10 nippi, et juuksed rasvaseks ei läheks!

merilin-taimre-juuksed-tervis-ilu-nipid-pesemine-puhtus-šampoon-rasu-rasvased

Kuidas ma küll varem pole mõelnud sel teemal kirjutada? Mul on need nipid kasutusel juba aaaaastaid ja tänu sellele olen ma suutnud oma igapäevasest peapesust saavutada vaid kord nädalas juuste pesemise! Ja see ei tähenda, et mu juuksed oleksid viimased 5 päeva mütsi või räti all rasusena peidus  pulkas nagu märg mopihari, haha! Ma võin kõik need päevad olla täitsa lahtiste juustega!

Teema tuli üles mu InstaStoryde (kui sa neid veel ei jälgi, siis jääd PALJUST olulisest teabest ilma!) peale, kus uurisin, kas ma olen ainus, kes ei raatsi enne juuksurit pead pesta? Mul oli siis viimasest pesust juba 8 päeva möödas, aga juuksed olid ikka lahti ja peaaegu et ilusad, hehe! Selle peale olid paljud šokis, et nemad peavad iga päev kuni vähemalt mitu korda nädalas pead pesema, et kannataks väljas käia. Ja põhiline vastus oli: “Sul lihtsalt veab!”. Khm, ma pesin juukseid iga päev kuni ülikoolini ja sealt alates viskas see mul üle ning hakkasin teadlikult tegutsema, et pesudevahelist aega pikendada. Ja see polnud mingi vedamine või õnn, vaid asja kätte võtmine. Seega ma otsustasin aidata ka teil säästa aega ja ennekõike muidugi juuste tervist!

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole.

41 Comments

 1. […] šampoonitanud, rätiku kasutamisest hoidunud ning juukseid vaid korra pärast pesu sirgendanud (ma pesen juukseid vaid kord nädalas). Ka selleks muretsesin võimalikult hea kõige uuema GHD sirgendaja. Lisaks olen hooldanud oma […]

 2. Kadri says:

  Mul on ka kahjuks õhukesed ja rasused juuksed. Terve elu oma juustega õnnetu olnud. Varasemalt pesin juukseid iga päev kui koolis käisin. Nüüd püüan juukseid pesta üle päeva. Aga pigem on ikkagi nii, et kui hommikul pesen juuksed ära, siis õhtuks tunnen juba, et juuksed on mustad, rasused :(. Varem mul olid pikad pepuni juuksed, nüüd aga on need lisaks läinud ka kergelt murdunuks, nii et iga kord kui juuksuris käin, siis juuksur lõikab jupi maha. Tänaseks on mul õlgadeni juuksed, aga igatsen pikki juukseid. Juuksepikendusi ei julge ka panna kuna need vist rikuks veel rohkem mu juukseid.
  Kasutan ka juuksekasvu shampooni, palsamit, teen maske. Nüüd ostsin ka Olaplex niisutava maski. Võtan juuksevitamiine. Olemas ka krepitangid (aga pole pikemat aega neid nüüd kasutanud).
  Kuivshampooni asemel ma soovitaks kasutada beebipuudrit. Ma ise kasutan seda vahepeal, kui kiirelt vaja juukseid rasust puhtamaks. Hea soodsam lahendus, kui kuivshampoonid.
  Ma ütleks ka, et see peanaha tüüp on pigem geenides kahjuks. Kõiksugu vereanalüüsid on ka korras, et ei saa öelda ka, et mõne aine puudusest. Võii siis pole seda mul lihtsalt kuidagi avastatud ;)
  Aga siitsetest soovitustest ma kavatsen proovida ka siidist padjapüüri kasutamist :)

 3. Kas sa ka ise oled teinud vereanalüüsi, et tuvastada ainepuudusi? Kui jah siis, kas Synlabis on seda kõige mõistlikum teha või on mõni rohkem spetsialiseerunud koht selleks?

 4. L says:

  Kas ma olen ainuke kellel trenni tehes peanahk higistab ja juuksed nn mustaks teeb? Kui muidu peseksin juukseid iga 3 päeva tagant siis peale trenni ei kujuta ettegi mitte juuste pesemist. Kuidas teistel on?

 5. Angelica Piirmets says:

  Vaga super postitus! Nagu naelapea pihta!

  Olen vaga pikalt jagelenud selle juuste pesuga. Tean, et ei ole hea pesta igapaevaselt ning see teeb mu juukseid kuivaks, kuid puhtana nad ei pusi. Hetkel minu lahenduseks on olnud siiski kuivashampoon, kui on olnud kuskile minek ning ei saa kodus nende mustade juustega olla, et pesu edasi lukata. Teine variant on olnud lokkide tegemine, kuid siis tekib dilemma – kumb siis halvem on, kas kuumtootlus voi liiga tihe juuste pesu?

  Vaga head nipid oled valja toonud ja kindlasti paljusi neid ma ka katsetan. Mis minu jaoks on vaga suure erinevuse sisse toonud on siidist padjapuur ja uus kamm. Samuti pesen oma kammi vaga tihti, et sellega juustesse mustust ei kannaks.

  Siidist padjapuur on olnud uldse imeline invensteering – naonahka on see hoidnud ja tunnen, et tanu sellele on mu naonahk varskem ja klaarim; juuksed ei ole kahused. Ning kui olengi teinud lokke voi mingit muud soengut, pusivad need soengud imeliselt. Olen ka ripsmepikenduste kandja ja peale padjapuuri soetamist, pusivad ka need palju paremini. Uhesonaga, soovitan soojalt!

 6. Kuussidrunit says:

  Vaatasin, et postitus mulle, aga kahjuks on siit kasutamata vaid mõned rasu peitmise nipid ja need lahendust ei paku. :(

  Ma ei ole juukseid 7 aastat triibutanud (üleni värvisin viimati 13 aastat tagasi), fööni/sirgendajat kasutan ehk 2-3 korda aastas, juukselakke ega muid selliseid tooteid mul pole, maskid on 100% looduslikud (turbamuda, taimepulbrid, muna jms) ning šampoonid ja palsamid on mitu aastat olnud looduskosmeetika tootjate omad. Higistamisprobleeme ei ole (ma ei tea, kas peanahk saunaski higistab, seal on alati mask juustes ja saunamüts peas), kuid juuksed ei püsi üle päeva või kahe puhtad, teistsugust aega ma üldse ei mäletagi. Juukseid pole ma aga kunagi igapäevaselt pesnud. Olen enamasti teisel päeval patsi kandnud ja kolmandal päeval kodus istunud või mütsiga välja läinud ning aeg-ajalt olen sedasi ka neljanda või isegi viienda päeva välja venitanud, aga siis on olukord juba nii hull olnud, et juukseid on olnud raske puhtaks pesta (šampoon on hakanud alles kolmanda-neljanda pesukorra ajal vahutama ja pärast pesu on ikka kuskilt pulkas olnud). Nii olen koduse inimesena toimetanud aastaid, ent rasueritus muutunud ei ole, mistõttu näevad lähedased mind sageli rasuste juustega. Igapäevaselt siiski pesta ei soovi, sest siis ägeneb peanaha psoriaas.

  Suvel seitsmeseks saaval tütrel ei püsi ka juuksed üle päeva puhtad, samas on meil erinev juuksestruktuur, minul on keskmise paksusega kahused ja laines juuksed, tema juuksed on õhukesed ja pulksirged. Ühine on vaid peanaha rasueritus. Kõige vanemal (eelteismelisel) poisil muutuvad ka juuksed 2-4 päevaga rasuseks (oleneb trennidest), samas teised kaks poissi võivad nädala ja rohkem pesemata peaga olla (olenemata trennidest), ühel neist on veel meie pere kõige paksemad juuksed, mis on sageli möllamise ajal higist märjad, aga juuksed rasuseks ei jää.

  Instagrami storydes andsid mõista, et inimesed on seda endale ise teinud, kui nende juuksed lähevad kiiresti rasuseks, aga sinu nippide põhjal olen kõik justkui õigesti teinud, nii et kaldun arvama, et mu rasueritus on geneetiliselt selline ja seda pole lihtne muuta. Nagu sul pole lihtne aknest lahti saada. Inimesed on lihtsalt erinevad. Mul on näonahk samuti rasune, kuid aknet sellega ei kaasne, vaid poorid on suured, aga mitte nii suured, et tahaks neid pillidega ravida (nagu nahaarst soovitas).

  • Nii põnev. Huvitav, millest see siis nii on… miski peab seda ikkagi põhjustama. Järsku need naturaalsed hooldusvahendid ei sobi ja vajad just midagi apteegipõhist? Või vajab toidulaud ümber korraldamist?

   Ma võtan akne üle vastutuse 100% enda peale ja ei usu, et see geneetiline on. :) PS! Pooride suurust ei saagi pillidega ravida, ma ei saa aru, mida see arst üldse soovitab… Poorid pole haigus, vaid kõige normaalsem osa nahast, mis katab kogu meie keha.

   • Liivi says:

    Ma sain sellest aru nii, et pillid oleksid vähendanud rasueritust ja nii oleksid ka poorid ahenenud ja puhtamaks muutunud. Või siis ainult puhtamaks ja see oleks jätnud mulje, et poorid on väiksemad. :)

    Olen aastate jooksul erinevaid vahendeid kasutanud, poešampoonidest apteegitoodeteni, sinna vahele ka ainult munavalget, aga erilist vahet ei ole olnud. Mõni šampoon on küll juuksed üheks päevaks kauemaks puhtaks jätnud, aga seda ainult esimestel kuudel, siis on peanahk justkui harjunud ja vanade kommete juurde tagasi läinud. Toidulaud mul praegu kindlasti eeskujulik ei ole, aga on olnud ka paremaid aegu, ent juuksed määrdusid ka siis kergelt. Seitsmepäevane veepaast ei andnud samuti rasuerituses tunda, ainult psoriaasi muutis see hullemaks, kuigi just seda ma paastuga leevendada üritasingi. :) Võib-olla on asi toidulauas, võib-olla on mul hormoonid sassis, võib-olla ongi mu sein kaks päeva ehk mul on geneetiliselt selline rasueritus ja kahel lapsel neljast samamoodi (mõlemal tekkis see kasvuspurdi ajal). 🤷‍♀️

    Miks oled nii kindel, et oled endale ise akne põhjustanud? Mulle tundub see küll üsna kontrollimatu mure – mõnda ei taba see siis ka, kui eeldused selleks on olemas, teine võib aga aastast aastasse probleemiga tegeleda, ent ikka on selg-rind-nägu põletikulisi punne täis.

    • Kui poorid on täitunud ja ummistunud, siis teine lugu., aga no jumal, pillid pole mingi lahendus :D See on väike plaaster metsikute kõrvalnähtudega. Pooride pärast pillidele minna on sama hull, kui katkise küüne pärast näpp maha lõigata :D

     Paastuda saab ka nii õigesti kui valesti. Paast on hea reset, aga kui pärast seda oma toitumist ja elustiili ei korrigeeri, siis on vana jama ruttu tagasi. Muidugi ei saa üle ega ümber ka mindsetist ehk kas oled endale juba kinnitanud, et see on sinu probleem ning indentifitseerid end sellega? Järsku on vaja hoopis vanu uskumusi vabastada? Ja kuidas on stressiga lood?

     Nii põnev. Mind hakkas ikkagi väga huvitama. Mis arstid on arvanud?

     Kui loed mu eelnevat postitust, siis ma rikkusin varajases nooruses end beebipillide ja näljutamisega ära. Tegin soolestikule metsikut kahju sellega. Kindlasti pole see kontrollimatu ja võtan täielikult vastutuse. Me kõik oleme loodud perfektsetena ja ma pole nõus enam uskuma, et akne on normaalne. See on mu naha viis rääkida minuga ja anda teada, et miski on pekkis. Veel enam, et olen tervs suguvõsas ainus ;) Pluss ma lugesin põnevat raamatut, mis tõestab teaduslikult ära, et geenid ei mängi meie elus palju rolli. Hoopis valgud kromosoomis, mis on keskkonnamõjudele vastuvõtlikud. Geenid määravad meie blueprinti, aga sealt edasi on kõik meie endi teha ;)

     Igaühel ongi oma õppetunnid. Kellel ilmneb tasakaalutu toidulaud dermatiidina, psoriaasina, kellel aknena, kellel kaalutõusuga. See on lihtsalt minu take sel teemal, mis jätab võimu mu elu üle minu kätesse, mitte ei anna ma seda juhuse hoolde, et olla elu ohver :)

   • . says:

    Kuidas siis mõne nahk ideaalne on, kuigi toidulaud ja elustiil on kaootiline? Ma usun küll, et siin on geenid mängus.

    • Mina näiteks ei usu. Neil lihtsalt pole uskumusi, et neil nahk peaks halb olema, neil puudub toidu ümber stress, mis on erinevate hädada ja sümptomite algpõhjuseks. Lisaks, järsku on neil soolestik terve ja sealt ei immetse toiduaineid verre, mis sinna ei kuulu, hence ei tekita põletikku, mis ei löö nahal välja. Seal on miljon põhjust :)

  • meow says:

   Mulle ütles juuksur, et paks ja raske juus ei näitagi nii hästi rasu välja. Endal mul ka see mure, et pean suht iga päev pesema, aga mu juuksekarv on ka väga õhuke. Juuksur ütleski, et õhuke juus on rohkem selle teemaga hädas, sest rasu kuidagi kandub neil kergemini mööda juuksekarva alla pluss ka üldiselt on õhuke juus rohkem vastu peanahka ja kogub nii rohkem peanahalt rasu enda külge

 7. AT says:

  Mul on väga pikad ja tihedad juuksed ja seega olen sunnitud pesema kord nädalas. Lihtsalt ei viitsi oodata millal nad lõpuks ära kuivavad. Ei kasuta fööni, ainult talvel kui kiirelt vaja. Minul aitas sellele kaasa rasedus ja lapse sünd.

 8. Kadri says:

  Pesen juba aastaid nii et 1-2x nädalas, tihti 1x. Ikka ideaalis peaks 4ndal päeval juba pesema kindalsti. Ei veni see aeg pikemaks. Kuna töötan kodus, siis ei sega kui juuksed mustad. Aga ideaalis peaksin pesema iga 3-4p tagant. Sätin ka alati pesu selle järgi kui on kuhugi vaja minna 😀 mingeid vahendeid ei kasuta(lakke, vahtu, geeli, õli jne) ainult kui pittu minek ja see on korra kuus pigem kui sedagi.

  Aga kammi pesu tuli üllatusena ühelt eelnevalt kommenteerijalt🤭 kuigi see suht loogiline ju. Kui kammid musti juuksed saab ka kamm mustaks.

  • Eks kuskil tulebki sein ette. Ei saagi ju lõputult see aeg pikemaks venida. Vastavalt sinu rasueritustüpaažile on selleks siis 4p :) Seegi hea!!

 9. Alice says:

  Paar head nippi veel lisaks:
  siidist padjapüür – ei aja juukseid nii frizzyks hommikul
  Kindlasti tuleb oma kammi pidevalt puhastada/pesta ja aeg-ajalt ka välja vahetada – obvious, i know, aga sa ei kujuta ette kui palju ma tööalaselt sellega kokku puutun, et klientidele selgeks teha et kammi tuleb pesta ja iga kamm ei sobi iga juukse tüübiga jne
  Ja kolmandaks, kui juuksed lähevad kiirelt mustaks aitab tihedam padjapüüri vahetamine, on inimesi kes magades paratamatult rohkem higistavad, vähkrevad jne. Siis pidev padjapüüri vahetus aitab et ööga juukseid nö ära ei magaks :)

 10. M says:

  Lugesin su postituse läbi ja mul vist ei aita ikka mitte miski muu, peale üle päeva pesemise. 😃 Ma ei föönita ega kuumtöötle oma juukseid. Kui patsi teen, siis siiski saan kohe aru kui juuksed mustad – need hakkavad lihtsalt pealae pealt sügelema ja lähevad välimuselt kergelt “pulkasse” 🤷🏻‍♀️

 11. Vb says:

  Mul krepitange pole, aga föönitan pea alaspidi ainult juuksejuuri (ei ole kuum, vaid soe õhk). Jätab ka juuksed kohevalt püsti, muidu kuivaksid need mul peadligi ja oleks teisel päeval juba must. Pärast teen punupatsid ja nii ma olen kodus mitu päeva. Tavaliselt pesen neljanda päeva hommikul. Peapesu venitamisega olen asja nii kaugele saanud, et 2 päeva on juuksed ideaalsed (mis varem oli mõeldamatu) ja kolmandal päeval kannatab ka veel täitsa ringi käia. Neljandal enam niimoodi välja ei läheks. Kuna mul on näonahk ka ülirasune, siis see tuka piirkond läheb alati kiiremini rasvaseks, kui magades vastu nägu puutub.
  Olen palju aastaid hädas olnud oma kuivade juustega ja pesemine teadupoolest kuivatab veel rohkem. Tulemuseks on rasune peanahk ja õlekuivad juuksed. Loodan eelkõige just selle tõttu pesukordasid vähendada. Kellel juuksed terved, seda ehk ei pruugigi tihe pesemine häirida.

 12. Astrid says:

  Hei! Ei kasuta peale sampooni ja palsami mitte midagi, kuid juuksed ikkagi muutuvad kolmandal päeval nii rasuseks, et ei kannata enam kriitikat. Samas nüüd eriolukorra ajal pesengi pead nii 5-7 päeva tagant oma laiskusest ja olen aru saanud, et peanahk hakkab nagu sügelema?! kui on mustaks muutunud ja nagu pisikesed peanaha tükikesed vahepeal juustes. See probleem juba mõnda aega olnud ja ega just enesekindlamaks ei tee. Kuid nüüd sinu posti lugedes mõtlesin kohe, et tuleb vist krepitangid ja sügavpuhastav šhampoon koju muretseda 😉

  • Jeap, soovitan sügavpuhastavat šampooni. Kui peanahk ikka hakkab ketendama, siis oled dehüdreerunud. Joo rohkem vett (soovitatavalt mineraal- või soodavett, et vesi ka rakkudesse jõuaks). Kõõm võib olla märk ka liigsest stressist, magamatusest, toitainevaesest dieedist, tsingi, vitamiin B3, vitamiin B2, vitamiin B6 jt puudusest ;) võid vaadata üle ka toidu rasvhapete tasakaalu.

 13. Tk says:

  Väga hea postitus! Võin kinnitada, et need meetodid toimivad. Ise olen samade võtetega saanud igapäevasest pesemisest kord nädalas faasi. Nyyd kodus olles venib juba 10 päeva peale. Kusjuures ma ei kasuta pestes shampooni. Ainult veidi naturaalset balsamit (kindlasti silikoonivaba). Juuksed on heledad ja peene karvaga. Mäletan hästi milline orjus oli iga hommik pead pesta ja siis juukseid kuivatada ja koolutada. Ei sooviks vaenlaselegi. Mul ka juuksed ei haise kuigi teen suht tihedalt ka trenni. Mitte kyll iga päev kardiot., aga siiski.

  Arvan, et suurem õppetund on siin, et less is more. Mida rohkem oma juukseid, nahka ja keha kurnata igasuguste meeletute hooldustoodetega, seda suurem on risk et su organism reageerib välistele ärtitajatele ja viskab mingi vempka. Ma ei arva, et peab olema must ja kasimata ja korpas, aga tegelikult ei vaja ka meie nahk iga päev mitut kreemi ja seerumit ja maski ja koorimist. Terve nahk reguleerib ennast ise ja ei vaja liiga palju järele aitamist. Minimaalne sekkumine on mulle andnud palju tervemad juuksed ja naha. Konkreetselt vaevlesin pikalt suuymbruse dermatiidiga mis paranes alles siis kui mingiks ajaks dermatoloogi tungival soovitusel tegin täieliku pausi igasugusest näohooldusest ja kosmeetikast. Ainult vesi. See oli ekstreemne, aga aitas kus mitte miski polnud enne tominud. Siis hakkasin tasapisi ikka uuesti veidi kreemi kasutama ja paari toodet veel. Aasta alguses hakkas dermatiit peale paariaastast pausi taas pead tõstma. Kui koroonaga koju jäin tegin taas täieliku pausi näotoodetes ja nyyd on dermatiit taas kadunud. Kusjuures just lugesin, et suuymbruse dermatiit on konkreetselt reaktsioon sellel kui hävitame oma naha pealmise kaitsekihi liiga tugevate hooldustoodete kasutamisega. Ja võin kinnitada, et ma pole juba aastaid kasutanud mingeid keemiapomme vaid ikka enda arvates leebeid ja naturaalseid tooteid. Niiet taas, less is more. Ja mu näonahk ei ole krepiks kuivanud kui ma seda pidevalt ei niisuta. Kindlasti kui taas rohkem inimeste hulgas hakkan liikuma võtan taas kasutusele mõned kerged näotooted, aga selgelt on see myyt, et meie nahk Ja juuksed vajavad pidevat hooldust kõigega mida kosmeetikatööstus yritab meile maha myya.

  • Täpselt täpselt täpseeelt! Ise olen ka selleni jõudnud. Keha võib ka vahel ainult veega pesta 😊 olen hakanud ka hommikuti nägu ainult veega pesema, sest öösel ei puutu nägu mingi julma mustuse ja saastega kokku 😊

 14. Abc says:

  Mul tekkis selle jutu peale küsimus, et miks inimesed tahavad nii kaua ilma juukseid pesemata olla? Keha pesete ka kord nädalas? Saan aru, et iga päev juukseid pesta ei ole mõistlik, aga üle päeva, 2 päeva – ei tasuks ju nii pikaks seda vahet ka jätta. Pesemata juuksed haisevad! Paljud inimesed, kes ongi saavutanud selle kord nädalas pesemise intervalli, ütlevad, et neil ei lähe juuksed üldse rasvaseks, endal on mingid kõõmatükid ja tolm peas, pluss see suht äratuntav rasuhais, mida nad ise ei tunne.

  Mina isiklikult ei mõista seda :/

  Aga Sul vist oli juuksepesuga mingi foobia?

  • Kuidas üldse juuste ja keha pesu üksteist mõjutavad? Äkki pesen siis hambaid ka nii harva? 😆

   Mul ei haise. Tervislik toitumine ja terved juuksed on selle nimi 😁 pesen kui juuksed lähevad rasuseks.

   Miks sa ronid üldse siia minu ja enda aega raiskama? Lähed kommenteerima pannkoogi retsepti alla ka, et sulle ei maitse pannkoogid? Saan aru, et aega on veits üle ja on vaja lugeda asju, mis huvi ei paku, aga säästa minu vaev ja ära kommenteeri, kui midagi asjalikku öelda pole.

   • Abc says:

    Miks sa nii ründav oled? Ma küsisin, mis põhjusel on vaja nii harva pead pesta. See oli ka teistele lugejatele sama hästi arutluseks, miks nemad soovivad 1x nädalas pead pesta. Kas veest on kahju või kas tõesti nii meeletu ajakulu, mille sa ka välja tõid, et inimestel on muud paremat oma ajaga teha?

    Ronisin selle pärast, et jälgin su blogi ja Insagrami postitusi/storysid ning räägid huvitavatel ja ausatel teemadel muidu.

    Selge, rohkem ei roni.

    Kõike kaunist!

    • Pole ründav. Kui jälgid, siis tead, et olengi otsekohene ja väga hindan oma aega ja piire. Ei näe, et pean iga postitusega selgitama, miks ma mingil teemal kirjutan või miks see kellelegi oluline on. Igale postitusele oma lugeja. Kelle jaoks on oluline juukseid harvem pesta, see loeb ja saab oma info. Kui pole, siis võid ju ikka lugeda, aga pole vaja kommenteerida, et see postitus ei täida sinu jaoks ühtegi eesmärki, või uurida, miks keegi seda üldse vajab, kui mul on selgelt kirjas miks. Postitus ei olegi mõeldud neile, kes tahavad tihti pead pesta. :)

 15. E says:

  Hei,

  Kuna see minu jaoks väga lähedane teema, siis mainin, et ega juuksestruktuuri vastu ei saa :)

  Minul on näiteks väga peenike juuksekarv. Ma ei kasuta eriti palju juuksehooldusvahendeid vaid väga vähe ja ainult hoolega valitud kvaliteetseid ja õrnu tooteid. Juukseid ei kuumtöötle üldse. Higistamine on samuti minimaalne, aga tee, mis sa teed, peenike juuksekarv läheb paratamatult väga kiiresti rasvaseks.

  Olen üritanud mitmeid kuid järjest vähendada juuste pesemise sagedust, aga ei mingit tulemust. Hetkel olen juukseid viimased pool aastat ülepäeva pesnud, et üritada natukenegi juukseid “panna harjuma”, et ei pea iga päev pesema, aga no ikka on rasvane teisel päeval.

  Krepid jah aitavad ühe päeva kauem puhtamana püsida, kuid kuna mu juuksekarv on peenike ja sile, siis see vajub poole päevaga välja ning kreppide tegemine on siiski ka kuumtöötlus, mida peenikesele juuksekarvale riskantne teha :/ Patse ei tahaks ka igapäevaselt kanda. Samuti nagu ka ise mainisid, ei ole kuivšampooni tihe kasutamine hea ning mõjub rasunäärmetele samamoodi nagu pesemine.

  Kui panin juuksepikendused, siis kannatas kaks päeva ilusasti ära, sest juuksepikendused on üldjuhul tugevamad ja “kuivemad” juuksed ehk nad varjasid mingil määral minu peenikeste juuste rasu ära.

  Ehk lõppude lõpuks tuleb minu puhul lihtsalt leppida sellega, mis on sulle antud :)

  • Kas sa muidu juuste jaoks vajalike toidulisandeid oled võtnud, et karv kasvaks tugevam, tihedam?

   Mul olid noorena palju õhemad juuksed. Tervislik toitumine ja toidulisandid on teinud imet — mul kasvab 2 karva ühest nääpsust 😄 ja karv on ka väga jämedaks läinud 😊

   • G says:

    Hei! Milliseid toidulisandeid Sa täpsemalt kasutad, mis su juuksekasvule juurde andsid? 🙂

   • Liina says:

    Hei! Milliseid toidulisandeid sa täpsemalt võtad, mille kohta võid öelda, et need on sul kindlasti juuksekarva struktuuri ja kasvu mõjutanud?

   • Hei!

    Soovitan teha vereanalüüs, et näha mis ainepuudust esineb. Pimesi ei tasu tervisega eksperimenteerida.

    Põhiline on on selgitada välja, miks on karv õhuke või ei kasva. Kas kehal on mingist ainest puudu, kas keha ei omasta toitaineid (sooletervis), kas tooted või juuste töötlemine on liiga karm, hormonaalne tasakaalutus, emotsionaalne või füsioloogiline stress, aminohapete puudus vms.

    See on niiii kompleksne teema. Toidulisandidest on oluline kompleks, mis aitaks kaasa sisemistele protsessidele. Juuksekarva tugevus sõltub palju keha võimest toota ka kollageeni.

    • E says:

     Mina olen lasknud väga põhjalikult erinevaid vereanalüüse teha ja korduvalt ka juusteakadeemias käinud, kuid kõik on ideaalses korras. Mul isa poolt geneetiliselt juba peenike karv ja pole midagi teha :)

     Olen proovinud erinevaid lisandeid ka, mis peaksid juuksekarva tihedust suurendama, nt Biosil, mida paljud kiidavad, kuid mina muutust ei täheldanud. Biotiini võtmine pani aga küll juuksed märgatavalt kiiremini kasvama.

     Varem häirisid mu õhukesed juuksed mind, kuid kui juuksed tervetena hoida ja oma juuksetüübile sobivaid tooteid kasutada, siis ei ole häda midagi, aga pesema pean oma õhukesi juukseid küll vähemalt üle päeva kui tahan normaalne välja näha 😊

 16. Birgit says:

  Kasutan ka karantiinis istumise aega juuste pesemise vajaduse vähendamiseks. Olen täiesti algfaasis alles, sest pean iga päev pesema, aga nii mõnigi kord olen neljanda päeva hommikuni venitanud. See aga tähendab, et 3. päeval ma kodust välja ei liigu.

  Tore aga lugeda, et kellelgi on see venitamine lõpuks mõjunud. Kaua sul aega läks, kuniks juukseid vaid paaril korral nädalas pesema pidid? Ja kas sa juukseid n-ö ära “ei maga”? Mul endal on blondid õhema karvaga juuksed, mis on teise päeva hommikuks juure pealt kohevad ja külgedelt peadligi surutud :D see tähendab, et 2. päev läheb hobusesabaks juba, muidu on võimatu normaalne välja näha. Igasugused punupatsid/pooleldi kinnised soengud on täiesti out.

  • Alustasin 2012. Viimane aasta olen saanud nädalaga hakkama. Enne seda pesin iga 5. päev umbes. Ei proovinud isegi kauem olla. Tegin siis rohkem higist kardiotrenni ka.

   Ei ma ei maga neid ära. Aga kui ööseks need kinni paned?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.