete lahku. Ei tunne sind aga tean Ukut varasemast ajast ja olen kindel, et oled väärt palju paremat. Sa oled inimene, kes nii palju endast annab ja teisi aitab ja sinu kõrval peab olema keegi, kes ka sulle midagi vastu annab. Väga armas inimene oled ja loodan, et sul läheb kõik elus hästi.

 10. Mari says:

  Alleeaaa, misasja! Ma ei ole küll günekoloog, aga isegi mina tean, et igasugust kraami endale sisse toppida ei ole hea mõte. Eriti veel kui tegemist on Goop’i uhhuuukaubamaja järjekordse leiutisega. Minu arvates on Sul tervislike eluviiside propageerijana tekkinud juba teatav moraalne vastutus mitte igasugust jama jagada, sest Sinu kirjutisi loevad väga paljud naised, sealhulgas noored tütarlapsed. Ehk oleks mõistlik enne ikka mõne teaduspõhise meditsiini esindajaga, näiteks omaenda günekoloogiga nõu pidada. Isegi kergelt guugeldades saab üsna ruttu selgeks, et need vahvad munad pole küll selle jaoks kuidagi kasulikud, mida Sina siin reklaamid (nt. http://www.health.com/sexual-health/jade-egg-goop ).

  • Katlin says:

   Olen nõus. Kindlasti rääkida enne med. haridusega inimesega, kes tegeleb antud valdkonnaga(günekloog suunsb). Nende kuulidega võid endale karu teene teha Ja milleks üldse nii noorele, sünnitamata naisele… . Tupelihaseid ja teisi seal paiknevaid lihaseid saab ka teisiti treenida. ilms, et asi neg suunavõtab. Minagi ruttasin neid ostma kuid tehti selgeks et pole vaja.. ja pigem ettevaatust ⚠

   • Nende kohta on nii palju informatsiooni ja ma ei mõista kuidagi, kuidas saaks need kahjulikud üldse olla. Trenn toimub u 15 minutit või ka pikemalt kui soovi on, munad ise on pisikesed ning igati ohutud. Ja ilmselgelt kõik, millest ma blogis kirjutan, ei ole midagi, mida MINA kohe vajan. Mu blogi on mõeldud ju tooma lugejateni seda, mis võiks NEILE huvi pakkuda. Minu töö on teiega jagada kõike seda, mis muidu teieni ei jõua :) See ei tähenda, et minu tupelihased oleks nõrgad, väljaveninud jms.

 11. […] post Armastus käib tupe kaudu appeared first on Paljas […]

 12. Brenda says:

  Kas saaksid jagada mõndasid youtube kanaleid või linke inimpaühhoogia kohta?

  • Hei,

   Kursuse läbiviija soovitas naiste ja meeste psühholoogia tundma õppimiseks raamatuid: Anatoli Nekrassov “Mees ja Naine”, David Deida “Mehed on Marsilt ja Naised Veenuselt”, “Naiseks olemise kunst” Katrin Saali Saul, “Sellised need mehed ongi” David Deida, “Teekond õnneliku armastuseni” H. Hendrix.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.