30 sekundiga peenike piht!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-tervis-fitness-ilu-korsett-naiselik-talje-piht-peenike-waist-trainer-sport-kaalulangetus

Ma tean, ma tean… selliseid pealkirju kohtab enim ajakirjades ja kollases meedias. Tõeline click-bait, eksole? Aga näe ometi, siin sa oled. Tegelikult ei pannud ma pealkirja selle järgi, kuidas lugeja tähelepanu pĂĽĂĽda, vaid seepärast, et postituses tuleb tõesti juttu sellest, kuidas saada 30 sekundiga peenem piht! Instagramis nii palju minult uuritud teema, et kergem on sellest postitus kirjutada ja loodetavasti saate oma kĂĽsimustele vastused!

Mis asi on waist trainer?

Instagrami jälgijad on hästi kursis, millega tegu. Kannan waist trainerit pea iga treening! See kõik sai alguse bikiinifitnessi teekonnal, mil mõne kaasvõistleja piht tegi silmad ette. “No kuiiiidas saab mõnel see piht ikka nii kitsas liivakell olla?” Hakkasin kaasvõistlejatelt nõu kĂĽsima ja uurima, kas nad kasutavad mingeid spetsiaalseid viise või vahendeid sellise talje saavutamiseks. Tuleb välja, et jah!

Selle vahendi nimi on waist trainer. Tegemist on elastse korsetiga, mis venib keha kuju järgi. Korsett on siiski piisavalt tihke, avaldamaks survet kõhu piirkonnale, et saavutada soovitud tulemus. Tegemist ei ole traditsioonilise 19. sajandi korsetiga, mis oli võimeline moonutama naise keha permanentselt surudes roideid üles ning sisikonda kokku, põhjustades nii raskeid tervisehädasi.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-tervis-fitness-ilu-korsett-naiselik-talje-piht-peenike-waist-trainer-sport-kaalulangetus

Kui sellest kuulsin, hakkasin üha enam seda ka enda ümber tähele panema. Ikka on ju nii, et kui pole millestki varem kuulnud, siis ei oska seda ka märgata. Teised imestavad siis, kuidas sa ei tea, igal pool räägitakse ja kirjutatakse ju. Ja siis oled justkui talveunest ärganud, sest tõepoolest kõik kohad kihavad sellest!

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-tervis-fitness-ilu-korsett-naiselik-talje-piht-peenike-waist-trainer-sport-kaalulangetus

Olgugi, et ajal, mil ma seda jõusaalis kandma hakkasin, ei olnud see just tavanähtus, siis mind ĂĽldse ei huvitanud, kas keegi vaatab sellele viltu või mitte. “Pfft, see tšikk käib korsetiga trennis! On alles veidrik, eks?” Ja peagi nägin juba mitmeid naisi seda enda jõusaalis kandmas! Pealegi saab seda alati riiete alla peita, kui tõesti peaksid olema vähe tagasihoidlikum või häbelikum.

Kuidas waist trainer kasulik on?

Waist trainereid on erinevaid – hingavast materjalist ja lateksist, õlapaeltega ning 6-haagireaga. Lisaks waist traineritele on olemas ka lihtsalt korrigeeriv pesu – aluskleit, öösärk, korsettpüksikud ja body. Olenemata tootest, toimivad kõik aga ühise eesmärgi nimel:

  1. hetkega väiksem piht – olles tihedalt ümber kõhupiirkonna, surub see talje lamedamaks ja ümbermõõdult väiksemaks. Riided istuvad seljas paremini ning visuaalselt kaotab kehakaalult kilosid.
  2. sirgem rüht – korrigeerib rühti nii püsti kui istumisasendis. Tulemuseks on ilusam ja naiselikum kehahoiak.
  3. toestatud alaselg – hoides istumisasendi selga sirgena, leevendab see alaseljavalusid ning aitab neid ennetada.
  4. vähenenud söögiisu – toetades ning olles tihkelt ümber keha, tekib söömise ajal kiiremini täiskõhu tunne. Tänu sellele väldime ülesöömist ning toidust saadavat üleliigset energiat, mis ladestuks kehale rasvana.

Missugust waist trainerit kasutan mina…

…trennis?

Seega sobib waist trainer mitme probleemi või eesmärgi jaoks. Ise armastan kasutada näiteks lateksist waist trainerit trennis, et parandada rühti ja hoida oma kerelihased kontrollitult. Kardio ajal mõjub see vapustavalt higistama panevalt.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-tervis-fitness-ilu-korsett-naiselik-talje-piht-peenike-waist-trainer-sport-kaalulangetus

Kui jõutreeningu ajal seda ka ei kanna, siis jooksma minnes või muud kardiot tehes panen alati peale! Pärast trenni ära võttes, tilgub kõhupiirkond higist. Väljutades kehast niimoodi liigse vee ja koos sellega ka mürkained, on kõht pärast eriti lame ja enesetunne hea. Head aega puhitustunne!

…igapäevaselt?

Ega waist trainer ainult treenides taljele mõju avalda. See on kusjuures eriti hea neile, kelle töö on peamiselt istuv (khmm, nagu näiteks blogijal), rääkinud juba eelnevalt alaseljavalude ennetamisest. Muidugi ka neile, kes lihtsalt mingil põhjusel trenni ei jõua, siis hoiab igapäevane waist trainer söögiportsjonid kontrolli all, vähendades samas talje ümbermõõtu. Igapäevaselt kasutan ma 6 haagireaga korsetti.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-tervis-fitness-ilu-korsett-naiselik-talje-piht-peenike-waist-trainer-sport-kaalulangetus

Seda annab kenasti ka kleidikese või pihaseeliku alla peita, kui soovid visuaalselt olla kilo või kaks kõhnem. KĂĽll aga on kleidi all kandmiseks olemas minu arvates veel parem variant – korrigeeriv body, korsett-pĂĽksikud või aluskleit. Need ei jää kleidi alt ĂĽldse paistma ning avaldades vöökohale vähem survet, on pikaks õhtuks ka mugavam alternatiiv. Samas olles piisavalt sitke, et hoida kõhuvoldikesed kontrolli all ja parandada vormi märkimisväärselt! Ja kui kannad sukkpĂĽkse, siis korrigeeriva pesuga võid unustada sukkpĂĽkste kummi soonimise kõhul, tekitades nii Michelin’i efekti, hehe.

…öösel?

Kui miskipärast päeval korsetti kanda ei saa või ei taha, siis miks mitte trimmida oma vöökohta öösiti… mil keegi sind niikuinii ei näe. Kui sa just pole värskes suhtes ja oma uut partnerit ära hirmutada ei taha, hehe! Kui oled niikuinii ööriiete kandja, siis on olemas ka korrigeeriv öösärk, mis on minu arvates väga seksika välimusega ning avaldab vöökohale veel positiivset mõju ka! Pealegi ei saa kutt arugi, et tegemist on korrigeeriva pesuga. Öösärki soovitan aga M suurusele ja ĂĽlespoole. Mina otsest survet vöökohal sellega ei tunne, kuid kindlasti tõmbab kokku suurema vööümbermõõdu korral.

merilin-taimre-paljas-porgand-blogi-tervis-fitness-ilu-korsett-naiselik-talje-piht-peenike-waist-trainer-sport-kaalulangetus

Kokkuvõttes on kõik waist trainerid siiski abivahendiks saavutamaks kas hetkeks riiete all visuaalselt parem vorm või pikema kandmise tulemusel kitsam vöökoht. See ei tähenda, et tuleks loobuda treenimisest ja tervislikust toitumisest. Need on ikkagi hea vormi aluseks ning kõik ĂĽlejäänu vaid abivahendid! Kui oled huvitatud waist traineri soetamisest, siis olen palunud oma lugejatele ka sooduskoodi “paljasporgand”, millega saate kõikidelt toodetelt -10% soodustust!

19 Kommentaari


  1. Fatal error: Allowed memory size of 536870912 bytes exhausted (tried to allocate 20480 bytes) in /data01/virt71985/domeenid/www.paljasporgand.ee/htdocs/wp-includes/plugin.php on line 198