10 raamatut, mis muutsid mu elu!

merilin-taimre-paljas-porgand-vaimsus-spirituaalsus-lemmik-raamat-raamatud-soovitus-manifesteerimine-õppetunnid

Foto - Siiri Kumari

Nagu teate, olen ma ehtne raamatukoi. Selle asemel, et lasta oma tähelepanul igapäevaselt hajuda telekasse, raadiosse, ajalehtedesse ja teiste tegemistesse sotsiaalmeedias, suunan ma kogu oma tähelepanu sissepoole. Sest seespool lasuvad kõik vastused. Sest meie sisemaailm on see, mis loob meie reaalsuse. Me oleme teadlikud loojad. Iga. Kuradima. Sekund. Kas sa usud, et oled enamat kui füüsiline keha, või mitte, sa lood oma kogemuse selles elus ise. Sinu valik, kas teadlikult või ebateadlikult. Aga sa lood selle.

Võtsin paar aastat tagasi vastu otsuse, et ma pole elu ohver. Kõik siin elus olen ma enda ellu kutsunud, kas teadlikult või mitte. Kõik haigused, valu, õppetunnid, konfliktid, raskused olen ma ise loonud, et neist õppida. Ma kas õpin ja kasvan või ma kannatan ja kogen seda jälle ja jälle, kuni ma õpin ja kasvan. Mõni kannatab kogu elu, aga mina olen valinud esimese tee. Allolevad raamatud on olnud sel teel minu mõistuse avardajateks, kogemuste selgitajateks, valgustajateks ja sel rajal püsimiseks lihtsalt hädavajalikud. Kõik on mänginud oma osa, et ma õpiksin manifesteerima endale täpselt sellist elu nagu ma soovin. Sest me kõik oleme täiuslikud siin ja praegu ja kõik on kättesaadav meile siin ja praegu.

merilin-taimre-paljas-porgand-vaimsus-spirituaalsus-lemmik-raamat-raamatud-soovitus-manifesteerimine-õppetunnid

Foto – Siiri Kumari

Kui sa peaksid vähemalt pooled neist raamatutest läbi lugema, siis su eneseusk ja enesearmastus lendavad läbi lae. Mitte üks kriitikanool ei saa sulle enam pihta, sest sind lihtsalt ei huvita enam mitte kellegi teise arvamus. Sest sa lõpuks mõistad, et kõik, mis on, on sinu sees. Et sina oledki maailm ja maailm ongi sina. Et me kõik oleme üks. Kui me teeme haiget teistele, me teeme haiget iseendale. Kui me oleme enesekriitilised, me kritiseerime ka teisi. Sa õpid armastama iseennast ja kõiki teisi. Vähemalt saad rattad veerema selle suunas. Sa õpid andestama. Sa õpid rahu sõlmima. Sa õpid mõistma. Sa õpid küsitlema kõike, mis on, sest kõik on ainult perspektiiv. Me kõik kogeme kõike erinevalt. Mitte kellegi maailm pole identne. See annab sulle piiramatu vabaduse. Sa ei saa kunagi meeldida kõigile, sest kõik näevad sind erinevalt. Sa oled teiste inimeste jaoks lõputu hulk perspektiive. Ja kõik on sinu jaoks. Sina otsustad, missugused teised sinu ümber on. Sina otsustad, mida sa maailmas näed. Sina otsustad, milliseks su elu kujuneb. Sina oled kõik mis on.

 1. “Loving What Is” Byron Katie – see peaks olema koolis kohustuslik kirjandus! Kuidas pöörata KÕIK oma mõtted, uskumused, kannatused, valud, vihakohad ümber nii, et Sa õpid hoopis iseenda kohta midagi. Raamat, mis viib Sind tõele nii palju lähemale ja teeb lõpu KÕIKIDELE Su kannatustele elus. Jah, Sa lugesid õigesti – kõikidele!
 2. “Living With Joy” Sanaya Roman – õpetab, kuidas ennast armastada, elada kooskõlas kõrgema eesmärgiga, avastada oma elueesmärk, kuidas kiirata välja armastust, olla kaastundlik, tolerantne ja andestav; kuidas tunda sisemist rahu ning sooritada kvanthüpe, saavutada selgus ning avaneda uutele asjadele ja olukordadele; kuidas õppida usaldama oma sisemist juhtimist, muuta negatiivne positiivseks ning avaneda vastuvõtmisele, kuidas tõsta oma sagedust, suurendades oma võimet armastada; kuidas suurendada oma eneseväärikust, luua harmooniat, selgust ja rahu. Võitlemise ja pingutamise asemel võime me kõik elada rõõmus.
 3. “Personal Power Through Awareness” Sanaya Roman – astmeline kiirkursus energiate tunnetamiseks. Kuidas luua koheseid ning sügavaid muudatusi oma suhetes, suhtumises iseendasse ja võimes armastada ning olla armastatud. Kuidas mitte olla mõjutatud teiste inimeste tujudest ning negatiivsusest. Kuidas märgata endas teiste inimeste energiaid ning neid kergesti vabastada. Kuidas jääda püsima oma keskmesse ning säilitada tasakaalu, teada, kes sa oled, suurendada positiivseid vibratsioone enda ümber, armastada ning aidata teisi.
 4. “The Power of Now” Ekchart Tolle – KÕIGE rohkem korda läinud raamat mul kunagi ja sama ütlevad paljud vaimsed inimesed. Ei tea ühtegi vaimset õpetajat, kes seda raamatut ei oleks lugenud või neid põhimõtteid igapäevaelus ei rakendaks. Raamat õpetab, kuidas leida Tõeline Mina, kuidas hoiab meie mõistus meid elus tagasi, mis on valu ja kannatuse ainus põhjus ning kuidas sellele koheselt lõpp teha, kuidas elada hetkes, mida tähendab päriselt olemine?
 5. “New Earth” Ekchart Tolle – Kuidas kõik algab sinust? Raamat loob spirituaalse tausta, mis võimaldab igaühel muuta oma elu – ja ühtlasi maailma – paremaks ja tähendusrikkamaks. Tolle põrmustab tänapäevased arusaamad egost, omamisest ja ühiskonnast ning paljastab meid kõiki kummitavad hirmud. Ta näitab meile, milliseid lihtsaid, elujaatavaid samme võime õnne leidmiseks astuda.
 6. The Art of Living: Peace and Freedom in the Here and Now” Thich Nhat Hanh – kuidas elada teadlikult õnnes ja vabaduses, kuidas oleme me kõik omavahel seotud ja moodustame üksainsuse, kuidas me elame pärast surma kõiges edasi, kuidas vabaneda hirmust, kuidas kogeda kõike, mida hing ihaldab, siin ja praegu, kuidas leida rahu kõiges.
 7. “You Can Heal Your Life” Louise L. Hay – kuidas me loome endale haigusi, kuidas me suudame mõttejõul neist terveneda, mida haigused meile õpetama tulevad. Raamatust leiad harjutused, kuidas oma elu muuta ja terveneda.
 8. “Getting The Love You Want” Harville Hendrix – täiesti teistsugune vaatlus suhtesse! Mille järgi me inimesi enda kõrvale valima? Mis on nende ülesanne meie elus? Kuidas saame me teineteist tervendada ja läbi selle saavutada suurepärase ja jääva suhte? Mis on IMAGO ja miks me seda enda ellu vajame? Meeletult põnev, kaasahaarav ja igat suhet tervendav kuulamine, mille lõpuks on antud TASUTA kätte IMAGO paariteraapia kuur, mida ise praktiseerida.
 9. “Emotsioonid. Inimkonna suurim sõltuvus” Ingvar Villido – igaühe elu kvaliteedi määravad emotsioonid. Nad mõjutavad kõiki meie tegevusi, tekitades väga konkreetseid tagajärgi, sulle endale, teistele või ümbritsevale. Aga kas sa valid ise emotsioone, mida oma elu loomiseks kasutad? Kõikide inimeste kõigi tegude motiiviks on tunda ennast emotsionaalselt hästi. Ometi pole hea enesetunne kunagi püsiv saavutus, sest emotsioonid kui liikuvad energiad ei ole loomult püsivad. Nii aetaksegi kõigi poolt terves maailmas kõige erinevamate vahenditega taga teostumatut unelmat – tunda end kogu aeg hästi. Kõik meie hädad peretülidest ühiskondlike vastasseisude ja ökokatastroofideni on tingitud iseseisvalt aktiveeruvatest emotsioonidest ja teadlikkuse kasutamise puudulikkusest. See raamat pakub uudse, kõigile kättesaadava väljapääsu emotsioonide rüpest.
 10. The Biology of Belief” Bruce H. Lipton – kuidas on seotud meie mõistus ja meie keha? Kas me kontrollime mõtetega oma tervist? Teaduslikel uuringutel põhinev raamat, mis seletab lahti, kuidas ja mil määral on meie mõttetöö seotud kogu meie kehaga. On tehtud kindlaks, et meie DNA ei vastuta meie bioloogia eest, vaid seda teeb meie mõtetest tulenev energia. Ja see tõestab teaduslikult, et meie tervis on TÄIESTI meie enda kätes.

Enamikel, kui mitte kõikidel, raamatutel on olemas ka eestikeelne väljaanne. Depressiooni puhul soovitaksin Arabella Tammeraba raamatut “Initsiatsioon nimega depressioon“. Ma ei ole seda lugenud, kuid olen sellega tutvunud. See raamat leidis oma tee minu juurde kinnituseks minu suhtumisele depressiooni. Ehk siis, et selle ülesanne on meid äratada – depressioon on taassünd.

Anna mulle teada, millised on sinu lemmikud raamatud, mis on sind aidanud! Anna ka teada, kas oled ühtegi ülalolevatest lugenud ning millised on sinu mõtted neist!

14 Kommentaari

 1. Hel ütleb:

  Nõustun eelnevate kommentaaridega, et postitus on nagu tellitud. Aitäh! Homme toon omale selle esimese nimekirjast. Oeh, nii kaua olen seda äratundmist järgmise raamatu osas otsinud 🙏

 2. Hanna ütleb:

  Tere Merilin!

  Ei osanud oma kirja mujale kirjutada. Valisin viimase postituse, ehk vaatad kommentaare läbi.

  Mu küsimus on, millist nõu soovitad toidusõltlasele? See, et minna toitumisnõustaja juurde, kes paneb sulle orgu, fitlpapi, org liisi, signessa või treener talise kava soovitused ja nõuanded vms kokku – see ei aita!! Ma olen kõike proovinud ja meeleheitel.Ma lihtsalt söön! Mul on toidusõltuvus! Ma söön, saan aru et kõht on täis ja söön veel. Nutan seda postitust kirjutades, ma ei taha nii. Olen noor naine, 24-aastane, rikun oma elu lihtsalt toiduga ära. Söön, kui midagi on hästi, söön, kui midagi on halvasti, kui olen rõõmus, kurb jne. Saan aru et kõht on täis, aga käsi làheb toidu järgi ikkagi 24/7. Ma olen nii õnnetu, ma ei saa sellest lahti, ma nii väga tahan saada normaalkaalu, veresuhkur on juba natuke kõrge, ülekaal on +25kg, aga mõistus ei jõua järgi kehale.
  Mis mul viga on?? Ma enam ei suuda 😔😔 Ma lihtsalt ei oska enam ennast aidata. Tunne on kohutav, nii enne kui peale söömist. Mõttetu on oll. Ma ei taha, aga söön end teadlikult veel suuremaks. Mis see on, mis mulle nii teeb??😭😭

 3. J. ütleb:

  Aitäh lugemissoovituste eest, väga põnev! Täitsa huvi pärast Sulle ka üks küsimus – kas usud reinkarnatsiooni?

 4. Gerli ütleb:

  Bruce Liptonilt on “Spontaanne evolutsioon” ka veel üks suurepärane raamat, mis minu elu küll täielikult muutis.

 5. Maarja ütleb:

  *Eckhart Tolle
  Vaatasin, et kõigil on eestikeelne variant. Arusaamatu, miks ei võiks eestikeelse vaste kirjutada. Tänud siiski soovitamast.

  • Paljas Porgand ütleb:

   pf, eriti ülbe :D miks ei võiks ise otsida? Ma eelistan lugeda kirjandust algkeeles, kui vähegi võimalik, sest ainult nii on sõnades kirjaniku energia.

 6. Anon ütleb:

  Aitäh soovituste eest!! The power of now ka minu üks lemmikutest. Ning sellega seoses tahaks sulle ka ühe lugemissoovituse anda, mis minu arust üpris sarnane the power of now mõtetega – The Art of Happiness by Dalai Lama and Howard Cutler ;)

 7. Maila ütleb:

  See postitust tuli küll nagu tellimise peale :) Just sain läbi “The power of now” ja see on ikka väga palju mind aidanud ja uue vaatenurga andnud. Mõtlesingi mida järgmiseks ette võtta ja nüüd on ideid tänu Sulle :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga