greenis-zoku-jäätis-valmistaja-kiire-kerge-odav-maitsev-tervislik-vegan-merilin-taimre-paljas-porgand-retsept

Suvi on käes ja rannahooaeg võib alata! Pruuniks teiseks juuniks minu kohta vist kahjuks aga ei käi. Ühe gypsy kohta olen küll valge nagu kajaka kints. Võib-olla seepärast, et olen liiga hõivatud enda vigastamisega.

Üleeile kukkusin ma oma kortermaja trepist alla… Kusjuures seda sama kandikutäit jäätiseid õue vedades. Kaamera üle vasaku õla, lõikelaual jäätised ringi töllerdavate maasikatega ja jalas meesteplätud, mis olid ilmselgelt mulle TSIPA suured. Julge sammuga alla, sest tavaliselt mu Adi toss mind sealt niisama nagu alla ei libista. Küll aga oli bätmänilogoga plätudel minuga teised plaanid. Ja nii ma seal lendasin nagu siga selges taevas. Kukkusin otse kaamera peale ja sain selja alla õnneks vasaku küünarnuki… mis nüüd muidugi on juba teist päeva nii üles paistetanud, et mööda hantleid ma oma sõrmi enam libistada pole saanudki. Vähemalt jäi kandik kätte, jäätisedki sinna peale, mõne maasika korjasin trepikojast veel järgmiselgi päeval üles. Oleks need jäätised matsu pannud, siis oleks mul küll juuksed turris olnud.

lorna-jane-merilin-taimre-paljas-porgand-suvi-bikiinid-suvevorm-fitness-trenn

Aga ega ühest kukkumisest piisa, mida rohkem seda uhkem, eks? No nii ma siis läksin oma väikevennaga ratastega sõitma. Parajasti kitsal sillal, sõitis ta mu ees teepiirdesse ning lendas risti teele maha ja mina ta selja taga otse takka. Vaesekesel vist mõra randmes ja ratas täitsa katki. Mul võttis suurema hoobi enda kanda tagumik. Kui trepilt sain sinise parema kanni, siis vasak on nüüd mõnusalt marraskil ja poole seljani lõhki. Nojah, olingi lausa kaks korda bikiine näinud.

DSC_1134

Aga rääkides rõõmsamatel teemadel, siis toidumaailmas on liikvel uus kuum tegija – jäätise valmistaja ZOKU.

Siin on teie võimalus nautida värskelt pressitud mahla, smuutit, jogurtit ja puuviljapüreed uuel moel. Vaata, kuidas Su nina all valmivad toatemperatuuril kõigest paari minutiga Sinu lemmikmaitselised erivärvilised jäätised! Hoia ZOKU jäätise valmistajat üks öö sügavkülmas ja vala sisse jäätisesegu… Mine võta 10 minutit päikest ja võidki juba nautida jääkristallidevaba külmiku kõrvalmaitseta puhast, tervislikku jäätist oma vabalt valitud komponentidest! Lase ispiratsioonil lennata katsetades viljaliha tükikeste ja erinevate värvidega.

greenis-zoku-jäätis-valmistaja-kiire-kerge-odav-maitsev-tervislik-vegan-merilin-taimre-paljas-porgand-retsept

ZOKU on ideaalne lisa aeglasele mahlapressile. See on kiire ja annab võimaluse olla loov. Tee mahlajäätist, mis pole poolmagus või poolvesine, vaid tõepoolest maitsev. Minul on katsetamine täies hoos…

greenis-zoku-jäätis-valmistaja-kiire-kerge-odav-maitsev-tervislik-vegan-merilin-taimre-paljas-porgand-retsept

Viimane kord kui arbuusiisu oli suur, aga ei osanud terve arbussiga midagi ära teha, siis tegingi mahla. Üks võimalus on kogu kupatus läbi mahlapressi lasta, teine aga kasutada selleks blenderit. Sups-sups ja mahl on valmis…

greenis-zoku-jäätis-valmistaja-kiire-kerge-odav-maitsev-tervislik-vegan-merilin-taimre-paljas-porgand-retsept-arbuus-mahl

Pool läks kõrist nõnda libedalt alla. Siis kui kõht oli punnis ja põhimõtteliselt võisin mööda korteriseinu sellega end ringi põrgatada, hakkasin keskenduma jäätise tegemisele. Põhimõtteliselt on siin 1 reegel: REEGLEID POLE!

greenis-zoku-jäätis-valmistaja-kiire-kerge-odav-maitsev-tervislik-vegan-merilin-taimre-paljas-porgand-retsept

Nii tegin ma arbuusimahlast ühe maasikatega blenderdatult, teise maasikavalgupulbriga, kolmanda kookospiimaga ja neljanda banaaniga. Lihtsalt valad vormi ja ongi valmis, trepist alla koperdades jõuad ehk päevitama ka ja siis võid süüa kõik jäätised täitsa üksi ära, sest yolo. Need on kõigest puuviljad, laktoosivabad ja lisatud suhkru vabad, ülimaitsvad, tervislikud ja vitamiinipommid. Ja noh see peamine – need on jäätised!

greenis-zoku-jäätis-valmistaja-kiire-kerge-odav-maitsev-tervislik-vegan-merilin-taimre-paljas-porgand-retsept

Veel on mul plaanis teha maapähklivõi, piparmündi, mandli, šokolaadi, soolakaramelli ja igast muid isutajaid jäätiseid. Kui Sul ideid napib, siis võid kasvõi proovida mul blogis või raamatus leiduvaid jäätiseretsepte:

greenis-zoku-jäätis-valmistaja-kiire-kerge-odav-maitsev-tervislik-vegan-merilin-taimre-paljas-porgand-retsept

ZOKU jäätise valmistaja on üks väärt kingitus igale jäätisearmastajale (loe: kõigile) ning seda saab soetada siit! Jäätisehooaeg alaku!

Mina lähen hüppan basseini ja lasen end nüüd puuviljadega paitada, sest uue raamatu kaanepilt on in progress! Woohoo!

Veebilehe sisu ei ole lubatud avalikustada, levitada või kasutada mistahes viisil ja kohas sh meedias ilma autori kirjaliku loata. Ka osaliste tekstide või tsitaatide avaldamise korral meedias tuleb küsida kirjalikku luba. Loa saamisel peab avalikustamisel säilima viide info algallikale va juhul kui ei ole kokkulepitud teisiti. Veebilehe sisu võib printida vaid isiklikuks kasutamiseks. Postitustes olev informatsioon on ainult informeerimise eesmärgil ning autor ei vastuta informatsiooni õigsuse eest. Tegemist ei ole meditsiiniliste soovitustega ning meditsiiniliste küsimustega tuleks alati pöörduda meditsiinitöötaja poole. Sisu kasutamine tähendab, et aktsepteerite lehe üldtingimusi.

2 Comments

  1. Anonymous says:

    Hei! Hakkasin alles ennast sinu tegemistega kurssi viima. Oled sa vegan? kui lood sellised, siis äkki võiksid kirjutada veidike mismoodi see sinu elu muutnud on ning kuidas sa sellega algust tegid? (väga vabandan, kui oled juba rääkinud sellel teemal)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sellelt lehelt sisu kopeerimine keelatud.